לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2009, 15:00
צלמית המשתמש של karkorita
  משתמשת נקבה karkorita karkorita אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.07
Facebook profile
מגעיל מי יכול לעזור לי בבקשה?

היי התחלתי לכתוב סיפור..כתבתי לו דמויות עלילה ותקציר..
אבל אין לי רעיון איך להתחיל את הפרק הראשון..
למישהו יש רעיונות?
להלן מה שכבר יש לי,

עוד חיבוק אחד (=שם הסיפור)

תקציר:פאולינה היא ילדה יתומה שעוברת מבית לבית,היא איבדה את הוריה לאחר שפרצה המלחמה

בפולין,היא ברחה מהגטו,רק בשביל לזכות בחיבוק אוהב,במשפחה שתאהב אותה יחד עם אחיה.

מיקום העלילה:בתי יתומים,בתים של אנשים

דמויות:

פאולינה שטיינברג-נערה יתומה שאיבדה את הוריה בגטו,בת 11,ברחה מהגטו יחד עם רומק,אחיה הגדול,

בן ה-13,ילדה עם עיניים כחולות ושיער בלונדיני,חמודה.

רומק שטיינברג-אחיה של פאולינה,ברח יחד איתה מהגטו.
ג'ניה מילטר-אישה גרמניה שסייעה לפאולינה ורומק לברוח מהגטו.

סבטלנה אמירייב-אישה בשנות ה-30 לחייה,מגיעה לבית היתומים עם בעלה ומאמצת את פאולינה ורומק.

תמרה פופקינוב-מנהלת בית היתומים שפאולינה ורומק מגיעים אליו.

אשמח לקבל גם דברים לשיפור

נערך לאחרונה ע"י karkorita בתאריך 26-12-2009 בשעה 15:03. סיבה: הוספת דמות:)
חזרה לפורום
ישן 27-12-2009, 17:27
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי karkorita שמתחילה ב "מי יכול לעזור לי בבקשה?"

אוי אוי אוי, קודם כול בוא נסכם כמה וכמה דברים על כתיבה \ כתיבת סיפור ושלא נדבר על עלילה.

אז יש כמה סוגים של סיפורת :

1) סיפורי עם

סיפור קצר עם מאפיינים (פתיחה רגועה - סוף טוב, מוסר ההשכל, שלוש על הבמה....) הסיפור הוא לרוב לא ארוך למדי (3-10 + דפים , לא שכמות חשבוה אבל התחום כמובן מבחינת פיתוח עלילה)

2) סיפור קצר:

כדומה לקודמו אבל באמת הוא יותר קצר וכול העניין בו הוא מוסר ההשכל.

3) סיפור - ספר !

זה אכן דבר שמורכב מהרבה אלמנטים שצריך הבנה רבה כדי לעשו אותו ( וזה בא עם זמן וההתנסות) יתר על כך הוא מורכב מהרבה פרקים - עלילה ארוכה ודמויות ואירועים לא מעטים (ולכן לוקח הרבה זמן לכתוב ספר מאשר לכתוב סיפור קצר \ עממי)

------------------------------------

הרעיון שעשית הוא נחמד אבל זה מוקדם למדי ( במקרה שאת הולכת לכתוב ספר שלם, אם לא אז זה סבבה).

הדמיות, כמוני וכמו אחרים כשהתחילו לכתוב (ואני בטוח בזה :O ) הדמיות שלנו תמיד מושלמות יפות ואין בהן כול פגם - לא.

דמויות נבנות במהלך הסיפור ( לא אך ורק מהאירועים, אלא ממחשבתיו של הסופר אשר חוצבות ומפסלות את הדמות ואת תכונותיה)

הדרך שעשית את זה, זה קודם כול לא פרקטי, ולא מועיל מבחינת הכתיבה וסידור המחשבות.
וזה מתבטא שהסיפור אפילו לא נכתב בו שורה אחת אלא פשוט התעכל למחשבה.

להווה, אני מציע לך לשדרג את תוכן הדמות שלך, ולא רק מבחינה פיזית אלא מבחינה רגשית - תכונות - אירועים מיוחדים....

-----------------------------------------

איך להתחיל סיפור?

זה בלתי אפשר למצוא את קצה החוט ואז למשוך אותו עדדדדדדדדדדדד הסוף (לצערנו ולשמחתנו)
הסיפור עצמו ילבש כולך הרבה תפניות כולך הרבה אירועים (טובים או גרועים) ובסוף תתקבל העלילה הממשית.

יפה לעכשיו שיש לך עריון כללי לסיפור, ואשפר כבר להתחיל לגלגל תקופה כול שהיא (של אחת מהדמויות) ופשוט לכתוב אותה ולזרום.

-------------------------------------

לחפש לחפש לחפש

גטו - שואה - בתי יתומים - ילדים קטנים בשועה ....

למשל השכן \ סבא סבתא שהיא בשואה הם מקור מצויין לסיפורים אמתיים, הם "פורט" לעבר שת לא יודעת (כי כאילו לא חיית בו) עדיף אם רוצים להידבק לסיפור ראילסטי ככול האפשר לערוך מחקר אודות נושאים שאינך מכירה.

זה יעזור בהפחתת "חורים שחורים" בעלילה, יגרום לסיפור להיות אמיתי יותר ויותר, וגם כן יעזור לך להבין ולהיות הדמות עצמה (או איך שלא תקראי לזה).

----------------------------------

כתבת פרק ואת גאה בעצמך, את חושבת שהשגת הישג ענקי (וזה אכן כן) אבל צריך לעשות משהו לפני,

עריכה, בהתחלה גם כן לא ערכתי, ובסוף קיבלתי פרק שרק אני הבנתי איפה זה הולך ומה קורה שם, לכן אמליץ תמיד לערוך (לתקן שגיאות כתיב, לחלק\ערוך פסקאות, ניקוד....)

אני יודע שזה מעיק, קצת מתסכל ונראה כעבודה שחורה, אבל תאמיני לי שזה הפיניש שיתן טאץ' מבריק לפרק שלך

----------------------------------
סוך כול סוף, ההשראה.

צריך השראהה והרבה, אכן כאשר חושבים על לכתוב קטע, בראש הוא נראה כגדול בעצמו שיכול להכיל ספר, אבל כאשר מתחילים לכתוב הוא מצטמצם לאט לאט, עד שלפעמים אין כבר מה לכתוב.

אבל לשמחתנו באה המוזה, תשמעי שירים ישינים, תסתכלי על תמונות ישנות \ או בכלל תראי סרט דרמטי תשמעי מוזיקה קלאסית \ רוק \ וואט איVיר יו ליק .

תקופות יובש זה טבעי אז תתכונני.

-------------------------------

כולי תקווה שתשארי בפורום ותכתבי, וגם כן שתפרסמי את סיפורך.

שיהיה לך בהצלחה,
ואנחנו פה בשביל מחמאות וביקורת בונה .

שיהיה לך ערב טוב,
אמיל .
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:03

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר