לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה אשכול שאלות נפוצות ותשובות עודכן ב-30.10 בנושאי באנרים לפרש. אתם מוזמנים להכנס. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > משוב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2005, 00:09
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
אני מקווה שאני לא הולך לשבור לך מיתוס גדול מדי כאן...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Omri.L שמתחילה ב "מה? מי? מו?"

בין מספר הפונקציות שיש בתוכנה מסויימת, לבין רמת היעילות שבה היא מבצעת את הפונקציות האלה - אין שום קשר (ואם תלמד תכנות, תסכים איתי).

העובדה ש DC לא יודעת לעשות שום דבר חוץ מפורום בסיסי והודעות פרטיות, לא אומרת שצריכת המשאבים שלה קטנה בהתאם.

יעילות איננה נמדדת (בפעם האחרונה שבדקתי) במקום שנצרך על הכונן הקשיח (אבל אם אתה כבר מעלה את זה, DC צורכת גם יותר מקום) - אלא בכמה פעולות מעבד נדרשות כדי להפעיל פונקציה מסויימת (אם תלמד אסמבלי - הכוונה ל MOV/CMP/JZ/JNZ וכו'). ככל שכדי לבצע את אותה הפונקציה על אותו המידע יש לבצע יותר פעולות מעבד, אזי המערכת פחות יעילה.

המתכנת של DC הוא מתכנת קטן. קטן מאוד. עברתי על הקוד שלו די הרבה, ודי ברור ש... לתכנת... הוא לא יודע. גם אם איכשהוא נקבל את השיטות שלו בתכנות - חוסר ההקפדה שלו שנוגע לפרטים באבטחת מידע, זעזע אותי. או שהוא Clueless לחלוטין - או שהוא טמבל. הקוד שלו בנוי בצורה כל כך נוראית, שאני לא מבין איך הוא מבין מה כתוב שם (השערה שלי - הוא כנראה לא...).

באיזשהוא שלב, הבחור הבין, שעוד מעט כמות האנשים שקונה ממנו את הפורום תעלם (ד"א - כמעט כולם ישראלים - משום מה?), משום שכל העולם ואשתו כבר זנח את Perl זה מכבר, ועבר לעבוד עם PHP ומסדי נתונים. אז האדון הנכבד ישב והתחיל ללמוד PHP. זה לא קשה במיוחד - מי שיודע Perl או C יבין את PHP בחמש דקות. אבל מה... הוא צריך לקחת מערכת קיימת, ולהעתיק אותה, איך שהיא, למערכת חדשה. הוא לא רוצה לשנות שום דבר. יש במערכת שלו שתי פונקציות, שהיא המערכת היחידה בעולם שמכילה אותן, ויש לה קהל מצומצם מאוד שהתלהב ממנה (ישראלים כבר אמרנו?), כמו למשל תצוגה פרושה של שרשור כל ההודעות בפורום.

אז הוא תרגם את קוד ה Perl לקוד PHP. במקום להשתמש בפונקציות המיוחדות והיעילות של PHP, הוא השתמש בבסיס של הבסיס של Perl. כמובן שכיוון שזה רץ על PHP, הביצוע עצמו מהיר יותר, כי PHP מהירה יותר. אבל מה - הוא גם עבר למסד נתונים - בדיוק כמו שאר הפורומים על הגלובוס שעשו את זה מאז ומעולם...

וכאן הוא היה צריך ללמוד על מסדי נתונים. אני לא בטוח אם העובדה שהוא לא למד, או שהוא רצה להעתיק את מבנה הנתונים הקיים של DC ה-Perl-ים גרמו לזה, אך התוצאה היא, שהמידע ב DCF+ מאוחסן בצורה שהיא כנראה הכי לא יעילה שנתקלתי בה אי פעם במסד נתונים לאחסון מידע.

כשמידע מאוחסן במסד נתונים באופן לא יעיל - השליפה שלו לוקחת זמן. הרבה זמן. ככל שמסד הנתונים גדל - זה לוקח אף יותר זמן.

ב - VB לעומת זאת - ישנם הרבה מתכנתים, הרבה QA, הרבה יותר התקנות של אנשים בעולם, והרבה יותר מחשבה בכיוון של אבטחה. המתכנתים יודעים מה הם עושים, ורואים את זה בקוד המקור. מסד הנתונים מנורמל לחלוטין. למעשה, בניתוח שעשיתי ל VB, למעט מקום בודד, לא מצאתי שום מקום שבו אפשר לשפר את יעילות מסד הנתונים יותר ממה שהוא עכשיו. והמקום הבודד הזה נעשה כך בכוונה, כך אני משער, כי הניחו שבאתרים בסדר כמו שלנו, תהיה חומרה מספיק חזקה כדי לעשות את זה בצורה שזה נעשה. בכל אופן, המצב ב DCF+ היה הרבה יותר גרוע, ואולי היית יכול לגלוש כאן מ 1 בבוקר עד 5 בבוקר...

לגבי האתרים האחרים שציינת לעיל, תראה לי אתר בסדר גודל של פרש שרץ על DCF+ והוכחה לכך שהוא עושה את זה על חומרה כמו של פרש, ואז נדבר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2005, 14:58

תעבורה יומית אינה מעידה על מספר שאילתות מבוצעות ברגע נתון (מה שמעמיס על אתר בפועל)
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Omri.L שמתחילה ב "אני לא יכול לדעת מהו פורום "בסדר גודל של פרש""

אני לא מזלזל בך, ואני מצטער אם כך הבנת.

אתה רואה קהילה קטנה בלי הרבה תעבורה יחסית, ושם באמת ה DC פועל מהר יחסית (למה? כי הוא לא עושה כלום). אך חוסר התכנון שלו, כשאתה מדבר על מסת גולשים גדולה, גורם לו להתחרפן.

זה גם שאלה של ניהול שרת, ושאלה של עוד הרבה דברים אחרים. פרש עבד עם DC, אתה לא יכול להגיד שלא. והמערכת הזאת פשוט קרסה... אין סיבה שאותה מערכת שרק כתובה בשפה אחרת (אך הלוגיקה היא אותה לוגיקה), תעבוד יותר טוב. בכל מקרה, גם אם ה DC היה יותר מהיר מה VB, גם עבור כמות משתמשים גדולה, לא היינו משתמשים בו. הרעיון המוזר שכל שבועיים צריך להתחיל לבדוק איך אנשים פרצו לך לפורום ושינו לך כל מיני דברים (בעוד המתכנת של התוכנה כותב ש"לא יכול להיות", וקורא לך שקרן, מה שהוא עשה לי פעם, ואז שלחתי את הבאג איך שהוא ל BugTraq, ופתאום מסתבר שהבאג היה אמיתי ואז הוא החליט ליצור patch...) - לא מקובל עלינו בתור אתר מקצועי. אנחנו לא חובבנים.

ישן 10-04-2005, 12:50

אתה טענת שיצירת דף HTML בכל פעם שמעודכן אשכול היא יותר בזבזנית מבחינת CPU
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "2... מחזקת את הטענה שלי... ומכאן: LOL"

ואני טענתי שההפך הוא הנכון - שיותר בזבזני ליצור את הדף כל פעם מחדש, כשמציגים אותו.

בהודעתך עם שתי הסיבות ציינת את העובדה שיצירת דף פעם אחת צורכת פחות CPU מאשר יצירתו הרבה פעמים (כמו שאני כתבתי לראשונה, מלכתחילה, לפני שאתה התחלת להתווכח). כמובן שעכשיו אתה גם טועה וגם צודק. אתה טועה בדבר הראשון שכתבת, ואתה צודק בדבר השני שכתבת, אבל זה העתק של מה שאני כתבתי, ואז אני לא מבין מדוע כתבת את זה (מלבד היצר התמידי שלך להגיב תגובות שלא מוסיפות שום מידע חדש לאשכול).

כיוון שנדמה לי שאתה מתקשה, הנה ציטוט דבריך שלך:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexKarpman
למען האמת, שמירת דפי HTML סטטיים בזבנית יותר מבחינת משאבי CPU, מאחר וכל פעם ששולחים תגובה, צריך ליצור את דף ה-HTML כמעט מאפס(בתכלס)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AlexKarpman
או שאתה ממילא שומר את הנתונים במסד נתונים כזה או אחר(DC השתמש בקבצי טקסט
בתצורת CSV או משהו בסגנון, נדמה לי) - ואז אכן יש תועלת ביצירת הדף מיד אחרי העדכון
במסד, ושליחה שלו בכל פעם עד לביצוע עדכון נוסף

ישן 10-04-2005, 13:26
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
יש תיאוריה ויש תכלס...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה טענת שיצירת דף HTML בכל פעם שמעודכן אשכול היא יותר בזבזנית מבחינת CPU"

בתיאוריה, כמובן שעדיף ליצור את דף ה-HTML מיד אחרי עדכון מסד הנתונים, ובכל בקשה
לשלוח את הדף המוכן ולא ליצור אותו מחדש. אבל מה קורה אם היו שני עדכונים שביניהם
לא הייתה אף בקשה אחת? יצרנו דף HTML לחינם אחרי העדכון הראשון(ממילא אף לקוח
לא ביקש אותו, כלומר - יצרנו דף שמעולם לא השתמשו בו). אז אנחנו יכולים לשנות קצת
את המנגנון, כך שהוא יצור את דף ה-HTML בבקשה הראשונה וישמור אותו להבא(בנגוד
ליצירה לאחר העדכון - כאן מובטח שיש צורך בדף ה-HTML).
אז יופי לנו, מצאנו פתרון קל לבעיה קלה. לבעיות קשות יותר - נצטרך למצוא פתרונות
יצירתיים יותר, ולהסתבך על שטויות. או....
או שאנחנו יכולים לסמוך על מנגנון הקאשינג שלנו(בהנחה שיש לנו ואנחנו בוטחים בו)
שיעשה את כללללללללללל מה שקשור לנושא בצורה הטובה ביותר.
את PHP ו-MySQL הרי לא עשו טמבלים, נכון? שנים של פיתוח שלהם שוות יותר מכמה
חודשים(מקס) של פיתוח מערכת פורומים כזו או אחרת, ולכן סביר להניח שמנגנון הקאשיג
שלהם יעיל יותר...

בקיצור: בתיאוריה כדאי לשמור דפי HTML, בתכלס, מישהו אחר עושה את זה בשבילך
יותר טוב ממה שתוכל לעשות את זה לבד...
ישן 10-04-2005, 13:44

אחרי עדכון אשכול, הגולש מופנה אל האשכול המעודכן.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "יש תיאוריה ויש תכלס..."

בכל מקרה יש טעינה אחת (לפחות) של האשכול לאחר עדכונו.

טענתך, מכאן, אינה רלוונטית.

בנוסף, שפת צד שרת אינה מנגנון Cache, והיא לא אמורה להיות. ל MySQL יש Caching על תוצאות של שאילתות אם התוכן לא השתנה עד כמה שאני יודע.

באפאצ'י יש תמיכה באפשרות Caching של מידע, אבל שום דבר לא יעשה את זה טוב כמו reverse proxy (עיין ב www.squid-cache.org).

לסיכום, כפי שאמרתי מלכתחילה - יצירת HTML פעם אחת וטעינתו היא האפשרות המהירה ביותר ליצירת אתר מהיר מחד, אבל מכילה אפס דינאמיות מאידך, וגם מבזבזת המון מקום. בשלוש השנים שפעל ה DC, הוא יצר קבצי HTML בנפח של כ 30 ג'יגה-בייט. ה VB פועל כבר כמעט חצי שנה, והוא צורך בסה"כ 250 מגה-בייט שזה כולל מבנה התחלתי גדול למדי. קצב הגדילה אפסי, ואני חושב שלתפוס ג'יגה בודד יקח לנו כמה שנים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:47

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר