לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > מובטלים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2009, 15:47
צלמית המשתמש של S - Designer
  משתמש זכר S - Designer S - Designer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.03
עזרה חייל משוחרר מחפש כבר כמעט חצי שנה עבודה בהייטק

אני לא יודע אם תוכלו לעזור בעניין הזה, אבל אולי רק לספר את הסיפור שלי יקל הקלה כלשהי.
אני השתחררתי ביולי 2009 לאחר שלוש שנים שרות מלא (ואפילו חודש קבע) ביחידה טכנולוגית.
התפקיד שלי היה תפקיד יחסית נישתי, מומחה שליטה ובקרה. לפי נתונים של חברות השמה תפקיד זה מאוד פופלארי, ולמרות זאת אני לא ראיתי הרבה משרות בתחום הנ"ל. כחלק מהשירות עברתי קורסים והכשרות רבות, הנוגעות להרבה מוצרים אזרחיים, תפקידים שונים, ושפות תיכנות פופלאריות, אך ברוב המוצרים והתפקידים האלו הניסיון שלי בסיסי, ואינו מספק, לפי דעתי, לתפקידים האלה. אז האופציה היחידה שבאמת נשארה לי זה מומחה שו"ב.
בחצי שנה האחרונה חיפשתי עבודה כמעט בכל אמצעי אפשרי, מודעות דרושים, חברות השמה, חברים ועוד.
במהלך החצי שנה הזו היו זמנים שחיפשתי עבודה ביותר אינטנסיביות וזמנים בהם פחות. עשיתי יותר מ- 30 ראיונות עבודה (גם זה לאחר מאמצים למצוא אותם), ביותר מכ- 20 חברות שונות, מתוכם רק אחד באמת הצליח והתקדמתי הלאה, אבל בסופו של דבר גם לא יצא לפועל.
נמאס לי ללכת כבר לראיונות, אני מרגיש כאילו אני מבזבז להם ולי את הזמן והכסף (שגם ככה נגמר לי כבר, גם כסף מעבודות שעשיתי אחרי הצבא, עבודות פשוטות).
כרגע אני מרגיש מיואש, חסר ביטחון עצמי ודי טיפש. נמאס לי לבזבז את הזמן שלי על המתנה מייגעת לתשובה ידועה מראש: "לא" (שגם אם אני רוצה לקבל אותה אני צריך להתקשר אליהם). נמאס לי להרגיש כאילו הם מזמנים אותי לראיון רק כדי שהם יסמנו "וי" על הסעיף של "לראיין יותר מחמישה אנשים", בזמן שיש להם כבר מועמד מתאים.
כרגע אני עושה פסיכומטרי, אבל זה לא מספק כמו עבודה, וגם זה לא מפריע לי לעבוד (הקורס בימי שישי), אבל עדיין אני מרגיש חסר מטרה.

מה אפשר לעשות? יש לכם טיפים?

נערך לאחרונה ע"י S - Designer בתאריך 23-12-2009 בשעה 15:50.
חזרה לפורום
ישן 25-12-2009, 19:33
  אכפתית אכפתית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי S - Designer שמתחילה ב "חייל משוחרר מחפש כבר כמעט חצי שנה עבודה בהייטק"

חיייל יקר

צר היה לי לקרוא ולהרגיש את הייאוש אבל תמיד תקשיב למה ההתרחשויות סביבך מנסות לומר לך.

בד"כ אנשי שו"ב הם באמת מבוקשים (ובעיקר יוצאי צבא עם רקע בשו"ב) פשוט בתקופה זו ברוב החברות טרם אושרו סופית ויצאו לפועל תקציבי 2010+ המצב הכלכלי בכללותו= מצוקת משרות ויותר ביקוש מהיצע.

אני מציעה לך מספר מספר אופציות אבל רק שתדע שאם אתה מרגיש שכ"כ לא הולך, לא בכוח, תשנה זוית חשיבה לכיוון רענן יותר:
1. תחכה קצת לתחילת 2010 ואני מניחה שיפתחו משרות ותקנים חדשים
2. במקביל ,תחקור איזה חברות מתעסקות בשו"ב (חברת נייס, חברות במגזר מגזר הביטחוני וכד') תלך לכנסים מקצועיים בתחום השו"ב והיי טק בכלל, תציג את העצמך בביטחון (אין מה לעשות צריך להיות אסרטיבי) ותתחיל לפתח קשרים, לשאות שאלות והכי חשוב- תהיה אתה. חברות מאוד אוהבים צעירים ששווה להשקיע ולפתח אותם כי זו יכולה להיות העתודה הניהולית הטובה ביותר. כמובן שמה שאמרתי הוא מגמתי אבל מניסיון זה נכון בלא מעט מהמקרים.
3. במקביל תשקול עבודה זמנית (כמו רוב האנשים בגילך) + פסיכומטרי והתחלת לימודים ורק אח"כ לפתח את "הקריירה".

קח בחשבון שבגלל שאתה צעיר ויש עוד תואר לפניך אז הם גם לוקחים בחשבון שבאיזשהו שלב תהפוך להיות סטודנט וכנראה שלא תוכל לעבוד במשרה מלאה, יש היצע גדול של אנשים אחרי תואר שגם מוכנים לעבוד בשכר לא גבוה כמו פעם, אז הנה לך המתכון לקושי מבחינתך.
בנוסף שוק העבודה נהיה יותר ויותר it's all about who you know אז באיזו דרך שלא תבחר אני ממליצה לך להתחיל להסתובב בחוגים הנכונים ולהכיר אנשים לרבות בפורמום מקצועיים (באינטרנט) וכד'.
לאחר שתהיה "בעיניינים" אתה לא תאמין איך פתאום יתחילו להפתח לך דלתות!
לסיכום של עניין זה המצב ומי שלא ידע "לשחק את המשחק" ישאר בחוץ! ומי שכן רק ירוויח.

שיהיה לך המון בהצלחה ותזכור, זה רק מצב זמני!
אתה עוד תפרח בחייך, סבלנות..

בהצלחה!

http://www.atzuma.co.il/muvtalimrights/
חזרה לפורום
ישן 28-12-2009, 14:07
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי S - Designer שמתחילה ב "חייל משוחרר מחפש כבר כמעט חצי שנה עבודה בהייטק"

ציטוט:
עשיתי יותר מ- 30 ראיונות עבודה (גם זה לאחר מאמצים למצוא אותם), ביותר מכ- 20 חברות שונות, מתוכם רק אחד באמת הצליח והתקדמתי הלאה, אבל בסופו של דבר גם לא יצא לפועל.
תחשוב קצת אם אתה מציג את עצמך נכון. נסה להיזכר בראיון עדכני שבו הערכת את המראיין (יעני, לא רכזת כ"א בת 20 שרק רשמה את הפרטים שלך ושאלה "איפה אתה רואה את עצמך עוד 5 שנים" בחיוך), ואזור אומץ להתקשר אליו ולנסות לברר איזה רושם יצרת. יכול להיות, למשל, שאתה נראה לא נלהב (אפילו כאן אתה טוען שהכיוון שלך הוא "אופציה יחידה שנשארה" ולא משהו שאתה אוהב ובקיא בו!).

אם זה מעודד אותך, אני מהנדס אלקטרוניקה מנוסה- והצלחתי להגיע להרבה פחות ראיונות ממך..
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר