לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2009, 16:14
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
T-99 טנק סיני דור חדש.

http://www.altair.com.pl/start-3829

לפי האתר הזה לטנק הסיני החדש יהיו 2 אנשי הצוות. נהג ומפעיל מערות חימוש השונות.
כיום יש להם 3 אנשים, אך עם תוספות אוטומטיות שיותקנו, יהיו רק 2 טנקיסטים בכלי.

עדכון.

המעניין כאן שהטנק יופעל ע"י רשת הפעלה עם כמה טנקים בסביבה. הוא יהיה קל שאפשר יהיה להתאים אותו לתובלה אוירית ולהפעילו באיזור עירוני. המזקו"מ יהיה מודולרי, שיאפשר תוספות שונות.
כח האש ייאפשר גם לירות מעבר לאופק ופגזים יכלו לפגוע גם במטרות באויר...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

נערך לאחרונה ע"י האזרח בתאריך 11-12-2009 בשעה 16:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2009, 21:14
צלמית המשתמש של האזרח

כנראה שלא...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "אין מט"ק?"

אם הטנקים יופעולו (הכוונה כאן- המפקדים יתנו פקודות, לאן לנסוע ובאיזה תחמושת להשתמש) ע"י פיקוד שנמצא רחוק בטנק פיקוד, אז באמת לא צריך.
מספיקים רק שניים כפי שהסינים מתכננים. תפיסה מעניינת לשיריונאים שלנו.

ישן 11-12-2009, 21:32
צלמית המשתמש של האזרח

הרעיון נשמע מעניין, אך השיריונאים צריכים לענות.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "איזה באיזשהו מקום יהיה טנק..."

אם אני מבין את הראש של הסינים, אז טנק העתיד שלהם יהיה בדומה למטוס באויר המקבל פקודות מהבקרה. הוא לא יהיה עצמאי בשטח כפי שזה כיום.
(אל תקח את זה ברצינות מדי, זה הראש שלי-אני לא יודע ולא מבין סינית)

ישן 11-12-2009, 23:05
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "והעובדה שזה בפולנית עושה את זה נכון?"

אז זה כמו שקרן אור כתב-
זה נשמע כמו הבדיחה הישנה על "איזבסטיה":
תיקון לידיעה של אמש-

לא סוחוי pak-fa אלא סוחוי-25
לא בתימן, אלא ברוסיה
ולא "הופל ע"י המורדים", אלא "נחת בשלום".

לא פיקוד על טנק אלא מערכת שליטה ובקרה
לא המזקו"מ מודולרי אלא המיגון
לא קנה חלק ופגזים אל מעבר לקשת בענן, אלא טילים כחימוש עיקרי
ובעצם לא מפתחים כזה טנק אלא מנסים בתעשיה להציע רעיון חדש לצבא

אני לא יודע פולנית ולא סינית, אז אין לי מושג מה הולך פה.

אגב, התפישה של טנק בעל שני אנשי צוות, אוטומציה ומידות מוקטנות (אבל כן עם תותח דומה להיום) הוצעה כבר לפני יותר מעשר שנים באיזו מדינה מערבית.
הישראלים צחקו על זה ושאלו מי יעשה טפ"ש בשגרה ויחליף מוט פיתול באמצע המלחמה.
אני חושב שזו סיבה מטופשת לקטול תפישה מבצעית, אבל אולי יש סיבות מבצעיות טובות אחרות לשלול אותה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 12-12-2009, 10:55
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
כותרת לא מתאימה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "T-99 טנק סיני דור חדש."

גם אני לא דובר פולנית שוטפת אבל כן מכיר את פיתוח השריון הסיני. אם לשפוט עפ"י טל - אין כל קשר בין ה- T-99 לכתבה הפולנית.

הטנקים היוצאים היום מקו הייצור הסיני הם הדור השלישי של פיתוח "עצמי" - בעצם שילוב בין ה- M1 האמריקאי לליאופרד הגרמני למעט מטען אוטומטי המזכיר מאד את המטען הרוסי ב- T-90. כינויים במערב הוא T-99-A1 ויש עליהם המון פרטים באינטרנט.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

התפתחות המיגון היא ההתפתחות המעניינת ביותר וניתן לראותה בתמונה למטה בשלושת דורות הטנקים מה- T-96 דרך ה- T-98 ועד הדור הנוכחי T-99. אם פעם יהיה זמן - נרחיב על זה.

ההתפתחות המפתיעה של החודשים האחרונים היא הוספת הגנה אקטיבית יחודית לטנקים אלה (העמוד הגדול מעל האיש עם הכובע החום - מפקד הארמי הסיני). מי שזה נראה לו דומה למערכת ה- Arena הרוסית - שיסתכל טוב. זה לא. המערכת נמצאת בניסוי מקיף בימים אלה.

לגבי טנק עם שני אנשי צוות.
היו דיונים ארוכים בנושא - גם בפורום הזה. כפי שכתב רגב, דגמים של טנקים כאלה פותחו במספר מקומות במערב - כאשר המתקדם ביותר היה הניסיון הגרמני באמצע שנות ה- 90 במסגרתו נבנתה מחלקה של טנקים כאלה. בסיכומו של דבר הוחלט, גם אצלנו, שזה לא הכיוון.

ישן 12-12-2009, 12:00
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Pashut Shiryoner שמתחילה ב "כותרת לא מתאימה..."

אכן כותרת לא מתאימה, ובאמת לא מדובר ב TYPE-99 אלא בטנק אחר, מה שהסינים מכנים דור 4, שעשוי, לפי מה שהסינים טוענים, להכנס לשרות באזור 2015 וצפונה.
הטנק המדובר מכונה CN-M בסין. הפרטים עליו (ואין לי מושג מה מהם פנטזיה ומה קשור למציאות):
עשוי מחומרים מרוכבים וסיבי פחמן, כך שמשקל הטנק יהיה 25 טון.
המנוע יהיה מנוע מגח סילון שיספק 3800 כ"ס, מהירות של עד 180 קמ"ש, האצה מ 0 ל 100 תוך 8 שניות.
מעבר לזה יש את כל נושא העסקת המטרות, והאפשרות המכ"מית להעסיק עד 48 מטרות זזות ולבחור אוטומטית מתוכן את 16 המאיימות ביותר.
בנוסף מערכת שליטה ובקרה שתאפשר העברת מידע בין עד 2048 טנקים בעת ובעונה אחת.
בטנק הזה אכן מדובר על 2 אנשי צוות, כשהסינים מדברים על דור 5 שבו איש צוות אחד לפיתוח עתידי, ודור 6 של טנקים בלתי מאויישים.
טוב, אני חייב לזוז, אח"כ אוסיף אולי עוד קצת. יום טוב לכולם.
ישן 12-12-2009, 13:22
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Oren732 שמתחילה ב "מעניין אותי לדעת רק איך הם..."

בעיני נימוקי חימוש כאלה אינם רלוונטיים.
חשיבה מעמיקה על טנקאות הכרוכה בתכנון טנק דו מושבי צריכה להציע פתרונות לסוגיות החימושיות.
רק לדוגמא- טנק דו מושבי יכול אולי להיות קטן וקל יותר-
כבר אין צורך להשאיר חלל ממוגן בנפח לתפקוד 4 בני אדם אלא רק שניים.
מבחינת מיגון שיא צריך אולי רק סביב שני אש"צ, מערכות תותח ותחמושת בלבד. (גם כיום מיכלי הדלק וחטיבת הכח לא זוכים למיגון שיא באברהמס ובליאופרד).

אולי זה יתן טנק מופחת גודל (יתרון בהיבט תמונת מטרה לאויב וגודל מטרה לתחמושת האויב)
אולי הגודל יהיה דומה אבל ניתן יהיה לחלק את מיגון השיא יותר יעיל על הטנק.

מבחינת פתרון בעיות חימושיות בתוך הקרב- אינני מכיר מספיק, ולכן לא יצא לי להכיר אירוע בו תוך מגע עם אויב, בין צבא סורי ובין חיזבאללה יורה טילים ומרגמות , יצא צוות טנק והדגים תרגולת קיצור זחל או העלאת זחל ובכך חזר להיות משמעותי באותו הקרב.
מצ שני, שער בנפשך ציוד פלוגת טנקים בשלושה נמרים חימושיים, ממוגנים לא כמו נגמ"ש החט"פ דהיום, שמגיעים אל טנק תקול ומושיטים לצוות תועלת מעשית בהשמשת הכלי. אולי שישה זוגות ידיים נוספות, אולי ארבעה.
אולי ניתן למצוא מקבילות בויכוח על שרידות הF16 הקטן לעומת הF15 הגדול והחזק?

לא יודע, אינני מקצוען בתחום.
אני כן משוכנע שלא ייתכן לפסול תפישה תכנונית שונה על בסיס "מי יצא להעלות את הזחל". האם זו התפוקה הנדרשת מצוות טנק בלחימה?

אגב, כל זה לא שווה כלום כל עוד אין מערכת טעינה גמישה ואמינה ומתפקדת גם אחרי פגיעות לא-חודרות או חודרות-חלקית.
לדעתי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 12-12-2009, 14:55
  משתמש זכר Oren732 Oren732 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.09
שלח הודעה דרך ICQ אל Oren732
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "בעיני נימוקי חימוש כאלה אינם..."

אולי אני פשוט מיושן ולא מצליח להתחבר לרעיון הזה של טנק עם צוות מוקטן. לדעתי טנק זה טנק והוא צריך טל"ת טא"ת וטפ"ש וטיפולי זחל וטיפול למקלעים ולתותח, זה דורש כח אדם וזה לא חשוב אם זה חירום או שגרה. ככה שמצד אחד מקטינים סד"כ באנש"צ אבל מצד שני זה דורש יותר אנשי חימוש בפלוגה כדי לקבל הספק עבודה זהה.
גם מבחינת חלוקת הקשב של המט"ק\תותחן אני לא מצליח לתפוס את זה. גם לכוון את הנהג, גם לנסות לקבל תמונת מצב ממה שקורה בחוץ, גם לתפעל מערכות כאלו ואחרות, לבצע בירי בתנועה, ועם כל העומס הזה לנסות להשאר קשוב לרשת הפלוגתית וכו' וכו'.

אולי לסינים ולרוסים זה מתאים, טנק זול יחסית, קטן, עם מעט אנשי צוות שממילא לא מתוכנן לשרוד לאורך זמן, פשוט להפעיל אותו במאסות אדירות ומי שנפגע נפגע והשאר ממשיכים הלאה.
ישן 12-12-2009, 16:38
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Oren732 שמתחילה ב "אולי אני פשוט מיושן ולא מצליח..."

לחלק מהנושאים ניתן להציע פתרונות טכנולוגיים.
תחשוב על המהפיכה שבהכנסת טנק עם 4 אנשי צוות לעומת דגמי הטנקים המוקדמים עם חמישה ויותר.

אני לא באמת משוכנע שטנק דו מושבע הוא הדבר הבא, אבל אני משוכנע שזה מועיל כתרגיל מחשבתי ברצינות ושבחינה אמיתית ולא מוטה יכולה להוסיף לנו.

לי מאוד קוסם הרעיון של בשלות טכנולוגית והנדסית באוטומציית הטעינה, שיכול לייתר את הטען. בשלות במערכות בקרת ירי שתפשט הבאת תותח ל"על" (אם טיל אויר אויר חד פעמי יכול לקבל ראש הדמאתי ו"לחשוב" אם המטרה שהוא רואה דומה למטוס אויב, מדוע לא מחשב בקרת ירי שלם?)

ואולי אז ניתן יהיה לדבר על צוות טנק בתצורה של קברניט וטייס משנה, אשר לכל אחד מהם בקרים לצידוד ונהיגה, מסכי תצוגה וכו'.
עכשיו אחד נוהג ומאתר מטרות לפי יכולתו, שני מאתר מטרות ויורה כמשימה עיקרית. שניהם מקשיבים לקשר והם יכולים להחליף תפקידים בלחיצת כפתור בעיקרון של "אני לוקח-אתה לוקח".
זו התיאוריה.
סתם כתרגיל מחשבתי קליל- היום DARPA נמצאת אחרי ביצוע ניסויי שליטה מרחוק בכלים עם מצלמות ש"מסתכלות" אל העולם לפי תנועות הראש של השולט. מתברר שלא בלתי אפשרי להציג תמונת עולם ולהגביר התמצאות במרחב של אדם שאינו בקשר עין עם השטח ודרך ממסרי קשר.
מעניין מה הישימות של כאלה פתרונות ליושבים בתוך כלי ממוגן.

במונחי קרב, אין לי ידע מספיק כדי לשער את משמעויות הצורך בהכשרות מעמיקות יותר לכל א"צ ומנגד פחות לוחמים "יורים" בפלוגה לצד יותר לוחמים "תומכים" בפלוגה.
יתכן שיוצרךלהגביר את המענה החימושי לפלוגת כלים כאלה בשל מיעוט הידיים בסך הכל- יתכן שאם כלי כזה ייבנה כמדגים, אם חשיבה מקצועית תעלה שייתכן שמכאנית ואלקטרונית הרמה מתאימה, אולי יתגלה שאמינות המכלולים מאפשרת קיום סד"כ חימושי פלוגתי דומה להיום.

לסיכום- לא בטוח שהיום ההנדסה והטכנולוגיה בשלות, אבל נדמה לי שסביר לצפות לכך בעתיד שלפני באק רוג'רס (או מסע בין כוכבים, למאותגרים).

אגב אורן- האם אתה מעודכן בהבדלים בין הטיפולים השונים בין המג"ח החדיש ביותר לבין המרכבה החדישה ביותר?
למתלהבים- אין צורך לפרט באינטרנט את תוכן התשובות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר