לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2009, 08:32
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
צה"ל נערך למבצע "התנתקות" בגדה. פיקוד מרכז

ראשי > חדשות > ביטחון
מסמך: צה"ל נערך להתנתקות 2

צה"ל נערך למלחמה במתיישבי יהודה ושומרון, כך עולה ממסמך מסווג שהגיע למערכות התקשורת.
");

פרסום ראשון: 20/12/09, 06:00
חזקי עזרא

התנתקות 2

ממסמך צה"לי שנחשף כאן עולה החשש כי מערכת הביטחון בישראל נערכת לעימות רחב עם מתיישבי יהודה ושומרון על רקע החלטתו של בנימין נתניהו להקפיא את הבנייה ביהודה ושומרון ופעילותו של שר הביטחון להרוס מבנים לא חוקיים שנבנו בשנים האחרונות ברחבי יהודה ושומרון.

במסמך, שהגיע באופן חסוי לידי מערכת ערוץ 7, נכתב ומפורט על "מבצע צבאי ברמת מטכ"ל", הכולל את כל הכוחות ברמה הכלל צה"לית לקראת פינוי והריסת מבנים יהודיים ברחבי יו"ש.

המבצע שאמור בקרוב לצאת לפועל כולל XXXXXX. במסגרת ההיערכות והתכנון למבצע הונחו מפקדי צה"ל למסור דיווח עדכני למטה הכללי ולשר הביטחון בכל יום עד השעה 13:00.

במסמך נכתב: "המשימה- לאכוף את החלטת הממשלה בדבר הקפאת הבנייה ומבצעי הריסה או פינוי, צה"ל וכוחות הביטחון יגלו אפס סבלנות כלפי אלימות כנגד כוחות הביטחון".

במסמך פורטו שלבי ההריסה של המבנים היהודיים: "הנחת היסוד שלא יהיה פינוי מרצון ולפיכך מהלך הפינוי יחייב הפעלת כוח. המתיישבים יראו בפינויים אלה את תחילת ההתנתקות ועל כן ישקיעו מאמצים למנוע את ההריסה בכל דרך", עוד נכתב למפקדים "הערכות לשימוש בנשק- אין מידע קונקרטי לשימוש בנשק – אך יש להביא בחשבון כל תרחיש".

במסמך מזהירה מערכת הביטחון מפעילות נקם כנגד המקומיים מיד לאחר ההריסה. בנוסף מצווים הכוחות להיערך לחסימת צירי תנועה והפרעה לכוחות הפינוי.

עקרונות מרכזיים בפינוי:

א. בידוד הגזרה והגעה לביצוע מהלך הפינוי על ידי כוח אדם גדול מתוך הבנה "שהעוצמה משתקת"

ב. עקרון ההפתעה-יש ליצור הפתעה ברמה הטקטית

ג. טיפול משפטי מהיר ככל האפשר כנגד מפירי הסדר כולל פרסום התוצאות.

סעיף מיוחד מתייחס לאמצעי תקשורת, במסמך נאמר: "יש למנוע מהתקשורת מלהיכנס למעגל הפנימי". בסעיף על שרשור הפקוד נכתב כי מפקד האוגדה יהיה אחראי על המבצע כולו.

שליטה על התנועה באזור:

1.סגירה מוחלטת של ישובים סמוכים, יציאה תאפשר רק לאזרחים עם צרכים דחופים.

2.XXXXX

3.ראשי מועצות שהתנגדו לצו ינקטו מולם סנקציות על ידי מניעת היתרים לבניית מבני ציבור.

תגובות למסמך:
ארגון זכויות האדם ביש"ע הגיב למסמך הצבאי הקשה שנחשף הבוקר "מדובר במבצע צבאי נגד ציבור המתיישבים שירמוס עד עפר את זכויות האדם הבסיסיות ביותר". לדברי הארגון "ככל שהקפאת הבניה נועדה לרצות את האמריקאים יש להזכיר לממשלה שארה"ב לא הייתה נוקטת צעדים כאלה כלפי אוכלוסיה אזרחית בתחומה. אנו קוראים לממשלה להתעשת בטרם תאבד את זכותה להיקרא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) מתייחס למסמך הצבאי שנחשף אודות מבצע נגד המתנחלים, "המסמך המזעזע מלמד כי ממשלת הליכוד מכריזה מלחמה על המתנחלים". לדבריו, "ביבי ממשיך את דרכו של שרון שהרס את צה"ל במלחמה ביהודים והותיר לחזבאללה צה"ל מרוסק. תפקידו של צהל להלחם באויבים ולערך לכך, מי שמשנה את יעודו קורע את העם ומחריב את המדינה".

ח"כ פרופ' אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אומר כי "פקודת המבצע של פקמ"ז מנוסחת כאילו הפיקוד מתכוון לכבוש מדינת אויב. פקודה כזו מעידה על טירוף מערכות שנקטה בו ממשלת ישראל בהנחיותיה לצה"ל, פיקוד המרכז על גורמי המודיעין והשב"כ שלו בצירוף חיל האוויר, משועבדים לצורך הריסת בתים בישובים היהודיים", אמר אלדד. "הפשע הוא כפול, הפעלת צה"ל למשימה פוליטית נגד יהודים ואי הפעלתו כלפי האויב הערבי. בפשע הכפול אשמים ברק ונתניהו ושותפים לו כל שרי ממשלת ישראל המשתפים עימם פעולה.

בוועדי המתישבים של בנימין והשומרון אומרים, כי "תכנית המלחמה שגובשה במערכת הביטחון כנגד ההתישבות החלוצית בשומרון ויהודה וכנגד ישיבות ההסדר שמהן יוצאים מיטב לוחמי ישראל, הופכת את אהוד ברק לפושע מלחמה",

"בגיבויו המלא של נתניהו אשר בציניות כינה אותנו אחים ברק מבזבז מיליארדים מכספי עם ישראל על מנת לקדם את מעמדו בשמאל הישראלי במקום להשקיעם בבניה ופיתוח בגליל ובשומרון, בנגב וביהודה. אנחנו ניאבק ללא פשרות כנגד מעשיו הנפשעים של ברק ונמשיך לבנות את ארצנו בכל המקומות
המאויימים ע"י הלאומנות הערבית השואפת להופכם למדינת טרור", מוסיפים בועדי המתיישבים.

בא לי לבעוט לעורך האתר חדשות הזה בראש, שימו לב לתמונות.

שימו לב, הסירחון של אתר אחר לא צריך להידבק אלינו, אפשר להפעיל שק"ד ולא להפטיר שמה שפורסם כבר פורסם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

נערך לאחרונה ע"י FiReBall בתאריך 20-12-2009 בשעה 17:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2009, 09:41
צלמית המשתמש של לוחם מיל
  לוחם מיל לוחם מיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "אין דרך לא פולטית להגיב לך ,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אומי 5
אין דרך לא פולטית להגיב לך , במיוחד אחרי השורה האומללה שחתמת בה את ההודעה .

כל מי שאחראי למחדל הזה של העברת פקודת מבצע לידי גורמי תקשרות וחושף תכנים אסורים או מסווגים הוא בהחלט ראוי לבעיטה , גם מתפקידו. וזה לא משנה אם מדובר על התנתקות או מדובר על אבטש"ים בחור כלשהי , מסמך מסווג או שמור הוא לא אמור להגיע לידי העיתונות , והעיתונות צריכה לגלות מעט אחריות בכדי לא לפרסם את זה. אם היה מדובר במיקומי כוחות מסויימים? אתה לא חושב שכיס התנגדות בגדה של חמאס או ארגון אחר , או אפילו סתם אזרח שרוצה "לנקום" יעשה בזה שימוש? זה על אותו משקל.
בסוםו של דבר מה ששמור או סודי נועד להגן ע"י אדם בלי קשר לתוכן , ועצם פירסום חומר שכזה הוא גובל בהפקרות!
זה נראה לך נכון לפרסם דברים כאלה? לא הבנתי את תשובתך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=62317&dateline=1275947555]
הסוד במלחמה הוא לא למות למען המדינה שלך, אלא לגרום למנוול מהצד השני לעשות את זה.

ישן 20-12-2009, 15:41
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "[QUOTE=אומי 5]אין דרך לא..."

אם מישהו היה מתבטא כך לגבי עיתונאי אחר ש"בטעות " חשף משהו שלא מסכן את ביטחון מדינת ישראל ( וזה לא מסכן , למרות שברור שזה אסור ) בעיניין אחר , הוא היה כנראה נחסם .

אני לא חושב שמותר לפרסם מידע ללא אישור הצנזורה, ואני לא אגיד כלום אם יעמידו לדין את המדליף והמפרסם , אבל שינהגו כך לגבי כל מדליף וכל מפרסם .

בכל מקרה בדיון עיניני הביטוי " לבעוט לו בראש " לדעתי אמור להיות מחוץ ללקסיכון .

הדיון האמיתי כאן לדעתי הוא האם מדינת ישראל צריכה להשתמש בצה"ל למשימה הזו ( האם המשימה מוצדקת לדעתי זה דיון חצי פוליטי חצי בטחוני וגבולי לנו מאוד בפורום זה) .
לעניות דעתי התשובה מאוד לא פשוטה ולי יהיה קשה מאוד לראות אנשים במדים שהם גם המדים שלי מחריבים שוב בתי יהודים ללא תכלית אמיתית להוציא חוסר עמוד שידרה של עלק מנהיגים .

השימוש בצה"ל למשימות פוליטיות פרופר הוא עצוב מאוד .

ישן 20-12-2009, 10:42
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "צה"ל נערך למבצע "התנתקות" בגדה. פיקוד מרכז"

אז ככה זה מתחיל?

בסוף יבואו כמה חבר'ה יגידו שהם שרפו את מחסני המזון בסך הכל כדי להכריח את הנותרים להילחם, ולא רצו לפגוע ביהודים.

לכל הלוחמים הפוטנציאלים, בהיבט צבא ובטחון ואקטואליה אולי שווה להזכיר שהלקח העיקרי של המפקד היהודי הגדול שמעון בן כוסבא והרב שתמך בו, רבי עקיבא, הוא שבשביל 3 שנות מרד מוצלחות לא שווה להקריב את היישוב היהודי בארץ ישראל.
גם החשמונאים התחילו מנציבות יהודה, לא ארץ שראל רבתי. גם שלמה המלך התחיל צנוע.
בכל הפעמים קפיצה מעל הפופיק נגמרה בבומבה בראש לדורות.
בואו נלמד מההיסטוריה של העם היהודי, לפני שרצים ללמד את היהודים להתנהג כמו האמריקאים.
תזכרו שבן כוסבא הגדול בגיבוי רבי עקיבא לא יכלו לרומא, פשוט עקב ההיבט הכמותי, למרות שאיכות צבאם ולוחמיהם ברוב המפגשים היתה טובה יותר (נשמע מוכר?)

עד כאן הנסיון שלי לא להיגרר לפוליטיקה ולהישאר עם היבט הבטחון (יותר מאשר צבא).

יהודים, אל תתבלבלו.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-12-2009, 11:26
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אז ככה זה מתחיל? בסוף יבואו..."

אם נשתמש באנלוגיה שלך, צה"ל הוא צבא רומי ומנהיג הפלסטינאים יהיה בר כוכבא.

איך שילבת את החשמונאים ואת בר כוכבא ורבי עקיבא בפינוי יהודים מבתיהם, האם אנחנו נלחמים כאן באימפריה זרה או באחינו ?

קצת התבלבלנו כאן, וננסה לא להיכנס לפוליטיקה אלא לעובדות, בין שני נושאים שנמצאים על הפרק :

1. הקפאת הבניה בהתיישבות ביש"ע - החלטה של רוה"מ, אני לא יכול לבנות על אדמתי הפרטית אחרי שקיבלתי את כל האישורים החוקיים - הכרזה מקוממת ואף גזענית (שהרי לערבים מותר לבנות).

2. פינוי מתיישבים שבנו מבנים לא חוקיים - צעד חוקי שנמצא בסמכותו של שר הביטחון, מי שבונה מבנה בלתי חוקי חובתה של המדינה להזהירו ואח"כ לממש את הצו - מתבצע בכל הארץ, בישובים יהודים וערבים.

פקודת המבצע מתייחסת (אני מקווה) לפינוי מתיישבים בלתי חוקיים, אני מקווה שזו לא תחילתה של "התנתקות 2".

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 20-12-2009 בשעה 11:32.
ישן 20-12-2009, 16:42
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אם נשתמש באנלוגיה שלך, צה"ל..."

אני מתנצל, לא הסברתי עצמי.
צבא ההגנה לא מושווה כאן לשום צבא רומי.
מה שאני מנסה להצביע עליו הוא על יהודים שאחוזים בלהט עשייה וחדוש קוממיות אך מוצאים עצמם פועלים נגד האינטרס הרחב של האומה, שהוא שימור הריבונות והעצמאות.
ניסיתי להזכיר שגם בזמן מרד בן כוסבא (בגיבוי רבו) היו כאלו שראו במרד רעיון גרוע (רבן בן זכאי?) והעימות בין סיעות היהודים על דרך פעולה הוביל לעימות ממשי ואלים שהקל על הכוחות שמבחוץ להפיל את האומה היהודית כולה, בבחינת גזרו את התינוק, לא לי ולא לך יהיה.

צנחן, גם אני זוג צעיר, וגם לי הוציאו את הנשמה עם היתר בניה וכספים על מנת לבנות בית בארץ מולדת.
ועדיין אין רחוק ממני יותר מהתייחסות אל כוח משלנו כאל "מוסר" "רודף" "מלכות" וכו'.
אם כבר, יגאל עמיר והתומכים במעשהו הם היחידים שמבחינתי שעומדים כמי שהוציאו עצמם מן הכלל ולכן כפרו בעיקר ואינם חלק מאיתנו יותר.
לכבודם אין לי בעיה להיות מוזעק למילואים כדי להפעיל כוח.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 20-12-2009, 17:44
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 מחובר עכשיו  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "לדעתך הם פועלים נגד האינטרס הלאומי"

אין שום קשר לדעתי.
כרגע האומה היהודית השיגה עצמאות לראשונה אחרי כ 1900שנים, פחות או יותר. למה דחוף כבר להיכנס לעימותים בתוך המדינה העוד לא מבוססת שלנו?
מה יש, מישהו עומד לנו עם סטופר?
מישהו באמת משוכנע שהמירוץ לדירה יזרז את המשיח?
ואם כבר משיח, הרי כשהו א יבוא ממילא הכל יסתדר לטובתנו, למה צריך להתעמת?
למה צריך שהמיליטנטים יותר יכתיבו את הטון?
אני מעדיף לפגר מעט במירוץ הגבעות ולטפח יותר את הזהות היהודית והלכידות. זה בטוח יהווה נשק יעיל יותר נגד אויבינו מאשר עוד שכונה ועוד מצפה.

זה אולי פוליטיקה קצת, אבל זה בעיני בהחלט לעניין צבא ובטחון. הבטחון הוא לא של הצבא והצבא הוא אנחנו בשביל כולנו, לא רק בשביל המתהדרים בהיותם "מביני התורה המבינים ביותר והפעילים ביותר".

אני מניח שאין בכלל מה להזכיר את העובדה שרוב המצביעים מקרב אזרחי ישראל הצביעו עבור מפלגות הימין והממשלה מייצגת זאת, בטח כאשר יושבת בה גם מפלגה שהצביעו לה אזרחים שהצביעו שמאל, (דעת המיעוט בעם נכון לבחירות לפחות).

אגב רקטות ובן גוריון- בשדה התעופה לא גר אף אזרח ישראלי. לכן זה לא מעניין אותי יותר מפיגוע דקירה "סוג ז" על נערות בתחנת אוטובוס בגוש עציון.
שדות תעופה אפשר להזיז ונגד רקטות אפשר לבנות מיירטים. אני לא רוצה ללכת לפתרונות האלה בכלל. אני חושב יותר רחוק בהרבה.
לרומאים היתה עליונות טכנולוגית על פני אולי כל יריביהם, ועוד בנוסף יתרון הכמות. הם נפלו בעקבות כשלון מול גורמים פחות מתקדמים אך יותר מלוכדים ונחושים כשלעצמם. (בקריצה לאנלוגיות ורומא מההודעות הקודמות- ולא, אני לא משווה אותנו לרומאים...)

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 20-12-2009 בשעה 17:49.
ישן 20-12-2009, 18:46
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אין שום קשר לדעתי. כרגע האומה..."

מי שקם ורץ לבצע פעולות מפלגות בעם ללא שום תוכלת נראת לעין ( ושנינו יודעים שהריסת בניה כזו או אחרת לא תביא שלום ) זה לא שוחרי המשיח במקרה הזה .
אלא אנשי מרכז שמאל , שמנסים להראות למי יש יותר גדול , ופותחים בפעילות צבאית נגד אחיהם בגלל דרישות של אומה אחרת .
מי שמפלג פה זה לא המתנחלים .

הכותב אינו מאמין במשיח ולא בתורת משה.

במקום להראות לכידות מול גורמי חוץ ( ואין דבר שיותר קשור לביטחון מזה ) מראים שאנחנו חסרי עמוד שידרה ונלחם בעצמינו כמו שרק יהודים יודעים .

אם רק הייתה תכלית , הסכם רציני , התחייבות חתומה של ארצות המערב , איזשהו משהו שיתן תקווה שאולי מהלך כזה יוביל להתקדמות כלשהי במצב, הייתי מבין שיש כאלה שחושבים שזה רציני ונחוץ, לאור המצב כיום כל מה שתגרום הפעילות הזו , זה החלשת האחידות בעם , החלשת צה"ל והחלשת האומה שלנו מול העולם .

את אותם ויכוחים התווכחו לפני ההנתקות, ואחריה כמעט כולם הודו שלא הרווחנו כלום , והנה אנחנו שוב באותו סרט.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר