לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2010, 10:07
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
אם לשתי בנות, בת 27, נעצרה בחשד לעריקות

המשטרה הצבאית עצרה אם מצפון הארץ, שככל הנראה ערקה במהלך שירותה הסדיר. משפחתה: היא לא רוצחת, למה להתנהג בצורה כזאת?העריקה שנמצאת על הכוונת של צה"ל – אם לשתי בנות: המשטרה הצבאית עצרה אתמול (ב') אישה נשואה מצפון הארץ, בת 27, אם לשתי בנות בגיל ארבע ושנה וחצי, ולטענת בני משפחתה היא בהיריון. מבדיקה ראשונית עולה כי ככל הנראה, במהלך השירות הסדיר, ערקה האישה, נשפטה על כך ונגזר עליה עונש מאסר של שבועיים – אותו לא ריצתה.

מהפרקליטות הצבאית נמסר באמצעות דובר צה"ל: "מדובר בצעירה שנעצרה על ידי משטרת ישראל על פי צו בית משפט. על פי החוק ניתן לשחררה רק במסגרת חנינה מנשיא המדינה. יחד עם זאת, הצעירה תשוחרר לחופשה ממעצר על מנת שתוכל בזמן זה להסדיר את עניינה".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/026/200.html?hp=1&loc=2&tmp=695

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-01-2010, 12:15
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

זה מה שנקרא יישום כושל של החוק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "אם לשתי בנות, בת 27, נעצרה בחשד לעריקות"

היא השתחררה מצ"הל בגיל 20 , איפה הצבא היה 7 שנים?

אם הייתה בת 20, 21 ואפילו עם תינוק, הייתי מצדיע למי שאיתר אותה וקורא לו לשקול לדחות את ביצוע העונש עד לסוף תקופת ההריון. אבל ככה?7 שנים אחרי?

אם כבר תופסים עריקות באיחור, יש שתיים שמתחבאות היטב אבל לחשו לי בסוד את מיקומן ואני נאות לשתף את צה"ל בממצאים. לאחת מהן קוראים מרינה והיא ממלאת את המסך (תרתי משמע) עם השף חיים כהן בערוץ הטלוויזיה הנידח - 2. לשנייה קוראים עינב והיא משדרת בתחנת רדיו ביפו הנקראת גל"צ (תחנה עברית, למרות שהמיקום והתכנים מבלבלים) כשמסביבה המון לובשי מדים עשוים ללא חת שיכולים לתפוס אותה בכל רגע.

השתיים שאני הזכרתי לא חייבות לצבא שבועיים אלא שנתיים וקל מאוד לשלוח לוכדי עריקים ולתפוס אותן, את עינב גלילי אפילו יצליחו להכניס לניידת. אז אני מציע להתחיל מהן ולא להתנפל על נשים בהריון.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-01-2010, 23:28
צלמית המשתמש של looklook

החוק שהיא עברה עליו הוא חוק שרות ביטחון.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למיטב זכרוני אין חוק שאוסר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
למיטב זכרוני אין חוק שאוסר נישואין פיקטיביים, רק לעניין אזרוח בן/בת זוג. אבל לא לעניין פטור מגיוס.

לפי החוק הזה היא מחויבת בשרות צבאי והנישואין מקנים לה פטור, מכיוון שהנישואין היו פיקטיביים הם לא הקנו לה פטור , כלומר היא עברה כאן שתי עברות 1. השתמטות משרות צבאי 2. הונאה .

בעצם, ניתן גם לומר שזו "השגת דבר במרמה" ייתכן שאני טועה לגבי הניסוח המשפטי של העבירות, אני בטוח שיש כאן עו"ד שיוכל לתקן אותי.

נכון, עם זאת, שעצם הנישואין הפיקטיביים הם לא עבירה על החוק. אז מה? האשכול עוסק "בהעדרות" משרות צבאי וזאת כבר עבירה של ממש.

ישן 06-01-2010, 23:40
צלמית המשתמש של looklook

לענ"ד על פי ההלכה נישואין פיקטיביים בטלים מעיקרם ולכן כאילו לא נישאה כלל.
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא הבנת אותי. החוק אומר שאישה..."

ומכיון שהסמכות בדיני אישות נתונה בידי הרבנות, אין ספק שהנישואין פסולים.
אבל גם אם הייתי מסכים עם הנקודה שלך, עדיין נותרה ההונאה וההשגת דבר במרמה.

חוץ מזה, אנחנו דנים בצד הטפל של העניין. אם כפי שאתה טוען ניתן לעקוף על ידי מרמה את חוק שרות ביטחון הרי שמדינת ישראל צריכה בדחיפות לתקן את החוק ולעשות את זה רגע אחד לפני שהיא נטפלת למקרים ישנים של העדרות בת שבועיים משרות צבאי... העובדה שנושא זה לא מטופל רק מוכיחה את טענתי לפיה מדינת ישראל נוהגת בסלחנות כלפי אנשים מסוג מסוים כאשר הם עוברים על החוק.

ישן 06-01-2010, 23:36
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "למיטב זכרוני אין חוק שאוסר..."

אתה יודע אם בארה"ב משהו מתחתן עם אמריקאית או משהי מתחתנת עם אמריקאי, בודקים את בני הזוג הנשואים, שאלה לא נישואים פיקטיביים. יש כאלה אנשים שמשלמים לאזרח להתחתן איתו/ה כדי לקבל אזרחות בארה"ב וחסר שיעלו עליך שם עושה דבר כזה.

נישואים פיקטיביים צריכים להיות עבירה על החוק גם על נישואין שהיו לפני העברת החוק.
גברת רפאלי למשל, התחתנה בצורה פיקטיבית אז במה היא שונה משאר הרמאים? שתשב בכלא במידה ותחזור לארץ, כמו כל אזרח, שעבר על החוק.
אם היא הייתה מצהירה ,שהיא לא רוצה לשרת, אז תן לה פטור לא איכפת לי באמת, תשרת או לא, אבל כאן היא עברה על החוק.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 05-01-2010, 22:01
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הצעירה לא נידונה כעת לעונש מאסר, היא רק נעצרה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מה טוב בזה?"

למיטב הבנתי או שהיא תצטרך לשבת את תקופת המאסר שנגזרה עליה בעבר או שתבוא בפני שופט (בכתבה חסרים פרטים). לא כתבתי שעל העבירה שלה היא צריכה להענש בעונש מאסר דווקא. קנס בוודאי יהיה הולם. הנקודה שלי היא שטוב שהגיעו אליה ויש בזה מסר חשוב.
לגבי עבריינים גדולים יותר-אני חושב שאתה מגזים. הרבה עבריינים כבדים כן נתפסים וכן יושבים בכלא. ברור שיש גם כאלה שחומקים בעונש ואולי יש הרבה יותר מדי כאלה אבל זה לא אומר שצריך להזניח את ה"קטנים". למעשה, לא פעם אלו הם דווקא הקטנים (שמרובים כמובן מהגדולים) שהופכים את חיי אזרחים נורמטיביים רבים בישראל לסיוט וגם העבריין הגדול היה פעם עבריין קטן.
ישן 05-01-2010, 22:59
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
מכמה וכמה סיבות
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "למה ה"היטפלות" למשתמטים מזיקה לדעתך?"

הפירוט הבא לא לפי סדר חשיבות:

ראשית, וזה נושא שתיכננתי להעלות באשכול בצו"ב על המשמעת בצבא, הוא שכל ארגון וכל
חברה מבוססים - לפחות במידה מסוימת - על הסכמה, על הלגיטימיות של הסמכות בארגון,
ועל מטרות משותפות. אני מאמין שזה נכון יותר "לשכנע" אנשים לכיוון מטרה משותפת כדי
לשפר תוצאות. יש גם מחקרים בפסיכולוגיה ובמנהל שמראים שזה מועיל (אני יודע שחקרו
את זה בתעשיה, אבל התוצאות תקפות באופן כללי לדעתי). ["שיכנוע" משמעו "לא כפיה" בהקשר הזה]

שנית, לדעתי מדובר ב"התעסקות בקטנות" לפחות בכמה מקרים שהגיעו לתקשורת. מטפלים
במישהו שסחב נעליים קלות או משהו כזה ולא באנשים שבכלל לא מתגייסים - לעתים באישור
הרשויות עצמן. כאן אני מחבר בין "אכיפת החוק נטו" להפעלת סמכות של גורמים אחרים. מי
שמאשר לדוגמנים, משתתפי האח הגדול ושות' לא להתגייס, מי שמאשר לחבורות ענק לא
להתגייב "בגלל צרכי הצבא", מי שעושה את כל הדברים הללו אל לו להתלונן שיש כאלה
שמנסים גם הם להתחמק ממחויביות שונות בתחום הזה.

שלישית, אני מקבל לפעמים את ההרגשה שנבחר נושא של עבריינות שמעורר רגשות
"פטריוטיזם" כדי לאחד את הקהל סביבו, ולהסיט את הזרקור מהתנהלות הדרגים הבכירים
במדינה - יהיו אלה חברי הכנסת, הדרגים הממונים במשרדי הממשלה, אנשי הרשויות
המקומיות או אחרים. נכון שבתקופה האחרונה כן נשפטו ונשפטים יחסית הרבה נבחרי
ציבור וחבריהם, אבל אני עדיין מרגיש שזה ניסיון הטעיה. עכשיו יכולים נבחרי ציבור וראשי
הצבא לעשות (יותר) ככל שיעלה על רוחם, אבל אל מול הביקורת יש להם טיעון מנצח "איך
אתם מעזים לפקפק בטוהר כוונותי? לא ראיתם איך אני נלחם בהשתמטות?!"

רביעית, וכאן משתלבים כמה אלמנטים מהטיעונים הראשון והשני, כשהמצב בשירות הלאומי
כפי שהוא כיום, יש בעיה רצינית בלגיטימות של נושא השירות ושל המרדף אחר המשתמטים
ממנו. אני אכלול כאן 5 נקודות עיקריות:
  • דוגמנים ושות'
  • מעמדי "ספורטאי מצטיין" ושות'
  • אלו שמשתחררים לכאורה כי אין לצבא צורך בהם, אם כי יש מה לעשות איתם והיו
    יכולים להוריד עומס משאר המשרתים
  • ערבים, חרדים ושות'
  • בנות
ישן 06-01-2010, 03:56
מנהל

הצבא כמשאב ציבורי (או זיכרונות רחוקים מהחוג למדעי המדינה)
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מכמה וכמה סיבות"

כל משאב ציבורי, ובכלל זה הצבא, צריך להתמודד עם בעיית הטרמפיסטים. הרעיון הוא בדרך כלל שלצרכן (האזרח) תהיה תמורה ישירה גבוהה מספיק על מנת שלא יתפתה להינות מהמשאב הציבורי מבלי לתרום לו. בשירות הצבאי אין כמובן תמורה חומרית ממשית ישירה ומה שנשאר היה התמורה הסימלית-יוקרה חברתית וסיפוק אידיאולוגי. לצד זה צריך שתהיה עלות להמנעות מתרומה למשאב הציבורי. למעשה, הא בהא תליה. כלומר, כאשר המדינה נוהגת בסלחנות במשתמטים היא מעבירה מסר שהשירות הצבאי איננו כה חיוני ומשמעותי, היוקרה שלו בהכרח יורדת וכך עולה עוד יותר הרצון להשתמט (שממילא עולה ככל שעולה הפיתוי לעשות זאת ללא עונש.
לכן אני סבור שחשוב מאוד היחס הקשה למשתמטים. בעבר אגב, למרות שאני נוטים לחשוב שהמוטיבציה לשירות הייתה גבוהה, במקביל גם היחס למשתמטים היה קשה הרבה יותר מהיום.
עכשיו, כמובן שאני מסכים שחלק מהעניין הוא לצמצם את מתן הפטורים החוקיים. ועדיין, העובדה שמיעוט קטן מקבל פטור על בסיס חוקי (ונשאיר את תלמידי הישיבה כרגע בצד שכן אזי כמות מקבלי הפטורים החוקיים אכן הופכת משמעותית, שלא לדבר על הערבים) בגלל סטטוס של ספורטאי מצטיין (מדובר כאן במתי מעט) או בעיות פיזיות/נפשיות (אף אחד לא מקבל פטור על בסיס "דוגמנות" אלא על בסיס "אי התאמה" שהוא חופף או מקביל לפרופיל נפשי נמוך) לא הופך את המשתמט ללא ראוי לענישה מחמירה. וגם לגבי מקבלי הפטורים החוקיים אני גורס שמי שייתפס ברמאות בעניין צריך להענש בחומרה עוד יותר גדולה ממי שסתם ערק. ודומני שכיום אכן יש מגמה של חשיפת ברנשים ונשים מעין אלה.
בשורה התחתונה, השתמטות היא עניין חמור שצריך להלחם בו בכל הכלים כולל תיגמול המתגייסים, כולל ענישה מחמירה לרמאים וכולל מתן חלופה של שירות לאומי חובה לאלה שבאמת אינם מסוגלים לשירות צבאי או שהצבא איננו מעוניין לגייסם (כגון הערבים). העניין הוא ששירות לאומי ובמידה מסוימת גם תגמול סלקטיבי של יוצאי צבא הם עניינים שבסמכות הדרג המדיני ושמסיבות כאלה ואחרות קשה לו להעביר. ענישה של משתמטים ורמאים היא כבר עניין שלא דורש שום חקיקה מיוחדת ולכן ניתן לביצוע כבר היום.
ישן 09-01-2010, 22:32
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הצבא כמשאב ציבורי (או זיכרונות רחוקים מהחוג למדעי המדינה)"

פשוט התעלמת מכל אחד ואחד מהטיעונים שהעלתי, וזה שוב גורם לעליית התהייה: האם יש על מה לדבר איתך?

אני אוסיף שלא רק ה"תמורה" והסנקציות גורמים לאנשים לעשות את מה שהם עושים. ארגון
שמצליח ליצור הזדהות עם מטרות הארגון יזדקק פחות למתן תמורות (בין אם חומריות ובין
אם אחרות), ויזדקק פחות לשימוש בסנקציות. על השאלה האם צה"ל מצליח ליצור את התחושה
הזו תענה לבד (ויהיו הסיבות אשר יהיו).

באשר לשתי השורות שבהן כמעט התייחסת לעניין תגובתך לחלוטין אינה מספקת:
  • ההתעלמות מהחרדים ומהערבים באשר לגיוס כמוה כהתעלמות מהשמש.
  • יש כאלה שמקבלים פטור על "דוגמנות", יש כאלה שיוצאים לאודישנים של כוכב
    נולד במהלך השירות, ויש כאלו שמשתמשות בחתונה פיקטיבית כדי להתחמק
    מהשירות. לא לגיטימי לחלוטין.
ישן 07-01-2010, 00:44
מנהל

לא מדויק ולא הוגן
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "שהם לא משרתים בצה"ל"

רוב הספורטאים המצטיינים כן משרתים בצה"ל שרות מלא. רבים מהם (והכרתי ושירתתי עם כאלה) ממלאים תפקידים שהם אולי קלים ופשוטים אבל בסופו של יום מישהו צריך לעשות-שין גימלים, מדריכי אימון גופני ועוד. רבים ממלאים אותם תפקידים בדיוק בלי שיהיו ספורטאים מצטיינים.
בצבא מודרני, ובוודאי כזה שהוא "צבא העם" יהיו לך הרבה מתגייסים שלא יתאימו לתפקידי לחימה או לתפקידים טכניים נדרשים ותיצטרך לשבץ אותם בתפקידי תומכי לחימה ושירותים למיניהם. אותם אלו שמשרתים בתפקידים קלים ופשוטים משום שהם בעלי נתונים נמוכים מסוג כלשהו (או מתחזים לכאלה) אינם טובים יותר או פחות ממי שממלא תפקיד כזה משום שהמדינה קבעה שיש לה אינטרס שיקדיש את זמנו ומירצו לפעילות ספורטיבית. האם ספורט תחרותי הוא אינטרס של המדינה? כנראה שכן כי הרי המדינה בהחלט משקיעה משאבים רבים בתחום זה. לא מדובר רק בגאווה לאומית שהיא עניין לא מבוטל שאף ניתן להגזים קימעה ולקבוע שיש לו משמעות אסטרטגית, אלא גם בכך שהצלחה בינלאומית בענף ספורט מסויים בהחלט מעודדת ילדים ובני נוער לעסוק בו. המדינה מקבלת כך מתגייסים בעלי כושר גופני טוב יותר ואזרחים בריאים יותר.
אם המדינה מוכנה לוותר כליל על שירות צבאי לצעירים שעוסקים בדת, בוודאי שהיא יכולה להקל בשירות על צעירים שלא סתם עוסקים בספורט להנאתם או כדרך חיים, אלא מצטיינים במיוחד בתחומם.
ספורטאים מצטיינים הם בין האחרונים שבהם צריך להתמקד כשמדובר בהשתמטות לסוגיה.
קודם כל צריך לטפל במי שמתשמט באופן לא חוקי-עריקים ומתחזים לבעלי ליקויים פיזיים ונפשיים.
אחר כך צריך לטפל במגזרים רחבים שפטורים משירות באופן גורף ובסוף אפשר לדון בתנאי השירות של חיילים בעלי צרכים מיוחדים שכן או לא חשובים לחברה.
ישן 09-01-2010, 22:43
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

מדויק והוגן
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא מדויק ולא הוגן"

א. שירות של 6 שעות ביום לא ממש מרשים אותי. הוא לא מרשים אותי גם אצל אלו
שעושים שירות כזה בלי שיהיו ספורטאים מצטיינים. מישהו צריך להיות ש"ג, ומישהו
צריך להיות שקמיסט. נפלא, אבל אין סיבה שאני אהיה בעבודה מ-9 בבוקר עד חמש
וחצי בבוקר שאחרי, כשלא רק שבחצי מהזמן אין ארוחות בחדר-האוכל (וגם כשיש
לפעמים עדיף להישאר רעב), אלא שבימים הנפלאים שבהם השק"ם פתוח (וגם זה
די נדיר), הוא פועל רק עד 7 בערב, ותמיד "נסגר חד פעמית ב-16:00". אם אני יכול
לעבוד עד חמש וחצי בבוקר, השקמיסט יכול לשבת שם ולשרת את שלושת האנשים
שאולי יגיעו.

כל אלה שלא יכולים לעסוק בתפקידי לחימה או בתפקידים טכניים יכולים לעסוק בשאר
התפקידים, ולשחרר את אלו שכן יכולים מהם. אני לא רואה סיבה שלוחם יעשה שום
תורנות מלבד שמירה (ששם אני לא רוצה אחד מ"אלה" שאנחנו מדברים עליהם).
תורנות מטבח בשגרה? אני לא רואה סיבה שהוא יעשה.

מעבר לכך, יש הרבה בני נוער בעלי יכולות מיוחדות בשלל תחומים, ואני לא רואה
סיבה שספורטאים, רקדנים ומוזיקאים יקבלו תנאים מיוחדים שאחרים אינם מקבלים.
ישן 10-01-2010, 01:57
מנהל

איך מדויק אם רובן כן משרתים?
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מדויק והוגן"

אתה לא צריך להתרשם משירות של שש שעות ולהטיף בנידון ללוחם (כפי שאני הייתי) זה דיי מיותר. היתה לי ביקורת זהה לשלך ואף קשה יותר על הבלתי-לוחמים. ויחד עם זאת, ברשותך, מספר השגות:
1. יש לי אפס ניסיון כ"ג'ובניק" או משהו כזה אבל מהצד לא התרשמתי שיותר מדי מהם עבדו רק 6 שעות.
2. זה שג'ובניקים יעשו יותר, זה לא מה שייצר יותר לוחמים או שיפטור את הלוחמים הקיימים מתורנות מטבח (חלק ניתר מהשמירה עדיף שתבוצע על ידי לוחמים בהתחשב ברמת החיילות האפסית שמקבלים מטירונות 02) משום שכנראה מדובר כאן בעניין של מדיניות. למה? משום שגם כך יש לצבא עודף עצום בחיילים שלא מסוגלים לתפקידי לחימה או לתפקידים טכניים מורכבים. אם הצבא היה רוצה הוא היה מפנה חלק מהם לעשות יותר תורנויות מטבח אבל מסיבה כלשהי הוא לא עושה זאת. כפועל יוצא מהמצב שבו יש עודף כח אדם, יהיו כאלה שיעבדו יחסית מעט שעות. בסיטואציה כזו אין בעיה ספציפית עם ספורטאי מצטיין שעושה בדיוק מה שעושים אחרים.
ברגע שבצבא ישנו מדיניות וימצאו דרכים נעשיות להעסיק את כל הבלתי לוחמים עשר שעות ביום ויותר, יהיה מה לדבר על כך שספורטאים מצטיינים משתמטים או משהו כזה.
3.צעירים מוכשרים בשלל תחומים מקבלים הקלות בצבא על מנת שהפוטנציאל שלהם לא יאבד, ובייחוד כשמדובר בתחומים שבהם למדינה יש עניין או שאי העיסוק בהם בשלוש השנים הקריטיות האלה יביא ברוב המקרים לאי מימוש הפוטנציאל. זה בסדר גמור ועיני לא צרה בהם כל עוד הם עושים שירות מלא מבחינת הזמן. מי שמקבל פטור על ידי התחזות כזאת או אחרת (נישואין פקטיביים, דתיות בכאילו, מצב נפשי וכו') צריך להענש.
4. לגבי חרדים וערבים-המחוקק פטר אותם מסיבותיו (השגויות).
5. העובדה שיש מי שפטור באופן חוקי לא צריכה לתת לאף אחד אישור לעבור על החוק. בעיני מי שמתשמט ואומר-"עזבו אותי, מה עם החרדים?" פשוט נותן תירוץ ריק. מה שכתבתי לגבי תמורות ערכיות בהחלט רלוונטי כאן, אגב. כשהייתי בסדיר הרבה חבר'ה לא שירתו בכלצ או היו ג'ובניקים. ברור שהייתה קצת תחושת קיפוח אבל הייתה גם גאווה גדולה להיות שייך למיעוט נבחר. אותה תחושה הייתה גם בשירות המילואים-תחושה של קומץ לוחמים שהם האליטה המגנה על עם והמדינה. התחושה הזו הייתה חזקה מכל תחושת קיפוח.
6. אם אתה לא רוצה להתדיין איתי, אתה ממש לא חייב. לא הפסד עצום בהתחשב בסיגנון הכתיבה התוקפני העיקבי שלך.
ישן 05-01-2010, 22:39
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
איך בדיוק מעצר אדם בגין התחמקות ממאסר קשורה להיותו משתמט?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אני כבר הלכתי קדימה"

ובוא נגיד שנשלחת לכלא בעוון בזיון בית דין, או חוב שלא שולם, האם לשוטר שעוצר אותך (באקראי או לא) יש בכלל עניין במהות העבירה?

מוזר לי שכ"כ הרבה קנטרנות קיימת אצל אנשים מן השורה בעניין זה: יותר מכך - קיימת מין תופעה לא חיובית של כמיהה להיות השוטר מין שופט... יקום רס"ר שומרוני ממשטרת צפת ויחליט שהוא לא עוצר אחד שלא שילם מזונות, משום שאת גאידמק לא עוצרים על תשלום חובות בירושלים...

אני מניח שאצל רוב האנשים זו סתם קנטרנות מתוך שעשוע, אבל אם יש כאלה שבאמת רוצים שכך תתנהל מערכת החוק, זו לא מחשבה חיובית במיוחד. בכלל כל הדישה של "הטפלות לחלשים" לא ממש רלוונטית. נכון שהשוטר השמנמן שהוציאו אותו מהמשרד פעם בשנה כדי לארוב להולכי רגל החוצים באדום תמיד יסמן לבוא אליו לבחור/ה שנראים נחמדים/מרחפים/פחדנים מספיק כדי לא לקחת את הרגליים ולעוף (קרה לי פעמיים) בעוד מסביב יהום הסער בעשרות ג'יי וולקרים, אבל זו ממש לא חריקת מערכת שבשבילה צריך בכלל לבטל את האכיפה.

ישן 06-01-2010, 23:13
צלמית המשתמש של looklook

לא, אנחנו לא רוצים שכך תתנהל מערכת החוק.
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "איך בדיוק מעצר אדם בגין התחמקות ממאסר קשורה להיותו משתמט?"

בוודאי שאנחנו לא רוצים שיוותרו על עבירות קלות מכיוון שפושעים גדולים יותר יוצאים בלא פגע. כל זה בהנחה סבירה של האזרח שאותם פושעים גדולים מצליחים להתחמק מהחוק כי יש להם יותר כסף או כוח, אבל כשהשלטון עצמו משתף איתם פעולה ומעלים עין במכוון ממעישהם וכשזו לא תופעה שנכונה רק לפרט כזה או אחר אלא מערכת שלמה שפשוט דוגלת באיפה ואיפה עד כדי שהיא יכולה להעסיק משתמטת עבריינית ובמקביל לספר בהפסקת הפרסומות של התוכנית שלה שמצ"ח הגיבורים תפסו איזו אישה בהריון שברחה ממעצר בן שבועיים לפני שבע שנים, וכל הצביעות הזאת ממש באה למערכת בקלות - אז אל תתפלא אם אנשים לא יעריכו את המערכת הזאת או את הצדק שבבסיסה. אם אכיפת החוק היא בלתי שיויונית היא נראית רע ואם היא נראית רע אנשים לא יכבדו את החוקים או את המערכת עצמה- ככה זה בכל חברה.

ישן 07-01-2010, 15:31
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הביקורת כאן היא על ערכאה נמוכה של
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא, אנחנו לא רוצים שכך תתנהל מערכת החוק."

היא על ערכאה נמוכה של מערכת אכיפה. זה כמו לרדת על המנקה של משרד X על זה שהוא שוטף כוסות קפה בעוד שליד כניסת הספקים מאחורי הבניין יש ערימת פסולת מזון תוססת שזרק גם עבריין.

ומה שמציעים (ואתה מפורשות) זה לחבוט במנקה הזה, רק משום שאיזה פקח או אב בית, שאני בספק אם הוא מכיר, לא מטפל במפגע מאחורי הבניין.

אני מרשה לעצמי להניח שזו סתם פעולה לא רצונית של "שחרור קיטור" על המערכת, אבל תמיד יש לי תקווה שאנשים קצת יתעשתו ויבינו שלפעמים תריך לברך אפילו רק על זה שכמה ברגים עוד עובדים ועושים את עבודתם. גם ככה יש לנו יותר מדי חלקים במערכת שחושבים מעבר למה שמוגדר עבורם.

ישן 07-01-2010, 13:02
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "..."

יש הבדל בין לזייף נישואין לשם מטרת הונאה לבין להיות נשואה ואימא באמת.
האימא הזאת ערקה, לא פשע גדול. חיילים שערקו או נעדרו מהצבא מקבלים עונש קל, כמו שעליה נגזר וכמה שנים עברו מאז? היא נרשמה בקופת חולים ומשרד הפנים (זה בזמן שהייתה עריקה.) וכל הזמן הזה אף אחד לא עצר אותה? לכן זאת טיפשות. היא אימא אתה שוכח זאת! על עבירה כזאת לא שווה לקחת אימא מהמשפחה שלה. בר רפאלי בניגוד לה, זייפה נישואין למטרת הונאה ורווח בסופו של דבר, כמו נשים אחרות בתיקשורת למשל וכאן הפשע שלה ושלהן.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:11

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר