לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-12-2009, 09:32
  קלומבוס33 קלומבוס33 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.04
מזל טוב - בר מצוה לאחמד יוסוף בן שרה

לפני פחות משנה נראים היה יוסוף ושבעת אחיו ואחיותיו כילדים ערבים לכל דבר. פעילי יד לאחים שחילצו אותם יחד עם אמם מלב הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים, נדהמו לגלות את התנאים המחפירים בהם חיו, בלב חמולה ערבית, כשהם נעדרי כל תרבות ומידות. ביום חמישי האחרון נחוגה בהתרגשות בר המצווה של יוסף ולא הייתה עין שנותרה יבשה למראה המהפך הדרמטי שחל בצלמו ובדמותו, כמו של אחיו ואחיותיו.

בחודש תמוז תשס"ח ניתן הקץ ל-17 שנות סבל מתמשך, פחד נורא ואיומים קשים שחוותה נ' ושמונת ילדיה. עם חילוצם מהרובע המוסלמי, החל המסע לחיים החדשים שנכונו להם. היא, בת לניצולת שואה שנפטרה בגיל צעיר לאחר שמחלה ממארת הכריעה אותה. כבת יתומה נפלה נ' לרשת שטמן לה ערבי ועברה לגור עמו בסמטאות העיר העתיקה. 17 שנים היא חיה כערבייה לכל דבר וגידלה שמונה ילדים בתנאים מחפירים וקשים מנשוא. פעולת החילוץ התאפשרה לנוכח היותו של הבעל המוסלמי בכלא, בגין עבירות פליליות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-12-2009, 12:15
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כי 'יד לאחים' מצילים נערות במצוקה שהתחתנו עם ערבים בלתי נחמדים.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "איך זה שכל הסיפורים של "יד לאחים" נשמעים תמיד אותו דבר?"

נשים בנישואין מעורבים החיות באושר ובאהבה - אינן פונות בבקשת עזרה ואינן מחולצות. איש לא חוטף את הנשים ואם היו יכולות לצאת לבד הן לא היו ממתינות לשתיים ובלילה ואנשי יד לאחים.

נשים ערביות החיות בהשפלה ובכניעות ואינן יכולות לחלום על תלונה אודות אלימות במשפחה אינן מחולצות אומנם ע"י יד לאחים אבל איש אינו מונע ממישהו להקים ארגון סיוע שכזה.

זה בערך כמו לשאול - איך זה שבכמעט כל ספורי הגבורה של הכבאים יש אש ולהבות.

כל הסיפורים של הנשים במקלטים נשמעים דומים, כל הסיפורים של הילדים המוכים נשמעים דומים וכל
סיפורי אלה שנפלו ברשת הסם נשמעים דומים.

יצא לי להכיר מספר נשים שניצלו בעזרת יד לאחים. זו לא המצאה.

את רוצה להקים ארגון שיחלץ נשים ערביות מחיי מצוקה עם בני זוגם היהודיים או סתם ישלוף נשים יהודיות מוכות מבתי פרופסורים אכזריים? תבורכי! רק הזהרי, זו עבודה קשה, מתסכלת ומסוכנת. אני מניח כי אם תלווי קורבן אחת שכזו בדרכה הארוכה החוצה - לא תזלזלי לרגע יותר באנשי יד לאחים. אני מניח כי הם ישמחו לעזור במידע ובנסיון לך ולכל מי שינסה למשל להקים ארגון המחלץ זונות מידי סרסורים ונרקומניות מידי דילרים.

העובדה כי הרע בסיפור הזה הוא ערבי והטובים הם חרדים - לא מחייבת פקפוק אוטומטי באמיתותו. אני יודע שקשה יהיה לי לשכנע, אבל האמיני לי - יש בעולם גם ערבים רעים ואפילו חרדים טובים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-12-2009 בשעה 12:26.
ישן 09-12-2009, 16:45
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "כי 'יד לאחים' מצילים נערות במצוקה שהתחתנו עם ערבים בלתי נחמדים."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
העובדה כי הרע בסיפור הזה הוא ערבי והטובים הם חרדים - לא מחייבת פקפוק אוטומטי באמיתותו. אני יודע שקשה יהיה לי לשכנע, אבל האמיני לי - יש בעולם גם ערבים רעים ואפילו חרדים טובים.

נכון ישראלה, יש גם ערבים מנוולים ואין מחסור בחרדים מהוגנים. ויש, כמובן, גם להפך בדיוק כמו שיש ניו זילנדים טובים וניו זילנדים רעים ובושמנים ישרים ובושמנים שקרנים וצרפתים נחמדים וצרפתים לא כל כך נחמדים (טוב, הצמד האחרון מצריך בדיקה נוספת).

העניין הוא שהסיפורים הללו שחוזרים עליהם שוב ושוב יוצרים תמונה מעוותת ומזיקה של מציאות מורכבת הרבה יותר.

אנחנו זוכרים את שישים ושישה היהודים שנרצחו בחברון במאורעות תרפ״ט (ואת עשרות הפצועים) אבל כמה מאיתנו זוכרים שקהיליית יהודי חברון טרם המאורעות מנתה לפחות שש מאות יהודים? מי הציל את רוב יהודי חברון? בוודאי לא ריימונד קרפטה, שוטר בריטי הגון (אם גם לא ציוני גדול) אבל בודד ולא מצוי ביחסי הקהילות בעיר. לפחות מחצית מיהודי חברון נצלו בידי שכניהם הערבים כשכמה מאלו האחרונים מסכנים את חייהם וחיי משפחותיהם.

מה אני לפחות לומד מכך? הרי מעשה הנבלה נעשה ונעשה בידי הערבים, היהודים לא אנסו את נשותיהם, שיספו לעצמם את הגרונות, הטילו את ילדיהם שלהם מהחלונות וגדעו את אבריהם אבל לצד הערבים שאכן עשו את כל הזוועות הללו ויותר עמדו ערבים מהוגנים והגנו בגופם על היהודים והללו לא היו מיעוט. אני למד מכך שהמציאות היא מורכבת, שהכללות מכשילות ושכל מקרה צריך להיבדק לגופו ובזהירות. אני אישית מכיר מקרוב מקרה של יהודיה שהתחתנה עם מוסלמי לפני שנים רבות והם חיים מאז, ממש כמו בסיפורים שאתה (וגם אני) אוהב, באושר.

הערבים לא הולכים לשום מקום ויום אחד נהייה חייבים למצוא דרך לחיות איתם. השנאה הערבית אלינו היא, למרבה הצער, לא המצאה ימנית אלא מציאות יום יומית וגם היא לא הולכת בנתיים לשום מקום. אז מה לעשות? לדעתי בדיוק כמו שאין כל טעם בריצת אמוק בכדי לרצות את מי שכרגע לא ניתן לרצות אותו או להאשים את עצמנו בכל מחדל ומעשה נבלה, כך לא חכם גם להחמיר ולהנציח מצב שהוא רע בשבילנו. אנחנו חייבים ללמוד להתבונן במציאות כמו שהיא, לטוב ולרע וללא דעות קדומות. זה לא קל כי המציאות לא מתמסרת בקלות לקלישאות והכללות שהן נוחות כל כך אידאולוגית וזה מצריך בחינה מתמדת של ההנחות שלנו בכדי שיום אחד, לכשתבוא הזדמנות אמיתית, לא נחמיץ גם אותה.

ישן 09-12-2009, 17:05

אפשר ללמוד מכך כי 'לא כל הערבים רעים'. אפילו לא רובם וזה כמובן נכון
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה היפהפיה]העובדה..."

אבל אפשר ללמוד מכך שלא רק 'ערבים רעים' נותנים קולם פעם אחר פעם למנהיגים אשר הדבר היחיד המונע מהם לצעוק 'איטבאח אל יאהוד' הינו החשש כי עדיין לא בשלה השעה בפרקליטות לפתיחות מעין זו.

אפשר ללמוד מכך שדי ב20% ערבים רצחניים בשביל לבצע טבח ודי ב25% נרצחים יהודיים בשביל לגדוע קהילה יהודית עתיקה ולכן צריך יהודי מזרח תיכוני ליטול לעצמו מקדמי בטיחות שלא מתבססים על רוב ערבי אלא על הטון ברחוב.

בהצלת משפחת אבי בבגדד בימי הפארהוד היו מעורבים שני ערבים אבל ברחובות שטף נהר רצחני של מאות ואלפים. משפחתי ואני זוכרים היטב את השנייים הללו. יתכן מאוד כי יד אותו נהר רצחני הגיעה גם אל אותם שניים ברבות השנים. בביזת בית העסק של אבי אימי בבצרה השתתפו אגב גם טובי חבריו ועל נפשם הגנו צעירים יהודיים עם אגרופנים, מטוס בריטי שחלף בשמיים וחילים שהגיעו מהודו.

זכור כי בחברון לא התנהל קרב בין 80% ערבים טובים שהשתוקקו להציל יהודים ל20% ערבים רעים שרצו לרצחם. היה טבח ובכל טבח יש המון צועק, יד עם מאכלת ולפעמים גם צדיקים בודדים.

כיצד הגענו מ'יד לאחים' לתרפ"ט? תרפ"ט הייתה מזמן ויד לאחים פועלת כאן ועכשיו. פעולתה מבורכת אך ממוקדת. ולמרבה הצער קיימת בעיה מסויימת ובה היא מטפלת מבלי למנוע מאחרים לטפל בבעיות אחרות.

עריכה: בושמנים לא יצא לי לפגוטש לאחרונה. יש צרפתים רעים ויש צרפתים טובים אך כולם לא יהססו אל מול פני הסכנה וצו מצפונם ו... ימלטו על נפשם

עוד עריכה: מה שהקפיץ אותי היה הסארקזם המיותר ומה שנראה לעומתיות מותנית באחת התגובות כלפי הידיעה המשמחת. אשה מסכנה ניצלה. ילדים מסכנים ניצלו וניתן לשמוח בדבר.
בעיית האלימות במשפחה במגזר הרבי היא בעיה מוכרת ומושתקת. אנו מתוודעים אליה כאשר הקורבן הינו יהודיה שחצתה את הקווים. יש ניו זילנדים רעים וטובים אבל רצח מטעמי כבוד המשפחה הוא מנהג מזרח ים תיכוני.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-12-2009 בשעה 17:16.
ישן 10-12-2009, 05:44
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אפשר ללמוד מכך כי 'לא כל הערבים רעים'. אפילו לא רובם וזה כמובן נכון"

צריך בהחלט לשמוח על כל נפש במצוקה שזוכה לקבל עזרה ואין לי ספק שאתה יודע בדיוק כמוני שצריך לשמוח בשמחתה שבעתיים כשנזכרים שלמרבה הצער רוב הנזקקים בעולם שלנו אינם ברי מזל כל כך.

באותה המידה צריך להימנע מלהשתמש בהצלחה פרטנית ככלי ניגוח כנגד ציבור שלם. גם אם הצד השני לא בסדר, ויש לי שפע טענות כלפי התנהגות הפלשתינאים, זה לא אומר שצריך לעשות להם דמוניזציה ובוודאי שלא תוך שימוש בהכללות גסות. התקפה כזו היא גם פגומה מוסרית (וככזו פוגעת בתוקף לא פחות מאשר במותקף) וגם מזיקה לציבור היהודי שבסופו של דבר יש לו אינטרס מובהק לקיים את היחסים הסבירים ביותר שאפשר אם השכנים שאולי הם מוצאים חן בעינינו ואולי לא אבל כפי שכתבתי קודם הם פה כדי להשאר והם לא הולכים לשום מקום.

לצרפתים אגב עושים עוול כבר שנים והמובילים של העוול הזה הם לא הישראלים (שלמרבה הצער הצתרפו לחגיגה הזו בלב חפץ) אלא בעיקר האנגלו-סאקסים. כן, הצרפתים פישלו קשות במלה"ע השניה (ושילמו על כך ביוקר, למרות השתתפותה המוגבלת כצד לוחם מסודר איבדה צרפת מספר גדול יותר של בניה הן מארה"ב והן מבריטניה וזאת למרות שאוכלוסיות המדינות הללו היו גדולות מאוכלוסיית צרפת בתקופת המלחמה) אבל לעומת זאת הם לחמו באומץ ובעקשנות במלה"ע הראשונה ושילמו מחיר נורא, מעל מליון וחצי הרוגים, הרבה יותר מסה"כ הרוגי בריטניה וארה"ב ביחד באותה המלחמה ובל נשכח שרוב המלחמה היתה על אדמת צרפת.

האמריקאים אגב טענו שה"צפרדעונים" מפשלים בהודו-סין ואכן כעשר שנים לאחר נסיגת צרפת באו היאנקים כדי להראות לעולם "איך עושים את זה נכון" וכולנו יודעים איך האפיזודה הזו נסתיימה...

וכמובן, איך הגענו מ'יד לאחים' לתרפ"ט? אני חושש שבאשמתי אבל כל שרציתי היה להדגים שהדברים הם לא כל כך חד משמעיים כמו שאנחנו אוהבים לפעמים לדמיין וזו הדוגמה שעלתה לי לראש. אתה מנהל פורום היסטוריה וידיעת הארץ, לא? אולי אני צריך לבקר שם יותר. מדי פעם משהו ניזכר שם באיזה קרב בין הטורקים לבריטים במלה"ע הראשונה וגל מייד מופיע ושופך כמויות מופלאות של מידע מרתק...

ישן 10-12-2009, 06:13

הבדלי השעות הללו... :)
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "צריך בהחלט לשמוח על כל נפש..."

כעת הבנתי למה כיוונת.

האזכור של 'יש גם חרדים טובים, יש גם ערבים רעים' היה מעין תשובה צינית לנסיון ניגוח קצת אוטומטי ששוגר כאן לעבר יד לאחים. צר לי אם הובן כמטה את האשכול לכיוון הערבים. לא זו הייתה המטרה.

לענין הצרפתים - לדעתי לא נעשה להם כל עוול וכל ההשמצות הינן אמת. יש להם בישול גרוע ואפילו פירה הם הורסים, הם מתייחסים לא יפה לצפרדעים ושבלולים. הם מפסידים בכל מלחמות העולם, בוכים לבריטים ולאמריקאים שיצילו אותם ואח"כ עושים הרבה סרטים משמימים על גבורתם וממלאים בהם את שעות השידור הטובות ביותר של רוממה בשנות השבעים.

לענין פורום היסטוריה - אתה הרבה יותר ממוזמן לבקר בו.
ישן 10-12-2009, 19:41
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
סיפור מעניין. (על הפארהוד)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אפשר ללמוד מכך כי 'לא כל הערבים רעים'. אפילו לא רובם וזה כמובן נכון"

לצערם של כל מיני היסטוריונים חדשים שכמסווה לשנאת ישראל הטבועה בהם מספרים סיפורי מעשיות על כך שהיהודים חיו תחת שלטון האסלאם בשלום ושלווה ורק הציונות האימפריאליסטית קלקלה את אחוות האמיצים. מסתבר (למעט השואה) שיהודים בכל העולם חוו בדיוק את מה שחוו יהודי אירופה ומקצת מיהודי צפא"פ.

אמור נא לי, מה קרה לאחר הפארהוד? האם אביך פגש שוב את אותם "חברים" מוסלמים לשעבר שהחליטו ביום אחד את שללם של היהודים לבוז?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-12-2009, 21:17

הביזה המתוארת נעשת בבית העסק של סבי מצד אימי בבצרה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "סיפור מעניין. (על הפארהוד)"

בית העסק ובית המגורים היו בשולי האזיור רווי היהודים והם נסוגו בגבור אי הסדר לאיזורים היהודיים הצפופים יותר. הוא פגש את 'חבריו' והמשיך לחיות עימם ולצידם כפי שהיה מחויב יהיודי בגולה לעשות. אימי זוכרת את חפצי המשפחה ובהם גם צעצועים מונחים בבתי 'חברי' המשפחה הערבים. כאמור, בבצרה ריחפה רוחם של הבריטים יותר מבבגדד ולכן מצבם היה טוב יותר.

בבגדד: שתי דמויות עיקריות סייעו למשפחת אבי. סייד חליל, נכבד מקומי שכשמו כן היה. הוא הגיע בצהרי יום פרוץ המאורעות לבית העסק המשפחתי והזהירם כי מהומות קרבות. יש לציין כי רבים מהפורעים היו אנשי ספר המדבר שחדרו לעיר בהרגישם בואקם השלטוני. הוא עצר עגלון והשכיב את בני משפחתי כשהם מכוסים ולאחר מכן התיישב ליד הרכב ובחוזק סמכותו צלחו את הדרך עד הבית. סייד חליל המשיך להיות חבר טוב כשם שהיה ועימו עוד מספר נכבדים.

בביתם היה המצב סבוך יותר. משפחת אבי הייתה משכילה אך לא עשירה ולכן לא גרה באיזור יהודי מובהק אלא באיזורים המסוכנים יותר. הפורעים חלפו ברחובות ולפי כיוון הנהר הקטלני נחרץ גורלו של מי שאתרע מזלו והיה ברחוב או של זה שחדרו לביתו ורצחוהו נפש. בני המשפחה 'חסרי האונים' הוכנסו למרתף וליד דלת הבית עמדו הסב והחתן הגדול וקראו תהילים - הנשק היחידי של הקורבן הנצחי בגולה. הרעיון הכללי היה שאם יכנסו הפורעים - ירצחו אותם ראשונים. מהעבר השני של הדלת, התרחשה דרמה אנושית. אשה זונה ערביה אשר גרה בשכנות להם ומעולם לא החליפו עימה מילה מפאת כללי הכבוד - נטלה כסא וישבה בפתח הבית. שלושה ימים ושלושה לילות ישבה שם אותה אישה ובכל פעם שעצר נהר הפורעים ליד הבית וזמם לחדור פניה - הודיעה כי היא כבר השתלטה על בית זה וזהו שללה. הבוזזים והרוצחים המשיכו הלאה.

משנרגעו הרחובות, הודיעה להם כי הסכנה חלפה ופנתה לשוב לביתה. מול דברי התודה והצעות הפצוי והתגמול היא השיבה בשלילה. שובו לעולמכם ואני אשוב לעולמי,אמרה - לא עשיתי זאת בשביל הכסף.

החיים חזרו למסלולם הגשמי אך לדברי אבי הבינו כבר כי הגיעה שעתה של יהדות בבל. ספור העליה והיחסים המורכבים בין המשכילים היהודים למשכילים המוסלמים והנוצרים הוא ספור מעניין עם נקודות מפגש מפתיעות כמעט כמו ספורי אלכסנדריה. אולי פעם ארחיב.

בכל אופן אם תחפש פרהוד/פארהוד בפורום הסיטוריה תמצא דיון, אנקדוטות וקישור לסרט שעלה בטלויזיה.

לסכום התשובה לשאלתך: לא היה טוב ליהודים בגולת בבל. היה רע לתפארת...

ישן 09-12-2009, 16:27
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
להציל נפש אחת מידיהם של הערבים , היא כמו להציל עולם ומלואו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "איך זה שכל הסיפורים של "יד לאחים" נשמעים תמיד אותו דבר?"

לצערנו הרבה פתיות הולכות שבי אחר סיגריות אמריקאיות ומכנסי ג'ינס יוקרתיים שאותם אנו מממנים להם באמצעות אותם בני בליעל שאינם משלמים מס, פורעי חוק ערביים שמלבד לנצל את טוב ליבה [וטיפשותה] של מדינת ישראל אינם עושים דבר.

מספר כתבות בטלוויזיה סקרו כבר את התופעה הזאת הקיימת בתפוצה רחבה בדרום הארץ ומתברר כי מרבית הסיפורים בעלי רקע זהה. בנות משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות , עולות חדשות [מחבר העמים לצערנו] ופתיות אחרות.

מסכים עם ישראלה, אם המצב לא היה גרוע כל כך, לא היינו שומעים על כך. קחו את מקרה העלמה פחימה, ברגע שתתחתן עם זכר ערבי ותתחיל לקבל צ'אפחות ממנו, תעשה הכל על מנת שמישהו יציל אותה.
ישן 09-12-2009, 15:00
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קלומבוס33 שמתחילה ב "מזל טוב - בר מצוה לאחמד יוסוף בן שרה"

עדיין לא הבנתי, כיצד הבעלים מונעים מאותן נשים יהודיות בארץ ונוצריות בחו"ל עזרה מבחוץ.
בארץ בכפרים של הערבים אני יכול להבין, אך בחו"ל זה נשמע מוזר מאוד.
בארץ כל מה, שאישה צריכה לעשות זה טלפון אחד למשטרה והמשטרה כבר תוציא אותן מהכפרים בהן הן חיות בפחד עם הילדים יחדיו. הן לא יכולות להרים טלפון למשטרה? נשמע מוזר שחרדים צריכים לסכן את החיים שלהם בישראל או בשטחים, כדי להציל ילדים ונשים ולא המשטרה עושה זאת.

משהו מוכן להסביר את העניין?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 09-12-2009, 17:35
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "נראה לי שאתה תמים..."

כן, אך אותו אירגון מחלץ את אותן נשים והילדים, כאשר הבעל לא בסביבה. עד אז היא עוברת עוד יחס אוהב מהבעל או הגבר שלה וגם הילדים. עד שאותה אישה עוזרת אומץ לבקש חילוץ, צריך לחכות, שהבעל לא יהיה. בניגוד מוחלט למשטרה, שלא צריכה לחכות בניגוד לאותו אירגון, שהבעל לא יהיה בבית או בכלא. המשטרה פשוט לוקחת אותם בניידת למקום אחר הרחק מאותו כפר ערבי סימפטי.
במילים אחרות אני שואל, מדוע אותו אירגון, שעושה עבודה נהדרת לא עובד עם המשטרה יחדיו.
אותן נשים וילדים יסבלו פחות במידה והם יעבדו עם המשטרה לא?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:42

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר