לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2009, 14:15
  Boltik Boltik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Elim שמתחילה ב "אל תעלב, אך ככל הנראה לא הבנת..."

אני לא מכיר את הנושא ומאוד יכול להיות שלא הבנתי משהו, אבל אני מנסה ללמוד.
לפי החומר שמצאתי באינטרנט תפקיד של RC, כפי שכתבת, למנוע קפיצות מתח במקרה של עומס ובנוסף גם להבטיח סגירה בסיום חצי מחזור.
מתוך וויקי (כן, אני יודע שלא תמיד אפשר לסמוך על הכתבות, אבל זה הסבר יחיד שמצאתי):
A snubber circuit (usually of the RC type) is often used between A1 and A2 to assist this turn-off. Snubber circuits are also used to prevent premature triggering, caused for example by voltage spikes in the mains supply. Also, a gate resistor or capacitor (or both in parallel) may be connected between gate and A1 to further prevent false triggering. That, however, increases the required trigger current and / or adds latency (capacitor charging).
ושוב, אני לא נכנס לויכוח, אלא רק רוצה להבין ולסדר את הדברים בראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2009, 15:03
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Boltik שמתחילה ב "אני לא מכיר את הנושא ומאוד..."

יש הרבה מעגלים שממומשים עם RC. גם מעגל SNUBBER (וגם מעגלי השהיה וגם מעגלי פילטר וגם ...). השם RC לא מעיד שמדובר במעגל SNUBBER.
הבעיה שמעגל SNUBBER בא לפתור היא שינוי מתח מהיר בין האנודה לקטודה של הטריאק - הדקי A1 ו A2. שינוי מתח מהיר זה עלול לגרום לפריצה לא רצויה של הטריאק עקב הקיבול הטפילי שקיים בין האנודה ל GATE. ה SNUBBER שמחובר בין האנודה לקטודה מגביל את קצב שינוי המתח ומונע את הפריצה הלא רצויה (וניתן להעזר גם בקבל שמחובר בין ה GATE לקטודה כך שיווצר מחלק קבלים בינו ובין הקבל הטפילי - אך זה לא המקרה שנדון כאן).
במעגל המדובר כלל אין SNUBBER. מה שיש הוא מעגל השהייה ואגירת אנרגיה להבטחת הפריצה בעומס השראותי (בעוד שתפקיד מעגל ה SNUBBER הוא למנוע פריצות לא רצויות).
אגב - אותה תופעה קיימת גם בטרנזיסטורי MOS וגם שם מקובל השימוש ב SNUBBER כדי למנוע אותה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר