לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2005, 16:58
  4387 4387 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.04.05
סט"ילים או דבורים ועוד כמה שאלות חשובות

שלום לכם,
יש לי כמה שאלות:
אני החלטתי כבר דיי מזמן שאני הולך לחייל הים. קיבלתי זימון למיונים של סט"ילים/דבורים לעוד 3 שבועות.. (למרות שאין לי כוח שוב לעשות את החרא הזה - הייתי במיונים לחובלים ולא עברתי).
במידה ואני יעבור את המיונים האלה, כי שמעתי שהרוב עוברים, יש לי כמה שאלות..
1. יש צורך לדעת לגיבוש פרטים על ספינות וכל מני מושגים ימיים? כי לא ידעתי בגרוש שום דבר למיונים בחובלים ולא עברתי, ושמעתי שיש בחינות, אז.. אפשר תשובה לזה?
2. אם לא עברתי את המיונים האלה של החובלים, והבנתי שהמיונים של הסטילים והדבורים הם אותו דבר רק בלי הקטע הפסיכוטכני, כדאי לשנות קצת את התשובות לשאלונים ממה שרשמתי פעם שעברה? (למרות שפעם שעברה הייתי בסדר לגמרי, אני לא מבין למה לא נתנו לי גיבוש לחובלים).
3. אני באופי שלי לא בן אדם מנהיג, אבל אני משתף פעולה ואוהב לעזור. קראתי פה על חלק מהפעילויות של הגיבוש שדורשות להראות מנהיגות. זה דבר חיוני? כי לא נוח לי לפעול נגד האופי שלי. אני יעזור כמה שאפשר ויבצע את המשימות בצורה הטובה ביותר, אבל אני לא בן אדם ששומעים אותו מעל כולם ומחלק פקודות כדי שהמשימה תתבצע טוב יותר. מה שבעצם אני שואל זה, האם אני יכול לעבור את הגיבוש גם מבלי שבמשימות האלה אני יבלוט?
4. בתחילת השנה הייתי מכוון לגמרי על קרבי, וכמה שיותר גבוה. זאת אומרת, היחידות המובחרות. התאמנתי אפילו ביחידה לקראת גיוס כדי לעלות את הכושר שלי. עם הזמן, הבנתי שהקטע הזה הוא לא בשבילי, וגם פרשתי מהיחידה אחרי 3 חודשים. זאת אחת הסיבות שאני מעוניין בחייל הים - חייל קרבי, לא דורש מאמץ גבוה, ועם אחלה חברה. וגם אני אוהב את הים. קיצר, מאז דיי התעצלתי ולא התאמנתי כמעט.. עכשיו הכושר שלי הוא בינוני פלוס מינוס. האם זה מספיק בשביל הגיבוש הזה? זה נורא מלחיץ אותי..
5. השאלה שהכי מעניינת אותי, ובכל מקום אני שומע דעות אחרות - מה יותר טוב?! סט"ילים או דבורים? הבנתי שבדבורים אתה יותר על הים, חברה יותר מגובשים, קצת יותר כיף. אבל בסטי"ילים אתה נוגע באלקטרוניקה ונשק יותר טוב וכל מני כאלה. קיצר, בבקשה תענו לי את דעתכם, מה יותר טוב?

מקווה לתשובות
בתודה, איתמר.

נערך לאחרונה ע"י 4387 בתאריך 10-04-2005 בשעה 17:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2005, 17:16
צלמית המשתמש של WildClaw
  WildClaw WildClaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
מידע שמע זה לא כזה פשוט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 4387 שמתחילה ב "סט"ילים או דבורים ועוד כמה שאלות חשובות"

אני חושב שלא אתה ולא אני יודעים בדיוק מה מחפשים בגיבוש סטילים או בחובלים. לפי דעתי הכי טוב להיות כנה ולרשום מה שאמרת כאן שאתה מחשיב את עצמך כאיש צוות טוב,זה יכול להביא אותך רחוק בדבורים/סטילים.
כשאני עשיתי את הבחינות של החובלים עניתי אולי על חמש שאלות נכון בשאלון הימי ובכל זאת קיבלתי חובלים ואפילו פסיכולוג לא עשיתי, והרבה אנשים אחרים אמרו לי שגם הם לא ידעו כמעט כלום במבחן הזה ובסוף גם הם עברו.
עוד דבר, אם אתה מחפש שירות קל אני לא חושב שחיל הים הוא המקום האידיאלי, אתה אומנם לא חירנ"יק אבל הקריעה שם לא פחות קשה. זה שעושים טירונות 02 זה לא אומר שאחר כך לא יקרעו לך את הצורה בבה"ח ושלא נדבר על השרות עצמו שלפי דעתי דורש הרבה אחריות ולא לכסות תחת כמעט כל הזמן שזה די מתיש. שמעתי שמועה גם שמחזורים הקרובים הטירונים של הסטילים יעברו טירונות ימית בנוסח חדש ששוות ערך לתעודת לוחם 03.
בסטילים יש יותר פעילות מבצעית מדבורים, אבל בדבור באמת זה יותר אינטימי. תבחר מה שיותר קרוב אליך
בהצלחה
ישן 10-04-2005, 23:56
  Mad Dog Mad Dog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.03
אני אענה לך על 2 השאלות האחרונות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 4387 שמתחילה ב "סט"ילים או דבורים ועוד כמה שאלות חשובות"

אם אתה מחפש שירות קל,אל תבוא לחיל תבוא לחיל הים נקודה.
הרבה נופלים באשלייה הזאת שהחיל זה לא יותר משייט בספינת תענוגות והכל טוב ויפה שם,שהם מגיעים לספינות האשלייה מתנפצת להם והדרך מאותו מקום לירידה לתפקיד חוף בקרייה היא מאוד קצרה.
זה שהחיל פועל בסביבה שונה לא אומר שיותר קל שם,ההפך זאת סביבה שעבור אנשים מסויימים יכולה להיות מאוד קשה..
אז עושים טירונות 02,אז? (לגבי השמועה שהשני שמע הוא צודק,במחזור שלי היה אמור להתחיל הטירונות ים בבה"ד אבל כנראה שזה ייצא לפועל רק מיולי,ובלי קשר בתעודת שחרור של לוחמי כלי השייט כתוב רובאי 03..)
אתה מגיע לבה"ד לשבוע קליטה ולא יודע מה נופל עליך,ואז מסיים קורס ועולה לספינה,ובתור צעיר עד סמל אתה טוחן צד תורן יחד עם התפקיד שרכשת שאתה צריך להמשיך ולצבור הסמכות..
יש אנשים שמאוד יאהבו את זה ויש אנשים שזה יכניס אותם לדכאונות ויגרום להם לקלל כל רגע שהם באו לחיל,ככה ששירות קרבי קל אין באף מקום מסתבר..
ולגבי מה עדיף?
לא יודע אני חושב שזה עניין אישי,אני אישית מתגייס בשבוע הבא לחיל ומעדיף סטי"לים,למה?
לא יודע,נראה לי יותר העניין של הספינה הגדולה עם המערכות המתקדמות שהמבצעים שהיא עושה השתיקה יפה להם,אבל את הדבורים אני גם לא אפסול,יש הרבה שמעדיפים להגיע לשם ויש מרוצים ב2 המקומות,וגם יש סט"ילים שבהם הצוות מגובש והאנשים שם מצויינים,ככה שצוות ואווירה חמימה בכלל לא חסרה בחיל הזה,ככה שעניין מה עדיף,זה סובייקטיבי בלבד..
מקווה שעזרתי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:24

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר