לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2009, 17:57
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי gaviran שמתחילה ב "זה כנראה לא VLT"

למה? לי זה נראה מאוד דומה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישנם כמובן הבדלים קטנים (כמו ראש הרקטה בתמונה התחתונה לא מעובה בחלקו האחורי, ובתמונה העליונה נראה כי החלק האחורי של הרקטה - זה עם הכנפונים - קצת יותר ארוך מאותו הקטע בתמונה התחתונה), אבל יתכן שהם נובעים ממקור יצור שונה.
יתכן שהרקטה שהובאה בתמונה הראשונה, היא לא מיצור סובייטי אלא סיני או איראני...

מה שכן, זו בוודאי רקטת נ"ט עם רש"ק טנדם, ואם יש כאלו רקטות ברצועה... אז כל הכבוד לנו...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 31-12-2009 בשעה 17:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2009, 18:56
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gaviran שמתחילה ב "עזרה בזיהוי של אמל"ח נ"ט בעזה"

סליחה שאני מתפרע בהשערה שלי, האם יכול להיות שזה נסיון מקומי לייצור רקטת טאנדם?\
השפיץ הקוני גרם לי לחשוב שזה ייצור של מרעום מקומי במקום גביש פיצו כמו שאנחנו מכירים מרקטות PG עזתיות מקומיות ותיקות...

ישן 09-01-2010, 20:14
צלמית המשתמש של יוסיפון

גדי מה עשית?!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gaviran שמתחילה ב "עזרה בזיהוי של אמל"ח נ"ט בעזה"

עכשיו החמאס, ג'יאהד, פלוגות השהאיד אבו ג'וק (לא הספקתי לקלוט את השם) מודיע שאבוי לטנקים שיכנסו לרצועה כי "הברחנו לתוך הרצועה PG29, נשק נ"ט מפר איזון". אח"כ גם גימגמו משהו על כך שכבר ירו את הPG29 על מרכבה.

ישן 10-01-2010, 00:38
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "גדי מה עשית?!"

תיקון טעות.
לשמחתי הטעות לא שלי.
אור הלר פירסם בחדשות ערוץ עשר הערב (בדקה הרביעית והלאה) כי לחמאס יש "נשק מפר איזון מתקדם יותר שיכול להוות איום על הטנקים והנגמ"שים של צה"ל. בואו ניראה רגע את התמונות שמפרסם אתר עז-א-דין אל-קסאם, מדובר על RPG-29 (מוצגת תמונת תצוגה של היצרן) להבדיל מהRPG-7 שאותו ירה חמאס על צה"ל (מוצגת תמונת יצרן של RPG-7 עם פצצת PG7VR זאת שמובאית כאן למטה) במהלך מבצע עופרת יצוקה. RPG שכמובן מסכן את הטנקים של צה"ל בשל העובדה שהוא יכול לחדור יותר שריון, (מוצגת תמונת רק"ק 107? אירני? על משגר חצובה) בשל העובדה שהוא יכול לעשות יותר נזק בפנים. כאן אנחנו רואים רקטה 107 שחמאס טוען שהוא השיג (או הציג?!).
וזה כאמור תמונות שחמאס מציג היום, הוא טוען שהוא למעשה גם ירה את הRPG29 על טנק של צה"ל, בשבוע שעבר, הדיווח הזה נבדק."

תמונת אילוסטרציה של RPG7. עפ"י אור הלר זה הרבה פחות מסוכן מRPG29! (זו התמונה שליוותה את הכתבה)

והנה קישור אל ה"ידיעה החדשותית החשובה והמרגשת" מאתר גדודי עז א-דין אל-קסאם.
מסתבר שלא דובים ולא שועלים!
מסופר שם על תיאור דימיוני של קרבות שהתרחשו בימים הראשונים של מבצע עופרת יצוקה לפני שנה.
במסגרת אותם קרבות, ביום שני 5.1.09 בקירבת ג'אבל אל-תופאח או ג'אבל ראיס, נורתה לכאורה רקטת RBG29 (השיבוש במקור) על אחד הטנקים מתוך כוח של עשרה טנקים וארבעה נגמ"שים.
כמובן שהרקטה גרמה נזק בל יתואר וכו'

אז נכון שצביקה יחזקאלי לא עובד בשבת. אבל אני רוצה לקוות שבמערכת ערוץ 10 מסוגלים למצוא מישהו אחר שקורא ערבית ויש לו שכל בקודקוד גם כשצביקה לא נמצא.
ונכון שהתאריכים מבלבלים החמישי בינואר היה בשבוע שעבר והיה גם לפני שנה (היה גם לפני שנתיים...) אבל רבאק! מתי נכנסו עשרה טנקים לתוך הרצועה בשבוע שעבר?

וכאנקדוטה, הנה תמונה מאתר עז-א-דין:

בכל מקרה, לגבי התיאור של המחבלים, מדובר על המצאות ודימיונות שכל קשר בינן לבין המציאות מקרי בהחלט.
טנקים בודדים נחדרו בעופרת יצוקה, לאף אחד מהם לא נגרם נזק שהצריך תיפעול בשדה הקרב. אף פגיעה לא גרמה לפצועים.

ישן 10-01-2010, 08:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תיקון טעות. לשמחתי הטעות לא..."

ה"גדודים" מוסיפים (ההערות שלי בסוגריים):

היו שלושה אמצעים שהפתיעו את הציונים בעופרת יצוקה
האמצעי הראשון רקטת נגד שריון 29 - השימוש הראשון שנעשה בה ביום ראשון 4.1.09 בשעה 11:00. ירי ממוקד כנגד טנקים שחדרו לחלק המזרחי של שכונת תופאח. הטנקים נהרסו.
מפרט של הRPG29 הסובייטים השמשו בו כנגד טנקים ומטרות משוריינות, כולל מיגון רב שיכבתי. יעיל גם כנגד מבנים וביצורים.

^ הפגיעה בטנק בתל אל תופאח כפי ששודרה בטלוויזיה של החמאס. קישור אל הוידאו.

האמצעי השני רקטת נ"ט טאנדם - שימוש ראשון ביום שני 5.1.09 בשעה 10:20 בדיוק (כנראה בתל אל ראיס, כנ"ל). הירי בוצע על נגמ"ש ממזרח לג'בליה. המטרה הושמדה כליל.
מפרט: רקטת נ"ט מתוצרת סובייטית משוגרת מהכתף עם רש"ק חלול טאנדם. בשונה מהPG7 הרגיל שבו יש רש"ק אחד כאן יש שני רש"קים חלולים המסודרים בתצורת טאנדם, אחד אחרי השני.
(כנראה שהחמאס מייחסים לעצמם את הדו"ץ בגדוד 13. הם רק שוכחים שהירי בוצע על בית)

\תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

האמצעי השלישי רק"ק מיוחד 107 מ"מ בונקר באסטר - השימוש הראשון בנשק זה היה ביום העשירי לפלישה הקרקעית בעופרת יצוקה 13.1.09 בשעה 12:00.
הרקטה נורתה על בית שבו שהו כוחות מיוחדים של צה"ל ממזרח לחאן יונס.
פיתוח רוסי שמיוצר ע"י מדינות נוספות. הרקטה שבתמונה היא מתוצרת רוסית עפ"י צבעה "ציפחה". ניתן לשיגור ממשגר בודד או מכוורת של 12 רקטות.
לרקטה שני סוגי רש"קים:
רשק הרס (מפצח בונקרים) - הטיל באורך 79 ס"מ ירוק לגמרי (עם טבעת ירוקה כהה).
רש"ק תבערה - הטיל באורך 85 ס"מ ומסומן בטבעת אדומה.
יתרונות הנשק (משום מה הם קוראים לו תותח) :
קל לניידות ולהסוואה. יעיל במיוחד ביישובים ובמחנות.
משקל כולל 18 ק"ג
משקל הרש"ק 3 ק"ג
טווח 8,500 מ"מ

ועוד תמונת וואסח:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.alqassam.ps/images/userfiles/image/album/operations/3m_asleha/3m_asleha01.jpg]

התמונות מכאן

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 10-01-2010 בשעה 08:53. סיבה: תיקון קישורים שבורים
ישן 10-01-2010, 10:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "טאנדם לא אמור להיות פחות יעיל..."

שים לב,
הם טוענים שב5.1.09 בוצע ירי PG7VR על נגמ"ש שהושמד כליל.
אני לא מכיר ירי כזה.

בנוסף, מקרה אחר, לטענתם, ב10.1.09 בוצע ירי של הרק"ק 107 מ"מ כנגד ביצורים על מבנה שבו שהו חיילים.

יש ורסיה של PG7V כנגד מבנים.
נדמה לי שזו השניה מימין בתמונה הזו.
עוד לא נתקלתי עד עתה בטענה שלהם שהוא נמצא בארסנל שלהם או שהם עשו בו שימוש.
אבל, לך תדע, אחרי התגובה הזאת, אולי אומני הפוטושופ שלהם יצליחו לייצר ארוע שבו הם חיסלו עשרות חיילים צוינים באמצעות הפצצה הזאת.

ישן 10-01-2010, 11:05
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "אגב בעניין מבנים–אני..."

גם בעופרת יצוקה חפרו שוחות. כשהיו שטחים פתוחים.
כשמגיעים לשטח בנוי נכנסים למבנים. גם החיילים האמריקאים.

רומי, אתה קובע עובדות הרבה יותר מידי על בסיס מעט מידי עובדות.
עדיף שתשאל יותר ותקבע פחות.
אם תחפש בפורום תמונות מהימים הראשונים של עופרת יצוקה תמצא חיילים מתחפרים.
אם תחפש בפורום תמונות של חיילים אמריקאים שנמצאים בשהיה בשטח עירוני תגלה שהם מתבצרים במבנים (עפ"י שיטה שנלמדה גם מצה"ל).

ישן 10-01-2010, 15:40
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
טאנדם המבוסס על שי מטענים חלולים חרוטיים עוקבים....
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "למה בעצם? אם הקירות לא מבטון..."

המיועד לפגיעה ברק"ם יהיה פחות יעיל נגד מבנים (או ליתר דיוק מטרות אדם המצויות בתוך מבנה) ולו מהסיבה שבסופו של דבר תצורת החנ"מ שברשקי"ם תביא לכך שעיקר האפקט שייגרם יהיה אפקט של מטען חלול ממוקד יחסית.
אמנם פיצוץ של למעלה מ 1 ק"ג חנ"מ בחלל סגור של מבנה זה דבר לא ממש סימפאטי אך עדיין קיימת סבירות שמי שיהיה מוסתר לא ייפגע באופן שיביא להשבתתו המלאה.
אכן נכון לומר שרקטות נגד מבנים ע"ע "מפתח קיר" מבוססות לא אחת על שני רשקי"ם עוקבים (טאנדם) אך במקרה שלהן הרש"ק הקדמי יהיה מבוסס על מטען חלול כפתי (שמיועד ליצור פתח גדול יחסית בקיר) ולאפשר את חדירת הרש"ק העוקב שיתבסס על מילוי נפיץ/תבערה לעיתים בשילוב רסס היקפי, מה שמגדיל את הסיכוי לפגיעה פיזית ממשית במי שיימצא בתוך החלל.
מכאן שרקטה דוגמת ה PG7 VR או לחליפין ה VAMPIR לא תהייה יעילה כל כך נגד מבנה (או הנמצאים בתוכו) ולו מהסיבה שהיא מבוססת על שני מטענים חרוטיים, החור שייווצר כתוצאה מפגיעת הרש"ק הקדמי יהיה צר מדי וסביר שהרש"ק העיקרי פשוט יתרסק על הקיר ולא יחדור ממש מבעד לחור שייוצר, לפחות לא באופן מושלם.

ישן 11-01-2010, 14:01
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "טאנדם המבוסס על שי מטענים חלולים חרוטיים עוקבים...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
כאן שרקטה דוגמת ה PG7 VR או לחליפין ה VAMPIR לא תהייה יעילה כל כך נגד מבנה (או הנמצאים בתוכו) ולו מהסיבה שהיא מבוססת על שני מטענים חרוטיים, החור שייווצר כתוצאה מפגיעת הרש"ק הקדמי יהיה צר מדי וסביר שהרש"ק העיקרי פשוט יתרסק על הקיר ולא יחדור ממש מבעד לחור שייוצר, לפחות לא באופן מושלם.

אתה בטוח שככה זה עובד? להבנתי במקרה של מטען חלול טנדמי, המטען המקדים נועד ליזום את המיגון הריאקטיבי על מנת שהאפקט המשבש המיוצר על ידי מיגון ריאקטיבי על הליינר (שני לוחות מתכת שנעות בכיוונים הפוכים ובכך "מפרקות" את הזרימה של הליינר) לא יפגע במטען העיקרי, או לפחות לא במלאו העוצמה. המטען המקדים לא נועד ליצור פחת כניסה למטען העיקרי, והיזימה של המטען העיקרי קורת לפני הגעתו למקום הפעלה של המטען המקדים.

בנוסף, להבנתי לא מדובר במטען חלול טנדמי במקרה של PG-29 או PG-7VR, אלא המטען המקדים הוא למעשה מטען נפיץ לא חלול.

מכל מקום, הרימון המדובר יעיל גם נגד המבנים, לפחות באותה מידה כמו מטענים חלולים רגילים. או, ליתר הדיוק, אני לא רואה סיבה שהרימון הטנדמי יהיה פחות יעיל מאשר PG-7V, למשל. מצד שני ברור, שרימונים יעודיים נגד הביצורים יהיו יעילים יותר מאשר רימון שהיעוד הראשוני שלו הוא נ"ט.

ישן 11-01-2010, 18:00
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כן, אני בטוח שככה זה עובד....
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]כאן שרקטה דוגמת ה..."

רש"ק טאנדם = רש"ק עוקב הווה אומר שני רשקי"ם אחד אחרי השני.
יש רש"ק טאנדם נ"ט שאכן מיועד להתגבר על מיגון ריאקטיבי והוא כולל שני רשקי"ם חלולים האחד (הקדמי) הנו הקטן מהשניים והוא נועד ליזום את המיגון והשני (העיקרי) נועד לחדור את הדופן, לעומת זאת, אמל"ח בעל רש"ק טאנדם שנועד לשימוש נגד מבנים (או ליתר דיוק, לפגיעה באלו שנמצאים בתוכם) מרכב גם הוא כמובן משני ראשים קרביים אך בשונה מאמל"ח המיועד לפגיעה ברק"ם כאן מדובר ברש"ק קדמי בעל מטען חלול כיפתי אשר יוצר פתח רחב בקיר ורש"ק עיקרי המכיל חנ"ם/רסס שנועד לפעול בהשהייה קצרה הווה אומר לאחר החדירה מבעד לפתח שיצר הרש"ק הקדמי.

ישן 10-01-2010, 18:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי gaviran שמתחילה ב "ועכשיו אותה תמונה אבל בגרסת הגא"פ"

LOL
מילא לשים תמונה של רק"ק מתוצרת אירן שצולם בעירק במהלך השמדה
ולטעון שזו תמונה של רק"ק ייחודי מתוצרת רוסית וצולם ברצועת עזה במהלך ירי.

אבל לקחת תמונה של האירגון האחר ולהחליף את סרטי הראש?
פשוט מקצוענים!

העליתי מהר את התמונה לפני שיורידו אותה מאתר אל קסאם:
קודם הבאתי אותה מקושרת משם כדי לתת להם קליקים על השרת מהאשכול הזה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 10-01-2010 בשעה 18:22.
ישן 10-01-2010, 18:16
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי gaviran שמתחילה ב "עדיין יורים בשליח? בכל מקרה..."

חס וחלילה!
פשוט הצחיק אותי שמתקשר אלי אמש עיתונאי בלחץ: "אור הלר עלה עם סקופ! יש נשק נ"ט מפר איזון ברצועה"
אני: "כן איזה?"
-" RPG29"
-"וואללהי?! אבל זה לא חדש. הפלסטינים טוענים את זה מזמן וXXXX XXXX XXXX XXXXX XXX וגם XXXXX XXXX XXXX XXXXXX XXXX XX"
- "אבל, למה אתה לא מספר לי דבר כזה" מתלונן העיתונאי.
- "כי זה לא חדש" אני מסביר, "תקרא את האשכול של גדי בפורום. הם נפלו על ביטחון מידע. החמאס, ג'יהאד או השד יודע מי התעוררו בעקבות האשכול הזה והחליטו להנפיץ משהו. אור הלר קיבל מאיזה "ילדון תרגומי גוגל" בסגנון יוני אלפר AKA עין כחולה AKA ישראל און ליין עידכון על ההנפצה החדשה באתר שלהם ופירסם סקופ בלי לבדוק. זה שזה קורה במוצ"ש כשצביקה יחזקאלי לא עובד רק מחזק את העניין".

כשהתפנתי קצת קפצתי לאתר חדשות עשר לבדוק את ה"סקופ" של אור הלר. ואחריו לאתר הגדודים.
לא הייתי צריך להתאמץ הרבה בשביל לקלוט את מקור הטעות.
אפילו לא הייתי צריך לדעת ערבית.

לקח: כשעושים תחקיר עיתונאי צריך להצליב מקורות.
מוטב לקרוא בעצמך את המקור או לפחות לתת למישהו שאתה סומך עליו לקרוא.
ואם אתה פונה לדובר בשאילתא עדיף לשאול ולא לסמן את התשובה ולהגיד לו "עדיף שתבדקו יותר טוב, כי אני יודע שירו את זה השבוע על טנק!"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:25

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר