לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2009, 05:43
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "טיפש. אסור לבשל במטבח צה"לי..."

הנקודה היא, שבישול בשבת במטבח (ועקרונית, כל בישול עצמאי) יוצר צורך להכשיר אותו מחדש כדי שניתן יהיה להשתמש בו להאכלת שומרי כשרות, שכן בבישול ללא השגחה לא ניתן לפקח מה בדיוק בישלו שם ועם איזה כלים.

מצד שני, כשם שצה"ל עושה שמיניות באוויר כדי להיענות לגחמות דתיות, מן הראוי שבצד לחצן פתיחת שער שומר שבת וכיו"ב זוטות, יסופקו תנאים מתאימים למי שמעוניין בחופש מדת לחיות כרצונו - הקמת מטבחון נפרד למי שרוצה לבשל בשבת, למשל. אז נכון, לדתיים זה לא יהיה נעים בעין - שיסתכלו לצד השני, ולפחות ישנו בשקט בלילה בידיעה שהמטבח הראשי עדיין קדוש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2009, 09:42
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "amitsur333, מסכים עם דעתך..."

יש רק בעייה אחת קטנה - מי שצריך כל הזמן להבין/לוותר/להתחשב/להסכים זה רק החילוני. זה נכון למטבח, זה נכון לאופי השירות ואורכו, זה נכון לגבי חיילות ולגבי עצם הרעיון שנשים יכולות להיות פטורות משירות משום דתיותן, וזה ממשיך כך הלאה. הדוגמא שלך על זה שאכלת רק טונה בגלל חייל שעשה שטות בענייני כשרות לא מראה שום דבר על התחשבות שלך בו, אלא רק שאתה התמדת על פי תפיסת עולמך, ואכן בסופו של דבר הוחזרו דברים לקדמותם (אם הבנתי את סיפורך נכון). זה שלא כעסת עליו זה נחמד, אבל לא קשור לוויתורים - אף חייל דתי לא יוותר על כשרות המטבח מרצונו (ובצדק), אבל מובן מאליו לחייל הדתי שהחייל החילוני יכול לוותר על אי-כשרות (כדוגמא, ולטעמי דוגמא פעוטה).
ישן 03-12-2009, 11:28
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
אין שום "פרצות"
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "כל זה היה טוב ויפה, אלמלא..."

הגיוס המקוצר לביינישים [שגם אני לא אוהב אותו] הוא חלק מהחוק ומהפקודות ולא "פרצה" כמו ששירות מקוצר של ספורטאי מצטיין [שגם אותו אני לא אוהב] הוא חלק מהחוק ומהפקודות [ואגב, אני לא בטוח מה יש יותר]
במקרים בהם חיילים מסרבים פקודה או רומזים לאפשרות כזאת בגלל אמונתם הדתית הם נענשים בחומרה ובצדק. בדיוק כמו שחייל חילוני שמבשל בשבת נענש בחומרה. יש לך בעיה עם פקודות הצבא או עם החוק יש דרך לנסות לשנות אותם עד אז - אתה לא מוותר על כלום בזה שאתה עושה טובה ומקיים אותן.
אני למשל הרגשתי שאני מוותר ומתפשר המון בגלל שיו פקודות שחייבו אותי לעשות מד"סים, לאכול מנות קרב בשטח, להזיע במסעות ואפילו לסכן את החיים שלי. למה תמיד זה הייתי אני שהיה חייב לוותר? היו חיילים אחרים שדוקא נהנו ממדס"ים למשל אולי שהן יוותרו ויום אחד נשב בשקם ונאכל בורקס במקום מד"ס.........

[איש דגול אחד]

ישן 03-12-2009, 11:14

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "amitsur333, מסכים עם דעתך..."

למעשה, פתרונות מגוחכים כגון זה ננקטים על ידי הצבא כשצריך לאפשר לחיילים להתקלח בלי בנות בבסיס (מעלים את כל הבנות על אוטובוסים ושולחים אותן לסיבוב ארוך), לאכול הכשרים "מהודרים" של ספסרי-כשרות פרטיים, לעבור מסלולי הכשרה בלי שיאלצו לראות חילונים או בנות, לפתוח שערים חשמליים ללא חילול שבת, להתחמק משירות מלא בלי ללכת לכלא וכו' וכו'

שני מטבחים מקבילים זה אכן יקר, אבל פתרון דה-פקטו כבר קיים בדמות מטבחונים, שכדאי פשוט למסד. כך מי שרוצה אוכל חם בשבת יוכל לדאוג לעצמו בצורה דיסקרטית, ומצד שני כשרות המטבח העיקרי לא תיפגם. מכיוון שרוב (כמעט 70%) מהציבור היהודי בישראל (ובצה"ל) מעוניין ברמה כזו או אחרת של כשרות (גם אם זו כשרות מינימליסטית של בלי חזיר ובלי בשר עם חלב אבל מסעדה ערבית בשבת זה בסדר גמור) יש אינטרס לכך שהמטבח יעמוד בהגדרה הפורמלית של "כשר" כי במטבח שיוכרז כלא-כשר בהגדרתו, רוב החיילים לא ירצו לאכול.

בדיוק כמו שביום כיפור בצבא תמיד כל מי שלא רצה לצום יכל ללכת לאכול פריסה של ירקות ושימורים בצנעה בחדר שהוקצה לכך.

ישן 02-12-2009, 19:34
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת"

"חייל - הכשרות בצה"ל איננה מנהג. היא פקודה"

זה המשפט שתלוי בחדרי אוכל צה"ליים בזמן האחרון. מאז נתקלתי בו לראשונה לפני שנה במוצב ברמה"ג, ראיתי אותו בהזדמנויות נוספות (ג'וליס, מל"י).

בגלל משפט כזה אני מתבייש ללכת למילואים עם כיפה על הראש. המנהגים שלי שלי והמחשבה על חייל אחר שעף בגללם לכלא מקוממת.

תאמינו לי, התמודדתי בצבא עם לא מעט מקרים של מטבחים טרפים. איומים על הקירות וכלא צבאי יביאו יותר נזק מתועלת. דרושה הסברה והיא צריכה לבוא "בגובה העיניים" מצד החיילים שומרי כשרות בקרב חבריהם ליחידה.

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-12-2009, 09:29
  משתמש זכר sza sza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.03
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "באחת התעסוקות שהייתי בהן..."

וכשאני נשלחתי לשמירות בבסיס נידח ברמה"ג בזמן שירותי הסדיר נאלצתי לחיות שבוע על טונה כי חייל חילוני חסר התחשבות (או חסר ידע בסיסי ביהדות) החליט שבשר וחלב יכולים לחיות באותם כלים יחדיו.
הרבנים הצבאיים התווכחו ביניהם בגזרה של מי הבסיס נמצא ולקח כשבוע עד ששלחו מישהו לסדר את העניינים.
אז מה?
קורה שמישהו עושה טעות. אין לי טרוניה לגבי החייל הזה בדיוק כמו שאתה צריך להבין את הבייניש ההוא.

אני לא אומר שמה שהוא עשה נכון. ובוודאי שלדאוג לחיילים בשטח לאספקת מזון הוא דבר מבצעי לכל דבר.
השאלה היא האם הוא באמת לא נקף אצבע או שפשוט לא סיפר לכם על זה שום דבר בקשר.
ייתכן גם שהוא סידר אוכל לחיילים אך חשב שלעלות בקשר כדי להודיע לכם על זה אינו דבר מבצעי...
(פעולת הדיבור בקשר עצמה)
ואם באמת לא שלח לכם אוכל- לדעתי שגה.
בכל אופן, בשטח תמיד יהיו התנגשויות בין חיילים דתיים לחילוניים ולהפך. זה לא העניין. העניין הוא שמבחינה חשיבתית- השניים יכולים לחיות ביחד בלי בעיה, אם לכל אחד תהיה הבנה להרגליו של האחר...
ישן 03-12-2009, 11:19

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "וכשאני נשלחתי לשמירות בבסיס..."

ובמשך שבוע שלם נאלצתי לאכול קרשים עם חורים כי לא רק שהמטבח הפך לכשל"פ אלא שנאסר עלי להביא איתי אוכל אמיתי מהבית.

מי שפישל במקרה שלך זה לא החייל שהטריף את הכלים אלא הרבנות, שקציניה מקבלים משכורת בדיוק בשביל זה, ולא כדי להפיץ חוברות על "מחבל שהתגייר מספר על פגישותיו הנאציות עם האפיפיור". בגדוד המילואים שלי הרב התרוצץ כדי לדאוג שלחיילים דתיים יהיו כלים כשרים בפילבוקסים אפילו לפני שמישהו ביקש ממנו.

במקרה של הבייניש, נכחתי בדיוק בעימות שהתקיים בינו לבין הרעבים, והוא אמר במפורש שהוא לא יחלל שבת עבור משהו לא מבצעי כמו אוכל. כמובן שבחמ"ל היה לו אוכל בשפע...

אף אחד לא מצפה מדתיים לא לשמור כשרות, אבל באותה מידה אין שום סיבה לכפות כשרות על מי שלא רוצה בה - המטבח אמור להיות כשר, לא החיילים.

ישן 04-12-2009, 09:22

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "כי מדינת ישראל היא מדינה יהודית"

מדינת ישראל איננה מדינה חרדית, גם ספק אם היא מדינה אורתודוכסית.

דווקא מי שרוצה להדר בכשרויות ולהתיהד להנאתו יכול לעשות את זה בצורה זהה גם בניו יורק, בעוד שלהיות ישראלי באמת אפשר רק בישראל. וישראל, להזכירנו, הוקמה ע"י ולמען אנשים שעבורם התוכן הדתי של היהדות היה תרבותי בעיקרו, בדיוק כשם שהנצרות היא גורם רקע בזהות הבריטית.

* במאמר מוסגר, קיימת טענה מעניינת כי בעולם ישנם בדיוק ארבעה "עמי קדם" שזהותם מבוססת על שורשים עתיקי יומין (מה שמכונה "פרימורדיאליזם" בלעז) - היפנים, האיראנים, היוונים והיהודים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:09

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר