לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2009, 13:54
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי _יו_יו_ שמתחילה ב "תמונות מדהימות. תאורה נהדרת,..."

צילמתי ב-RAW (יתרון המעבר ל-canon הוא האפשרות שלי להשתמש בתוכנה DPP לעריכת RAW. לא שאני מצדדת כ"כ ב-RAW, כידוע, אבל היא מאפשרת עריכה קולקטיבית מהירה מאוד. בשעתיים אפשר לעשות עריכה בסיסית ל-600 תמונות) על פיצוי חשיפה משתנה בהתאם לסיטואציה. אח"כ בפיתוח הוספתי פיצוי חשיפה חיובי עד שהפנים נראו טוב (או שלילי בתמונות מסויימות), והוספתי גם טיפה בהירות לכהים וכהות לבהירים, כשהיה צריך.
אח"כ את רובן כבר לא פתחתי בפוטושופ, אבל מדי פעם לקחתי תמונה לפוטושופ בשביל לערוך לש/ל או ספייה (בניתי לי אקשן שממיר לש/ל ע"י שילוב מעניין של ערוץ אדום וערוץ ירוק, ועל גבי זה מוסיף טינט בז' בחלון ה-"שחור ולבן" של פוטושופ), ואז כבר עשיתי לה אוטולבלס ושמרתי על המקור (כי קובץ ה-RAW המקורי תמיד נשמר, אז אפשר לשמור על גבי המקור של ה-JPG).
בטיפה תמונות (למשל בתמונות של הילדה עם הברט) עשיתי קצת דודג'-ברן בעיניים.
זהו, עריכה בסיסית בלבד.

תודה לשניכם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2009, 16:22
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי avrin1 שמתחילה ב "שאלה... למה לא להשתמש ב ADOBE..."

לא מכירה את הנ"ל. ככל הידוע לי (ממה ששמעתי, אולי אני לא זוכרת נכון) ACR פועל בדומה לפוטושופ מבחינת האוטומציה.
הממשק של DPP מדהים לאוטומציה. חסר לי מאוד כלי ה-Auto levels, שאם הבנתי נכון הם בכוונה לא שמים אותו (למה??), אבל מהירות העבודה מפצה על הכל. אני עושה "בחר הכל", גוררת כמה סליידרים (פיצוי חשיפה, חידוד, ניקוי רעשים, Shadows&highlights, איזון לבן...) ותוך שניה כל התמונות נראות הרבה יותר טוב. עכשיו אני נכנסת לחלון של העריכה הספציפית, וכל התמונות נעמדות בתור. אני עובדת תמונה תמונה (המעבר באמצעות כפתור אחד של חץ למטה/למעלה) ואיפה שצריך אני משנה קצת את הסליידרים (מוסיפה עוד כמה מעלות קלווין וכדו'). שעתיים עבודה ל-600 תמונות. בפוטושופ זה היה לוקח לי סביב 30-40 שעות (ב-jpg).
ישן 31-12-2009, 17:28
צלמית המשתמש של mikiwe
  משתמש זכר mikiwe mikiwe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לא מכירה את הנ"ל. ככל הידוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
לא מכירה את הנ"ל. ככל הידוע לי (ממה ששמעתי, אולי אני לא זוכרת נכון) ACR פועל בדומה לפוטושופ מבחינת האוטומציה.
הממשק של DPP מדהים לאוטומציה. חסר לי מאוד כלי ה-Auto levels, שאם הבנתי נכון הם בכוונה לא שמים אותו (למה??), אבל מהירות העבודה מפצה על הכל. אני עושה "בחר הכל", גוררת כמה סליידרים (פיצוי חשיפה, חידוד, ניקוי רעשים, Shadows&highlights, איזון לבן...) ותוך שניה כל התמונות נראות הרבה יותר טוב. עכשיו אני נכנסת לחלון של העריכה הספציפית, וכל התמונות נעמדות בתור. אני עובדת תמונה תמונה (המעבר באמצעות כפתור אחד של חץ למטה/למעלה) ואיפה שצריך אני משנה קצת את הסליידרים (מוסיפה עוד כמה מעלות קלווין וכדו'). שעתיים עבודה ל-600 תמונות. בפוטושופ זה היה לוקח לי סביב 30-40 שעות (ב-jpg).

למה אין אוטו לבלס?
כי לדעתי ברוב המקרים הוא מפשל..
אני כמעט אף פעם לא משתמש בו.

לגבי העריכה קצת הגזמת..

אני עורך בערך 800 תמונות בכ 4-5 שעות, אני עובר כל תמונה,
כולל את כל העריכות.
יכול להיות שבעינייך זה פרימיטיבי, אבל בעיניי זה הרבה יותר מוצלח.

ישן 31-12-2009, 19:30
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי mikiwe שמתחילה ב "כל תמונה לכשעצמה מאוד יפה..."

אתה צודק, זו באמת היתה בעיה. לפני היום הסתובבתי באיזור ומצאתי מלא מיקומים מעניינים, אבל כשהגעתי עם הילדים גיליתי שאי אפשר להסתובב עם בת 4 ובן 7 (ובן 11) במלא מקומות שונים. אז התחלנו במיקום אחד שמבחינת השמש לא היה טוב (המיקום של התמונה הקבוצתית, אחת לפני האחרונה באשכול הזה), ואח"כ עברנו למיקום אחר בשביל הצילום הזה, ואז עברנו לשדה התלתנים המוצל, בו צולמו רוב התמונות של היום. בשדה הנ"ל הרקע היה אחיד רוב הזמן...
אולי אם פעם אני אצלם שם ילדה אחת, ויהיה לנו כלי תחבורה נוח יותר לניוד מהרכב הגדול שהיה להם, נזוז יותר בין לוקיישנים.

גם הפוזות היו עניין מאוד קשה שם. כל הזמן ניסיתי לשנות אותם, אבל הם היו נורא קשים בקטע הזה, וגם איבדו סבלנות מהר וישבו איך שבא להם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:30

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר