לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2009, 21:51
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אתה יודע בכל ההודעות שלך אתה מתעלם מעובדה שאולי אינה ידועה לך
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לא יאמן, נתנו להם לנצח. אינטל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
לא יאמן, נתנו להם לנצח. אינטל יצאו עם הזנב מאחורי הרגליים מכל הסיפור, במידה וזה נכון!
חבל שאינטל לא פנתה להתאחדות התעשיינים בישראל, האנשים החזקים במשק, שיכולים להפעיל על ביבי את הלחץ הכי טוב לתת לאינטל את הכוח לגבור על החרדים בלי לדבר איתם.

אתה יודע ש:
1. חרדים (בעיקר חרדיות) עובדים בהיטק
2. בשכר נמוך משמעותית
3. בעלי ביצועים יוצאים מן הכלל ויוצאים מן הכלל בריבוע אם לוקחים בחשבון את השכר שלהם/שלהן.

כנראה שהשיקול היותר מכריע של אינטל הוא פשוטו כמשמעו - כ ל כ ל י.
אם הם ינסו להתעמת עם הציבור החרדי - לא יהיו להם את העבדים המוכשרים בחצי שכר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2009, 23:28

אני לא סנגור של החרדים אך מצד שני גם לא סנגור של אינטל
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שיקול כלכלי, הוא לגיטימי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
אבל אם יש כזה שיקול כלכלי, מדוע יש צורך בהפגנות אלימות בשביל "לשכנע"???

אין צורך בהפגנות אלימות ואני נגד כל סוג של כפיה.
אבל מפעל מחלל שבת כופה לא בגלוי אלא בעיקר בסתר ברמיזה ובקריצת עין חילול שבת ומצבים על גבול חילול שבת.
כיצד? אתה שואל, פשוט מאד:
עובד שומר שבת לעיתים יתפס כ"לא משקיע" כמי שמהווה מגבלה ללוחות הזמנים של הפרוייקט, ולכן ידחק (אלא אם כן הוא עילוי) הצידה מבחינת קידומו ולכן ינטה להתפשר על מצבים על גבול חילול שבת עקב סכנת פיטורים במיוחד בזמנים לחוצים לחברה.
בנוסף, יהיה רף קבלה גבוה יותר לחברה במיוחד מצד ראשי צוותים שיעדיפו מישהו שיוכל לעבוד בצורה אינטנסיבית יותר.

ושאלה - אני לא מצדיק את ההפגנה האלימה אבל: האם היינו בכלל מדסקסים בנושא בלעדיה?
האם אינטל הייתה נדברת ברצינות על הפסקת חילול השבת לולא הפגנה זו?
קשה לי להאמין בכך.

ישן 17-11-2009, 23:51
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אתה יודע בכל ההודעות שלך אתה מתעלם מעובדה שאולי אינה ידועה לך"

א, יש לאינטל מפעל בדרום לאינטל במקרה ולא ידעת ועוד כמה אחרים בעולם... מועסקים בדרום הארץ הנדסאים חלק מהעובדים שם.
ככה שאינטל באמת ולא צריכה לרדת על ארבע ולבקש מהחרדים סליחה. אם כבר העיר ירושלים, שחסר לה מקומות עבודה רבים! עקב השקעות הממשלות השונות באיזורים ליד ירושלים ולא בירושלים עצמה, אם החרדים לא יעבדו שם, משהו אחר בכייף יעבוד שם. צא מהסרט, שהחרדים חשובים לאינטל, אינטל יכולים למצוא סטודנטים, שיעבדו באינטל מהר מאוד. למקרה ולא ידעת אנשים,שעובדים באינטל בעיקר סטודנטים, שעובדים על תקן סטודנט, עוברים אחרי זה לחברות אחרות בשוק וכמדומני יש בירושלים מכללות ואונברסיטה, ככה שלא חסר סטודנטים, שיעבדו שם... אינטל רק צריכה לבחור אותם והם יביאו בכייף. עבודה באינטל זאת תוספת נחמדה מאוד לקורות חיים והתעסוקה של כל עובד הייטק! החרדים, אם ימנעו מיהודים לעבוד בשבת רק יפגעו בפרסנה של אותם יהודים בעיקר סטודנטים כנראה. ככה שהחרדים רק הגדילו את השינאה אליהם בלבד בצד הזה שלהם.

ב, המפעל כבר קיים שם יותר מעשור ועכשיו החרדים נזכרו?
מה קרה? נגמר הכסף מהתרומות אז צריך להראות לתורמים מארה"ב, שהם עוד תורמים משהו יענתו? כמו המהומות של החניות ואימא למשל? כמה המהומות הללו עלו לעיר ירושלים בכסף? במדינה עם חוק, המשטרה הייתה מפעילה כוח וגומרת את הסיפור הזה בכמה מאות עצורים לבית הכלא בסופו של דבר ועוצרת את הרבנים שלהם על מרד ולכלא.

ג, אני יהודי בת.ז ואין לי בעיה לנסוע בשבת או לעבוד בשבת! כמו הרבה יהודים אחרים. בשבת משלמים אפילו יותר, אך הנתונים הללו לא בראש העניין שלך. החרדים רוצים להכריח יהודים לשבת בבית בשבת וזה פגום מהיסוד! יהודי שלא מעוניין לעבוד בשבת, אף אחד לא יכריח אותו לעבוד בשבת! זכותו של כל אדם לבחור ומכאן החוצפה של החרדים!!!
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 17-11-2009 בשעה 23:54.
ישן 18-11-2009, 00:14

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "אינך מחובר למציאות"

א, אני לא מחובר? אתה לא מחובר. אתה בטיעון הזה רק מקשה על סטודנטים יהודים לשלם את השכר דירה והשכר לימוד אז תבין כמה נזק החרדים יגרמו ליהודים החילוניים עצמם, שכן רוצים לעבוד בשבת.
למקרה ולא ידעת סטודנטים עובדים באינטל בזול יחסית ולא מקבלים שכר ענקי, אינטל לא צריכים את החרדים או כל קהילה שעובדת בזול.

ב, המפעל לא קיים שם מאתמול, הוא קיים שם יותר מעשור! פרט מעניין מאוד שאתה והחרדים מתעלמים ממנו. אתה מצדיק את זה עוד אחרי יותר מעשור??? אני מקווה שאתה יושן טוב, כמו החרדים, כי כמה סטודנטים יהודים יצרכו לעבוד עוד כמה משמרות בגלל ההסדר הזה עם החרדים.

ג, הדיון הזה נגמר מצידי! ברור לי, שאתה חושב על הדעות שלך בלבד ושל החרדים ולא על סטודנטים יהודים או יהודים אחרים, שכן צריכים את הכסף הזה! סוף דיון איתך.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 18-11-2009, 00:06

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "זאת לא אינטל שיצאה עם זנב בין הרגליים..."

א, מה תגיד לאותם סטודנטים יהודים, שרצו לעבוד שם? תוספת של עבודה באינטל לקורות חיים, זה בונוס חשוב היום בשוק העבודה של היום, על זה אותם חרדים לא חשבו בין השאר, כי אינם עובדים אני מניח.
מה תגיד לאותם סטודנטים יהודים עכשיו? סליחה אסור לך לעבוד בשבת, כי אתה יהודי, למרות שבשבת אתה מרוויח יותר ולסטודנטים זה חשוב לשכר דירה והשכר לימוד?

ב, אני יודע, שאינטל יכולים לעזוב בקלות למקום אחר. מה אז נתניהו יעשה או הראש ממשלה שיהיה בשילטון, זה עוד כמה אלפי מובטלים.

ישן 18-11-2009, 00:17

מה הבעיה?
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "א, מה תגיד לאותם סטודנטים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
א, מה תגיד לאותם סטודנטים יהודים, שרצו לעבוד שם? תוספת של עבודה באינטל לקורות חיים, זה בונוס חשוב היום בשוק העבודה של היום, על זה אותם חרדים לא חשבו בין השאר, כי אינם עובדים אני מניח.
מה תגיד לאותם סטודנטים יהודים עכשיו? סליחה אסור לך לעבוד בשבת, כי אתה יהודי, למרות שבשבת אתה מרוויח יותר ולסטודנטים זה חשוב לשכר דירה והשכר לימוד?

ב, אני יודע, שאינטל יכולים לעזוב בקלות למקום אחר. מה אז נתניהו יעשה או הראש ממשלה שיהיה בשילטון, זה עוד כמה אלפי מובטלים.

שיעבדו לא בשבת.
לא חשוב שיהיה כתוב ברזומה שהם עבדו באינטל בשבת נכון?

ישן 18-11-2009, 22:26
צלמית המשתמש של nstrike
  nstrike nstrike אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.04
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "ודאי שלא תסכים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
ולכן יסגרו את המפעל בשבת.
בכלל - ניסית פעם לומר לאמריקאים לעבוד בשבת וראשון?
אתה יודע איזו שערוריה הייתה קמה בארה"ב אם זה היה קורה שם?

סליחה שאני מתערב בשיחה, אבל אני חייב להגיב.

אתה חושב שאין אמריקאים שמחוייבים לעבוד ביום שבת וראשון (ולמה שזה יעשה שערוריה)?
כשאנשים הולכים לעבוד, הם מתחייבים לתנאי העבודה, גם אם זה כולל עבודה ביום קודש, חס וחלילה...
אם זה לא מוצא חן בעיניך, או נוגד את מה שאתה מאמין בו, אל תעבוד שם. זאת מדינה דמוקרטית וכל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה, וכל אחד יכול להעסיק באילו תנאים שהוא רוצה, אלא אם הם נוגדים את החוק. ההפגנה של החרדים, לדעתי זאת כפייה דתית, והדבר היחיד שהיא עלולה לגרום לו זה איבוד מקומות עבודה של אלפי אנשים (כמובן שלמפגינים לא איכפת, כי כנראה צדק השם נעשה אם יותר אנשים מכבדים את השבת, והם העבירו את השעמום שלהם...).
ישן 19-11-2009, 21:20

אתה טועה חביבי ואני יודע את זה ממקור ראשון
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי nstrike שמתחילה ב "[QUOTE=ck5760]ולכן יסגרו את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nstrike
סליחה שאני מתערב בשיחה, אבל אני חייב להגיב.

אתה חושב שאין אמריקאים שמחוייבים לעבוד ביום שבת וראשון (ולמה שזה יעשה שערוריה)?
כשאנשים הולכים לעבוד, הם מתחייבים לתנאי העבודה, גם אם זה כולל עבודה ביום קודש, חס וחלילה...
אם זה לא מוצא חן בעיניך, או נוגד את מה שאתה מאמין בו, אל תעבוד שם. זאת מדינה דמוקרטית וכל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה, וכל אחד יכול להעסיק באילו תנאים שהוא רוצה, אלא אם הם נוגדים את החוק. ההפגנה של החרדים, לדעתי זאת כפייה דתית, והדבר היחיד שהיא עלולה לגרום לו זה איבוד מקומות עבודה של אלפי אנשים (כמובן שלמפגינים לא איכפת, כי כנראה צדק השם נעשה אם יותר אנשים מכבדים את השבת, והם העבירו את השעמום שלהם...).

אני עובד לא מעט מול אמריקאים במסגרת עבודתי. ונכון שהעבודה דורשת מהם באופן תיאורטי גם השארות בשבת וראשון על מנת לסיים איזה חלק מהפרוייקט או לספק תמיכה ללקוח.
אבל הם יעשו שמיניות באוויר על מנת שזה לא יקרה ואם זה בסוף קורה זה רק בגלל שהישראלים לוחצים עליהם. לו זה היה תלוי בהם - שהלקוח יתפגר/ הפרוייקט יתפוצץ והחברה תפסיד מליונים העיקר שהם לא יעבדו בימים אלו.
אבל לא רק בימים אלו - גם ימים "זניחים" לכאורה שאתה לפעמים משתומם מאיפה הם הקריצו אותם כמו "יום מרטין לותר" ועוד ועוד.
דרך אגב - זה נכון כמעט באותה מידה גם לגבי סינים/טאיוואנים/קוריאנים שיצא לי לעבוד איתם.

ודבר אחד חשוב ועקרוני שחמק ממך: זו אכן מדינה דמוקרטית אך בניגוד לארה"ב שהי רק דמוקרטית, המדינה הזאת גם יהודית במידה לא פחותה ואולי אף יותר מזה שהיא דמוקרטית.

ישן 18-11-2009, 12:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "איבדתי אותך"

3 שנים יתרון למי שלא משרת - לדוגמה. בזמן שהחבר'ה יושבים להם בשיחים, אדם שלא משרת יכול לרכוש נסיון במקצוע או מקצוע - מה עם שיוויון ההזדמנויות עכשיו?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 18-11-2009 בשעה 12:47.
ישן 18-11-2009, 07:28
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אם כך אז יש להוציא אל מחוץ לחוק את מערך המזון הכשר,
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "כן אסור לך"

הרי שעל גוי, לדוגמא, או אפילו יהודי שאינו שומר שבת יש הגבלות המונעות ממנו לעבוד במקומות כשרים (לדוגמא, יקב המעוניין לפנות לקהל הכשר).

אין דבר כזה שוויון הזדמנויות מוחלט, וכפי שאדם צמחוני עלול למצוא את עצמו מופלה לרעה בעבודה במזללה בשרית (כי לא צריכים שם עובדים שלא מוכנים לגעת בבשר), אבל יכול להיות מופלה לטובה באיזו מסעדה צמחונית שמגישה אוכל אורגני על פני קרניבור שלא מפסיק לציין באזני כל מי שמוכן (או לא) לשמוע על הסטייק המדהים שאכל בארוחה האחרונה, כך אדם שומר מצוות עלול למצוא את עצמו מופלה לטובה במקום אחד ולרעה במקום אחר.

ישן 18-11-2009, 06:31
  BigSmoke BigSmoke אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.09
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "מה זו הכפייה הזו? אם אני..."

בוא נבהיר משהו אחד... הנושא של יום מנוחה שבועי לא קשור בכלל לחרדים או לדת - הוא קשור לעצם זה שהשכירים אינם עבדים ומגיע להם יום אחד בשבוע של מנוחה. בעולם קבעו את היום הזה על יום ראשון, משיקולי דת. ובמדינתנו נהוג לקבוע את היום הזה על יום שבת, גם כן משיקולי דת.

בלי קשר להפגנות החרדים - כשאתה אומר "לכפות עלי לא לעבוד בשבת", אתה צריך להבין שיש גם את הכפייה השנייה שהיא "לכפות עליך כן לעבוד בשבת". הדבר הזה מקובל בעיקר בתעשיית ההייטק אבל לא רק. מה יעשה אותו יהודי או לא יהודי שרוצה יום אחד בשבוע של מנוחה בשביל להיות עם המשפחה, כמו בכל מדינה נורמלית אחרת, אבל נדרש ע"י החברה שלו לעבוד 7 ימים בשבוע?! ברוב המקרים, אם תגיד שאתה לא מוכן לעבוד - תפוטר.

בשביל זה יש את חוק יום המנוחה ובשביל זה צריך לאכוף אותו ובלי שום קשר לדת.*
ישן 19-11-2009, 18:22
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "הנוער העובד והלומד = ההסתדרות"

אתה בטוח? בטוח בטוח?

"האיגוד המקצועי לנוער של הנוער העובד והלומד - הוא הגוף היציג (על פי חוק ההסכמים הקיבוציים[2]), של הנערים העובדים בישראל. הארגון עוסק בארגונם, איגודם, ליווים והגנה על זכויותיהם של נערים עובדים, וכן מקיים מערכת הכשרה מקצועית, פעילות תנועתית כגון מחנות, טיולים וסמינרים, והבראה לנערים עובדים. כמו כן הארגון מציע ייעוץ משפטי חינם לנערים עובדים, וכן ייצוג משפטי חינם בבית הדין לעבודה לנערים עובדים מנוצלים כנגד מעסיקיהם. הארגון יושב גם במועצה לענייני נוער עובד שהוקמה מכוח חוק הנוער העובד (התשי"ג-1953) [3]. במסגרת הארגון פועל המחדשים (פירוט למעלה). פועל בשיתוף ובקשר עם הסתדרות העובדים הכללית החדשה, אם כי בשנים האחרונות קשר זה נפגע ונחלש."

דהיינו- מחלקה בתוך הנוער העובד והלומד, הדואגת לזכויות נערים עובדים, שוות ערך להסתדרות כולה?

ישן 19-11-2009, 18:26

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "מוזר. אני מכיר מישהו באינטל..."

אני יכול לומר לך שאתה טועה ב 100%, כל מי שעובד באינטל בסוף שבוע, בלילות או בבוקר לא מנוצל. הם מקבלים הסעות, שכר הוגן ויחס, שברוב החברות הם לא יקבלו.

כמה קרובים שלי עובדים באינטל. אחת הסיבות, שקיבלתי מעבד חינם מאינטל בזמנו, שעלה אז אלפי שקלים חינם. כל מעבד בעיקרון, שיפותח באיזור מת"מ חיפה אני מקבל חינם. ניצול? סיפורים לא נכונים. כל עובדי אינטל, כולל הכוח אדם עובדים עם חוזה. זה ברור, שעובדי אינטל כבר, אלה שעברו מהכוח אדם לעובדים קבועים עם חוזה ישר עם אינטל מקבלים יותר הטבות, אך כל עובדי אינטל מקבלים שכר יפה מאוד. לא סתם זה מקום עבודה מבוקש.

אני יכול לומר לך מידע אישי, שבאינטל הכל חוקי והוגן, מה שכן, זה לא עובד, כמו מפעל של ההסתדרות!!! אינטל זאת חברה למטרות רווח ומי, שעובד ותורם לחברה ישאר.
אנשים מבוגרים כל עוד תורמים לא יזרקו הביתה ועובדים צעירים לא יהיו מנוצלים עקב גילם.
השאלה על איזה תקן אתה עובד שם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:53

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר