לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2009, 09:45
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
שאלה של"תניקים/חל"תניקים וכו במלחמת לבנון 2.0 - כיצד שובצו?

במסגר גרף הפעילות השגרתי של צה"ל, יש חיילים וקצינים שיוצאים ללימודים, לחופשות ללא תשלום לתקופות מסויימות, לשירות-ללא-תשלום, "שנת משימה" וכו' במסגרתם הם נגרעים למעשה מהיחידה המקורית שלהם.

אבל מה קורה במצב שחורג מהשיגרה כמו מלחמת לבנון השנייה? אני לא מדבר על מקרה היפותטי, אלא מה היה המצב האמפירי בשטח, ומבחינת מדיניות הצבא - לא מקרים אישיים של קצין שנשלח ללימודים ועזב הכל כדי לחזור ליחידתו וכו', אלא מה צה"ל עשה בנדון כמדיניות גורפת - האם חיילים בסטטוסים הנ"ל הוקפצו חזרה ליחידותיהם? האם האם קיבלו צווי 8 ליחידות מילואים? נשכחו בין הכסאות והתנדבו בצורה פרטנית? נשארו באזרחות?

נוסף בעריכה: חשבתי הרבה לפני שכתבתי את זה כי חששתי שאולי זה פוגע בביטחון השדה, אבל מכיוון שהיו פתיתי-פרסומים בנושא זה נראה לי קביל. כמו כן, אם מישהו עונה אז בלי סד"כים, שמות יחידות ונהלים ספציפיים...

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 24-12-2009 בשעה 09:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2009, 10:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "של"תניקים/חל"תניקים וכו במלחמת לבנון 2.0 - כיצד שובצו?"

אצלנו אנשים שנגרעו מהסד"כ (מילואים) פשוט הגיעו חתמו על התנדבות והמשיכו הלאה.

אם אני זוכר נכון (ושוב אין לי זמן להיכנס כרגע לפרטים) היו שני מפקדי פלוגות עודפים בשריון שהיו "בין תפקידים" במלחמת לבנון השניה. מ"פ (או סמ"פ) פל' ח' שלל חטיבה 401 שתיפקד כמ"פ נוסף. ובניה ריין שתיפקד כמפקד "כח בניה" (יש המון מה לקרוא!).

אני יודע על חיילי הסדר בשל"ת שנקראו מהישיבה לשירות פעיל או שיציאתם לישיבה בוטלה. יש כמה כאלו בפורום. נחכה שיגיבו ויתנו את הפרטים.

ישן 24-12-2009, 10:36

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אצלנו אנשים שנגרעו מהסד"כ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אצלנו אנשים שנגרעו מהסד"כ (מילואים) פשוט הגיעו חתמו על התנדבות והמשיכו הלאה.

לפי מה שפורסם, אחוזי ההתייצבות במלחמת לבנון 2.0 (וגם ב"חומת מגן") היו מאוד גבוהים, וכללו אף אנשים שבדרך כלל לא זומנו או טרחו להגיע. כולל כל ה"זקנים" שבדרך כלל הוזמנו רק לעל-האש בסיום אימונים...

ציטוט:
אם אני זוכר נכון (ושוב אין לי זמן להיכנס כרגע לפרטים) היו שני מפקדי פלוגות עודפים בשריון שהיו "בין תפקידים" במלחמת לבנון השניה. מ"פ (או סמ"פ) פל' ח' שלל חטיבה 401 שתיפקד כמ"פ נוסף. ובניה ריין שתיפקד כמפקד "כח בניה" (יש המון מה לקרוא!).

היה גם משהו עם תלמידי המלט"ק ש"זרקו את המחברות" וחזרו ליחידות שלהם, לא?

ציטוט:

אני יודע על חיילי הסדר בשל"ת שנקראו מהישיבה לשירות פעיל או שיציאתם לישיבה בוטלה. יש כמה כאלו בפורום. נחכה שיגיבו ויתנו את הפרטים.

הוחזרו ליחידות המקוריות שלהם, או שכבר היו ביחידות מילואים (רק שאת המילואים הם עשו בשכר ותנאים של סדיר) ?

ישן 24-12-2009, 13:55
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "לענ"ד- זוהי ציניות פרטית של..."

זו לא ציניות פרטית של עבדול, הרבה מכנים כך את המלחמה הזאת וההסבר לכך, לפחות מבחינתי, הוא הזלזול בהחלטה להכריז על המבצע כמלחמה מסיבות פוליטיות/כלכליות כחצי שנה לאחר סיומו תוך כדי תפיחה עצמית על השכם של הדרג המדיני וראשי הצבא למרות המחדלים כאילו הצגת המבצע כמלחמה תפטור אותם מהכשלים ותהווה נסיבות מקלות לרשלנותם.

כמו כן, הידיעה ש"מלחמה" כזאת תפרוץ אחת לכמה שנים שכן יעדיה כפי שהוגדרו לא הושגו והיא מהווה עוד נדבך במלחמה בת 40 השנה מול ארגוני הטרור הפועלים מתוך לבנון מצדיקה, לפחות מרמה הרעיונית, את השימוש ב-2.0 שכן ברור שסיבוב נוסף יתרחש מתישהו והיקפו יקבע האם נקבל מלחמת לבנון 2.5 או 3.0.

מעבר לויכוח האם השימוש הציני בטרמינולוגיה של עולם התוכנה הוא ראוי או לא השם "מלחמת לבנון השניה" או "מלחמת לבנון 2" הוא מטופש להחריד לדעתי גם ללא התוספות.

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 24-12-2009 בשעה 14:00.
ישן 24-12-2009, 15:48
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "תמיד אפשר לקרוא להן "שלום..."

המלחמה ב-2006 הורכבה מסדרת פקודות מבצע שנשאו את השם שינוי כיוון כך שזה קצת לא מדוייק לקרוא למלחמה כולה "שינוי כיוון" (בערך כמו שאף אחד לא קורא לשל"ג "אורנים גדול"). חוץ מזה שהכינוי הזה תופס משמעות צינית/סרקסטית לא פחות בשל שינויי הכיוון התכופים של הדרג הפוקד והדרג המדיני שאפיינו את המלחמה והיוו את המחדל העקרי בהפעלת הכוחות והגורם המכריע לחוסר הלגיטימציה של שיעור האבדות בעיניי הציבור.
לא מביא הרבה כבוד לנופלים ולאנשים שהמלחמה הזאת הותירה בהם צלקות פיזיות ונפשיות.

לגבי של"ג, דווקא פה יש הצדקה לשימוש בשם מלחמת לבנון גם בשל היקף הכוחות והלחימה, גם משום שהייתה לחימה ממשית מול גיס לבנון של הצבא הסורי וגם משום שהמונח מלחמת לבנון מתאר גם את שלוש השנים שאחרי הפלישה ועד לנסיגה לרצועת הבטחון שאמנם התאפיינו בפעילות לחימה בעצימות נמוכה אבל היוו המשך ישיר למבצע של"ג וריתקו חלק גדול מאוד מהצבא הסדיר ומערך המילואים.
אני אישית חושב שהשם הראוי למלחמה עד השלב שבו גורשה הנהגת הפת"ח מלבנון הוא מלחמת שלום הגליל (ולא מבצע שלום הגליל).
ישן 24-12-2009, 18:07
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "תמיד אפשר לקרוא להן "שלום..."

"שינוי כיוון" בטח שלא!
זה שם קוד לפקודות שניתנו מהמטכ"ל בשלב הפעילות הקרקעית לא השם של כל הארועים (הסבר להלן).

התוכניות הפיקודיות לתגובה לארועים חמורים בצפון היו "מגן הארץ" (שבוטלה. אגב, שמה הקודה היה "נתיבי ארז". למגן הארץ הייתה גירסא מאוחרת בעקבות נסיגת הסורים מלבנון "מגן הארץ-תמרון אחר") ו"מי מרום" שגירסאות שונות שלה (גשמי מרום [מוקטנת], טל מרום, טללי מרום [מוקטנטנות] וכו' הוחלפו כמו טוסטים במסייעת ולא בוצעו). כמובן שההחלטה ש"מגן הארץ" לא טובה התקבלה חודשים לפני המלחמה. אבל, פקודת "מי מרום" יצאה בעיתוי אומלל רק בבוקר החטיפה.
התוכנית המתונה של הפיקוד כנגד חיזבללה נקראה "שעורה" (כמובן שגם היא לא בוצעה).

המבצע הפותח (שבו חי"א תקף 84 מטרות מוכרות של תשתית ומחסני תחמושת) נקרא "משקל סגולי" (מבצע משלים לתקיפת מחסני רקטות קצרות טווח ובינוניות נמשך בארבעת ימים הבאים וכונה "משקל נוצה").
מיד לאחר החטיפה הופעלה תוכנית "המימד הרביעי" לתקיפת עמדות חיזבאללה ומעברי הליטאני.
פקודות הפעילות הלאה שניתנו מהמטכ"ל (וכללו בעיקר חי"א וארטילריה) כונו "שכר הולם".
ביום השני ללחימה שינתה מחלקת מבצעים את השם "שכר הולם" ל"שינוי כיוון".
"שוברת הקרח" - פקודת מבצע של פצ"ן שהוכנה כבר ב2005 כמענה לירי רקטות של חיזבאללה: ארטיליה וחי"א (בעיקר) בסיגנון "ענבי זעם" ו"דין וחשבון". הפקודה ירדה לכאילו ביצוע אך בוצעה במקביל ל"שכר הולם" ו"שינוי כיוון 1". בדו"ח וינוגרד נמתחה ביקורת על כך שלא נעשה שימוש ב"שוברת הקרח"ושהיא לא הוצגה לדרג המדיני (חלוץ טוען שהציג אולמרט אומר שלא הכיר אותה, נראה שגם חלוץ לא הכיר).
אם היו משתמשים רק במשקל סגולי+המימד הרביעי + שוברת הקרח ועוצרים ב19.12 היה אפשר לקרוא לארועים הללו "מבצע".
כיוון שהמשיכו הלאה זו מלחמה.
לא נשכח לציין את הפקודה "קרתגו" של אוגדה 91. הפקודה למניעת חטיפות של האוגדה למניעת חטיפות.לא סתם בחר גל הירש בקרתגו כמענה לפקודת "חניבעל"...
"זמן יקר" היה שם הקוד לתוכנית לגיוס מילואים ואימונם לקראת הפעלה במתאר כמו של מלחמה כזו. תוכנית שהייתה צריכה להיות מופעלת, הופעלה ובוטלה, הופעלה ובוטלה.
המבצע בבינת ג'בייל כונה "קורי פלדה" (מענה ל"נאום קורי העכביש" של נסראללה. הומצא ע"י הקופירייטר והפייטן שהגה את קרתגו וחומת מגן)
בנסיגה מלבנון הקפידה ישראל מאד לסגת לגבול הבינ"ל בדיוק גם אם היא מפסידה שטחים שולטים. לפצ"ן הייתה תוכנית לתפיסת השטחים הללו שצמודים לגבול. תוכנית זו נקראה "יאה נאה".

לאחר שכבר נלחמנו וכולם עדיין בפנים, הפסקת האש מתקרבת וכל מה שהשגנו זו החלטה 1701 המצ'וקמקת אולי נתפוס כמה שטחים שולטים? אולי יצליחו להכניס להחלטה 1701 שכוחות צה"ל נשארים בתוך לבנון ואסור שתהיה כיפה או מיוערת ששולטת עלינו. ממש בסוף המלחמה יצאה פקודת מבצע "ישיבות נכונות" לכיבוש השטחים השולטים.

בנוסף, צריך לזכור שבמקביל התרחשה לחימה ברצועת עזה וכוננות בגבול סוריה.

בשורה התחתונה. גם אני לא אוהב את השם "מלחמת לבנון 2.0" השם היחיד הראוי לדעתי הוא "ארועי קיץ 2006"

ישן 25-12-2009, 08:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "שאלה ממישהו מדור קודם - באמת..."

אם הייתה להם איזשהי חשיבות אז הייתה סיבה להצניע אותם.
אין לי בעיה לחזור עליהם כיוון שכבר אין להם שום משמעות וכיוון שהשמות הללו כבר פומפמו בתקשורת ("פומפמו" ע"י בעלי אינטרסים שונים. לפעמים ישרות ע"י בעל האינטרס שאמר את שם הפקודה בראיון בקולו או כשהדליף אותו לכתב "לא לציטוט" והכתב דיבר על המבצע תוך הזכרת שמו כ"יודע דבר" שמקושר למקורות "חבל על הזמן")

ישן 24-12-2009, 12:35
  ה"שמל" ה"שמל" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.06
של"תניקים בלבנון השניה -ההסדרניקים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "של"תניקים/חל"תניקים וכו במלחמת לבנון 2.0 - כיצד שובצו?"

במלחמת לבנון השניה, גויסו השלתניקים מישיבות ההסדר (בוגרי צבא בלבד) למסגרת מאולתרת לאבטחת ישובים, ובעופרת יצוקה גיוסו חלק גדול מההסדרניקים ולפקע"ר- לא חמושים, ושימשו כ"מורות חיילות"- עזרו לכניסה למקלטים וכו' באיזורי הנפילות.

אבל בטח לא לזה התכוונת....

אני זוכר שבאחד השלבים, במלחת לבנון, (אחרי קרב מרון א'ראס\בנית ג'בל או משהו) היה נסיון לשלוח מחלקה של בוגרי גולני לחטיבה אני לא יודע אם זה קרה בסוף.

אבל משהו טיפה יותר רלוונטי, בניה ריין, הוא ההרוג היחיד של חטיבה 460 במלחמת לבנון השניה......
כלומר שהוא אפילו לא סופח ל401 במלחמה, למרות שהוא לחם כמפקד כוח חילוץ בחטיבה
ישן 24-12-2009, 13:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

כיוון שאני מנחש את רקע השאלה, אזכיר מקרה מהעבר של גיוס חירום משל"ת 'הסדר' ודווקא מישיבת הר-ברכה:
מיד לאחר אסון המסוקים גויסו ארבעה חיילים שסיימו את תקופת השירות הפעיל שלהם (+הארכה לקורס מ"כים) והתחילו של"ת אחרון בישיבה לתיגבור של צוות הסמלים של חה"ן נח"ל למשך אותו קו בדלעת.
ארבעת החיילים הללו השלימו שירות מלא (36 חודשים) בחה"ן.
שני חיילים נוספים מהישיבה גוייסו לתגבר את העת"ף בדלעת חייל אחד לתגבר את העת"ף בבופור (אני לא סגור כמה זמן בפועל שירתו התצפיתנים. עוד רגע תבינו למה).
אחד החיילים מהחה"ן נפצע. לפחות שני תצפיתנים נפצעו (בינוני-קשה), אחד החיילים מהחה"ן קיבל תעודת הצטיינות (התקמצנו אז על צל"שים. בהחלט הגיע לו צל"ש ואפילו עיטור).
אני יכול לעזור אם מישהו זקוק לשמות שלהם לצורך כתבה או מחקר. קחו בחשבון שלפחות חלקם מאד קרובים לרב מלמד ואפילו גרים בהר-ברכה ו/או עובדים בישיבה/ערוץ 7...

ישן 24-12-2009, 18:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "אני לא חושב שזה המקום לפתוח..."

אני לא רוצה לפתוח על זה דיון בכלל.
אבל, אני מבין את מקור השאלה של עבדול וענה לה ישירות: כשצריך להתגייס מהשל"ת של ההסדר אז מתגייסים!
עבדול שאל על של"ת (בתור שם עצם כללי) במלחמת לבנון השניה (כתקופה מוגדרת). אני נתתי דוגמא מתקופה אחרת, אבל שנוגעת במקור הפנימי (של"ת כשם עצם פרטי. הכי פרטי).

כשמגיעה אל יועץ חינוכי תלמידה ושואלת "יש ילדות (שם עצם כללי) בגילי (תקופה מוגדרת) שלא נזהרות ונכנסות להריון. מה היית מציע להן לעשות?"
היועץ צריך לענות "את, פלונית (שם עצם פרטי), צריכה לדבר על ההריון הזה עם ההורים והחבר שלך. את יודעת מי האבא? באיזה חודש את?"
הוא יכול להתמרח עם מחקר אקדמי בנוסח "אותן ילדות יכולות לפנות ליעוץ באגודת אפרת או למרפאת הפלות לא חוקיות בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב". אני מאמין שהדרך הישירה תעזור יותר.

ושוב, הסיפור הנ"ל נועד רק לתת לשובה ודוגמא ספציפית ולא כדי לפתוח דיון על דיעותיו של הרב מלמד שכל קשר בינן לבין הפורום הזה הוא וירטואלי לחלוטין.
להפך. מי שיפתח דיון על דעותיו של הרב מלמד ימצא עצמו מחוץ לפורום!

ישן 24-12-2009, 23:39

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני לא רוצה לפתוח על זה דיון..."

לצורך העניין, אכן שמעתי איזו טענה ש"כשאוגוסט 03/נובמבר 04 היו בלבנון הביינישים שהתגייסו באותו תאריך היו באזרחות". זו נראתה לי כמו האשמה חמורה למדי ולא בהכרח מבוססת, ששווה לבדוק.

אבל אם כבר בודקים, אז כמו שצריך - מחפשים את השונות המשותפת, במקרה הזה - גריעה זמנית מסד"כ הצבא לצורך אחר, שכנראה קיימת בעוד כמה צורות, ומסתכלים מה קרה אצל כולם.

אז מה ידוע לנו בינתיים?

ביינישים שהיו אמורים להשתחרר לשל"ת - עוכב שיחרורם.
ביינישים שכבר שוחררו - זומנו בתנאי סדיר ליחידת המילואים שלהם. מכאן נשארים אולי רק כאלה ש"נפלו בין הכיסאות" בכך שעוד לא שובצו ביחידת מילואים או שיחידתם לא זומנה.
קצינים בלימודים - חזרו ליחידות האם או למסגרות "צל"
נחלאים בפרק המשימה - לא ידוע עדיין. כנראה שמרגע שנגרעו מהסד"כ הלוחם נשארו לבצע משימות צבאיות במסגרת אליה שויכו באותו רגע.
"נצח יהודה" בשנת משימה - גם לא ידוע. האם הוחזרו לשירות רגיל?

שכחתי מישהו/משהו?

ישן 25-12-2009, 18:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "לצורך העניין, אכן שמעתי איזו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
מכאן נשארים אולי רק כאלה ש"נפלו בין הכיסאות" בכך שעוד לא שובצו ביחידת מילואים או שיחידתם לא זומנה.

את הפינה הזו אני יכול לסגור לך.
ב 2006, כמשובץ בתפקיד עורפי הדרכתי שאין לו משמעות בתחום כמו לבנון 06, נשלחתי לבאלי"ש להעביר אל"ל לבייני"שים שהוחזרו לשרות מתקופת הלימודים ונשלחו לאחר מכן להחליף כוחות חי"ר סדירים שישבו באיו"ש.
תחת אחריותי הישירה עברו 3 "פלוגות" של 60-120 איש כל אחת, ב-3 מחזורים עוקבים.
הראשונה כללה בעיקר חבר'ה מחי"ר ושריון, השניה בעיקר מתותחנים (אבל היו שם גם שרידים של חי"ר ושריון), והשלישית והאחרונה הייתה של ערב רב של בייני"שים מכלל צה"ל (אפילו אב"כ) שלא היו משובצים בשום מסגרת ולכן גוייסו אחרונים.

שחרית בסופת אבק של באלי"ש וויכוחים על הצמדת מנחה לערבית. חוויות משונות בזמן שחברים שלי נכנסים ללבנון (לא פעם ראשונה שזה קורה לי. כשהתגייסתי, רוב השכבה שלי עלתה ללבנון. אני הייתי עתודאי. כשחזרתי לשירות בדיוק יצאנו מלבנון).

ישן 25-12-2009, 00:39
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
סיפור המעשה שלי:

כשהשתחררתי בקיץ 2000 משירות סדיר לשל"ת (שנתיים אחרונות בישיבה), ביום השחרור כבר ראיתי את קצינת הקישור של יח' המילואים שלי. אחרי חודשיים פרצה האינתיפדה (2.0). כמה מחברי לספסלי בית המדרש, שבסדיר היו מ"כים בנח"ל, גויסו לתקופה קצרה, לא יודע באיזו מסגרת. חשבתי אז שבתור חפ"ש "לי זה לא יקרה". אז חשבתי.

חודש מרץ 2002 הגיעו ואני יצאתי לאימון ראשון עם גדוד המילואים שלי. בתור של"תניק הייתי יכול להתייצב על מדי א' או ב' אבל המשכורת היתה כמו של חייל סדיר. בבוקר היום השני לאימון עברה בין הבני"שים של הגדוד שמועה ששהולכים לגייס אותנו כדי לתגבר כוחות סדירים בבט"ש. עד הערב השמועה הפכה כבר לעובדה והבנתי שאני לא הולך לפשוט את המדים בסיום, כמו המילואימניקים.

אחרי שבוע וחצי הסתיים האימון. אחרי הטיפולים, ההזדכויות וההעלה בדרגה למי שהיה צריך, בזמן שרוב החיילים עשו את הדרך אל מגרש החנייה של צאלים, אני צעדתי עם הקיטבג ממרכז חת"ם אל המאהל של ענף חי"ר. עד הערב התקבצו לשם עוד כמה עשרות בני"שים. חילקו אותנו לפלוגות לפי השיוך החילי - חי"ר, שריון וכמובן תותחנים, ושחררו אותנו לשבת. בשבוע הבא העבירו אותנו אל"ל מזורז ושוב שחררו כדי שנהיה בליל הסדר ובשבת בבית. אחרי השבת חזרנו הישר לפתיחת מבצע חומת מגן. הפלוגה שלי סופחה לגדוד 402 שישב בדרום הר חברון. בשלושה וחצי השבועות הבאים תפסנו את מחסום תרקומיא + תלם +אדורה + נגוהות.

ביום שהשתחררנו, כל חייל קיבל במתנה ספר על הלכות חג הפסח עם הקדשות מתלמידי ישיבה מניו יורק וגם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
שורה תחתונה: הייתי בשל"ת. גייסו אותי בצו חירום לשירות סדיר לכל דבר, ביחידה שהורכבה כולה מבני"שים (חוץ מהמ"פ - קצין דרוזי מאגוז).

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י a_tell בתאריך 25-12-2009 בשעה 00:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:55

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר