לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-11-2009, 13:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ש הגדול שמתחילה ב "הוא כזה דגנראט... לא יאומן שהגיע רחוק כל כך..."

אזהרה לפני חסימה. אתה תלמד להתבטא כראוי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-11-2009, 21:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ש הגדול שמתחילה ב "אתה יכול לקפוץ לי.וגם אפקט יכול. תחסום, ממש מפחיד."

אני יכול לקפוץ. גם אתה יכול לקפוץ לביקור עוד איזה חודש, אחרי שהחסימה שלך תסתיים

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-11-2009, 02:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Al_Madmal שמתחילה ב "א. אני לא אמרתי את מה שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Al_Madmal
א. אני לא אמרתי את מה שאתה טוען כלפי ולכן לא עלי מוטלת חובת ההוכחה, אני טוען שברמה הסטטיסטית רואים הבדל.

תראה בבקשה את הסטטיסטיקה.

ישן 20-11-2009, 05:07
  משה פרנק משה פרנק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.08
מסדרים לוחמים היו תמיד בעיה למדינת חוק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 504 שמתחילה ב "סגן שר הביטחון וילנאי:"צה"ל יוותר בכאב על חיילי ההסדר""

ישיבות ההסדר לא שונות, מהותית, מהמסדרים הלוחמים של ממלכת ירושלים הצלבנית, הראשונה והשניה. היו מתחים רבים בין הנהגת המסדרים, שהיו עצמאיים וכפופים לותיקן, ובין המלוכה בישראל, שנאלצה לתמרן בין לחצים של תושבי הארץ ושכניה. המתחים האלה הביאו לתהליכי קבלת החלטות מוזרים שפוררו, בסופו של דבר, את הממלכה הצלבנית והפכו אותה לאפיזודה חולפת.
חזונם של הערבים, על היהודים כצלבנים מודרנים, ועל גורלם ראוי שידיר שינה מחפצי החיים.
מענין אם מישהוא עשה מחקר השוואתי בין המסדרים הלוחמים וישיבות ההסדר.
לענין זה הייתי ממליץ לקרוא שוב את הספר "פרשת גבריאל תירוש" של יצחק שלו, האבא של מאיר.
ישן 20-11-2009, 12:15
  504 504 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.09
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אתה עושה כאן הכללה שגויה ומאוד לא ראויה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
אתה יודע כמה מתוך אותם בני ישיבות ההסדר ממשיכים מעבר לשנה וארבעת החודשים? כמה מתוכם יוצאים לפיקוד ולקצונה?
חיילות גרועה? חוסר במוטיבציה? ממש ממש לא.

בחרתי דווקא להגיב כאן, מתוך כוונה לגבות ולעודד את דברי עידו.

1. חיילי בני"ש הם קבוצת איכות מהגבוהות בצה"ל. נדיר למצוא אצלם כאלו שאינם בעלי קב"א של 54-56, ורבים מהם זומנו לבחינות לחובלים/טייס.המוטיבצייה שלהם לשרת היא בשמיים, תרתי משמע. הם "מורעלי צה"ל.נקודה.אחד שלא עושה אצלם צבא, מנודה,פשוטו כמשמעו!

2. די לצביעות: פוליטיקה קיימת בצה"ל מיום הקמתו. יש כאלו שעשו זאת בהחבא, יש שבגלוי, ויש כאלו שגם "השתינו מהמקפצה".( דיין למשל ).

פוליטיקה, ופוליטיזציה של הצבא היא רעה חולה, ויש להילחם בה בכל תוקף, וגם להוקיע אותה ציבורית.

לעניין בני"ש: טיפול נקודתי, אבל תקיף, יסיים את הטרנד העכשווי, שאותו אני אישית מגנה בכל תוקף, כמו גם את הרעיון המטומטם לסגור את ישיבות ההסדר.
ישן 20-11-2009, 17:19
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
האמת שאני כן מכיר מספרים, הם נכונים לתחילת שנות ה-2000 ומתייחסים לחת"ם
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי luben_gulu שמתחילה ב "אם אני יודע? לא אני לא יודע את הנתונים ואני חושב במחילה שגם אתה לא"

והמספרים היו לא רעים בכלל.
באותה תקופה, גיוס בני"שים לחת"ם התבצע פעם בשנה, במחזור מרץ, בכל פעם לגדוד אחר בכל אגד סדיר (שתי סוללות בכל מרץ).
כל גיוס שכזה הרים את הגדוד והצעיד אותו קדימה תרתי משמע.

את קורס המפקדים שלי עשיתי ביחד עם בני"שים, שהיוו אחוז נכבד (עשרות אחוזים) מהסוללה שלי בקורס.
חלקם אף יצא לקורס קצינים (כמה וכמה חניכים), באחוזים גבוהים יותר מאשר החניכים החילוניים באותו מחזור.

כיום אני עובד במסגרת המורכבת מסטודנטים, כולם שירתו בתפקידי לחימה ובוגרי קורס פיקודי. יש לנו גם חבר'ה ששירתו במסגרת ישיבות ההסדר, אחד מהם אפילו קיבל צל"ש מח"ט בעקבות לחימתו במהלך מלחמת לבנון השניה.

אל תשכח עוד שני דברים:
1. גם כאשר שירות החובה של בני ישיבות ההסדר מסתיים, בשנה שלאחר מכן הם נמצאים במאגר הקריאה במקרי חירום ומוכנים להקפצה.
2. הם מבצעים מילואים כמו כולם. למעשה, קצין הסיור החדש של הסוללה שלי הוא בני"ש.

ישן 20-11-2009, 08:09
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ועכשיו, כשנתפסו סרבנים-לעתיד (כאלה שהכינו דגל עם 'לא מפנים')
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 504 שמתחילה ב "סגן שר הביטחון וילנאי:"צה"ל יוותר בכאב על חיילי ההסדר""

והם בכלל לא מישיבות ההסדר, את מה נסגור הפעם?

כל הדיון הזה על ישיבות ההסדר מבוסס על אמונה מוזרה, לפיה הישיבות לא משפיעות כלל על המוטיבציה להתגייס לצה"ל (ולכן ביטולן לא ישפיע לרעה), אבל משפיעות לגמרי על מעשי החייל בצה"ל (ולכן כל בני"ש שמסרב - ודאי שהרב אמר לו, גם אם במקרה אין ראיות או אפילו מקרה בו ראש הישיבה התבטא בפומבי נגד סרבנות).

התחזית שלי היא, שגם אם יבוטלו כל ישיבות ההסדר עד אחת, כל זמן ששאר המצב יישאר, הסרבנות\הפגנה הזו תימשך. האנשים שמסרבים מגיעים ברובם לישיבות ההסדר עם הדעות האלה, חלקם בוגרי קיץ 2005 שאימצו לעצמם את הדעה הרבה לפני שחשבו האם ללכת ישר לצבא, למכינה או לישיבת הסדר, והאמונה כאילו יש לנו קליע-כסף-אנטי-סרבנות בדמות ביטול ישיבות ההסדר היא אולי נוחה מאוד, אבל חסרת בסיס.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 20-11-2009, 08:36
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ועכשיו, כשנתפסו סרבנים-לעתיד (כאלה שהכינו דגל עם 'לא מפנים')"

נכון, לא הכל שחור או לבן.

ציטוט:
התחזית שלי היא, שגם אם יבוטלו כל ישיבות ההסדר עד אחת, כל זמן ששאר המצב יישאר, הסרבנות\הפגנה הזו תימשך. האנשים שמסרבים מגיעים ברובם לישיבות ההסדר עם הדעות האלה, חלקם בוגרי קיץ 2005 שאימצו לעצמם את הדעה הרבה לפני שחשבו האם ללכת ישר לצבא, למכינה או לישיבת הסדר
שאלתי היא, מכשהגיעו לישיבה\מכינה, איזה תפקיד ממלאת המסגרת הזו בנוגע למילוי פקודות ולמרות הצבא לאור דעות כאלה ואחרות?
תסכים איתי שאין מקום להשוואה בין מרצה באוניברסיטה לבין רב ישיבה, כמו שניסה השבוע הרב דוד סתיו, לגזור גזרה שווה בינהם.

ציטוט:
והם בכלל לא מישיבות ההסדר, את מה נסגור הפעם?
לדעתי ישנם בחטיבת כפיר "כיסים" בעיתיים שנובעים מאי אכיפת המשמעת, וטענותי לדרג הפיקודי שם (כולי תקווה שאבמן ישנה דברים לטובה).

ציטוט:
והאמונה כאילו יש לנו קליע-כסף-אנטי-סרבנות בדמות ביטול ישיבות ההסדר היא אולי נוחה מאוד, אבל חסרת בסיס.
חסרת בסיס - לא בטוח, כמו שאמרתי לא הכל שחור ולבן.
אולי בתחשיב הסופי של רווח והפסד, הרווח יהיה על העליונה?

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 20-11-2009 בשעה 08:42.
ישן 20-11-2009, 11:35
  YGH YGH אינו מחובר  

למעשה, בתור מי שהעתיד שלו באקדמיה (אני מקווה),
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "נכון, לא הכל שחור או לבן. ..."

אתה ממעיט מאוד בכוחם של מרצים. כל דתי כמעט מכיר את החבר'ה שהגיעו לאוניברסיטה אחרי ישיבת הסדר ו'גילו את האור', וההשפעה של המרצים עליהם מדהימה (ואצלי מעוררת גיחוך, כי הם החליפו אמונה עיוורת ברב באמונה עיוורת במרצים). גם רוב הרבנים בישיבות ההסדר *אינם* גורואים שכל מה שהם יאמרו תלמידיהם יעשו (ואני מכיר באופן אישי מקרה של סירוב פקודה בניגוד לדעת ראש ישיבה נערץ. קורה). יש להם הרבה השפעה, אבל לא כמו שמציגים אותם - אפילו בציבור החרדי המאבק של גדולי הרבנים נגד, למשל, אינטרנט, כושל בצורה רצינית, ואפילו עניין כמו פאה נכרית לנשים נתון תחת מתקפה רבנית כמה דורות ועדיין הם לא מצליחים.
רוב ישיבות ההסדר, כפי שכמה ציינו, בכלל לא קשורות לנושא. בפעם הקודמת שהילכו עלינו אימים, בהתנתקות, הסרבנות הגלויה הייתה זעומה (האפורה רחבה יותר, אבל עדיין מצומצמת מאוד באופן יחסי). גם כאן, יש כמה מקרים זעומים שבחלקם המעורבים אינם כולם (ולפעמים גם לא רובם) בני"שים. וכל זה עדיין לא מגיע למספר החתומים על מכתב סרבנות שמאלי אחד. מי שרוצה לסגור את ישיבות ההסדר, זכותו לחשוב כך. מדינה דמוקרטית וכאלה. אבל לטעון ש*בגלל הסרבנות*?
נו, באמת.
הרווח שאתה רוצה להפיק מסגירת ישיבות ההסדר לא קשור בכלל לסרבנות; ניצול הסרבנות הוא טקטיקה. טקטיקה מחוכמת אמנם, אבל לא יותר.

גלריית התמונות שלי

ישן 20-11-2009, 12:22

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "למעשה, בתור מי שהעתיד שלו באקדמיה (אני מקווה),"

לגבי השפעת מרצים, לפי החתימה שלך אתה בא מתחום מדעי הרוח ואילו אני מתחום ההנדסה\מדעי הטבע, ולמרות שהרבה מרצים שלי חתומים על מכתב של תמיכה בסירוב מגוון מסוים - לא עלה באף אחת מההרצאות עניין פוליטי (נודע לי על קריאתם מתוך מייל שנשלח ע"י סטודנטים מהגוון השני), אני לא ההייתי מבצע היקש גורף על השפעתם - זה קרדיט שאני לא נותן להם.

לגבי ישיבות ההסדר, לא הובנתי נכון, אני מעלה שאלות על מנת לפתח דיון שיציג עמדות לכאן ולכאן, ולא דווקא את עמדתי האישית. אני בעד לטפל במקרים הבעייתים נקודתית ואולי גם ברדיוס רחב יותר אבל לא לסגור\לנתק בצורה גורפת. כמו שאני לא בעד לפרק גדוד בגלל מחלקה סוררת.

אם ההייתי קורא לסגור את ישיבות ההסדר לא ההייתי טוען שזה בגלל *סרבנות*, זה טיעון די חלש.

ובאופן כללי לגבי, אני מספיק ישר עם עצמי, ועם הסביבה, כדי להביע את דעתי ישירות ובלי "טקטיקה", אני בדעה שיש להודות על האמת גם כשהיא אינה נוחה לי.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 20-11-2009 בשעה 12:29.
ישן 20-11-2009, 10:09
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
לא בדיוק חסרת בסיס
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ועכשיו, כשנתפסו סרבנים-לעתיד (כאלה שהכינו דגל עם 'לא מפנים')"

ראשית יש כאן פן עקרוני - הישיבה היא מוסד המתוקצב על ידי הצבא ונהנה מפרווילגיות כמו קיצור השירות הצבאי שמקורם הוא באמון של מערכת הביטחון כי לשארית הזמן המבוצעת בישיבה יש ערך מוסף לא פחות בתרומה למדינה. לא ייתכן שמוסד כזה יפגע במרקם האמון הזה ייקרא לסרבנות וייצא מזה ללא פגע.
שנית- אאל"ט למדת בעבר בישיבה ולכן אתה וודאי יודע שישיבה היא בועה מאוד סגורה המעוררת בתלמידים תחושות רוחניות חזקות. חלק מהאווירה הזו היא שראש הישיבה הוא מעין אדם על כל יכול וייתכן שכך זה צריך להיות במסגרת ישיבתית אך זה מטיל על הרב אחריות גדולה בהרבה. לצערי קמו בשנים האחרונות מספר רבנים צעירים ושוליים שהחליטו לנצל את המעמד הייחודי הזה כדי להפיץ משנה כמעט חרדית ולעשות זאת בתוך שורות הצבא - בעיני זה בלתי קביל לחלוטין וללא קשר לשאלת השימוש בצה"ל לצרכי שיטור שבה דעתי כדעתם.
אני הייתי שמח מאוד אם היו סוגרים מחר בבוקר את שיבת ההסדר בהר ברכה ועוד כמה ישיבות שרבניהם מגלים חוסר אחריות קיצוני, חוסר הבנה מוחלט בענייני ציבור ובעיני גם טועים מבחינה אמונית. ישנם רבנים שמה שמנחה אותם הוא לא יותר מאשר אגו גדול ותחושת עוצמה [שאני מבין שהיא יכולה לשכר].
נקודה אחרונה- לצה"ל יש רב צבאי ראשי - אדם שהוא גם חכם ענק וגם לוחם מהולל, מומחה עולמי שאין רבים כמוהו לשאלות מוסר וערכים במלחמה. לעניות דעתי הרב הצבאי הראשי [ולא אכ"א] צריך לקבוע קריטריונים וסטנדרטים ברורים ומובנים לערכים ולחינוך התורני וה"דתי" שיונחלו ללומדים במסגרת ישיבות ההסדר. ישיבה שלא תקבל על עצמה את הקו החינוכי תורני המוכתב מצה"ל לא תוכל להנות משירות במסגרת ההסדר - זה הקו העתידי שהייתי רוצה לראות.......

[איש דגול אחד]

ישן 20-11-2009, 11:27
  YGH YGH אינו מחובר  

ראשית, *המדינה* מתקצבת חלקית את ישיבות ההסדר.
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "לא בדיוק חסרת בסיס"

למיטב ידיעתי, לא הצבא (השאר מגיע מתרומות ומשכר-לימוד). מה שגם הופך את האיומים מאלעזר שטרן ואילך לקצת מגוחכים, כי יש פער בין סמכותו של הצבא לאיומים הנ"ל, גם אם יש מעקפים. בכל מקרה, למיטב הבנתי הדיון איננו על "איזה צעדים לנקוט מול ראש ישיבה שקורא לסרבנות" אלא על מסלול ההסדר - ולרובו השאלה של 'ראש ישיבה שקורא לסרבנות' לא רלוונטית.
שנית, אני לא ראיתי אף פעם בראשי הישיבה השונים שלי כל-יכולים. ורוב החברים שלי גם-כן. גם את הזרם החרד"לניקי פחות תמצא בישיבות ההסדר ממילא.
שלישית, כל פעם שהרב הצבאי הראשי מביע את דעתו והיא לא בדיוק פי.סי., יש פה שרשורפלצת וקריאות להדחתו. אתה רואה פתאום את כל הצבא והחברה מתיישרים מאחוריו לקביעת סולם לישיבות ההסדר?

גלריית התמונות שלי

ישן 20-11-2009, 12:50

עזוב דקויות
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "ראשית, *המדינה* מתקצבת חלקית את ישיבות ההסדר."

ברמה העקרונית יש לראות בישיבת הסדר גוף צבאי או לכל הפחות מחוייב לכללים שהצבא קובע, במחיר הזכות להנות מהקלות במסלול השירות.
אין לי ספק שהרבנות הצבאית הראשית [ולא משנה כרגע מי המפקד שעומד בראשה] צריכה לקבוע כללים, לפקח עליהם ולאכוף אותם. אם הרב מלמד, למשל, לא מקבל עליו את הכללים תמיד יוכל לפתוח ישבה גבוהה עם מסלול "תורתו אומנותו" ושלום על ישראל. תאמן לי שצה"ל לא יפסיד הרבה.
במאמר מוסגר וכדי להקדים תשובה לשאלה, אני חושב שהדבר נכון גם לגבי אוניברסיטאות שרוצות להנות מההטבות הרבות, כלכליות ואחרות הנלוות להיותם אכסניה לקורסים צבאיים כגון המלט"ק. מכאן שגם על התכנים והערכים המועברים לקצינים באוניברסיטת חיפה צריך להיות פיקוח צבאי הדוק.
עוד דבר- אני כאדם אמוני שהתגייס לשירות מלא ומשמש גם כמ"פ במילואים גם בעל תואר שני וגם מאחורי חמש שנות לימוד בישיבה, לא מוצא באופן אישי כל צורך במסלול ההסדר. גם האגדה המדברת על כך שמדובר בחילים טובים יותר התבדתה בעיני [ונחלתי גם אכזבות בתחום המוטיבציה והמחויבות לשירות מילואים]
עם זאת מסיבות היסטוריות, פוליטיות ואחרות לא יהיה חכם להיכנס ראש בראש במערכת הזאת כל עוד נשמרים גבולות וכללי משחק המשקפים אחריות ציבורית ושמירה על היחד והכלל.
יודגש- רוב רובם של ראשי ישיבות ההסדר לא קוראים לסרבנות אלא מתנגדים לה ולא מסיבות פרקטיות בלבד אלא מסיבות "תיאולוגיות" אינהרנטיות לעולם הישיבות. אבל בקיני ההפקרות הקטנים שקיימים פה ושם חובה על צה"ל לטפל.

[איש דגול אחד]

נערך לאחרונה ע"י amitsur333 בתאריך 20-11-2009 בשעה 12:58.
ישן 20-11-2009, 10:16
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06

אני חושש שאתה לא מספיק מכיר את עולם הישיבות.בכל פעם שעולה עניין סרבנות לעיתונים, די לי בקריאת פרטי המקרה בכדי לדעת בדיוק באיזו ישיבה מדובר בכל פעם. מסתבר שיש ישיבות הסדר שהרבה יותר מועדות לכך מן האחרות. מה גם שהקו החינוכי בנושא 'ממלכתיות' (דהיינו היחס למדינה ולצבא, ומתוך כך לסוגיות סרוב הפקודה) משתנה מישיבה לישיבה. מעולם לא ראיתי מקרה סרבנות של חייל המשתייך לזרם הממלכתי או הגושניקי.

ואגב, המכינות הן סיפור אחר לגמרי. דבר ראשון, שם משרתים בדיוק כמו כל אחד אחר. דבר שני, דחיית השירות נעשית באחד משני האופנים הבאים: א. דרך משרד הבטחון, אגף המכינות- מה שכולל את המכינות החילוניות. ב. 'תורתו אומנותו' החרדי (רק שכאן, בניגוד לחרדים, בתום תקופת דחייה בת שנים ספורות החבר'ה מתגייסים לשרות מלא).

ישן 20-11-2009, 11:22
  YGH YGH אינו מחובר  

סביר שאני לא מכיר את ישיבות ההסדר, למדתי שם רק ארבע שנים.
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "אני חושש שאתה לא מספיק מכיר..."

זה בהחלט לא מספיק זמן.

בכל מקרה, אם מתוך קריאת פרטי העיתונים אתה יכול לדעת לאיזו ישיבה משתייכים הסרבנים הלא-דתיים מחטיבת כפיר מהמקרה ההוא לפני שנה-שנתיים, ברכותי. וזה עדיין לא רלוונטי - כי אם הבעיה שיש לצבא היא עם ישיבה-שתיים, מה קופץ כבוד האלוף במיל. ואחרים פה לדבר על *כלל המסלול*?

גלריית התמונות שלי

ישן 20-11-2009, 14:46
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
כרגיל בישראל הכל שחור או לבן

הפתרון הוא לא לפעול באופן גורף נגד קומץ חיילים מוסת. אני מזכיר שהגרוש בקטיף עבר מבלי שאף אחד יסרב פקודה וזו הוכחה חותכת כנגד כל מי שמלעיז באופן גורף נגד תרומתם של בני הישיבות. פרקטית:
1. להפעיל אמצעי ענישה חריפים באזרחות נגד המסיתים, המממנים והמדיחים, בכלל זה כלא.
2. אמצעי ענישה ספציפיים נגד החיילים מניפי השלטים.
3. הכי חשוב: גיוס רבנים בכירים שיורו להם הפוך (ויש הרבה כאלו) -לכתוב מכתב התנצלות שיקעקע את
המסיתים וישבור כל סיכוי של חזרה על מקרה כזה וירגיע את השטח. אחרי הענישה להחזיר את החיילים ליחידה לאחר שהביעו חרטה ולחסל את הפרשה.

סגן השר וכל אחד אחר, משחקים לידיהם של המסיתים כאשר הם מדברים בהכללה על בני ישיבות ההסדר.
ישן 20-11-2009, 21:11
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
סד"כ, N לידות לאישה, שלום והמזה"ת, מה שבינהם

אתחיל, שלדעתי במועד זה או אחר יצטרכו לגייס חלק ממי שהיום אנו מגדירים חרדים. פשוט יש להסתכל על ישראל של עוד 20-30 שנים.

הסטטיסטיקה מראה שאישה חילונית תלד בין 2 ל- 3 ילדים במהלך חייה.

האישה החרדית תלד הרבה יותר. ע"פ הלינק: http://www.cbs.gov.il/publications/int_ulor.pdf

ילדים בני 14-0 מהווים 50% מהאוכלוסיה החרדית מה שמגדיר קצב הכפלת אוכלוסיה גבוה.

לגבי דתיים שמתגייסים לצבא או כל שם מכובס שתתנו להם: כיפות סרוגות,....

ניסיתי למצוא סטטיסטיקה ברשת לגבי כמה ילדים בממוצע תלד אישה המשתייכת לקבוצה זו במהלך חייה.

לא הצלחתי למצוא נתונים לגבי קצב הכפלת אוכלוסיה - כנראה לאור הקושי להגדרת האוכלוסיה.

לתחושתי, קצב הרבוי שלהם הוא איפשהו בין הממוצע של האישה חילונית לבין האישה החרדית.

מן הסתם, תבוא כאן השאלה לאן לעזאזל אתה חותר?

תשובתי, בעוד 40 שנים בישראל יהיו הרבה יותר חרדים, קולם ישמע בכנסת ובידיהם תנתן האפשרות לקבוע דברים עקרוניים לאור העובדה כי בעוד 40 שנים אני לא רואה איך תקום קואליציה ללא חרדים.
לגבי המתנחלים או כפות סרוגות או מה שאתם רוצים - גם כמותם באוכלוסיה תעלה. גם הם יהיו במוקדי קבלת החלטות ויכולת השפעה.

לאור מה שאני צופה שיהיה סביבינו בעוד 40 שנים אני מאמין שמה שאנחנו חובים היום יהיה פיקניק לעומת מה שנצטרך לעמוד מולו. אם משהו מפנטז על קצור השירות החובה אני בדעה שזה יהיה בלתי אפשרי, נהפוכו נזדקק לעוד ועוד חיילים בסדיר ובמילואים.

מה שלהערכתי יקרה זה שלאור כמויות הנוער בגילאי צבא החובה לצבא לא תהיה הברירה אלא להתגמש. לקבל יותר ויותר חרדים תוך התאמה של התנאים לצרכיהם.

ההבדל היחיד הוא שכשר הבטחון יהיה חרדי יהיה ניתן לבוא ולדרוש שהם גם ישאו בעול.

כשאתה חבר הממשלה ושותף להחלטות (בטח אם אתה מייצג 30 מנדטים) הדברים נראים אחרת מאשר אתה סיעת אופוזיציה של 5 חברי כנסת.

במלחמת השחרור לחמו גם חרדים לאור מה שעמד מול הישוב - בעתיד נזדקק לזה שוב.

מבלי לגלוש לפוליטיקה אני בדעה שלא צפויים ימים קלים על ישראל ב- 50 השנים הקרובות אלא אם השכנים שלנו יהפכו לנורבגים חביבים.
ישן 21-11-2009, 21:39
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בדיוק
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "סד"כ, N לידות לאישה, שלום והמזה"ת, מה שבינהם"

בסופו של דבר, לא היה מנוס מגיוס גם בקרב עיקר החברה החרדית (פרט לזרם "העדה החרדית" האנטי ישראלי). להערכתי, המשמעות תהיה עוד יחידות נוסח "הנח"ל החרדי", עם כל הסיכונים והבעיות שכרוכים בכך. החילונים (אנחנו) נידרש לפשרות ברמה הפוליטית ואולי מוטב להתחיל מזה כבר כעת.
למרות שהקריאות והאיומים לסרבנות הם שערורייה, יש כאן בעייה אמיתית: יש משימות שבאמת לא מתאימות לצבא סדיר. משימות שיטור מול אזרחים נכללות בהגדרה זו. כל עוד מדובר היה בשיטור מול מי שאינם אזרחי ישראל, איכשהו היה אפשר להתמודד (גם אם בהצלחה חלקית מאוד) אבל מול אזרחים ישראלים זה הופך לבעייתי במיוחד. הממשלה צריכה להוביל החלטה לפיה סוג משימות כאלו ניתן למשטרה ולמג"ב ולתת לגופים אלו את המשאבים הנדרשים כולל מבחינת כח אדם והעלויות הכרוכות בגיוסו ואחזקתו.
ישן 22-11-2009, 21:04
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אז לדעתך לצבא היה אסור לאבטח את פעולת הפינוי מפני מתקפת מחבלים??
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "צבא הוא לא משטרה - גם בטהור האתני בקטיף אסור היה להפעיל חיילים לכל המעגלים"

עזוב אותי מ"כל המעגלים" כי למעגלים האלה אין סוף.
רצוי שהצבא לא יבצע פעולות שיטור נגד יהודים, נגד ערבים ונגד טיבטים.
אבל כאשר יש אילוצים מבחינת כח אדם ואמצעים אזי משתמשים בצבא משום שהוא והמשטרה הם בסופו של דבר חלק מאותה זרוע אלימה שבשליטת המדינה ושתפקידה להבטיח ביטחון במובן הרחב של המילה.
וזה לא רק בישראל-גם בארה"ב הפעילו את המשמר הלאומי (שהוא בעצם צבא לכל דבר, גם מבחינת מקורות הגיוס שלו-ואז היה גיוס חובה) בזמן מלחמת וייטנאם ובזמן יישום ביטול ההפרדה הגיזעית בדרום ארה"ב. אתה חושב שמישהו שאל מגויס למשמר הלאומי שנשלח לאפשר לשחורים להגיע לבתי ספר מעורבים האם בשביל זה הוא התגייס?
ישן 22-11-2009, 22:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב ""לא כתבתי בגוון..."

זה אמנם מינוח לא מקובל לתאור התרחשות ספציפית זו,
אבל אם הייתי מחפש הגדרה מילונית להגירה כפויה של אוכלוסייה המוגדרת על בסיס מוצא ודת - זו הייתה ההגדרה המדויקת ביותר שהייתי יכול למצוא (למרות שהייתי מוסיף ואומר "טיהור אתני לא אלים" - להבדילו ממרבית המקרים הנפוצים של טיהור אתני).
ואני אומר את זה בהתעלמות גמורה מדעותי הפוליטיות, רק על סמך הגדרות לשוניות/מילוניות טהורות.
דווקא המילה "גירוש" היא לא מדוייקת, מכיוון שהיא מתעלמת מהקריטריונים המוצהרים על פיהם פונו טותם אזרחים.

נ.ב. - jsphs7, אל תתלהם. מנסיון העבר - זה כנראה אחד הסעיפים היחידים עליהם אנחנו כן מסכימים בנושא זה. וגם זה מסיבות שונות. קשה לי להאמין שבחרת בניסוח זה רק בגלל רמת הדיוק הלשוני שבו...

ובחזרה לנושא -
מצד אחד צבא שבוחר את המשימות שלו - מסמל בהכרח את סופו של שלטון החוק במדינה.
מצד שני הטלת משימות לא צבאיות על הצבא פוגעת ביכולתו לעמוד במשימותיו ופוגעת בקונצנזוס סביבו.
בין שני גבולותת גזרה אלו - מדינה מתוקנת מתקיימת.
בימינו נראה כי אנחנו בוחנים את גבולות שניהם...

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 22-11-2009 בשעה 22:30.
ישן 22-11-2009, 22:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למען הדיוק, גם אם היו גרים שם..."

למיטב ידיעתי לא חיו בעזה דרוזים או צ'רקסים, ככה שזה היפוטתי.
כן חיים בעזה נוצרים שלא פונו (מיעוטם הזניח נוצרים שעלו מברה"מ והתחתנו עם ערבים) וכן פונו יהודים בעלי אזרחות זרה שלא היו ישראלים.
מעבר לכך המטרה המוצהרת הייתה לפנות משם את כל היהודים, קבוצה עם מאפיינים דתיים (מובהקים) ואתניים (מובהקים יחסית).
כך שהטענה שמדובר בפינוי על בסיס לאומני ולא אתני לא מחזיקה מים.

ד"א - למה כולם פה מתעקשים להיכנס לעובי הקורה דווקא בנקודה זו?
לא נכנסנו להגדרות מדוייקות עד כדי כך בהגדרת "משימה צבאית" לעומת "משימה משטרתית", אבל כולם פה מאוד אובססיביים לקעקע הצהרה עובדתית, שחפה מכל נימה שיפוטית.
מדוע?

ישן 23-11-2009, 10:53
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
זה לא היה טיהור איתני
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זה אמנם מינוח לא מקובל לתאור..."

כיוון שמגוש קטיף פונו אזרחי מדינת ישראל לאו דווקא יהודים. כלומר יהודי בעל אזרחות אמריקנית יכול לגור שם לפי החוק.
אתם מתעלמים מנקודה חשובה מאוד בכל הסיפור הזה: הנקודה ההלכתית. אם בפני חייל דתי תועמד הברירה לעבור על ההלכה או לסרב הוא יסרב בלי למצמץ (כמובן אני מדבר על אלה שבעיניהם פינוי הוא עברה) 1800 שנה שמר העם היהודי על ההלכה(מאז חורבן בית המקדש השני והיציאה לגלות) ודווקא במדינת היהודים יהיה חייל דתי חייב לעבור עליה? אז יש שתי אפשרויות, אחת: לסגור את כל הדתיים בתוך "נצח יהודה" (הנח"ל החרדי") וליצור בכך שטיטעל בתוך צה"ל עם אלפי חיילים ממורמרים שלהיות בנח"ל החרדי היה הדבר האחרון שהם חלמו לעשות בצבא ובכך ליצור פילוג בתוכנו. השניה להוציא את צה"ל ממשימות שיטור. מה אתם בוחרים?
ישן 23-11-2009, 11:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זה לא היה טיהור איתני"

אין רק שתי ברירות כפי שאתה מציג את זה. למעשה יש קשת רחבה מאוד של ברירות.
למרות כל ה"הו-הא", בסופו של דבר מיעוט שבמיעוט של חיילי חובה נדרשים לבצע הלכה למעשה פינוי. כל השאר, וזה כולל את ה"התנתקות", משמשים למשימות אבטחה של משימות שיטור ומשימות אזרחיות אחרות, בשטח בו הצבא הוא ריבון (וכן, אזרחים ישראליים כפופים למרות החוק הישראלי ולכן רק המשטרה מטפלת בהם).
מי שרוצה ש*רק* מג"ב יבצעו בט"ש בשטחים לא מחובר לחלוטין למציאות הבט"ש דהיום (אני לא מדבר על זמנים שבהם הסד"כ היה אף גדול יותר). צריך לראות גרף משימות בשביל להבין כמה ההצעה הזו תלושה מהמציאות.
המשמעות היא (לצערי), שהצבא ימשיך בפעילות שיטור נגד הפלסטינים וימשיך לבצע משימות הדורשות נפח גדול של כ"א, שהמשטרה לא מסוגלת להעמיד לטובתו סד"כ.

ישן 23-11-2009, 22:21
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אין רק שתי ברירות כפי שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
המשמעות היא (לצערי), שהצבא ימשיך בפעילות שיטור נגד הפלסטינים וימשיך לבצע משימות הדורשות נפח גדול של כ"א, שהמשטרה לא מסוגלת להעמיד לטובתו סד"כ.

אמנם צה"ל מבצע באיו"ש משימות מול האוכלוסיה הפלסטינית שהן משימות הדומות למשימות שיטור ואולם זה לא בר השוואה לשימוש בצה"ל כנגד אוכלוסיה אזרחית יהודית באיו"ש.

ראשית, קיימת תחולה פרסונלית של החקיקה הישראלית ביחס לתושבים היהודים של איו"ש.
המדובר באזרחים שווי זכויות וחובות לכל אזרח אחר במדינה. בכל היבט אחר, למעט הבטחוני וכן השימוש הפוליטי שנעשה בחיילי צה"ל, הגורם הרלבנטי הוא הגורם המשטרתי. כך צריך להיות ולצערי, הדרג המדיני והדרג הצבאי העליון הם אלה שהביאו לבדיקת גבולות המשחק הדמוקרטים כפי שהוצגו על ידי CRE.

שנית, הפלסטינים הם אויב הנתונים תחת משטר צבאי (באזורים מסויימים), כך שהשימוש בחיילים ביחס לאוכלוסיה האזרחית הפלסטינית הוא לגיטימי, אם כי אני מסכים כי הוא לא תמיד נבון.
ישן 23-11-2009, 17:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "זה לא היה טיהור איתני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
כיוון שמגוש קטיף פונו אזרחי מדינת ישראל לאו דווקא יהודים. כלומר יהודי בעל אזרחות אמריקנית יכול לגור שם לפי החוק.

משא-נור פונו יהודים מארה"ב ששהו בארץ על אשרת תייר ואשרת סטודנט.
מה לעשות שהעובדות לא מסתדרות עם התאוריה הנחמדה מאוד פה (שגם אני הייתי שמח להאמין בה, אם רק העובדות היו אחרות).
ציטוט:
1800 שנה שמר העם היהודי על ההלכה(מאז חורבן בית המקדש השני והיציאה לגלות)

על איזו הלכה שמר העם היהודי מאז חורבן בית שני?
רובה המוחלט של ההלכה עליה דתיים שומרים כיום לא היה קיים בימי בית שני - לא משנה, לא תלמוד, לא ראשונים ולא אחרונים.
יותר מזה - מנהגים מהותיים כמו חבישת תפילין למשך כל היום ומדיניות גיור בכפיה שהיו נהוגים אז בוטלו לחלוטין, וישנן לפחות 4 "גבולות הבטחה" שונים, והרבה יותר גבולות היסטוריים שונים שאין לאף אחד קונסנזוס עליהם.

כך שהטיעון הדתי פה הוא חסר עומק.

ישן 23-11-2009, 21:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אתה נכנס לוויכוח אידאולוגי"

זו לא אידאולוגיה - אלו עובדות היסטוריות מתועדות.
סדר היום ואורח החיים של יהודי "דתי" כיום שונה בצורה מהותית מאלו של יהודי "דתי" בימי בית שני.
יש קשר של המשכיות, גרסא אחת של היהדות נבנתה על חורבות הקודמת לה, אבל אין זהות והדימיון קלוש.

ובחזרה לנושא - לא אכפת לי האם החייל מסרב לפקודה בגלל צו מצפונו, בגלל שאנשי הדת שלו הורו לו, או בגלל שיש לו פסיכוזה. מסרב פקודה = הולך לכלא.
אין שום הצדקה לכך שהצבא יחליט לאילו פקודות הוא רוצה או לא רוצה לציית.

ישן 24-11-2009, 18:37
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בהחלט יש מה לעשות. דבר ראשון
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "נו...מה לעשות? בסופו של דבר..."

לצאת מנקודת הנחה לפיה לא מכריחים חייל דתי לעבור על ההלכה. ב. לפנות לרב הצבאי הראשי ולבקש ממנו לערוך בירור הלכתי בנושא (בירור אמיתי! לא בירור "מטעם") ולבקש ממנו להכריע בסוגיה, אם יכריע הרב שעל חייל דתי למלא פקודת פינוי אזי יהיו חייבים בזאת כלל החיילים, אדם שנכנס לצבא צריך גם לקבל עליו את העקרונות ההלכתיים של צה"ל שנקבעים על ידי הרבנות (שימו לב להבדל בין מה שאני מציע למה שאתם מציעים: אתם מציעים להוציא את ההלכה מהמשחק, אני מציע לתת לרבנות הצבאית (שאחרי הכל לא מורכבת מ"עמי ארצות") את ההכרעה). מי שלא יהיה מעוניין בזאת יאלץ להתגייס לנח"ל החרדי.
אם יכריע הרב שעל חייל חל איסור לפנות מאחזים ידאג צה"ל להפנות את החיילים למשימות אחרות בזמן הפינוי או להגדיל את הסד"כ של המג"ב. אני יודע שזה לא פיתרון מושלם אבל צה"ל בהחלט יכול לבוא פה לחיילים ולהגיד להם: חבר'ה עשינו הכל, לא רוצים אל תתגייסו או תתגייסו לנח"ל החרדי. מה דעתכם?
ישן 25-11-2009, 00:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "בהחלט יש מה לעשות. דבר ראשון"

אני די לא מאמין למה שאני קורא. אתה הלכה למעשה מציע ליצור שתי דרגות היררכיה כמו בצבא הסובייטי - האחת פיקודית והשניה דתית.. שני צבאות...
הצבא נדרש למלא כל משימה חוקית שמוטלת עליו מהדרג המדיני, כל דבר אחר יהיה מיטוט של המערכת השלטונית שלנו. אם אצל מישהו יש משהו אחר שגובר על כך, מקומו בהחלט לא בצבא ולא בשום חלק של המערכת השלטונית. הצבא לא יכול לבחור משימות.

לגבי התחשבות, הרי שהצבא מגלה התחשבות קיצונית בדתיים ולמעשה כמעט ולא היו מקרים של פינוי שבוצע ע"י סדירים דתיים. אלא שרוב מקרי הסירוב התרחשו כאשר יחידה נדרשה לאייש משימת אבטחה של פינוי שבוצע ע"י כוח אחר, כך שאי אפשר לטעון ששמים אותם במצב בלתי אפשרי - אלא אם כן המצב הוא שירות בצה"ל.

אתה לא יכול להציג דרישות כאלה ואח"כ להלין על כך שיש בוז. אין אף אוכלוסיה אחרת בצבא שנוהגת בצורה כזו.

ישן 25-11-2009, 08:32
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני די לא מאמין למה שאני..."

סופסוף מישהו נוגע בנקודה.
יש שתי היררכיות מקבילות בצבא. הדרגות הרגילות והמסלול העוקף לחבר'ה הדתיים.

אני מכיר למשל מקרה שבו מחלקה אחת של הסדרניקים תקעה מילואימניקים שבת כי הם לא הסכימו לשמור בשבת בגבול מצרים. במקביל להתארגנות למשימה בשישי בבוקר התקשרו לרבנים ובצהרים הגיעה הוראה מרב הפיקוד שלא לשלוח אותם לשמירות בשבת.

ברור לי מהכרות אישית שרוב מחלקות ההסדר ורוב חיילי ההסדר לא רוצים ולא צריכים את ה"סיוע" הזה מלמעלה, אבל עצם קיומו פסול.
הרבצ"ר צריך להיות מפקד שירותי הדת של הצבא (גם עבורי, חילוני אוכל טרפה, וגם עבור בוריס, חייל בודד נוצרי) ולא התא"ל לענייני בינישים.

ישן 26-11-2009, 08:32

קישקוש מקושקש
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי דדון מוש שמתחילה ב "סופסוף מישהו נוגע בנקודה. יש..."

אני מוכן לחתום לך בזה הרגע שמקרה כזה לא היה ולא נברא. ואם היה ונברא אלו בוודאי לא עובדותיו.
אין שום מצב בעולם שרב צבאי כלשהו היה מורה לא לשלוח חיילים לפעילות מבצעית בשבת מסיבות דתיות - נקודה.
מי שמכיר קצת את כתבי הרב רונצקי גם יודע שבשבילו כל משימה מבצעית היא קדושה באותה מידה וניתן לחלל את השבת עבורה. כך למשל הוא ספג הרבה בוץ בעולם הפסיקה כשקבע שלחייל דתי מותר לאבטח צליינים נוצרים שיורדים לטבול בירדן בשבת. הכל כחלק מהמשימות השוטפות של הבט"ש במקום. יצויין שלמרות אי אלו לחצים הרב רונצקי לא חזר בו מהפסיקה האמורה.
בקיצור- בדוק שנית את העובדות.
אגב- לגבי ניסיונות של הסדרניקים לנצנץ תוך שימוש בהיתרים רבניים לכאורה - אני יכול לספר לך מלוא האמתחת סיפורים אבל זה לא קשור לדיון הנוכחי. צה"ל פועל במסגרת עקרונות ההלכה ועקרונות אלו מטילים מגבלות הלכתיות גם על חייל חילוני. כלומר לפי פקודות הצבא אם אסור לבייניש לשמור בששבת אסור גם למילואימניק חילוני באותה מידה. בצבא אין שתי הירארכיות הרבצ"ר הוא קצין בכיר, גנרל בצבא עם תחומי אחריות ועם סמכויות והוא חלק בלתי נפרד מההירארכיה הצבאית

[איש דגול אחד]

ישן 24-11-2009, 21:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אז צר לי לאכזב אותך"

ציטוט:
חייל דתי יאלץ לסרב לפקודה שתחייב אותו לעבור על דתו, חד וחלק.

בתור התחלה אף אחד לא מנסה להמיר את דתו של יהודי בצה"ל, להפך, צה"ל משמש כמיסיונר ושולח חלק גדול מהלא יהודיים לשיעורי החזרה בתשובה (וחילוניים רבים לשיעורי דת מחופשים להסב"ש חגים).

בתור המשך - אפילו הקנאים של בית שני, שחצבו לעצמם תהילת עולם במוות על קידוש השם, חיללו את השבת על מנת לא לתת ליהודים לברוח מירושלים הבוערת, כך שאם אתה בונה על ה"מסורת" שלנו, אין לך הרבה על מה לבנות.

ישן 22-11-2009, 22:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "צבא הוא לא משטרה - גם בטהור האתני בקטיף אסור היה להפעיל חיילים לכל המעגלים"

אבטחה של פעילות אזרחית היא משימה צבאית למהדרין בתחומי איו"ש.

ישן 22-11-2009, 23:56

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "ציינתי בעצמי שחשיפת..."

ישנו הבדל, לדידי, בין משימות גדולות חד-פעמיות הדורשות כח-אדם רב בנק' זמן ספציפית לבין שחיקה לאורך שנים. בהתעורר צורך לבצע דבר מה חד-פעמי הדורש משאבי כ"א גדולים אי אפשר ליצור אוגדה של שוטרים לחודשיים ולפרק אותה לאחר מכן. אנחנו מדינה קטנה, וגם אי אפשר להסיט שוטרים לאזור מסויים מאזורים אחרים כי פשוט אין.

אז מה לעשות, לאירועים נקודתיים, עפ"י החלטת ממשלה, יש להשתמש בארגון עם עתודות כח האדם הרבות ביותר שיש למדינה.

שאלה לך ול jsphs7, היה מספק אותכם, אם נניח, כל החיילים שעוסקים בפעילות בשטחים היו עוברים הכשרה משטרתית תקופה ומקבלים סמכויות שיטור? זה היה מניח את דעתכם למקרים חד-פעמיים של פינוי?
ישן 22-11-2009, 23:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "אתה מבין שמה שאתה אומר הוא..."

זהדווקא יכול להיות פתרון יעיל מאוד.
גיוס למג"ב בסדר גודל כזה יהווה למעשה שירות אזרחי/משטרתי מקביל לשירות הצבאי, ואולי גם יפתח אחריו פתח לשירות בכב"א/מד"א/תברואה/סניטציה.
פתרון יאה ונאה להשתמטות.
או שתתגייס לקרבי ולא תראה את הבית 3 חודשים ברצף, במהלכם לא תרד מהטנק/נגמ"ש/תוצ"ת, או שתלך להיות שוטר במג"ב ותראה את הבית פעם בשבועיים אותם תבל לחליפין עם אוכלוסיות יש"ע השונות.

ישן 23-11-2009, 10:14
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "אבהיר, טנקיסט, תותחן, נ"מ, מפעיל דחפור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jsphs7
אני לא רוצה בבט"ש ביו"ש.

אני לא מדבר על משהו נקודתי אלא על שמוש ארוך טווח.

אני רוצה שאנשי השיריון והתותחנים יהיו צמודים לכלים.

מה נעשה במלחמה כוללת כשמ"פ השיריון הוא פקד מג"ב?

כולם רוצים להתכונן למלחמה הבאה... רק בואו ננצח קודם את הנוכחית!
נדמה לי שאחרי 22 שנים של שימוש רצוף בלוחמים, ממגוון הכשרות, במשימות בט"ש באיו"ש הגיע הזמן שנפסיק עם העמדת הפנים שמדובר במשהו זמני שתיכף יעלם מן העולם.
נכון, מ"פ שריון לא צריך להיות פקד במג"ב.
אבל צריך לזכור מה המשמעות של ויתור על הבט"ש לצורך התמקצעות (להזכירכם - אחד הטיעונים בזכות הסכמי אוסלו). בלי השיריונרים, התותחנים והחי"רניקים (גם הם לא אמורים לבצע מעצרים ע"פ התו"ל) שבאיו"ש, לא היינו יכולים לעלות על אוטובוס בשקט.

http://www.baking.co.il

ישן 26-11-2009, 12:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אז זהו שזה לא בדיוק עובד ככה..."

בכסף של תקן פלוגת מילואים אתה תחזיק פלוגה שלמה בקבע. לא משנה אם במג"ב או בצה"ל - החישובים האלה כבר נעשו בעבר אל מול הצבא והמשטרה. הטענה בפעם האחרונה היתה קושי בגיוס....

ישן 26-11-2009, 13:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ביטיס, למה 1/3 פלוגה אנשי קבע?"

פלוגה של מג"ב היא לא כמו פלוגת חי"ר - המבנה שונה לחלוטין צוות זה לא 12-18 איש, זה הרבה פחות.
בכל מקרה, גם אם כולם יהיו בקבע, זה עדיין יהיה יותר זול מאשר להחזיק מילואים באותה משימה.

ישן 22-11-2009, 22:51
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
מה לעשות ושטחי יהודה ושומרון וחבל עזה
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "לא חושב שנכון שטייס נוקש על דלתו של מ"פ מילואים טרם העמסתם על המשאית\אוטובוס"

מעולם לא סופחו למדינת ישראל ולכן הצבא הוא הריבון שם. לצבא יש את הסמכויות והפעילות שם היא צבאית. גם, להזכיר, היו לערים מושלים צבאיים - אנשי צבא ישראלים שתיפקדו כראשי עיר.
לגבי השימוש בטייסים לפעילות - טייסים גם שומרים ביישובים בכל מיני מקומות - גם בגדה (או בדבריך: "איזו משימה זו לטייס?"). גם אם ההכשרה שלהם עלתה הרבה, זה לא אומר שצריך להימנע מלהיעזר בהם בדברים נוספים. ואם נדבר על פינוי רצועת עזה - אולי אפילו מאד נכונה היתה הבחירה להשתמש באנשים יותר איכותיים שמשרתים, כדי לעשות זאת בצורה שלווה יותר (הנה, זו המילה שהצלחתי למצוא).
אני מניח שמי שרוצה להתלונן על הפינוי היה מוצא פגם גם אם גבעתי או גולני או הנ"מ היו עושים את הפעילות הזו.

ישן 22-11-2009, 23:14
  YHS YHS אינו מחובר  

אגע רק בנקודה אחת מדבריך
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "כשאתה נוהג מהר מדי בכביש 443? מי עוצר אותך אם לא שוטר כחול?"

שאיכפת לי מאד ממנה:

"טייסים - אני רוצה 100% על המטוסים או בחדרי תדריכים לא מאבטחים ולא נעליים."

ממש, אבל ממש לא.

אני רוצה אותם שומרים ביישובים, אני רוצה אותם נותנים סיוע קהילתי, אני רוצה אותם במסע לפולין, אני רוצה אותם מאמצים מעונות לילדים אוטיסטים ואני גם רוצה אותם מדריכים במוזיאון חיל האוויר. לא רק בשביל הקהילה - גם הרבה בשבילם, כדי שידעו למה חלק מזמנם הם מבלים בשמים. ציונות זו לא מילה גסה.

ישן 22-11-2009, 23:34
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

כצה זמן הם יבזבזו מזה?
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אגע רק בנקודה אחת מדבריך"

אתה רוצה לבנון 2 שתגלה שטנקיסטים לא זוכרים איך מפעילים טנק ואיפה העשן?

אינני נגד עבודה עם ילדים - אני לא רוצה שטייס שהכשרתו עלתה מליונים יעמוד בש"ג של ישוב.
אלא אם זה משרת איזשהו צורך הכשרתי (להציג לטייס איך נראים חיי ישוב עברי מעבר לקווי שביתת הנשק מ- 1949).

אני מוכן לקבל בהסתייגות - על חשבון זמנו החופשי של הטייס מבלי לגרוע מתוכנית האימונים.

אין לי בעיה שבזמנו הפנוי ידריך על הספיט השחור או מה שלא יהיה בחצר של טרנר.

אם יש להם זמן פנוי גם לא אכפת לי שישבו על חוף הים באילת או באשקלון.

הכל מנון.

שליחת טייס להעביר אזרח ישראלי אל מעבר לגדר הוא ובני ביתו ומטלטילהם היא לא מלאכה לטייס. ומצביע על בזבוז כספי משלם המיסים.
ישן 23-11-2009, 09:05
  YHS YHS אינו מחובר  

מעבר לנושא השמירה ביישובים, שגובל בפוליטיקה
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "כצה זמן הם יבזבזו מזה?"

ולכן אין לו מקום כאן, אני שמח שאתה מסכים עם מרבית דעותי למעט נושא ה"כמה" והגדרת: "מהו זמן חופשי של טייס".
סתם, לידיעה - טייסים עובדים קשה, אבל הם לא טסים כל הזמן - יש להם גם עבודות "קרקעיות" ויש להם, הפלא ופלא - הרבה זמן פנוי. הם יוצאים לבלות, יש להם תחביבים ואפילו יוצאים לטיולים. לעיתים גם שותים בירה (בערב, מחוץ לבסיס, אלא אם הם גרים בשיכון).
אז אם הם "בזבזו" יום שלם במעון של נוער במצוקה, הם יגיעו אח"כ לעבודה בטייסת עד שעה מאוחרת כדי להשלים את המחויבויות שלהם. לא ביטלו שום טיסה נדרשת בשל יציאה לעזרה לקהילה.

מפקדי חיל האוויר חשבו שחיל האוויר צריך להיות מעורב בקהילה - וטוב שחשבו כך. מהרבה בחינות.

ישן 23-11-2009, 09:20
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

ל- YHS וליאור אחד מה אני מצפה שלא יקרה
בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "מעבר לנושא השמירה ביישובים, שגובל בפוליטיקה"

ברור לי עניין הזמן הפנוי. אני לא תמים לחשוב שבזמן רגיל הטייסים בכוננות ספיגה כל היום.

אין לי שום בעיה שטייס\ת ת\ילך לבית אבות לבדר קשישים או שטייס יכנס לבית ספר תיכון ויסביר על פי חוקי ברנולי כנף המטוס גורמת לעלוי. לאף אחד לא יפלו הידיים מזה. אין לי בעיה עם בירה בפאב ואפילו לא עם ויסקי. לא אכפת לי אם בזמן החופשי הם גם על חוף הים באילת צופים על נורבגיות (לא רוצה להסביר למה אני מתכוון). גם חברות היטק שזמן עובדיהן יקר מאוד מעודדות בחלקן פעם בכמה חודשים עזרה בקהילה. בעבר עבדתי בחברת היטק "שלקחה" על עצמה להגיש ביה"ס תיכון בפריפריה ל- 5 יחידות מתמטיקה וחלק מהעובדים (כולל אותי) היו על תקן: "מתרגלים" (למי שהיה במכללה \ אוניברסיטה בטוח יבין למה אני מתכוון \ למי שלא אני מוכן להסביר).

יש פה את עניין המורל והעזרה לקהילה.

למען הסר ספק אכתוב מה לא: אני לא רוצה שטייס ישלח ל- 3 שבועות אבט"ש אי שם בישוב ביו"ש או בגליל. זה בזבוז של כספי המדינה.

אני לא רוצה שטייס יבזבז חודשיים משירותו על להתכונן לאחוז בנשים וילדים עבריים ולהעבירם למקום אחר בארץ ישראל (מקווה שדברי כעת לא יחשבו בגדר פוליטיזציה של השיח הצבורי בפורום).

מקווה שהבהרתי.
ישן 25-11-2009, 12:16
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "ל- YHS וליאור אחד מה אני מצפה שלא יקרה"

ציטוט:
אני לא רוצה שטייס יבזבז חודשיים משירותו על להתכונן לאחוז בנשים וילדים עבריים ולהעבירם למקום אחר בארץ ישראל (מקווה שדברי כעת לא יחשבו בגדר פוליטיזציה של השיח הצבורי בפורום).
מי שתכנן את פינוי הישובים היהודיים מרצועת עזה, הניח שלאורך זמן החודשים הספורים האלו ייחסכו הרבה זמן שטייסי חה"א ויתר לוחמי צה"ל היו צריכים להקדיש להגנת אותם ישובים. ולראיה- בסיס קירות הזכוכית שתוכנן לאוגדת עזה (מה קרה איתו באמת?).
זה טיעון חלש במיוחד בהקשר של חטיבת כפיר, שמיועדת רק ללחימה באיו"ש- ואשר, אם יושג הסדר עם הפלסטינים, תוכל להתאמן ולהגיע לכשירות של חטיבת חי"ר רגילה.
אם אתה רוצה מתנגד לפינוי אידיאולוגית או בטחונית- בבקשה; טיעון "חיסכון בזמנו של צה"ל" נסתר בקלות.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 25-11-2009 בשעה 12:23.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:06

הדף נוצר ב 0.39 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר