לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2009, 20:48
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "זה בטוח יותר טוב ממצב שבו אין..."

אין לי בעיה עם בניית גדר, אבל לחשוב שהיא תעצור את המסתננים זו היתממות.

אתם יודעים איך נראית "תופעת המסתננים" ? מגיעה קבוצת מסתננים מאפריקה לגבול ישראל-מצרים, חוצה את הגבול וממתינה לסיור של צה"ל. כשמגיע הסיור החיילים אוספים את המסתננים ולוקחים אותם לתשאול ראשוני, משם הם מועברים למתקן משמורת בקציעות, שוהים שם עד 3 חודשים ואז משוחררים לחופשי - חופשיים לנסוע לכל מקום בישראל, לעבוד בכל מקום, לעשות כל דבר. בכיסו נושא איתו ה"מסתנן" מסמך המעיד על כך שהוא מאריתריאה או סודן ולפיכך נהנה מאישור גורף של מדינת ישראל לשהות בה עד להחלטה אחרת בעיניינם.

עכשיו, כשזה המצב, במה בדיוק תואיל הגדר לבעיית ההסתננות ואת מי היא תעצור ? אז תהיה גדר אלקטרונית, אז מה ? המסתננים יחתכו אותה וימתינו לסיור, מישהו יפתח עליהם באש ? משהו בהליך הכניסה שלהם לישראל ישתנה ?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2009, 05:24
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
הבעיה העיקרית בגבול הדרום היא לא הפליטים
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אין לי בעיה עם בניית גדר, אבל..."

הבעיה בגבול הדרום היא לא רק הפליטים הסודניים ולדעתי אפילו לא העיקרית, הבעיה העיקרית בעייני היא שגבול הדרום פרוץ לחלוטין להברחות על רקע פלילי ובטחוני, כל כך הרבה סמים ונשק עוברים בגבול הזה ומגיעים לרחובות בארץ.
התועלת שבבניית גדר תהיה אדירה מבחינות רבות, ברור שגדר לבדה היא לא הפתרון, היא צריכה להיות מגובה בכוחות סיור שפזורים לאורכה.

ההשפעה של גדר כזו הרבה יותר גדולה מהבטים בטחוניים קלאסיים, יש לה השפעות חברתיות ואף כלכליות.
לגדר יעילה תהיה השפעה בעיקר על הפשע בישראל, דרך גבול הדרום מוברחים ע"ב יום יומי סמים, נשק, סיגריות, נשים וכל מה שאפשר ואי אפשר לדמיין, תחומים שלמים בעולם הפשע הישראלי ניזונים מנתיבי ההברחות הללו.

בנושא הפליטים הסודניים, עצם אי קיומה של גדר מושך הרבה מהפליטים לכיוון ישראל, הקמת גדר יעילה תעצור חלק ניכר מההברחות הרבה לפני גבול ישראל.
אני לא חושב שרוב הפליטים הסודניים יעברו גדר גבוהה עם תלתליות, אחר כמה הדיפות של פליטים גל הפליטים יקטן עוד.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 09-12-2009, 08:10
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "כפי שכתבתי בהודעה הקודמת אני..."

ציטוט:
הקמת מחנה פליטים בסמוך לגבול, וידוא הימצאות כל המסתתננים במחנה הפליטים עד לזמן בו יתאפשר להחזירם לארץ מוצאם.

לדעתי זה בלתי אפשרי, בטווח הזמן הנראה לא תוכל להחזירם לארץ מוצאם ואז הפליטים נתקעו אצלך ואתה תתמודד עם דרישות של ארגונים שונים לשחרר אותם מהמחנה.
שנית המחנה הזה רק יגדל ויגדל ותוך מס' שנים תמצא עיר חדשה לא רשמית ומאוד מבולגנת ליד גבול הדרום עם אלפי או אף עשרות אלפי פליטים שנהרו אליה ועם יכולת הולכת ופוחתת להשליט סדר על ריכוז אתני נפרד ולא חמוש.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 10-12-2009, 00:34
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "נתניהו הכריע: תוקם גדר לאורך גבול ישראל-מצרים"

ברשותכם, נחזיר את הדיון שנייה לכיוון בטחוני צבאי:

ממתי גדר כל שהיא מוגדרת כמכשול חוסם?
אאל"ט, גדר מוגדרת כמכשול מעכב בלבד ולכן תפיסת העולם שגדר אמורה לחסום חדירות מוטעית מעצם הגדרת הגדר. מה גם, שגדר לכשעצמה אינה עומדת לבד אלא נדרשת להיכלל במערך הגנה (שגם הוא ייפרץ בסופו של יום, הכל שיקולי עלות-תועלת).
אחד השיקולים הבטחוניים להקמת גדר יכול לנבוע משינוי שיווי המשקל במרחב התפר בין ישראל ומצריים. צמצום מסלולי ההברחה הפלילית הקיימים בדרום ייתכן שיפנה את אותם פושעים בקרב השבטים הבדואים לעיסוקים פליליים אחרים, פנימיים במקום לייצא אלינו את הבעיה הפלילית שלהם (סחיטת עסקי תיירות, סיוע לפיגועים בסיני וכדומה). שינוי תחום העניין שלהם יכול לגרום למצרים סוף סוף להפנות משאבים ע"מ להשליט את מרות השלטון המרכזי על השבטים ובכך לצמצם את יכולת החמאס להסתייע בהברחות נשק ואמל"ח. כמובן, שתיתכן תופעה הפוכה אבל אני בספק אם שיווי המשקל החדש שיושג יהיה פחות עדיף לנו מאשר המצב הנוכחי בו אנחנו סופגים בשתי החזיתות, הפלילית והבטחונית.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:10

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר