לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2009, 18:51
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "הבעיה היא שלאנשים דוברי רוסית..."

גם אנחנו באנו ב-1990,אבל הורים שלי כן דוברים את השפה הבסיסית.לא שכל כמה שבועות הם לא מופתעים מגילוי איזו מילה,שהם עד כה לא שמעו,אבל עדיין הם מבינים את הרב.
גם אצלי,דרך אגב,עברית היא לא ברמת שפת אם,למרות היותי כאן מגיל 9 בערך.

בוא נגיד,שזה לא כל כך שטות,מה שאמר .ShoobyD עולים אולי רוצים ללמוד את השפה,אבל המוטיבציה די נמוכה:יש הרבה "חנויות רוסים",יש הרבה רוסים,יש הרבה תכניות טלוויזיה ברוסית או עם תרגום.לא הכל פשווט ושחור-לבן כל כך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2009, 18:59
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "הבעיה היא שלאנשים דוברי רוסית..."

זה לא שהשפות צרפתית, ספרדית וגרמנית כל כך דומות לעברית, והקושי הוא באותה רמה גם אם אתה רוסי.
אבל משום מה, עולים שמגיעים לארץ בשנים האחרונות ממדינות אירופה לומדים עברית.
אולי הבעיה היא למעשה בעובדה שלעולים מרוסיה (אני כמובן לא מכליל, יש יוצאי דופן) אין מוטיבציה או זיקה לארץ, יש להם חנויות משלהם, ולא רק חנויות של ספרים ברוסית או של בשר לא כשר, אלא חנויות יום-יומיות שאת אותם מוצרים היו יכולים להשיג מכל חנות ישראלית אחרת. אני שמתי לב שבהרבה מאוד תכניות טלויזיה יש תרגום בעברית וברוסית, יש ערוץ ברוסית. עד כמה שאני יודע - אין ולא היה אף פעם "הערוץ המרוקאי" או "הערוץ הפולני". אז איפה כאן הבעיה? בשפה או באנשים?
ישן 22-11-2009, 20:38
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "הפוך גוטה, הפוך. [b]בגלל[/b]..."

ולמה אתה כל-כך בטוח שההבדל בין השפות הוא המכריע?
אתה חושב שטורקית קרובה לעברית יותר מרוסית? (רמז: כולן נמצאות במשפחות שפות שונות לחלוטין)
ובכל זאת יש לי מכרים טורקים (שאפילו אינם יהודים) שהצליחו ללמוד את השפה העברית באופן בסיסי תוך שנים בודדות (אף אחד לא דיבר על רמת שפת-אם)
ולא חסרים עולים מבוגרים דוברי שפות אחרות (תאית, פולנית..) שגם מצליחים ב"משימה הבלתי אפשרית" הזאת (פולנית אגב, שהיא שפה סלאבית, קרובה הרבה יותר לרוסית מאשר לעברית)
אלא שהעניין עם עולים ממדינות אחרות הוא שלהם אין את ה"נוחות" הזאת של קהילה עצומה בארץ המדברת בשפתם, להם אין את ה"פריווילגיה" הזאת של אפשרות לא ללמוד עברית כלל ובכל זאת להצליח להסתדר בארץ
אז כמו שהסטודנט הראשון אמר, עולים (רוסים) אולי רוצים ללמוד את השפה, אבל המוטיבציה די נמוכה

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 22-11-2009 בשעה 20:42.
ישן 22-11-2009, 21:12
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אבל עובדה שעולים ממדינות..."

זאת לא השוואה טובה, בעליות הגדולות בעבר (ואני מתכוון בעליות שהיו באמת בהקפים הגדולים שמתקרבים לעלייה מברה"מ לשעבר כמו העלייה מארצות ערב ומאירופה בשנים הראשונות למדינה) הייתה מדיניות חזקה של דיכוי השפות הילידיות של העולים לטובת עברית, זה גם נחשב בלתי לגיטימי מצד החברה להמשיך לדבר ערבית, יידיש וכו'. כל זה כבר לא קיים, אין מדיניות ממשלית שנועדה "לנשל" את העולים משפתם (להפך, יש למשל פרסומים ממשלתיים שמתורגמים לרוסית) ויש גם לגיטימציה הרבה יותר גבוה לדבר ברוסית (הרבה פעמים אפילו עולים שמדברים עברית ברמת שפת אם מעדיפים את הרוסית).

ישן 24-11-2009, 17:35
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Scattered mind שמתחילה ב "אלה שעולים עכשיו באמת לא כל..."

יהודי רוסיה שעלו לכאן נדבקו בשוביניזם הרוסי("השפה הכי כבירה והכי עצומה"),הדחף ללמוד שפה אחרת-לא רק רוסית,אם לדבר על תנועה למדינות אחרות-הוא לא גדול במיוחד.כל העליות דפוקות בצורה מסוימת,עולי בריה"מ לא נבדלים בזה.שבעים שנות קומוניזם מחקו בצורה גדולה חלקיקי תודעה יהודית(אחד מהביטויים של זה זוהי כמות הנישואים המעורבים);כנראה שהרבה מאנשי עליה זו לא בדיוק באו לישראל, אלא באו מהמחנה הסוציאליסטי-חצי דיקטטורי.
אי אפשר להאשים רק את העליה,גם הקליטה היתה לא מספיק מתאימה,אם להסתכל אחורה.תמיד שני הצדדים אשמים.
אבל זה יסתדר לבסוף.בעוד כ-50-100 שנה.

ישן 25-11-2009, 16:05
צלמית המשתמש של idanmo
  משתמש זכר idanmo idanmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל idanmo שלח הודעה דרך MSN אל idanmo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "תחושה כללית.. יותר ויותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
תחושה כללית..
יותר ויותר צעירים עוזבים את הארץ, פחות ופחות מתגייסים וכו'
אולי זה פשוט כי אתה מסתובב בחברה מיוחדת (תנועת נוער שאצלם שמים דגש על ציונות)

על מה בדיוק אתה מבסס את האמירה שלך? להזכירך, גיוס נובמבר, הגיע לשיא של עשור בביקוש לשרת בקרבי. זה דבר ראשון.

דבר שני, פתח עיתוני ואתרי כלכלה, יותר ויותר ישראלים שירדו מהארץ חוזרים בחזרה. מדובר בעיקר על ישראלים עשירים כקורח. ההון חוזר למדינה.

לא הכל שחור אתה יודע...
לירוני ((: אומר/ת:
ואי אתה פרוייקט כזה טוב בפסיכולוגיה.
עידן משה אומר/ת:
אמרתי לך.

ישן 22-11-2009, 23:42
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "אני לא יודע עד כמה זה נכון,..."

משאלון מדגמי ששאלתי אנשים שאני מכיר ששורשיהם הם מאוקראינה ורוסיה ועלו בעלייה הגדולה של שנות התשעים אחרי התפרקות ברה"מ, מסתבר ש10 מתוך 12 הנשאלים עלו לארץ כי:
"ברוסיה הייתה דירת חדר קטנה ומסריחה.
לא היה כסף.
היו לי מחלות רציניות כנראה בגלל הקור - החום של ישראל הציל אותי ממוות.
לא היה לנו כסף.
המצב היה רע.
אמא התגרשה והיא רצתה להתרחק מאבא.
רצינו לברוח מהמשפחה של אבא כי הם נוצרים והם שנאו אותנו."
וכו' וכו'... סה"כ כל הסיבות דיי דומות.
אף אחד לא אמר לי שזה בגלל שהם רוצים לשמור על מדינה יהודית, או כי הם מרגישים קרבה ליהדות, או זיקה לציונות. למעשה, מרביתם סיפרו לי שההורים שלהם מחפשים כל הזמן דרך לרדת מהארץ לקנדה או לניו זילנד, הם לא מנסים ללמוד עברית, הם חיים בבאר שבע - שהכל כאן ברוסית, יש להם עבודה בסורוקה או במשהו שקשור למחשבים, שוב - הכל ברוסית, והם מחפשים בלי סוף עבודה בחו"ל.
כששאלתי "מה עם ציונות?" קיבלתי גיחוך בפנים.
למעשה, אחת סיפרה לי שאמא שלה לא ידעה שהיא יהודיה עד גיל 19, לפני שהיא עלתה לארץ - אז סיפרו לה.

התשובות של השניים האחרים היו:
"שנאו אותנו כי אנחנו יהודים.
אנחנו שמענו שיש מדינה יהודית אז החלטנו לבוא לחיות כאן עם כל היהודים."
אחד מהם עכשיו עוסק בפוליטיקה.
ישן 23-11-2009, 16:29
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
שלום לנציגות משרד הפנים.
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "נו, אז מה אתם עושים פה? לדעתי..."

את מכירה אותי אישית? יודעת את הסיבות לכך שאני גרה כאן? יודעת מה רמת המחוייבות שלי למדינה?
לא הכללתי את עצמי בקבוצת העולים הזאת, כמו שלא הכללתי את כל העולים. ואני במקומך הייתי לפחות שואלת לפני שאני הייתי מחליטה שלמישהו אין זכות להיות במדינה הזאת.

את צריכה להבין שזה שאת חיה בישראל ואולי גם נולדת כאן, זה מובן לך מאליו שהמדינה הזאת קיימת בעיקר על סיבות אידיאולוגיות. למישהו שעולה ממקום אחר זה ממש ממש לא ברור. רוב אוכלוסיית העולם עוברת ומהגרת מסיבות של איכות חיים בלבד. וברוב ארצות העולם לא נהוג להכניס את המהגרים לכור היתוך כדי להוציא את כולם זהים ובעלי אותם סממנים. מה לעשות שכשמהגרים, לא מקבלים עלון הסברה.
אם יש להם דרך להשיג כאן אזרחות, אז יש להם זכות לחיות כאן בדיוק כמו שלך יש.

ישן 23-11-2009, 16:33
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "זה מעבר לזה, יש בקהילה (ואני..."

אני מסכימה איתך, רואים את זה אצל הרבה אנשים. בד"כ זה גם לא ספציפית נגד ישראל, הם פשוט מכלילים את ישראל בתור מדינה מתפתחת כמו הרבה ארצות אחרות בסביבה. זה יותר נגד כלפי ארצות "מזרחיות" שנחשבות פחות מתקדמות, ולא כלפי ישראל באופן ספציפי.
אבל מצד שני יכול להיות שזה כי הם חושבים שמצפים מהם לזנוח חלק גדול מהתרבות שלהם (שכן מה לעשות, הם אוהבים וגאים בה) לטובת התרבות הישראלית. ואפשר לתת כל מיני דוגמאות לכך למשל ההתנגדות לפתיחת חנויות "רוסיות", התייחסות ל"נוביי גוד- חג השנה החדשה" כחג נוצרי, בורות כלפי התרבות בכללי.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 23-11-2009 בשעה 16:36.
ישן 23-11-2009, 17:00
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "חג השנה החדשה הוא חג נוצרי..."

אני חושבת שכדאי לך לבדוק את המקורות שלך. חג השנה החדשה זאת פשוט חגיגה של התחלפות לוח השנה. ובמקור, כשהלוח היה שונה, החג גם נחגג בתאריך אחר. גם בזמן הקומוניזם, אבל גם לפניו. דווקא הכנסייה היא זו שהתנגדה לחגוג את היום הזה ב31 לדצמבר, בגלל שזה נפל על יום זכרון לקדוש סילבסטר.
גם לפני הקומוניזם, מעטים היו אלה שבאמת ידעו או ייחסו לתאריך הזה כל קשר לקדוש סילבסטר. כמו שלא מייחסים את חג הפסחה למשל לחגם הספציפי של הקדושים הנוצרים שהימים המקודשים להם חלים באותם ימים.
ואגב, בואי נראה אותך מוצאת לי הוכחות לכך שסילבסטר היה אנטישמי או התנגד ליהודים באופן ספציפי יותר משאר ה"כופרים" האחרים. ולא, תעמולה דתית לא נחשבת.
למרות שתכלס זה בכלל לא רלוונטי. גם אם זה היה חג דתי במקור, וזה לא. זה כבר המון זמן שזה חג חילוני לחלוטין, והעולים חוגגים אותו בהקשר חילוני. שנה חדשה ותו לא.

בקשר ללזנוח תרבות. ברור שכשתשאלי מישהו אם זה מה שהוא מצפה, רוב הסיכויים שהוא יגיד לך שלא. אבל הבורות כלפי התרבות ה"רוסית" גורמת לתחושה שלילית.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 23-11-2009 בשעה 17:18.
ישן 23-11-2009, 17:34
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "אני חושבת שכדאי לך לבדוק את..."

מה גם שהכנסייה הרוסית אף פעם לא חגגה את ראש השנה. הוא קיים אבל לא נחשב כחג והוא בכלל לא חלב31 בדצמבר כמו שהולדתו של ישו לא נחגגת אצלם ב25 בדצמבר, התאריכים האלה שייכים ללוח הגרגוריאני, והכנסיה הרוסית עדין פועלת לפי הלוח היוליאני (שיש בניהם פיגור של 13 יום). יש להם תאריך אחר שאם אני לא טועה זה ה13 בינואר (והלידה נחגגת ב7 בינואר).
מה גם #2 לסילבסטר אין שום קשר לכנסיה הנוצרית הרוסית משום שהוא היה אפיפיור ועמד בראש הכנסיה הקתולית שאין לה שום קשר לרוסיה, ראש הכנסיה הרוסית הוא הפטריארך.

ואי, ערכתי את שתי ההודעות האלה בערך 30 פעם.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 23-11-2009 בשעה 18:03.
ישן 23-11-2009, 18:02
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "זה מעבר לזה, יש בקהילה (ואני..."

אל תגידי לי שאת לא יכולה להבין חלק מהטענות נגד דברים שהם "ישראלים מדי".
אם אני יכול, לא כל שכן מישהו שהתחנך על תרבות אחרת.

איכשהו עושה רושם שהחינוך שאנשים קיבלו בברה"מ לשעבר היה יותר מוצלח מזה שהנוער מקבל פה.
חינוך והשכלה גם יחד. עבדתי עם מישהו שיש לו דוקטורט בפיזיקה מרוסיה ועבד בסוכנות החלל בברה"מ, ובארץ
הוא עובד בתור שיפוצניק. הוא לא מתלונן על העבודה, אבל הוא כן מתלונן שהבת שלו "כמו ישראלית", רוצה לטייל
בחו"ל ולא יודעת מה ואם היא רוצה ללמוד. קשה לי שלא לחוש אמפתיה כלפיו.

יותר מזה, בתור מזרחי שלא מתבייש במוצא שלו, אני גם מוכן להגיד שממה שאני רואה, הורים "רוסים" משקיעים
בחינוך של הילדים שלהם יותר מאשר "מזרחים" (במרכאות כי זו הכללה פרועה וכי זה לא נוגע רק לענייני מזרחים\אשכנזים).
שולחים אותם לחוגים, משקיעים בלימוד, מדרבנים, מעודדים.

עם כל הכבוד, התיכון הטוב בארץ לדעתי ("שבח-מופת") מורכב ברובו מעולים ובני עולים, אז קשה שלא להבין טענות
של עולים כלפי דברים שהם "ישראלים מדי".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:10

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר