לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2005, 21:57
  nafnaf nafnaf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "מניסיוני ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illi
אהלן
מניסיוני הצעתו של קודמי היא הדרך הארוכה והקשה .
אם אתה עדיין תלמיד, לא יהיה לך זמן ללמוד בקורס רציני . אבל אם אתה אחרי צבא אני מניח שזמנך חופשי קצת יותר.
אם אתה תל אביבי אני יכול להמליץ לך על בית ספר פרטי בשם: "מנטור" המעביר קורסים (גם)בפוטושופ .
הוא ממוקם ליד הכיכר, ברחוב ריינס 6 נדמה לי .
אני יודע על מספר חברים/ות אשר למדו שם ויצאו גדולים בתוכנה הזו.
עלה והצלח .

אין ספק שזוהי דרך קצרה... אבל היא גם יקרה... ואני לא בטוח שיש צורך בה... אם אדם רוצה ללמוד באופן חובבני... אין צורך בקורס שיוציא המון כסף מהכיס... לצורך תחביב...

ולכן אני מציע את הדרך ה"ארוכה" אך היעילה ביותר לקבלת ניסיון יחסי בתוכנה ללא קורסים בזבזניים (לחובבן...)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-04-2005, 21:10
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
יש שתי מידות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshaich שמתחילה ב "תודה רבה"

אחת מתייחסת לקוטר של התבריג בחזית העדשה (לשם הרכבת פילטרים).
אבל אני מאמין שאתה שואל על אורך מוקד שהיא המידה השנייה. אורך המוקד הוא מושג באופטיקה, והוא המרחק שבו מתרכזות קרני האור שעברו דרך עדשה. מה שחשוב לנו כצלמים לדעת זה שאורך מוקד גדול פירושו שדה ראיה צר יותר (ולכן יותר הגדלה). עוד דבר חשוב הוא שאורך מוקד קשור גם לפורמט שבו עובדים כך למשל במצלמה בעלת חיישן קטן אורך מוקד של 17.4 מ"מ מקביל ל 105 מ"מ במצלמת 35MM (פילם). זו גם הסיבה שבDSLR ישנה תופעה של "הגדלת" אורך המוקד (נקרא: קרופ פאקטור).
מקווה שהייתי ברור מספיק, שיהיה לי טיפה זמן אני אריץ חיפוש בפורום אני זוכר שיש אשכול עם כמה תרשימים.

ישן 10-04-2005, 22:31
צלמית המשתמש של kristal
  kristal kristal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
מה לא עושים בשביל נקודה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eshaich שמתחילה ב "תשמע.."

בקשר לפוטושופ.
בקשר לאורך מוקד:
אורך מוקד הוא בפשטות מידה לרמת ההגדלה של העדשה. ככל שהמספר במ"מ גדול יותר שדה הראיה צר יותר (הזוית שאותה רואים) ולכן ההגדלה גדולה יותר.
עדשה של 50 מ"מ נחשבת למקבילה לעין האנושית, אורכים גדולים יתנו הגדלה גדולה והם נקראים עדשות טלה ואורכים קטנים יתנו אפקט של עין הדג (באיזור ה 15 מ"מ).
הערה: אורך המוקד הוא יחסי לגודל החיישן (פילם) כאשר נהוג לתרגם את האורכים למקבילים להם במצלמות פילם (35 מ"מ).

מקווה שעכשיו הייתי יותר פשוט להבנה(אני לא מוצא שרטוט שרציתי להוסיף)
עריכה: אבל מצאתי לינק שאולי יעזור.

נערך לאחרונה ע"י kristal בתאריך 10-04-2005 בשעה 22:34.
ישן 11-04-2005, 06:09
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי eshaich שמתחילה ב "תשמע.."

תשובה מקצועית (להצדיק את ה"מומחה" ...)

אורך מוקד הוא המרחק של העדשה מהפילם (או החיישן) שבו אובייקט הממוקם באינסוף מפוקס במאה אחוז. כלומר בעדשת 50mm בשביל לצלם נוף (ש"כמעט" כאינסוף) העדשה צריכה להיות במרחק של 50mm מהחיישן.

בפועל - ככל שאורך המוקד ארוך יותר כך מתקבלת תמונה מוגדלת יותר.
נהוג להתיחס ל-50mm כ-X1 ולהכפיל משם. פלוס מינוס כל 50 זה הכפלה.
בכיוון ההפוך זה הקטנה - ב-25mm העדשה "מרחיקה" את האובייקט ולכן יקלט יותר בתמונה (=כלומר התמונה תהיה רחבה יותר ולכן שמות העדשות - ."עדשות רחבות")

עד כאן במצלמה 35mm. במצלמות דיגיטליות החיישן קטן יותר מ-35mm ולכן יש גורם הכפלה - crop factor. מה זאת אומרת ? אם החיישן דוגם תמונה בגודל 7mm ומגדיל אותה פי 5 כדי שתהיה זהה לתמונה שצולמה ב-35mm הרי שעדשה 5mm תתפקד כמו עדשת 50mm.
בגלל זה אם תסתכל על העדשה תגלה במצלמות P&S מספרים מוזרים כגון 1.7mm-17mm. אלו מספרים בלתי שמישים בעליל ולכן מתרגמים אותם ל-"מקביל ל-35-105 במצלמת פילם".

קיימים נושאים נוספים כגון זוית הצילום במצטמצמת ככל שאורך המוקד עולה, תנודות המצלמה שמורגשות יותר ככל שאורך המוקד עולה (ב-300mm צריך לצלם לפחות ב-1/300 או 1/500 כדי שלא יצאו תמונות רעדות) וכו'...

ממליץ בחום על "המדריך השלם לצילום" של ג'ון הג'קו או "מדריך שטח לצילום" של נשיונל גיאוגרפיק להשלמת פרטים.

בוקר. היה לי מצברוח לכתוב הרבה... מקווה שעזרתי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר