לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2009, 16:17
  _סיון_ _סיון_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.06.06
העברת נתונים בין אתר אינטרנט לשרת

שלום לכולם,

אנחנו עובדים על פרוייקט שנכללים בו מספר מחשבים המבצעים מדידות שונות, את נתוני המדידות נשלח למאגר נתונים שיישמר במחשב אחר שישמש כשרת ולאפשר את הצגתם באתר (בהתאם לשאילתות של הגולש).

לגבי שליחת הנתונים מהמחשבים שמודדים אל השרת - אני מניחה שנוכל לעשות את זה ישירות ב-TCP בשפת C. אבל לגבי העברת הנתונים בין השרת ללקוח - לא ברור לנו כל כך איך לעשות את זה.

השאלה שלי היא אם יש לי דף HTML עם כמה תיבות טקסט, combo-box וכדומה - איך אני לוקחת את הנתונים האלו ומעבירה אותם למחשב המסויים שמשמש כשרת? (האם יש איזו שפה/פרוטוקול שמסייע לעשות זאת?)
וכמובן, איך אני שולחת בחזרה את הנתונים לדף האינטרנט...

תודה (מראש) לכולם על העזרה,
סיון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2009, 16:41
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
תלוי איך כתובה התוכנה של השרת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי _סיון_ שמתחילה ב "העברת נתונים בין אתר אינטרנט לשרת"

אם כל מה שיש לכם הוא שרת WEB שיודע להציג טפסים
תוכלו לשלוח את תוכן הטפסים כשאילתת GET או POST של פרוטוקול HTTP
ולבצע למעשה את אותה פעולה שאדם יוכל לבצע באופן ידני בדף בעזרת דפדפן

אפשרות אחרת היא להפעיל Application Server על השרת ולכתוב קוד קצר שישתמש בפרוטוקול
Web service שהוא התקן הרשמי לביצוע פעולות בין שרתים.

קישור: http://en.wikipedia.org/wiki/Web_service

והסבר נוסף: http://www.w3schools.com/webservices/default.asp
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

נערך לאחרונה ע"י המממ בתאריך 14-12-2009 בשעה 16:46.
ישן 20-12-2009, 07:50
  _סיון_ _סיון_ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי _סיון_ שמתחילה ב "העברת נתונים בין אתר אינטרנט לשרת"

תודה לשלושתיכם,

קראתי לגבי HTML ו-ASP.net והבנתי איך יש לבצע את החלק של קבלת נתונים מה-database.

אבל...

עכשיו אני מבינה שה-database שלי צריך לשבת על שרת אמיתי ולא על המחשב הפרטי שלי ולכן יש לי שאלה נוספת:
יש לי תוכנית C שמבצעת את כל המדידות שאת תוצאותיהן יש להכניס למבנה הנתונים (נגיד, אחת ל-10 דקות) - איך אני עושה זאת אם הוא נמצא על השרת?

(אם אין אפשרות ישירות מ-C, אני יכולה נגיד לכתוב את תוצאות המדידות לקובץ או משהו אם זה יעזור)

הערה: אם זה משנה משהו לתשובה, אז יש מספר מחשבים שמבצעים מדידות ואת כולן יש להכניס למבנה הנתונים. (למרות שבמקרה שזה כזה בעייתי אני יכולה לתקשר ביניהם עם TCP\IP ב-C ואז את כל הנתונים להכניס ל-DB ממחשב אחד)

תודה, סיון

ישן 20-12-2009, 08:17
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי _סיון_ שמתחילה ב "תודה לשלושתיכם, |עשר| קראתי..."

אפשר להשתמש ב Web Service אם רוצים פתרון גנרי, או פשוט יותר, ליצור מהלקוח בקשות GET/POST (תלוי בסיבוכיות ובאורך המידע) לסקריפט על השרת שיאסוף את הנתונים וישמור אותם ב DB. חשוב לשקול גם ענייני אבטחת מידע (הלקוח יוכיח לשרת שהוא מורשה בצורה כלשהיא). דרך אחרת היא ליצור חיבור ישיר ל DB מהלקוח, ולהזין ישר ל DB, על גבי האינטרנט. אני לא הייתי ממליץ לעבוד בצורה זו מכמה סיבות שונות: אבטחת מידע, ביצועים, ואיבוד היכולת שבד"כ יש לשפות צד שרת לעשות ניתוח של המידע (בקרת שגיאות, למשל), הרבה יותר בקלות מאשר בקליינט ישירות. שלא לדבר על כמה מה DB נאלצים לחשוף ללקוח ובעקבות כך פגיעות גדולה יותר להשחתה בטעות או במזיד...

ישן 20-12-2009, 08:26
  _סיון_ _סיון_ אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אפשר להשתמש ב..."

אתה מתכוון למשל למשהו כזה? (אם הבנתי נכון ואם זה אפשרי...)

- ליצור דף HTML נוסף שהכניסה אליו תתאפשר רק בעזרת הכנסת שם משתמש וסיסמא.
- אנחנו (יוצרי האתר) נתחבר לעמוד זה מכל מחשב בו מתבצעות מדידות ונשאר מחוברים תמיד
- העמוד הזה יישלח כל (למשל) 10 שניות את המידע שיש באותו המחשב שאנחנו רוצים להוסיף ל-DB וייזום הרצת סקריפט על השרת שמוסיף אותם ל-DB

אבל איך הוא ייקח את המידע? יש אפשרות לקרוא אותו מקובץ או משהו כזה? כי בעיקרון המידע הזה נמצא בתוכנית C... (הבעיה שלי היא החיבור בין הנתונים מ-C ל-HTML במקרה זה)

תודה, סיון

ישן 20-12-2009, 09:25
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי _סיון_ שמתחילה ב "אתה מתכוון למשל למשהו כזה?..."

אין צורך ליצור דף HTML... משום שאין כאן ממשק משתמש. השרת יכול לעבד תוצאה של "טופס" HTML אפילו אם לא היה טופס כזה, ובלבד שהוא מקבל בקשת HTTP בפורמט שדפדפן היה שולח לו הוא היה שולח טופס.

לדוגמא, נניח שהלקוח שלי הוא מכשיר GPS, ואני רוצה, בשידור חי, לדווח לכל העולם, מה המסלול שבו אני מתקדם. מה אני צריך לשם כך? מסד נתונים שבו יש טבלה עם 5 עמודות: מספר רשומה, זמן רישום, קו אורך, קו רוחב, גובה.

לאחר מכן, בתוכנה שלי, שמחוברת למכשיר ה GPS, אני יכול ליצור בקשת HTTP אל השרת, שנראית כך:

קוד:
GET /process-gps-data.php?unixtime=1261297321&longitude=34.76666&latitude=32.083333&height=123 HTTP/1.1 Host: my-website.com

שלצורך העניין, ב C, אפשר לעשות על ידי פתיחת סוקט לפורט 80 על הכתובת של השרת, ופשוט שליחת הנ"ל ל stream. או להשתמש בספריה קיימת ונוחה, כמו libcURL שתעשה את זה בשבילנו.

השרת יקבל את זה כאילו שלחו אליו טופס עם השדות unixtime, longitude, latitude ו - height, וכל מה שנשאר לסקריפט צד השרת, זה לקחת את הנתונים האלה (ולעשות עליהם בדיקת sanity, שהם נתונים ואלידיים, ושאין מצב ל SQL Injection...), ולדחוף אותם ל DB.

לאחר מכן, שנרצה להציג לאחרים את המסלול, פשוט נטען את התוצאות מה DB, נמצא מפה שמכילה את סט נקודות האורך/רוחב (למשל - מ Google Earth), ופשוט נצבע עליה פיקסלים בהתאם למיקומים השונים שנאספו - וכך נראה את המסלול.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:12

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר