לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2009, 14:35
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mr voss שמתחילה ב "לא מעוניין להיות לוחם"

עומדות בפניך כמה "נקודות יציאה"

א) לפני גיוס:

מסתבר שיש כל מיני תפקידים שלצה"ל קצת יותר קשה לאייש מאשר תפקידי לחימה, ואם תבקש להגיע אליהם, תגיע לשם גם אם יש לך פרופיל קרבי. מה למשל? נהיגה על משאית (דורש קד"צ נהיגה אם אין לך רשיון עד 12 טון) או מסלולי קצונה יעודית בתפקידים שנחשבים לקשים כמו לוגיסטיקה וחימוש.

ב) במהלך הטירונות:

גם אם גוייסת כלוחם, דע כי כל יחידה קרבית מפרישה בסוף הטירונות כמה חיילים לכל מיני תפקידים אחרים. לקראת סוף הטירונות יוצעו לכם כל מיני אפשרויות לעבור למערכים תומכי לחימה - תקשוב, חובשים, אפסנאות וכו'. לפעמים זה אומר שתישאר בתפקיד הזה בבסיס הטירונות, ולפעמים תישלח למפקדת זרוע היבשה לשיבוץ מחדש. חלק מהתפקידים דורשים קורס (אלחוטן, קשר, חובש, מש"ק תחזוקה) והאחרים מתבססים על הכשרה-תוך-כדי-עבודה (אפסנאי - אל תבלבל אותו עם מש"ק לוגיסטיקה כי מש"ק הלוגיסטיקה הוא מוסמך מטעם חיל הלוגיסטיקה ואילו האפסנאי הוא חייל חיל כללי המסופח לחיל הלוגיסטיקה) או שום הכשרה בכלל (עובד כללי, ש.ג.)

ג) במהלך המסלול ביחידה:

לאחר שסיימת את הטירונות ועדיין לא נפלטת, אתה עובר מסמכות הבא"ח/בה"ד לזו של היחידה (גדוד/חטיבה). הנחת העבודה בצה"ל היא כי על יחידות למצות את כוח האדם המנהלי שלהן לפני שהן מביאות אנשים מבחוץ, ככה שבמהלך מסלול ההכשרה שלך (אימון מתקדם וכיו"ב) אם תיפלט בדומה למה שקורה בסעיף ב', תישלח קודם כל למפקדת הגדוד ותאייש שם את אחד התפקידים - סמב"צ למשל, או אחד התפקידים שהוזכרו קודם (עם קורס או בלי) בשלב הזה יש אפשרות גם לצאת לקורס משק"י מודיעין או קשרים בתום המסלול ולמלא את התפקיד הזה בגדוד, להפוך לנהג רכב קל (עד 3.5 טון, פרייבטים וסופות ממוגנות) וכד'. כמו כן, יש חיילים שבסיום המסלול נשלחים לאייש תפקידי חפ"ק בחטיבה או בחטיבות מרחביות/פיקודים כנהגים/קשרים של מפקדים.

ד) בשירות עצמו:

סיימת את המסלול והוסמכת כלוחם ביחידתך. אבל עדיין לא נסתם הגולל על אפשרויות היציאה - אתה יכול (עדיין) לצאת לקורס חובשים/מש"קי מודיעין/קשרים, לבקש לצאת לקורס קצינים לא-קרבי שלא דורש קורס מכי"ם או רקע מקצועי (שלישות, לוגיסטיקה, תיאום וקישור) או להפלט לפלוגת המפקדה כסמב"צ/עובד כללי/וכו'.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2009, 16:43
  mr voss mr voss אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.05.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי micro9 שמתחילה ב "מי שלא רוצה,לא יהיה. לעוף..."

בן 19,לפני גיוס, עשיתי שנה מכינה. יש לי נתונים גבוהים (קב"א ודפ"ר), קיבלתי מיונים למודיעין לפני שנתיים ולצערי לא חשבתי לכיון הזה ולא עשיתי אותם. קבילתי גיבוש שייטת ביום סיירות אבל בסוף עדיתי ולא עברתי גיבוש צנחנים.
אני אדם שצריך אתגרים שכליים. מבחינה פיזית אין לי בעיה להיות לוחם,ואני מאמין שאגיע לגדס"ר, אבל אני לא יכול 3 שנים להתרכז בפיזיות.
אני מאוד רוצה לשרת במודיעין או משהו בסגנון,אולי אפילו אדחה גיוס ממרץ לאוגוסט כדי להתמיין...
יש תמיד את ברירת המחדל שהיא לקפוץ למים העמוקים,להתגייס כלוחם ולקוות לא להיות שבוז תמידי ולנסות להינות מזה...אבל אין לדעת מה יהיה,ואם אפרוש מקרבי אחרי גיוס,כנראה שישלחו אותי לתפקיד לא מעניין או מאתגר במיוחד...
אשמח לעצות או תגובות...תודה

ישן 24-12-2009, 20:58
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי mr voss שמתחילה ב "בן 19,לפני גיוס, עשיתי שנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mr voss
בן 19,לפני גיוס, עשיתי שנה מכינה. יש לי נתונים גבוהים (קב"א ודפ"ר), קיבלתי מיונים למודיעין לפני שנתיים ולצערי לא חשבתי לכיון הזה ולא עשיתי אותם. קבילתי גיבוש שייטת ביום סיירות אבל בסוף עדיתי ולא עברתי גיבוש צנחנים.
אני אדם שצריך אתגרים שכליים. מבחינה פיזית אין לי בעיה להיות לוחם,ואני מאמין שאגיע לגדס"ר, אבל אני לא יכול 3 שנים להתרכז בפיזיות.

נשמע כמו הלוחם הטוב ביותר שצה"ל יכול לבקש.
אל תדאג, לוחמים זה לא אנשים שכל הזמן משווים בינהם למי יש שריר יותר גדול...
אין לך מה לצפות לאתגרים שכליים במודיעין בלי מסלול מיוחד. אתה עדיין חפ"ש בצה"ל.
בדרך כלל, תפקידים קרביים דורשים יותר ידע ויכולת חשיבה מאשר חיילים שמשרתים במודיעין. על אחת כמה וכמה אם אתה יוצא לקורס מפקדים או קצינים.

ישן 22-12-2009, 20:42

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מהם הסיבות? מעבר לעובדה..."

א- אני מגמגם,ואני חושש לשים את חיי וחיי חברי לצוות\כיתה על מאזני הלשון...לא הגיוני להסתכן בזה לפי דעתי.
ב- כיון שאני מגמגם, אני אצטרך קרוב לודאי להיות חפ"ש כל השירות מה שמתסכל,כי יש לי יכולות גבוהות בהרבה מהממוצע.
ג- תכלס,אני מפחד!! מפחד למות באימונים (יש מספיק לארחונה), ליפול בשבי או במלחמה...אני לא חושב שאני בנוי לירות במחבלים ולרדוף אחרי פושעים...אני יודע שזה ירדוף אותי הרבה זמן אם כן....
ד- אני הייתי במכינה שנה וחודשיים,עזבתי כי הייתי מתוסכל כי לא היו לי את האתגרים שאני צריך, אני מאמין שגם כלוחם לא יהיו לי אותם ואהיה מתוסכך המון!
ה ואחרון- חברי הלוחמים,הכל מיני יחידות עילית,גדודים,מ"כים וחפ"שים, שבוזים מרבית מהזמן, זה לא צב אידאלי מבחינתי...גם ככה יש לי המון תסכולים מהגמגום,להוסיף לזה את השביזות,זה יהיה יותר מדי...

אשמח לכל תגובה,לא להרגיש לא נעים...לדבר דוגרי!

ישן 22-12-2009, 21:15
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי mr voss שמתחילה ב "א- אני מגמגם,ואני חושש לשים..."

א+ב. היה פה אשכול מעניין מאוד לאחרונה בנושא, אני מציע שתמצא ותקרא אותו.

ג. כולם מפחדים, אבל מתגברים על זה, זה תוצאה של הרבה מאוד דברים והאמת, קלישאתי ככל שזה יישמע, אין לך חצי מושג ממה את עשוי ולמה אתה מסוגל.

האמירה של "אני יודע שזה ירדוף אותי הרבה זמן" היא אחת משתיים- או תבוסתנות או בעיה פסיכולוגית, בכל מקרה אני מציע לעשות בדק בית בנושא...

ד. מה הם האתגרים שלהם אתה זקוק?
אתה נוהג לעזוב דברים באמצע כי "הם לא מאתגרים"?
זה די בעיה לכלל החיים...

ה. לא יודע כמה חברים ג'ובניקים יש לך, אבל אני מבטיח שהם שבוזים יותר.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 22-12-2009, 21:02
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
אוקי אז לדבר דוגרי

אתה קצת פעור, ואני לא מאשים אותך, אתה לפני גיוס. אז יפה שאתה כבר מאמין שיכלת להיות בגדס"ר (אבל עפת מגיבוש שייטת, ולא התקבלת לצנחנים). אתה רוצה גירוי שכלי בצבא, אתה רוצה מודיעין, אתה ואתה ואתה.
אז השרות הצבאי הוא סך הכל 3 שנים שבו "אתה" יורד מהמשוואה, אז נכון שגם בתור חייל הרצונות שלך בתור בן אדם לא מבוטלות. אבל למה נראה לך שאתה מיוחד משאר האנשים, זה שאתה מחפש ריגוש בצבא? גם אני לא תכננתי להעביר את הזמן בין גיל 19 ל21 בשמירות, מארבים על גנבי דיסקים, במעצרים של חוטבי עצים, במלחמה בעזה או לבנון. אבל מה? את החוויות שחוויותי במהלך שירותי אף אחד לא יכול לקחת ממני. מגמגם? במקרה היה לי בחור מגמגם במחלקה שהתסדר יופי, היה לי גם חייל יתום, שהיה בסופ"שים חוזר לישון בבית השאנטי, אבל אני לא אנסה לשכנע אותך להתגייס ליחידה קרבית, מכיוון שבינינו כנראה שאתה באמת לא מתאים, (למרות שלא תדע עד שלא תנסה ופגשתי כבר המון המון חיילים שדעותיהם, ואפילו האופי שלהם, השתנו ב180 מעלות במהלך הטירונות והשרות הצבאי). כמו שכתבו מעלי יש שלל דרכים לצאת מקרבי, אם אתה מוצא "גירוי שכלי" כהגדרתך בקד"צ נהיגה, באפסנאות, במטבח או בחימוש, גירוי שכלי. אז בהצלחה.

ישן 22-12-2009, 21:28

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אוקי אז לדבר דוגרי"

לא עפתי מגיבוש שייטת ולא לא התקבלתי לצנחנים...ויתרתי על גיבוש שייטת ויש לי ראיון צנחנים שבוע הבא...
אני מכיר המון חבר'ה שהתגייסו בשנתיים האחרונות, מכיר כאלו בגדודים,גדס"רים וסיירות...אני מכיר את היכולות הפיזיות שלי ושלהם,ואני יודע שאני לא יורד מאלה שהגיעו לגד"סרים...אני יודע שאני רק בורג קטן במערכת ומניח שלא משפיע יותר מדי על הצבא הגדול שלנו,לכן אני לא חושב שזה יהיה נורא אם לא אהיה לוחם ואחשוב על עצמי כי בכל זאת אם אהיה לוחם זה לא יתן לצה"ל יותר מדי.
אני מאמין שאוכל לתרום יותר במודיעין. אני מאמין שהיכולות השכליות שלי ביחס לאחרים גבוהות מהיכולות הפיזיות שלי ביחס לאחרים...לכן מניח שאוכל לתרום יותר שם.
ולמרות הכל-אני באמת מאמין שבין האידאליים,יש גם מקום לרצונות אישיים,כי בכל זאת זו תקופה לא בטלה של 3 שנים ואני רוצה שיהיה לי טוב...

ישן 23-12-2009, 02:57
  Phosgene Phosgene אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי mr voss שמתחילה ב "לא עפתי מגיבוש שייטת ולא לא..."

איך אתה יודע שבמודיעין יהיה לך מעניין ומתאגר? למודיעין יש הילה של שושואיסטים שעושים נסתרות כשבתכלס 5% מהם עושים דברים שאף אחד לא יודע , וכל השאר ,בלי להעליב , יושבים במשרד ועושים את אותו דבר , ולא משנה כמה זה מסווג , והסיכוי שמודיעין יגייס אותך לאחד מאותם 5% נמוך בהתחשב בעובדה שמודיעין איתר אותך ולא רצית . אף אחד לא אוהב לקום בבוקר כל יום או לסגור שבתות בהתנדבות , אבל מאות אלפי חיילים עושים את זה .
אם כל אחד היה אומר "אני רק בורג קטן במערכת" לא היה לוחם אחד . הרבה ברגים יוצרים מכלול שיוצר מכונה . ואידואולוגיה זה לא מילה גסה . גם לא רצונות אישיים , אבל פה זה הצבא , והצבא הוא לא כמו החיים שאחרי זה .
ישן 23-12-2009, 10:21

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Phosgene שמתחילה ב "איך אתה יודע שבמודיעין יהיה..."

צודק שמודיעין זה לאו דוקא אתגר תמידי ויש גם את הצד החשוך בו... אבל למה לוקחים את זה מובן מאליו שאדם בריא צריך להיות לוחם?! מה אם אותו אדם לא חושב שהוא מסוגל לירות באנשים או להכנס לבתים של ערבים מפוחדים ב3 בבוקר כדי לעצור אחד מהם...זה לא מתאים לכל אחד! זה לא טבע האדם ולכן אי אפשר לדרוש את זה מכל אחד...
אני ממש לא מהשמאלנים היפי נפש, אבל יש אנשים חזקים יותר וחזקים פחות...
לגבי הדפ"ר,אתה לגמרי צודק. לא יודע למה,אבל זה פשוט נפלט לי,אני לא יודע מה הדפ"ר שלי.
אתה רואה איזה מזל שלא כל אחד אומר שהוא בורג קטן! אף לא אהבתי את האמירה ,ואם כולם יגידו...' אבל לא כולם אומרים! ואני מדבר על עצמי, אני לא רוצה לסבול ולהיות שבוז 3 שנים! או שנתיים!

ישן 23-12-2009, 10:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי mr voss שמתחילה ב "צודק שמודיעין זה לאו דוקא..."

ציטוט:
צודק שמודיעין זה לאו דוקא אתגר תמידי ויש גם את הצד החשוך בו... אבל למה לוקחים את זה מובן מאליו שאדם בריא צריך להיות לוחם?! מה אם אותו אדם לא חושב שהוא מסוגל לירות באנשים או להכנס לבתים של ערבים מפוחדים ב3 בבוקר כדי לעצור אחד מהם...זה לא מתאים לכל אחד! זה לא טבע האדם ולכן אי אפשר לדרוש את זה מכל אחד...!

אז הוא חושב.
אז מה.

יגייסו אותו, הוא יעשה מסלול.
אם יראו שהוא מסוגל הוא יישאר לוחם, אם לא, אז לא.

אם לא תנסה איך תדע?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 23-12-2009, 14:56

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי mr voss שמתחילה ב "אם אני אנסה,ורק מאוחר יותר..."

ציטוט:
אם אני אנסה,ורק מאוחר יותר יגלו שאני לא מתאים,אני אהיה אספנאי או משהו בסגנון הזה לשנתיים פלוס!
מי רוצה להיות אספנאי?!

אפסנאי הוא האופציה הקלה ביותר לאיוש (תפקיד חיל כללי שלא דורש קורס אבל תמיד צריך מישהו שיעשה אותו) אבל יש גם אופציות אחרות, שפירטתי כבר. אולי זה לא מגניב לספר בבית משהו כמו "אני קצין שלישות" או "אני חובש" בהשוואה ל"אני עושה משהו סודי במודיעין, זוכרים את הקטע בחדשות עם זה שאמרו שלנסראללה יש טחורים? (באמת, אגב!) אז אני יודע על זה משהו שאתם לא!" אבל גם זה יכול להיות מעניין ומאתגר.

ציטוט:
אתה לא מכיר אנשים שהיית אומר עליהים גם לפני הצבא - "אין מצב שהוא ירגיש טוב עם עצמו אם יכנס לבית של ערבי ב3 בבוקר,יעיר את כולם ובכח יוציא משם מבוקש"?

למעשה, רוב המעצרים נעשים בצורה הרבה יותר מנומסת והרבה פחות אלימה מאשר ביקור של דודים בליל הסדר. חוץ מזה, אם לא בא לך להכנס לתוך הבית של הערבי (שבדרך כלל עשה משהו שמצדיק את הטירחה הזו או סתם מכיר מישהו שישמח לרצוח את סבתא שלך ורוצים שהוא ילשין)
אתה תמיד יכול להשאר בחוץ עם הכוח שסוגר על הבית - שם מומלץ שלא תעיר שום ערבי, כדי שלא תתפתח הפרת סדר בשכונה.

ציטוט:
עוד שאלה- אם יש אדם עם נתונים של לוחם (פרופיל 97) שיכול לתרום המון בצד השכלי של צה"ל (יחידות מודיעיניות למיניהין) או להיות לוחם ממוצע, מה עדיף?

אם היה לי שקל על כל אחד שאמר "אני חכם מידי מכדי להיות בקרבי" ובסוף לא עשה עם עצמו שום דבר מועיל שיצא לי לראות, הייתי מצליח לשחד איתו את איסמעיל הנייה לרקוד בבגד בלט ורוד בחדשות ערוץ 2.

תבין - לצבא יש אנשים מוכשרים כמו זבל. את הטיפשים באמת הוא מוצא סיבות לא לגייס, ואת הממש מוכשרים הוא יכול להרשות לעצמו למיין בפינצטה. יש מספיק אנשים עם נתונים איכותיים גם בקרבי.

ישן 23-12-2009, 18:30
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09

טוב, קראתי את כל מה שרשמת בכל האשכול הזה.

מספר דברים לי אלייך,
- הייתה לך הזדמנות להתמיין למודיעין וויתרת על זה (אני לא מאשים אותך - זה היה לפני כשנתיים, אבל למה ויתרת אם לא היית נעול על משהו אחר?), על גיבוש שייטת ויתרת, על מכינה ויתרת (מה יהיה באקדמיה אחרי הצבא? לא כל הקורסים בתואר מאתגרים או קשורים לתחום העניין שלך או המקצוע שבחרת; מה יהיה בעבודה אחרי הצבא?).

- כרגע אתה די פוסל את העניין של להיות לוחם, מחפש ומציג סיבות (גמגום, פחד, חוסר אתגר) להסביר למה תפקיד לוחם לא מתאים לך מבלי להכיר את העניין מצד אחד, מצד שני, אתה תולה את יהבך על שירות במודיעין, שלדעתך יענה על האתגרים השכליים שאתה מחפש - שוב, מבלי להכיר את העניין. מאין זה? אל תסיק מסקנות גורפות כאלה או אחרות מסיפורים של חברים.

עד כמה קלישאתי שזה נשמע, האדם עושה את התפקיד, כל תפקיד - אם תבחר להיות משקיען, דמות מובילה, איכפתי, מקצועי (ובה בעת אל תיתן לאף אחד לדרוך עלייך או לנצל אותך) זה יחזור אליך בכל מיני צורות (סיפוק אישי, הכרה מהסביבה, קשרים, ניסיון, הידיעה שעמדת בפני אתגרים ויכלת להם ועוד).

אתה לא באמת יודע איפה צה"ל יפיק ממך יותר, אין גם דרך לכמת את זה בדיעבד, אתה כן יכול לדעת, שאם תבוא בגישה חיובית של עשייה ונכונות לתרום בידיעה שאתה בא לשרת את המדינה, גם תרגיש סיפוק וגם, אם תרצה בכך, לבקש מהמפקדים שלך לעבור לתפקיד שתוכל לתרום בו יותר (אז זה כבר יהיה עם ידיעה אישית די מבוססת - בניגוד לעכשיו) או אפילו ההצעה תגיע מהמפקדים שלך בעצמם.

- כ-ו-ל-ם שבו"זים בשירות הצבאי, מי יותר ומי פחות, מי לתקופות ארוכות ומי לתקופות קצרות, שבי"זות או חוסר עניין הם לא רק תלויי תפקיד, אלא גם תלויי אדם, האנשים שמשרתים איתו והתקופה שמכתיבה אילו פעילויות היחידה מבצעת.

אתה די מבולבל וזה מובן, אבל אתה גם כל הזמן חוזר ומוותר לעצמך ברמה האישית, הלימודית, הצבאית ועוד (צא לגיבוש בתור אתגר אישי, לאו דווקא מתוך כוונה לשרת שם).
ויתור עצמי אינו תוכנית עבודה לשום דבר בחיים, לא לצבא, לא לעבודה, לא לחיים האישיים ולא ללימודים, החממה\בועה של בית-ספר נגמרה - ככל שתמהר לצאת מהראש הזה כן ייטב. בשבילך ובשביל המשך התנהלותך בחיים.

בטווח המיידי, אם אתה מתעקש על מודיעין אז נסה לקבל שוב זימונים למודיעין וגם לצאת לגיבוש צנחנים, לתת את כולך ולא לוותר.
אבל בכל אופן, בגישה הכללית שלך, הן האישית והן לגבי הצבא בעיקר (ראה את הסעיפים שלך), ומסגרות אחרות - יש מן הבעייתיות ואני מציע לך לעשות חשבון אישי ולבדוק את עצמך ואת הסביבה שלך, אבל זו דעתי האישית.

בטווח הקרוב של הגיוס, כשתתגייס לקרבי תבוא עם גישה כפי שפירטתי לעיל, עם ראש פתוח למסגרת חדשה ונכונות לתרום.
אם בכל זאת לא תתאים למסגרת הקרבית אז ישנן כמה נקודות יציאה בשירות, כפי שתיאר בפירוט ידידי עבדול.
כשורה תחתונה - בסופו של דבר, מי שלא יכול\רוצה להיות לוחם לא יהיה.

נערך לאחרונה ע"י שפני בתאריך 23-12-2009 בשעה 18:48. סיבה: רווח
ישן 24-12-2009, 00:47

חייב לציין שאתה נשמע מאוד משכנע!
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "טוב, קראתי את כל מה שרשמת בכל..."

הצגת אותי כאדם ותרן,אבל זה לא בדיוק ככה!
ויתרתי על גיבוש שייטת בשביל גיבוש צוללות (העדפה אישית) יש לי יום ראשון ראיון צנחנים, ועזבתי מכינה אחרי שנה וחודשיים במקום להיות שנה וחצי כי הרגשתי שמיצאתי את עצמי.

נכון שכמלש"ב, למרות שהייתי במכינה קדם צבאית ודיברנו המון על צבא, ולמרות שיש לי המון חברים בצבא, אני עדין לא יודע באמת מה זה שירות צבאי ביום יום! לכן אני מאוד חושש ליפול למקום לא טוב ולהתבאס מזה כל השירות... נכון שהאדם עושה את התפקיד-וזו נקודה שהבהרת לי ואני מודה לך על כך! ככה שלא משנה לאיפה אגיע בסוף,ודאי שאעשה את המקסימום ואשתדל להינות ולמקסם את ההשפעה ונתינה שלי.
ואולי השביזות הקבועה הזאת אצל כל חיילי צה"ל היא נקודה למחשבה לאחראים על חיילי צה"ל. לא נשמע הגיוני שכל כך הרבה בחורים ובחורות ויהיו שבוזים בזמן שהם צריכים להרגיש גאווה ואידיאלסטיות לשמה! אם היה אחרת,בטוח שהיה יותר מוטיבציה במקומות השחורים יותר...

אני מאוד מעריך את התגובה שלך ושל עבדול! למדתי הרבה...
אם אתם מעוניינים, אני כרגע מנסה להתמיין לחוקר מודיעין ימי,ואם באמת ה' לא ירצה,נלך על הצנחנים,ואם לא שם לאיפה שצה"ל יניח אותי...תודה רבה והרבה הצלחה!

ישן 25-12-2009, 12:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני לא חושב ככה. אני חושב שיש..."

לצערי, אני חושב אחרת.

גם אלו ש"צמאים" לקרבי לרוב, או בחלק גדול מהמקרים זה לא מהסיבות הנכונות.

בגדול החלוקה יכולה להיות לכאלה שצמאים לכך ברמה של הגשמה עצמית (סיירת או ניירת) כאלה שעושים את זה בשביל הוואסח וכאלה שבשביל אידיאלים או אמונות (כמובן שלפעמים הסיבות משתלבות).

מניסיוני הדל, שתי הסיבות הראשונות מחזיקות מעמד מעט מאוד זמן והסיבה השלישית לא נפוצה מספיק.

ובכל זאת, רוב רובו של המערך הלוחם של צה"ל (הכוונה היא לא רק ליחידות הסקסיות, אלא גם ובעיקר למערך המתנייע) מורכב מחבר'ה "מתנדנדים", או כאלה שהתגייסו כאלה והשתלבו עם הזמן.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-12-2009, 14:06
  giladp89 giladp89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.07
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לצערי, אני חושב אחרת. גם..."

אני מסכים איתך, ואני יכול להביא לדוגמא את הסמל שלי בטירונות.
הבחור הגיע לנח"ל כי הוא שמע שכל החפ"שנים מתרכזים שם, לא היה ממש בזין שלו לעשות שירות משמעותי וכל העניין הזה.

הבחור הזה עבר גיבוש לגדס"ר קיבל מצטיין קרב מגע, מצטיין צלפים מצטיין מסלול ומצטיין מ"כים. אחד החיילים היותר מקצועיים שיצא לי לראות(היה מפקד גרוע לדעתי אבל זה כבר סיפור אחר).

בקיצור ובקצרה, לפותח האשכול, יכול להיות שאתה לא מתאים להיות לוחם אבל אתה לא יכול לדעת את זה, מהניסיון הלא רב שלי האנשים שפורחים ומשגשגים בצורה הכי טובה במהלך המסלול(לא הגעתי לשירות כלוחם אז אני לא מתיימר לספר לך מה קורה שם) הם אותם אנשים בחיים לא חשבו שזה יתאים להם.

בנוסף נראה לי שאתה תופס את השירות כלוחם בצורה הלא נכונה, אחרי הגיבוש הצורה שבה הפיזיות באה לכדי ביטוי מאוד משתנה וזה כבר לא כל כך משנה אם אתה זוחל קצת יותר מהר נשאר עוד 20 שניות על האלונקה או עושה 100 או 95 בבר אור, הרבה יותר חשוב מזה זה היכולת שלך לאכול שטויות מהסגל לסגור פעמיים רצוף 21 כשכל יום בא לך לבכות מרוב שאתה מתגעגע הביתה.

חוץ מזה, לדעתי יש המון אתגר שכלי בפיקוד על לוחמים(להוביל מחלקה/צוות בקרב בצורה טובה זה לא משהו שכסיל מוחלט יכול לעשות).
ישן 26-12-2009, 10:33
  JdSDA JdSDA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.09

ואו, הגישה בפורום הזה היא פשוט מעצבנת. הגישה הזו של "כל אדם צריך להיות לוחם כל עוד אין לו סיבה פרקטית לא להיות" כ"כ מאוסה ומורעלת בשקל, וזה בא ממישהו שאפילו לא התגייס לצבא. מה לעזאזל קרה לרצון אישי ולאופי האדם?
זה לא כאילו האדם שכתב את הפוסט רוצה להשתמט, לא. הוא סה"כ רוצה ללכת למקום בצה"ל שינצל את כישוריו בצורה המקסימלית, ולא למקום שהוא לא מתאים אליו. ואין מה לעשות, שירות קרבי זה עניין של אופי. וכן, ישנם אנשים שפשוט לא מתאימים לשירות קרבי, וכדי להתשחרר ממנו, הם לא צריכים שתהיה להם סיבה פיזיולוגית מוצקה שדרכה הם ישתחררו ממנו, אלא פשוט לומר את המילים "לא רוצה", ושהאנשים שסביבם לא ישפטו אותם כמו שקורה בפורום הזה (לאו דווקא במקרה הספציפי הזה) ויקבעו שהם עצלנים וסנובים, אלא פשוט יתנו לרצון שלהם את הלגיטימציה לקבוע את המסלול שבו הם הולכים לשרת ב-3 (!) שנים הקרובות.

נערך לאחרונה ע"י JdSDA בתאריך 26-12-2009 בשעה 10:35.
ישן 26-12-2009, 12:06
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי JdSDA שמתחילה ב "ואו, הגישה בפורום הזה היא..."

אין לך שום לגיטימציה כי זה לא אתה שתקבע היכן תשרת. אם זה לא ברור לך, כדאי שתתחיל ללמוד מהו צבא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-12-2009, 14:41

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי JdSDA שמתחילה ב "ואו, הגישה בפורום הזה היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JdSDA
ואו, הגישה בפורום הזה היא פשוט מעצבנת. הגישה הזו של "כל אדם צריך להיות לוחם כל עוד אין לו סיבה פרקטית לא להיות" כ"כ מאוסה ומורעלת בשקל,

למעשה, זו אפילו לא הגישה של צה"ל, בטח שלא של הפורום. הגישה של צה"ל היא אם כבר "כל אחד צריך למלא את תפקידו" כשמבחינת "תפקידו" יש כרגע כמה דברים שחסרים לצה"ל קצת יותר מאשר לוחמים - עד כדי כך שצה"ל מנסה לשדל אנשים עם פרופיל של רמבו ומוטיבציה של צ'אק נוריס ללכת ולעשות רשיון על משאית במקום ללכת לקרבי - מאלה יש לו די הרבה, נהגי משאית קצת פחות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JdSDA
וזה בא ממישהו שאפילו לא התגייס לצבא.

תגדל, תבין.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JdSDA
מה לעזאזל קרה לרצון אישי ולאופי האדם?

לא קרה כלום. רק שמבחינת נתונים פיזיים ומבחני אישיות, הצבא משבץ אנשים לקרבי אם הם לא הצליחו לשכנע אותו שהם יכולים לעשות משהו אחר. "רצון אישי" זה משהו נזיל ומשתנה מאוד בגיל 18 הרך, ו"אופי" זה משהו שכמו עובש מתפתח עם הזמן ובהתאם לתנאי הסביבה. ככה שמבחינת יעילות ארגונית, לצה"ל אין שום סיבה לייחס יותר מידי חשיבות לגחמות של ילד הורמונלי שהיום רוצה להיות כוכב רוק פציפיסטי ומחר טייס בשייטת מטכ"ל.

אז קודם כל מגייסים, והמגוייס מגלה בעצמו אם הוא יכול לעשות את זה (בדרך כלל התשובה היא "כן") - מי שממש לא רוצה ולא יכול להיות לוחם (או לצורך העניין, כל תפקיד אחר) כמעט תמיד לא ימלא אותו לבסוף - וראה כל "נקודות היציאה" שצה"ל מאפשר בדרך - רק תבחר אחת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JdSDA
זה לא כאילו האדם שכתב את הפוסט רוצה להשתמט, לא.

אני לא בטוח שהוא יודע מה הוא רוצה. לרצות לשרת במודיעין רק בגלל ה"מיסטיק" שיש בזה מבלי לחשוב רגע אם מה שמפריע לשרת בקרבי יפריע גם שם, לא בהכרח מעיד על החלטה מושכלת.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JdSDA
הוא סה"כ רוצה ללכת למקום בצה"ל שינצל את כישוריו בצורה המקסימלית, ולא למקום שהוא לא מתאים אליו.

הנתונים היבשים מעידים שהוא דווקא כן מתאים. ומה לעשות, שלצה"ל יש מבחר גדול של אנשים שאת כישוריהם הוא יכול לנצל בצורה מקסימלית לבחור מהם. איכשהו יש כל כך הרבה אנשים שמדקלמים משהו כמו "אני חכם מידי בשביל להיות בקרבי, אני צריך לעשות משהו שקשור למחשבים" ועדיין לא עושים את זה. להבדיל, מוסדות ההשכלה הגבוהה מלאים באנשים שלא אמרו את זה, שירתו ביחידות שדה, והסתדרו מבחינת מיצוי כישוריהם בצבא ובאזרחות הרבה יותר טוב מהקוטרים הנ"ל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JdSDA
ואין מה לעשות, שירות קרבי זה עניין של אופי. וכן, ישנם אנשים שפשוט לא מתאימים לשירות קרבי,

מי שלא מתאים מנטלית, מנופה בדרך בכל אחת מנקודות היציאה שכבר ציינתי. יחידות שדה אשכרה מקבלות הנחייה מגבוה לאייש את סד"כ תומכי הלחימה והשירותים שלהן מתוך קאדר המגוייסים למסלולי לחימה. בסוף כל טירונות קרבית של חש"ן/חי"ר/חת"ם למעשה מחייבים את היחידה להקצות כמה חיילים לטובת קורסי חובשים, קשרים וכיו"ב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JdSDA
וכדי להתשחרר ממנו, הם לא צריכים שתהיה להם סיבה פיזיולוגית מוצקה שדרכה הם ישתחררו ממנו, אלא פשוט לומר את המילים "לא רוצה",

רצון של בני-עשרה, כאמור, מושפע מכל מיני דברים אקראיים כמו מה הערסים שהם למדו איתם אמרו להם כשנפגשו באוטובוס, או מתדירות האוננות שלהם. לא משהו שאפשר לבנות עליו מדיניות. בכל אופן, כמו שכבר ציינתי כמה פעמים, מי שלא רוצה מקבל אופציות לעשות משהו אחר. בדוק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JdSDA
ושהאנשים שסביבם לא ישפטו אותם כמו שקורה בפורום הזה (לאו דווקא במקרה הספציפי הזה) ויקבעו שהם עצלנים וסנובים, אלא פשוט יתנו לרצון שלהם את הלגיטימציה לקבוע את המסלול שבו הם הולכים לשרת ב-3 (!) שנים הקרובות.

חלק מהרעיון של לשאול אנשים שכבר עברו משהו, הוא לקבל מידע המבוסס על נסיונם מאשר לשגות בחלומות באספמיא.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר