לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2009, 12:49
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני לא זוכר שהערבים השתמשו בטקטיקה הזאת, אבל התלונה מוצדקת.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "משתמשות בטקטיקה של ערבים?"

בניגוד לערביות שאצלהן מצאנו מדי פעם פצצות חבלה מחופשות לתינוק, לא זכור לי שהדבר נכון גם לגבי המפגינות בגבעות. ייתכן כי החיפוש מותר לפי כללי המשטרה, אך גם שיקול דעת צריך להיות. אם קטין מכבד צו משטרה ויורד מגבעה בלי להפריע, כנראה שאינו מהווה סכנה לציבור

וכאן אני עובר לתגובה לישראלה. ישראלה - אני לא זוכר אפילו תקדים אחד בו קטינות מהסוג הנ"ל גרמו נזק גופני לשוטרים , חיילים, מתיישבים , צוותים רפואיים וכו'. למעשה, הדבר היחיד אותו אני זוכר זה שביתת רעב ומכיוון שהשוטרים לא מסתובבים עם זונדות ואינפוזיות כנראה שחיפוש גופני לא יפתור את הבעייה הזאת.(אגב, אם עצירה ואפילו בייחוד קטינה מאיימת בשביתת רעב לגיטימי לחלוטין לשלוח אותה לאשפוז כפוי) כך שהחשש שאתה מביע הוא מאוד תאורטי וספק אם הוא מצדיק את המישוש האינטנסיבי לו זכו הקטינות ללא עוול בכפן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2009, 17:38
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
השאלה היא לא אם גרמו נזק או לא אלא האם הנוהל מחייב חיפוש על גופו של עציר
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני לא זוכר שהערבים השתמשו בטקטיקה הזאת, אבל התלונה מוצדקת."

אם כן ואם כך נעשה בכל מעצר - כך צריך היה להעשות במקרה שלהן.

אם קיימת בעיה בחיפוש על קטינים מעבר לגיל האחריות הפלילית הרי שגם להן אחריות תורמת בכך שלא הזדהו ולא הוגדרה קטינותן.

האחריות על ההסלמה מ:

[1] הלו, גברת כהן, תפסנו את הבת שלך שרה בשטח צבאי סגור בהפגנה ללא רשיון. נו, נו נו ותבואו לקחת אותה

לבין

[2] יש לנו כאן ארבע נערות לא מזוהות שלא ברור בנות כמה הן, אני לא יכול להושיב לידן שתי שוטרות כל הלילה וחייב להכניס אותן למעצר אבל מפחד שהן מחביאות משהו עליהן

חלה כולה על הנערות שהן ברות דעת ועל הוריהן שלא טרחו בשאלה היכן הן נמצאות

ישן 31-12-2009, 18:28
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא. סתם הפעילו אותם כ"ענישה""

לוקלוק,

יש, לדעתי, הרבה מאוד צדק והגיון בטעיעונים שלך. לכל הפחות הופעל פה (בהנחה והסיפור בכלל מדויק, אף אחד מאיתנו לא היה בחדר כשזה קרה) שיקול דעת לקוי מאוד מצד השוטרים.

אבל, כמו שסטונד כתב לך, העמדות הסלקטיביות שאתה נוקט באופן עיקבי בהודעות שלך בפורום שומטות את הבסיס המוסרי של הטיעונים שלך. לא ייתכן להפעיל את מלוא הכח הברוטלי כנגד קבוצת אוכלוסיה אחת ולנהוג בכפפות של משי כלפי קבוצה אחרת. לא ייתכן וגם בלתי קיים כי בד"כ אותם האנשים אוכפים את החוק על כל הקבוצות והואיל ולאנשים, מה לעשות, אין מתג שינוי מצב מי שמתרגל ברוטליות על קבוצה אחת, קרוב מאוד לוודאי שיפעיל אותה גם על קבוצות אחרות.

הכיבוש משחית!

אני יודע שצירוף המילים הללו הוא סדין אדום בפורום אבל הסיפור הזה, משני צידיו, הוא לדעתי דוגמה להשחתת המידות שארבעים שנה של שליטה על עם אחר גורמת לנו. אני מראש אומר, לא, לא בגלל הכיבוש או ההתנחלויות התחיל הסכסוך הישראלי ערבי ולא, לא בכל אשם המצב בו אנחנו שולטים על עם זר שלא רוצה אותנו. אני אפילו מוכן לומר יותר מכך, ייתכן שכרגע הכיבוש הוא כורך המציאות, ברירה גרועה מאוד אבל עדיין הברירה הפחות גרועה שיש לנו אבל חשוב מאוד שכולנו נפנים שלכיבוש הזה יש מחיר כבד מאוד ואנחנו משלמים אותו לא רק על כביש 443 או כשמחבלים מתאבדים מפוצצים את עצמם ליד אמהות עם עגלות תינוקות אלא גם בפארק הירקון כשאנחנו ממנגלים בסוף השבוע.

כולי תקווה שיבוא יום ותהיה לנו האופציה להתפטר מהכיבוש. אם וכאשר יבוא היום הזה זה לא יהיה ברור כל כך ויהיו טיעונים וסיכונים לכאן ולכאן. אני מקווה שהציבור היהודי בישראל יביא בחשבון בשיקוליו בבואו להחליט גם את השחתת המידות, הברוטליזציה והקיטוב שהשליטה בפלשתינאים גורמת לנו.

ישן 31-12-2009, 11:30
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מדובר על קטינות שלא הזדהו ולכן לא הגדירו עצמן כקטינות. מדובר על טענות צד אחד כמובן
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "תגובות מגעילות מלאות ארס ושנאת ישראל"

ומדובר בסירוב לחיפוש ע"י שוטרת.

האם לדעתך ניתן להסתכן בכך כי אחת העצורות הינה חמושה? באם יפתח ירי ע"י קטין עצור בתחנת משטרה ויפגעו מתנחלים עצורים באמצעות נשק שהוחדר פנימה [על פגיעה בשוטרים אין הרי הרבה על מה לדבר איתך] - את מי תאשים? באם יחתוך עציר קטין ורידיו בתוך תחנת משטרה בעזרת סכין שהבריח - את מי תאשים?

לא ניתן לאכול את המקל בשני קצותיו, לאחוז את הנהר החצוי שלם ולהוותר יבש.

אם היו מזדהות כקטינות ומבקשות סיוע משפטי - היו מעוכבות עד בוא פרקליטן או הוריהן ויוצאות הביתה. מאחר ולא הזדהו ומאחר ולא ניתן להעסיק תחנת משטרה שלמה בעיכוב קטינות - צריך היה להעבירן למעצר ומן הסתם למעצר קיים נוהל המצריך חיפוש. אם היו מותירות לשוטרת לבצע חיפוש שגרתי - היה הדבר מסתיים ללא צורך באזיקה.

אין דעתי סותרת את העובדה כי 'מעצר אינו סוג של עונש' ולכן מרגע שהמשטרה הייתה יודעת בוודאות את פרטי הנערות וגילאיהן תוך מספר ימים היה צריך לשחררן עד קבלת החלטה ותום הליכים משפטיים.

גיל האחריות הפלילית הוא אגב 12 כך שהנערות נושאות באחריות למעשיהן.

קרא כאן אודות ההליך הפלילי בקטינים http://עוד-פלילי-שביט-קנטור.com/%d7...95%d7%a2%d7%a8/

http://www.benchmark.co.il/law-info...p?articleno=190

http://www.benchmark.co.il/law-info...p?articleno=779

אילו היו מזדהות כקטינות - היו נהנות ממהגנות הבאות:

הובלת קטין עצור
  • אין לכבול קטין, למעט במקרים חריגים.
  • אין לכבול קטין מתחת לגיל 16 בכבלי רגל. קטין מעל גיל 16 ייכבל בכבלי רגל רק אם מפקד חוליית הליווי סבור שאין דרך אחרת להבטיח את הגעתו ליעד בשלום.
  • אין להוביל עצור קטין יחד עם עצור בגיר.
  • יש להימנע מהובלת עצור קטין באופן שיבליט את העובדה שהוא עצור. עצור קטין יש להסיע ברכב בעל לוחית זיהוי אזרחית, מלווה בשוטרים בלבוש אזרחי.
עריכת חיפוש אצל קטין
  • את החיפוש יערוך עובד נוער.
  • בעת החיפוש יש להשתדל שלא לעורר תשומת לב ולהימנע מלערוך חיפוש במקום לימודיו או תעסוקתו של הקטין.
  • בעת החיפוש במקום מגורי הקטין יהיה נוכח אחד מהוריו או אפוטרופוס.
  • יש להימנע מעריכת חיפוש במקום מגורי קטין בשעות הלילה.
http://www.knesset.gov.il/mmm/data/docs/m01097.doc.
ישן 31-12-2009, 16:14
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
יש כאן בעייה לכאורה עם הידיעה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "NFC: קטינות הטוענות כי הופשטו במשטרה דורשות פצוי"

קטינות שנעצרו במאחז הגישו תביעה על חצי מיליון שקלים נגד שוטרים ממשטרת בנימין בתביעה: השוטרים ערכו בגופן חיפוש לא חוקי

..............
למרות זאת, טוענות התובעות, השוטרים החליטו "להתעמר בהן" על סירובן להזדהות ולערוך בגופן חיפוש ללא בגדים. אחת אחרי השניה נדרשו הבנות להכנס לחדר עם השוטרות "אסיה זיסלין והשוטרת שלי" [ולעבור חיפוש בעירום. אחת מהן טענה כי הוכנסה לחדר ונדרשה להתפשט. משסירבה, השכיבו אותה השוטרות על הרצפה ואזקו את ידיה מאחור. השוטרות ערכו חיפוש בגופה תוך שהיא "בוכה וצועקת". בתום החיפוש שבוצע "בגסות גם בהורדת הבגדים וגם במישוש, הוסרו אזיקי הידיים ונותרו אזיקי הרגליים". התובעת התלבשה ויצאה מהחדר.

התביעה היא כאמור נגד שוטרים, בעוד שאם מתברר בידעבד כי שוטרות הן שביצעו את האיזוק ואת הבדיקה הגופנית, הרי שאין כאן כל חריגה מהחוק. לגבי ההתעללות המילולית - זאת היא פרשנות של עו"ד/לקוח כדי להעצים את תביעת הנזיקין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר