לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2009, 04:45
  jiddisch2005 jiddisch2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.05
איך יוצרים Router בחלונות שרת?

רציתי לבדוק איך אפשר לחבר 2 מחשבים שיש להם מקטע של כתובת IP שונה, קראתי שהדבר נעשה על ידי Routers. כדי לבדוק זאת, התקנתי על המחשב שלי windows 2008 עם hyper-v, והתקנתי 2 מערכות הפעלה (Windows 2008) וירטואליות. חיברתי רשת וירטואלי בין המחשב הראשי לאחד המחשבים הוירטואליים, כמו כן חיברתי רשת רק בין המחשבים הוירטואליים.

את המחשב הראשי עשיתי Domain ונתתי לו כתובת 192.168.1.1.
את המחשב השני צירפתי ל-Domain ונתתי לו כתובת 192.168.1.2 ובDNS רשמתי 192.168.1.1.
במחשב השלישי נתתי כתובת 192.168.2.1 וב-Default Gateway רשמתי 192.168.1.2 וב-DNS לא רשמתי כלום.
כרגע אני מצליח לעשות פינג בין המחשב הראשון והשני ובין המחשב השני לשלישי, אבל לא בין המחשב הראשון והשלישי.

במחשב השני התקנתי את ה-Role שנקרא Routing and Remote Access כדי שישמש בתור נתב בין שני המחשבים והוספתי שם את הפרוטוקול RIP. עכשיו כשאני פותח את ה-Routing and Remote Access אני לא רואה בכלל את הכרטיסי רשת שיש על המחשב השני (למרות שתוך כדי משחק היה איזה רגע שהצלחתי לראות כרטיס אחד). מישהו יכול לומר לי איך צריך להגדיר נכון את כל המספרים של ה-IP ושל ה-DNS ושל השער ברירת מחדל כדי לסדר את הבעיה? שימי?

נערך לאחרונה ע"י jiddisch2005 בתאריך 15-12-2009 בשעה 04:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2009, 04:53
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jiddisch2005 שמתחילה ב "איך יוצרים Router בחלונות שרת?"

ראוטר הוא מחשב שיש לו שני כרטיסי רשת שבכל אחד מהם מוגדרת כתובת על subnet שונה, ומופעלת בקרנל שלו האפשרות להעברת תקשורת בין כרטיסי הרשת. לא צריך את כל הדברים המסובכים שעשית (ובוודאי שלא צריך את חלונות, hyper-v, דומיין, או כל דבר אחר - לינוקס פשוט יספיק וייתן ביצועים טובים בהרבה).

אם אתה בכל זאת להיות בעל הראוטר הייעודי הראשון בעולם שרץ על חלונות... תגדיר שני כרטיסי רשת באופן שאמרתי, ובצע את השינוי הבא ברג'יסטרי:
קוד:
Hive: HKEY_LOCAL_MACHINE Key: SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters Name: IPEnableRouter Type: REG_DWORD Value: 1

והפעלה מחדש (כמובן. חלונות, לא?) לאחר מכן

זהו

נ.ב. אם תרצה לעשות את זה בדרך הנכונה, כלומר עם לינוקס, הפקודה היא:
קוד:
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

אם אתה רוצה להפעיל את זה חד פעמית (אין צורך באתחול... כמובן. לא חלונות, לא?)

ואם אתה רוצה שהמערכת תעשה את ההגדרה הזו אוטומטית בכל אתחול מעכשיו, אתה מוסיף לקובץ etc/sysctl.conf/ את האפשרות:
קוד:
net.ipv4.ip_forward = 1

ישן 15-12-2009, 05:16

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי jiddisch2005 שמתחילה ב "קמת כבר או עוד לא הלכת לישון?..."

קמתי...

לא, net.ipv4 זה איך עושים את זה בלינוקס

בחלונות, כתבתי לך, משנים ברג'יסטרי את השינוי שאמרתי.

זה עובד - בדוק. (אמנם אני מודה שלא ניסיתי על 2008, אבל זה עבד בכל מערכת שניסיתי מאז 2000, ואני לא רואה סיבה שישנו את זה)

אתה יכול ללכת לשאול בפורום שרתי מיקרוסופט, אבל אני סובר שגם שם יגידו לך בדיוק אותו דבר. זה אפילו כתוב ב KB של מיקרוסופט: http://support.microsoft.com/kb/315236

לא צריך שום Role ושום שטויות. אין לי מושג מה "לא זה" במה שכתבתי לך לעשות ברג'יסטרי. אם עשית את זה, והפעלת את המחשב מחדש (וכמובן - אין על מערכת ההפעלה פיירוול שחוסם את התעבורה), אזי פאקט שנשלח ממחשב ברשת אחת שהשרת הזה מחובר אליה, ל IP ברשת אחרת, שהשרת מחובר אליה גם כן, והשרת מוגדר בתור ה DGW של המחשב השולח, הפאקט יגיע ליעדו. אם אתה רוצה תקשורת דו כיוונית, כמובן שגם הצד השני צריך שה DGW יהיה אותו שרת (כמובן ב IP שלו ברשת השנייה). לחלופין, אפשר להגדיר static route לכיוון הרשת השנייה במקום להשתמש ב DGW (או אם יש לך יותר מראוטר אחד) אבל זה כבר "מתקדם יותר". תתחיל עם DGW בשביל לעשות הוכחת יכולת...

אם חשבת שראוטר עושה יותר מהפעולה שציינתי, כלומר, להעביר פאקט מרשת אחת לשנייה, אולי זה מה "שזה לא זה" כאן - כלומר - אתה מנסה לעשות משהו שהוא לא ראוטר, אלא משהו אחר שטרם הצלחתי להבין מה הוא...

ישן 05-01-2011, 21:40
  myk myk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.10
שאלה בנושא זה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "קמתי... לא, net.ipv4 זה איך..."

בס"ד

אינני מצליח להתחבר לאינטרנט דרך מחשב( שהוא שרת win03) אחר כפי ההוראות של שימי. אני רוצה לפרט את כל הכתובות שנתתי: אני נמצא במקום שכל המחשבים מתחברים לאינטרנט עם DG (אני מבין שהכוונה לדיפולט געטווי) 192.168.0.100 . חיברתי לשרת 2 כרטיסי רשת, כרטיס1-החיבור לאינטרנט עם DG הרגיל (192.168.0.100) וip מתאים. כרטיס 2-חיבור לxp עם ip מsigment אחר 10.0.0.200 בלי DG.
החיבור לxp הוא ע"י כבל מוצלב וכתובת הxp היא 10.0.0.125 ג"כ ללא DG. השרת מתחבר לאינטרנט מיד. שיניתי בשרת את הרגיסטרי כפי ההוראות של שימי, הפעלתי אותו מחדש והxp לא מצליח להתחבר לאינטרנט. האם מישהו יודע מה חסר לי? ניסיתי גם ע"י routing and remote access כפי הוראות שמצאתי באתר setup.co.il ולא הצלחתי.
ישן 07-01-2011, 13:06

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי amir1 שמתחילה ב "לשניכם"

NAT בהגדרה מפעיל גם ראוטר, אם זה לא כתוב ברג'יסטרי. זה שפתח את האשכול שאל סתם על ראוטר. ת'אכלס, לא באמת צריך NAT, ועדיף בלי (סתם פגיעה בביצועים), בתוך ה LAN. הצרה היא שאם יש ראוטר אחר שיוצא לאינטרנט, צריך להגדיר בו static route בכיוון החזור, לרשת שמאחורי הראוטר המדובר (החלונאי).

אשר לסרבר, אני מדבר על סרברים שנותנים שירותים שבאמת צריכים, לא שטויות כמו AD. וכן, יש פרוייקטים שמאפשרים דברים שדומים ל AD על גבי מערכות שאינן חלונות (כמובן לא עם אותה פונקציונליות מלאה, שכאמור אף אחד לא צריך). חפש בגוגל Samba.

אשר ל TS (להרצת אפליקציות של חלונות), זה מן הסתם לא. לא כי אין יכולות ריצת אפליקציות מרחוק (הקונספט הומצא 20 שנה בערך לפני שמיקרוסופט הומצאה, פרוטוקול X), אלא פשוט משום שהאפלקיציות שרצות שם, הן לא של חלונות, אלא אחרות. בכל מקרה התכוונתי יותר לדברים כמו שרתי Web, פרוקסי, DNS, צ'אטים, מסרים מיידים, ומה לא. אתה יודע, כל השירותים המתקדמים באינטרנט *לא* רצים על חלונות. (פייסבוק, גוגל, to name a few...). ואם יש לך דברים שלא עובדים ב web - כדאי לך לעבור ל web. זה העתיד.

ישן 12-01-2011, 21:47
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה צריך להגדיר ב xp שה DG..."

בס"ד
חזרתי ובינתים גם בדקתי. שורה תחתונה יוצא שבעצם, שימי, פתרת לי את הבעיה ע"י הוספת הDG והdns לxp. אלא שאני מצליח לעשות את התקשורת בין שני כרטיסי הרשת של השרת רק ע"י routing and remote access ולא ע"י השינוי ברגיסטרי ואינני מבין מדוע. גם ניסיתי את השינוי ברגיס' בין שני xp (כלומר שניהם xp רגילים ולא שרתים) ולא הצלחתי אפי' שהיה פינגים ביניהם וללא חומת אש (בxp שבו יש את שני כרטיסי הרשת). אחזור על הגדרות כרטיסי הרשת שנתתי:
אני נמצא במקום שכל המחשבים מתחברים לאינטרנט עם GD: י192.168.0.100 וכן dns עם אותה כתובת (אני מבין שזה כתובת הראוטר של המקום שבו יש גם dns). חיברתי לשרת 2 כרטיסי רשת, כרטיס1-החיבור לאינטרנט עם DG וdns הרגילים (192.168.0.100) וip מתאים. כרטיס 2-חיבור לxp עם ip מsigment אחר 10.0.0.200 בלי DG.
החיבור לxp הוא ע"י כבל מוצלב וכתובת הxp היא 10.0.0.125 בתוספת (ע"פ ההוראות משימי) ד"ג 10.0.0.200 ודי אנ אס 192.168.0.100
כאמור כל זה עובד עם r.a.r.a [אמנם לא כ"כ ברור לי איך הxp שהוא בסיגמנט 10.0.0 שהוא nat פנימי יותר מכיר את כתובת הdns של הסיגמנט האחר 192.168.0 (שכתובת הdns שם היא 192.168.0.100) שהוא nat חיצוני יותר אבל למעשה זה עובד אז הכל בסדר.] אבל לא עובד עם השינוי ברגיס'.
אמנם לא כ"כ דחופה התשובה משום שלא מפריע להמשך העבודה (לכן אם קשה לשימי או למישהו אחר
לענות, לא נורא) אבל בכ"ז מענין.
ישן 24-01-2011, 16:24
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בשני הצדדים מוגדר המחשב עם..."

שימי, מתנצל על העיכוב.
יש כאן משהו שהטעתי אותך. כשכתבתי בהדעה הראשונה שלי ב12.1.11 ואני מצטט:
גם ניסיתי את השינוי ברגיס' בין שני xp (כלומר שניהם xp רגילים ולא שרתים) ולא הצלחתי אפי' שהיה פינגים ביניהם וללא חומת אש.
כוונתי היתה שיש לי פינגים (ע"י השינוי ברג'יסטרי) רק בתוך הסיגמנט הפנימי, כלומר בין הxp לבין המחשב
שיש לו את שני כרטיסי הרשת אבל הבעיה היא שאין לי פינגים לראוטר שבסיגמנט החיצוני שממנו יוצאים
כל המחשבים כאן לאינטרנט. ממילא tracert לא יתן כלום ובאמת עשיתי tracert מהxp בעל כרטיס הרשת
היחיד לגוגל ולip של הראוטר (192.168.0.100) ולא קיבלתי שום תוצאה. כל זה מדובר לאחר ששיניתי
בהגדרות כרטיס הרשת של הxp: ד"ג 10.0.0.200 ודי אן אס 192.168.0.100.
כאמור בהודעות הקודמות שלי עם r.a.r.a הכל עובד תקין (לפחות בינתים) ובפקודת tracert נותן:
10.0.0.200
192.168.0.100
ואח"כ הכל עד גוגל.
אבל עם השינוי ברג'יסטרי לא עובד.
ישן 25-01-2011, 07:47

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי myk שמתחילה ב "[font=Verdana]שימי, מתנצל על..."

האם הגדרת בראוטר שבסגמנט החיצוני static route לכיוון הרשת של המחשב שממנו אתה עושה את הפינג, דרך ה IP של המחשב עם שני כרטיסי הרשת בצד של הראוטר החיצוני?

אם לא, איך הראוטר ידע שהוא אמור לשלוח את הפאקטים לרשת שלך דרך שם?

* כל זה בהנחה שב traceroute שאמרת שלא עובד, אתה כן רואה את ה hop הראשון שזה המחשב עם שני כרטיסי הרשת. אם לא, משהו כאן מאוד מוזר. ושוב אני אדגיש שאין לעבוד עם RARA במקביל לשיטת הפיכת המערכת לראוטר דרך הרג'יסטרי, משום שכמדומני RARA משתלט על המנגנון הזה והורס אותו...

(ואם תשאל למה בצורה השנייה זה עובד בלי להגדיר static route - אז שוב - זה NAT - והתקשורת יוצאת ומנוהלת על ידי המחשב עם שני כרטיסי הרשת, ומבחינת הראוטר מגיע ממנו, ולא מהמחשב שלך, ולכן החזרה אל כתובת זו היא ברשת מקומית ואין בעייה...)

נ.ב. החיים בלינוקס כל כך הרבה יותר פשוטים :-)

ישן 25-01-2011, 16:32
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "האם הגדרת בראוטר שבסגמנט..."

הפעם לקח לך הרבה זמן. סתם, מותר לך לחיות ואתה לא חייב לנו כלום אלא שהתרגלתי לפינוקים שלך.
אם אני מבין אותך אז כך:
את השינוי ברג'יסטרי עשיתי בשני מחשבים אחרים שבהם לא הפעלתי את r.a.r.a (גם הם xp רגילים ולא
שרתים שבהם אינני יודע להפעיל את זה).
זה באמת מוזר, בזוג המחשבים שבהם ניסיתי ע"י השינוי ברג'י, בפקודה tracert לא קיבלתי שום תגובה. קיבלתי - רק אם עשיתי לכרטיס רשת שאליו הוא מחובר בכבל המוצלב (כלומר tracert 10.0.0.200 ) אבל לכל דבר אחר לא קיבלתי כלום גם לא hop אחד משום ששום כתובת אחרת הוא לא מכיר.
(אני מבין שtraceroute שכתבת זה כמו tracert).
הבנתי ממה שכתבת שאם בtracert אינני מקבל שום תוצאה, אין טעם שאעשה static route, אם אני טועה נא לתקן אותי.
אולי הכיוון הוא שההגדרות בכל כרטיסי הרשת צריכים להיות שונים בין RARA לבין אם משנים ברג'י, אבל זה מדי גבוה לרמה שלי, אולי אתה יכול לראות אם יש בזה כיוון לפיתרון.
ישן 25-01-2011, 16:43

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי myk שמתחילה ב "[font=Verdana]הפעם לקח לך..."

ההפעלה בשרת וב XP לא אמורה להיות שונה.

שני מחשבים אחרים שבהם עשית - אתה מתכוון שבאחד מהם עשית, זה עם השני כרטיסי רשת, כן?

את השינוי ברג'יסטרי עושים במחשב עם שני כרטיסי הרשת, כן?

וכן, ב trace אתה אמור לראות את ה hop הראשון בכל מקרה, אם הניתוב בו פועל כראוי (בהנחה שאין פיירוול עליו, כן? תזכור שלא רק פיירוול של חלונות יש, אלא גם הרבה אנטי וירוסים מריצים פיירוול משל עצמם...). אם את הראשון לא תראה, סביר להניח שגם את הראוטר לא תראה ואז באמת הוספת ה static route יהיה מיותר. מצד שני, מה איכפת לך לנסות.

לא הצלחתי להבין למה אתה מתכוון שאתה אומר הגדרות שונות בכרטיסי רשת. שני הכרטיסים פשוט צריכים להיות בסגמנט שונה ולא חופף. (כלומר אל תשים לי 10.1.1.1 בכרטיס אחד ו 10.1.2.1 בכרטיס השני עם netmask של 255.255.0.0, כי אז שניהם באותה רשת, ואז מן הסתם שזה בכלל לא יצא לניתוב...)

ישן 26-01-2011, 17:40
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ההפעלה בשרת וב XP לא אמורה..."

כן, הפעם ותמיד, את השינוי בריג'סטרי עשיתי במחשב בעל שני כרטיסי הרשת (גם הפעלתי מחדש לאחר השינוי).
מערכת הxp נקיה לגמרי והותקנה מחדש בלי שום אנטי וירוס. רק הסרתי את חומת האש של חלונות בכל כרטיסי הרשת.
לשם הבדיקה עשיתי static route במחשב בעל שני הכרטיסים (אם צריך לשנות בראוטר עצמו, אין לי גישה אליו וזה לא שייך) עשיתי כך:
route ADD 10.0.0.0 MASK 255.0.0.0 192.168.0.130
האחרון זה כתובת כרטיס הרשת, של הxp בעל שני הכרטיסים, המחובר בסופו של דבר לראוטר (ע"י סויצ'ים וכו' של המקום)
אם צריך עוד משהו, נא לומר לי.
מצטער על ההפסקות בתגובותי. מקוה שלא מפריע לך.
בקשר להמלצה על לינוקס, טוב שאמרת כדי שאדע. אבל בינתיים לא למדתי כלום בלינוקס ואני צריך לתרגל במה שלמדתי.
שני הכרטיסים בסיגמנט שונה והם באותם הגדרות כמו בזוג המחשבים שאני עובד בהם עם rara.
כוונתי הייתה שאולי ע"י השינוי ברג'י זה עובד בצורה אחרת מאשר ע"י rara ואולי צריך הגדרות DG או DNS או שאר מרעין בישין אחרות. בכ"א אני עשיתי באותם הגדרות בדיוק.
תודה על הנסיונות אבל יתכן שאני בדרך להתיאש. בעיקר משום שבעצם אני יכול לעבוד עם RARA. (עד הצרה הבאה).
ישן 26-01-2011, 18:04

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי myk שמתחילה ב "כן, הפעם ותמיד, את השינוי..."

נהיה לי בלאגן כבר לקרוא...

מה שכבר נאמר - אמור להיות תקף לגבי תקשורת בין שתי רשתות המחוברות למחשב עם שני כרטיסי רשת. אם שתי הרשתות מחוברות למחשב עם שני כרטיסי רשת, ושתיהן ב netmask שונה, ובמחשב עם שני כרטיסי הרשת נעשה השינוי ברג'יסטרי, ובשתי הרשתות, ה DGW של כל המחשבים, מוגדר לכתובת של כרטיס הרשת של המחשב עם שני כרטיסי הרשת הנמצאת באותה רשת של המחשבים (בהתאמה), והפיירוול כבוי, אזי, לפי נסיוני. העסק אמור לעבוד (אמור להיות לך פינג בין שני מחשבים בשתי הרשתות)

הרבה הודעות למעלה אפילו הבאתי מאמר מה knowledge base של מיקרוסופט שאומר את זה.... וכתוב במפורש שזה תקף לחלונות XP.

ישן 30-01-2011, 18:40
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "נהיה לי בלאגן כבר לקרוא......"

שימי,נכון, אתה צודק. יש לי פינגים בין שתי הרשתות כשאני נותן DG בשתי הרשתות למחשב בעל שתי כרטיסי הרשת (לכל רשת את הDG המתאים לה) אבל זה לא פתר לי את הבעיה.
התיעצתי עם חבר כיצד להגדיר לך את הבעיה בשפה מקצועית והוא הגדיר כך:
יש תקשורת מרשת לרשת בתנאי שהוא (המחשב בעל שני כרטיסי הרשת) השרת של שתי הרשתות אבל לא כשהוא שרת של רשת א ולקוח של רשת ב.
בשפה פשוטה יותר הבעיה שלי היא שיש לי פינגים אבל אין לי אינטרנט. ונ"ל שההסבר לזה הוא כך:
היות ואני צריך לתת בשתי הרשתות DG של המחשב, יוצא שגם לראוטר אני צריך לתת DG של המחשב בעל שני הכרטיסים, כדי שהרשת השניה תוכל להשתמש בו ואז אין לי יציאה לאינטרנט (גם אינני יכול לעשות זאת טכנית משום שאין לי גישה לשנות בראוטר).
יתכן באמת שכוונת "המשורר" בKB של מיקרוסופט היתה כמו שאתה אומר שתהיה תקשורת בין הרשתות אבל כדי להגיע לאינטרנט ברשת השניה אצטרך להזדקק לשירותי RARA.
מצטער שאני עוד פעם מלאה אותך בקריאה מרובה אבל אין לי ברירה.
ישן 30-01-2011, 18:50

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי myk שמתחילה ב "שימי,נכון, אתה צודק. יש לי..."

אז חזרנו שוב להתחלה

מה שאמרתי שעובד - עובד.

וכל שעלייך לעשות הוא להוסיף בראוטר (ובכל מחשב ברשת של הראוטר, שרוצה להגיע לרשת השנייה), static route לכיוון הרשת שמאחורי המחשב עם שני כרטיסי הרשת, דרך ה IP של כרטיס הרשת ברשת שהראוטר חבר בה.

כך, שהראוטר רוצה להגיע לרשת השנייה, יש לו איך.

אמרת שאין לך גישה לראוטר. זה כבר סוג של בעייה. אבל זו לא בעיית רשתות, אלא בעייה שאתה מנסה לעשות משהו שאתה כנראה לא אמור לעשות מלכתחילה. זה שעם RARA אתה מצליח לחבר רשת שלמה... לא בטוח שמי שחסם לך גישה לראוטר מרוצה מהעניין.

ישן 30-01-2011, 19:37
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אז חזרנו שוב להתחלה מה..."

בקשר לסוף דבריך: אל תדאג, הם רק לא רוצים שכ"א ישנה להם את הגדרות הראוטר שבעצם משרת להם את כל המקום אבל אין להם בעיה שאני אחבר להם רשת נוספת זמנית לצורך נסיונות ע"י RARA. זה לא אמור לפגוע באף אחד למיטב ידיעתי.
הבנתי לפני כן שאת הstatic route צריך לעשות במחשב עם שני הכרטיסים וכתבתי לעיל מה עשיתי. ציטוט:
route ADD 10.0.0.0 MASK 255.0.0.0 192.168.0.130
האחרון זה כתובת כרטיס הרשת, של הxp בעל שני הכרטיסים, המחובר בסופו של דבר לראוטר (ע"י סויצ'ים וכו' של המקום)
ע"כ ציטוט.
לא השתמשתי אף פעם בפקודה זו והדבר הזה שעשיתי לא עזר.
את מה שכתבת (איך עושים static route) לא הבנתי, זה מדאי בקיצור, אני צריך דוגמאות של מספרים.
האם צריך בנוסף גם שינוי בראוטר? הרי בפקודה הנ"ל אני מפנה את כל הפניות מרשת 10 לראוטר? האם כוונתך שצריך גם הפניה חזור מהראוטר לרשת 10? אם כן מדוע גם שינוי זה א"א לעשות במחשב בעל שני הכרטיסים עם פקודת route נוספת?
תראה, שימי, אני בחיים עקשן גדול, ולפעמים עובר את הגבול. אם נראה לך שכדאי שארד מה"עץ" נא לומר לי. אינני רוצה לשגע אדם טוב כמוך.
ישן 30-01-2011, 19:46

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי myk שמתחילה ב "[font=Verdana]בקשר לסוף..."

ה route add שאתה כתבת - זה static route. אתה לא מגדיר שום route במחשב עם שני כרטיסי הרשת. הוא directly connected לשתי הרשתות, ולכן שתיהן נגישות אליו, לא צריך להגדיר שם שום ניתוב.

מה שלא נגיש, זה הרשת שמאחורי המחשב עם שני הכרטיסים, לרשת של הראוטר. לכן, כדי שהראוטר יוכל להגיע אליה, צריך להגדיר בו שכדי להגיע לרשת שמעבר למחשב עם שני הכרטיסים, עליו להשתמש במחשב עם שתי הכרטיסים.

אם אתה רוצה דוגמא מספרית

נניח שלמחשב עם שני כרטיסי הרשת יש את הכתובות הבאות:
10.0.0.200 (הרשת שלא מחוברת לראוטר)
192.168.0.100 (הרשת שכן מחוברת לראוטר)

נניח שה netmask של שתיהן הוא 255.255.255.0

אתה צריך, בראוטר (נניח שכתובותו היא 192.168.0.254), להגדיר route כזה:
Destination Network / יעד: 10.0.0.0
Network Mask / מסכת רשת: 255.255.255.0
Gateway / שער: 192.168.0.100

או בשורת route לינוקסית, למשל:
route add -net 10.0.0.0/24 gw 192.168.0.100

(כי /24 מקביל ל netmask של 255.255.255.0)

ואז כשהנתב רוצה לשלוח תעבורה ל 10.0.0.50 נניח - הוא מסתכל בטבלת הניתוב שלו. כיוון ש 10.0.0.0/24 הוא ניתוב יותר ספציפי מ 0.0.0.0/0 (שזה בעצם DGW), אז הוא ילך אליו, כלומר יעביר את הפאקטים הרלוונטיים ל 192.168.0.100. בתורו 192.168.0.100 יעביר את הפאקטים לרשת שמחוברת לכרטיס הרשת השני...

ישן 30-01-2011, 20:53
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ה route add שאתה כתבת - זה..."

אני מבין ש static route ו route הכוונה בשניהם לאותו הדבר (אלא שזה שם הדבר וזה צורת הפקודה או משהו באיזור) אם לא- נא לתקן.
מכיון שאין לי גישה לראוטר יתכן שאנסה מה שכתבת, בראוטר שיהיה לי ע"י RARA. אם א"א נא לתקן.
איך כותבים מה שכתבת לשנות בראוטר בפקודת דוס האם כך:
route ADD 10.0.0.0 MASK 255.255.255.0 192.168.0.100

עוד שאלה קצת צדדית מדוע נתת לרשת 10.0.0.0 נעטמאסק 255.255.255.0 ולא את ברירת המחדל 255.0.0.0 האם זה בשביל לקצר או בשביל להפוך אותה לרשת יותר קטנה או סתם ללמד שאפשר (באמת לא בדיוק ידעתי).

גם את הסוף לא בדיוק הבנתי:
מה זה הד"ג 0.0.0.0 האם זה לא טעות במקרה?
וגם ההמשך, ציטוט:
בתורו 192.168.0.100 יעביר את הפאקטים לרשת שמחוברת לכרטיס הרשת השני...
כנראה כוונתך שכשיגיעו הפקטים ל100 הוא יעבירם לכרטיס רשת השני. (כנ"ל (אם לא- נא לתקן))
ישן 31-01-2011, 09:17

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי myk שמתחילה ב "אני מבין ש static route ו..."

לא הבנתי מה הקשר בין מה שאני כתבתי ומה שאתה הולך לעשות ב RARA. בראוטר שלך אין RARA. ראוטרים לא משתמשים במערכות הפעלה מקולקלות כגון חלונות, אחרת הם היו עולים 2000 שקל לראוטר ביתי, ובנוסף לכך היו עובדים הרבה יותר גרוע. מה שאני כתבתי מיועד אך ורק כדי שהראוטר שלך יגיע לרשת שמאחורי המחשב שמשני הכרטיסים. עשיית הפעולה הזו על כל מחשב אחר בכדור הארץ פשוט לא תעזור לך.

נראה שהמקבילה בדוס היא אכן מה שכתבתי, אבל זה לא יעזור לך לקבל אינטרנט, כי הראוטר חייב לדעת איך להגיע לרשת שמאחורי המחשב עם שני הכרטיסים, ובלי לשנות את זה בראוטר, זה פשוט לא יקרה.

0.0.0.0/0 = DGW - שער ברירת מחדל - לכל משהו שאין לא route ספציפי יותר, ילך לפי ה route הזה. ככה מסומן DGW באופן פנימי במע"ה (אתה מוזמן לעשות route print ולראות...) - ולכן לא - זו לא טעות

לגבי הסוף, זה בדיוק מה שכתבתי...

ישן 03-02-2011, 22:10
  myk myk אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא הבנתי מה הקשר בין מה שאני..."

לשימי שלום ("התעוררתי")
כוונתי היתה להשתמש במחשב שבו יש RARA בתור ראוטר, שהרי את זה כבר הצלחתי. לפניו לעשות עוד שתי רשתות עם שינוי ברג'יסטרי ובראוטר שלי אוכל לתת פקודות route כרצוני. הבעיה היא כשאני מנסה לעשות את זה שאינני יודע איזה הגדרות לתת בכל הכרטיסים של כל המחשבים ונהיה לי סלט גדול בראש.
מה אתה אומר לעזוב את זה? אולי יש לך עצבים לומר לי את ההגדרות ולפחות העיקרון שלהם? מה שלא מסתדר לי זה הDG בכולם. אולי בכלל יש לי איזה טעות ובכלל א"א לעשות את זה אבל אינני מבין למה הרי ע"י RARA כאילו יש לי ראוטר ואם אפשר עם ראוטר למה א"א בדרך שלי.
מה שאני רוצה להרויח בכל זה זה להתנסות בפקודת route אפילו שאין לי ראוטר אמיתי.
מה אתה אומר על כל הנ"ל?
אני לא מבין גם משהו נוסף נניח שהיה לי ראוטר אמיתי איזה DG הייתי נותן בכל כרטיסי הרשת?
אולי באמת גם עם ראוטר אמיתי לא היה אפשר לשתף את שתי הרשתות עם הראוטר והשינוי הזה ברג'יסטרי הוא רק כדי לשתף שתי רשתות ביניהם?
מתנצל על כל הבלגן בדברי. גם על העיכובים בתשובותי אני מתנצל בפעם האחרונה גם על העיכובים שכצפוי עוד יהיו (אין לי את האפשרויות לעבוד ברצף).
בתודה מראש (על כל תשובה שתהיה).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:57

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר