לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2010, 21:10
  BigSmoke BigSmoke אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.09
ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את הצעתה של ח"כ דליה איציק לבטל את הבחינה הפסיכומטרית

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום (ראשון) את הצעת החוק של יו"ר סיעת קדימה ח"כ דליה איציק לביטול המבחן הפסיכומטרי. איציק מסרה בתגובה כי "הבחינה הפסיכומטרית מהווה פגיעה חמורה בשיוויון ההזדמנויות של אוכלוסיות רבות בישראל. יש להפר את החסם המפלה הזה ולצמצם את השפעת הרקע החברתי-כלכלי ממנו בא מועמד על סיכויי קבלתו ללימודים".

בדברי ההסבר להצעת החוק כתבה איציק כי "הצעת חוק זו מהווה רפורמה בתהליכי המיון והקבלה במוסדות להשכלה גבוהה בישראל, שכן עניינה ביטול מבחני הכניסה למוסדות אלו – לרבות הבחינה הפסיכומטרית. לציון הבחינה הפסיכומטרית ניתנת כיום חשיבות רבה בקבלה לאוניברסיטאות, העולה לפעמים על זו של ציוני הבגרות. הדבר יוצר מצב שבו הצלחה במבחני הבגרות אשר מושגת לאחר 12 שנות לימוד, יכולה להיות מבוטלת על ידי מבחן בודד".

http://news.walla.co.il/?w=/1/1628125&m=1&mid=81682
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2010, 21:41
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
או את מי שיקבל הכי הרבה SMSים...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כלום, לקבל ללימודי רפואה את מי שהתחנף הכי טוב..."

או במילים פשוטות עוד נסיון מעורר רחמים של פופוליטיקאים לצבור כמה דקות של תשומת לב ע"י העלאת רעיונות שווא שמטרתם לתת לטמבל הממוצע כמה דקות של חמימות בתוך בועת האשליה שמסלול חייך לא יעוצב לרוב באמצעות עבודה קשה, משעממת ושוחקת, אלא שבעצם החיים ממש אחלה ורק כמה בירוקרטים רשעים מונעים ממך להגיע למסלול זה.

זו בעצם תמצית תוכניות הריאליטי: האשליה כי לכל אחד מאיתנו יש הסיכוי להשלף מן הרחוב הצדדי שבו הוא מחנה את האוטו שלו וצועד ממנו לדירה הלא גדולה בה הוא גר, ובאחת להפוך לנינט טייב... רק צריך מזל, ולהתמיד לגשת לאודישנים של כאלה תוכניות, לבכות בכי מר בחוץ ולהגיד ש"אין לי חיים אם אני לא עוברת את השלב הזה" ולא להיות מוטרדים מכל מיני שטויות כמו להצליח להגיע לעבודה 4 ימים ברציפות בזמן.

ישן 03-01-2010, 22:46

אני לא ממש זוכר איך עובד כל המבחן הפסיכומטרי הזה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב ":)"

(למרות שכמעט 6 שנים עבדתי כמשגיח בבחינות כאלה...) אבל אישית קיבלתי ציון גבוה מאוד והעברית שלי זוועתית (תחבירית ודקדוקית) עד לרמה שאמרו לי לא מזמן שאני רהוט יותר באנגלית מאשר בעברית (וזה בעיקר אומר שהעברית שלי גרועה! מה לעשות... את העברית למדתי ברחובות השכונה, את האנגלית ממונטי פייתון). אוצר המילים העברי שלי בינוני במקרה הטוב כמעט בכל התחומים, ומעבר לכך אני ממש גרוע בהגדרה מדוייקת של מושגים (לועזיים מעוברתים וגם חלק מהעבריים) עד לרמה הנדרשת להבחנות בבחינה הפסיכומטרית. לא זכור לי שהתכוננתי במיוחד לחלק הזה, אבל בכ"ז קיבלתי ציון מעולה. למה? כי אני ככל הנראה הייתי מסוגל לעשות בחירות נכונות על סמך שילוב של ניחוש "מדעי" עם ידע חלקי. אולי זו תכונה מסויימת ש"הם" מחפשים? (אני לא יודע כמובן משום שהלכתי ללמוד בפקולטה שבה אפילו רוטב פסטו יכול להגיע לתואר, ואת התואר במנהל עסקים עשיתי כאשר כבר היה לי תואר ראשון).

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 03-01-2010 בשעה 22:48.
ישן 04-01-2010, 08:26
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "סחטיין עליך :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אבל רוב האנשים, כולל המצטיינים בהנדסת חשמל ופיזיקה או ברפואה לא יכולים לענות
ללא שום הכנה מוקדמת בתוך 40 שניות על שאלה בסגנון: "צילי וגילי פגשו בשרוך וברוך
בביתם של מושיקו וקופיקו. ידוע שאחד מהם מהגר פאשיסט, אחד מהם מזיע סחיט ולחיץ,
אחד מהם רוקח ואחד מהם קיבל כסף במעטפות מחבר. אחד מהשישה מכה ילדים
קטנים ומקושר למאפיה הרוסית, אשתו של אחר לא יודעת מה לעשות עם המתנות שהיא
מקבלת, ושלישי הוא האחרון במצעד של חברי כנסת שצועדים אחורה לבית-המשפט. מי
מהם אורח בלבד בשיח מונס
?"

דן מרגלית.

ישן 04-01-2010, 09:15

זו באמת בעיה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "סחטיין עליך :)"

צריך להיות קורא אדוק בפורום פרש כדי לדעת כאלה דברים, ולשרוף זמן על פורומים חברתיים זו לא בדיוק דרך טובה להגיע לתארים בהצתיינות ולא במדעי כלאם פאדי כמו אלה שאני שרפתי בהם זמן.

בכל מקרה צריך לקחת בחשבון שישנו שלב בחיים שבו אתה אמור לעבור כמה משוכות קשות, ולא בהכרח לפי מערכת חוקים הגיונית. ממה שאני יודע עוד לא מצאו שיטה חלופית למנגנונים המתישים האלה של עינוי&סינון, למרות שאני מכיר 2 אנשים שנחלו הצלחה מקיר לקיר בגידול וחינוך חבורה קטנה של ילדים לפי שיטות אנטי ממסדיות (אחד עם ילדיו, השני עם ילדים יותר "אקראיים"). בנוסף לכך מעבר לכל הקיטורים לא נתקלתי בהרבה אנשים שהפסיכומטרי, או שיטות "עינוי&סינון" ממסדיות אחרות, באמת "חירבו להם את החיים". זה יותר מהכל מין "הווי" כזה - לקטר על המהמורות בדרך לתואר... בהתחשב בעובדה שמשהו כמו שליש מהסובבים אותי Did not marry well לחלוטין, ועוד לא מעטים עשו "טעויות של בית סוהר" בגידול ילדיהם, מחדלי הפסיכומטרי לא נראים לי נוראיים כ"כ ביחס לכמות הקיטורים. זה מזכיר לי במשהו את הפאניקה מחוץ לחדר האחות לפני קבלת חיסוני השחפת הזכורים לשימצה אצל בני דורי והגדולים מהם: הפאניקה הייתה אמיתית, אבל במבט לאחור האירוע נראה לי אנקדוטה די זניחה מבחינת חשיבותה והשפעתה.

ישן 03-01-2010, 21:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
LOL - כמה לא מפתיע שמי שקוראת לביטול הבחינה הזו, היא מי שברור שלא יכולה להצליח בה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את הצעתה של ח"כ דליה איציק לבטל את הבחינה הפסיכומטרית"

בחינות הבגרות הן בדיחה. ציוני מגן הן פרס לחנפנים, ודופקים את מי שלא
התחנפו מספיק למורים - והם שקולים לבחינות הבגרות עצמן.
במגזר הערבי, בחינות הבגרות הן בדיחה תפלה, וכמות הזיופים שם, מרקיעה
שחקים.
הפסיכומטרי מאפשר בקרה על תעשיית הזיופים, ונותן אפשרות גם למי שלא
התחנפו למורה...

אגב, הפסיכומטרי אינו שונה מהSAT כמדד לקבלה למוסדות להשכלה גבוהה
בארה"ב - זהו מדד שהאוניברסיטאות בדקו מדעית וגילו שהוא נותן בסיס טוב
לחיזוי יכולת לסיים בהצלחה לימודים אקדמיים.

בכל מקרה, בשביל אנשים כמו דליה איציק, המציאו את המכללות למיניהן...
ישן 03-01-2010, 21:25
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא רק זה, אלא שלרבים הפסיכומטרי מהווה הזדמנות שניה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL - כמה לא מפתיע שמי שקוראת לביטול הבחינה הזו, היא מי שברור שלא יכולה להצליח בה..."

כל מיני חבר'ה שלא כל כך הסתדרו עם המערכת בתיכון (כולל, אהמ.. כותב שורות אלו) הצליחו לכנס לעולם האקדמי בזכות הפסיכומטרי.
הבחינה הפסיכומטרית כמובן לא "מפלה" אף אחד. כל הטענות נגדה הן שטויות פרט לטענה שכושר החיזוי שלה ביחס להצלחה אקדמית הוא מוגבל (אם כי עדיין טוב יותר מזה של רוב הכלים האחרים).
הבחינה מפלה רק את מי שבנו על ציוני מגן "אופטימיים" והעתקה בבגרות. ואגב, לא רק במגזר הערבי: בן משפחה שלי שהוא בפני עצמו תלמיד מצטיין באחד מבתי הספר היותר נחשבים בתל אביב נתקל באחת מבחינות הבגרות במשגיחה שבאופן בוטה עודדה אותו ואת חבריו להעתיק.
ישן 03-01-2010, 22:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מצטער, אבל יכולת לימוד זה בדיוק מה שפסיכו' ל-א מודד...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "איזה יכולת בדיוק מודד..."

למרבה המזל לא כל חמור יכול להצליח בבחינה - אחרת היא לא הייתה כלי
סינון כ"כ יעיל...
פסיכו' הוא בראש ובראשונה מדד ליכולת חשיבה מהירה. זוהי תכונה מולדת
שיש אפשרות מוגבלת בלבד לשפר אותה - ולראייה אנשים שלא למדו דקה
לבחינה והוציאו ציונים גבוהים משמעותית מכאלה שלקחו קורסים יקרים
ולמדו בלי סוף.

אין ספק שמי שמתקשים להתמודד עם המדדים שמבחן זה בוחן, יעדיפו
לא להתמודד עימו - אבל זה עדיין לא הופך אותו למבחן שלא מראה כלום.
מה לעשות, העובדה היא שהמבחן הזה, בגירסאות שונות הוא כלי המדד ברוב מדינות המערב, וכל מקומות עבודה משתמשים בוורסיות שונות של
מבחנים שכאלה, לצורך מיון
ישן 04-01-2010, 10:04
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אני אשמח לאסמכתא בעניין..."

טלי, השאלה היא מאיזה נק' מודדים את השיפור, וזה כבר תלוי במה רוצים להוכיח...
וזה גם נורא תלוי בהכנה שאותו בן אדם עשה לפני הקורס.

חשוב גם לציין, שלפחות ממה שאני הרגשתי המקום היחידי שבו קיימת אפשרות לשיפור אמיתי היא רק בתחום הכמותי (מתמטיקה), כי שפה זה משהו שכמעט בלתי אפשרי לשדרג בזמן קצר, אפשר להגדיל אוצר מילים והכל, אבל עדיין זה לא אותו דבר.

למשל במקרה שלי אני עשיתי את הפסיכומטרי אחרי למעלה מ-4.5 שנים שסיימתי את הלימודים, וכשהתחלתי את הקורס הרמה של העברית/אנגלית שלי כבר מההתחלה היתה מאוד גבוהה (והשיפור שלי במהלך הקורס בשני הנושאים האלה היה בסביבות ה-10 נק' לכל אחד מהם...), לעומת זאת המתמטיקה שלי היתה מאוד חלודה ולא זכרתי דברים מאוד בסיסיים, ובטח לא איך לעשות אותם מהר, ושם השיפור שלי היה מעל 60 נק' (שזה המון), ככה שבסך הכל שיפרתי ממבחן הסימלוציה הראשון ועד לפסיכומטרי בסוף משהו כמו 170 נק'...וככה רוב החברים שלי שהיו באותו הגיל.

מצד שני היו חברה שרק סיימו (או היו במהלך) הלימודים, ובאמת לא השתפרו בהרבה, כי רוב המתמטיקה שלהם ישבה טוב, אז ההבדל בין הציון ההתחלתי לסופי היה קטן יחסית.
ישן 04-01-2010, 23:02
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אינספור מחקרים - שאף לא אחת מאוניברסיטאות המחקר בארץ שמעה עליהם..."

זה לא ממש נכון. יש לי לא מעט חברים שעשו והצליחו בבחינה הפסיכומטרית וחושבים שהיא קשקוש אחד גדול, אבל חבל על הויכוח.

הסיבה שאין מוסד מחקרי אקדמי בארץ (כולל המכללות הרציניות יותר) שלא מתייחס מ-א-ו-ד ברצינות למבחן הזה, לא מלמדת שהוא מבחן מושלם, אלא שהמוסדות צריכות, ובצדק, כלי כדי למיין את האוכלוסיה כי אי אפשר שכולם ילמדו כל מה שהם רוצים. הבעיה היא לא עם הצורך הזה, אלא עם השיטה.

אני למשל חושב שמבחן פסיכוטכני הוא מדד השכלתי וחשיבתי הרבה יותר רציני מהבחינה הפסיכומטרית.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-01-2010, 15:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ברכות לחבריך. יש לי חברים שהצליחו ושחושבים ההיפך, כמו מוסדות המחקר....
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "זה לא ממש נכון. יש לי לא מעט..."

לא יודע כמה מבחנים פסיכוטכניים עשית, אבל אם לא זיהית קווי דמיון
מופלגים בין הפסיכוטכני לפסיכומטרי, כנראה שלא עשית מספיק...
הרציונל מאחורי מבחנים אלה הוא זהה לגמרי - וגם התכנים דומים למדי
(בעבר הם היו דומים עוד יותר - כאשר היו בפסיכו' גם חלקים של צורות וידע
כללי - ודווקא בגלל צווחני ה"לבטל את הפסיכו'", הסירו את שני חלקים אלה,
והפכו את הבחינה לקלה יותר).

ערכה של הפסיכו' הוא לא סתם כממיין - אלא כממיין ט-ו-ב. מחקר אחרי מחקר
מוכיחים שהיא נותנת חיזוי טוב לגבי סיכויי הצלחה בלימודים. היא לא מחקר
מושלם\ כי המין האנושי אינו מורכב ממכונות, ועל כן ישנן סטיות-תקן - אבל
בגדול זו בחינה מצויינת, שלא מצאו עדיין טובה ממנה. רוב מתנגדיה הם
אלה שכשלו בה. אציין בעדינות שלא ממש הופתעתי כשדווקא דליה איציק
היא שהניפה את נס המרד - היא לא נראית לי מי שיוציא 140 במבחן
הכמותי, וגם העברית והאנגלית שלה לא ממש מעלות את החשד שהיא
הייתה בדרך לפטור...
ישן 03-01-2010, 21:34
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא אוהב את דבריך על..."

אני הולכת לחרוג ממנהגי ולהכליל בטירוף - אל תיקח זאת אישית.
יצא לי ללמד תלמידי מכללה (לא משנה איזו) ואני מלמדת בהווה בטכניון. אני לא יכולה אפילו לתאר לך את ההבדלים
ברמת ההעמקה, הדרישות וחומר הלימוד. אם הסטודנט מהמכלה פער עלי זוג עיני עגל כשהצעתי שיפתח ספר כימיה
ואמר "אבל זה בא-נ-ג-ל-י-ת!" והראה לי את חוברת הלימוד שמכילה בעיקר איך לפתור את התרגילים ומעט מאד בסיס
תאורטי, כשסטודנט אחרי סימסטר שלם של לימודי כימיה לא יודע מהי חומצה ומהו בסיס, לעומת סטודנטים כיום
שעל מנת לכתוב דו"ח מעבדה יודעים לחפש מאמר או לפתוח טקסט בוק, או יודעים שויקיפדיה איננה מקור,
ששואלים שאלות מעמיקות שמראות על הבנה ולא על שינון - זו מבחינתי כל התורה כולה.

הרמה באופן כללי במכללות, במקצועות מדעיים, נמוכה מזו שבאוניברסיטאות. אין מה לעשות.
זה בסדר, ויש כאלה שזה מספק אותם. כמו שיש כאלה שמוכנים להתפשר על מנת לא לעשות פסיכומטרי
מקובל בהחלט, אבל זו עדיין פשרה.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 03-01-2010, 22:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא יודע לגבי מדעי החברה והרוח (גם באונ' אין משמעות לרמה...), אבל משפטים זה סיפור אחר
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אל תשליכי מקצועות מדעיים על..."

הפער בין מכללות לאוניברסיטאות במשפטים, הוא מובהק וחד משמעי, ולא
רק אני סבור כך, אלא גם משרדי עורכי הדין הגדולים, שהשאלה "איפה הוא
למד" היא המסנן הראשון של קורות חיים שנשלחים להם.
יש שתי מכללות שרמת הלימוד בפקולטה למשפטים שלהן, מתקרבת לזו של
אונ' (המכללה למינהל והמרכז הבין-תחומי), אבל שאר המכללות, באופן גורף,
הן ברמה נמוכה יותר, והתואר שהן נותנות במשפטים, נחשב פחות.
זה לא אומר שלא יכולים לצאת עורכי דין מופלאים ממכללות (יש סטודנטים
עובדים שיכלו ללכת ללמוד רק במכללות שחלקן מציעות לימודים בשעות נוחות
יותר), אבל בהכללה - ישנם פערים.

אפשר להתנחם בכך שהמספרים מדברים, וכמות בוגרי המכללות, היא כ"כ
גדולה, שבסופו של דבר, או שהרמה הכללית תרד, או שחלק מהמכללות
ישתדרגו באופן טבעי - ואז פתאום גם בהן יתחיל סינון...
ישן 03-01-2010, 22:09
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יודע לגבי מדעי החברה והרוח (גם באונ' אין משמעות לרמה...), אבל משפטים זה סיפור אחר"

אני אישית מכיר את המכללה למנהל, ולא מצאתי מידע על הבדלי איכויות, רק על אחוזי מעבר

"אשר להתפלגות הישגי המתמחים לפי מקום הלימוד, עולה כי אוניברסיטאות תל אביב והעברית עומדות במקום הראשון, עם 98 אחוזי מעבר. אוניברסיטת תל אביב מובילה בציון הממוצע של הנבחנים, עם 81.4 לעומת 79.9 באוניברסיטה העברית.
אחריהן בטבלה מופיעה אוניברסיטת חיפה, עם 97 אחוזי מעבר, ואחריה אוניברסיטת בר אילן עם 96 אחוזים. מבין המכללות מוביל בשיעורי המעבר המרכז הבינתחומי, עם 92 אחוזי מעבר, ואחריו המכללה למינהל עם 90 אחוזי מעבר."

לא הבדלים משמעותיים.
http://www.themarker.com/tmc/articl...20080513_007008

אגב, אני מסכים כי כרגע הפסיכומטרי הוא הכלי הסביר היחיד שנותן אפשרות סינון, אני גם מסכים שיש רבים שנופלים בגללו, כי לא כולם יודעים לענות על מבחנים טוב תחת לחץ, גם כאלו שלמדו איתי בתיכון, חרשנים כאלו עם בגרויות מעולות, מעל 110, אבל פסיכו' של 500-600. אותם כאלו אח"כ הולכים ללמוד רפואה בהונגריה, ואני לא כזה בטוח שהם לא יהיו רופאים טובים.

ישן 03-01-2010, 22:11
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
די ללכלך על מכללות :(
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL - כמה לא מפתיע שמי שקוראת לביטול הבחינה הזו, היא מי שברור שלא יכולה להצליח בה..."

ולעצם העניין - כן יש בעיית שיוויוניות מסוימת לגבי הפסיכומטרי והיא הקורסים. הקורס מעלה
את הניקוד. ללא ספק. אני נכחתי בחצי מהשיעורים של קורס שנרשמתי אליו, התעלמתי לחלוטין
משני ספרים של 500 עמודים של שיעורי-בית שציפו שנעשה, וזה שיפר לי את הציון בבערך 100
נקודות (אם להאמין למיני-סימולציה שעשיתי בשיעור הראשון בקורס).

לא לכולם יש כסף לבזבז על הסיפור הזה, ולכן הפיתרון שצריך לתת הוא סיבסוד של הקורסים
האלה על-ידי המדינה. כמו שלומדים לבגרות "בחינם", כי היא דרישת קדם לחיים האמיתיים,
צריכים לקבל קורסי פסיכומטרי בחינם, כי הם גם דרישה די בסיסית.
ישן 03-01-2010, 21:22
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BigSmoke שמתחילה ב "ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את הצעתה של ח"כ דליה איציק לבטל את הבחינה הפסיכומטרית"

משעשע... היא רוצה לבטל כל אלמנט מיון בכניסה למוסדות להשכלה גבוהה. ואז מה? יהיו "קורסים ממיינים"....
קורסים שאחוז העוברים בהם נמוך מים המלח, ומטרתם לברור את המוץ מהתבן - מה שעושות כיום בהצלחה
לא רעה בחינות הפסיכומטרי.

מעבר לזה - יש גבול מאד ברור בעד כמה השקעה כספית יכולה לעזור בציון הפסיכומטרי. הגבול הזה הוא גבול
היכולת של אותו אדם. לצורך העניין - אני מכירה אדם שלקח כל קורס ועזרה אפשריים, למד בטירוף, ועדיין בקושי
גירד את ה-600. יש גבול עד כמה תוכל ע"י לימוד מראש לשפר את הציון, והוא בהחלט משקף יכולות מסויימות.

היו מס' דיונים בנושא בפורום סטודנטים - שם שטחתי את דעתי בהרחבה....
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%E5%EE%E8%F8%E9

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=458349&highlight=%F4%F1%E9%EB%E5%EE%E8%F8%E9

עריכה: אני חייבת להוסיף משהו. איכות הסטודנטים גם כך הולכת ויורדת עם השנים, וזה כתוצאה
מאיכות הלימוד בבתי הספר. מה שאיציק מציעה זה לא ירידה בהישגים האקדמיים והמחקריים, אלא
צניחה חופשית בהם, שכן המוסדות יהיו עסוקים מדי בלהתמודד עם סטודנטים לא מספיק טובים
והורדת הרף עבורם, אלו הסטודנטים שבעתיד יגיעו לתארים מתקדמים, וכך יראה המחקר האקדמי
בארץ.....

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

נערך לאחרונה ע"י Tallyco בתאריך 03-01-2010 בשעה 21:28.
ישן 03-01-2010, 21:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "משעשע... היא רוצה לבטל כל..."

מי שרוצה לראות מה קורה במציאות כזו, שיבחן את מערכת החינוך הגבוה בצרפת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-01-2010, 22:07

אין פה בעיתיות
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אז בגדול מגיעים לאותו המצב-..."

כי הם מבזבזים את אותן השנים שאתה מבזבז בצבא, ואת אותו הכסף (לא שלהם) שהמדינה מבזבזת עליך כשאתה בצבא... מה שכן בעייתי הוא ש"שם" לימודים גבוהים נראים מראש הרבה-הרבה יותר מפחידים ומעוררי חרדות מאשר כאן, ובמיוחד אם אתה היית תלמיד טוב ושקט באיזה אזור רחוק ושקט... אני מכיר אחת שלמדה שם שנתיים רפואה ובסוף המקצוע שלה הוא טכנאית של עדשות מצלמה (או משהו כזה...) שזה לא נורא, אבל חייבים לציין שנשמע מאוד רחוק מרפואה.

כמובן שלהם יש גם הוואי סטודנטים, ולא את הדבר הזה שיש פה שאני לא יודע איך להגדיר אותו, אבל הוא אפילו לא פראפראזה פרובינציאלית על חיי סטודנט בחו"ל.

ישן 03-01-2010, 22:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אז בגדול מגיעים לאותו המצב-..."

לא רק. יש חוסר מוטיבציה אדיר של מרצים ללמד שנים ראשונות. למעשה מסנג'רים לנושא את כל המרצים הצעירים ואת אלה שסר חינם. משהו בדמות הגליה. יש לזה השפעה חמורה על איכות הסטודנט בסוף התואר, שבמקום ללמוד כל השנים, הוא למעשה עוסק בהתמודדות עם סינון.
ישנם גם מצבים אבסורדיים כמו הרצאות ל-1000 איש במכה, שברור שבאמת רק ה-3 השורות הראשונות ישמעו ויבינו משהו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-01-2010, 22:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בטכניון יש גם מקרים של..."

גם בעברית - ועדיין, הם יותר נדירים, מוגבלים לקורסים בודדים (ומונעים מקמצנות...).

ישן 04-01-2010, 00:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "זה כמעט כל הקורסים בשנה..."

250 זה לא 1000. יצא לי לשבת בהרצאות של 300-350 יש וגם בהרצאות של 1000. יש הבדל עצום.

ישן 04-01-2010, 16:45
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
האמת שכל נושא הפסיכומטרי זה בולשיט

מצד אחד הוא כלי סינון שזה לא רע ברוב המקרים לפחות למקצועות מבוקשים שלא נלמדים במכללות כמו רפואה
מצד שני גם את זה אפשר לעקוף דרך לימודים במכללות ובאוניברסיטה הפתוחה שבראשון או שלא צריך בכלל פסיכומטרי או שהדרישות נמוכות יותר.
דרך האוניברסיטה הפתוחה קיים אפיק מעבר שזה לסיים קורסים מסויימים בממוצע מסויים וממשיכים את התואר באוניברסיטה ללא פסיכומטרי בשנה ב'
אני בעד השיטה של הפתוחה כי היא מצריכה גם כן יכולות של התמדה,משמעת עצמית והבנה.
מי שמצליח בזה יכול גם להצליח בפסיכומטרי כי הוא עושה את זה במשך שנים ולא רק 3 חודשים כתרגול לפסיכומטרי ומי שלא יכול להראות את יכולותיו בפסיכומטרי אז מן הסתם כנראה שגם לאו"פ הוא לא מתאים ואם כך הרי שכנראה הוא לא מתאים ללימודים גבוהים או שלחילופין בפעם השנייה שהוא יבחן הוא יותר יבין מה נדרש ממנו והחשק שלו להתמיד יהיה תלוי בהפרש של תנאי הקבלה והציון שקיבל בפעם הראשונה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:48

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר