לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2009, 23:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "האמת נמצאת כנראה באמצע"

באופן כללי, חיילים בודדים שמתגוררים לבד מקבלים סיוע לשכר דירה. הסכום שניתן לחיילים בודדים הוא לא רע בגדול.
ישנן מספר בעיות עיקריות:
1. אין ליווי פיננסי, ואין גם שפיל. החלטה כספית לא נכונה הרבה פעמים מכניסה את החייל לבעיה שקשה לו לצאת ממנה. שכירת דירה באיזורים יקרים, הוצאות כספיות לא מבוקרות ועוד, הן גורם בעייתי.
2. בעיות הכרה של הצבא.
3. אחת הבעיות הכי נפוצות קשורה להכרה של הצבא. הזמן שלוקח לצבא להכיר בחיילים בודדים (ולתת להם את הזכויות שלהם) יחד עם בעיות בירוקרטיה מביא לכך שהרבה פעמים הם נכנסים לחובות כבדים.

מנסיוני, חיילים שגרים אצל משפחות או קיבוצים מאמצים מסודרים הרבה יותר טוב - בטיפול בהם ובליווי "מבוגר".

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2009, 03:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "ומה לגבי חיילים שנמצאים בבית..."

הפרדוקס הוא שבעוד שהחברים שלהם מקבלים עזרה מהבית בד"כ, החבר'ה האלה צריכים לעשות הכל לבד, מבלי שיהיה מישהו מבוגר שיחנוך אותם. מספיק שאותו בחור מוציא 200-300 ש"ח יותר ממה שהוא יכול והוא בבעיה כספית.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-11-2009, 08:57
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 504 שמתחילה ב "כך מזניחה המדינה את החיילים הבודדים"

יש שני צדדים לכל מטבע ואני בטוח שעניין האלכוהול והבזבוזים הם גם לא שקר. לבחורים בני 18 שרוצים קצת חופש יש סיכוי גדול מאוד למעוד מהבחינה הזו. הצבא צריך לדאוג לנושא האישי הזה - האחריות, הבגרות, תחושת השייכות... אבל -

על הנייר חייל בודד מקבל מספיק כדי להתקיים. במקרה "הטוב" מדובר על משכורת לוחם + תוספת חייל בודד + תלושים + חופשה מיוחדת לצרכי עבודה + סיוע בשכ"ד/קיבוץ/בית חייל.

לשכור ידרה היא לדעתי האפשרות הטיפשית ביותר, גם אם יש שותפים. שותפים יכולים להבריז, שותפים יכולים לבזבז יותר, להרוס משהו - ואתה זה שנדפק. וגם אם הכל תקין - עדיין יש הרבה הוצאות. קיבוץ לדעתי זה פיתרון טוב, אבל הציגו לנו שבית החייל הוא מקום רע ולא ברור לי מדוע (דווקא בבית החייל בק.שמונה הרגשתי לא רע). כאשר אתה בבית החייל אין לך הוצאות על דירה (כלומר מים, חשמל, שכ"ד, ריהוט ותחזוקה) - אזי בעצם חסכו לך המון. למעשה יש לך מיטה, יש לך מיזוג, יש לך ארון, יש לך מקלחת.

אז נכון שעדיין יש צורך בבגדים, בשמפו, וסבון, ומשחת שיניים - וכל אלה עולים כסף... ונכון שצריך לחדש גם את מלאי הגרביים, והתחתונים, וצריך גם FUN - בוודאי. אבל אם לחיות בצניעות ולחסוך אפשר גם לקבל FUN מאותו סופ"ש יחיד או שני סופ"שים בחודש בהם החייל יוצא מהבסיס. ואם יש בעיה - אז ניתן להישאר בבסיס בשבת, בהחלט. אוכל חם יהיה, את הפינה שלך יש, ויש מועדון, טלווייזיה, לעיתים חד"כ ואפילו בריכה.

בשורה התחתונה - זה לא קל. אפשר ולדעתי גם צריך לתת לחיילים יותר. אבל כלים בסיסיים יש, לא באמת מתעלמים ואטומים כלפיהם.

במהלך השירות שלי, מיומו הראשון ועד האחרון - שכרתי דירונת עם בת זוג, במשך רוב השירות עבדתי בעבודה פרטית (ושירתתי ביחידה סגורה, מבצעית, במרחק 300 ק"מ מהבית) באישור, קיבלתי חופשות מיוחדות אחת לשנה למשך חודש בהם הרווחתי משכורת יפה (וטחנתי ימים כלילות), הוצע לי לקחת אוכל מהמטבח המוצבי (סירבתי מתוך עיקרון), קיבלתי תלושים ובמקרים חריגים החברים לצוות סגרו שבת בשבילי, כדי שאוכל לצאת ולעבוד. --- ולא הייתי חייל בודד בכלל, כי יש לי אמא שהייתי בקשר איתה, ולא רציתי לשקר ולהגיד שאני לא. היא לא סייעה לי כספית, ולפעמים היה קשה... אז תקופה המחשב היה ענתיקה שנמצאה ברחוב, והשולחן נבנה משאריות עץ, והטלוויזיה 14 אינץ' עמדה על כיסא.... ונכון שאשפר להגיד שהיה לי מזל ולא לכולם יש, וגם אני לעיתים הרגשתי שהמערכת דופקת אותי. הייתי אומר שמש"קיות ת"ש עוברות טירונות 07 והן אלופות בהסוואה ובריצה - כי אף פעם לא יכולתי לתפוס אותן. הייתה ביורוקרטיה, ולפעמים היה נדמה שגם המפקדים לא מתאמצים לעזור אבל זאת כנראה הייתה רק תחושה.....
ובגלל זה אני מרגיש שמשהו בכתבה הזאת לא מסתדר... היא עושה תחושה לא טובה, ואני יודע שהכל בידיים של החיילים האלה... של רובם לפחות.
ישן 27-11-2009, 01:05
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
ראש אכ"א החליט :יוגשו ארוחות גם בסופ"ש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 504 שמתחילה ב "כך מזניחה המדינה את החיילים הבודדים"

נקווה שזה אכן יקרה ויעזור....

על–פי החלטת ראש אכ"א: יוגשו ארוחות גם בסופי שבוע בבתי החייל ברחבי הארץ. "יותר ויותר חיילים מגיעים למשרדי הת"ש". בשנתיים האחרונות ירד היקף התרומות החיצוניות לחיילים בודדים

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe...na/09/44/01.htm

החל מסוף השבוע הקרוב יזכו החיילים הבודדים ששוהים בבתי החייל לארוחה חמה גם בסופי השבוע - כך הוחלט בשבוע האחרון בדיון בראשות ראש אכ"א, האלוף אבי זמיר.

בעקבות חשיפת "אולפן שישי", שהציגה מקרים בהם נותרו חיילים ללא מזון במשך סוף השבוע בבתי החייל בחיפה ובירושלים, סוכם השבוע עם האגודה למען החייל (אל"ח) שבכל בית חייל ייבנה מטבחון שיכיל גם אמצעי לחימום המזון, כגון פלטת שבת. עוד הוחלט כי בשבת בבוקר תוגש ארוחה חלבית ללנים בבית החייל, שתסופק באמצעות מצרכים שיגיעו דרך מרכז המזון.

חייל בודד השוהה בבית חייל בו לא מוגשות ארוחות בסופי שבוע, מקבל 60 שקלים לטובת רכישת מזון עבור סוף השבוע. עם זאת, לאור הממצאים הוחלט באכ"א ובאל"ח לשנות את המצב הנתון.
כמחצית מהחיילים הבודדים הם ילדים להורים המתגוררים בחו"ל, וליתר אין קשר עם משפחתם מסיבות שונות. לכלל החיילים הללו ניתנות הטבות רבות דרך גורמי הפרט.

בין היתר, מוענק סיוע ברכישת מוצרי מזון וניקיון בסיסיים, בעלות כוללת של שבעה מיליון שקלים בשנה. בנוסף, מענקי בזק יועברו לחשבונו של חייל נזקק בתוך 72 שעות, מרגע שהתריע על בעיה כלכלית. "יותר ויותר חיילים מגיעים למשרדי המש"קיות וקצינות הת"ש", ציין רמ"ח פרט באכ"א, אל"ם צחי עין–גל. "האתגר שלנו הוא ליצור מצב שבו לא נאבד חיילים בודדים בגלל קשיים כלכליים שהם נתקלים בהם". לדברי אל"ם עין–גל, היקף התרומות לנושא הת"ש ירד במהלך השנתיים האחרונות, ולכן כדי לשמר את הזכויות הניתנות לחיילים הבודדים גדל התקציב שמושקע בנושא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:42

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר