לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2009, 19:36
צלמית המשתמש של BUBY
  משתמש זכר BUBY BUBY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.03
התאמת לדים ונגדים למצבר של רכב 12V 30A

שלום,
ברשותי 12 לדים לבנים 5 מ"מ, ו - 16 לדים אדומים 5 מ"מ.
יש לי פולריס ריינג'ר ואני מעוניין לחבר כל צבע של לדים במעגל נפרד עם כפתור משלו.

עלו לי 2 בעיות:

1. כמה חשמל הריינג'ר מפיק כשהוא מונע?
לפי מדידה עם רב מודד, זה נע בין 13.7 ל 15.11, זה נראה די יציב באיזור ה14.26 הכל תלוי בטורים של המנוע (כמובן שבמשפט האחרון מדובר על וולט).

2. איך אני יודע את הערכים המדוייקים של הלדים? המוכר בחנות אמר שהוא לא כל כך בטוח אבל הלבן צורך בין 2.9 ל 3.1 וולט, והאדום צורך בין 1.8 ל 2 וולט, כמובן 20 מיליאמפר כל לד.
לפי האתר הזה אני מחשב נגדים, אבל כיוון שאני לא בטוח בערכים שיש לי אני מעוניין להתייעץ עם מישהו שמבין לפני שאני שורף את כל הלדים

שאלה נוספת, לנגד יש כיוון מסוים או שניתן להלחים בכל כיוון?
תודה רבה,
איתמר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2009, 20:46
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BUBY שמתחילה ב "התאמת לדים ונגדים למצבר של רכב 12V 30A"

לחבר שלום,

מפל המתח על הלד תלוי בזרם הזורם דרכו, בטמפ' ובסוג הלד וצבעו.

מפל המתח על לד לבן הינו כ-3.1 וולט (זה ממש לא משנה אם מפל המתח הינו 3.1 או 3.4 וולט לשם תיכנון פשוט)

מפל המתח על הלד האדום הינו כ-2.0 וולט

נניח ונבחר זרם עבודה נומינלי עבור כול לד בערך של 20 מילי ונבחר את מתח מוצא מקסימלי של האלטרנטור בערך של 15 וולט.

עבור לד אחד בצבע לבן נקבל ערך נגד של 680 אוהם ובעל הספק של 0.5 וואט.

אין חשיבות או כיוון לחיבור הנגד ללד.

בכול מקרה אתה לא יכול לחבר 6 לדים בטור למקור מתח של 15 וולט לכן אתה חייב לחבר את הלדים במקביל או חיבור מעורב.

אני ממליץ לך גם להלחים דיודה מסוג 1N4004 בטור למעגל לשם הגנה בפני קוטביות הפוכה וספייקים ממערכת החשמל ברכב. במידה ותבחר לחבר דיודה קח בחשבון שמפל המתח על הדיודה הינו כ-0.7 וולט כלומר מתח המקור פחות 0.7 וולט ובמקרה שלך 15-0.7=14.3 וולט.

ישן 17-11-2009, 21:58
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי BUBY שמתחילה ב "דבר ראשון תודה רבה, דבר שני,..."

מתח המוצא של האלטרנטור תלוי בטמפ' של ווסת המתח והעומס (צריכת הזרם) והסל"ד.

מתח מוצא תקין של אלטרנטור ברכב פרטי נע בין 13.8-14.5 וולט, בטמפ' קיצוניות מתח המוצא יכול להגיע גם ל-15.1 וולט.

בדרך כלל בבוקר כאשר ווסת המתח קר מתח המוצא הינו 14.2-14.5 וולט ואחר נסיעה קצרה מתייצב על 14.0 וולט.

מדוד את מתח המוצא כאשר הרכב מונע ואורות ראשיים דולקים ותעלה את הסל"ד ל-1800 סיבובים לדקה (בסל"ד זה בדרך כלל זרם המוצא הינו מירבי או הערך הנקוב של האלטרנטור). המתח שתקבל במדידה זו יכול לשמש כנתון לחישוב ערך הנגד הרצוי.

לד לא צורך מתח אלא זרם.

אני לא הייתי מחבר 7 לדים בטור אלה רק 6 מכיוון שמתח המוצא של האלטרנטור משתנה וגם מפל המתח על הלד לא קבוע.

בכול מקרה הלדים לא יישרפו גם אם הזרם ייעלה ל-30 מיליאמפר אלא אורך החיים שלהם ייתקצר במעט.

נערך לאחרונה ע"י מרק10 בתאריך 17-11-2009 בשעה 22:02.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:03

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר