לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2009, 18:42
  Vision1 Vision1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.07
פיקוד העורף מתכונן לגרוע מכל

פיקוד העורף קיים תרגיל שמדמה אירוע נפילת טילים בלתי קונבנציונליים על הבירה ופגיעה במאות בני אדם. התרגיל, בשיתוף ביה"ח שערי צדק, הסתיים לשביעות רצונם של כל המעורבים. ראש מחלקת הרפואה בפיקוד סיכם: "לאחר צפייה בתרגיל, אני מרגיש שאני יכול לישון כמו תינוק"

נדב דויטשר

שלושה טילים בעלי ראש בלתי קונבנציונלי נופלים בזה אחר זה סביב שכונת בית וגן בירושלים. מהחומר הכימי נפגעו מאות אנשים, ועשרות אמבולנסים של מגן דוד אדום ופיקוד העורף יוצאים זה אחר זה לאסוף את הנפגעים הרבים למתחם הגדול שהוכן מבעוד מועד בבית החולים שערי צדק, שממוקם בלב השכונה הירושלמית. והכל כמובן תרגיל-תרגיל-תרגיל.

אנשי היחידה הצבאית של בתי החולים בפיקוד העורף (יחצ"ב), לא הופתעו כלל מנפילת הטילים. כבר שבוע שהם בכוננות, והנה הגיע רגע האמת. תוך מספר דקות הם כבר פרוסים ברחבת בית החולים, מוכנים לקליטת הפצועים. אך בטרם יהיה ניתן להכניס את הפצועים לבית החולים, אנשי היחידה מבצעים טיהור מלא ומקיף של החומר הכימי שפגע בגופם של הפצועים. לאחר מיון של הפצועים לפי חומרת הפציעה, שופכים אנשי היחידה על גופם של הפצועים אבקה על בסיס טלק שסופחת את החומר הכימי אליה. לבסוף מתבצעת שטיפה רטובה של הפצועים וניתן לקחת את הפצועים למחלקה הרלוונטית בבית החולים.

בית החולים ערוך לקלוט במצבי חירום מאות בודדות של פצועים, ו-200 הפצועים שהגיעו גורמים לתפוסה כמעט מלאה בכל מחלקות בית החולים. ואולם, פחות משעתיים לאחר שהגיע הפצוע הראשון לבית החולים, עוזב הפצוע האחרון את שטח הטיהור בפתח בית החולים והשלב המכריע של הטיפול בפצועים הסתיים בהצלחה רבה.

למרבה המזל, תרחיש מפוברק זה היה,כאמור, אך ורק חלק מתרגיל שערך פיקוד העורף ביחד עם מגן דוד אדום ובית החולים שערי צדק בירושלים ולא אירוע אמיתי. למעלה ממאה חיילי יחידת היחצ"ב של פיקוד העורף לקחו חלק בתרגיל, שדימה כאמור נפילת טילים בלתי קונבנציונלים, טיהור הפצועים ומיון שלהם בבית החולים. ההצלחה הרבה בתרגיל וההשקעה של אנשי פיקוד העורף בכלל, והיחצ"ב בפרט, נותנת זריקת עידוד לגורמים הרלוונטיים בדבר המוכנות לטיפול בפצועים בעורף במקרים נדרשים.

אנשי בית החולים היו מרוצים למדי משיתוף הפעולה עם פיקוד העורף, הן בזמן התרגיל, והן בעבודה היומיומית: "כולם לוקחים את הכל ברצינות, ולכן זה נראה מאוד יפה וזורם בצורה בלתי רגילה", מסביר מנהל בית החולים שערי צדק, פרופ' יונתן הלוי, ומוסיף: "אחרי התרגיל הזה, שבו עשינו חיקוי של המציאות, אני בטוח במוכנות בית החולים לשעת חירום". בנוגע לטיפול בפצועים רבים באירוע קונבנציונלי, הוסיף פרופ' הלוי בחצי חיוך: "באירועים קונבנציונלים בית החולים מילא מאז ומתמיד תפקיד מרכזי, ולצערי תרגלנו במציאות הרבה אירועים כאלה".

"אני מתמוגג" מכריז אל"מ יורם לב-רן, מפקד מחוז ירושלים בפיקוד העורף. "בתרגיל השתלבו יפה מאוד הרפואה האזרחית והצבאית יפה יחדיו. המערכת שמטפלת באזרחים במקרים כאלו היא לא טבעית, אלא מורכבת מהמון גורמים וארגונים. אנחנו דואגים לחבר אותם בצורה הטובה ביותר, ואני חושב שזה נותן מסר חזק לאזרחי המדינה"

ראש מחלקת הרפואה בפיקוד העורף, אל"מ ד"ר אריאל בר, היה נחרץ אף יותר: "לאחר צפייה בתרגיל, אני יכול להגיד שאני מרוצה מאוד. אני סומך על אנשי היחידה באופן מוחלט, ומרגיש שאני יכול לישון כמו תינוק בלילה". ד"ר בר הוסיף שבתרגיל הנוכחי הונהגה לראשונה מערכת ממוחשבת, דרכה ניתן לבצע ניתוב וניטור של הפצועים שמגיעים לבית החולים. "ברושם ראשוני המערכת הזו עבדה יפה מאוד, וכנראה שהיא תשלב בתרגילים ובזמן אמת בעתיד", הוא מסכם.

בחודשים הקרובים ימשיך פיקוד העורף בסדרת התרגילים שהוא מקיים בבתי החולים ברחבי הארץ, על מנת לשמר ולשפר את מוכנותם לעת מצוא.

מקור:

http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/today/09/12/1303.htm

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/A672E610-E3E0-43C5-B9F7-064A4227C53E/0/ITA_0033s.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:48

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר