לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2009, 01:52
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מחר בבוקר - האופנוענים יחסמו צמתים מרכזיים בכניסות לת"א וברחבי הארץ

מחאת האופנוענים מגיעה ליישורת האחרונה: אלפי רוכבי אופנועים צפויים ליצור הבוקר פקקי ענק בכל צירי התנועה הראשיים בגוש דן. המשטרה מזהירה: "הקדימו את יציאתכם או שתאחרו לעבודה"
תגיות: מחאת האופנוענים

המשטרה מזהירה כי האופנועים יקבלו דו"חות (צילומים: קובי ליאני)

המחאה תגלוש גם אל ערים גדולות אחרות
אלפי אופנוענים צפויים לחסום הבוקר (ראשון) לחלוטין את תנועת כלי הרכב בתל-אביב ובערים גדולות נוספות, מתוך כוונה למחות נגד הייקור במחירי ביטוח החובה לרכבי הדו גלגלי שאמור להיכנס לתוקפו היום. הרוכבים הצהירו כי זו תהיה המחאה הגדולה ביותר שנראתה עד כה. הרוכבים צפויים ליצור פקקי ענק בכל צירי התנועה המרכזיים בגוש דן, ובפרט בנתיבי איילון.

המחאה תגלוש גם אל ערים גדולות אחרות כמו חיפה, בה תיערך מחאה דומה שתצא לדרך ממגרש החניה של מסעדת "מקסים" ביציאה מחיפה דרומה בשעה 06:00. בירושלים תצא רכיבת המחאה ממחלף חמד לכיוון ת"א בשעה 06:30. מכיוון באר שבע ודרום הארץ, יצאו הרוכבים מתחנת הדלק בצומת מסמייה (ראם) צפונה בשעה 06:30.

משטרת התנועה מסרה כי "בשל עומסי התנועה הצפויים מחר במרכז על רקע מחאת האופנועים, משטרת התנועה תגביר נוכחותה לאורך הצירים הרלוונטיים ותבצע אכיפה בכל ניסיון פגיעה בזרימת התנועה, לרבות רישום דו"חות. מאחר וצפויים עומסי תנועה בסביבות השעה 7 בבוקר, אנו ממליצים לציבור הנהגים להקדים יציאתם למרכז או לחילופין לאחר הגעתם במידת האפשר".

נתק עם האוצר

האופנועים דחו את הצעת הפשרה של האוצר
מטה המאבק של האופנוענים קרא בימים האחרונים לכל רוכבי האופנועים בישראל להתגייס למשימה בעצמם ובגופם ולא "לקוות שמלאכה זו תתבצע על ידי אחרים".

אירוע המחאה נערך על רקע דיווחים שונים אודות הסכם פשרה בין הצדדים, אולם עדיין קיימים חילוקי דעות בין הצדדים. במשרד האוצר מסרבים לעצור את ייקור פוליסות ביטוח החובה ואילו הרוכבים מצידם מפנים כתף קרה להצעה להעלות משמעותית את גובה ההשתתפות העצמית לכדי 10,000 ועד 13,000 שקל במקרה של תאונה בתמורה לאי ייקור הפוליסות.

http://news.walla.co.il/?w=/1/1607424

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2009, 02:03
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
והנה מאמר המערכת של וואלה שתוקף את האופנוענים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מחר בבוקר - האופנוענים יחסמו צמתים מרכזיים בכניסות לת"א וברחבי הארץ"

כך תעיפו את האופנוענים מהכביש

מאת: מאמר מערכת, מערכת וואלה!
יום שבת, 14 לנובמבר 2009 , 22:36

מאות מתלהמים ישתלטו לכם הערב על הכבישים והצמתים וימנעו מכם להגיע הביתה. אולי הגיע הזמן להראות להם מי יותר חזק?
לפני שבוע הוכיחו חלק מהאופנוענים, שאפשר למחות בצורה שלווה וסבירה, אבל היום זה תור המחורעים. מחר בבוקר הם מתכננים לנסוע באיטיות בכביש ולהטריף לכם את המוח. אבל מה, אין סיבה שהצד השני יצא פראייר. כאן זה לא ראלי.

להלן רשימה של דברים שאפשר לעשות, כדי להבריח את קומנדו האופנוענים חזרה לחנויות מעילי העור שלהם:

* לרדת לאיילון בקבוצות גדולות עם שרשראות כבדות, נבוטים למיטיבי הינף, או סתם אגרופים עם נצרה משוחררת, ולחכות לראות מי הדביל שיתעקש לחסום כבישים ולהתפרע דווקא בגוש דן.

* להכין מראש מספר דליים עם מים מהירקון ולהטיח בכל אידיוט שינסה לעכב אתכם בכביש – ככה, בתור מזכרת לבבית מהביקור בעיר הגדולה. אם אין לכם מקום לדליים, תמיד אפשר להשתמש בבקבוק עם המים המטונפים שהכנתם לרדיאטור, ולצנן את התלהבותם.

* להצטייד בג'ריקנים של דלק, וכשרואים מישהו שעומד להצית צמיג באמצע הנתיב שלכם, לשלוף אותם מהבאגז' ולאיים לעזור לו, בכך שתרוקנו עליו את המכל ברגע שהוא שולף את המצית. הצמיגים כבר דולקים? הוציאו מהבגאז' את מטף הכיבוי ורוקנו את תוכנו על המפגינים המופתעים. ליעילות מוגברת כוונו את הצינור לכיוון העיניים.

* אם האופנוענים יציבו אופנועים נטושים באמצע הכביש, שלפו את מפתח הברגים מתא המטען ותקנו בעזרתם את פנסי האופנוע ולוח הבקרה. כשיגיעו השוטרים הסבירו להם שחשבתם שראיתם תינוק בבגא'ז של האופנוע , ואולי הם עוד יתקעו לבעלים קנס על נסיעה ללא אור אחורי.

* ראיתם אופנוען מניח רגל על הכביש? עצרו בצד ועזרו לו לוודא שהרגל מחוברת לאופנוע. להזכירכם, יש חלקים בגוף המתפרקים כשהם נפגשים עם האספלט.

* לחובבי המערבונים, זה הזמן להתאמן בשזירת לאסו ולהתנסות בלכידת איזו בהמה גסה.

* לאנשי אנונימוס, אפשר לשאול כמה פיטבולים מסניף צער בעלי חיים המקומי ולקחת אותם ליום כיף, כולל ארוחת שחיתות על התחת שלהם.

* ואם כל זה לא יספיק, אפשר תמיד לאסוף פסלים של תומרקין ולהשתמש בהם להחדיר לאופנוענים המטורללים קצת תרבות לראש. תוך כדי כך יש מצב שהפסלים יישברו, ואז בכלל הרווחנו.

לעדיני הנפש מבינינו, אפשר גם:

* לאתר את מי שנראה כמסית עיקרי, לגשת אליו בידידות ולהגיד בקול רם: "מושיקו, מה העניינים? מתי התקבלת לעבוד במשרד האוצר?...". משפט פתיחה נוסף הוא "עזרא תגיד, מתי החבר'ה מהביטוח אמורים לצ'פר אותך...". סביר להניח שבשלב זה שאר פורעי החוק יזנקו על מנהיגם, החשוד כמשת"פ, ויפרקו לו את הצורה.

* לבשו מעיל עור, שימו על הראש קסדה ששאלתם מהדוד, צעדו בחופזה לעבר מובילי המחאה והציגו להם בהתרגשות הודעת SMS ששלחתם מבעוד מועד לעצמכם: "העלאת התעריפים החלה, כולם נוסעים דרומה למשרד האוצר – א"ת". כדי להשלים את התרמית הציעו לצעירים לשים את האופנוע שלהם בבגאז' ותנו להם טרמפ לתחנת הרכבת, או המשטרה, הקרובים.

בקיצור, מגיעים אורחים. חבקו אותם, רק שימו לב שהם עוד נושמים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-11-2009, 05:53
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מחר בבוקר - האופנוענים יחסמו צמתים מרכזיים בכניסות לת"א וברחבי הארץ"

טוב מאד, מחאה מוצדקת.
המדינה מתעלמת מקיומם של רוכבי הדו גלגלי ומנסה לסלקם מהכביש.
בכל העולם מכירים ומוקירים את האופנועים שמזהמים פחות, תופסים פחות מקום על הכביש ולא תופסים מקומות חנייה באזורים מוכי חניה.
במקום לנסות ולפתור בעיות בישראל, מטילים מיסים.
בדיוק כמו עם המים, במקום לפתור את הבעיה מעלים מחירים.
הציבור צריך לשלם מהכיס על מחדלי השלטון ונמאס.
תחשבו שזאת לא מחאה, זו תצוגת תכלית לאיך נראית מדינה שמעדיפה רכבים על אופנועים בצורה כל כך ברורה.
לכל אלה ששולחים את האופנוענים לתחבורה הציבורית, למה אתם נוסעים ברכב ולא באוטובוס ?
אני מקווה שהמחאה תצליח והגזירות ישונו/יבוטלו.
אולי סוף סוף יחזור הכח אל העם וזאת לא אנרכיה, ככה מתנהגים בעולם המודרני כאשר לא רוצים להיות מובלים על ידי חברי כנסת ושרים לא מקצועיים שלא משלמים מכיסם על מחדלים וחוסר כשרון אלא מפילים הכל על התושבים בצורת מיסים.
בהצלחה לאופנוענים, כשאני בעצמי מחזיק דו גלגלי לנסיעות בתוך העיר ונמנע משימוש ברכב בעיר.

אה כן, והמאמר המפגר הזה מוואלה.
תת רמה.
להציע להצית רוכב אופנוע, נו באמת.
מצטער שקראתי את הקטע הדוחה הזה.
מקווה שהכותב של המאמר לא יגיע היום לעבודה

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 15-11-2009, 07:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "המחאה אולי מוצדקת, אבל למה..."

חשבון פשוט.
לא כל, אלא רק חצי מבעלי הדו גלגלי יעברו לרכבים, ואתה תבלה כל בוקר בפקק.
כל בעלי הדו גלגלי יעבור לרכבים ? לא בטוח אם תוכל לצאת מהחניה בכלל.
מחאה שלא כואבת כנראה שלא תהיה אפקטיבית.
אם שאר הצרכנים היו יודעים להתאגד כמו שצריך, מצבנו היה טוב יותר.
תבין, זה האזרח נגד הממשלה. הממשלה שטועה.
מחירי הביטוח בישראל גדולים פי חמש ואולי יותר יחסית למדינות מערביות.
קראתי טוקבק ב YNET על מלחמות של חברות הביטוח מי תבטח לך את האופנוע בארה"ב.
בישראל המחיר הוא אחד. הקרטל הביטוחי עושה יד אחת עם הממשלה כנגד האזרח.
מחאה צודקת מאין כמוה, וגם אני שיוצא עכשיו מהבית כנראה אתקל בפקקים מאחר ואיילון הוא נתיב הנסיעה שלי. בפעם הבאה כשתצא אתה להפגין על מס לא צודק זה או אחר, אני אוכל פקקים בשבילך.

john reese

ישן 15-11-2009, 20:15
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "חשבון פשוט. לא כל, אלא רק חצי..."

היום בבוקר שמעתי ברדיו את הפקיד שאחראי להעלאת המחירים של הביטוח והוא אמר שנהג דו גלגלי בן 25 יספוג העלאה של 28 ש"ח לחודש, נהג מבוגר יותר יספוג אפילו פחות. רוכבי הדו גלגלי עיכבו אותי היום בדרך לעבודה בשביל תוספת של קצת יותר משלוש מאות ש"ח בשנה, זה עצוב וזה פטטי. גם אם בשביל הוויכוח נניח שהתוספת היא של 3000 ש"ח בשנה אני עדיין לא חושב שזה מצדיק את מה שהם עשו, אני אישית לא יכול לשנות את הגזרה הזו ואני עדיין לא מבין למה אני צריך לסבול כי הם סובלים. למה שלא יעלו לירושלים ויסתמו את הכבישים מסביב לכנסת? למה ליהיות גיבורים על חלשים? אני חייב לציין שלפני החסימות של היום הייתי בעדם, אבל הצורה הכוחנית שבה הם בחרו להכניס אותי לתוך המאבק שלהם גרמה לי לשנות את דעתי ב - 180 מעלות. מצידי שיעלו להם את הביטוח לעשרת אלפים ש"ח לחודש, הם הרוויחו את ההעלאה הזו ביושר. אם וכאשר אני אצא להפגין על דברים שחשובים לי אתה לא תצטרך לאכול פקקים בשבילי, אתה יודע למה? כי אני לא אכפה על אנשים להשתתף במחאה שלי בצורה כזו כוחנית ומגעילה. ד"א יש לי חדשות בשבילך כבר היום אני עומד בפקקים ואין לי חניה, עוד 20,000 כלי רכב שיתווספו בכל הארץ לא ישנו לי יותר מידי.

ישן 15-11-2009, 22:06
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "היום בבוקר שמעתי ברדיו את..."

נתעלם מהמספרים כי זה לא ממש מעניין אותך, אבל זה קצת יותר מ 28 שקל לחודש, ויש אפילו אופנוענים שהביטוח שלהם יוזל. בגדול הפגיעה היא פגיעה, במיוחד כאשר התעריפים כבר גבוהים (מאד) בהרבה מהמקובל בעולם. אתה רוצה להישאר במדינה חשוכה ? אני לא. OECD לא יקבלו אותנו ובצדק. אנחנו מדינה מפגרת. ברב תחומי החיים.
אבל כאמור זה לא מעניין ואותך מעניין לא הרבה לקצה האף.
ואתה לא היחיד וחבל.
אם מחאת האופנוענים תצליח, זו תהיה סנונית ראשונה שתביא שינוי.
שינוי בתפיסה שמותר הכל. לכולם חוץ מהאזרח הקטן. לפקידים, לשרים, לחכי"ם ועוד כאלה שנכשלים בתפקידם.
תמצא לי מחאות מוצלחות ללא הפרעה לציבור.
אני מוכן לאכול פקקים בשבילך, ואם אתה חושב שהמחאה הבאה שלך תצליח ללא הפרעה כלשהי, אתה פשוט טועה. בהצלחה בכל מקרה.
תזכר במחאת הסטודנטים, איך הם קיבלו מכות ממג"ב. כתבתי בזמנו אפילו כאן בפורום שהמאבק היה צריך להסלים באותו רגע לרמות שמפקד המשטרה יזיל דמעה מול המצלמות ויגיד שלא באמת התכוונו ככה לפגוע בסטודנטים ולהגיע לפצועים והרוגים.
חפש הפגנות באירופה, בצרפת למשל. שם הם גם ניצחו. שיתקו את המדינה. והצליחו.
מי הצליח פה ? אולי האתיופים שצעקו בשקט בשקט ?
אולי הנשים החד הוריות ?
אולי רק ההסתדרות הצליחו להשיג משהו בעזרת שיתוק של המדינה ?
אז הם יושבים על הברזים, לא חכמה.
גם סטודנטים ו/או אופנוענים ו/או אתה יכולים להשיג את מבוקשם, אבל אנחנו חיים בישראל.
וכאשר הדגים מסריחים מהראש צריך לגשת לסופר, לקחת את הנבוט ההוא שדופקים על הראש של הדגים, ולהכות חזק.
וחלילה אני לא קורא לעלות עם אלות לכנסת.
אני מדבר במטאפורה.
אבל הפגנות לא אלימות ושלא מפריעות לציבור לא מזיזות לאף אחד.
כולל אותך, כי אתה חלק מהמדינה, ואתה חלק מאלה שבגללם המחאות לא מצליחות.
השקטות כי אתה לא שומע עליהן, והרועשות כי אתה מנגד להן.
עזוב אותך, תמשיך לטמון את ראשך בחול ולזלזל בחמש דקות שאיחרת היום לעבודה.
כשיפגעו לך בכיס, וזה יהיה מוצדק, גם אם 5 וגם אם 5000 שקל. עם מספיק לובי וכח והפגנת כח אני אעזור לך. ולא סתם אני אומר. אני מקנא במקומות אחרים בעולם שם יש הרבה יותר סולידרות בין הקבוצות השונות. האופנוענים והמשאיות. הפועלים והעוזרות.
נתראה בפקק הבא

john reese

ישן 15-11-2009, 22:56

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "נתעלם מהמספרים כי זה לא ממש..."

כתבת פה הרבה מלל אבל על השאלה הגדולה שלי לא ענית, מה עזר להם שעם יצרו פקקים על איילון? אתה באמת חושב שמי שיכול להחליט על הדברים האלה נוסע באיילון לעבודה? ואם כן אתה חושב שהוא עומד בפקקים? מי שעומד בפקקים האלה הוא האזרח הקטן ולא מקבלי ההחלטות, האזרח הקטן שאולי לא היה מצטרף להפגנה אבל כן היה חותם על עצומה שתתמוך ברוכבים ובמטרות שלהם. אחרי התעלול העלוב שהם עשו היום הם הפסידו את התמיכה שלי ואני מניח שלא רק את שלי. יש משפט שאומר שבכביש עדיף ליהיות חכם מצודק, המאבק של הרוכבים הוא אולי צודק אבל הדרך שבה הם מנהלים אותו היא ממש לא חכמה.

ישן 16-11-2009, 06:22
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אפשר גם לנסות בלי הפגנה. תנסו..."

יש חברי כנסת שהצטרפו לכמה מההפגנות הפחות חוסמות, יש לא מעט סלב במיוחד מהתקשורת (קושמרו, סוקניק..)
הוגש בג"ץ
ועדת הכנסת תומכת באופנוענים
מחקר שעשו בכנסת מלמד שיהיו רוכבים ללא ביטוח
ה OECD
הזיהום
אבל המדינה עושה יד אחת כנגד האופנוענים לבסוף, ולא מתאים להם לשלם על אופנוע כמו על משאית, וזאת לא קלישאה.
כשעובדי המדינה שובתים הם מכבים את האור, יש להם לא מעט מפתחות בידיים.
הגיע הזמן לעמוד של שלנו ולקחת את זה בכח, בכח ההפגנות והפרעת הסדר הציבורי תוך כדי.
אתה תמים ובעיקר פרייאר, כל מי שמתנגד באופן עקרוני להפגנות צרכנים הוא פרייאר ומזיק לחברה.
אותו דבר ייקור המים ומס הבצורת.
מדברים עכשיו באופן גלוי על סירוב לשלם את מסי הבצרות.
אולי סוף סוף נראה את האזרח מצליח לכופף את המדינה.
אין סיבה שאזרחים ישלמו על מחדלי המדינה פעם אחרי פעם אחרי פעם.
תתמוך במאבק הזה, ויתמכו בך במאבקך. אני חוזר על זה כמו תקליט שבור.
נמאס להיות פרייארים ולשלם מהכיס הקטן שלנו על חוסר המקצועיות.
אנחנו לא רוצים להתקדם ? כנראה שלא, אנחנו הולכים אחורה לעומת מדינות שהולכות קדימה.

john reese

ישן 15-11-2009, 09:14
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "המחאה שלהם היא עניינם בלבד...."

מבלי להכנס לפסים אישיים טלי (למה חייבים לרשום את ההקדמה הזו כל פעם) את פשוט פרייארית.

כאשר הסטודנטים הפגינו בצרפת, את חושבת שהם שאלו את האזרחים האם זה מפריע להם וביצעו מחאה שקטה ?
אותו כנל נהגי המשאיות.
שתי מחאות שהצליחו.
בשוודיה לפני מספר שנים העלו את תעריפי הסלולר בצורה קרטליסיטית ולא הוגנת כלפי הציבור.
מספר השיחות היוצאות צנח לרמות שהחברות לא רק שלא העלו אלא גם הוזילו תעריפים.

אנחנו כאן בישראל יודעים רק לצעוק אבל אחר כך לפתוח את הארנק ולשלם כמו גדולים.
מיסוי הרכב הוא מהגבוהים בעולם, אם את עוקבת אחרי העיתונים תמצאי שאחת הסיבות שלא יקבלו אותנו עדיין לOECD אלו המיסים הללו.
תעריפי ביטוח האופנועים גבוהיים פי חמש משאר המדינות הנורמליות (כן, כאן לא נורמלי)

חבל להגיד את זה כל פעם מחדש אבל ישראל מפגרת אחרי העולם בשרותים, תשתיות ועוד הרבה דברים.

איך יעשו מחאה ? שלטים ?

ומחר כאשר יחליטו על הוצאת תרופה מצילת חיים מסל הבריאות, או ימנעו שירות כלשהו מאוכלוסיה כלשהי וכיו"ב, ותארי לך שאת חלק מאותה אוכלוסיה ואת נאלצת לצאת להפגין על זכות שמגיעה לך.
אם את חושבת ששלטים בפינת הרחוב יועילו לך במשהו את טועה.
מבלי להפר את הסדר הציבורי, המחאה לא שווה שום דבר.
ואני אזרח שומר חוק וסדר, אבל לא תמים.
אם חולה שמונעים ממנו תרופה לא ישכב על הכביש ויעצור את התנועה, הוא יוכל להתיבש ולהתבייש עם השלט המצ'וקמק שלו בפינת הרחוב.
אז אופנועים זה לא תרופות, אבל נראה אותך עוד חמש שנים מנסה להגיע מנקודה A לנקודה B כאשר כל רוכבי האופנועים עברו לרכבים. ואם כבר לרכבים אז למה שלא יקנו ג'יפים גדולים שיקחו יותר מקום, יזהמו יותר, ואז נזדקק לתרופות שאין לנו כסף לשלם עבורן ונצא להפגין עם השלט המסכן.

john reese

ישן 15-11-2009, 11:48
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מבלי להכנס לפסים אישיים טלי..."

אנחנו אומנם לא רואים עין בעין בענייני פוליטיקה, אבל המחאה הזו צודקת מארץ צדקיהו בכבודו ובעצמו. אני איתך בעניין.
ואם לא הבנתם למה שאר הנהגים צריכים לסבול, זוהי הצגת תכלית מקדימה למה שתחוו בכבישי הארץ יום אחר יום, שנה אחר שנה אם רפורמת המס הזו תצלח.

ויש כמובן את העניין העקרוני של תשלומי מיסים דרקוניים שעברו ייקור זוחל במשך שנים, ועכשיו עומדים לעבור קפיצת קוואנטום למימד אחד והזוי. בכל העולם המודרני שקצת יותר מוצלח מאיתנו במתן פתרונות תחבורה, מעודדים שימוש ברכבים דו גלגליים, רק כאן חושבים שכל נפיחה של פקידי האוצר היא מטמון זהב ואות לגאונות.

אצלנו תמיד חכמים מכולם...מזכיר לי טייסים שלמדו תעופה בארה"ב וצריכים לעבור בארץ הסבות מהסבות שונות, כאילו האחים רייט היו בכלל ישראלים וסיקורסקי היה בכלל חבר הסתדרות...הרי ברור שאנחנו יודעים טוב מכולם.

תפנימו, אנחנו נשלטים ע"י פקידונים וגחמותיהם. הם הסוחטים והעושקים האמתיים במדינה ואנחנו הנסחטים הנאלמים.

ישן 15-11-2009, 22:15
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "יקר לך להחזיק רכב? יש בארץ..."

אגואיסטיות שכזו לא שמעתי, ועוד ממישהי שמחזיקה מעצמה אוהבת אדם, בעלי חיים וטבע.
סליחה על ההעלבה, אבל את מעליבה אותי בדברים שלך.
יופי של תחבורה ציבורית ?
איפה ? כמה ? למה לא הודיעו לי ?
אז אולי לא ב 100% מהמדינות המערביות יש תחבורה ציבורית טובה בהרבה מאשר ישראל, אבל טובה יותר כן, וישראל מדינה מפגרת לעומת העולם המערב בפאן התחבורה.
עוד לא ענו לי פה על ה OECD אבל לא מקבלים אותנו. זה לא טוב לנו כל כך.
זה אומר שגם לא הגענו לסטנדרטים המתאימים, וגם שלא נהנה מהחברות הזו.
ולי לא יקר, מה לעשות.
יש לי רכב, קטנוע, קורקינט וגם אופניים.
אבל הסכום שאני משלם על ביטוח לקטנוע שלי לא פרופורציוני למחיר שאני משלם על ביטוח הרכב.
אני ממש מופתע מחוסר הסולדיריות שאני קורא פה.
ממש לא בא לי לדבר בכלל על הקטע של ייקור הביטוח.
יותר מעניין אותי שכולם נהיו כל כך אגואסטים ואגוצנטרים ושונאים אחד את השני.
זה דוחה, תפתחו את הלב, את הראש ואת העיניים.
אם לא נהיה מאוחדים כנגד הגזרות, נהיה גזורים.
מים, לא פישלנו, נשלם.
ביטוח, לא אשמים, אבל נשלם את הפרמיות.
זיהום, לא זיהמנו אבל נאכל את כל החרא.
מאכזב אותי מאד לקרוא הודעות כאלה ששולחות בעלי קטנוע לתחבורה הציבורית המפגרת.
למה שלא תשלחי סטודנטים ללמוד לבד בספריה ? מה יעשו עם התואר היקר הזה, גם ככה לא מוצאים עבודה, ואקדמאים מנקים מדרגות ודירות.

john reese

ישן 15-11-2009, 23:28
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "המחאה אולי צודקת, הדרך שבה הם..."

כן
פשוט כן
זכורה לי שיחה עם דתי ימני קיצוני כמוני ואמרתי לו שאני מבין אותם. כואב להם כי הם מאמינים במשהו ורוצים משהו ואני לא מסכים איתם ובמקרה הזה יכאב להם בגוף לא רק בנפש.
אז הייתי נגדם וסבלתי קשות בפקקים בהפגנות שלהם. אבל מה אני יכול לעשות. הם רצו להפגין ולשנות דברים ולא הצליחו אבל ניסו. מתבאס להתקע בפקקים זה אחד הדברים השנואים עלי, אבל כצריך להפגין מפגינים. לא כל אחד כמובן. עדיין צריך לבחור מטרות באמת עקרוניות.
היה ברור שההפגנה הזו תעלה והיא כבר הופיעה באשכול הזה.
ברור בערך כמו שלא אצליח להסביר לך שאני רואה הבדל בין הפגנה על מטרות כלכליות מגזריות כנגד המדינה לעומת פער דעות חריף ברמה המדינית בחסימות הכתומים אז. יחסי הכוחות היו שונים זאת לא אותה המטרה. תחפש דוגמאות דומות על מאבקים של התיקרות מים, חשמל, ארנונה, חנייה, דלק, חד הוריות, עדות מופלות, ילדים מסכנים, תנאי עבודה לצעירים ותבין שאולי כדאי לך לתמוך במחאה הזאת בשביל שדברים ישתנו. משפט ששמעתי השווה ביטול של קטנוע לביטוח של משאית. זה נכון

john reese

ישן 16-11-2009, 06:34
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא תומך בהפגנות שעוברות..."

לא אחזור על הודעתי מלמעלה, אבל המסקנה עצובה ועגומה.
צעקתי כל הלילה בבית כנגד ייקור התעריפים, אף אחד לא התרגש.
יצאתי לרחוב וחסמתי וצעקתי והופעתי בטלוזיה ותמכו בי סלב וזכיתי לחשיפה בשווי של מיליון שקל.
כמה פעמים דיברת על חרם צרכנים ? משהו יצא מזה ?
אתה מוותר ? מוכן לשלם על הכל ?
אתה מודע לזה שיקר פה באופן יחסי יותר ממקומות אחרים ופחות טוב פה באופן משמעותי ממקומות אחרים ? מבחינת רמת השירותים, רמות המחיר, איכות השירותים.
איך אופנוענים יעשו חרם צרכנים ? לא ישלמו ביטוח ? יפצעו ללא כיסוי ? אולי לא יצאו לעבודה ?
די עם הצביעות מצד אחד ועם העצלנות מצד שני.
תמשיך לדבר עד מחר על חרם צרכנים ותשלם תוך כדי כל מה שיבקשו ממך.
הישראלים יודעים רק לדבר ולצעוק אבל אחרי זה משלמים.
מאכזב מאד.
לא ציפיתי מחבר'ה צעירים כמוך, או טלי, או עוד כותבים שפשוט חושבים רק על עצמם, ללא שום תמיכה או סיוע לכלל החברה.
האופנוענים גרמו לי לאיחור לעבודה, מצדי שישלמו גם 10 אלפים לביטוח. זו תגובה שגרתית ומצערת שמצאתי פה ובעוד טוקבקים ברשת.
אמרת איפשהו שגם ככה המצב קשה בכבישים ובחניות ואתה לא רואה כמה רע יותר זה יכול להיות.
אז הנה ראית, חצי מהאופנוענים יעברו למכונית ואתה באמת תהיה תקוע בחניה שבקושי מצאת כי לא תוכל לצאת ממנה מרב צפיפות.
ואל תשלח אותם לאוטובוס, כי אתה בעצמך נוסע ברכב.
קיצור, חבל מאכזב וכואב.
אתה לוקח את זה כפגיעה אישית בך וניסון לגרום לך באופן אישי נזק.
אין מילה אחרת מלבד אגואיזם ועיוורון חברתי.
חבל

john reese

ישן 16-11-2009, 07:16

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא אחזור על הודעתי מלמעלה,..."

שוב הרבה מלל ומילים יפות אבל בסופו של דבר אתה צריך לענות על שאלה אחת: האם אתה מוכן לעבור על החוק (ומין הסתם ליהיות עבריין) כדי לקבל את מה שאתה רוצה או לא. אני לא מוכן ליהיות עבריין גם אם המאבק צודק, לא שאני חושב שעליית מחירים של 28 ש"ח בחודש בממוצע מצדיקה חסימת צירים. יש מספיק דרכים חוקיות להפגין ואם כל אחד שלא מסכים ינהג כמו הרוכבים אז אפשר להזדכות על המדינה כבר עכשיו. ד"א חבל שעוד לא הבנת שהכעס שלי הוא פחות על האיחור שלי לעבודה ויותר על זה שהם גורמים לי ליהיות חלק מהמאבק שלהם באלימות ובלי להתחשב בי בכלל.

ישן 16-11-2009, 09:36
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ברגע שהצדקת את התפרעות הכתומים בהתנתקות הרי שאיבדת את היכולת להבחין בין מחאה ובין"

אני שייך למעשני הסיגריות ואני לא אתמוך בהפגנות מעשנים בעד הורדת מחיר, שמתי את הסייג הזה קודם שלא כל קבוצה שתרצה משהו תחסום כבישים.

לגבי הכתומים, אני לא הסכמתי ולא אסכים עם השלכת צמיגים בוערים לכביש 1, השלכות אבנים וחסימות פראיות ומסכנות חיים. גם בקרבם היו כאלה כמו שציינת שרצו לעשות נזקים סתם וזו התפרעות שאני מתנגד לההות, אבל היו גם נסיוניות למחאות מאורגנות ושם אני תמכתי, או סבלתי בשקט בא נגיד.
הכתומים היו חלוקים גם בתקשורת לגב אופי המאבק, והיו בינהם שקרא לריסון ההתפרעות ומעבר למחאות מסודרות.

מחאה כן, התפרעות לא.

האופנועים עדיין במחאות ולא עברו להתפרעות ומקווה ומאמין שגם לא יעברו לשלב הזה שבאמת יגרם להם נזק תדמיתי ולא יקדם את המטרות.

john reese

ישן 16-11-2009, 11:09
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
כלומר, אתה תומך באנרכיה?
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני שייך למעשני הסיגריות ואני..."

הרי מה שנראה לך חשוב עלול להראות לאחרים כלא חשוב ולהפך.

בכוונה הבאתי את מעשני הסגריות, מפני שגם כאן וגם בנושא הדו-גלגליים ישנה הרגשה כי העלאת המחירים מקורה בנסיון להעשיר את כמות המזומנים אצל גוף מסוים (המדינה, חבורת הביטוח וכו') ולא מתוך סיבה קונקרטית.

גם ללא השלכת צמיגים בוערים, נסיון הצתת מכונית, פיזור דוקרנים על הכביש ושאר "מעשים טובים", הרי הרגע שבו הוכרז כי מטרת הארועים היתה לנסות ולרתק את כוחות הבטחון ולמנוע את ההתנתקות, הרי שלא מדובר בהפגנה אלא בהתפרעות ובתמיכתך בהתפרעות זו הרי ששמטת את הקרקע מטיעוניך בעד הפגנת האופנוענים.

ישן 16-11-2009, 12:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כלומר, אתה תומך באנרכיה?"

לא לא

חבל בכלל שנכנסתי לזה
לא אתה זה שגרר אותי פנימה, אבל להשוות את מאבק האופנוענים למאבק הכתומים זה עוול לאמת, לצדק ולמאבקי צרכנים.
הכתומים לא אוכלוסית צרכנים.
המעשנים צרכנים אבל אינני תומך במאבקי המעשנים כנגד העלאת מחירים.
זו נקודה בעייתית והשוואה יותר בעייתית.
חבל שכל עוול שקורה בעולם מייד מושווה בפורום הזה להתנתקות, ובא נמצא את ההבדלים.

אז אינני תומך באנרכיה, אני תומך במרד/הפגנת/מחאת צרכנים כאשר יש הגיון וראייה חברתית מאחורי המרד הזה, ולא סתם חסכון בשקל.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 16-11-2009 בשעה 12:08.
ישן 16-11-2009, 16:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לחסום כבישים זה בפרוש סוג של..."

לצערי הויכוח שלנו הגיע מזמן למקום של:
כן
לא
כן
לא
כן

אתה רוצה הפגנות שקטות, לא מפריעות, מתחשבות, מתונות, בתוך בתים
אני רוצה לשנות דברים
חד וחלק, אתה לא משתף פעולה.
וחבל שלא ענית לי בשום מקום לגבי הפגנות מוצלחות באירופה, הפגנות של ההסתדרות
בעצם לא ענית על כלום, רק בכית שחסמו לך את הכביש.
גם לא התגוננת כאשר קראתי לך פרייאר שמוכן לשלם על כל שטות שהמדינה מחליטה.
חוץ מלבלבל את הנושא עם הכתומים שאוהבים פה לדחוף לכל מקום, לא באמת מצאתי אצלך מודעות להפגנות, צרכנות נכונה, מרד צרכנים וכו'
אתה בסך הכל רוצה לסע באוטו היקר שלך, עם הדלק היקר שלך, עם הביטוח היקר שלך, לעבודה שלך בשביל שתוכל לשלם את המיסים שלך.
ואתה בחור צעיר, גם אני, אבל טיפה יותר מבוגר ממך.
דווקא אתה זה שצריך להיות עם יותר אנרגיות לנסות ולשנות ולשפר, אבל להפך.
תן לי לסע בפקק שלי אתה אומר.
לא אתן לך ידידי, מצטער. אתה תעמוד כמו ענק בפקק שלי ותגיד לי בסוף תודה. אתה תראה

john reese

ישן 16-11-2009, 21:21

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לצערי הויכוח שלנו הגיע מזמן..."

אולי חלאס כבר עם ההתייפיפות הזו? אתה אגואיסט בדיוק כמוני ואם לא היית רוכב קטנוע אני לא מאמין שהמאבק הזה היה מזיז לך בכלל. אם אתה כזה פילנתרופ איפה הייתה כשנכי צה"ל הפגינו? איפה הייתה כשהאתיופים הפגינו? והדרוזים? אני גם דיי בטוח שלא הצטרפת להפגנה של עובדי מועצת חצור הגלילית שלא קיבלו משכורת כבר תקופה ארוכה. חבל שאתה מנסה להסוות את האינטרס האישי שלך במאבק הזה בתירוצים שונים של דאגה לכלל אזרחי המדינה. אני משוכנע שהרוכבים שהשתתפו בחסימות האלה לא חשבו איך הם עוזרים למפגינים אחרים ולא חשבו איך הם מצרפים את ישראל ל - OECD, כל מה שמעניינם אותם זה הכיס שלהם והפגיעה בו מה שהופך גם אותם לאגואיסטים בדיוק כמוך וכמוני. אם אתה רוצה לעבור על החוק בהפגנות שלך ולפגוע בעוברי אורח תמימים לך על זה אבל אל תצפה ממני להצטרף אליך ולהפוך לעבריין כמוך, אל תצפה ממני לאהוב את זה ובטח ובטח אל תקרא לי אגואיסט כשאני לא מצטרף למאבק שלא נוגע אלי (בדיוק כמו שאתה ושאר הרוכבים לא מצטרפים למאבקים שלא קשורים אליהם). אם כבר העלת את זה גם אתה לא ענית לי על רוב השאלות אבל זה כבר לא ממש משנה.

ישן 16-11-2009, 21:29
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אולי חלאס כבר עם ההתייפיפות..."

מי אמר שצריך להשתתף באופן פעיל בכל מאבק ?
אף אחד לא ביקש ממך לקחת יום חופש, להגיע מאיפשהו עם האופנוע/קטנוע להתהלוכה ולשלם קנס של מאות שקלים אם תעלה בגורל של המשטרה.
כ 800 דוחות חולקו באותו יום.
ואתה ? אחרת בחצי שעה לעבודה ?
בשעה ?
איזה נזק נגרם לך ?
ואיזה יגרם לך עוד חודש, ועוד שנה ועוד שנתיים ?
אתה מתעלם באופן שיטתי משתי נקודות.
המאבק הזה צודק.
המאבק הזה גם סמלי.
ואל תגיד לי כתומים שוב.
תאר לך שלא ירד גשם כמו שצופים ?
מה יהיה עם מס הבצורת ? ותעריפי המים ? עד שתגיע הביתה אחרי שתעמוד בפקקים ארוכים, תעשה מקלחת קצרה כי לא ישאר לך כסף אחרי הוצאות הדלק, הרכב והמיסים הגבוהים לשלם על מקלחת כמו שצריך.
אני לא מתיפיף אבל אתה פשוט לא רואה את המחר.
תראה מה כתבתי ללינוקס למטה, אתה מצטרף אליו בקריאה לערוך הפגנות בנגב ? במדבר ?

john reese

ישן 16-11-2009, 06:41
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל זה בדיוק מה שאמרתי,..."

אז לא חיפשת וקראת בעצמך כנראה.
עוד חיפוש קליל, ואני לא חופר, מקום שני בגוגל.
ציטוט:
תכנון התחבורה בישראל נשען ברובו על רכב פרטי בניגוד להמלצות הארגון לתכנון מוטה תחבורה ציבורית (TOD); מערך התסקירים בישראל אינו מספק, ולפרויקטים רבים כלל לא נערכים תסקירים.

איפה הרכבת הקלה ? איפה תכנון תחבורה ? איפה הקלה במיסים ? איפה חשיבה ירוקה בתכנון התחבורה ? איפה עידוד דו גלגלי ? איפה אנחנו ואיפה הם.
תבין, יש סטנדרטים שישראל רחוקה מהם.
סע לאירופה, ארה"ב, תראה כמה הם מתקדמים מאיתנו, כמה המערכות יותר יעילות.
מפרידים זבל לפעמים לתשע קטגוריות.
מטפלים במזהמים.
דואגים לתחבורה ציבורית, תחבורה לא מזהמת, תכנון מכוון תח"צ ולא תכנון שמבוסס רכב פרטי.
קשה לא לראות שישראל נכשלת בתחומי התכנון בכלל. תכנון המים, התחבורה ועוד ועוד
מתאים לך עם זה ? אתה מוכן לחיות ולשלם על כשלון התכנון של הנבחרים העלובים שלנו ?
אתה בטח רוצה רק להנות מרכב חדיש בזול. אבל הדרך לשם ארוכה, ועוברת דרך פקקים קשים.

john reese

ישן 15-11-2009, 20:35
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

חוצפה מצידם פשוט! לכו תעשו את זה בקרית הממשלה בירושלים!!! תסעו בסיבובים ותפריעו לממשלה, למשרד האוצר, בית המשפט העליון וכנסת ישראל. לא חוכמה להפריע לאזרחים, שאין בכוחם לעזור. צריך להפריע לאנשים היושבים בקרית הממשלה בלבד. הם אלה שיכולים לתקן את הבעיות.

לא ברור למה כל אירגון שמפגין חוסם דרכים מרכזיות עדיין, האופנועים, הסטודנטים או כל אירגון אחר. כולם חוסמים דרכים ולמי מפריעים? לאזרחים רגילים נכון ולא לאנשים בעלי הכוח באמת, הם עדיין יושבים במשרד שלהם בנוחות וזה לא מזיז להם!
המשטרה צריכה פעם הבאה להחרים אלפי אופנועים ולעצור כמה אלפי אנשים, במידה והם יחסמו כבישים בצורה זאת. זה ילמד את את הסטודנטים והאופנוענים לעשות את ההפגנה בירושלים בקרית הממשלה להבא. הטיעון שלהם צודק, אך אסור להפריע לאזרחים הרגילים.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 16-11-2009, 20:36
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "אם לא הבנת את מטרת המחאה, אז..."

אנחנו הבנו את המטרה שלהם ולא אמרנו, שזה לא צודק, אך להפריע לתושבים זה לא פיתרון! הם רוצים להפריע למשהו וליצור מגה פקק? יש את קרית הממשלה בירושלים - משרד ראש הממשלה, ביטוח לאומי, בית המשפט העליון, משרד האוצר והכנסת תחסום את האיזור הזה לגמרי עם אלפי אופנועים ואל תפריע לאנשים הפשוטים בשאר המדינה. זה יציק לאנשים החשובים ואז משהו יזוז. אתה פוחד שהמשטרה תעצור אותך שם עקב המחאה? אל תהיה חכם על האזרחים רגילים באיילון!
צריך לדעת את מה לעצור ואיפה ליצור את הפקק, לעצור את איילון רק הופך המחאה הלגיטימית לכזאת, שהעם לא יאהב ולא יתמוך בה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 16-11-2009, 21:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אנחנו הבנו את המטרה שלהם ולא..."

אתה מייצג את העם ?
ולמה אתה לא משקיע כמה דקות בשביל לקרוא, ולא רק פה, את ההשלכות של הצלחת או כשלון המחאה הזו ? מסתבר שהאינטרס שלך לסע ללא פקקים הוא זה שמונח על הכף של המחאה הזו שחוסמת כבישים.
מסובך ? לא ממש. רק תבין בדיוק על מה נלחמים, סתם לצעוק זוזו לי מהכביש אני מאחר לעבודה מעיד על אחד שחי את היום ולא חושב על מחר. אז מישהו חושב בשבילך על המחר ויהיה נחמד אם לא תשלח אותו להפגין במקומות אחרים. אפשר לשלוח אותם לעשות מסע אופנועים בנגב בכלל, למה לחסום בירושלים ? שם לא ממהרים לעבודה ?

john reese

ישן 16-11-2009, 21:23
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לא קראת מה שרשמתי כנראה......"

אתה לא יכול לתמוך בהם ולהתנגד להם בעת ובעונה אחת
וגם בירושלים יש בוסים שיצעקו על מי שיאחר
למרות שגם הבוסים יאחרו לעבודה, אני לא מניח שהם ישנים במשרד
ככל שהנזק הכספי גדול, ויום פקקים עולה למדינה כמה שקלים טובים, עם הרבה מאד אפסים, המדינה צריכה להחליט האם העלאת התעריפים שווה אל מול נזק שכזה יום אחרי יום שבוע אחרי שבוע
מי יצעק על מי אם יאחר כאשר התהלוכה תהיה במדבר ?
הרועה על העיזים ?
תנסה להבין את המשמעות של המחאה, של העלאת התעריפים ושל המושג מרד צרכנים משולב בנסיון לשנות את מדיניות הממשלה שאינה עומדת בסטנדרטים מערביים או במילה פשוטה יותר, סטנדרטים נורמלים ונכונים.
מקווה שקרבתי אותך קצת יותר לתמיכה ופחות להתנגדות לעמוד קצת בפקק

john reese

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:19

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר