לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2009, 21:21
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי mikiwe שמתחילה ב "מוזר מה שהם כותבים..."

בד"כ צילומים מסחריים מתבצעים עם ציוד מקצועי שבו לא משתמשים צלמים חובבים (פלאשים ותאורות, חצובות פנורמיות, עדשות tilt/shift, מצלמות טכניות, פורמט בינוני וכו', לצילומי אופנה, חתן כלה, ארכיטקטורה וכד'), כך שאם יראו אותך עושה שימוש בציוד כזה, כנראה יבואו לבדוק איתך מה אתה עושה ולאיזו מטרה אתה מצלם (על מי אני עובד, מספיק שיראו אותך עם DSLR, או אפילו דמוי, בשביל שהמאבטח יבוא להגיד לך שאסור לצלם).
בהנחה שבאמת יבואו לשאול אותך לאיזו מטרה אתה מצלם (ולא ישר לצעוק עליך ולאסור את הצילום), תוכל לומר שאתה סטודנט לצילום (את זה תוכל להוכיח עם תעודת סטודנט) או צלם חובב והם כנראה יחליטו אם להאמין לך או לא.

אני משער שבצילומים מסחריים הם מתכוונים בעיקר לצילומי פרסומת, אופנה, טלויזיה, קולנוע וכד', דברים שלרוב מבוצעים ע"י גופים מקצועיים שמתאמים דברים כאלה מראש וגם משלמים עליהם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2009, 19:01
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי mikiwe שמתחילה ב "מוזר מה שהם כותבים..."

מה זאת אומרת "איך הם יודעים אם זה למטרת מסחר"? אם תעשה בזה מטרת מסחר ולא יתפסו אותך - נהדר. אם יתפסו אותך - תתבע.
זה כמו שאסור לצלם אדם ולהשתמש בצילום למטרה מסחרית ללא אישורו בכתב. איך האנשים המצולמים (או הממשלה שלנו, לצורך העניין) יודעים שלא יהיה שימוש מסחרי בצילום? הם לא יודעים, אבל אם ייעשה שימוש כזה ללא אישור בכתב של המצולמים - הצלם ייתבע.
כנ"ל על הרכבת. לא יודעת אם אתה צריך לשלם להם כשאתה עושה שימוש מסחרי בצילום משם, אבל אתה צריך לבקש אישור. אולי הם יגידו לך לשלם.

לגבי מה שמעוז ומתן אמרו, עכשיו אחרי שראינו את הלינק לפיו מותר לצלם ברכבת אם זה לא למטרה מסחרית - אין למאבטחים שום עילה. אם יתחשק לי - אני אצלם שם גם עם פלאשים על חצובות. אם יעשו לי בעיות אגיד להם שזה תחביב שלי ואני לא עושה שימוש מסחרי בצילום, ושאם הם רוצים הם יכולים לעקוב אחרי ולבדוק אותי, ובמקרה של שימוש מסחרי בצילום הם יכולים לתבוע אותי. לא יותר מזה.
ישן 26-12-2009, 19:30
צלמית המשתמש של mikiwe
  משתמש זכר mikiwe mikiwe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מה זאת אומרת "איך הם יודעים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
מה זאת אומרת "איך הם יודעים אם זה למטרת מסחר"? אם תעשה בזה מטרת מסחר ולא יתפסו אותך - נהדר. אם יתפסו אותך - תתבע.
זה כמו שאסור לצלם אדם ולהשתמש בצילום למטרה מסחרית ללא אישורו בכתב. איך האנשים המצולמים (או הממשלה שלנו, לצורך העניין) יודעים שלא יהיה שימוש מסחרי בצילום? הם לא יודעים, אבל אם ייעשה שימוש כזה ללא אישור בכתב של המצולמים - הצלם ייתבע.
כנ"ל על הרכבת. לא יודעת אם אתה צריך לשלם להם כשאתה עושה שימוש מסחרי בצילום משם, אבל אתה צריך לבקש אישור. אולי הם יגידו לך לשלם.

לגבי מה שמעוז ומתן אמרו, עכשיו אחרי שראינו את הלינק לפיו מותר לצלם ברכבת אם זה לא למטרה מסחרית - אין למאבטחים שום עילה. אם יתחשק לי - אני אצלם שם גם עם פלאשים על חצובות. אם יעשו לי בעיות אגיד להם שזה תחביב שלי ואני לא עושה שימוש מסחרי בצילום, ושאם הם רוצים הם יכולים לעקוב אחרי ולבדוק אותי, ובמקרה של שימוש מסחרי בצילום הם יכולים לתבוע אותי. לא יותר מזה.

אני רוצה לראות אותך מעמידה שם פלאשים..
רק תודיעי לי לפני, שנראה את ההצגה.

ישן 26-12-2009, 19:31
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מה זאת אומרת "איך הם יודעים..."

האמת שזה יותר לכיוון השני... הם קודם לא יאפשרו לך לצלם, אולי יקחו לך וישברו בטעות את הציוד שלך - את תהיי בלי פלאשים במקרה הגרוע או לא יאפשרו לך להכנס לרכבת במקרה הטוב, ורק אחרי כל המאורע הזה - את תהיי זו שתתבע את הרכבת.

המאבטחים צריכים לאבטח את התחנה והם עובדים לפי נהלים של התחנה. זה שאת תנופפי בחוק שמתיר לך לצלם שלא לצורך מסחרי - לא יעזור ברמה הטכנית של פיסית לגשת לשם. עדיף שלא להסתבך עם אבטחה. הם עושים את העבודה שלהם, ולא צריך להפריע דווקא. בשביל לצלם פורטרטים של חברים או זרים ברציף, או לצלם תמונות אמנותיות של רכבות בתנועה או שלא בתנועה - אפשר גם בלי להרים שם פלאשים עם חצובות, מטריות ושאר ציוד כבד.. DSLR עם עדשה אחת נורמלית תעשה עבודה מספיק טובה.

ישן 26-12-2009, 19:41
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "אם זה משנה לכם: לפי כמה זמן..."

לפני כמה זמן זה היה?
לפני כמה שנים, כשעוד היו מאבטחים באוטובוסים, קרה לי לא מעט שמאבטחים אלה, כשראו אותי מצלם ברחוב, הורו לי להמנע מלצלם תחנות אוטובוס. זו היתה אחת הדרישות הכי הזויות ומופרכות שנתקלתי בהן ממאבטחים בנוגע לאיסורי צילום. אז אמרתי "בסדר" והמשכתי בדרכי. זה לא מנע ממני לצלם תחנות אוטובוס כאוות נפשי, כשאף מאבטח לא הסתכל.
היום, כשזה כבר לא קיים, אני בכלל חוגג במרתון צילומי תחנות אוטובוס מטורף.

עוד דרישה מוזרה היתה כשפעם צילמתי על הגשר בין עזריאלי לקריה בת"א, לכיוון עזריאלי, אז הגיע מאבטח שביקש תעודות ואז הורה לי לא לצלם לכיוון הקריה (הוא כמובן לא הזכיר את המילה "קריה", ששש). זו בקשה די מוזרה, לאור העובדה שאני יכול לעלות לתצפית בקומה 49 בעזריאלי ולצלם את הקריה כמה שאני רוצה ועוד מלמעלה (או שאולי גם שם נמצאים מאבטחים שרק מחכים לתפוס צלמים שמצלמים בטעות לכיוון הלא נכון).

המאבטחים היחידים שאני מקשיב להם ולא מתעסק איתם, הם המאבטחים באזור בית ראש הממשלה או בית הנשיא בירושלים, הם באמת מפחידים אותי...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:13

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר