לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2009, 11:25
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
בשמלה אדומה ושתי צמות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "מדוע למרות כל האמצעים המודרנים לא מצליחים להפסיק את השוד הימי של הסומלים ?"

"למה" זו שאלה מעניינת.

אני מניח שלא מצליחים להפסיק את השוד הימי מאותה סיבה שלא מצליחים להפסיק את שוד התיקים מזקנות
או את גניבות הרכב.

פשע יותר קל לבצע מאשר אכיפה
ואולי הטכנולוגיה היא לא הבעיה - אלא האופן שבו משתמשים בה
(ייתכן שכיבוש רצועת החוף של סומליה על ידי כוח המשימה למניעת פירטיות יצמצם במידה ניכרת את יכולתם של הפירטים לפעול)
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2009, 18:32
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
יותר מדי מטרות. ראית פעם סירת פיראטים? זה נראה כמו סירת דייגים בדיוק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "מדוע למרות כל האמצעים המודרנים לא מצליחים להפסיק את השוד הימי של הסומלים ?"

ויש המון סירות דייגים תמימים באיזור.
המשמעות היא שצריך לעקוב אחר כולן ולמפות את כולן- באיזור שהוא בלתי אפשרי לניהול, מבחינת שתפ של המקומיים. לכן אין טעם לפעול לפי מודיעין מוקדם. אי אפשר להבדיל בין סירת דייג תמימה ובין סירת פיראטים. סירת דייגים תמימה יכולה בהחלט להפוך בהחלטה של רגע / הזדמנות שצצה לסירת פיראטים. קלאצ' מאיים אחד , RPG או מקלעון יעשו את העבודה.
גם מצור על חופיהם אי אפשר להטיל - החופים ארוכים והם לא יוצאים מנמלים מסודרים. כל דייג יכול להחליט שמחר הוא הולך לתקוף ספינה.
בקיצור: בלאגן אימים. איש הישר בעיניו יעשה.
הטיפול לדעתי צריך להיות משולב - הממשלה שלהם צריכה להחרים רכוש וכספים.
הרי הם לא באים לארה"ב עם הכסף או מפקידים בבנק... הם מקבלים הכסף דרך מנגון עלום כלשהו, ומוציאים אותו במזומן. קונים הכל במזומן. אם אפשר יהיה להניח יד על הכסף אחרי שהם לכאורה קיבל ואותו - או להפעיל סנקציות על הבנקים שמשתפים פעולה איתם - זה יהיה מנוף חשוב.
אבל העדר ממשלה מרכזית חזקה ו/או משטרה מונעים כל אפשרות לעשות זאת.
אז מה שנשאר לעשות הוא סיכולים ממוקדים ו/או מבצעי חילוץ הרואיים...
ישן 29-12-2009, 19:15
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

כי הם לא נתפסים כאיום על הריבונות, אלא כמטרד כלכלי.

הפירטים תופסים אוניה, חברת הביטוח משלמת את הכופר, ביחס לכסף שמתגלגל בענף הספנות זה די פרוטות, וככה שאף אחד לא טורח יותר מידי - בדיוק מאותה סיבה שמאפיונרים וטרוריסטים זוכים ליחס שונה לחלוטין למרות ששניהם הורגים אנשים, גונבים ומפרים את הסדר הציבורי.

להרחבה ראה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://ecx.images-amazon.com/images/I/51eWHQGnt4L._SS500_.jpg]

ישן 29-12-2009, 22:59
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אמיר ג. שמתחילה ב "הבעיה, כמו הבעיות בשאר..."

לגמרי!
אני לא רוצה להגיד דברים מוחלטים כיוון שאין לי את הכח לחפש את המידע אבל למיטב זכרוני אסור לספינה אזרחית במים בינ"ל לשאת נשק. בנוסף סעיף הפיראטיות הוגלה בפוליסת הביטוח אל מחוץ לסיכונים שבהפלגה והוא נחשב היום להשבתה בנמל. כך גם מלחמה או טרור.

ישן 29-12-2009, 23:13
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לגמרי! אני לא רוצה להגיד..."

לא מכיר הגבלה לנשיאת נשק, לפחות לא לפי דיני הים, אבל א) שימוש בנשק של אוניה אחת כלפי אוניה שניה היא פיראטיות ב) הפיראטיות היא עבירה ו-ג) לכל ספינת מלחמה יש סמכות לעצור ולהחרים ספינה שביצעה מעשה פיראטיות ולהעמידה לדין במדינתה, ללא קשר למדינה הנפגעת.

כך שלפי הפרשנות הדווקנית ספינה שתפתח באש על סירת פיראטים המנסה לעלות עליה תאושם בפיראטיות. כמובן שהפרשנות התכליתית שונה אבל לא כולם הם אהרון ברק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

נערך לאחרונה ע"י FiReBall בתאריך 29-12-2009 בשעה 23:16.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר