לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2009, 15:50
צלמית המשתמש של KRIDoron
  משתמש זכר KRIDoron KRIDoron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.09
עצומה לביטול קוי הפרדה באוטובוסים

ציטוט:
תחבורה ציבורית אמורה לשרת את הציבור. למרות זאת, בעקבות פניות של מנהיגים חרדים קיצונים, חברת אגד (הזוכה לתמיכה ממשלתית )מיישמת מדיניות של הפרדה בין גברים ונשים בקווי אוטובוסים. כיום יש 9 קווים עם הפרדה כזאת בירושלים, ועוד עשרות ברחבי הארץ: בקווים אלה נשים נדרשות לשבת במושבים האחורים. קשה להאמין שבמדינת ישראל, מדינה כביכול דמוקרטית ומודרנית, קיימת השפלה ממוסדות כזאת.
אם נשים לא רוצות לשבת ליד גברים בנסיעה, או להיפך, אף אחד לא יכריח אותם לעשות זאת. אבל לקבוע מדיניות שלפיה אסור לאישה לשבת בספסלים מסוימים או להמצא במקום ציבורי מסיום היא הפלייה פסולה המנוגדת לחוק כבוד האדם. מעבר לכך, כניעה לדרישות של קנאים דתיים היא טעות מסוכנת שהופכת את מדינת ישראל למקום סובלני פחות וקיצוני יותר.

ועדה מקצועית שדנה במדיניות של הפרדה הגישה את מסקנותיה לבג"צ: מדיניות זו של הפרדה אינה חוקית. אנחנו קוראים לשר התחבורה ליישם את המסקנות מיד ולהפסיק את ההפרדה הכפויה בין גברים ונשים בתחבורה הציבורית. בנוסף לחתימה על העצומה, אנחנו מבקשים להביע דעה לשר התחבורה, ח"כ ישראל כץ, בכתובתyiskatz@knesset.gov.il

http://www.atzuma.co.il/notodividedlines/

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2009, 07:30
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
תפסיקו להיטפל לחרדים, אתם מסנוורים משנאה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "עצומה לביטול קוי הפרדה באוטובוסים"

אגד עושה מאוד בשכל - היא מעניקה לאוכלוסיה את הצרכים המתאימים לה. ביהדות החרדית
יש הפרדה לא רק באוטובוסים - ככה הם חיים מקדמת דנא - ופתאום אתם, שאפילו לא נוסעים
באוטובוסים האלה - רוצים לכפות עליהם לשבת אחד ליד השני ואולי על הדרך - שיתחככו אחד
בשנייה.

תעשו לי טובה ותעשו טובה לעצמכם - רדו מהעניין האבסורדי והמסליד הזה. הקווים המדוברים
הם קווים מיוחדים לאוכלוסיה החרדית ולשכונות שלהם - זה לא שבאוטובוס בדרך לתל אביב יגידו
לכם היכן לשבת או לא.

אין פה שום תרחיש "רוזה פארקס" אז תפסיקו לחפש סנסציות. יש פה גולשים שבדרך קבע ברגע
שהם שומעים את המילה "חרדים", ישר מתחילים להתנשף כמו כלב ציד שבדיוק רץ הרגע 10
קילומטרים.

עוד מעט תגידו: בשביל מה השחיטה הכשרה? ובשביל מה חותמות כשרות? ואולי, בשביל מה
מדינה יהודית? לא צריך.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 13-12-2009 בשעה 07:34.
ישן 13-12-2009, 08:07
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
רק תיקון קטן לדבריך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "תפסיקו להיטפל לחרדים, אתם מסנוורים משנאה"

ההפרדה הטוטאלית בין המינים שקיימת היום בציבור החרדי היא לא מקדמת דנא. בבית המקדש היו שתי עזרות: היתה "עזרת ישראל" הפנימית, שבתוכה נכנסו רק גברים, והיתה "עזרת הנשים", שם נכנסו גברים ונשים בערבוביה. קיימות תמונות ישנות של הכותל המערבי מתחילת המאה ה20, ושם רואים גברים ונשים מתפללים בצוותא. וגם אם הייתה קיימת הפרדה בין המינים במהלך ההסטוריה, זה היה רק בזמן התפילות והטקסים הדתיים. בבתי כנסת שאינם חרדיים נהוג עד היום שאחרי סיום תפילת השבת מסירים את המחיצה, עושים את הקידוש, ואוכלים גברים ונשים ביחד. הרעיון של "אוטובוס מהדרין" ואפילו "מדרכות מהדרין" זאת המצאה של רבנים קיצוניים מהדור האחרון בלבד, שאין לו שום ביסוס הילכתי.

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 13-12-2009 בשעה 08:49.
ישן 13-12-2009, 15:10

את טועה ועלולה להטעות אחרים
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "רק תיקון קטן לדבריך"

הפרדה תמיד הייתה, גם בתקופת בית המקדש והלאה. את דבריי אני מצטט מדודו של אבי,
שהוא חזן בבית כנסת בירושלים ואף שוחט בעברו. "עזרת נשים" הייתה מקום משותף (אם
אפשר לקרוא לו כך), אך בשאר המקומות הייתה הפרדה גמורה.

אציין כי מאז שנכבשה ירושלים המזרחית במלחמת ששת הימים - הייתה תמיד הפרדה בכותל,
בטח ובטח בזמן התפילות. החרדים שמבקשים אוטובוסים עם הפרדה הם המהדרין ואינם "קיצוניים"
אלא מחמירים. אין שום רע בהחמרה כל עוד אינם פוגעים בזכויות שאר הציבור.

הסיבה להפרדה היא שמירת נגיעה, ולומר שעל נגיעה בטעות "מוותרים" זאת שטות - בעדה החרדית
מראש מונעים את הסיכוי לנגיעה ולכן יוצרים את ההפרדה. בבית הקדש ובבתי תפילה ההפרדה
קיימת מסיבת "היסח הדעת", שכן גבר יאבד את ריכוזו בתפילה כאשר תעבור לידו אישה. אגב, יש
גם איסור לאדם לעבור אדם אחר מתפלל, מאחר שהוא גם יגרום להיסח הדעת - מה שאסור בתכלית.

ישן 13-12-2009, 08:48
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "תפסיקו להיטפל לחרדים, אתם מסנוורים משנאה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ביהדות החרדית יש הפרדה לא רק באוטובוסים - ככה הם חיים מקדמת דנא - ופתאום אתם, שאפילו לא נוסעים באוטובוסים האלה - רוצים לכפות עליהם לשבת אחד ליד השני ואולי על הדרך - שיתחככו אחד
בשנייה..
רק אל תתן לעובדות להפריע לך לתיאוריה; אצל החרדים לא היתה הפרדה באוטובוסים מאז המצאת האוטובוס ועד השנים האחרונות בלבד. בנוסף, הפרדה פיזית לא תפריע למי שרוצה להתחכך. ובכלל מי שלא יסתובב עם ראש כחול באוטובוס, לא ישים לב אפילו במי הוא מתחכך. מבחינת ההלכה אין איסור בהתחככות מקרית שלא לצרכי סיפוק עצמי, והתחככות בבת סמינר מסוקסת כמוה כהשענות על בית-שחיו של אברך ישיבה עבדקן.

כמובן שכל זה לא גורע מזכותם של החרדים להחמיר במצוות עוד ועוד, רק לא לעוות את ההסטוריה.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 13-12-2009 בשעה 08:58.
ישן 13-12-2009, 17:32

אני לא צריך להביא דבר
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אתה מוזמן להביא דוגמאות להפרדת גברים ונשים בתקופה זו ברמת הטירוף בה היא קיימת כיום"

אני כן יכול להציג את דפוס ההתנהגות הזהה בין שתי התקופות. גם בתקופות עברו היו כאלה המחמירים
וגם כיום. לומר לך שבתקופת בית שני היו יהודים שיצרו הפרדה באוטובוסים - אני לא אגיד.

זה שהיום יש הפרדה במספר מועט של אוטובוסים זה לא שולל או נוגד דבר. היהדות היא דת משתנה
ומשתדרגת. לפעמים לכיוון הליברלי ולפעמים לאו. החרדים שומרים בקנאות על המסורת והמנהגים
שלהם, לכן פעמים רבות הם דווקא לוקחים את היהדות לחלקים יותר קונסרבטיבים וסגורים.

ההיגיון המאוד פשוט של ההפרדה באוטובוסים הוא עקרון הנגיעה. ברגע שאין הפרדה בין גברים לנשים -
בהכרח שבסופו של דבר תהיה נגיעה. לכן מראש מונעים זאת. אתה כחילוני רואה זאת כפרמיטיביות,
אפליה וכו' - הם לא.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 13-12-2009 בשעה 17:34.
ישן 14-12-2009, 09:12

מדהים, שכשנגמרים הטיעונים ההגיוניים - אתה חושף את שנאתך
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אז מבחינתך, זה לגיטימי שבקווים שעוברים באזורים חילוניים, יחליטו כי נוסעים חרדים ישבו"

למרות שאתה מבין את כוונת המשורר (החרדים), אתה בכל זאת מנסה להלביש את המעשה שלהם
על שנאה - ואין מדובר בשנאה, לא משנה כמה תנסה להציג את זה כך.

החרדים שכן מחמירים ורוצים הפרדה, לא רוצים הפרדה בינם לבין חילוניים, אלא הפרדה מנשים,
בגלל כל המצוין לעיל. אם חילוניים ידרשו הפרדה מחרדים זאת תהיה גזענות ושנאה, כי אין שום סיבה להפרדה.

ההפרדה אצל החרדים היא לא של חילוניים, אלא של נשים (גם מהמגזר שלהם), מהסיבות דתיות,
הלכתיות, אמונתיות. אני כמובן אוהב שנשים סביבי, אבל אני לא יכול להכריח אוכלוסיה שלמה ושמרנית
להיות כמוני - וזה קורה ב-מ-ח-ו-ז-ו-ת-י-ה-ם.

ישן 14-12-2009, 13:47

זה פשוט פנטסטי לראות אותך מתפתל ומחפש איך "לנצח" בוויכוח
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תמיד כשנגמרים לך הטיעונים (וזה קורה די מהר) אתה זורק את נושא השינאה."

הרי כתבת באחת התגובות מעליי:
ציטוט:
יש להם זכות להקצין עמדותיהם, אולם אז הם מוותרים על השימוש בטענה בנוגע לקדמוניות המנהג
אז נתתי לך דוגמה אחת מיני רבות לחלקים ביהדות הקדומה שהחמירו עם עצמם.

אז מצד אחד טענת שיש להם הזכות להחמיר עם עצמם וביקשת "הוכחה מהמקורות". עכשיו אתה אומר שבכלל מדובר
בגחמה של החרדים! לא משהו אמיתי - גחמה, חשק, תירוץ. לכן מותר לחילוניים להיות גזענים ושונאי חינם.

אין כלל מקום להשוואה בין שני המקרים - עצם ההשוואה שלך מעמידה אותך במקום מאוד ברור. כמובן שאני לא
מתפלא. "אהבתך" לחרדים ידועה מקדמת דנא.

ישן 14-12-2009, 20:01

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "כל עוד מדובר בשירות ציבורי, הרי שזכותי להשפיע עליו."

ראשית, מדובר בחברה פרטית, דבר שני - אינך יכול להשפיע על החברה ביחסייה לקבוצות אחרות
באוכלוסיה. אתה כן יכול להשפיע על החברה בהטבות או התייחסות שונה אלייך ולמקום מגורייך.

ניסיון לכפות על אגד את רצונותייך, בייחוד שאלה הם רצונות שליליים, זה פשוט מגוחך ואף מדגיש את
שנאתך. אילו השינויים שהייתה מבצעת חברת אגד היו פוגעים בך - ניחא. הם לא - אתה פשוט מתנכל
לחרדים (אגב, העצומה הזאת לא תצליח מהסיבה הזאת בדיוק).

לגבי קווים של חילונים - כתבתי כבר שפה יש לפנות לא לאגד אלא לחקיקה או להפעלת לחץ על
הממשלות. להתנגח בעדה החרדית לא יביא שום תוצאה, אלא אם כן המטרה היא ההתנחגות עצמה.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 14-12-2009 בשעה 20:04.
ישן 14-12-2009, 14:12
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תמיד כשנגמרים לך הטיעונים (וזה קורה די מהר) אתה זורק את נושא השינאה."

אולי לא שינאה, אבל זה בהחלט ניראה כמו ניסיון להכעיס. כי אני אישית לא מצליח להבין
למה אנשים, שרוב הסיכויים שבכלל לא גרים באזור שבו יש קווים נפרדים, מפיצים עצומה
כזו. מילא אם חרדים היו מפיצים עצומה כזו, או אנשים שמשתמשים בקווים האלה וחשים
את עצמם נפגעים מההפרדה הזו, אבל זה לא נראה המצב במקרה הזה. אם באמת חוסר
השוויון וההפליה הם מה שמניע את כותבי העצומה הנ"ל הרי שיש מקומות שבהם ההפליה
הרבה יותר פוגעת בנשים ומעליבה אותן, למה שלא יתחילו שם?

ישן 14-12-2009, 21:08

כפי שכתבתי, אני מבין לגמרי את רצונם של החילונים בהפרדת דת ומדינה
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "ומבחינת כבודו, האם שאיפת החילונים להפרדת הדת מהמדינה הינה מוצדקת או לא?"

אני נגד. אני חושב שישראל היא מדינה מיוחדת במינה. אני חושב שעלינו לשמר את הזהות והאופי שלנו והפרדת דת ומדינה תתחיל את הסדק הראשון. אני גם חושש שמא למשל ייסוד חוקה במדינה יפגע בנו, גם מבחינת אזרחינו הערבים וגם בנושאים אחרים - מה שיקרב את ישראל יותר ויותר דפוס מדינת כלל אזרחיה ומשם איבוד הזהות היהודית.

דעתי על זכותם של החילונים? יש להם את כל הזכות שבעולם להילחם על דרכיהם - והיו רבים שניסו גם בממשלות ישראל ונכשלו. אני רק מקווה שמי שיעשה את הצעדים מרחיקי הלכת האלה יקח בחשבון את כל הפרמטרים.

ישן 14-12-2009, 20:44

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "מדוע כאשר הדבר מוגדר כ"דת" צריך להחשב בו?"

לא כל דרישה שקשורה לדת הופכת מייד ללגיטימית. אני למשל לא אוותר על השרימפסים שלי ואני לא אוותר על טיולי הג'יפים שלי בשבת. אבל כמו שאתה לא רוצה שהדת תיכנס לך לחיים הפרטיים ותגיד לך מה לאכול בבית, ככה אתה לא יכול להגיד להם מה לעשות בבתים ובשכונות שלהם, אם קו האוטובוס משרת ברובו ציבור חרדי אין שום סיבה אמיתית לא להתחשב ברגשות שלהם. כל פעם שאתה מתעצבן כשהחרדים מנסים להיכנס לך לצלחת, או מנסים לכפות עליך לא לחגוג את הסילבסטר, תיזכר בדיון הזה, כי אתה עושה להם את אותו הדבר.

ישן 13-12-2009, 19:10
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אכן, איני רואה ההבדל בין הפרדה בחתונה, בבית הכנסת, בכותל - באוטובוסים"

אה, אין לי דעה בעניין. אני לא מתגורר באיזור שיש בסביבתו קו מופרד כדי שאוכל לגבש דעה בעד או נגד. מבחינת אגד, זו אולי לא חברה פרטית שזכותה לעשות ככל העולה על רוחה, אך היא כן צריכה לעמוד בתחרות מול חברות מתחרות שיכולות לתפוס את נתח השוק הזה, ולכן במסגרת התחרות נראה לי שהיא כן יכולה לבצע הפרדה באוטובוסיה, ולאנשי החופש כמו גם נטורי-קרתא יש הזכות שלא לעלות עליהם.

מה שכן יש לי לומר, זה שההפרדה הנ"ל היא רק תוצאה של קבוצת קיצונים שכופה את דעותיה על כלל הציבור החרדי. אותה קבוצה שמפגינה בירושלים בנושא זה או אחר חדשות לבקרים. רוב הציבור החרדי לא מעוניין בהפרדה הכפויה הזו כלל.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 13-12-2009 בשעה 19:15.
ישן 13-12-2009, 21:36
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אכן, איני רואה ההבדל בין הפרדה בחתונה, בבית הכנסת, בכותל - באוטובוסים"

ציטוט:
איני רואה פסול בכך שאגד מתאימה את עצמה לאוכלוסיות שהיא משרתת.

אכן אין פסול בכך, אך אגד עושה מעבר לכך. בקווים מסויימים ישנם מחירים שונים אם אתה עולה לאוטובוס בתחנה
מרכזית או בשכונה חרדית (בעיקר קוים בינעירוניים היוצאים מי-ם). אני רואה בעייתיות רבה ביותר בכך שאני אשלם
בקו מירושלים לאזור המרכז מחיר אחד, ומי שיעלה באזור בר אילן לאוטובוס שיעדו זהה, ישלם בעשרות אחוזים פחות.

עם הפרדה בקוים פנימיים שלהם אין לי בעיה. כן יש לי בעיה כשמנסים להחיל את אותם חוקים גם בקוים שמשרתים
את כלל האוכלוסיה (ושמעתי ואף חויתי מס' חוויות מאד לא נעימות מקו 400...). כל זמן שזה נשמר בגבולות
ה"טריטוריה" הפרטית שלהם - שיבושם להם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 13-12-2009, 10:25
  BigSmoke BigSmoke אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.09

בעיקרון, אתה צודק.

העניין שבנושא הספציפי הזה הבעיה היא לא החילוניים, אלא הנשים החרדיות שקולן לא נשמע.

כבר כמה וכמה פעמים שיצא לי לקרוא כתבות בנושא ההפליה בין גברים לנשים בקו למהדרין, שבהן יש לא מעט נשים חרדיות שמתנגדות אליו, אבל לא יכולות לעשות דבר משום שמדובר במלחמה ללא אפשרות לנצח בה מבחינתן. הפחד מענישה ומהוקעה עושה את שלו.

דוגמא אחת לכך היא כאן: http://www.kikar.net/4790.html . מדובר בסיפור אמיתי של אישה חרדית שעלתה לאוטובוס בקו המהדרין ונדרשה לעבור אחורה באלימות לא פשוטה מכלל, שהיא נושאת תינוק בידה.

המאבק צריך להיות למען הנשים החרדיות, שמעמדם בחברה החרדית עדיין נחות ביחס לגברים - וכאן, אין שום קשר לחילוניות.
ישן 13-12-2009, 18:48

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "..."

קראתי עכשיו, אבל ניראה לי שאתה לא קראת או לפחות לא קראת את כל המאמר.
ציטוט:
נחסוך מכם, קוראים יקרים, את הסאגה שהתפתחה כאן ואולי התאימה לרמתו הרוחנית של אותו בחור, אך לא מתאימה לרמתם של יהודים יראי-שמים שקוראים כאן באתר, או יהודים יראי-שמים בכלל.

ציטוט:
אדם שמקפיד על מצות ה'גדולים' שציוו על אוטובוסי ה'מהדרין', אך אינו מכבד את הבריות, ולא זו בלבד אלא שמבזה, משפיל, ופוגע כנגדן – יצא שכרו בהפסדו. פושע יאמר לו, ולא צדיק.
אין זו לא דרך התורה, פשוט משום שאין זו דרך האנושיות הבסיסית, המוסריות הטבעית.

בקיצור מה שאני מנסה להגיד זה שאם יש אנשים שמפעילים אלימות, פיזית או מילולית, על נשים כדי שיעברו לאחורי האוטובוס צריך לתת לחוק לטפל בהם. להסיק ממקרים ספורים זה לא נכון בשום מקרה וגם לא במקרה הזה. מישהו שאל בכלל את הנשים החרדיות אם הן מעוניינות שיעזרו להן? אולי רובן מרוצות מההסדר הזה?

ישן 14-12-2009, 01:49
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "כמובן שאיש לא שאל את הנשים החרדיות לדעתן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
מדובר בקבוצה של (תן לי לנחש): חילוניים, תל אביביים, שמאלנים. אין להם שום קשר עם החרדים - הם
פשוט מחפשים אקשן. לא אכפת להם כלל מזכויות נשים אלא פשוט להתנגח "בשחורים" ומצידם לתקוף
על הדרך את אגד רק כדי לספק לעצמם את היצר הזה.

מבלי להכנס למהות הויכוח פה (אנשים נתנו טיעונים משכנעים לשני הכיוונים וכמי שלא נוסע באוטובוסים בארץ כבר שנים אין לי מספיק ידע בנושא בכדי לגבש דעה עצמאית) אתה מניח פה המון הנחות בנוגע לזהות ומניעי כותבי העצומה. דעה נחרצת כל כך ראוי לה שתגובה באיזה שהם סימוכין שאם לא כן כל התגובה הזו שלך היא לא יותר מספקולציה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:06

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר