לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-01-2010, 17:47
  מרק10 מרק10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ITT שמתחילה ב "תודה רבה מאוד עוזר!"

ענבר שלום,

מאוד נחמד מצידך שאת משתפת אותנו בידע שלך ובסירטונים.

אני מציע לך להוסיף תוכן נוסף בקשר להלחמות (הלחמה זו אומנות).

1. שימוש במשחת הלחמה לא מומלץ כאשר מלחימים מעגלים לתחום ה-RF
2. מומלץ להוסיף מידע כגון: באיזה טמפ' מומלץ להלחים והספק המלחם המומלץ להלחמת רכיבים שונים ומידות ראש הלחמה להלחמת רכיבי SMD.
3. כיצד מלחימים ג'וקים ורכיבי SMD
4. מומלץ לנקות את ההלחמות לאחר סיום העבודה בתרסיס ניקוי ייעודי או בעזרת אלכוהול 95 אחוז בכדי להסיר את משחת ההלחמה ותוצרי לוואי של ההלחמה שגורמים לקורוזיה ולשינוי צבע ההלחמה
5. בסיום הפרוייקט מומלץ לצפות את צד ההלחמות בתרסיס לציפוי מעגלים מודפסים של חברת סרוויסול (תמונה מצורפת).
6. אני ממליץ לך להשתמש ביד שלישית כמו שאני בניתי לעצמי מכיוון שזה יותר יציב.
רכשתי מלחציים קטנים והוספתי להם שני תנינים בגודל בינוני (בתמונה זה הדגם הראשוני).
7. לעבודות מקצועיות מומלץ לרכוש תחנת הלחמה כמו שיש ברשותיי, פשוט עולם אחר

זו רק ההתחלה...
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-01-2010, 19:28
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "המדריך הלחמה עלה! ואתם מוזמנים להכנס ולצפות. וגם להגיב :-)"

מרק, המדריך מיודעת לכל אותם אנשים שבתחילת דרכם, כאלה שמאוד רוצים להתחיל באלקטרוניקה אבל צריכם את הדחיפה והמיקוד איך ועם מה להתחיל.

ברור לך שספריי בעלות של 50 שקל זה לפעמים עלות של מלחם ראשון...
ותחנת הלחמה היא יחסית קניה מיותרת שיש לך בוסטר במלחם, והיתה לי תחנה בעבר של וולר.
(אני מלחימה SMT על בסיס יום יומי עם ההאקו שלי וראש דק)

לגבי ניקוי של הפלקס, זה נכון ורציתי להכניס את זה אבל לא רציתי להתעקב על זה כי זה באמת לא כל כך קריטי בתחילת הדרך, מה גם שחומרי ניקוי וציפוי עולים יותר מהמעגלים עצמם בהתחלה.

בכל מקרה הרעיון עם המלחציים הקטנות האלא הוא מגניב ביותר!

איפה רכשת אותם?

ענבר.
ישן 05-01-2010, 20:16
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
מדריך מצויין!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי i-pink שמתחילה ב "המדריך הלחמה עלה! ואתם מוזמנים להכנס ולצפות. וגם להגיב :-)"

יפה. מדריך מעולה למתחילים שמפחדים בכלל לגעת במלחם. כמה הערות:
אני אישית מעדיף מלחם בצורת מוט ולא אקדח, הוא נותן יותר גמישות בעבודה. מדהים בעיני איך את מסתדרת עם "שואב הבדיל" הקפיצי הזה, כי מעולם לא הצלחתי לשאוב איתו דבר. אני מעדיף סרט למקרים קשים, או שואב חשמלי לכמויות גדולות. פלקס, עדיף נוזלי. המשחה השומנית ההיא די מגעילה. את הטריק עם היד אני מבצע מדי פעם, מבלי ללמוד אותו מאיש... כח ההכרח הוא זה שממציא אותו.

ו.. אחרון חביב, אתמול במקרה נתקלתי ביוטיוב בסרטון הזה שמדגים הלחמות SMT בצורה ממש מקצועית:

הייתי רוצה גם מדריכון שמלמד איך לחלץ רכיבים כאלה מבלי לשרוף את כל הPCB מסביב. יהיה לי שימושי לכאלה http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=499850

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר