לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2009, 08:48
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
לכתבה מאתר וואלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "לוחם השייטת גל אזולאי נהרג בתאונת צלילה באשדוד"

ציטוט:

לוחם בשייטת נהרג בתאונת צלילה

מאת: יהושע בריינר, מערכת וואלה! חדשות
יום שני, 7 בדצמבר 2009, 9:09

חבריו של לוחם שייטת 13, סמל גל אזולאי מזכרון יעקב, זיהו כי הוא נקלע למצוקה וכשמשו אותו מהמים הוא כבר היה ללא רוח חיים. לאחר ניסיונות החייאה ממושכים נקבע מותו. מפקד חיל הים הורה על הקמת ועדת חקירה ובמקביל נפתחה חקירת מצ"ח.

לוחם בשייטת 13, סמל גל אזולאי בן 19 מזכרון יעקב, נהרג הלילה (שני) בתאונת צלילה בבסיס חיל הים באשדוד. חבריו של סמל אזולאי זיהו סימני מצוקה ומשו אותו מהמים ללא רוח חיים. הלוחם היה בשלב מתקדם במסלול הכשרה ביחידה ועמד חודשים ספורים לפני סיום המסלול בשייטת. הודעה נמסרה למשפחתו של החייל.

להמשך הכתבה:
http://news.walla.co.il/?w=/1/1619447&m=1&mid=79247

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 07-12-2009 בשעה 08:53.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2009, 08:50
צלמית המשתמש של עידו403

לכתבה מ-ynet
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 5416רמי שמתחילה ב "לוחם השייטת גל אזולאי נהרג בתאונת צלילה באשדוד"

ציטוט:

לוחם הקומנדו הימי מת במהלך אימון צלילה

חבריו של לוחם שייטת 13, סמל גל אזולאי, הבחינו שנקלע למצוקה באימון סמוך לנמל אשדוד - ומשו אותו מהמים. ניסיונות החייאה לא צלחו - ומותו נקבע. ועדת חקירה בודקת 3 הסברים אפשריים: טעות אנוש, תקלה בציוד או בעיה רפואית. גם מצ"ח חוקרת

חנן גרינברג
פורסם: 07.12.09, 09:14

סמל גל אזולאי, לוחם בשייטת 13, יחידת העילית של חיל הים, מת הלילה (יום ב') במהלך אימון שגרתי סמוך לנמל אשדוד.הודעה נמסרה למשפחתו של אזולאי, בן 19 מזכרון יעקב.

אזולאי היה חבר בצוות לוחמים שנמצא בשלב מתקדם בהכשרה. מדובר בחיילים הנמצאים כשנה בשירות, וביצעו בעבר אימונים רבים מסוג זה.
במהלך הצלילה הבחינו חבריו של החייל במצוקה וקראו לו לצאת מן המים. משלא הגיב, תפסו אותו והוציאו אותו מהמים. אולם על אף ניסיונות החייאה שנערכו בחוף - נאלץ רופא צבאי לקבוע את מותו של אזולאי.

להמשך הכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3816140,00.html

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 07-12-2009 בשעה 08:54.
ישן 07-12-2009, 08:52
צלמית המשתמש של עידו403

ומאתר nrg

ציטוט:

אסון באימון השייטת: לוחם מת במהלך צלילה

לוחם ביחידת הקומנדו מת הלילה במהלך אימון שגרתי באיזור חוף אשדוד. אחד המפקדים הבחין בסימני המצוקה שלו, וחבריו לצוות מיהרו למשות אותו מהמים. צוותי רפואה שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע מותו. הודעה נמסרה למשפחה. מפקד חיל הים צפוי למנות ועדת חקירה לבדיקת נסיבות האירוע.

אמיר בוחבוט | 7/12/2009 9:08

טרגדיה בחיל הים: לוחם שייטת 13 נפטר הלילה (ב') במהלך פעילות אימונים שכללה צלילה באיזור חוף אשדוד. צוותי רפואה שהוזעקו לזירת האירוע ניסו לבצע בו פעולות החייאה אולם לאחר זמן מה נאלצו לקבוע את מותו של הלוחם. הודעה נמסרה למשפחתו.

להמשך הכתבה:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...&loc=1&tmp=5220

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 07-12-2009 בשעה 08:56.
ישן 07-12-2009, 08:52
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

אין מה להתרשם מה"מבזקים" וה"כתבות" באתרים השונים.
הכל מבוסס, לפחות כרגע, על הודעת דובר צה"ל והפצות של מוקדי ידיעות שונים.

הודעת דובר צה"ל

לוחם צה"ל נפטר בשעות הלילה במהלך אימון צלילה
דובר צה"ל מוסר כי לוחם צה"ל סמל גל אזולאי, בן 19, מזיכרון יעקב, נפטר הלילה במהלך אימון צלילה שגרתי בבסיס חיל הים באשדוד.
הודעה נמסרה למשפחתו.
מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי במהלך אימון צלילה שגרתי של צוות חניכים במסלול ההכשרה של שייטת 13, גילה אחד החניכים סימני מצוקה של בן זוגו לצלילה. לאחר ניסיונות החייאה ממושכים נפטר החייל.
מפקד חיל הים, אלוף אלי מרום, הורה על הקמת ועדת חקירה לבדיקת האירוע. במקביל נפתחה חקירת המשטרה הצבאית החוקרת.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 07-12-2009 בשעה 10:12.
ישן 10-01-2010, 16:16
צלמית המשתמש של יוסיפון

הודעת דובר צה"ל

מפקד חיל-הים, אלוף אליעזר מרום, קיבל לידו את ממצאי צוות הבדיקה המיוחד שמינה לבדיקת נסיבות מותו של לוחם השייטת, סמל ראשון גל אזולאי ז"ל אשר נפל באימון צלילה בים בתאריך 7 בדצמבר 2009.

צוות הבדיקה קבע, בסבירות גבוהה, כי התאונה שגרמה למותו של סמ"ר גל אזולאי ז"ל הינה טביעה אשר נבעה כתוצאה מהרעלת חמצן. מדובר בתופעה רפואית שמקורה בצלילה עם מערכת חמצן סגורה, אולם תאונה כזו נדירה מאוד במתווה הצלילה אותו ביצע סמ"ר גל אזולאי ז"ל.

מסקנות נתיחת הגופה טרם התקבלו אך הצוות התרשם כי לא הייתה כל בעיה בריאותית אצל סמ"ר גל אזולאי ז"ל. התרשמות זו של הצוות נעשתה לאחר שחקרו את כלל הבדיקות הרפואיות שעבר גל עם גיוסו לשייטת 13 ובמהלך שירותו.

הצוות פסל את האפשרות כי מדובר בכשל בציוד וקבע כי הציוד היה כשיר ותקין לצלילה. הוועדה מצאה ליקוי בביצוע נוהל ההנצלה שנעשה בדקות הראשונות של האירוע בתוך המים, דבר שהוביל להמתנה של מספר דקות עד שהוגש סיוע רפואי לגל.

על-פי המלצות ועדת הבדיקה, הנחה מפקד חיל-הים לבדוק ולשפר מספר נהלים וביניהם נוהל ההנצלה, שיצמצמו את האפשרות של הישנות תופעה נדירה זו בעתיד. מפקד חיל-הים הנחה להפוך את הנהלים הללו לתוכנית עבודה על מנת שניתן יהיה ליישמם מיד.

מפקד חיל-הים וקצינים משייטת 13 ביקרו בבית המשפחה אחרי פרסום מסקנות הביניים. מפקד שייטת 13 הציג למשפחה את מסקנות הביניים של הוועדה ואף השיב לשאלותיהם בצורה מפורטת.

חקירת מצ"ח טרם הגיעה לסיומה וכך גם הדו"ח הפתולוגי. לאחר סיום כל החקירות, ולאחר בחינה בצה"ל כמקובל באירועים טראגיים מסוג זה, יועבר דו"ח כתוב לידי המשפחה.

ישן 10-01-2010, 17:23
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "..."

יצויין שהרעלת חמצן לא אמורה לקרות בעומקים שכאלו, הצלילה הייתה צלילה שיגרתית בתוך מעטפת הביצועים השיגרתית והמוכרת היטב בשייטת, אבל כבר קרו מקרים בעבר.

לגבי ה"ליקוי בנוהל ההנצלה" מנוסח ההודעה ניתן לנחש על מי וועדה מפילה את הכשל. במקרה של הרעלה השותף לצלילה צריך לבצע סידרת פעולות כדי לגרום להצפה מהירה של הנפגע, העלאתו לפני המים, ניפוח חגורת ההצלה שלו וקריאה לעזרה, למפקדים ולסיוע רפואי.
בנוסח הנ"ל ניתן למצוע רמזים עבים מאד למקור הכשל:
הלוחם היה בריא.
לא היה כשל בציוד.
היה כשל בנוהל הנצלה.
מח"י הורה לשפר את נוהל הנצלה.

ישן 11-01-2010, 06:16
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אולי משהו מהמבינים יכתוב בעברית...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יצויין שהרעלת חמצן לא אמורה..."

... ויסביר לנו מה זה "הרעלת חמצן", איך היא נגרמת, מתי והאם זה קורה באופן פתאומי.
האם יש איזו מערכת המתריעה על אפשרות להרעלה לצוללן.
בדומה ל"ורטיגו" אצל הטייסים יש כאן " הרעלת חמצן" ?

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 11-01-2010, 07:46
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יצויין שהרעלת חמצן לא אמורה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
יצויין שהרעלת חמצן לא אמורה לקרות בעומקים שכאלו,

אני לא רואה את פרטי הצלילה בהודעת הדובר, ובינהם גם העומקים שאליהם הגיעו הצוללים, אולי תוכל להרחיב לנו אם יש לך יותר מידע, במסגרת המותר לפירסום.
בכל אופן, הרעלת חמצן יכולה להגרם גם בעומק רדוד יחסית, ותלויה בעיקר במידת החשיפה לחמצן בלחץ חלקי גבוה.
אפילו צולל ספורטיבי יכול להפגע מהתופעה בעת שימוש בתערובות אויר מועשר (Nitrox ), וכידוע, בצלילה הספורטיבית לא מעמיקים מעבר ל42 מטר.
כמובן כשנעשה שימוש בתערובות שונות, ובמערכות סגורות, מתווספים הגורמים לסיבוך.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 11-01-2010 בשעה 07:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:52

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר