לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2009, 00:04
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
את יועת מה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי The girl next door שמתחילה ב "אוי נו, זה אפילו לא חגיגה...."

אני מאחל לך לחגוג את של המתיוונים ולמצוא בחור חתיך ולהתנשק איתו בחצות (:

אני פשוט בא מבית ציוני פוסט סובייטי שתכלס ההורים שלי כשהולכים לדודים שלי הם שמים עצי אשוח קטנים שמזכירים אווירה נוצרית כזאת כי בברית המועצות לא חגגו חגים דתיים כי זאת הייתה אמפריה שדגלה באתאיזם אז הסיום השנה האזרחית זה כמו חג דתי אצליהם כמעט לכן אני מתנגד , כי זה לא בתרבות שלנו לפי דעתי אני לא מרגיש הרגשת סוף שנה אלא כאמצע השנה . זו דעתי , אני יודע שתגדפי אותי אבל לי כייף להרגיש יותר יהודי מאשר אזרח העולם , אין לי באמת משהו נגד זה אבל כן , לא מדבר אליי. אצלי בבית אף פעם לא ציינו את זה (אולי כאקט סמלי נגד ברית המועצות ).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2009, 23:56
צלמית המשתמש של PL@yB0y
  משתמש זכר PL@yB0y PL@yB0y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PL@yB0y
who cares?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טללל שמתחילה ב "למה לא לחגוג סילבסטר"

למי אכפת אם חוגגים בשמו של איזה רוצח יהודים- זה לא שחוגגים את הרצח שלו, ואם הוא היה כזה נורא אנשים היו שומעים עליו ומלמדים עליו- אני מניח שהוא סתם היה איזה פוץ (ולא אין לי כוח לויקיפדיה)

ולמי אפכת אם זה חג נוצרי או יהודי?

מתחילים שנה חדשה, למה לא לחגוג אותה? אני אישית חושב שכשיש חגיגה או יום שמח כלשהו צריך לחגוג ולשמוח ולא להתנגד לזה כי זה לוח שנה נוצרי או משהו כזה. חוצמזה, אני חייב לסילבסטר שהכיר לי את החברה שלי- הבחורה הכי מושלמת בעולם!

עריכה:
סקרנותי גברה עליי וקראתי את המקור שהבאת. לא שינה לי כלום. עדיין אנחנו חוגגים את השנה החדשה ולא את שמו של האיש. זה לא שבכל העולם חוגגים את העובדה שהוא רצח או מהללים את שמו. אפחד לא מדבר עליו ולאפחד לא אכפת!

נערך לאחרונה ע"י PL@yB0y בתאריך 22-12-2009 בשעה 23:59.
ישן 22-12-2009, 23:58
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טללל שמתחילה ב "למה לא לחגוג סילבסטר"

בחורצ'יק, יש לי שאלה אליך.

אתה משתמש בלוח השנה הלועזי? אתה יודע... חודשים 1-12 ינואר עד דצמבר, 30-31 ימים בחודש (חוץ מפברואר שהוא 28 ימים)... אני מניח שאם אתה מרשה לעצמך להטיף נגד חגיגות הסילבסטר (שדרך אגב, בכלל מדובר על חגיגות השנה החדשה, אף אחד לא חוגג ל'קדוש [לנצרות] סילבסטר') אתה משתמש אך ורק בלוח השנה העברי, כותב אותו בכל מקום, משתמש בו בכל מקום... כשמישהו שואל אותך מה התאריך אתה אומר לו "כ"ג בכסלו". אמת?

אני מניח שלא. ובכן, אם אתה משתמש בלוח השנה הלועזי (כמו כולם) אתה בוודאי לא יכול להטיף נגדו. אנשים חוגגים את השנה החדשה, בכל העולם זה ככה ולא קוראים לזה "סילבסטר" בעולם, רק בארץ זה נקרא ככה. כנראה זה יותר קליט ונוח להגיד, בכלל כשאני שומע סילבסטר אני נזכר בחתול החמוד שרודף אחרי טויטי .
ובכלל השנה זה מיוחד, אנחנו סוגרים עשור. העשור הראשון של המאה ה-21, העשור הראשון של האלף השלישית.
אני אחגוג אם יהיה לי עם מי, מניח שלא ()...

שנה חדשה שמחה לכולם
ישן 23-12-2009, 22:15
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי The girl next door שמתחילה ב "אני אביא לך לדוגמא את..."

העובדה שברה"מ כפתה על האזרחים מחשבות מסוימות, רצחה בהם, חינכה אותם כפי שהיא רואה לנכון ועינתה את המתנגדים - במבחן התוצאה לא מוכיח שהם הנחילו את התרבות כמו שהם חושבים שהם מנחילים, כלומר הם לא באמת נפטרו מאלוהים, כיום רוב הרוסים טוענים שהם מאמינים באלוהים (~81%), ורוב האזרחים מחשיבים את עצמם נוצרים (~63%-70% מכלל האוכלוסיה), לפי סטטיסטיקה רוסית.

אני לא חושב שהם האמינו פחות לפני נפילת הקומוניזם, אני בטוח שהם הסתירו את זה יותר לפני נפילת הקומוניזם, והעובדה שעץ האשוח שהוא סממן דתי נוצרי שרלוונטי לסוף חודש דצמבר מופיע לו בתרבות הרוסית אמורה להבהיר לך שזה נסיון של העם להתקומם כנגד משטרת המחשבות הסובייטית, בודאי שהעץ הזה אינו מסמל חילוניות יתרה, ואני עדיין מחכה לדוגמא של מדינה שאינה נוצרית, להבדיל ממדינה עם תרבות נוצרית ושליטים מדכאים.

ישן 23-12-2009, 22:26
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "העובדה שברה"מ כפתה על האזרחים..."

לא בטוחה בכלל שזה מה שזה אמור להבהיר לה.
הייתה התקוממות נגד המשטר זה כה.. אבל הקומוניזם (לכאורה) היה נהוג במהלך כ"כ הרבה שנים ביחד עם הרבה מאוד תעמולה, שהאזרחים באמת לא נשארו מאמינים (חוץ מאנשים שהיו כבר זקנים באותה תקופה והיה להם קשה להיפטר מהאמונה שלהם), הם האמינו לא בדת, אלא במה שהיה טוב לחשוב, וזה שהאמונה היחידה שקיימת זה טובת המדינה.
העץ נשאר פשוט כי הוא היה חלק מהמסורת של חג המולד וחגי החורף הרבה שנים, ולא היה לו קשר ישיר להולדתו של ישו, לכן גם לא היה צורך להוקיע אותו. גם בימינו, אם תשאל אזרח אפילו בארה"ב שמגדיר את עצמו כנוצרי, מה הקשר של העץ לישו... סביר להניח שהדבר הטוב ביותר שהוא יוכל להגיד לך זה שזה סתם קישוט.

כך או כך זה לא רלוונטי. עץ האשוח איבד ממזמן את יחודו הדתי, אם היה כזה, ובימינו, גם היהדות המתחזקת של רוסיה (ומסתבר שלא רק ברוסיה.. "hannukah bush חח )) חוגגת את ראש השנה הלועזית עם העץ. זה הפך לסמל תקופת החורף ואיבד כל הקשר דתי. לכן זה שאנחנו שמים אותו לא אומר שום דבר על כך שאנחנו חוגגים את חג המולד. אז חלאס לחפור, תנו לחגוג בשקט ותפסיקו לנסות לנצר אותנו כל שניה.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 23-12-2009 בשעה 22:34.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:50

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר