לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2009, 23:15
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
לא כל התל-אביבים משתמטים: ילדי העובדים הזרים דווקא מתגייסים

אלפונסו ונטלי, ילדי עובדים זרים, אינם מתאמצים להוכיח שהם ישראלים, הם פשוט כאלה. הם סיימו י"ב בבית ספר ביאליק רוגוזין, היום הם חיילים בצה"ל, וכבר חולמים על הטיול שאחרי הצבא. אלי ישי, לתשומת לבך

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/channels/nplogos/zmanTelAviv.gif]
קורין צעירי | 1/12/2009 16:40

לא מזמן, כשצעד אלפונסו ברי שחום העור ברחוב תל-אביבי סמוך לביתו, סינן לעברו עובר אורח, "תראו, עוד אחד מהסודאנים האלה". העובדה שברי היה לבוש מדי שב"ס, שם הוא משרת כסוהר ביחידה מיוחדת ומסווגת, לא הפריעה לאותו בחור לראות בו פליט לכל דבר.

למרות העלבון הצורב, שיכול לשתק כל אדם, לא איבד ברי את העשתונות. הוא ניגש אל הבחור, והסביר לו בתמציתיות שהוא כלל אינו סודאני, אלא ישראלי שנולד בארץ, בעל תעודת זהות כחולה וחייל בשירות צבאי מלא. באותו רגע השתתק הבחור במבוכה, אם בגלל קורות החיים המפתיעים של ברי או משום שאדם בעל חזות אפריקנית מובהקת מדבר עברית ללא שמץ של מבטא, בדיוק כמו אותו בחור ששנייה לפני כן כינה אותו "אחד מהסודאנים האלה".

ברי, בן 20, הוא בן יחיד להורים שהיגרו מסיירה ליאונה לישראל כדי למצוא עבודה וחיים טובים יותר. עוד בינקותו של ברי נותק הקשר עם האב מסיבות שהוא מסרב להסגירן, ואמו נהייתה כל עולמו. "היה לי ברור שאתגייס לצבא מהרבה סיבות, אבל בראש ובראשונה עשיתי את זה כי הבטיחו לי שאחרי שאשתחרר אימא תקבל אזרחות", הוא מודה.

"קיבלתי אזרחות בגיל 16 כי עמדתי בקריטריונים של משרד הפנים כתלמיד בבית הספר, אבל לאימא שלי לא היה קל בכלל. היא עובדת כבר שנים בניקיון בתים, והמעמד שלה הוא של תושב ארעי. בכל כמה זמן החבר'ה מיחידת עוז מציקים לה. אני לא יודע מה אעשה אם ייקחו אותה ממני".

סיפורו של ברי, בן לעובדים זרים, יליד הארץ, שסיים בגרות בישראל ובגיל 18 בחר להתגייס לצה"ל, הוא רק אחד מיני רבים בבית הספר ביאליק רוגוזין. קארן טל, מנהלת בית הספר, מספרת כי בשכבה של ברי, שסיימה את לימודיה ביולי 2008, התגייסו 27 תלמידים מתוך ארבעים. 13 התלמידים הנותרים לא גויסו על ידי צה"ל כי אין להם אזרחות, אך הם בחרו להתנדב לשירות לאומי.

להמשך הכתבה:
http://www.nrg.co.il/online/54/ART1...loc=10&tmp=1878

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2009, 05:54
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "שערוריה כל נושא ההגירה..."

להזכירנו, קצין קרבי בצה"ל (שנהרג בפיגוע מצובה) "זכה" לאחר מותו לא רק להתעללות הרבנות הצבאית בגופתו, אלא גם לכך שאמו כמעט גורשה מהארץ עקב אי עמידתה בתקנה גזענית כלשהי, ככה שזו לא רק צרתם של "זרים" כמו אלה בכתבה.

ובהתחשב בכך שישראל השקיעה ומשקיעה המון כסף בייבוא פרבוסלבים ממזרח אירופה, קתולים מאפריקה ומוסלמים סונים מכורדיסטן, אני לא חושב שיש בעיה עם פרבוסלבים וקתולים (עם המוסלמים זה קצת יותר מסובך בגלל הסכסוך והכל...) שאשכרה מוכנים לבוא על חשבונם ולהיות ישראלים בלי לבקש אפילו סל קליטה.

ואיכשהו נראה לי שאפריקני שהחוק היחיד שהוא עבר עליו הוא לידה להורים שמתישהו עברו על הפקודה למניעת הסתננות יהיה חייל טוב יותר מבעלי עבר של סמים, עבירות רכוש והשתתפות בהתפרעויות אלימות כנגד רשויות החוק, אם לפרט כמה מהאוכלוסיות שצה"ל מגרד בשנים האחרונות מתחתית החבית כדי למלא את חורי הסד"כ.

ישן 03-12-2009, 11:32

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] ובהתחשב בכך שישראל..."

הכנסייה האתיופית אינה קתולית. ט.ל.ח

עולים מוסלמים מכורדיסטאן: בזמנו הייתה כתבה על מבצע להעלאת "אנוסים" מכורדיסטאן העיראקית. המבצע הצליח בצורה נהדרת, מספר משפחות מורחבות עלו לארץ, ונקלטו בצורה קלה - במגזר הערבי בלוד...

כמו כן, כבר בשנות החמישים היו מקרים של בני זוג מוסלמים שעלו עם משפחותיהם. נדיר למדי (בעיקר בהשוואה למקובל במזרח אירופה) אבל בהחלט התקיים. מכיוון שבתקופה שלפני בג"ץ שליט פחות חיטטו בנושאים כאלה, אותן משפחות מעורבות נטמעו היטב באוכלוסייה היהודית הכללית.

ישן 04-12-2009, 11:45
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אתה צריך להפריד בין שתי..."

די ליאור, אתה כל כך מנסה לאנוס את המציאות שזה כואב.

1. לא היו כאן מהגרים לפני 20 שנה, העובדים הזרים הראשונים הגיעו בשנת 1996, ומהגרי העבודה מאפריקה התחילו להגיע לפני שנים בודדות.

2. העובדה שישנם בישראל כמה אלפי ילדים שנולדו כאן להורים מסתננים/עובדים זרים/שב"חים לא משנה את החוק. במדינת ישראל החוק אינו קובע שאתה אזרח רק כי נולדת כאן, ולכן העובדה שמישהו נולד כאן לפני כמה שנים (מצידי לפני כמה עשרות שנים) לא הופכת אותו בהכרח לאזרח, ללא שום קשר אם אימו היתה שב"חית או תושבת ארעית או אפילו תושבת קבע. רק מי שנולד לאזרח ישראלי או זכאי אזרחות לפי חוק השבות הופך אוטומטית לאזרח.

ישן 04-12-2009, 21:35
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "למה? כי אם המדינה לא השכילה..."

הדיון איתך בנושא זה הוא ממש דו-שיח חרשים, וחבל. שוב ושוב אני מציג לך עובדות ושוב ושוב אתה מתעקש להצהיר הצהרות דמגוגיות.

מסתננים תמיד היו, ותמיד יהיו, אבל בעיית המסתננים האפריקאים שהגיעו לארץ באלפיהם החלה לפני שנים בודדות. לפני כן היו מסתננים בודדים (אם תזכור, מי שהסתנן בדר"כ היו נשים שהובאו למטרות זנות וסוחרי סמים).

נושא הילדים הוא פשוט, ואני באמת לא מבין למה אתה (ונוספים...) ממשיכים לסבך אותו - לא כל מי שנולד בארץ וגדל בארץ רשאי להפוך לאזרח. זהו, חד וחלק. ברוב מדינות העולם העובדה שנולדת בהן אינה מקנה לך אזרחות, ובוודאי לא מקנה אזרחות לכל המשפחה.

ישן 05-12-2009, 17:40
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "tאם עוד שנתיים שלוש יהיו כאן..."

אני לא מבין איזה מהנתונים שהבאתי לא מקובל עליך או נראה לך לא נכון. כמו שאמרתי, מסתננים היו תמיד (אני זוכר לדוג' את המסתננים העירקיים שהגיעו דרך ירדן ב- 91', ומסתננים שהביאו נשים ממצרים לקראת אמצע שנות ה- 90).

בכתבה מופיעים שני בני נור, האד בןלמהגרים מסיירה לאון, שנולד בארץ, והשניה בת למהגרים ממולדובה ולא נולדה בארץ.

שים לב למה שהם אומרים :

ציטוט:
ברי, בן 20, הוא בן יחיד להורים שהיגרו מסיירה ליאונה לישראל כדי למצוא עבודה וחיים טובים יותר. "היה לי ברור שאתגייס לצבא מהרבה סיבות, אבל בראש ובראשונה עשיתי את זה כי הבטיחו לי שאחרי שאשתחרר אימא תקבל אזרחות", הוא מודה.

גם נטלי בז'נארו, בת 20, הוריה, שאינם יהודים, היגרו לארץ ב-1997 ממולדובה אתה ועם אחיה הצעיר סטאס. "רציתי להיות קרבית", היא אומרת, "אחרי שאשתחרר ייתנו לי אזרחות והכול ייהפך להיות יותר קל".

האם זהו פרצופה של מדינת ישראל ? האם אנחנו מוכנים שכל מי שיגיע לארץ (וברוב המקרים יעשה זאת באופן בלתי חוקי) יהפוך לאזרח רק בגלל ששירת בצבא, ויחד איתו כל משפחתו ? ואם הוא יעשה שירות לאומי גם אז נאזרח את כל המשפחה ? ואם הוא יתנדב במשמרות הזה"ב ? בשורה התחתונה הבעיה העיקרית שאנחנו צריכים להתמודד איתה כרגע היא מדיניות ההגירה הלא-קיימת וההחלטות הלא-מיושמות.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 05-12-2009 בשעה 17:52.
ישן 04-12-2009, 21:54
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "למה? כי אם המדינה לא השכילה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
היה צריך להזיר אותם למדינת המוצא שלהם כשהיו בני שנה, לא כאשר הם בני 15. המעשה האנושי היחיד שאפשר לעשות זה לדאוג להם לפיתרון כל שהוא כאן. הרי אין להם ארץ אחרת, עם כל הצער שבדבר. אנושיות, זה הכל.

למה,לי היתה מדינה אחרת?הביאו אותי בהיותי כמעט בן 9 למדינה זרה לי ולהוריי(ועוד מיליונים כמוני,כולל,אולי,ההורים שלך לפני 30-60 שנה).אז לנו ביטלו את האזרחות הקודמת,לעובדים הזרים לא(הם הרי ידעו,שהם באים לפה לתקופה מסוימת,לא לתמיד).
להם יש ארץ אחרת,היסטוריה אחרת,הם יכולים לחזור לשם.הם כאן על תקן זמני.

ישן 05-12-2009, 11:39
צלמית המשתמש של ctua
  ctua ctua אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.07
אתה מתעקש לא להבין , אותן אמהות עובדות זרות ידעו בדיוק
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "ומה זה קשור לנושא?"

מה מותר להן ומה אסור להן לעשות כשהן נמצאות פה לצורכי עבודה. אבל מה? הן ידעו שילדים זו הדרך שלהן להישאר כאן ולא לחזור לארצות העולם השלישי שמהן הן באו , הן ידעו (ובצדק) שיהיו כאן כל מיני ארגוני "זכויות אדם" למיניהם שלא יתנו ל"פשע" הזה לקרות ועובדה שהן צדקו. את הרכבת כבר איחרנו לדעתי ואותם ילדים והמשפחות שלהם ואותם "פליטים" מאפריקה שלא קשורים לכלום יישארו כאן ולנו בעוד 15-20 שנה תהיה כאן פצצה דמוגרפית שתתפוצץ לנו בפנים בדיוק כפי שהיא מתפוצצת לאירופאים בפנים.
סתם להשכלה כללית יצא עכשיו סרט עם הריסון פורד שנקרא לחצות גבולות ובאנגלית - Crossing Over
מומלץ לראות כדי להבין איך מדינה דמוקרטית שפויה (יחסית) מתמודדת עם בעיה של הגירה לא חוקית בדיוק כמו שיש כאן , לראות וליישם כאן.

ישן 05-12-2009, 13:15
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "אתה מתעקש לא להבין , אותן אמהות עובדות זרות ידעו בדיוק"

אל תדאג,עוד לא הכל אבוד.העניין הוא כרגע לא באותם אלפי זרים לא חוקיים,שיכול להיות שישאירו אותם פה("כי הם טובים יותר מכמה יהודים כשרים",כפי שאוהבים להתבטא חלק מאנשי הפורום והמדינה),אלא בתקדים שהם יוצרים.לא היתי פוחד מהם,אילו ידעתי,שלחוק שלנו יש משקל כבד,ושיש כאלה,שאפילו יתאמצו לאכוף אותו.אבל בשביל זה אנחנו זקוקים ליד קשה וראש קר.

ולבחור שמעליך-זה שעניתה לו(הוא בטח יקרא את ההודעה שלך ויראה את שלי)-תלמד לעשות קישורים,אז אולי תבין,מה זה קשור.אם אתה מעביר איזה קו מחשבה,ובכח מתעלם ממה שכותבים לך,אל תחשוב,שלא יימצא מישהו,שלא יעשה את אותו הדבר לגביך.

ישן 04-12-2009, 21:44
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "באמת? אז כנראה כל האפריקאים..."

ציטוט:
נקודה שנייה- זה שכמה האלפים הללו לא זכאים לאזרחות על פי החוק הקיים, לא משנה את העובדה שעדיין יש לך כמה אלפי בני אדם (וכנראה שכחת שמדובר בבני אדם) שהנם חסרי מעמד.

חסרי מעמד במדינה שלנו,אבל בעלי מעמד במדינה ממנה באו.לפליטים אכן אין מעמד במדינה שנייה,אך לכל שאר בלתי חוקיים יש מעמד של אזרח במדינות המקור שלהם.או שאתה חושב,שכשאותו סיני בא לפה לעבודה,הוא וויתר על אזרחותו ומכר את כל הרכוש שלו? הוא בא לכאן באופן זמני,כלומר הוא גם אמור לחזור לארץ אבותיו.עם כל מה שעשה פה:כסף,רכוש ולידים.

ישן 04-12-2009, 17:10
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שוב, הדיון ממש לא קשור לזה,..."

הבטחתי ולכן אקיים:

ציטוט:
לפני לא כ"כ הרבה שנים היו לא מעט אזרחים ישראלים (ואפילו אלו שנחשבו למלח הארץ) ששאפו להפוך אותנו למדינה קומוניסטית למחצה אם לא איזה פרובינציה קטנה של בריה"מ
ולחילופין אפשר להגיד: שיש היום לא מעט, ואולי הרבה, אזרחים ישראלים (ואפילו כאלו שנחשבים לפטריוטים ולמלח הארץ - ללא שמץ של ציניות) ששואפים להפוך אותנו למדינה קפיטליסטית לגמרי (לא למחצה!), אם לא איזו פרובינציה קטנה של ארה"ב.
אני מניח שאתה לא ממש מטיל ספק בציונות שלהם, או שיש איזו התנגשות אידיאולוגית בדרכם הכלכלי-חברתית עם דרכם הלאומית-ציונית ?!

אתה צריך להבין את ההקשר ההיסטורי שבו עלה העניין של מולדת שנייה, מדובר בתקופה לא ארוכה, סוף שנות הארבעים וחלק משנות החמישים, שבאה על רקע:

1) מלחמת העולם השנייה - התפקיד המשמעותי שמילאה ברה"מ בגוש האנטי-פשיסטי להבסת האויב הנאצי, המחיר הכבד ששילמה (בניגוד לארה"ב ובריטניה, המלחמה הייתה על שיטחה של ברה"מ) ושחרור מחנות הריכוז על-ידה.

2) תמיכת ברה"מ והגוש המזרחי במדינה יהודית, שהתבטאה בנאום גרומיקו באו"ם ובהצבעה על תוכנית החלוקה בכ"ט בנובמבר.

3) תמיכה בהקמת מדינה יהודית דה-פקטו ע"י שליחת נשק דרך הצ'כים במהלך מלחמת העצמאות.

4) הזדהות אידיאולוגית עם הסוציאליזם.

ציטוט:
הם גם הגדירו עצמם ציונים ולא הבינו איפה פה ההתנגשות באידיאלים.
מעניין שהרבה אנשי השומר-הצעיר, שהגדירו\מגדירים את עצמם כציונים-סוציאליסטים, לא הבינו\מבינים איפה פה ההתנגשות. אתה יודע מה היו שתי המילים הראשונות מעל שם העיתון על המשמר?

בוא וספר לאח הפלמ"חניק של סבתא שלי, שהסתער במלחמת העצמאות בקריאות: "ז'א נרודינא – ז'א סטאלינא", איפה יש אצלו התנגשות אידיאולוגית (וכן, כולם ילידי הארץ ושפת האם שלהם היא עברית).

ספר את זה גם לאורי אילן ז"ל.

ציטוט:
ובכל זאת, אני חושב שיש התנגשות אידיאלים גדולה בין הציונות לבין מי שבוחר להניף דגל אדום באחד במאי ולציין את יום הזיכרון למותו שלסטאלין.
אני עדיין לא מבין איפה הבעיה שלדידך יוצרת התנגשות בין דרך כלכלית-חברתית שמצהירה שהיא באה לחזק את החברה לבין הציונות (הציונות באה להחליש את החברה?!).

ציטוט:
להזכירך ציונות הינה פעולה קאונטר-רוולוציונית ולא מעט ישבו על כך בגולאגים סובייטים, כולל בין היתר, מנחם בגין.
נתחיל מזה שגם מהפכנים קומוניסטים נאמנים למשטר מצאו את דרכם לגולאגים.

מה לעשות, לא כל פעולה של סטאלין הייתה "קומוניסטית טהורה", חלקן היו בכדי לבצר את שלטון היחיד שלו ללא מיצרים ע"י שלטון פחד, טיהורים המוניים (בשורות הצבא, המפלגה והעם) ופולחן אישיות קיצוני.

היחס הסובייטי לציונות נבע בעיקרו מהפירוש לשאלה הלאומית ושהפתרון לזכויות היהודים יבוא בדמות מהפכה בארצות מוצאם, מכיוון שהיהודים ברובם היו מפוזרים בעולם.
אני מזכיר לך שהיחס הזה נקבע בזמן שהציונות הייתה דעת מיעוט בעם היהודי (ובתוך המיעוט הזה היה חלק לא מבוטל לאגף הסוציאליסטי).
ובאותה התקופה הציונות המדינית הטילה את יהבה על האימפריאליזם הבריטי (הצהרת בלפור) שעתיד היה לאכזב בסופו של דבר לא פעם (הספר הלבן על גזרותיו, הגבלות על עלייה, התיישבות והחזקת נשק, גירוש קומוניסטים ואנשי לח"י ועוד).
ואין כמו המקום הזה להזכיר את קריאתו הנואשת של הד"ר חיים ווייצמן: "עם ישראל איכה?"

אז אתה מצפה, במצב הזה, מהסובייטים להיות יותר ציונים מאשר רוב היהודים היו?!

בידידות .

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 04-12-2009 בשעה 17:28.
ישן 04-12-2009, 17:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[right][color=black]הבטחתי..."

נו הפכנו את זה לדיון כזה?

1. אי אפשר להחשיב את הקומוניזם כשיטה כלכלית בלבד, מהסיבה הפשוטה שבהגדרתה רצתה התנועה הקמוניסטית להשתלט על העולם ולטשטש את הגבולות, "פועלי כל העולם התאחדו" וכו', רק 3 שנים אחרי המהפכה הם כבר ניסו לנגוס משכנותיהם ולכבושם (פולין של מרשל פילודסקי)

הציונות בהגדרתה היא תנועה שמטרתה להקים בית לאומי לעם היהודי.

לאום לא קיים בשפה הקומוניסטית, גם לא יהדות או כל דת אחרת- כולנו "חברים, "פועלים", אז איך הציונות יכולה להתקיים?

2. תדע לעשות את ההבדל בין סוציאליזם לקומוניזם.

אתה רוצה לספר לסבא וסבתא שלי ז"ל שעלו לארץ באמצע שנות ה30 ובאו להתיישב לא בקיבוצים סמי אוטונומיים, אלא בלב היישוב היהודי, רחובות/פ"ת למה הנהגת היישוב אסרה לקבלם לעבודה מכיוון שלא החזיקו פנקס אדום של הסתדרות העובדים?
נשמע לי אפעס קומוניסטי.

אני גם די סוציאליסט בחלק מצורות החשיבה שלי, כי זוהי השיטה הכלכלית שמטרתה עזרה לחלש ותרומה לקהילה.
הקומוניזם כאמור הוא תנועה שמטרתה להשוות בין כולם (בלתי אפשר בעולם) לטשטש את הגבולות ולמחוק את השינויים בין בני האדם (החל במעמד כלכלי וכלה בדת ולאום כאמור)

אגב, אני לא דובר רוסית אז אשמח אם תתרגם את מילותיו האחרונות של של אח של סבתא שלך, לידע כללי ובשביל הכבוד הראוי לו, למרות שהם לא ישנו דבר בדיון.

3. לטעון שגם קומוניסטים טהורים ישבו בגולאג פשוט לא רלוונטי, יש "הפללות, הלשנות וסגירות חשבונות" אבל להיות ציוני ויהודי בגבולות בריה"מ היה אסור לפי החוק!
מה יותר מזה?

כמובן, פעם נוספת, שמבחינת הסובייטים זוהי פעולה מובנת מעליה ונכונה, אין הבדל בלאום, אין הבדל בדת, אז תנועה שמעודדת בדלנות כזאת היא אנטי-מהפכנית.

גם אנטישמיות היא פעולה אסורה בקומוניזם, היא מרמזת לכך שהיהדות קיימת ושהיא שונה איכשהו.
אף אחד לא שונה. כולם שווים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 04-12-2009, 19:03

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "נו הפכנו את זה לדיון כזה? ..."

ציטוט:
נו הפכנו את זה לדיון כזה
העלת דבר מה אז עניתי.

ציטוט:
. אי אפשר להחשיב את הקומוניזם כשיטה כלכלית בלבד, מהסיבה הפשוטה שבהגדרתה רצתה התנועה הקמוניסטית להשתלט על העולם ולטשטש את הגבולות, "פועלי כל העולם התאחדו" וכו', רק 3 שנים אחרי המהפכה הם כבר ניסו לנגוס משכנותיהם ולכבושם (פולין של מרשל פילודסקי)
כמו שנאמר כאן באשכול בהקשר של הרצל, גם קומוניסט\סוציאליסט לא חותם על כתבי מרקס או לנין בעיניים עצומות, יש ויכוחים מפה ועד דלא ידע. יש דברים שנכונים למקום מסויים ולזמן מסויים - ואח"כ יש שינוי דינמי בדברים הנובע משינוי המציאות וצורך להתאים את הדרך למצב החדש.

לדוגמא הויכוח על הדרך לאחר המהפכה בין סטאלין (סוציאליזם בארץ אחת) לבין טרוצקי (המהפכה המתמדת) שהוביל להקמת האינטרנציונל הרביעי ע"י תומכי הקו של טרוצקי.

*העניין עם פילודסקי קשור בעבותות להיסטוריה רוסיה-פולין ושיחרור מוסקווה מידי הכיבוש הפולני שנים קודם לכן.

ציטוט:
לאום לא קיים בשפה הקומוניסטית, גם לא יהדות או כלדת אחרת- כולנו "חברים, "פועלים", אז איך הציונות יכולה להתקיים?
לאום קיים גם קיים, אני יכול להפנות אותך לספרו של לנין: "על השאלה הלאומית והלאומית-קולוניאלית".

ברה"מ תמכה בהקמת מדינת לאום יהודית, לא? ואף אחד לא הבטיח להם שנהיה קומוניסטים.

אז איפה הבעיה? ביחס בתוך ברה"מ לציונות? זה קשור למדיניות פנים שעניינה לדיון אחר או בפרטי.

ציטוט:
2. תדע לעשות את ההבדל בין סוציאליזם לקומוניזם.
אין בדברים האלה שחור ולבן. ישנם הרבה גוונים (פק"פ, הקומוניסטים העבריים, פועלי ציון-שמאל, השומר הצעיר, אחדות העבודה, מפא"י).

ציטוט:
אתה רוצה לספר לסבא וסבתא שלי ז"ל שעלו לארץ באמצע שנות ה30 ובאו להתיישב לא בקיבוצים סמי אוטונומיים, אלא בלב היישוב היהודי, רחובות/פ"ת למה הנהגת היישוב אסרה לקבלם לעבודה מכיוון שלא החזיקו פנקס אדום של הסתדרות העובדים?

נשמע לי אפעס קומוניסטי
נשמע אפעס טוטליטארי-מפא"יניקי (מפא"י==קומוניזם? הרגת את סחבק) , גם את מכסות העלייה נתנו לפי החלוקה הפוליטית - אחוז מהמכסה כאחוז החלק של המפלגה בהנהגת הישוב. להזכיר לך את נישול אנשי הצבא שהיו מזוהים עם מפ"ם-השוה"צ בתחילת שנות החמישים ע"י בן-גוריון? (היה על זה אשכול כאן לא מזמן) את יצחק שדה העיפו מהפיקוד הראשי לפני מלחמת העצמאות, החזירו רק למלחמה והעיפו (שלא לומר בעטו) בסופה למח' היסטוריה בצה"ל.

*אגב, סבא שלי, שהיה בלח"י והצטרף לצה"ל כשהקימו אותו, גם לא קיבל עבודה לאחר שהשתחרר בגלל שלא היה לו פנקס אדום - כשהיה לו, אז הוא קיבל.

ציטוט:
הקומוניזם כאמור הוא תנועה שמטרתה להשוות בין כולם (בלתי אפשר בעולם) לטשטש את הגבולות ולמחוק את השינויים בין בני האדם (החל במעמד כלכלי וכלה בדת ולאום כאמור)

שוב, אין שחור ולבן, יש את האינטרנציונל השני, השלישי והרביעי והם לא דומים כלל.
יש את מרקס ואנגלס, יש את קאוסקי, יש את ז'ורז', יש את פלכאנוב (שאגב התנגד למהפכה), יש את לנין, יש את סטאלין, יש את טרוצקי ויש את מאו ויש את קסטרו - אי אפשר לגזור גזרה שווה בינהם.

ציטוט:
אגב, אני לא דובר רוסית אז אשמח אם תתרגם את מילותיו האחרונות של של אח של סבתא שלך, לידע כללי ובשביל הכבוד הראוי לו, למרות שהם לאישנו דבר בדיון.
"למען העם\המולדת - למען סטאלין" - ואלו לא מילותיו האחרונות, הוא חיי ובועט (עוד הספיק להדריך ביד-חנה).

ציטוט:
3. לטעון שגם קומוניסטים טהורים ישבו בגולאג פשוט לא רלוונטי, יש "הפללות, הלשנות וסגירות חשבונות" אבל להיות ציוני ויהודי בגבולות בריה"מ היה אסור לפי החוק!
מה יותר מזה?
יהודי - כן, ציוני -לא. אמרתי כבר, אלו סיבות פנימיות שאני לא מנסה להתחמק מהן אבל מקומן בדיון אחר או בפרטי (אני אשמח לפתוח אשכול בפורום היסטוריה על כך ולכתוב את דעתי).

ציטוט:
כמובן, פעם נוספת, שמבחינת הסובייטים זוהי פעולה מובנת מעליה ונכונה, אין הבדל בלאום, אין הבדל בדת, אז תנועה שמעודדת בדלנות כזאת היא אנטי-מהפכנית.

א' כל, יש הבדלים בלאום, ולראיה הניסיון להקים רפובליקה יהודית דוברת יידיש בבירוביג'ן ליהודי ברה"מ, נחש מה? לא היה ביקוש, העדיפו להישאר ברוסיה האירופית.

ציטוט:
גם אנטישמיות היא פעולה אסורה בקומוניזם, היא מרמזת לכך שהיהדות קיימת ושהיא שונה איכשהו.
אף אחד לא שונה. כולם שווים
אין שום הסתרה של היהדות, להיפך,
האנטישמיות הוקעה רישמית כפשע פלילי, עד אשר "טענו" על לנין שהוא ממוצא יהודי (כמו ש"טענו" על בגין שהוא ממוצא מרוקאי )
ומה יותר מתמיכה במדינת לאום יהודית?! (דה-יורה ודה-פקטו)

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 04-12-2009 בשעה 19:31.
ישן 04-12-2009, 19:38
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "..."

ככה מתחילים דיונים לא?

טוב, אני לא אענה בשיטת הציטוטים (יותר מדי התבחבשות) אלה בסעיפים, אז אני מקווה שכולם יצליחו לעקוב:

1. כן, אני אמרתי את זה.
אין ספק שיש צדק בדבריך, אם כי זה ויכוח שלעולם לא יוכרע.
אני יכול להגיד אישית שבעייני הנפה של דגל אדום, אזכור יום הפטירה של סטאלין (בנימה עצובה) והגדרה עצמית כ"קומוניסט" בעייני מנוגדת לציונות ולו כי לרוב, אלו שמגדירים עצמם כך בעיקר בימינו גם נוקטים עמדה אנטי-ציונית מובהקת (ולראיה המפלגה הקומוניסטית בישראל, אני תמיד מתבלבל בין חד"ש לבל"ד...)

מי ששרד את מרד גטו וארשה ממנהיגות אי"ל ידע גם לספר כי הבונד מנע חבירה למחתרות פולניות משום שאלו דרשו התחייבות להילחם גם בכוחות הצבא האדום במידת הצורך...

2. אני חושב שלנין צריך להיות מוצא מהמשוואה, בשנות ה-50 קומוניזם היה הקומוניזם של סטאלין, מי שהגדיר עצמו קומוניסט תמך באידיאל הנ"ל ולו רק בגלל שסטאלין קבע שהוא צודק. מה לעשות, ככה זה מדינות טוטליטריות.

אינני יודע להגיד מדוע בדיוק תמכה בריה"מ בהקמת מדינה יהודית, אני יכול לעלות מס' השערות אבל זה לא יהיה רלוונטי, הנקודה היא שכן, מדיניות הפנים כלפי הציונות היא מאוד רלוונטית, היא הבבואה של האידיאל והאמונה וגם הוכחה מצוינת לכך שהמשטר הקומוניסטי היה רקוב מיסודו.

אסור להיות ציוני בבריה"מ אבל גם אסור לעזוב את בריה"מ, באיזה שנה כתבו את מלכוד 22?

3. נכון.
כמו כל דבר אחר.

4. נכון, להזכיר גם את הנידוי והבידוד המוחלט של יהודים רווזיוניסטים במזרח אירופה גם תחת הכיבוש הנאצי, בעודם בגטאות ואף לאחר פרוץ מרידות?
ומכסות העלייה ממש לא נקבעו ע"פ החלק היחסי ביישוב....

אז תודה לאל,סבא וסבתא שלי לא הוציאו פנקס אדום וזה עשה להם רק טוב.

ועדיין לא הבנתי מהי טענתך.

5. נכון ועדיין יש עקרונות בסיסים שמנחים את כולם.

6. סליחה, משום מה השתמע לי ממה שכתבת שהוא חלילה נהרג...

7. אז יאללה, גש למלאכה ותן לי לינק, אני לא גולש שם בד"כ...

8. כן, גם לישראל לא הייתה דרישה מי יודע מה בשנים האלה...

9. ולמה האנטישמיות אסורה? כי כולם שווים, אסור לשנוא את האחר עקב אמונתו, כי אין לו אמונה והוא למעשה לא אחר, כי כולנו שווים.

בכל אופן, גם להיות יהודי היה אסור ע"פ הקומוניזם.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-12-2009, 12:30

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]ככה מתחילים..."

ציטוט:
1. כן, אני אמרתי את זה
1. נכון, בגלל שאתה אמרת את זה שם ציפיתי שתקיש גם לעניין הזה, מה שנכון לגבי אידיאולוגיה לאומית (הרצל) נכון גם לאידיאולוגיה כלכלית-חברתית (מרקס,לנין), שום דבר אינו "כזה ראה וקדש", עובדה שאנחנו לא בדיוק נראים כמו באלטנוילנד .

ציטוט:
אין ספק שיש צדק בדבריך, אם כי זה ויכוח שלעולם לא יוכרע.
אני יכול להגיד אישית שבעייני הנפה של דגל אדום, אזכור יום הפטירה של סטאלין (בנימה עצובה)
עם תחושות בטן אני לא יכול להתווכח, עם טיעונים - כן.
ועדיין לא הבנתי את הסתירה כביכול בין דגל אדום לציונות.

ציטוט:
והגדרה עצמית כ"קומוניסט" בעייני מנוגדת לציונות ולו כי לרוב, אלו שמגדירים עצמם כך בעיקר בימינו גם נוקטים עמדה אנטי-ציונית מובהקת (ולראיה המפלגה הקומוניסטית בישראל, אני תמיד מתבלבל בין חד"ש לבל"ד...)
בעייני הם גם לא קומוניסטים, ואף אחד לא מחזיק שום "חותם אידיאולוגי" על שום עניין מדיני\לאומי\כלכלי\חברתי, אבל נעזוב.
ואם כן, אז מה? נניח שיש במדינה דימיונית כלשהי, שתי קבוצות אוכלוסייה יריבות, שפנים וארנבים, הארנבים אוהבים לאכול גזר והשפנים חסה, אם אני בתור שפן חושב שלאכול גזר יותר בריא אז אני אנטי-שפני?

ציטוט:
מי ששרד את מרד גטו וארשה ממנהיגות אי"ל ידע גם לספר כי הבונד מנע חבירה למחתרות פולניות משום שאלו דרשו התחייבות להילחם גם בכוחות הצבא האדום במידת הצורך...
להילחם בכוח המרכזי בגוש האנטי-פשיסטי במזרח אירופה, נשמע לי טימטום. אתה חושב שהלאומנים הפולנים טובים יותר*?

*עריכה: אני מזכיר כאן את הפוגרום בקלצה ב 1946.

ציטוט:
2. אני חושב שלנין צריך להיות מוצא מהמשוואה, בשנות ה-50 קומוניזם היה הקומוניזם של סטאלין, מי שהגדיר עצמו קומוניסט תמך באידיאל הנ"ל ולו רק בגלל שסטאלין קבע שהוא צודק. מה לעשות, ככה זה מדינות טוטליטריות.
לא בדיוק, לנין המשיך להיות הקו המדריך, מה שסטאלין ניסה לעשות הוא להתיימר ולהיות ממשיך דרכו, אבל מה? הוא לא היה אפעס ענק אידיאולוגי כמו לנין או מרקס, והמשקל היה לטובת לנין לרוב.
מה גם, שבעולם חוץ מהתנועות שהיו עם אוריאנטציה סובייטית, היו גם תנועות עם אוריאנטציה טרוצקיסטית.

*אבל ביקשת סטאלין, קיבלת - "על השאלה הלאומית והקולוניאלית", י.ו.סטאלין.

ציטוט:
אינני יודע להגיד מדוע בדיוק תמכה בריה"מ בהקמת מדינה יהודית, אני יכול לעלות מס' השערות אבל זה לא יהיה רלוונטי, הנקודה היא שכן, מדיניות הפנים כלפי הציונות היא מאוד רלוונטית, היא הבבואה של האידיאל והאמונה וגם הוכחה מצוינת לכך שהמשטר הקומוניסטי היה רקוב מיסודו.
אסור להיות ציוני בבריה"מ אבל גם אסור לעזוב את בריה"מ, באיזה שנה כתבו את מלכוד 22?
לדיון בפורום היסטורה לכשיפתח.

ציטוט:
3. נכון.
כמו כל דבר אחר.
בגלל זה, גם היום אי אפשר לעשות הכללות גורפות לגבי אף אחד.

4
ציטוט:
. נכון, להזכיר גם את הנידוי והבידוד המוחלט של יהודים רווזיוניסטים במזרח אירופה גם תחת הכיבוש הנאצי, בעודם בגטאות ואף לאחר פרוץ מרידות?
ומכסות העלייה ממש לא נקבעו ע"פ החלק היחסי ביישוב....
אז תודה לאל,סבא וסבתא שלי לא הוציאו פנקס אדום וזה עשה להם רק טוב.
ועדיין לא הבנתי מהי טענתך.
הטענה היא שזה שיש מפלגה מרכזית (מפא"י) והיא רוצה להעמיק ולשמר את ההגמוניה שלה, אז ישנן כאלו שלו בוחלות בשיטות טוטליטריות וזה שהפנקס היה בצבע אדום לא עושה את מפא"י קומוניסטית, כמו ששיטות של חונטה צבאית באפריקה לא הופך אותה לכלום אלא לטוטליטרית (והדוגמאות אני ואתה נתנו מצביעות על כך שמי שלו נמנע עם אנ"ש והחזיק בפנקס, בין מכאן ובין משם, יכל לחפש עד מחרותיים).

ציטוט:
5. נכון ועדיין יש עקרונות בסיסים שמנחים את כולם.
ואין בעקרונות הבסיס שום דבר שלא מתיישב עם השיחרור הלאומי שלנו. (סוד קטן, לא הכל סובב סביבנו|לוחש|)

ציטוט:
8. כן, גם לישראל לא הייתה דרישה מי יודע מה בשנים האלה...
מה הקשר? העובדה באה להזכיר שכן, שיש הכרה בלאום עד כדי הקמת רפובליקה יהודית ליהודי ברה"מ.
וגם ברה"מ התגאתה תמיד שיש בתוכה יותר מ 200 לאומים וקבוצות אתניות.

ציטוט:
9. ולמה האנטישמיות אסורה? כי כולם שווים, אסור לשנוא את האחר עקב אמונתו, כי אין לו אמונה והוא למעשה לא אחר, כי כולנו שווים.
לאום שונה היה גם היה, ראה סעיף קודם.

לסיכום עד כה, מטען כלכלי-חברתי כזה או אחר לא יוצר ניגוד עם העניין הלאומי*, אפשר לטעון שמדיניות כזו או אחרת יכולה לחזק או להחליש את העניין הלאומי (ועדיין, תראה את הדאגה כאן לעניין הלאומי שכל צד חושב שהוא מחזק אותו ע"י הדרך הכלכלית שלו!).
ניגודים כאלו או אחרים אפשר למצוא בארץ בשפע (מי חריף יותר ומי פחות) ויש כאן לא מעט אשכולות על חלקם.

*אלא אם כן הוא ממומש בחוסר אחריות באופן קיצוני לכאן או לכאן (ועניין של מימוש קלוקל יכול לבוא גם מכיוון אחר לגמרי כמו גרף אימונים שנתי או בניין הכוח לשנים הבאות)

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 05-12-2009 בשעה 12:48.
ישן 05-12-2009, 14:11
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "..."

1. אבל בציונות נעשית הבדלה, ישנם הסוציאלסיטים ציונים, פועלי ציון-שמאל, הציונים הרווזיוניסטים וכו'.

לא בכדי לא הייתה תנועה שנקראה קומניסטים ציוניים ולא בכדי התנועות הקומוניסטיות היהודיות באירופה, בונד הגדול שבהן, היו אנטי-ציוניות.

2. בגלל זה אנחנו עדיין מתדיינים...

3. ראה מה שציינתי לעיל.

4. מובן שלא, אבל תחת האיום של חיסול הגטו ובכלל תחת החרב של המשטר הנאצי הייתה מצפה מהיהודים להסכים לכל עזרה דחוקה ביותר שתוצע להם.
האירגונים הפולנים לא ציפו ולא התכוונו להילחם נגד בריה"מ, הם רק רצו לראות לאן נתונה נאמונתם של היהודים-פולנים-קומוניסטים. זהו היה תרגיל שבו היהודים קומוניסטים נכשלו.

כהערה צדדית אומר גם שכלל האירוגנים היהודים בגטו, השומר הצעיר, דרור, אגודה, פועלי ציון, הבונד וכו' החרימו במהלך כל שנות גטו וארשה את הציונים הרווזיוניסטים (בית"ר) האחרונים הקימו את מחתרת אצ"י והיו מוכנים למרד הרבה לפני שאי"ל הוקמה.
אצ"י הסכימה לקלוט לשורותיה את כלל היהודי שרצו למרוד, בעוד שאי"ל הסכימו לקבל אך ורק כאלה עם אוריינטציה פוליטית שהתקבלה על דעתם.
מובן שכמעט איש אינו מכיר את אצ"י, פועלה ואנשיה, היות שהמגמה נמשכה גם לאחר העלייה לא"י (סבא וסבתא שלי לא היו היחידים שסבלו וגם לא אלו שסבלו הכי הרבה כנראה...) וזאת אל אף שהייתה משמעותית יותר (ובעלת אידיאלים נכונים יותר, לעניות דעתי) מאי"ל.

5.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-12-2009, 16:13

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. אבל בציונות נעשית הבדלה,..."

ציטוט:
אבל בציונות נעשית הבדלה, ישנם הסוציאלסיטים ציונים, פועלי ציון-שמאל, הציונים הרווזיוניסטים וכו'
לא בכדי לא הייתה תנועה שנקראה קומניסטים ציוניים ולא בכדי התנועות הקומוניסטיות היהודיות באירופה, בונד הגדול שבהן, היו אנטי-ציוניות.
נכון, בציונות יש סוג של הבדלה מסיבות היסטוריות ופנימיות של ברה"מ ביחסה לציונות והנאמנות העיוורת של מק"י\פק"פ (בארץ) והבונדיסטים (בעולם) לברה"מ.
אבל בבחינת עומק של העניין, הדברים טיפה יותר מורכבים:
  • בארץ ישראל: אם ניקח את כל הספקטרום הסוציאליסטי, ממפא"י ועד פק"פ (כולל), וממנו ניקח את תת-הספקטרום הציוני, ממפא"י ועד פועלי ציון-שמאל (כולל), נראה שבגלל ההבדלה המלאכותית לעיל בין הקומוניזם לציונות, החלקים היותר רדיקליים בתת-הספקטרום הציוני (השוה"צ ופ"צ שמאל) הגדירו את עצמם בשלל שמות מתפתלים כמו: רדיקל-סוציאליסטים, מרכסיסטים-לניניסטים, מרכסיסטים-סוציאליסטים ועוד, על-מנת להבדיל עצמם מהסוציאליסטים ה"קלים" (מפא"י על מרכיביה) שהיו די חלביים, היינו סוציאל-דמוקרטים מחד, וכל זאת, כדי לא ליפול בחלק הלא נכון של הספקטרום מאידך.
  • בחו"ל: תנועת הבונד, אני עוד הפעם חוזר על העניין שבתקופה ההיא הציונות הייתה מיעוט בעם היהודי, וחלקו ראה את הפיתרון בצורת מתן זכויות שוות בארצות המוצא (ששורשיה באמנסיפציה) מי תחת שלטון קומוניסטי ומי תחת שלטון ליברלי. לא חסרו ליברלים שלא היו ציוניים והעדיפו להמשיך ולשבת על סיר הבשר באירופה (להיטלר ימ"ש היו תוכניות אחרות), או שהעדיפו להגר לארה"ב וכו'. אז העובדה שהיו\יש ליברלים לא-ציוניים מהווה בעיה היום או בעבר לציוני להיות ליברל?! לטעמי לא ואותו כנ"ל, לדידי, לגבי מניפי דגלים אדומים ושרי האינטרנציונל.
לגבי, כל העניין של מרד גטו ורשה, בתור מי שישר עם עצמו לפני הכל (וגם בתור צאצא ללוחם בלח"י), האמת ההיסטורית קודמתי לכל אצלי, ויש לספר בה בכל מקום, גם אם זה לא היה נוח למפלגה כזו או אחרת בעבר או בהווה - בעניין הזה התפרצת לדלת פתוחה .
(אני אהיה הראשון לצאת כנגד החלטות לא נכונות, אם היו, של מי שאני תומך בו באיזה עניין שהוא)

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 05-12-2009 בשעה 16:18.
ישן 03-12-2009, 17:05
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני יכול לדבר בשם עצמי- אין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אין מקום, במדינת ישראל , להעניק אזרחות לאדם "חיצוני" שאינו יהודי.

"ואם יקרה שישבו בינינו גם בני אמונה אחרת, בני לאום אחר, נעניק להם הגנה מכובדת ושיוויון זכויות חוקי. כי למדנו את הסובלנות באירופה."
מפרק "אגודת היהודים ומדינת היהודים" שבספר "מדינת היהודים" שכתב בנימין זאב הרצל.

כנראה שיש להם מקום, אם אתה ציוני.

ישן 03-12-2009, 17:24
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] אין מקום,..."

1. לא מדובר בסיטואציה שבה אנשים כבר יושבים בקרבנו, אלא מדובר בייבוא של אותם אנשים.
לא אותו דין.

2. אמנם הרצל הוא אבי הציונות, אבל הוא אינו הגושפנקה היחידה בתחום ולא כל מי שלא מסכים עם ניסוח או סעיף שהרצל כתב אי פעם הוא לא ציוני.
הרבה השתנה מהמאה ה-19, העולם דינמי וכך צריכים להיות גם אנחנו.
ואם כי אני מסכים עם הבסיס של מה שנכתב, אני לא חושב שצריך לקיימו בכל מחיר.

מה קורה כאשר אותם בני לאום אחר מנצלים לרעה את הזכויות וההגנה שאנו מספקים להם?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-12-2009, 17:33
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. לא מדובר בסיטואציה שבה..."

מדובר בהחלט באילו שיושבים בנינו - קרובי משפחה של אזרח ישראלי לא יהודי. אפשרלהגיד עליו הרבה דברים, אבל הוא נולד וגדל בנינו.
מי שפוגע במדינה בה הוא יושב - ולא משנה אם מדובר בגנב, סוחר סמים, "בוגד" המוסר מידע לאויב, או אדם ה"משחית את מידות הציבור" - זכויותיו נשללות על פי חוק (עד כדי שלילת אזרחות).
מה הקשר בין אזרח שממלא את חובותיו האזרחיות (ככל הנראה, על סמך התקדים של השרות הצבאי) שמבקש לאזרח את אימו (שהיא תושבת בארץ כבר מספר שנים, ולאור העובדה שלא גורשה, לא נחשדה בדבר ע"י המשטרה עד היום) - לבין מי שפוגע בעם בו הוא יושב?

אנא האר את עיני - במה אתה חושב שהוא ושכמותו פוגעים בנו?

ישן 04-12-2009, 10:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "והעובדה שאמו היא עבריינית..."

ציטוט:
והעובדה שאמו היא עבריינית ושהוא קיבל את אזרחותו במירמה לא קשורה לעניין?
(יסלחו לי כל הנוגעים בדבר, אינני מכיר את הסטאטוס באירוע הספציפי הזה, ייתכן ואמו נשארה בארץ כחלק מתהליך מסודר ולא בניגוד לחוק, אני מדבר כעת באופן כללי על אותם ילדים של שב"חים)

יש חוק במדינת ישראל והוא קיים מסיבה.

בהשוואה זה כמו שבן של גנב (לצורך העניין בלבד) ידרוש חנינה לאביו היות והוא אזרח פרודקטיבי שומר חוק ומשרת בצבא.

ישנן שתי אפשרויות - או שאתה משקר במצח נחושה או שאתה מדבר על מקרה אחר לחלוטין.

אימו של אותו בחור חיה פה על אשרת תושב חוקית לחלוטין והוא קיבל את אזרחותו על פי חוק - בהסתמך על הנתונים שפורסמו.
אם היא הייתה נחשדת בפלילים (גם אם לא מורשעת) ניתן היה לבטל את אשרת התושב הזמנית שלה, משמע שכנראה היא מעולם לא נחשדה בפלילים.

אז על מי אתה מדבר לכל הרוחות?
כי אתה בהחלט לא מדבר על המקרה בו אנחנו דנים פה.

ישן 04-12-2009, 15:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מניח שהדיון נסוב סביב..."

ציטוט:
אני מניח שהדיון נסוב סביב המקרה הנ"ל ודומיו

מקרה א: אדם שהתאזרח על פי חוק, השתלב בחברה בצורה נורמטיבית ותורם את הנדרש ממנו לחברה מפעיל לובי לנתינת אזרחות לאימו שומרת החוק (לכאורה) שנמצאת במעמד תושב זמני שמחודש ע"פ חוק מעת לעת.

מקרה ב: אדם שקיבל את אזרחותו במרמה (עילה מספיקה לשלילית אזרחות ד"א) מפעיל לובי לנתינת אזרחות וחנינה לאימו העבריינית שהיא שוהה בלתי חוקית.

אתה רואה דמיון בין שני המקרים?
כי אולי אני צריך משקפיים, אבל בעיני רב המפריד על המשותף.

ישן 04-12-2009, 17:57
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]אני מניח..."

יכול להיות שאני מפעיל את הדמיון שלי יתר על המידה אז בוא אני אראה לך איך אני מטשטש את ההבדלים.

באמונתי (ולעניות דעתי גם בשיטה של מדינת ישראל שלמרבית הצער סובלת מבירוקרטיה קשה) בשני המקרים לא מגיעה לילד אזרחות.

ההורים שלו הגיעו לכאן בחיפוש אחר איכות חיים טובה יותר, אין להם כל זיקה מרומזת אפילו ליהדות או למדינת ישראל, שהו על סטאטוס תושב ארעי.

הילד שלהם רק נולד פה.
זה כל מה שעשה בשביל להיות זכאי לאזרחות.

אני לא חושב שזה מספיק.

גם מעניין אותי, סתם כקוריוז, לדעת מהן הגדרות תושב ארעי במדינת ישראל ומה הדרישות לקבלת אזרחות.
כי אם כל מה שצריך כדי לקבל אזרחות ישראלית זה להיוולד בארץ אני חושב שעליתי על סטראט אפ מטורף.
אפשר לשלב את זה ולעשות לידות במטוסי בריטיש אירוויס מיד עם הנחיתה בארץ, ככה התינוק יקבל אזרחות וטיסות חינם לכל החיים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-12-2009, 18:41
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]יכול להיות שאני..."

הדרישות לקבלת אזרחות מפורטות בחוק האזרחות:
ציטוט:

אדם המעוניין להפוך לאזרח ישראלי מן השורה, אך אינו זכאי לכך לפי אף אחד מהקריטריונים, יכול לפנות לשר הפנים ולבקש ממנו אזרחות, אך קודם לכן עליו לעמוד במספר תנאים:
  1. נמצא בישראל.
  2. היה בישראל שלוש שנים, מתוך תקופה של חמש שנים שקדמה להגשת הבקשה.
  3. זכאי לתושבות קבע.
  4. השתקע בישראל, או שיש בדעתו להשתקע.
  5. יודע ידיעת-מה את השפה העברית.
  6. ויתר על אזרחותו הקודמת, או הוכיח שיחדל להיות אזרח חוץ לכשיהיה אזרח ישראלי.
סעיף נוסף שיכול להתאים למקרה הוא מכוח לידה וישיבה בארץ:
ציטוט:
"מי שנולד אחרי הקמת המדינה במקום שהיה שטח ישראל ביום לידתו, ולא הייתה לו מעולם שום אזרחות, יהיה לאזרח ישראלי, אם ביקש זאת בתקופה שבין יום הולדתו ה-18 לבין יום הולדתו ה-21, ואם היה תושב ישראל חמש שנים רצופות בתכוף לפני יום הגשת בקשתו".
ישן 05-12-2009, 14:52
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא, אני מנסה למצוא סיבה..."

בנאדם - עשית סלט.

ציטוט:
1. מענק תושב ארעי ניתן לתקופה זמנית של 3 שנים ואילו אמו כנראה מחזיקה בתואר 18 שנה.

כל אישור של מעמד "תושב זמני" תקף לשלוש שנים. זה לא אומר שלא ניתן להגיש בקשה נוספת בתום התקופה.
לכמה שנים רשיון נהיגה תקף? וכמה שנים יש לך רשיון נהיגה?

2
ציטוט:
. על-מנת שבן של תושב ארעי יהיה זכאי לאזרחות עליו לבקש אותה בין הגילאים 18 ל-21, הוא עשה זאת בגיל 16 וקיבל.

זה נכון לגבי החוק הנובע מכוח הלידה והישיבה בארץ, ולכן לפי חוק זה הוא באמת (עדיין) לא זכאי לאזרחות.
אבל זה לא אומר שהוא לא קיבל אזרחות לפי חוק האזרחות.

3
ציטוט:
. על מנת שאדם יקבל אזרחות רק בגלל שהוא נולד בישראל עליו להיות נטול אזרחות אחרת, את זה נותר לבדוק...

נכון, אבל על פי חוק האזרחות התנאי הוא "ויתר על אזרחותו הקודמת, או הוכיח שיחדל להיות אזרח חוץ לכשיהיה אזרח ישראלי."
לכן טענתי שאתה צריך לשאול האם הוא וויתר על אזרחותו הזרה.

זה יכול להיות הטיעון היחיד שלך...

ישן 05-12-2009, 08:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]יכול להיות שאני..."

ציטוט:

ההורים שלו הגיעו לכאן בחיפוש אחר איכות חיים טובה יותר, אין להם כל זיקה מרומזת אפילו ליהדות או למדינת ישראל,

זה נכון לגבי רוב העולים ברוב העליות, בניגוד להיסטוריוגרפיה שאנו רוצים להאמין בה.
רובם המוחלט של הורינו לא הגיע לכאן בגלל אידאולוגיה, אלא בגלל שחייהם היו תחת איום בארצות מוצאם, ופה מצבם הכלכלי השתפר.
הסבא העירקי שלי הגיע לפה אחרי שהחרימו את רכוש משפחתו ולאור הפרעות של בגדד.
אם המצב הבטחוני שם היה טוב ולא היו מחרימים את רכושו - הוא לא היה עולה, וסביר להניח שכמוהו רוב יהודי אירופה.
למעשה, אני חושב שדי בטוח להגיד שהאידאולוגיה הציונית קמה על רקע חיפוש חיים טובים יותר - חברתית, כלכלית וקיומית.

אז מה ההבדל?
את אלו רצחו/שדדו/הטרידו כי הם יהודים. את האחרים לא.
אבל מדינת ישראל הוקמה בכדי לאפשר מקלט בטוח ליהודים - לא בכדי למנוע מקלט מאחרים.
כך שכל עוד כל יהודי יוכל למצוא כאן מקלט (אם כי לדעתי לא בהכרח אזרחות) - אני לא רואה מניעה באזרוח כאלו שלא נרדפו עקב יהדותם (כמובן בסייגים שציינתי קודם).

ישן 05-12-2009, 09:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] ..."

הכל נכון, אבל אתה דוחק את העובדה החשובה ביותר למאחורי הקלעים, העובדה שהורינו, סבינו וכו' הם יהודים ולכן סיבת העלייה שלהם לא רלוונטית בעליל.

יהודי יכול לעלות לישראל עקב כל רצון, חוץ מפלילי.

לעומת זאת, את הלא יהודים זכותנו ואף חובתנו לסנן, אני לא אומר שצריך למנוע מהם מקלט, חלילה, אני חושב שקראת ואף הגבת כשאמרתי שחובתנו המוסרית דווקא כעם היהודי להעניק מקלט לכל מי שנרדף ומתבצע בעמו רצח עם.
להעניק מקלט, להעמיד על הרגליים, לשקם אבל בסוף לשלח, אין לנו את היכולת לקלוט אלינו את כל מוכי החברה העולמית.
אגב, אני לא מחשיב את מי שנמלט מרוצחי עמו כ"שיפור איכות חיים", זהו פיקחו נפש, שיפור איכות חיים הם בעיקר מהגרי עבודה או שיכורים כלומניקים שעלו על הרעיון שבישראל אפשר להרוויח כסף גם מלהיות שיכור ואז נזכרו שסבתין דודה שלהם הכירה מישהו ששכן שלו היה שליש יהודי אז הם נכללים בחוק השבות...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-12-2009, 22:20
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ומה אם יציפו את המדינה אלפי..."

מיועד גם ל shruki ול golani_2

המדינה הזו לא נועדה (לפחות בעיני הציונים) להיות מדינה יהודית היא נועדה להיות מדינת היהודים, וככזו, זה לא משנה כמה לא יהודים יחיו בה, כל עוד היא תשמש מקלט ליהודים הנרדפים בגלל זהותם.

אם אותם מוסלמים יגיעו ממאלי וסנגל יהיו זכאים לאזרחות וימלאו את חובותיהם האזרחיות - סביר להניח שהם יגנו על המדינה הזו, כנגד מצרים, סורים, עירקים ואירנים - הרבה יותר טוב מאוכלוסיות יהודיות מסויימות כמו "אנרכיסטים נגד הגדר", פלגים מסויימים של העדה החרדית ותומכי ברוך גולדשטיין, שכולם קיבלו את אזרחותם כמובנת מאליה.

דווקא נראה לי שאדם שהיה צריך למלא את חובותיו (לפחות את חלקן) לפני שקיבל אזרחות, יהיה פרט יותר תורם לחברה מאלו שקיבלו את אזרחותם כמובנת מאליה.
כך שאם זה היה תלוי בי, לידה במדינה (או יהדות לצורך חוק השבות) יקנו מעמד של תושב קבע, אבל רק מילוי חובות אזרחיות (תשלום מיסים, שרות צבאי/לאומי, שמירה על החוק וכו') לאורך תקופה יאפשר קבלת אזרחות מלאה.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 05-12-2009 בשעה 22:23.
ישן 05-12-2009, 16:13
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "כלומר כל מה שנשאר מהטענה שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
כלומר כל מה שנשאר מהטענה שלך זה "יהודים פנימה - לא יהודים השארו בחוץ"?
אז כנראה שהגענו לנקודת מחלוקת רעיונית - אני תועלתן. אני מעדיף אזרח שתורם מאשר אזרח שדתו "נכונה".
כנראה שאתה מעדיף שהקריטריון לאזרחות יהיה דתי - לא תועלתני.

כנראה,מישהו כאן ביקש לגרש את כל הגוים מהארץ,ולא שמתי לב...

למה דתי?יש גם את העניין הלאומי,לא פחות חשוב.

יש הרבה גוים מועילים כלכלית-בו נביא כמה מיליונים ונחליף אותם במיליון או שניים יהודים לא מועילים.הולך?

ישן 05-12-2009, 22:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]כלומר כל מה..."

1. בתור התחלה אמרתי בברור שלא יהודיים "יישארו בחוץ", ולא "יגורשו מהארץ". בין שני הביטויים יש הבדל מהותי.
  2. ההבדל המהותי פה, על פי מה שהשתמע מהדיון, הוא מידת יהדותם של המבקשים אזרחות, אף אחד (לפחות לא בחלק זה של השרשור) לא הזכיר שיוך אתני, שפה, תרבות או מאפיין אחר של לאום,לכן נשארתי עם הטיעון הדתי בלבד, ולא הלאומי הנרחב יותר.
  3. אם תשלל האזרחות מפרטים בעלי אזרחות ישראלית הגורמים נזק לקהילה, ותינתן אזרחות לפרטים חסרי אזרחות ישראלית המועילים לקהילה, מצבה של הקהילה ישתפר. בעיני המשקל של דתם של אותם פרטים לא רלוונטי. כנראה שבעיני האחרים פה, דת הוא המשתנה הראשון במעלה.

ישן 06-12-2009, 18:21
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[list=1] [*]בתור התחלה אמרתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
  1. בתור התחלה אמרתי בברור שלא יהודיים "יישארו בחוץ", ולא "יגורשו מהארץ". בין שני הביטויים יש הבדל מהותי.
  2. ההבדל המהותי פה, על פי מה שהשתמע מהדיון, הוא מידת יהדותם של המבקשים אזרחות, אף אחד (לפחות לא בחלק זה של השרשור) לא הזכיר שיוך אתני, שפה, תרבות או מאפיין אחר של לאום,לכן נשארתי עם הטיעון הדתי בלבד, ולא הלאומי הנרחב יותר.
  3. אם תשלל האזרחות מפרטים בעלי אזרחות ישראלית הגורמים נזק לקהילה, ותינתן אזרחות לפרטים חסרי אזרחות ישראלית המועילים לקהילה, מצבה של הקהילה ישתפר. בעיני המשקל של דתם של אותם פרטים לא רלוונטי. כנראה שבעיני האחרים פה, דת הוא המשתנה הראשון במעלה.

3.תלוי באילו פרופורציות.אני מעוניין,שלפחות 70-80% מהאוכלוסיה יהיו יהודים,גם אם לא כל כך מועילים(ואפשר להגביר את יעילותם,ברגע שישנו את חוקי המדינה ויכריחו חלק מה"משתמטים" להביע את מיומנותם וכשרונם),מאשר שבעוד דור או שניים יהיו פה 1:1,ואז זה כבר לא יהיה מדינת ישראל אלא משהו אחר(בסגנון ישרטינה).

ישן 06-12-2009, 22:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הפתרון לדעתי הוא בהחלט..."

בתור התחלה - מה מניע אותך לבחור בפתרון שאתה מתקשה למצוא לו תקדים מוצלח?

ובתור המשך - יש הבדל בין לאומיות לבין בדלנות.
אני אהיה הראשון להסכים שלאזרח ישראלי (שממלא את חובותיו) זכויות יתר (מוצדקות) על אדם שהוא לא אזרח.
אבל אתה מציע להציב את דתו של אותו אדם כקריטריון לאזרחותו.
אתה לא מחפש לאומיות - אלא בדלנות דתית.
אז אני אחזור על שאלתי הקודמת - מדוע בדלנות על רקע דתי?
בגלל שפעם ניסו להרוג את קהילת הדת שלך (מה שקרה לדעתי לכל קהילת דת קיימת)?
הרי אתה בעצמך מתקשה למצוא תקדימים לכך שבדלנות שכזו הואילה בהגנה על חיי המאמינים.

ישן 06-12-2009, 22:25
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בתור התחלה - מה מניע אותך..."

אין לך מה להכניס פה "מאמינים" ו"דת" היות ויהדות מזמן אינה דת. היא גם לאום, ויהודי אתאיסט זה כבר לא פרדוקס. אין עם ישראלי כמו שיש עם איטלקי, יש עם יהודי. כן, חלק מההגדרה ליהודי זה גם האמונה שלו, אבל לא רק וזה לא חלק מחייב.
אפשרות אחת שחולפת בדעתי לבדלנות היא של שוויץ, לאחר שנרגעה מימיה המפוארים כספקית שכירי חרב, אתה יכול לחשוב גם על ארה"ב עד מלחמת העולם הראשונה וביתר שאת השניה.

הבדלנות הזאת לא באה רק באינספור קשיים על מהגרים שאינם שייכים לעם שלי, היא באה גם בעניין סכסוכים אחרים בעולם, התערבות גורמים זרים בחיים פה, התערבות שלנו במקומות אחרים ועוד. לא רוצה קשר עם שום גורם אחר מלבד אלו החיוניים לנו לכלכלה ולביטחון.
אני לא רוצה מהגרי עבודה פה.עובדים זרים- שיבואו, יעבדו וילכו. שלא יישארו. אני לא גזען כמו שניתן היה להבין מדברי אחרים בפורום, אני לא חושב שאני טוב יותר מהם, אני חושב שאני שונה ולכן אני רוצה להיות לבדי. אם הם רוצים להקים חברות רב תרבותיות שיעשו את זה במקום אחר. לא פה.

ישן 08-12-2009, 19:13
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אין לך מה להכניס פה "מאמינים"..."

עובדתית, יהדות היא לא לאום - היא רק דת.

ההגדרה הבסיסית ביותר של אומה כוללת מעט מאפיינים מהותיים (ובהם תמיד גם דת כגורם הכאחי, בניגוד לטענתך):
  1. אחדות ויחוד מוצא/היסטורית/אתנית.
  2. אחדות ויחוד השפה.
  3. אחדות ויחוד תרבותית.
  4. אחדות ויחוד דתית.
אין קשר אתני, היסטורי, בשפה או בתרבות בין כל היהודים - אלו העובדות.
הקשר היחיד שיש בין כל היהודים הוא יהדותם - אמונה דתית ותו לא.
זה שלרוב היהודים הישראלים לא נוח עם המציאות, זה כבר סיפור אחר.

ולשם ההגינות - אני ממליץ שתפתח שרשור בנושא זה בכל פורום שתבחר ונדון בזה שם.
לא פה.

שוויץ וארה"ב לא היו בדלניות במישור הדתי, האתני או החברתי - אלא רק במישור הפוליטי.
אנחנו דיברנו על בדלנות חברתית על רקע דתי (יהדות).
איפה אתה מוצא קשר בין הדברים?

ישן 16-12-2009, 22:02
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "יהדות היא דת ולאום, בניגוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
יהדות היא דת ולאום, בניגוד לנצרות ולאיסלם היהודים נודעו תמיד כ"עם היהודי". כל יהודי שייך לעם היהודי, ולפיכך לאום+דת.

עם כל הכבוד הראוי - ידיעותיך בהיסטוריה היהודית מאוד מוגבלות.
הכוזרים היו יהודים (קווקאזים אתנית, כוזרים לאומית), ממלכת חימיאר הייתה ממלכה יהודית (ערבים/תימנים אתניתף חימיארים לאומית), ממלכת הגדעונים (ביתא ישראל) היתה ממלכה יהודית (אתיופים אתנית, גדעונים לאומית) ודאהיה אל-כאהינה הייתה מנהיגה לוחמת של שבט יהודי (ברברים אתנית, בחברה שבטית), שלא לדבר על גיור האדומים בכפיה ועל צרפתים/גרמנים/בריטים "בני דת משה" בעבר הקרוב יותר.

לאורך כל ההיסטוריה, החל (לכל הפחות) מיציאת מצרים היו יהודים שהיו חלק מעם ישראל, והיו יהודים בעלי זהויות אתניות ולאומיות אחרות, מובדלות, כלשהן.

יש הבדל מהותי בין הדת היהודית לבין ישראליות, איך שלא תסתכל על זה.

ישן 17-12-2009, 05:31

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1]יהדות היא דת..."

""מחקר שנערך על ידי פרופ' אריאלה אופנהיים וד"ר מרינה פיירמן מהאוניברסיטה העברית, גילה שכיחות גבוהה יחסית של מוטציה מסוג Eu19 של כרומוזום Y (הכרומוזום הזכרי, העובר מאב לבן) ביהודים אשכנזים שנבדקו. ממחקרים קודמים, ידוע כי מקור מוטציה זו מאזור טורקיה וצפון הסהר הפורה, באזורים הסמוכים לאזור מוצאם של הכוזרים. עם זאת, אחוז נושאי המוטציה אינו חוצה את 12%. בעקבות ממצא זה, עלתה הסברה כי יהודים אשכנזים אשר נושאים מוטציה זו הינם צאצאים של הכוזרים. עם זאת, החוקרים ציינו כי טענה זו לא נבדקה באופן מעמיק, ויש לאששה על ידי מחקרים נוספים.[2] בנוסף, נטען לאחרונה כי 40% מהאשכנזים הם צאצאים ל-4 אמהות שחיו באירופה אך מוצאן מהמזרח התיכון, דבר המחליש את תאוריית הקשר האשכנזי-כוזרי.[3] מחקר נוסף, שהתפרסם בשנת 2000, מצא דמיון גנטי רב בין כרומוזומי Y של יהודים משבע קהילות שונות מאזורים שונים באירופה ובמזרח התיכון, וכן קרבה בין כל הקבוצות לבין תושבי המזרח התיכון,[4] ממצא המחליש משמעותית את האפשרות שמוצאם של שיעור משמעותי מיהודי אשכנז הוא מן הכוזרים.
במחקר שהתפרסם ע"י האקדמיה הלאומית למדעים של ארצות הברית נמצא ש"כרומוזומי Y שנאספו מקהילות יהודיות שונות מאירופה, צפון אפריקה והמזרח התיכון מוצאם מאב קדמון מזרח תיכוני משותף", והוצע ש"מרבית הקהילות היהודיות נשארו מבודדות יחסית מקהילות לא-יהודיות שכנות במהלך הגלות ולאחריה".[5]‏‏ חוקרים שונים מביעים פליאה נוכח האחידות הגנטית שהם מוצאים בקרב יהודים בימינו, לא משנה באיזו גלות מקורם.[5]‏‏
מחקרים אלו ואחרים מחזקים את התפיסה המסורתית המייחסת את קהילות היהודים בעולם לאוכלוסיות ישראליות קדומות שהוגלו ומעניקה לה בסיס מדעי. הם גם סותרים תיאוריות שלפיהן רבים מיהודי העולם מקורם בגויים שקיבלו על עצמם את היהדות בתהליך של גיור המוני, כמו במקרה הידוע של הכוזרים.[6]‏‏[7] למרות שיתכן כי קבוצות כמו הכוזרים התבוללו בקבוצות יהודיות שונות – במקרה של הכוזרים, ביהדות אשכנז – בלתי סביר להניח שהם מהווים אחוז גבוה מיהדות אשכנז כיום, וניתן לומר כי הטענה שהם המקור ליהדות אשכנז, סבירותה אפסית‏‏.[8]
קבוצות נוספות שיוחס להן, או שייחסו לעצמן, קשר אל הכוזרים הם היהודים ההרריים של הקווקז, הקרימצ'קים, יהודי גאורגיה, הקראים של קרים (החוקר הקראי אברהם פירקוביץ דגל בהשקפה זו) וכן קבוצות לא יהודיות שונות ובהן הקומיקים והטטרים של קרים. אין הוכחות לקיומו של קשר כזה באף אחד מן המקרים."

וויקי, ע"ע כוזרים.

ישן 05-12-2009, 14:18
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
מה ההבדל ? קרא מה אתה בעצמך כותב
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] ..."

כתבת שהיהודים עלו לארץ כי היו מאויימים בארצת מוצאם, נרדפו (בשל יהדותם, כידוע) ועוד.

הרי לך ההבדל בהשוואה לעובדים הזרים

ולגבי האידיאולוגיה הציונית, הרי היא דגלה בשיבת היהודים לארצם כפי שמתבטא כמובן גם בשם התנועה
והעיקר - היא הכריעה לדבוק ברעיון לעלות לארץ ישראל (ולא לאוגנדה, או בירוביג'ן, או פתרונות אחרים) מתוך הזיקה הישירה של העם לארצו.

אז אפשר, או לפעמים רצוי, להושיט יד לפליטים הנסים על נפשם (כפי שעשה בגין בזמנו), אבל יש הבדל עצום בין מחווה כזו לפליטים, לבין יהודים העולים לארץ בתוקף היותה מדינת היהודים.

נערך לאחרונה ע"י צנחן77 בתאריך 05-12-2009 בשעה 14:24.
ישן 03-12-2009, 18:35
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
נדמה לי
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2] אין מקום,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
"ואם יקרה שישבו בינינו גם בני אמונה אחרת, בני לאום אחר, נעניק להם הגנה מכובדת ושיוויון זכויות חוקי. כי למדנו את הסובלנות באירופה."
מפרק "אגודת היהודים ומדינת היהודים" שבספר "מדינת היהודים" שכתב בנימין זאב הרצל.

כנראה שיש להם מקום, אם אתה ציוני.

שזו פרשנות קצת גורפת למשפט הזה של הרצל.
כשקם אדם בעקבות תהליך הלאומיות שעובר על אירופה ומציע גם מדינה יהודית, וזאת למרות שהעולם כולו כבר "תפוס", הרי ברור לו שיאלצו להתיישב במקום שבו קיימת כבר אוכלוסיה אחרת.
זו הפרשנות שלי למשפט הזה, ואני חושבת שהיא מתאימה יותר לחזון שלו לישב את היהודים במדינה משלהם.
לא נראה לי שהוא התכוון שנתיישב בפיסת הקרקע הפצפונת הזו, נבנה ונפתח אותה, נהרג בהגנה עליה, ואז (בטרם התחלנו כידוע לפתור את הבעיות עם בני האמונה האחרת שהיו כאן לפנינו, ועם יתר הקבוצות המקופחות והמוחלשות בישראל), נתחיל לייבא מכל קצוות העולם את האוכלוסיה הכי חלשה, כדי להעניק לה הגנה מכובדת ושוויון זכויות.
ישן 04-12-2009, 10:34
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "נדמה לי"

אף אחד לא מדבר על לייבא "את האוכלוסיה הכי חלשה".
מדובר באזרח נורמטיבי שמשתלב בחברה הכללית שלהוריו אשרת תושב זמני ולא אזרחות (ד"א - פתרון שלדעתי יסבר את אזנם של כלל הצדדים המעורבים הוא מתן אשרת תושב קבועה להוריו).
מדברים על סיטוציה בה לאזרח נורמטיבי יש אם חסרת אזרחות ישראלית, שחיה פה על אשרת תושב זמני.
ואני שואל - אם לפלסטינאים יש מכסה שנתית של "איחוד משפחות" בהן משפחות מעזה לאיו"ש מקבלות מעמד תושב קבע (ולאחר שנים גם אזרחות) כי יש להן קרובי משפחה עם אזרחות ישראלית - למה שלא תהיה מכסה כזו גם לאוכלוסיות אחרות?

במה אלו פחותים מאותם פלסטינאים?

ישן 04-12-2009, 11:09

למיטב הבנתי
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אף אחד לא מדבר על לייבא "את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
אף אחד לא מדבר על לייבא "את האוכלוסיה הכי חלשה".
מדובר באזרח נורמטיבי שמשתלב בחברה הכללית שלהוריו אשרת תושב זמני ולא אזרחות (ד"א - פתרון שלדעתי יסבר את אזנם של כלל הצדדים המעורבים הוא מתן אשרת תושב קבועה להוריו).
מדברים על סיטוציה בה לאזרח נורמטיבי יש אם חסרת אזרחות ישראלית, שחיה פה על אשרת תושב זמני.
ואני שואל - אם לפלסטינאים יש מכסה שנתית של "איחוד משפחות" בהן משפחות מעזה לאיו"ש מקבלות מעמד תושב קבע (ולאחר שנים גם אזרחות) כי יש להן קרובי משפחה עם אזרחות ישראלית - למה שלא תהיה מכסה כזו גם לאוכלוסיות אחרות?

במה אלו פחותים מאותם פלסטינאים?

הדיון כאן לא עוסק באלפונסו, אלא בעשרות אלפי מסתננים ושב"חים שמקימים כאן משפחות, ואז הילד החמוד שלהם שר בטלויזיה שיר של שלמה ארצי, ובעיקר - מבטיחים לנו שכאשר יהיה גדול, יהיה חייל גבור ואזרח לתפארת.
וכשאני אומרת "ילד חמוד", תאמין לי שזה לא בציניות, ובאותו העדר ציניות קראתי גם את הכתבה על אלפונסו.
אני חושבת שמשום מה, אני פשוט לא ממש מצליחה להסביר לך את דעתי על הבעיה החדשה הזו של המדינה, אבל כדרכן של הרבה בעיות ישנות ובלתי פתורות פה, האמת תוטח בפרצופנו עוד עשר עשרים ושלושים שנה.
כמובן שכל העובדים הזרים הם האוכלוסיה הכי חלשה בישראל, כדאי לקרוא קצת עיתונים ולצפות בטלויזיה. הרי לא נתמם ונחשוב שהם הגיעו לישראל והשתלבו בה (או ישתלבו אי פעם) כמו סטנלי פישר למשל.
וההשוואה שלך לאיחוד המשפחות הפלסטיניות היא לדעתי לא במקום ואני מציעה לא לערבב מין בשאינו מינו. בעייני יש כן מקום להשוות את היתרי השהייה והאזרוח שלהם לסוגיית "זכות השיבה" של הפליטים הפלסטינים שנולדו פה.
יאללה... בוא נחזיר אותם, נלמד אותם שיר של שלמה ארצי ובא לציון ולסכסוך גואל.
במה אלה פחותים מאותם מהגרי עבודה?
ישן 04-12-2009, 16:23
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "למיטב הבנתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יונה100
הדיון כאן לא עוסק באלפונסו, אלא בעשרות אלפי מסתננים ושב"חים

מעניין, הגענו לאותה נקודה כמו עם גולני2.
אם אתם בוחרים לדון בנושא שונה מזה שהשרשור דן בו, אני חושב שמן הראוי שתגדירו זאת בצורה ברורה.

ציטוט:
כמובן שכל העובדים הזרים הם האוכלוסיה הכי חלשה בישראל, כדאי לקרוא קצת עיתונים ולצפות בטלויזיה. הרי לא נתמם ונחשוב שהם הגיעו לישראל והשתלבו בה (או ישתלבו אי פעם) כמו סטנלי פישר למשל.

בדיוק כמו כל גל הגירה בארץ, בארה"ב או בכל מקום אחר.
כשסבא שלי עלה מעירק, הוא הפך מבן של סוחר, המועסק כשוליה של צורף - לפלאח (הוא דיבר ערבית, אז שלחו אותו לעבוד עם הבדואים במטעים של המושבים ליד קריית מלאכי).
את באמת חושבת שכיום (2 דורות לאחר מכן) יש הבדל מהותי ביני לבין ילדי אותם מושבניקים ש"קלטו" את סבא שלי כעובד בפלחה? (ותתעלמי ברשותך מהאירוניה שאני נולדתי כמושבניק בעצמי :-).
אני לא חושב שיש הבדל בינם לבין כל גל מהגרים אחר. בני אדם הם בני אדם, ובהינתן מצב קבוע, סטטיסטית, הם יתנהגו באותו אופן.

ציטוט:
וההשוואה שלך לאיחוד המשפחות הפלסטיניות היא לדעתי לא במקום ואני מציעה לא לערבב מין בשאינו מינו. בעייני יש כן מקום להשוות את היתרי השהייה והאזרוח שלהם לסוגיית "זכות השיבה" של הפליטים הפלסטינים שנולדו פה.
יאללה... בוא נחזיר אותם, נלמד אותם שיר של שלמה ארצי ובא לציון ולסכסוך גואל.
במה אלה פחותים מאותם מהגרי עבודה?

אני חושב שהגדרתי זאת בצורה ברורה - אני מדבר על אנשים שממלאים את חובותיהם למדינה ומוכנים לתרום לפחות כמו שכל אזרח אחר מחויב. לא על מי שמבקש להגר בשביל לשנות את אופי המדינה בצורה מהותית (דבר שאני חושב שהוא סיבה מספקת לשלילת אזרחות אם כבר).
בכך אותם מהגרי עבודה (שהלכה למעשה מתנהגים כאזרחים) זכאים הרבה יותר מצאצאי אותם פליטי 48.
ובכל אופן - כשיסכימו להחזיר את הרובע היהודי, אל-ראספה ואבו-סיפין (שכונות יהודיות שהיו בבגדד) לצאצאי היהודים שהוברחו משם ושיחזירו את הבתים ותחנת המסחר בענה ואת שטחי האדמה באל-קאים שסבא שלי עדיין מחזיק בשטרי הבעלות עליהם - אז אני אהיה מוכן לדבר על שייח מוניס, סאלמה ואבו-כביר.
אבל זה כבר לא רלוונטי לפורום זה.

ישן 04-12-2009, 16:56

אתה משוכנע שאנחנו חיים באותה מדינה?
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=יונה100] הדיון כאן לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
בדיוק כמו כל גל הגירה בארץ, בארה"ב או בכל מקום אחר.
כשסבא שלי עלה מעירק, הוא הפך מבן של סוחר, המועסק כשוליה של צורף - לפלאח (הוא דיבר ערבית, אז שלחו אותו לעבוד עם הבדואים במטעים של המושבים ליד קריית מלאכי).
את באמת חושבת שכיום (2 דורות לאחר מכן) יש הבדל מהותי ביני לבין ילדי אותם מושבניקים ש"קלטו" את סבא שלי כעובד בפלחה? (ותתעלמי ברשותך מהאירוניה שאני נולדתי כמושבניק בעצמי :-).
אני לא חושב שיש הבדל בינם לבין כל גל מהגרים אחר. בני אדם הם בני אדם, ובהינתן מצב קבוע, סטטיסטית, הם יתנהגו באותו אופן.

מעניין, כי אני למשל קראתי בעתון ישראלי שלמרות פסיקת בג"ץ נמשכת אפליית תלמידות ממוצא מזרחי בבית הספר בעמנואל
אתה בטח פוטר אותי מלהביא עוד מאות ואלפי כתבות ומחקרים בנושא. לבטח אתה מוותר לי על פתיחת דיון חדש על מצבם הקשה של עולי אתיופיה וילדיהם.
אז את מי אנחנו משלים בקשר לעתידם של ילדי ונכדי עובדים זרים מכל רחבי העולם והדתות?
אתה לא מבין שבמו ידינו אנחנו יוצרים כאן קאסטה שלעולם לא יהיה לה פוטנציאל למוביליות חברתית?

הדיון הזה מתחיל להשמע לי כמו דיון במשפחה מתפרקת בת עשר נפשות ועל סף גירושין, שמחליטה לאמץ עוד שמונה ילדים!
גם אם הילדים המאומצים מוכשרים, נחמדים ומאד תורמים לקהילה, הייתי ממליצה למשפחה לתקן קודם כל את הקילקולים הפנימיים שלה.
ישן 05-12-2009, 08:53
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "אתה משוכנע שאנחנו חיים באותה מדינה?"

עם כל הכבוד יונה, אני חושב שטענה זו מוגזמת, והייתי רוצה לראות את אותם מחקרים (שאני מכיר טוב מאוד מהעיתונים היומיים, אבל אני לא זוכר אחד כזה בירחונים מקעועיים. אולי אני לא קורא מספיק מאלו) לפני שאני משנה את דעתי.

שוב - לא טענתי מעולם שכל עולה משתלב לחלוטין מיומו הראשון בארץ. אני כן טוען שלאחר 2 דורות ההבדלים כבר לא ראליים, אלא קיימים כמעט אך ורק במוחם של אנשים.

ישן 05-12-2009, 09:45

זה אתגר די קשה
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "עם כל הכבוד יונה, אני חושב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
עם כל הכבוד יונה, אני חושב שטענה זו מוגזמת, והייתי רוצה לראות את אותם מחקרים (שאני מכיר טוב מאוד מהעיתונים היומיים, אבל אני לא זוכר אחד כזה בירחונים מקעועיים. אולי אני לא קורא מספיק מאלו) לפני שאני משנה את דעתי.

שוב - לא טענתי מעולם שכל עולה משתלב לחלוטין מיומו הראשון בארץ. אני כן טוען שלאחר 2 דורות ההבדלים כבר לא ראליים, אלא קיימים כמעט אך ורק במוחם של אנשים.

כי למרות שהאשכול הזה מרתק אותי ופותח גם הזדמנות דיון גם למי ש"לובשת שמלה אדומה", הרי שהעיסוק בו מסיח את דעתי וגוזל לי זמן יקר מאד (שלמענו אני יושבת כרגע מול המחשב ולא מטיילת בטבע).
הטענה שהעלתי כמובן שלא חלה עליך, ואפילו לא עלי, שכפי שאמר דוד שלי, הפרופ' משה מני: לגמל שהביא את משפחתנו מעירק ב- 1856קראו "מייפלאור" (-:
אפשר למצוא מאמרים אקדמים ב"גוגל סקולאר", אחרי הכל, הנושא הזה "פירנס מצויין" את לימודי האקדמיים בסוציולוגיה ומדע המדינה.
וסתם בשליפה אצרף לך כמה לינקים מהירים

http://www.idi.org.il/PublicationsCatalog/Pages/BOOK_7104/Publications_Catalog_7104.aspx
מדד הדמוקרטיה הישראלית 2009: עשרים שנה לעלייה מברית המועצות
עשרים שנה לאחר תחילת גל העלייה מחבר המדינות נראה כי עולים רבים עדיין מתקשים להשתלב בחברה ובכלכלה הישראלית ונוטים יותר מהאזרחים הוותיקים לשקול הגירה מישראל.
הם אף מרגישים שהם אינם יכולים להשפיע על סביבתם

יהודה שנהב
http://hakeshet.tripod.com/articles/israeli_left.htm

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=815847&contrassID=2&subContrassID=21&sbSubContrassID=0

אבל בכל מקרה, גם בלי מחקרים אקדמיים, הרי אנחנו באמת נתקלים בתופעה בעיתונות היומית. ועוד לא התחלנו לדבר על אי שילובם של העולים מאתיופיה, שהגיעו לכאן כדת, כדין ומתוך התלהבות ראשונית עצומה של החברה הקולטת.
ישן 05-12-2009, 22:58

לצערי אמנם שיח חרשים
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זה שיח חרשים. אני חוזר ומדבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
זה שיח חרשים.
אני חוזר ומדבר על פרסומים מדעיים להשתלבות חברתית תוך 2 דורות (כמו ברוב גלי ההגירה) ואת מביאה לי דוגמאות לגלי הגירה בני פחות מ- 20 שנה ודעות של פעיל פוליטי.

ולצערנו הגדול יותר, כל האנרגיות האקדמיות שלי מופנות כרגע לנושא שונה לחלוטין, ופשוט אין לי זמן או יכולת להעביר לך קורסים בסוציולוגיה ישראלית בהתכתבות באינטרנט.
אמרתי לך שיש אפשרות למצוא מחקרים אקדמיים אפילו ב Google Scholar in English
ואגב, אם תמצא שם ולו מאמר אחד שיפריך את טענתי שבלתי אפשרי (לפחות ע"פ הנתונים והמציאות של ששים ואחת השנים האחרונות), שבישראל יש או תהיה בעתיד אפשרות למוביליות חברתית לבני, נכדי ושאר צאצאי עובדים זרים/מהגרי עבודה ממדינות עולם שלישי, אז אנא בטובך - שתף אותי בממצאיך המחקריים, כי פה מדובר לא סתם בחידוש ותגלית שיזכו אותנו בתואר דוקטור, אלא יש כאן לדעתי אפילו את הפוטנציאל לפרס נובל הבא.
ורק כרמז (או אולי אתגר אינטלקטואלי)... לחלוטין אין מדובר פה בגל הגירה (כמו שהיה במקרה של העולים מעירק, מדינות המערב, צפון אפריקה, ברה"מ, אתיופיה), אלא בהסתננות של זרים שמלכתחילה חברת האם ברובה לא מעוניינת בהם ואין לה כל אתגר או רצון לקלוט אותם.
ישן 06-12-2009, 09:23

בישראל עדין קיימת אפליה על רקע עדתי
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זה שיח חרשים. אני חוזר ומדבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
אני חוזר ומדבר על פרסומים מדעיים להשתלבות חברתית תוך 2 דורות

11/24/2006 מחקר חדש בתל-חי: בישראל עדין קיימת אפליה על רקע עדתי
מחקר חדש שנערך ע"י ד"ר יפעת שאשא ביטון, מרצה בחוג לחינוך מהמכללה האקדמית תל-חי, בדק את תפיסותיהם של הישראלים לגבי מצבה החברתי של המדינה והאם קיימת גם בעידן הנוכחי אפליה על רקע עדתי.

ממצאים ראשונים של המחקר מציגים תמונת מצב מדאיגה מאוד: רובו של הציבור בארץ סבור כי אין כל צדק חברתי, האפליה על רקע עדתי קיימת ומתחזקת וגם היום, כדי להצליח בעבודה או בחיים עדיף להיות אשכנזי מאשר מזרחי.

להלן מספר ממצאים העולים מהמחקר: לשאלה "האם לדעתך מדינת ישראל מצליחה להנהיג צדק סוציאלי (שוויון) ?", השיבו כל הנשאלים כי איננה מצליחה לעשות זאת. לשאלה: " האם המדינה מצליחה לצמצם את הפער החברתי ?" השיבו 99.2% מהנשאלים שהיא לא מצליחה עד לא מצליחה בכלל.
לשאלה "באיזו מידה לדעתך החברה הישראלית היא חברה צודקת?" השיבו 88.1% שבמידה מועטה, 9.3% סבורים שבכלל לא ורק 2.5% חושבים שהיא חברה צודקת במידה רבה.

משתתפי המחקר נשאלו: "האם קיימת אפליה על רקע עדתי ?" 65% סבורים כי קיימת אפליה על רקע עדתי במידה רבה עד רבה מאוד, 30% חושבים שקיימת אפליה במידה מועטה ו-5% בלבד טענו כי לא קיימת אפליה.
יותר גברים מאשר נשים סבורים כי קיימת אפליה על רקע עדתי: 66.1% מהגברים ציינו כי ישנה אפליה רבה עד רבה מאוד ו- 61.6% סבורות כך.
ממצא נוסף שעולה מהמחקר מצביע על כך שיותר מזרחיים מאשכנזים סבורים כי קיימת אפליה על רקע עדתי: 67.7% מהמזרחיים ציינו כי קיימת אפליה במידה רבה עד רבה מאוד לעומת 57.2% מהאשכנזים שסבורים כך.

עוד נשאלו הנחקרים: "באיזו מידה עדיף להיות אשכנזי בארץ בשביל
להתקדם ?" 60% חושבים כי במידה רבה עד רבה מאוד עדיף להיות אשכנזי, 28.4% סבורים כי במידה מועטה ו-11.2% טענו כי אין זה משנה.

שאלה נוספת התייחסה, אף היא, לתחום העבודה: "באיזו מידה קיימת העדפה של אשכנזים לעומת מזרחיים בקבלה לעבודה ?" רוב המשתתפים, 69% השיבו כי במידה רבה עד רבה מאוד, 25.9% טענו כי במידה מועטה ורק 5.2% סבורים שבכלל לא קיימת העדפה שכזו.
גם בשאלה זו יותר גברים מנשים סבורים כי ישנה העדפה של אשכנזים במקום העבודה: 70.7% מהגברים טענו כי ישנה העדפה במידה רבה עד רבה מאוד, לעומת 65.1% מהנשים שסבורות כך.
כמו כן, יותר מזרחיים מאשר אשכנזים סבורים כי קיימת העדפה שכזו: 70.9% מהמזרחיים שהשתתפו במחקר טענו י קיימת העדפה במידה רבה עד רבה מאוד לעומת 53.3% מהאשכנזים שסבורים כי קיימת העדפה של אשכנזים לעומת מזרחיים בקבלה לעבודה.

נושא נוסף שנבדק במחקר, עסק בתחום הפרוטקציה והכישרון בעת קבלה לעבודה. ד"ר ביטון שאלה את משתתפי המחקר: " באיזו מידה אתה מסכים עם הטענה כי חשובה יותר פרוטקציה מאשר כישרון, כשמנסים להתקבל
לעבודה ?" 96.6% השיבו: במידה רבה עד רבה מאוד ורק 3.4% סבורים כי במידה מועטה טענה זו נכונה.

לדברי ד"ר יפעת שאשא ביטון: "המצב החברתי בארץ, כפי שהוא משתקף מהמחקר הוא קשה ומדאיג: אנו רואים כי התחושות של העדפה ואפליה על רקע עדתי, לא רק שלא נעלמו, הן קיימות במידה רבה מאוד.
אני סבורה, כי יש להתייחס לנושא העדתי כסוגיה הדורשת התייחסות אמיתית ורצינית ולא כאל "שד עדתי" כפי שנוהגים לכנותו, ואז זה פחות ירתיע את הממסד והציבור בכלל – מלהתמודד עם הסוגיה הזו.
עצם העלאת הנושא למודעות הציבור – היא חשובה ותאפשר את הניסיונות לפתור את התחושות הקשות המלוות חלק גדול מהציבור בארץ ולא להתכחש להם. כיום לא מתייחסים לנושא כפי שצריך וכך גוררים אותו הלאה והדור הצעיר מקבל אותו בירושה ומנציח אותו".

עוד מוסיפה ד"ר שאשא ביטון : "המחקר מוכיח כי אנחנו, כחברה, עדיין לא יודעים לקבל ולהתמודד עם הגוונים הרבים שבתוכנו".

המחקר כלל מדגם מייצג של 300 משתתפים, בגילאי 18 ומעלה מערים, עיירות פיתוח, קיבוצים ומושבים, דתיים וחילוניים, אשכנזים ומזרחיים.

[
ישן 06-12-2009, 12:16

בחיי שאני מנסה
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מבנה השאלות, לפחות לפי מה..."

ציטוט:
מבנה השאלות, לפחות לפי מה שהוצג בכתב, מעיד כי המחקר מצא כי הציבור מאמין שיש אפליה, אבל המחקר לא בדק האם מישהו חווה אפליה.

לא לאבד סבלנות ולהתעייף. אבל האמת היא שאני מתחילה לחשוש שיש כאן איזה נסיון קונספירטיבי לשגע אותי.
אתה לא חי במדינה הזו??? אתה שומע לפחות פעם בשנה חדשות???
חברה שלי חוותה חרם של הורי בעלה עליה, כי הוריה עלו הנה מהודו בעוד הפרימיטיבסקים שהולידו את בעלה הגיעו מרוסיה. תאר לך שכאשר נולד בנה הבכור היא אמרה לי: "דפקתי אותם והולדתי להם נכד כהה!".
בעלה של אחותי (פרופ' מאד מאד נחשב בתחומו), בעל חזות אשכנזית למדי, שהוריו נולדו בעירק, מכר בית והקונה שאלה אותו אם אין "שווארצס" בשכונה. הוא הבטיח לה שכאשר הוא יעזוב את השכונה, הם יעלמו לגמרי.
שכנה לשעבר שלי במושב (אחד ה"נחשבים" בישראל), מהמקסימות והחכמות שהכרתי, ונכדה למייסדי המושב, שאביה (האשכנזי הטהור) התחתן עם יפנית ממשפחה מבוססת בטוקיו, זכתה כל חייה לכינויי גנאי "יפנית יפנית" בגלל עייניה המלוכסנות. אחיה אגב, היגר בזמנו ליפן. מן הסתם בגלל אותה סיבה.
השתתפתי עם ידיד שלי (ובמקרה גם אחיו של גיסי, ע"ע מוצא, שהוא ד"ר בעצמו), בישיבה סוערת של תנועה חברתית כלשהי שהוא שימש כדובר שלה ועמדה על סף פיצול. בסערת הויכוחים, אחת המשתתפות קראה לו "חתיכת שחור מסריח".
רוצה עוד כמה דוגמאות ליאור? או פשוט תוותר לי ותקיש בגוגל מילות המפתח כמו "גזענות" "אפליה" "קיפוח" וכיוצ"ב.
ישן 06-12-2009, 21:13
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "בחיי שאני מנסה"

יונה, אף אחד לא טען פה, למיטב זיכרוני, שהחברה שלנו חפה מפרטים גזענים, או שבמשאלי דעת קהל התוצאות תמיד משקפות את המציאות האובייקטיבית.

בקשר לטענתך שלא ניתן להוכיח שדבר מה ספציפי לא קיים - את צודקת.
זהו חלק מובנה של המתודה המדעית - אתה יכול להוכיח שדבר קיים, אתה לא יכול להוכיח את העדרו של דבר.
בדיוק באותה מידה אני לא יכול להוכיח שאין שדים ורוחות. זה לא אומר שהם קיימים.
את זו שטוענת שדבר מה קיים, ועד כה מספקת רק דעות של אנשים לגבי קיומו, לא שמץ של עובדה.
אנשים רבים גם מאמינים באלוהים - האם זו הוכחה לקיומו? כמובן שלא (ואל תבלבלי אותם עם עובדות, הם "יודעים" כי הם מאמינים).

ישן 03-12-2009, 13:56
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "אז אחזור ואקשה ראלף"

ציטוט:
אם כבר מדיניות פתיחת שערים גורפת ושינוי מרצון ובחירה של אוכלוסיית ישראל (כפי שהתכוונו הורינו וסבינו, שהואילו בטובם להקים לנו מדינה), אז למה למען השם שלא ניתן קודם לפליטים הערביים לחזור הנה, תמורת תנאי השלום שמדינות ערב מבטיחות לנו?
האם המשפט המעליב "זרים החוצה" שאתה מייחס לנו , חלים עליך רק כשמדובר במי שמראש אנחנו לא רוצים פה, או שאתה שותף לסרוב קליטת הפליטים שנולדו כאן?

יונה100, אנחנו גולשים לנושא אחר, אם תקרא את התגובה שלי בעיון יותר, תראה שכל משאמרתי זה שאותו בחור הוא אזרח ישראלי שהתגייס לצה"ל, ולא כמו שאתה טענת בקשר ל "לגיון הזרים"...

עכשיו, התפתח דיון על העניין הדימוגרפי והמדינה היהודית, אבל אני לא התייחסתי לעניין הזה, ומאיפה הבאת את העניין של פתיחת שערים גורפת,אני אמרתי את זה?, צריך מדיניות ברורה בקשר להגירה ומנגנון פיקוח לעניין הזה, לא דיברתי על פתיחה שערים גורפת למאות אלפי מהגרים... וגם עניין ההפחדה הזה של "איום קיומי" בקשר לזרים, הוא מוגזם מאוד...וכן יש כאן לא מעט גזענות נגד זרים, אתה יכול לעטוף את זה במעטפת "עדינה" יותר ועם תירוצים, אבל זה לא ישנה את העובדה שמדובר בגזענות..

שוב, אפשר לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית, וגם לנהל חוקי הגירה הוגנים יותר, זה לא יפגע בהגדרה של ישראל כמדינה יהודית, הרי יש לא מעט "גויים" שחיים כאן , יש את הערבים ואת הרוסים הלא יהודים, כך שכמה אלפי זרים לא באמת ישנה הרבה..חלק מהם אפילו עדיפים על ישראלים שלא תורמים למדינה.

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 03-12-2009 בשעה 13:59.
ישן 02-12-2009, 20:47
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "נשמור על טהרת הגזע, הא?"

אולי שווה לצטט, כי נראה לי שאתה לא בדיוק זוכר למה ומדוע....

"בארץ-ישראל קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית, בה חי חיי קוממיות ממלכתית, בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים והוריש לעולם כולו את ספר הספרים הנצחי.

לאחר שהוגלה העם מארצו בכוח הזרוע שמר לה אמונים בכל ארצות פזוריו, ולא חדל מתפילה ומתקוה לשוב לארצו ולחדש בתוכה את חירותו המדינית.

מתוך קשר היסטורי ומסורתי זה חתרו היהודים בכל דור לשוב ולהאחז במולדתם העתיקה; ובדורות האחרונים שבו לארצם בהמונים, וחלוצים, מעפילים ומגינים הפריחו נשמות, החיו שפתם העברית, בנו כפרים וערים, והקימו ישוב גדל והולך השליט על משקו ותרבותו, שוחר שלום ומגן על עצמו, מביא ברכת הקידמה לכל תושבי הארץ ונושא נפשו לעצמאות ממלכתית.

בשנת תרנ"ז (1897) נתכנס הקונגרס הציוני לקול קריאתו של הוגה חזון המדינה היהודית תיאודור הרצל והכריז על זכות העם היהודי לתקומה לאומית בארצו.

זכות זו הוכרה בהצהרת בלפור מיום ב' בנובמבר 1917 ואושרה במנדט מטעם חבר הלאומים, אשר נתן במיוחד תוקף בין-לאומי לקשר ההיסטורי שבין העם היהודי לבין ארץ-ישראל ולזכות העם היהודי להקים מחדש את ביתו הלאומי.

השואה שנתחוללה על עם ישראל בזמן האחרון, בה הוכרעו לטבח מיליונים יהודים באירופה, הוכיחה מחדש בעליל את ההכרח בפתרון בעית העם היהודי מחוסר המולדת והעצמאות על-ידי חידוש המדינה היהודית בארץ-ישראל, אשר תפתח לרווחה את שערי המולדת לכל יהודי ותעניק לעם היהודי מעמד של אומה שוות-זכויות בתוך משפחת העמים.

שארית הפליטה שניצלה מהטבח הנאצי האיום באירופה ויהודי ארצות אחרות לא חדלו להעפיל לארץ-ישראל, על אף כל קושי, מניעה וסכנה, ולא פסקו לתבוע את זכותם לחיי כבוד, חירות ועמל-ישרים במולדת עמם.

במלחמת העולם השניה תרם הישוב העברי בארץ את מלוא-חלקו למאבק האומות השוחרות חירות ושלום נגד כוחות הרשע הנאצי, ובדם חייליו ובמאמצו המלחמתי קנה לו את הזכות להמנות עם העמים מייסדי ברית האומות המאוחדות.

ב-29 בנובמבר 1947 קיבלה עצרת האומות המאוחדות החלטה המחייבת הקמת מדינה יהודית בארץ-ישראל; העצרת תבעה מאת תושבי ארץ-ישראל לאחוז בעצמם בכל הצעדים הנדרשים מצדם הם לביצוע ההחלטה. הכרה זו של האומות המאוחדות בזכות העם היהודי להקים את מדינתו אינה ניתנת להפקעה.

זו זכותו הטבעית של העם היהודי להיות ככל עם ועם עומד ברשות עצמו במדינתו הריבונית.

לפיכך נתכנסנו, אנו חברי מועצת העם, נציגי הישוב העברי והתנועה הציונית, ביום סיום המנדט הבריטי על ארץ-ישראל, ובתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית ועל יסוד החלטת עצרת האומות המאוחדות אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל."

אנו קובעים שהחל מרגע סיום המנדט, הלילה, אור ליום שבת ו' אייר תש"ח, 15 במאי 1948, ועד להקמת השלטונות הנבחרים והסדירים של המדינה בהתאם לחוקה שתיקבע על-ידי האספה המכוננת הנבחרת לא יאוחר מ-1 באוקטובר 1948 - תפעל מועצת העם כמועצת מדינה זמנית, ומוסד הביצוע שלה, מנהלת-העם, יהווה את הממשלה הזמנית של המדינה היהודית, אשר תיקרא בשם ישראל.

מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות; תשקוד על פיתוח הארץ לטובת כל תושביה; תהא מושתתה על יסודות החירות, הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל; תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות; ותהיה נאמנה לעקרונותיה של מגילת האומות המאוחדות. מדינת ישראל תהא מוכנה לשתף פעולה עם המוסדות והנציגים של האומות המאוחדות בהגשמת החלטת העצרת מיום 29 בנובמבר 1947 ותפעל להקמת האחדות הכלכלית של ארץ-ישראל בשלמותה.

אנו קוראים לאומות המאוחדות לתת יד לעם היהודי בבנין מדינתו ולקבל את מדינת ישראל לתוך משפחת העמים.

אנו קוראים - גם בתוך התקפת-הדמים הנערכת עלינו זה חדשים - לבני העם הערבי תושבי מדינת ישראל לשמור על שלום וליטול חלקם בבנין המדינה על יסוד אזרחות מלאה ושווה ועל יסוד נציגות מתאימה בכל מוסדותיה, הזמניים והקבועים.

אנו מושיטים יד שלום ושכנות טובה לכל המדינות השכנות ועמיהן, וקוראים להם לשיתוף פעולה ועזרה הדדית עם העם העברי העצמאי בארצו. מדינת ישראל מוכנה לתרום חלקה במאמץ משותף לקידמת המזרח התיכון כולו.

אנו קוראים אל העם היהודי בכל התפוצות להתלכד סביב הישוב בעליה ובבנין ולעמוד לימינו במערכה הגדולה על הגשמת שאיפת הדורות לגאולת ישראל.

מתוך בטחון בצור ישראל הננו חותמים בחתימת ידינו לעדות על הכרזה זו, במושב מועצת המדינה הזמנית, על אדמת המולדת, בעיר תל-אביב, היום הזה, ערב שבת, ה' אייר תש"ח, 14 במאי 1948.
ישן 03-12-2009, 06:13

בתגובה להודעה מספר 163 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "פליטי המלחמה הם פרומיל מכלל..."

פליט מלחמה יכול ללכת למתחם של האו"ם שיושב ליד גבעת התחמושת, לספר את סיפורו העצוב, ולאחר שעבר כמה מבדקים לקבל אשרת פליט. וזה עוד לפני שאנחנו מדברים על "אנשי הסירות" שבגין קלט בזמנו (בעיתון לפני כמה שנים הייתה כתבה על אחת, רס"ן צ'ו-האן כהן מפיקוד העורף, שהוריה הגיעו כך מויאטנם).

מהגרי עבודה שבאו לשפר את מצבם הכלכלי בדרך כלל מגורשים בבעיטה עוד בגבול, כנהוג בכל מדינה כמעט. אבל אם מישהו כבר טרח להפוך לישראלי, שפתו העיקרית היא עברית והוא רוצה לשרת בצה"ל ולהפוך לחלק מהחברה, מה לנו כי נלין? במה הוא גרוע יותר מכמה מהפלאים שחוק השבות הביא לנו כמו דמיאן קרליק וג'ק טייטל?

אה נכון, יש את הפחד הזה מפני התבוללות, המבוסס כנראה על ההנחה שליהדות אין שום דבר טוב להציע וכל יהודי-בעל-כורחו ירוץ להתפלל לג'יזוס קרייסט סופרסטאר אם רק יגור באותו בניין עם כושיה טובת מראה או סיני חביב-פזל. האם זו חשיבה הראוייה לעם המחדש ימיו כקדם בארצו, או שריד מהשטעטל? שירעדו הכמרמרים וייבבו על כך שחסידיהם נוטשים את דרכם של קיריל ומפודי לטובת סופגניות בחנוכה ותחפושות בפורים!

ישן 02-12-2009, 21:23

בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אחלה- אני מניח שהתכוונת לשורה..."

לא ליאור, אני התכוונתי קודם כל לעם היהודי (ואני לא חובש כיפה, לא שומר מסורת, ואפילו לא שומר כשרות) ולא מופיע בשום מקום במגילת העצמאות, שפליטי אפריקה / מחפשי עבודה אפריקאיים , יקבלו אזרחות במדינת ישראל, לא הם ולא ילדיהם.
המחשבה שאדם יקבל אזרחות רק כי הוא נולד במקום מסוים פסולה, זה גורם להגירה ושינויים דמוגרפים וחברתיים אדירים, ואתה מקבל לחיקך אנשים שסביר להניח שבשום תנאי אחר לא היית הופך לאזרחים.
תקרא לי גזען, אבל מדינת ישראל קמה מתוך האפר בארופה ע"מ להבטיח את המשך הקיום היהודי. זה כתוב שחור על גבי לבן.
עצוב לי על כל פליט / מחפש עבודה (רובם הגדול ד"א מחפשי עבודה שמתחפשים לפליטים) אבל זו לא הבעיה שלי, ואין ביכולתי לפתור אותה.
ישן 02-12-2009, 23:41
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "לא ליאור, אני התכוונתי קודם..."

הרבה דברים לא מופיעים במגילת עצמאות, אז מה? המגילה עצמה נכתבה ברוח הפליטות, העקירות והשואה של יהודי ארופה. יפה לך לנפנף בה אל מול פליטים/מהגרים ממדינה אחרת.

הרוב הגדול של העובדים הזרים הם עובדים חוקיים שהגיעו באישור ועוזבים את הארץ חזרה למדינתם לאחר מספר שנים. אף תאילנדי, או סיני לא מתכון להשתקע כאן. מה שנשאר אלו מהגרים, אשר רובם הגיעו לכאן באישור לפני עשור או שניים ונשארו כאן באישור. אז עכשיו אתה רוצה לזרוק אותם לכלבים?

בעצם, מה חדש? מדינת ישראל עשתה את זה תמיד למשת"פים, לצד"לניקים, לתושבי רג'ר: דפוק וזרוק, כמו ג'יגולו תל אביבי. למה שגורלם של אלו יהיה שונה?

ישן 03-12-2009, 01:00

בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הרבה דברים לא מופיעים במגילת..."

תגיד לי, במה טובה יותר מדינת ישראל מארה"ב ? עובד מגיע לארה"ב עם אשרת עבודה / לימודים, בסוף התקופה למרבה הצער (או שלא) הוא חוזר למדינתו.
למה מדינת ישראל צריכה לאזרח אנשים שבאו לפה בשביל לעבוד, עבדו עשו כסף כולם הרוויחו (המעסיק, המועסק, והמתווך) ועכשיו על העובד לחזור למולדתו, או לצאת למקום אשר יחפוץ בו. הוא לא רוצה לצאת הוא מסתכן במאסר וגרוש עד כדי כך פשוט. ד"א כמו המון ישראלים אחרי צבא שנוסעים לעבוד בארה"ב ללא אישורי עבודה, חלקם נתפסים נאסרים ומגורשים, חלקם לא נתפס אולם לא מצליח לסדר לעצמו אישור שהיה, עובדים באופן לא חוקי המון שנים וחוזרים בסוף ארצה, וחלקם מקבלים אישורי שהיה. זה שמישהו עבד בארץ כמה שנים לא אמור להקנות לו דבר וחצי דבר מלבד הכסף אותו הרוויח.

רק ד"א, הבעיה היא לא עם העובדים שיש להם אישורי שהיה, אלא עם אלו שאין להם.

נערך לאחרונה ע"י יואב בן צוריה בתאריך 03-12-2009 בשעה 01:04.
ישן 03-12-2009, 08:34
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "הרבה דברים לא מופיעים במגילת..."

ציטוט:
הרוב הגדול של העובדים הזרים הם עובדים חוקיים שהגיעו באישור ועוזבים את הארץ חזרה למדינתם לאחר מספר שנים. אף תאילנדי, או סיני לא מתכון להשתקע כאן. מה שנשאר אלו מהגרים, אשר רובם הגיעו לכאן באישור לפני עשור או שניים ונשארו כאן באישור. אז עכשיו אתה רוצה לזרוק אותם לכלבים?

הנתונים שאתה מצטט מאד לא מדוייקים (בלשון המעטה), המספר שבו נקבתי של 250,000 שב"חים לא כולל בתוכו את העובדים החוקיים שנמצאים בארץ (נכון לשנת 2009 מדובר על כ- 80,000 עובדים).

הפליטים היחידים שהגיעו באישור בעשור האחרון הם הדרפורים, שמספרם נכון להיום עומד על פחות מ- 600. בנוסף הסתננו לארץ מגבול מצרים עשרות אלפי מהגרי עבודה מאפריקה שדורשים מעמד פליטות, מתוכם אושרו כפליטים (ע"י האו"ם) כמה מאות בודדות בלבד.

ישן 03-12-2009, 08:43

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]הרוב הגדול של..."

באמת? תגיד לי בבקשה איך הגעת למיספר הזה של 250000 בלתי ליגאליים. אפילו משטרת ההגירה בזמנה לא העיזה לנקוב במספר כזה על מנת להוסיף לעצמה תקציב נוסף.
|עריכה|- עכשיו ראיתי את המספרים שהצגת- במונח תיירים שאשרתם פגה מדובר דה פאקטו בשב"חים בעיקר מחבר המדינות אשר באו לבקר קרובי משפחה בארץ. הסיכוי שמולדובי או אוזבקי יקבל ויזה לישראל למטרות אחרות הוא אפסי.

שוהים שאשרת העבודה שלהם פגה- אני מקווה שאתה יודע מה המשמעות של זה מבחינת קבלני כ"א אשר מביאים אלפי עובדים רק על מנת לגזור את הקופון, ללא צורך אמיתי בהם. אלו אותם סינים והודים שבד"כ לא נשארים כאן אם הם באים באופן חוקי לעבודה אמיתית.

בסופו של דבר- מבחינת מסתננים, אפילו הנתונים שלך, אשר אין אפשרות לאמת אותם כמובן, לא מצביעים על בעיה אקוטית.

האחריות בשני המקרים הראשונים היא של מדינת ישראל ושלה בלבד: המקרה הראשון הוא הקשה יותר לטיפול כיוון שלרוב באמת מדובר בביקורי קרובים. המקרה השני מרתיח במיוחד: ויזות עבודה צריכות להיעשות ללא תיווך חברות קבלן וישירות מול השגרירות המקומית. מדינת ישראל מתעקשת לא לעשות את זה.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 03-12-2009 בשעה 08:56.
ישן 03-12-2009, 06:43

בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "תגיד עבדול, כמה מאותם מיליון..."

אבל אף אחד מהם לא מנסה להכנס לבית הפרטי של מישהו. רובם הגדול גם לא יחצה את הגבול. רוב מחפשי העבודה שהופכים למהגרים לא חוקיי מגיעים עם אשרות עבודה זמניות שממלאות בכסף את כיסיהם של קבלנים, או באשרות תייר, בניחותא ובצורה מכובדת דרך מעברי הגבול הרשמיים ונתב"ג.

מה יקרה בעוד עשרים שנה? מה שקרה עשרים שנה אחרי העלייה מארצות ערב, עשרים שנה אחרי העליה מבריה"מ לשעבר ועשרים שנה אחרי העלייה מאתיופיה - יהיו לך אנשים עם שמות משפחה מוזרים בשכונה, עוד כמה מאכלים בתפריט וכמו בכל הגירה - ייצוג של בני קבוצת המהגרים בבתי הכלא באחוז שעולה על חלקם באוכלוסייה.

ישן 03-12-2009, 07:16

בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שכחת ולא יהודים. הרצון שלך..."

בהתחשב במה שמוגדר היום כ"יהודים אמיתיים", אז רוב אזרחי ישראל אינם יהודים (קרי: אורתודוקסים, שמרנים, חנפי חרדים). שלא לדבר על זה שכבר במסגרת החוק הקיים, ובכל העליות הנ"ל, יובאו לארץ וזכו לסל קליטה אנשים שהקשר שלהם ליהדות אקראי למדי - חלקם הפכו לאזרחים למופת, וחלקם לא, בדיוק כמו אלה שהיו יהודים לפי ההלכה.

ועשרים שנה אחרי זה, הילדים שלהם (לא של כולם, שום דבר לא מושלם חוץ מבלה-לה-לנד) הם ישראלים לגמרי, ורק נאלצים להתחתן בקפריסין לפעמים.

יש לי בעיה עם "מדינת כל אזרחיה" כי זה שם קוד מכובס ל"מדינת כל פלסטיניה" בפוליטיקה הקיימת, אבל אני בהחלט בעד "מדינת כל ישראליה", אבל תנחש באיזה לאום מדינת ישראל לא מכירה משום מה? בלאום הישראלי (הלאום האשורי לעומת זאת חי ובועט ומוכר רשמית בתעודות הזהות הכחולות) וכל זה בגלל אותו פחד מפני "התבוללות" כאילו שאם לא תכריח יהודים בכוח להיות כאלה ולא תגן עליהם באמצעות חוקי גזע, הם ירוצו להתנצר ולהתאסלם בהמוניהם. למה חוסר הביטחון הזה? למה במדינה שדוברת עברית ושחגיה וסמליה ותרבותה שואבים ממסורת עם צביון דתי מסויים יש פחד כזה שהכל בעצם בלוף ובנוי על חול? למה אתה רואה יהודים מדקלמים את המנטרות על "אנטישמים-פוגרום-זה כמו השואה" כל פעם שמישהו מארגן מסיבה לכבוד ראש השנה האזרחית ואתה לא רואה שייחים שמשתוללים על זה שהילדים הערבים אוהבים להתחפש בפורים ולאכול מצות עם שוקולד בפסח?

ישן 03-12-2009, 15:12

בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אבל אף אחד מהם לא מנסה להכנס..."

ראשית עבדול, ההבדל בנינו הוא שאתה לא חושב שהמרחב הציבורי הוא השטח הפרטי שלך, אני כן. אולי בזה טמון זרע הפורענות, כיוון שהמון אנשים חושבים כמוך....אם זה לא אצלי בבית זה לא קיים. פעם הייתה פה ערבות הדדית שגבולותיה כללו את המרחב הציבורי היום רק אצל המתנחלים תמצא משהו דומה. (ואני כמו שאמרתי, חילוני, שמאלני, ואוכל לא כשר) הרצון של אותם קבוצות שב"חים להשתמש בצה"ל ככור היתוך לקליטתם במדינת ישראל הוא ברור, כך התערו כל קבוצות העליה השונות בחברה הישראלית, אולם מדינת ישראל חייבת להציג את מדיניות ההגירה שלה. מי שלא עומד בקריטריונים, כמו בכל מקום מסודר אחר בעולם, יעזוב מרצונו עם פקיעת האשרה / או שאם נכנס בלי אשרה, יאסר ויגורש. בארה"ב ד"א גם יורים בהם לפעמים למוות בעודם חוצים את הריו-גרנדה.

)
ישן 03-12-2009, 21:19
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 177 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "וזה בדיוק רגע לפני מלחמת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
וזה בדיוק רגע לפני מלחמת העצמאות, בה נתח נאה מטייסי חיל האוויר, וכמה וכמה לוחמים בשורות צה"ל הצעיר בזרועות האחרות, לא היו יהודים אלא מתנדבים זרים שהגיעו מתוך סימפטיה למדינה הצעירה וחיפוש הרפתקאות. חלק מהם גם נותר בארץ ואף התאזרח.

מה הקשר בין מתנדבים שבאו להילחם ולסייע למדינה בשעת מלחמה קשה,
לבין בני עובדים זרים שמתגייסים מתוך כוונה (והצהרה) שבכך יזכו באזרחות עבורם וגם עבור בני משפחותיהם ?

אלא אם כן אתה טוען שהמתנדבים באו לישראל ב-1948 על מנת לזכות באזרחות היוקרתית שלה לאחר סיום המלחמה...
ולהזכירך, רובם ככולם היו בעלי אזרחות (פחות אטרקטיבית) במדינות כגון: ארה"ב, ברטיניה, דרא"פ, וכיוצ"ב
ישן 02-12-2009, 21:14
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 185 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "לאן אתה מציע "לשלח" אותם?"

באמת שאני לא יודע.

אין לי ספק שזה מחובתנו כבני אדם ועל אחת כמה וכמה כעם היהודי אשר חווה אינספור רדיפות וזכרון השואה עדיין טרי אצלו, בערך, לעזור ולהציל כמה שניתן מאלו אשר מבצעים בהם רצח עם.

לא תהיה לנו הזכות לטעון שכל העולם ידע על השואה ושתק, כאשר כל העולם ואנחנו בתוכו יודעים על המעשים האלה ולא עוזרים.

מנגד, בסופו של דבר, בטווח ארוך- אין לאנשים האלה מקום כאזרחים במדינת ישראל.

[סרקזם]חוץ מזה, בשביל זה יש את האו"ם לא? [/סרקזם]

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 04-12-2009, 12:02
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 189 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "זה סתם רעיון שעלה לי במקלחת,..."

הרעיון של מחנה פליטים בנגב אינו מופרך כלל, ולמעשה אמור להיות הפתרון הטוב ביותר לבעיית המסתננים. צריך להבין שרובם המכריע של המסתננים מגישים בקשות פליטות לאו"ם/RSD ולכן מראש יש לקלוט אותם במקום כלשהו לתקופה של לפחות חצי שנה (במקרה הטוב). בנוסף, חלק גדול מהמסתננים מגיעים מארצות אשר נמצאות במצב מלחמה (סודן ואריטריאה) או שאין למדינת ישראל יחסים דיפלומטיים איתן, ולכן אין אפשרות לגרשם גם כאשר מתברר שאין להם זכאות למעמד פליט.

הפתרון הנכון הוא בניית מחנה מעבר מסודר, עם בתים מסודרים, מבני ציבור ומפעלים, ולכן בו אהמסתננים עד היום שבו יוחלט איך להמשיך ולטפל בהם.

המצב הקיים היום - שבו באילת ישנם 3500 מסתננים, בערד 1500 מסתננים (5% מהאוכלוסיה !) ובת"א הוקמה עיר זרים דה-פקטו המרכז העיר - הוא מצב בלתי נסבל.

ישן 03-12-2009, 18:00
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 192 שנכתבה על ידי idanmo שמתחילה ב "חשבו פעם לעשות משהו דומה..."

תשמע, ניסיתי, באמת שניסיתי, להבין מה הטענה שלך ואיך היא לעזאזל קשורה למה שאמרתי או למציאות לצורך העניין, אבל כל מאמצי עלו בתוהו.

העבדים בארה"ב הובאו בכוח, בניגוד לרצונם והועסקו ללא תשלום, נשללו מהם חירויות רבות, כמובן שנאסר אליהם לעזוב ועוד כהנה וכהנה.

העובדים הזרים בישראל מתדפקים על השערים בכמויות ענק עקב התנאים הטובים מאוד יחסית להם הם זוכים פה, הם כמובן זכאים לכל הזכויות ונדרשים לעזוב אחרי תקופה מוגדרת כדי להימנע ממצבים כמו הנ"ל.
כאשר פושעים (כן, פושע הוא אדם שעובר על החוק) שלא עוזבים את הארץ כנדרש מולידים פה ילדים אנחנו נדרשים לשלם את המחיר.

אגב, אובמה אמנם זכה לאחוזי תמיכה גבוהים יחסית בתחילת הכהונה, אבל כיום הוא זוכה רק לכ-16% תמיכה ומדורג בין שלושת הנשיאים הכי פחות אהודים של כל הזמנים אם זכרוני אינו מטעני.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-12-2009, 21:32

ליאור, קצת קשה לי לעקוב אחרי הרציונאל שלך
בתגובה להודעה מספר 196 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "עם תאוריות אמורפיות אני לא..."

אתה טוען ש-250000 "נשמע מספר דמיוני מדי מכדי להיות אמיתי" - אבל צנחן1 הציג בפניך נתונים עובדתיים.
אתה טוען ש"הפיתרון צריך להיות חקיקה מוסדרת ואת זה אמורה לעשות הכנסת" - אבל צנחן1 הסביר לך את ההליך החוקי.
אז בעינך כן צריך פתרון או לא?
ואיך העובדה שתיקנו אותך ונקבו במספר שבעינך היה דמיוני בתחילת הערב, הפך פתאום בעינך ל"איום מעורפל דמיוני"?
אם אתה מבקש להציג את עמדך, ומבחינתך ישראל צריכה לפתוח את שעריה ואזרחותה לכל דיכפין (כולל כמליון מהגרים שעל פי דיווחי צה"ל ממתינים כרגע בסיני להזדמנות להסתנן לישראל), הרי שזו זכותך, אבל לפחות תלמד את העובדות ותגבש דעה על פיהן.
ישן 02-12-2009, 23:55

בתגובה להודעה מספר 198 שנכתבה על ידי יונה100 שמתחילה ב "ליאור, קצת קשה לי לעקוב אחרי הרציונאל שלך"

איזה נתונים עובדתיים? האמת המרה היא שהעדר מדיניות הגירה, אין גם יכולת מעקב אחרי המהגרים האלו. אף אחד לא יודע כמה לא חוקיים יש כי אף גוף רשמי לא מטפל בהם.

צנחן גם לא הפריד בין עובדים זרים עם אישורים, כמו התאים בחקלאות או פיליפינים בתחום הסיעוד, לבין מהגרים לא חוקיים. אני מקווה שברור לך שהראשונים הם הרוב המכריע של העובדים הזרים והם אגב, לא נשארים בישראל לאורך זמן ככה שאי אפשר לקרוא להם מהגרי עבודה. אני מקווה שברור לך שבלעדי התאים, ומדובר בסביבות 40000 עובדים חוקיים, לא תהיה חקלאות בישראל. כנ"ל גם לגבי הפיליפינים ותחום הסיעוד.

אתם מחפשים מתחת לפנס ונובחים על העץ הלא נכון- לב הבעיה היא בכלל לא עם האפריקאים. הבעיה היא שמדינת ישראל הפקירה את מתן רשיונות העבודה לעובדים זרים בידי חברות קבלן שמרוויחות לפי ראש ולכן הן דואגות לשלוח לכאן עוד ועוד עובדים חוקיים שאין בהם צורך כלל. מדובר בעיקר בסינים. כל חודש ניכנסים לכאן מאות עובדים עם אישורים חוקיים אבל אף אחד לא מחכה להם ולא צריך אותם.

פה תחפשי את הבעיה, זה הצינור העיקרי לשוהים בלתי חוקיים בישראל, לא כמה סודנים שעוברים את הגבול.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 02-12-2009 בשעה 23:58.
ישן 03-12-2009, 09:03
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 199 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "איזה נתונים עובדתיים? האמת..."

שוב, נתונים לא מדוייקים :

ציטוט:
איזה נתונים עובדתיים? האמת המרה היא שהעדר מדיניות הגירה, אין גם יכולת מעקב אחרי המהגרים האלו. אף אחד לא יודע כמה לא חוקיים יש כי אף גוף רשמי לא מטפל בהם.

הגורם הרשמי שמטפל בנושא ההגירה היא רשות האוכלוסין, הגירה ומעברי גבול, רשות של משרד הפנים.

צנחן גם לא הפריד בין עובדים זרים עם אישורים, כמו התאים בחקלאות או פיליפינים בתחום הסיעוד, לבין מהגרים לא חוקיים. אני מקווה שברור לך שהראשונים הם הרוב המכריע של העובדים הזרים והם אגב, לא נשארים בישראל לאורך זמן ככה שאי אפשר לקרוא להם מהגרי עבודה. אני מקווה שברור לך שבלעדי התאים, ומדובר בסביבות 40000 עובדים חוקיים, לא תהיה חקלאות בישראל. כנ"ל גם לגבי הפיליפינים ותחום הסיעוד.

1) אם בלעדי התיילאנדים לא תהיה חקלאות בישראל, אז אולי אין הצדקה לחקלאות בישראל (אני לא רוצה לפתוח כאן דיון צד, רק תחשוב על מה שאתה אומר).

2) כיום יש קצת פחות מ- 50,000 עובדים זרים בסיעוד (בעיקר פיליפינים, הודים וסרי-לאנקים), לעומתם יש כ- 60,000 ישאלים שעובדים בסיעוד. שוב, כדאי להכיר את הנתונים.

אתם מחפשים מתחת לפנס ונובחים על העץ הלא נכון- לב הבעיה היא בכלל לא עם האפריקאים. הבעיה היא שמדינת ישראל הפקירה את מתן רשיונות העבודה לעובדים זרים בידי חברות קבלן שמרוויחות לפי ראש ולכן הן דואגות לשלוח לכאן עוד ועוד עובדים חוקיים שאין בהם צורך כלל. מדובר בעיקר בסינים. כל חודש ניכנסים לכאן מאות עובדים עם אישורים חוקיים אבל אף אחד לא מחכה להם ולא צריך אותם.

מדינת ישראל אחראית על הקצאת המכסות לעובדים הזרים, החברות הקבלניות מייבאות אותם בהתאם להיתרים שהם מקבלים מיחידת הסמך של התמ"ת על בסיס אותן מכסות. אין כאן מקרה של יבוא פרטיזני של עובדים שאיש לא מחכה להם.

פה תחפשי את הבעיה, זה הצינור העיקרי לשוהים בלתי חוקיים בישראל, לא כמה סודנים שעוברים את הגבול.

600-700 כל חודש, זה לא "כמה סודאנים".

ישן 03-12-2009, 09:39

אנחנו נובחים על עץ אחד בלבד
בתגובה להודעה מספר 199 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "איזה נתונים עובדתיים? האמת..."

ציטוט:

אתם מחפשים מתחת לפנס ונובחים על העץ הלא נכון

ולכן העץ הזה גם קושר אותנו לפורום שבו מתנהל הדיון הזה, שלכאורה לא קשור לענייני צבא.
שים לב שכל הרטוריקה, הן של פעילי הארגונים החברתיים והן של המראיינים בתקשורת, סובבת סביב שרותם העתידי של ילדי השוהים הבלתי חוקיים בצה"ל.

הפכו את צה"ל למנגנון המכשיר את השרץ וכלי להשגת אזרחות.
אז אם המדינה על ארגוניה ועיתונאיה החליטה לפתוח את שעריה ובזאת להגדיל את אוכלוסית ישראל במאות אלפי אזרחי העולם השלישי, שלפחות לא "יתחנפו" אלינו ויבטיחו לנו שהם גם ישרתו בצבא. את ההסכמה שלי לפניה החדשות של המדינה, קשה מאד לקנות במניפולציות.
ישן 03-12-2009, 11:41

הרי לא מדובר
בתגובה להודעה מספר 203 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מה הקשר בין פתיחת שערים לנושא..."

ציטוט:
מה הקשר בין פתיחת שערים לנושא הזה? פה מדובר על אזרח ישראלי שנולד וגדל כאן, אשר משרת על פי חוק, שירות קרבי. למה מדינת ישראל לא יכולה לתגמל אותו על ידי הורדת החשש מגירושה של אימו צורה של מעמד קבע או אזרחות?

למה מדינת ישראל לוקחת כמובן מאליו שאותו חייל אמור למות בשבילה, אבל לא מוכנה לתת לו לחיות כאן עם אמו?

באלפונסו, אלא באלפונסו X (שבץ כאן אלפי מספרים כאוות נפשך).
ומדינת ישראל הרי איננה איזו אשה שלוקחת דברים מובנים מאליהם. מדינת ישראל זה אתה ואני. ומבחינתי שלי, ממש תודה - אבל מעולם עוד לא הבאתי שום בחור מסיירה לאון שימות כאן עבורי.

מדובר פה כן במדיניות וברעיון של פתיחת שערים, גם אם אתה מזלזל באיום הזה ורואה בו משהו אמורפי.
ישן 03-12-2009, 10:51
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "לפני שהאשכול הזה יינעל, כדאי..."

מבחינתי תל אביב היא מדינה נפרדת..
אומנם יש מעטים שאכן מתגייסים ותורמים.
אבל בוא לא ניתמם , תל אביב היא בירת ההשתמטות , לא רק ההשתמטות , אלא קיים בה אחוז גבוה מאד של אנשים שפשוט יוצאים בקמפיינים הזויים כמו אותם השמניסטים שיצאו לרחבי הגלובוס בכדי להצהיר שישראל היא מדינת "הפרדה" ו"רוצחת" אנשים.

אותם אנשים - צריכים להיות כלואים בצינוק לשנים רבות - ולאחר מכן לשלול להם אזרחות ולגרש אותם לכל הרוחות מהמדינה.והניסוח שלי עוד עדין ידידי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 03-12-2009, 11:27

בתגובה להודעה מספר 213 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "מבחינתי תל אביב היא מדינה..."

שקר שקר ושוב שקר. שקרים גבלסיים ארורים ומזוהמים שמופצים שוב ושוב על העיר העברית הראשונה. תל אביב היא לא "מדינה אחרת" אלא לב המדינה - ישראל יכלה להיפטר תוך מצמוץ משורת ישובים בעזה והתקיימה במשך עשרים שנה בלי חצי מירושלים, אבל בלי תל אביב רבתי אין ישראל.

ולהלן העובדות:

אחוזי הגיוס בבתי הספר התיכוניים בצפון תל אביב הוא בסביבות 90% כמה בתי ספר בדרום העיר מורידים את הממוצע הזה, אבל דווקא "החשודים הקבועים" מצפון העיר מתגייסים בהמוניהם.

אחוז המשתמטים הארצי שלא קיבל פטור רפואי או זכה לנתונים אישיים נמוכים הוא בסביבות 5%. לעומתו אחוז המשתמטים על רקע דתי הוא 11%.

פעילים נגד גיוס הם קומץ זניח, שחוצה מקומות מגורים ועמדות פוליטיות. על כל אחד שקורא לא להתגייס לצבא הכיבוש, תמצא מישהו שקורא לא להתגייס לצבא הגירוש...

ישן 03-12-2009, 14:33
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 216 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אפשר להביא נתונים עד מחר. אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
אפשר להביא נתונים עד מחר.
אבל מה לעשות שלא כל התל אביבים בעד השתמטות אבל כל מי שבעד השתמטות הוא תל אביבי, ברור שאני לא מכליל אלא מנסה להעביר תחושה.
קחו למשל את נושא הדרום, ברור לכם שאין מצב שהיו נופלים יותר מקסאם אחד או שניים בתל אביב לפני שצה''ל היה פולש לעזה רבתי.
אז זו רק אחת מהסיבות לרגשי הנחיתות של חלק מתושבי הפריפריה.

להביא נתונים משמעו להראות את העובדות ולא להמשיך ולהתמרח במה שגורמים בעלי עניין מוכרים לנו. אם העובדות לא מעניינות אותך אז אפשר להמשיך הלאה ולעצור את הדיון.
הטענה שלך שכל מי שבעד השתמטות הוא תל אביבי מופרכת לחלוטין. זה שיש תחושה כזו בציבור (בלי אף נתון לגבות אותה) זה סיפור אחד. זה שאנחנו כאן מנסים לקיים דיון שמעבר לתחושות חסרות בסיס - סיפור אחר.
נושא הדרום לא קשור כלל להשתמטות אלא למדיניות ממשלה והיחס לפריפריה (ולא, לא כל מה שאינו תל אביב הוא פריפריה). ואגב, להזכירך, על אזור המרכז ותל אביב נפלו סקאדים במלחמת המפרץ הראשונה ללא כל תגובה. אז כדאי למתן את ההתלהבות.
רגשי נחיתות - בזה אני לא עוסק. מי שיש לו - שילך לפסיכולוג או יעבור דירה. ממילא חלק עצום מתושבי תל אביב עברו אליה בבגרותם - האם גם להם רגשי נחיתות? האם מי שעבר מהפריפריה לתל אביב וויתר בזאת על זהותו הישראלית וקיבל תעודת זהות תל אביבית? נו באמת.
ישן 05-12-2009, 17:28
  REB REB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.10.07
בתגובה להודעה מספר 223 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "הבעיה היא לא עם אותו נתין זר..."

מה זה אזרח? מי נחשב לאזרח טוב יותר?
בשורה התחתונה, לא משנה אם אני מסכים איתך או לא - חלק מהמשתתפים בדיון הזה טוענים שעדיף לגרש מהמדינה אישה שחיה כאן מספר עשורים במסגרת החוק (שים לב שהיא במעמד של תושב ארעי ולא שב"ח) ששלחה את בנה (שהוא כל מה שיש לה) לצבא למלא את חובתו כלפי המדינה שהייתה לבית היחיד שהוא מכיר -
וזה לעומת אוכל חינם/ערס/חרדי/זמר או השד יודע איזה סוג של משתמט שחושב שהמדינה שייכת לאבא שלו, למד לימודים מסובסדים/הרוויח טונה כסף בכל דרך אחרת ואולי אפילו ברח מפה לחו"ל, ועוד יחזור לאיזו תוכנית ריאלטי שם יכניס ביטויים סנוביים באנגלית?
וכל מה שיעשה אותו ואת המשפחה שלהם לאזרחים טובים יותר הוא היותם יהודים (במקרה הטוב, לעיתים רק כי סבא שלהם היה יהודי למחצה).
קוראים לזה גזענות.

צאו מהסרט שאתם חיים בו, המדינה הזו לא תישאר יהודית לנצח. הציוויליזציה שאנחנו מכירים בסכנת הכחדה ואת השינויים הדמוגרפיים לא ניתן לעצור. אני ממליץ לכם לראות את זה -

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ישן 05-12-2009, 18:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 228 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "חבר'ה תפסיקו לעשות סלט - מעמד..."

תושב ארעי
- מעמד תושב ארעי ניתן למי שרוצה להיות בארץ במעמד זמני,כדי לבדוק את האפשרויות
השונות. תקופה זו מוגבלת לשלוש שנים.
הסבר:
מי שזכאי לאשרת עולה או לתעודת עולה לפי חוק השבות רשאי להגיש בקשה לאשרה ורשיון
לישיבת ארעי מסוג א'1 "עולה בכח".
האשרה ניתנת לתקופה של עד 3 שנים, בתנאי שלמבקש יש אזרחות אחרת ודרכון זר בתוקף.
אשרה זו מזכה את נושאה בזכות לקבלת עבודה וכן להרשם במרשם האוכלוסין ולקבל תעודת
זהות.
רשיון ישיבתו לא יוארך מעל 3 שנים אלא אם יוחלט לראות את בקשתו כחריגה. אשרה א'1 אינה
ניתנת לבני משפחה העולים במפוצל (כלומר לא ביחד). היא לא ניתנת לסטודנטים/ותלמידי
ישיבה, אלה יכולים לקבל אשרה א'2. היא גם לא ניתנת לאדם שבן זוגו עולה באשרת "עולה".
א'1 אינו זכאי להשתתף בבחירות לכנסת, אך יכול להשתתף כבוחר לרשות מקומית שהוא תושב
רשום שלה.
המדיניות של משרד הפנים היא לצמצם מתן אשרה א'1. בנתב"ג שלא כמו עולה, אין א'1 מקבל
את מספר הזהות בעת הכניסה. עליו לפנות למשרד הפנים באזור מגוריו. משרד הפנים מכבד
אשרה א'1 שהוענקה בחו"ל אך הוא בוחן אותה לגופה. לכן הוא נדרש להציג מחדש הוכחה על
יהדותו (תעודת לידה כתובה או אישור מרב הקהילה המאשר את יהדותו) ודרכון תקף לתקופה
בפועל של 3 שנים לפחות. לאחר מכן מחתימים אותו על הצהרה שהוא מכיר את סוגי האשרות
ובוחר לקבל אשרה א'1.
אם קבלת אשרה א'1 במשרד הפנים עליו להגיש שם בקשה לתעודת זהות. בפועל, תהליך
ההנפקה של תעודת זהות עלול לקחת כמה שבועות. דבר זה עלול לגרום לקושי בקבלת שירותים
ת זהות (ראה להלן).שונים שבהם נחוצה תעו
א'1 אינו זכאי לקבלת סיוע ממשרד הקליטה והשיכון. לגבי משרדים אלה דינו כדין תייר, פרט
להסעה ליעד ראשון.
מכס, מס רכישה, מס הכנסה, מטבע חוץ - דין א'1 כדין עולה.
תקופת הזכאות בתחומים אלה מתחילה מיום הכניסה באשרה א'1 לראשונה. שחרור חפצים
בפטור מהמכס ניתן לבצע רק לאחר שפרטי הזיהוי מעודכנים במחשב של משרד הפנים והמכס.
לכן חפצים טעוני מכס ש-א'1 מביא איתו במטוס יושארו במכס ויהיה עליו לשוב לשם ולשחררם
לאחר שיקבל מעמד א'1 ממשרד הפנים וזו תוטבע בדרכונו.

http://work-gsob.haifa.ac.il/shil2/...p?aid=278&cid=3

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 05-12-2009, 18:26
  REB REB אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 228 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "חבר'ה תפסיקו לעשות סלט - מעמד..."

האם לדעתך יש להעניק מעמד "תושב" למי ששירת בצבא ובני משפחתו? ולא להעניק אותו לילדים שנולדו לעובדים זרים, או לעובדים שמתגוררים בארץ מעל X שנים באופן חוקי?
האם לדעתך אין לשלול את אזרחותם של משתמטים ובני משפחה של משתמטים - במידה ולא נידו את בן המשפחה מחיקה? בסטייל "אין נאמנות - אין אזרחות?" כי זה נשמע מאוד חד-כיווני אצלך.
מי לדעתך זכאי להיות אזרח במדינה ולמה? איזה אינטרס השיטה שלך משרתת? האם הגיוני לדעתך שישראלי יכול להגר למדינות רבות עימן יש לנו קשר דיפלומטי גם כאזרח, אך אזרחי אותן מדינות לא יכולים לעשות זאת בישראל? האם לדעתך פיסת האדמה הזו צריכה להיות בידי יהודים בלבד ולמה לדעתך זה צריך להיות כך?
ישן 05-12-2009, 18:37

בתגובה להודעה מספר 230 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "האם לדעתך יש להעניק מעמד..."

אתה לא שולל אזרחות ממי שכבר יש לו בגלל שירות צבאי.
אתה כן נותן מבחנים קשים יותר למי שרוצה להתאזרח כאן ואין לו אזרחות. למה? כמו במרבית המדינות המתוקנות. אם אתה אמריקאי, גם אם תהיה מאפיונר כבד או פדופיל רצחני לא תישלל אזרחותך. ואם אתה "סתם" מהנדס ישראלי? אולי תקבל רשיון עבודה, אולי תקבל אזרחות. וזאת במדינה שאין לה לאום אלא מתגאה ברב תרבותיות שלה.

ישראל שונה מארה"ב בקטע זה.
וכן, זאת מדינה לעם היהודי, גם ליהודים חרדים, גם לדתיים, גם לחילוניים וגם לאתאיסטים. אין לנו צורך בעוד אזרחים. אלה שחיים כאן עוד מלפני קום המדינה אוזרחו, כך שלטענה שלך על גזענות אין שחר.

ואתה באמת שואל למה אנחנו צריכים מדינת לאום? אתה לא יודע מה קרה לפני 70 שנה?

ישן 05-12-2009, 23:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 233 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "טוב...אז אני לא מכיר אותו..."

אתה ציטטת רק את החלק המתייחס לאשרה א1. לא עלה על דעתך שאם ישנה אשרה א1 ישנן גם א2, א3, א4 ו-א5?

ד"א, סתם בשביל התרגול - פתח נא את חוק השבות (יש עותק של כלל החוקים באתר הכנסת, אבל חיפוש מהיר בגוגל יגלה לך הכל) ובדוק מהם התנאים לקבלת אזרחות על פי סעיף 6.
(תשובה לעצלנים - על סמך שירות בצה"ל בלבד, ללא שום התפלפלות הנוגעת לאידאולוגיה או הזדהות עם העם היושב בציון)

ישן 03-12-2009, 19:29
  Alias#01 Alias#01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.08
בכתבה ב-7 ימים,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "לא כל התל-אביבים משתמטים: ילדי העובדים הזרים דווקא מתגייסים"

שרואיין שם מפקד יחידת "עוז" ורשות ההגירה- תואר המצב באופן מאיר עיניים.
ניסיתי למצוא את הכתבה באופן מקוון אבל לא הצלחתי (מצאתי רק עיתונים יומיים)
אולי אם מישהו יוכל למצוא לינק לכתבה וזה יעזור להאיר עיניים ולהסביר את העניין כמות שהוא ולא סתם באופן דמגוגי זול שנשען על חצאי אמיתות ושקרים מלאים.

שם הוא מציג נתונים לפיהם אזרחים שבאו לכאן באישור למספר שנים מוגבל , מתחייבים שלא ללדת ולעזוב לאחר אותו זמן קצוב.

כלומר כל אלו שאכן מקימים פה משפחה ונשארים הם עבריינים. לפי החוק והמדיניות לא מגרשים תינוקות בזמן הנקה ורק לאחר מכן.

זה נורא יפה והומני לדאוג לכל צרות עולם, אבל "עניי עירנו קודמים", וכפי שצנחן1 ציין, רובם ככולם אינם תחת אימת רצח עם/טבח כלשהו (ואלו שמגיעים מדרפור אסור לנו להפנות את גבנו אליהם), אלא פשוט מגיעים בשביל חיים טובים יותר.
ישן 05-12-2009, 18:37
  REB REB אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 238 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "אנחנו עושים טעות חמורה"

האם התבוננת בקישור שהצבתי באחת התגובות הקודמות שלי? אני מאמין שבטווח של עשרות שנים המדינה הזו לא תחזיק מעמד כמדינה יהודית. בנוסף, לדעתי, לנו - כעם שעבר שואה על רקע של "תורת גזע" יש חובה מוסרית להראות לעולם שאנחנו לו דוגלים לקטלג עצמינו כ"גזע" מסוים ולהיות שונים מבני אדם אחרים בעולם הזה? האם שיוויון הוא לא הדבר הנעלה שלא זכינו לו אז? סיווג של עמים ותושבים, והקניית זוכיות ע"פ גזע הן דבר מגעיל.
הם חשוב לנו יותר לשמר את הגזע שלנו לדורות הבאים יותר מאשר לחיות בעולם שיוויוני והגיוני יותר - עולם מאוחד? נאיבי לחשוב שלא יהיו מלחמות בעולם וכולם יחלקו משאבים ויהיו לציוויליזציה מאוחדת... אבל אנחנו לא תורמים ל"חלום" הזה - אלא הולכים בכיוון ההפוך ולדעתי מפספסים את המטרה.
לי זה נשמע כמו "אני מעדיף לשחות בחרא שלי, מאשר לקלוט אנשים טובים(ולהתנהג אליהם בצורה הוגנת שמגיעה להם מעצם היותם בני אדם) שהיום מגינים עליי בגופם באותה עמדה".
הם בני אדם... אנחנו לא רוצים לחיות בחברת בני אדם?
ישן 05-12-2009, 19:07
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 239 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "האם התבוננת בקישור שהצבתי..."

אל תערבב, כן יש לנו זכות מלאה לרצות לחיות במדינת לאום - מגיעה לנו מדינה, בדיוק כמו שמגיע לאיראנים ולאירים ולאוזבקים .... ולעוד עשרות לאומים אחרים, עפ"י סדר הא'-ב'.

מדינת ישראל קמה כמדינת היהודים, זה מה שמופיע בהצהרת עצמאותנו, הזמנו אחרים לחיות איתנו אולם מעולם לא שינינו את דעתנו לגבי טיבעה הבסיסי של המדינה.

חובה עלינו לשמור על צביונה של המדינה למען בנינו ובני בנינו, ולכן אני מקווה מאד שגם בעוד עשרות שנים תהיה כאן מדינה יהודית עצמאית. שינוי צביון המדינה למדינת מהגרים ומדינת "כל אזרחיה" כדוגמת ארה"ב תהרוס את המדינה ואת העם.

יש דברים שמותר לארצות אחרות ואסור לנו - ארה"ב יכלה להרשות לעצמה לקבל מהגרים, יש לה את השטח והמשאבים, וגם ארה"ב שינתה כבר מזמן את חוקי ההגירה, ומה שרשום על פסל החירות הפך מזמן לבדיחה גרועה. למה אתה חושב שאנחנו צריכים להיות צדיקים יחידים בסדום ? למה אני צריך לחתוך לעצמי את הצוואר, ולעשות משהו שכבר הוכח כנוראי לגורלן של מדינות ? ארה"ב כוננה מדיניות הגירה קשוחה, מדינות אירופה מתעוררות ומשנות את חוקי ההגירה שלהן (ואל תגרום לי לצטט אותם, אני יכול אבל אז תהיה כאן באמת הודעה ארוכה מדי), ורק ישראל צריכה לקבל כל מהגר עבודה בזרועות פתוחות ..... וגם לתת לו אפשרות לקבלת א-ז-ר-ח-ו-ת ??

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 05-12-2009 בשעה 19:10.
ישן 05-12-2009, 19:32
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 239 שנכתבה על ידי REB שמתחילה ב "האם התבוננת בקישור שהצבתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי REB
אני מאמין שבטווח של עשרות שנים המדינה הזו לא תחזיק מעמד כמדינה יהודית. בנוסף, לדעתי, לנו - כעם שעבר שואה על רקע של "תורת גזע" יש חובה מוסרית להראות לעולם שאנחנו לו דוגלים לקטלג עצמינו כ"גזע" מסוים ולהיות שונים מבני אדם אחרים בעולם הזה? האם שיוויון הוא לא הדבר הנעלה שלא זכינו לו אז? סיווג של עמים ותושבים, והקניית זוכיות ע"פ גזע הן דבר מגעיל.

אז אתה כבר רוצה להפוך אותנו למיעוט.אתה מתנהג כמו נציג של הגיס החמישי,רק בגלוי.

מה הקשר למה שעברנו ולא עברנו?אנחנו לא אמורים להיות יותר נאורים וטובים משאר העמים.אנחנו גם לא אור לגוים(בו נגיד ככה:אתה לא יהודי דתי,גם אני לא,אז המושג של אור לגויים הוא לא רלבנטי אלינו).

על איזה "גזע" אתה מדבר?
כשארצות שכנות שלנו,כשארצות אירופאיות ואמקיראיות יתחילו לא רק לדבר על שיוויון אמיתי בין בני אדם,אלא ישמידו כל ביטוי לקסנופוביה ויודופוביה בפרט,אני אעמוד לצדך בעניין זה.עד אז:מחשבות שווא ברוח הקומוניזם והאינטרנציונליזם תשאיר למישהו אחר.

ציטוט:
סיווג של עמים ותושבים, והקניית זוכיות ע"פ גזע הן דבר מגעיל.

תגור בדרום אמריקה או בסין-אין שם חלוקה לעמים,יש שיוויון.
את המילה "גזע" אתה הכנסת לדיון.

ישן 05-12-2009, 21:55
  REB REB אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 241 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=REB][b]אני מאמין..."

לשניכם - ראשית כבר התחלה ציינתי שזה לא שאני מסכים או מתנגד לכל אחת מהדעות. אני רק חושב שיש כאן נקודה מפוספסת. ברור שיש לנו זכות למדינה, שירתתי והסתכנתי כמו רבים אחרים, אבל אני פשוט לא מתחבר לאמירות בסגנון - "לא אכפת לי מה הם יעשו, הם אף פעם לא יהיו ברמה שלנו" (בכוונה הקצנתי קצת, אך אני לא חותר לכיוון הזה).
זה לא בסדר... אני לא אומר שהם צריכים להיות אזרחים, או ששירות צבאי צריך להיות הקריטריון.
מה שאני כן אומר - יש גם צד אחר לסיפור הזה, ואני לא מתלהב מהיחס שלנו כלפיהם וההתנהגות.
המדינה צריכה להחליט לגבי מדיניות יותר הוגנת כלפי העובדים הזרים.
בגלל שכל הסיפור מריח גזענות הכנסתי את המילה גזע.
בד"כ אני לא שוחר שלום, לא פציפיסט, אידיאליסט, תמימיסט וגם לא שמאלניסט לצורך העניין.
אבל כן כואב לי על בני אדם אחרים, והכותרת, אל אף היותה פוגעת ומקטלגת תל-אביבים כמשתמטים, עם כל עוקצנותה, היא רק ממחישה שאנחנו צריכים לבחון את עצמינו כחברה - כי יש אנשים שמוכנים לעשות בשביל אזרחות במדינה הזאת יותר מאשר אנשים מסויימים שזכו להיות אזרחים שלה - ולא מגיע להם.
ישן 12-12-2009, 11:30
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
זה קמפיין אנטי ציוני לחיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "לא כל התל-אביבים משתמטים: ילדי העובדים הזרים דווקא מתגייסים"

אני לא חושב שזה קשור לפורום, אבל אם המנהלים אפשרו דיון שהוא מעבר לעצם תפקוד של בן של עובד זר בצה"ל, אז אגיב:
המתגייסים מבקשים לסדר אזרחות להוריהם. יש בקרבנו, וזו לא פוליטיקה, קבוצה קטנה ולא ציונית
שרוצה להפוך את ישראל למדינה בינלאומית, אשר מנותקת מכל הוויה ציונית. מה שרואים בתקשורת זה
לא יותר מקמפיין של אותה חבורה תל אביבית מצומצמת. כך הם נוהגים בסודנים וכך הם נוהגים בכל אותם עובדים זרים.
הלכנו כולנו לצבא ע"מ לשמור על מדינת ישראל, כמדינה יהודית דמוקרטית, כפי שאלו שהקימו אותה
הגדירו, ועכשיו רוצים שנזרוק את כל זה לפח, בשם ערך אולטרא ליבראלי של כמה יושבי בתי קפה בתל אביב, שאני בכלל לא יודע אם עשו צבא.

שימו לב לספין:
כמה ילדי עובדים זרים מתגייסים? אולי הראו לנו כאן דוגמאות בודדות, אבל מבקשים אזרחות למאות אלפים?

מצד שני:
כמה בעיות של פשיעה הם יוצרים?
איזה איום דמוגרפי הם יוצרים?
מה העלות האמיתית למשק?
האם הם תופסים מקומות עבודה של ישראלים - האוצר אומר בגלוי שכן!
האם הם נותנים לגיטימציה לערבים לדרוש את זכות השיבה?
מה הם סיכוני ההתבוללות בקרב יהודים בשל קליטה של מאות אלפי לא יהודים?

פעם אחת מראים ילדים חמודים (באמת) בבית ספר מדברים עברים ובוכים בתכניות טלוויזיה, פעם אחרת
פורטים על הנימים הכי רגישים ומראים חיילת במדים.
ואני שואל מאיפה הכסף לקמפיין? האם מארגונים ערבים? אירופאים? למה הם כן וזכות השיבה לא?
שימו לב חברים, מסבנים כאן את דעת הקהל בישראל, וזה רק הולך להתגבר.
יש צורך במנהיג ציוני אמיתי, עם חוט שידרה שיעשה סדר הנושא.
יחס של כבוד לעובד הזר החוקי, אפס סובלנות, כמו בכל מדינה מערבית, לעברייני הגירה.

מישהו אמר לא מזמן "בנחישות וברגישות".......
ישן 12-12-2009, 16:43
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 254 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "זה קמפיין אנטי ציוני לחיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית"

"למה להגיד שלום ? יש לזה קונוטציות שליליות של שלום. תגיד היי, היי ליברמן."
מספיק עם הדמגוגיה, בגלל אנשים שמדברים כמוך נוח לחלק גדול מהאוכלוסיה לומר שמדובר ברעיון עיוועים של פשיסטים, ולא להקשיב וללמוד על המהות האמיתית של הבעיה.

ברור שיש כאן ספין, ברור שהוא מגיע בזמן שהוא מגיע כחלק מסע ציבורי למען איזרוח ילדי העובדים הזרים (ומשפחותיהם), אבל זה לא נושא של "חבורה תל-אביבית מצומצמת" כמו שבעיית הקפאת הבניה בהתנחלויות היא לא בעייה של "חבורה מצומצמת של נערי גבעות".

אנחנו מדינה שעובדת ב"שלוף", נבחר ציבור שהצליח להגיע לכנסת חושב רק על איך הוא נשאר שם, מפלגת שלטון דואגת רק לשימור שילטונה ומפלגת אופוזיציה דואגת רק לניגוח השלטון. שרים אצלנו משרתים בתפקידם שנה וחצי בממוצע (במקום 4 שנים), לא מספיקים ללמוד את החומר לעומק, ודואגים רק לרישומם בהיסטוריה. אף אחד לא באמת מקשיב לשני ולא מכינים תוכניות לטווח רחוק אלא ממנים וועדות, וכשוועדת מומחים יושבת על המדוכה ומגיעה להחלטות חשובות אז הכי נוח להקים עוד ועדה "שתקבע דרכים ליישום ההמלצות" ולקבור את הממצאים.

היה לנו שר פנים בשם בר-און שהיה חשוב לו להראות שהוא לא ש"ס, ולכן החליט (בניגוד לכל מה שיעצו לו) לעשות את מה שפופולרי ואיזרח קבוצה של ילדי עובדים זרים, ובכך פתח פתח ותקדים לכל מי שבאו אחריהם, ולערעורים אין סופיים בבג"צ.

יש חוקים במדינה - "חוק הכניסה לישראל", "חוק השבות" ו"חוק האזרחות" - הגיע הזמן שתהיה לנו מדיניות הגירה מסודרת, מבוססת על חוקים והחלטות ממשלה, שתיושם בשטח ותימנע מאיתנו את הפצצה הדמוגרפית שגדלה בקרבנו.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 12-12-2009 בשעה 16:45.
ישן 12-12-2009, 20:42
  הפוסל במומו הפוסל במומו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
עכשיו תסביר מה הקשר בין התשובה שלך למה שכתבתי
בתגובה להודעה מספר 255 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב ""למה להגיד שלום ? יש לזה..."

אני לא רוצה לכתוב שליברמן דמגוג ולא הצבעתי עבורו, כי כבר בנית תדמית וחבל להרוס....
ולא, אין לי בעיה עם הקונוטציה של מה שכתבתי, היה לי ברור שאקבל תגובה כזו, וזה בסדר כי אנחנו לא
מכירים ואתה לא יודע מה אני חושב בנושאים אחרים.

לגופו של עניין, חשבתי שיש לישראל מדיניות הגירה: יהודים. לא אני קבעתי, חוק השבות קבע.
לא מכיר פסיקה של בג"ץ שמבטלת את חוק השבות. אני כן יודע שלפני כמה שנים היה ניסיון מאוד מוצלח
בגרוש לא חוקיים ואני לא זוכר שבג"ץ היה מכשול, ולדעתי הוציאו מכאן לפחות 70-80- אלף לא חוקיים.
וזה שיש דמגוגים בכנסת לא אומר שכתבתי משהו לא נכון. פשוט לא קשור.

עובדתית, אם תגייס אלף שוטרים למשטרת ההגירה, ותקבע תקן של גרוש 2 עובדים זרים ליום לשוטר,
תוך כמה חודשים לא יהיו כאן זרים לא חוקיים. אם 0.5% יערערו ובית המשפט ימצא שהם צודקים ויתן
להם להישאר כאן עוד קצת, אז בשביל זה יש בית משפט אבל עדיין 99.5% יהיו בחוץ וריבונות המדינה לא תירמס.

ועוד משהו: אני לא נגד עובדים זרים, אבל מסודר, לא כמו שזה היום, וללא שיהיו כאן יותר מכמה שנים.
אנחנו זקוקים להם כמו כל מדינה מערבית מתקדמת והייתי שמח אם היינו נוגים באלו שנמצאים כאן כחוק הרבה יותר בכבוד.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:06

הדף נוצר ב 0.48 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר