לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2009, 13:31
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
קרן כאב - הגרסה הישראלית

ידידנו מ"החדר המסוכן" ממשיך להפציץ. הפעם הוא מביא מחקר ממכללת אריאל (או שמה הם הכריזו עצמאות והם כבר אוניברסיטה...) בנוגע לפיתוח של גרסה ממוזערת של קרן הכאב (pain ray) עליה עובדים בארה"ב כבר לא מעט שנים.

המערכת אשר אבטיפוס שלה פותח על ידי דר. משה עינת (חוקר מאד פורה אשר יצא לי לשוחח איתו ולראיין אותו על שורה של מחקרים מעניינים אחרים בעבר הקשורים לנושאים בטחוניים) צפויה להיות זולה משמעותית מהגרסה האמריקנית וכנראה גם קטנה בהרבה (ובעלת דרישות אנרגיה נמוכות בהרבה).

בעיקרון נשקי active denial מכל הסוגים (גם כאלו המבוססים על חימום תת עורי וגם כאלו המבוססים על שיטות אחרות כמו גלי קול ממוקדים וכו') הם קריטיים בעיני גם לארה"ב אבל גם לישראל. היכולת לפזר הפגנות המוניות במינימום נפגעים היא חיונית - אנו רואים את זה ליד גדר המערכת כל שבוע (ולצערנו גם בירושלים בהקשרים אחרים). מערכות כאלו יכולות גם לעזור לצבא עצמו ולא רק למשטרה במקרים של פעילות באזור בו יש אוכלוסיה אזרחית מעורבבת עם טרוריסטים (אם כי שם כמובן יופעל שילוב של אמצעים לא קטלניים וקטלניים ממוקדים בהתאם לצורך).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2009, 15:29
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני זוכר את הדיון הקודם פה..."

WTF?!

הגל המילימטרי נבחר במיוחד לגרום כאב בלי לגרום נזק ממשי: אורך הגל (95 ג'יגה-הרץ=אורך גל של כשלושה מ"מ) הוא כזה שחודר שכבות דקות לא-מוליכות (בגדים) ונבלע ב-0.4 מ"מ החיצוניים של העור- כך שרק השיכבה החיצונית הזו מתחממת. היות ושם נמצאים קצות העצבים, הנפגע מרגיש כאב עז גם ברמות קרינה שלא גורמות לו נזק קבוע (וכפי שאנו רואים- גם הפקת רמות אנרגיה כאלו מחייבת מערכת גדולה). זו מערכת שמכוונת לאל-הרג.
קרן שתפוצץ חגורות נפץ מרחוק או תיזום קליעים במחסנית, מן הסתם גם תגרום נזק לא-הפיך לאדם אליו תכוון; מה שיאפשר מראש לכוון אותה רק לחשודים ודאיים. ובמיקרה כזה, רובה מאופס יעשה את העבודה.
ישן 15-11-2009, 16:31

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "אפילו לא צריך נייר אלומיניום,..."

אולי. הנקודה לדעתי היא כזאת. הבעיה עם הפגנות היא שהן עשויות להיות המוניות - מאות לעיתים אלפים ואף יותר. אני לא רואה מצב בו מאות ואלפי אנשים יצטיידו באמצעים כאלו ויגיעו להפגין. וגם אם בדרך נס כלשהי הם יעשו זאת הם יתפסו קודם לכן. חוץ מזה גם מי שישתמש באמצעים כאלו ובדרך כלשהי לא ייפגע - אז מה - הרי זה לא שזורקים את כל האמצעים הקיימים לפיזור הפגנות לפח. אם יהיו 10 שילכו עם הבגד המגוחך הזה וימשיכו להתקדם לכיוון השוטרים ולזרוק אבנים בקט"בים וכו' פשוט ירו בהם (כדורי גומי או אמצעים אחרים ואם יסכנו חיים גם אש חיה בהתאם למצב).

בקיצור אין ספק שניתן לעקוף את המערכת - אבל זה מסבך מאד את חיי המפגינים והופך אותם מאזרחים תמימים לכאלו שבאו מראש לבצע התפרעות באופן מאד גלוי (אני לא יודע אגב מה ההיבט החוקי בנקודה הזאת - יכול להיות שניתן יהיה להאשים אותם ביותר מסתם הפרת סדר - כמו שיש הריגה ורצח למשל).
www.MegaPixel.co.il

ישן 15-11-2009, 14:46

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "בפעם הבאה היא תורכב על רכבת..."

גם אני תהיתי על כך האמת.

תכלס כרגע המערכת גדולה מסורבלת יקרה ומורכבת מידי להפעלה בשטח. ממה שנוח כתב היא גם לא ממש הופעלה בשטח למרות שעברה הרבה מאד ניסויים חיים (אני זוכר שדיברו על שליחתה לעירק אני לא זוכר מה נסגר עם זה בסוף).

שוב בגדול אני מאד בעד מערכות active denial מכל הסוגים - אני חושב שיש להן פוטנציאל לנטרל במידה רבה מצבים סופר נפיצים (חישבו מהומות רציניות בהר הבית או צעדות המוניות של פלסטינים לעבר גדר הרצועה עם סיקור טלויזיה בשידור חי וכו').
www.MegaPixel.co.il

ישן 21-07-2010, 20:49
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
וגם במאקו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "קרן כאב - הגרסה הישראלית"

נשק חדש באפגניסטן: "קרן הכאב"

החיילים האמריקאים באפגניסטן קיבלו פיתוח חדש של תותח שיורה קרן חום רבת עוצמה, שנועד להרחיק אויבים בלי באמת לפגוע בהם. אבל זה עדיין כואב

נועם ליפמן | mako | פורסם 20/07/10 11:34:2

תאר לעצמך שאתה לוקח נשימה, קם להסתערות - ואז עף לאחור בפתאומיות, לאחר שקרן חום בלתי נראית שהגיעה משום מקום הודפת אותך בעוצמה וגורמת לך להרגיש כאילו מישהו צולה אותך חי. נגד הדבר הזה האויבים של צבא ארה"ב באפגניסטן צריכים להתמודד, לאחר שמערכת העונה לשם "מערכת הרחקה אקטיבית" (Active denial system) הוכנסה לפעולה בקרב הכוחות האמריקאים.

http://www.mako.co.il/men-magazine/...b1dee921006.htm

לא מעודכנים? יש לציין כי הידיעה מופיעה בעמוד בידורי ולא חדשותי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 17-05-2011, 11:29
  yanshuf1 yanshuf1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08
ללא קשר לשאלת המוכנות של הכוחות,
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "שים לב שהיתרון של הכלי הוא: -..."

שהיא סוגיה בפני עצמה, מדוע אתה סבור שהנשק לא היה ישים למקרה מג'דל שאמס מבחינת תבליט?
הרי היה אפשר למקם את הרכב מנקודה שולטת על היישוב (בכלל לא על הגדר) ולהפעילו מרחוק.

בעניין הטווח- אני רואה כאן רק יתרונות: למקם את הרכב ולהפעילו ממרחק ביטחון משמעותי מטווח יידוי האבנים. וזאת בניגוד לטווח מינימנלי שבו נדרשים חיילים לעמוד, בכדי לירות באפקטיביות אמצעי אל הרג קיימים . גם בהשוואה לאמצעים כמו משאית חצצית או יורה חומרי ריח- הטווח האפקטיבי הנמוך שלהם מציב אותם כפתרון נחות יותר לדעתי.
לגבי עניין הדיוק (כמגבלה)- גם כאן אני לא רואה מגבלה שכן החברה טוענת שאת "משפך" הפגיעה של הקרן ניתן לצמצם (בכדי לפגוע במטרות נקודה כמו מסיתים בודדים בהמון) או להרחיב בכדי להרחיק קו ראשון שלם של מפגינים.
ישן 18-09-2011, 10:58
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "עכשיו מתעוררים?"

"לקראת ספטמבר" זה לדעתי משפט שהוא נטו תוצרת גלובס ואין מה לעשות ממנו מחדל.
לפי הכתבה עצמה (דגשים שלי):
ציטוט:
"ניהלנו שיחות עם הישראלים ברמות גבוהות למדי במשך כמה חדשים והדברים מתקדמים היטב", אמר ל"דיפנס ניוז" מייק בואן, סגן נשיא בחטיבת מערכות ביטחון מתקדם ואנרגיה ממוקדת של רייתיאון. "המערכת חדשה יחסית ויהיה דרוש קצת אומץ להשתמש בה, אך היא עשויה להיות אידיאלית לתרחישים שישראל עלולה להתמודד עמם".

בקיצור - זה לא שמישהו במערכת הביטחון עשה גוגל אתמול בבוקר וגילה סופרטנקר. יש כנראה עבודת מטה מסודרת כבר מזה זמן, ומאחר ולהערכתי האישית אחרי שבוע הבא וגם אחרי שנה הבאה והעשור הבא עוד נראה מהומה אחת או שתיים אז זה לא שהמערכת תגיע מאוחר מדי.

אני מריח פה פוטנציאל לפולמוס תקשורתי א-לה-נאוטילוס אודות הוונדרוואפן שלא נרכש בזמן, ולא נראה לי שיש הרבה בסיס להתחיל אותו, למרות שכשהדד-ליין ילחץ בטח יהיה איזה עיתונאי שישלוף אותו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:29

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר