לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2009, 01:30
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מארי כריסמיס!!! וזה וזה..."

בחנוכה יש יותר אש. אני אישית אוהבת אש, אבל לא במדורה מסריחה. ולכן חנוכה יותר מגניב. חוץ מזה שאני וחבר שלי הכנו השנה מלאנתאלפים מיני סופגניות ודונאטס (כשאני אומרת "הכנו" אני מתכוונת שאני עשיתי את הבצק ונתתי לו לעשות את הטיגון ולעזור לי עם העיגולים והטבעות ונתתי לו לנקות. כמה שאני חברה טובה.). ובקריסמס יש מלא ממתקים ככה שכמות הסוכר די זהה בשני החגים. אז אולי לא שמים לילדים מתנות מתחת לעץ מקושט אבל נותנים להם דמי חנוכה לקנות מה שבא להם. אני בכלל בקטע של לחגוג את כל החגים, ככה הכי כיף והכי טעים

והנה הדברים שהכנו, סתם כי אני מתלהבת ומאוחר מאוד ואני לא מצליחה להירדם אז זה נותן לי תעסוקה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs086.snc3/15333_204158039510_831469510_2845940_4176416_n.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs106.snc3/15333_204158009510_831469510_2845938_3787785_n.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-12-2009, 02:21
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
הם קישרו את זה לחג
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "ואי איזה שטויות."

כנס לפורום תאוריות קשר ומידע ותראה סרטים שמוכיחים לך למה החליטו דווקא על היום הזה כהולדת ישו .

וזאת נקודת המבט שלך אם להתסכל על הדת היהודית כהמצאה שלמה מדתות אחרות , אני חולק על הדעה שלך

והינה הוכחה מתוך ויקיפדיה
ציטוט:
מקורו של החג
ההיסטוריונים אינם בטוחים מתי החלו הנוצרים לציין את לידת ישו. מלומדים אחדים מייחסים את ציון החג ב-25 בספטמבר למאה הרביעית לספירה ולרצונו של הקיסר קונסטנטינוס אשר הוטבל לנצרות על ערש דווי ליצור חג שיאחד מסורות נוצריות ופגאניות. מקורות רומאים מדברים על ציון החג בשנת 350, ומקור מקונסטנטינופול משנת 379 מספר כי גריגוריוס נזיאנזוס, הוא גריגוריוס הקדוש, הבישוף של קונסטנטינופול, ציין את החג בשנה זו.

נראה כי בתקופה קדומה יותר המועד העיקרי בלוח הנוצרי היה "חג ההתגלות" בו ציינו הנוצרים את המועד בו התגלה ישו התינוק לחכמי הקדם. בכנסייה הארמנית עדיין חוגגים את החג הזה בתחילת ינואר במקום חג המולד. בכנסייה הקתולית "חג ההתגלות" עדיין מצוין כמועד חשוב, אך משני לחג המולד עצמו.

הרומאים הקדמונים ציינו את חג ה"סטורנליה" לכבודו של האל סטורן אל החקלאות בהילולה בת שבעה ימים שהחלה ב-17 בדצמבר. ההילולה הסתיימה במועד ההיפוך החורפי היא הנקודה במסלול כדור הארץ שבה, בחצי הכדור הצפוני, היום הוא הקצר ביותר והלילה הוא הארוך ביותר. על פי הלוח היוליאני המקורי (לפני שהצטברו בו שיבושים) חל המועד ב-25 בדצמבר, בעוד שעל פי הלוח הגרגוריאני הנהוג כיום, חל המועד ב-21 בדצמבר. בחג הסטורנליה החליפו הרומאים מתנות, וכן נהוג היה כי אחד העבדים ישמש כ"אדון הבית" בעוד שה"אדונים" נהגו כעבדים. מועד קרוב נוסף שצוין על ידי הרומאים הקדמונים היה חג ה"קלנדס" שצוין ב-1 בינואר.

במאה הרביעית לספירה פעל גורם נוסף. בתקופת הקיסר אורליאנוס, בשנת 270 לספירה הפכה דת ה"סול אינוויקטוס", הערצת אל השמש כאל הראשי, לדתה הרשמית של האימפריה. מקורה של הדת בהערצת אל השמש הפרסי מיתרה. הרומאים ציינו את לידתה של השמש במועד ההיפוך החורפי, ב-25 בדצמבר בטקסים השאובים מן הדת המיתראיסטית. בדת זו החזיק קונסטנטינוס בטרם המיר לנצרות, ואף קודמו דיוקלטיאנוס, אשר בנה מחדש וחיזק מוסדות רבים באימפריה השוקעת. המעבר מעבודת האלילים לנצרות, ויצירת הכנסייה הקתולית הושפעו מדת זו. כל הראיות מצביעות על כך שהנצרות אימצה מנהגים וחגים שהיו נהוגים באימפריה בעת שהפכה לדת המדינה. בנוסף למיתרה עוד כמה אלים פאגניים נולדו ב-25 בדצמבר כמו הורוס אל השמש המצרי, דיוניסוס היווני ואפילו קרישנה ההודי. אימוץ תאריך זה ע"י הנצרות הקל את קבלת הדת החדשה בקרב הפגאנים.

ציטוט:
מנהגי חג המולד

יש מספר רב של מנהגים, חילוניים, דתיים, ובעלי אופי מקומי ולאומי, המקושרים לחג ושונים מארץ לארץ. מקורם של רוב המנהגים המוכרים הוא בגרמניה כגון "עץ חג המולד" והענקת המתנות, והם הופצו בידי המיסיון הנוצרי בימים בהם עברו עמי אירופה מעבודת אלילים לנצרות; יש המייחסים אותם לחג הפגאני של ההיפוך החורפי, שצוין בידי הגרמנים הקדמונים בשם "יול". בשפות הסקנדינביות עדיין מצוין חג המולד בשם "יול". נתינת המתנות זה לזה מסמלת את מתנתו של אלוהים לעולם- ישו [1].

האפיפיור גרגוריוס הראשון החליט שלא לדכא את המנהגים האליליים אלא להטמיעם בנצרות, על מנת לאפשר מעבר קל יותר לדת הנוצרית לעמים הרבים שהמירו דתם. במהלך השנים קיבל החג מאפיינים דתיים וחילוניים השאובים ממנהגים מקומיים

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 25-12-2009 בשעה 02:26.
ישן 25-12-2009, 13:08
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
לא מפריע לי
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "זה לא משנה. אני יודעת טוב..."

אני כשטסתי באמצע הצבא לחתונה של בת דודה שלי בארצות הברית אז גם קפצתי בדרך לדלאס לבקר חבר שלי אמריקאי שהיה איתי במחלקה ויש לו מלא חברים נוצרים והיינו אצל חבר שלו שחגג את חג המולד והיה ממש כייף ותכלס איזה מקום אדיר זה טקסס אנשים אחרים לגמריי מרוב ארצות הברית , כאלה שמרנים

" אתה יודע למה הצבא שלכם הכי טוב ?, כי אין לכם הומואים בצבא " והוא אומר בשיא הרצינות u dont
have fasgssss in the army
ואני אומר לו , אתה יודע אצלינו זה לא כל כך משנה .. והוא כזה אל תיתמם לי אתם הישראלים גברים אמיתיים שנגד הפלות ואני כזה אומר לחבר ג'ו , תגיד לא סיפרת להם מה קורה בישראל והוא אומר לי אחי הנוצרים האוונגליסטים פה בטוחים 100 שישראל בדיוק חושבת כמוהם ולא כמו הליברלים הדמוקרטים חח.. . בקיצר מה שבאתי להגיד שאין לי בעיה אבל אני סבור שבמדינה כמו שלנו שחשוב לשמור על חינוך ולאום יהודי עדיף לשמר את זה ולא לעודד לחגוג חגים אחרים כי אז נאבד ולא תהייה לנו זהות בכלל או שפשוט לעוד זרוע מערבית נוצרית של ארצות הברית

ישן 26-12-2009, 21:31
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "הוא לא שמח, הוא נאנק מכאבים!..."

חח, יעלי, זה גם לא משנה את העובדה שבפסח ילדים לא מוצאים כשל לוגי בעובדה שהם כל שנה פותחים לאליהו הנביא את הדלת, וכל שנה הוא לא בא. וכל שנה זה קורה בכל הבתים. וכל שנה הוא בכלל אמור להיות מת... זה לא משנה את להם. ילדים אוהבים להאמין בדברים שעושים להם טוב (כמו אבא ואמא שגאים בהם כשהם פותחים את הדלת לאיש מת או כמו מתנות שהם מקבלים מדמות דמיונית שהם פוגשים בחמישה קניונים שונים...).
אני זוכרת שכשהייתי קטנה הייתי בטוחה שאליהו הנביא היה נכנס בלי שנשים לב לבית ומתחבא מתחת לשולחן ושותה עם קש את היין מהכוס שלו דרך חור שהוא עושה בשולחן ובתחתית הכוס. אמנם זה לא לוגי, אבל זה תשובה שבזמנו נראתה לי מספיק מספקת כדי שאני אמשיך להאמין שאני אשכרה פותחת את הדלת בשביל מישהו... *
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:09

הדף נוצר ב 0.23 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר