לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2010, 18:51
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא ביג דיל. יש כאלה שלא היו..."

לא!
אין דרכים אחרות. יש פקודה.
תפסיקו להיות חי"רניקים שמפרשים פקודות ועושים מה שבראש. ככה בדיוק מגיעים לתוצאות כאלו:
יורים על חייל שנרדם כי המ"מ הבין את משמעות הפקודה של מספרי ברזל כך "המטרה היא לדעת שכל החיילים איתך. אבל אני לא רוצה להיראות פלצן. עדיף להשתמש במ"כים שיבדקו את החיילים שלהם ויחזרו אלי עם התוצאות". אז הוא סמך על הסמ"ח שסמך על המ"כ שסמך על המטוליסט שאמר לו שכולם חזרו מהיבש וכולם שתו.
ורק מא"גיסט אחד נירדם.
וטוב שהוא התעורר.
מזל שאתם יורים קפצונים.
אם הייתם יורים פגזים המא"גיסט הזה היה ז"ל.

או במקרה אחר, שאולי תצליחו לזכור: בודקים לש"ביה ומגלים חורים בקירות החדרים שמותר להרטיב בהם.
הפקודה אומרת לסגור את החדרים הללו ולסמן אותם כשהקצין הממונה על בדיקת החדר נוכח בעת הסימון.
אבל הקצין מפרש את הפקודה כך "הייתי צריך לבדוק? בדקתי. צריך לסמן? אני שולח את הרס"ב שיסמן. הוא איש קבע ומכיר את הלש"ביה הזאת יותר טוב ממני. אין סיבה שאני אהיה נוכח בזמן שהוא מורח צבע, יש לי ישיבות מאד חשובות עכשיו במפקדת האוגדה".
אז הרס"ב וצוות עוזריו לוקחים פח צבע ומברשת ומסמנים את החדר שאסור לירות בו ירי חי.
אבל, בגלל שהקצין שבדק את החדרים לא נמצא בשטח אין מי שיגיד להם שהם מסמנים את החדר הלא נכון.
החדר עם החור בקיר נשאר לא מסומן וממתין כמו פצצת זמן לרב"ט מור כהן.
ז"ל.

יש פקודה.
זו פקודת בטיחות.
היא באמת נכתבה בדם.
בדם של חיילים שמהמקרה שלהם למדו לקח וניסחו פקודה ונוהל כדי למנוע מהמקרה הזה לחזור ומדם של חיילים שהמפקדים שלהם לא הקפידו לבצע את הפקודה.

כתוב שבסוף מטווח ולפני מטווח עושים "מספרי ברזל התפקד" אז עושים.
זה מציק ונראה ילדותי.
אבל, אתה לא רוצה להיות המ"מ שהולך להסביר להורים, אבל נתי אמר שהוא ראה אותו משתין... היינו בטוחים שהוא יצא מהשטח לפני שהתחלנו לירות.

כתוב "בקבלך ומוסרך נשק פורקהו ונצרהו" אז כן גם כשהוצאת עכשיו נשק מהנשקיה תפרוק אותו.
כתוב שנשק לפני שיעור ייפרק אז פורקים אותו ולא יורים פצצת RPG חיה לתוך החיילים שלך.
כתוב שבור בשטח יסומן בסס"ל אז אתה לא סומך על זה שאתה אוה אותו מצויין, אלא מסמן אותו בסס"ל.
ואפשר להמשיך עם דוגמאות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2010, 20:46
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לא! אין דרכים אחרות. יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
תפסיקו להיות חי"רניקים שמפרשים פקודות ועושים מה שבראש.

מסכים.
אחת הסיבות שבגללן לא הארכתי את שירות הקבע, זה הזלזול בפקודות, הוראות, תוכניות, ובכלל, זילות המקצוע בחי"ר (בקבע הדרכתי בקורס מ"כים חי"ר).
העסק מתחיל מהדרגים הגבוהים ביותר, שמכירים את הפקודות והתכניות (שבדר"כ נכתבו על ידם), אבל כשלא מתאים להם, מסובבים את הראש ומתעלמים, או אפילו מכופפים את הפקודה עם היד השנייה.
זו גישה שחודרת עמוק ואפשר לראות את סימני השפעתה אצל טירונים, עד רנ"גים ואל"מים לרוחב יחידות קחצ"ר.

אחד המאפיינים הבולטים של מפקדים טובים שיצא לי להכיר, הוא דגש על התאמת התכנון לשטח. בשלב השני מפקד טוב גם ידבוק בתוכנית/פקודה, וידאג לתמוך, לגבות ולבקר את פקודיו בביצועה.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

ישן 12-01-2010, 07:25
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Herbie שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון] תפסיקו להיות..."

אני יכול לתת אלפי דוגמאות למקרים כאלה. לפחות עשרות חוויתי על בשרי.
לצערי אני מכיר מקרים של זילזול בפקודות, גם של קצינים בכירים, שהובילו להרוגים ופצועים.
כשטנקיסט נהרג אחרי שהתווכח עם החי"רניק ש"ככה לא עושים את זה" ו"הפקודות אומרות אחרת". והחי"רניק בחר לצפצף על הפקודות זה אפילו כואב יותר.

אישית קרה לי שקצין שכבר עשה לפחות שלושה תפקידי אל"מ כרגע מח"ט אחד החטמ"רים החשובים (היה מפקד חטמ"ר אחר עד לא מזמן) כשהיה אז סמג"ד גד' 13 בעישייה היה מאד לחוץ להוציא שיירה כמה שיותר מהר. לכן, כשחזרתי עם הטנק מהחיפוי לשיירה הנכנסת הוא החליט שהוא יכון אותי לעלות עם הטנק על המוביל ולא יחכה לקצין שריון.
נכון, יש בזה צורך מבצעי וחשוב. אבל, קצין חי"ר לא יודע ולא מוסמך להעמיס טנק על מוביל. הכיוון של טנק מהקרקע אינו פשוט, בטח לא כשמכוונים אותו לסוע במסלול הצר שעל העגלה ובטח לא בלילה ובחשכה.
שאלתי אותו אם הוא יודע לכוון. ביקשתי שיראה לי את צורת הכיוון.
לא היה לו מושג.
הסברתי לו שייקח כמה דקות בודדות עד שהמ"מ שלי יגיע.
הוא התעקש.
הסברתי לו שזה מסוכן ושיש סיכוי ששנינו נהרג ושאר החיילים שבאזור.במקום לחסוך כמה דקות הוא יבזבז המון שעות. ניסיתי לדבר בנימוס ובשקט.
כשהוא איים לירות בי ניכנסתי לתא הנהג, צעקתי לכל החיילים בסביבה להתרחק כמה שיותר, הנעתי ונסעתי לפי הכיוונים שלו.
עליתי עם הטנק על העגלה והחלקתי הצידה כשזחל אחד נופל לקרקע והגחון מתיישב על העגלה.
הסמג"ד עף מהמוביל (אולי קפץ).
נסעתי לאחור בלי כיוונים, ראיתי את הסמג"ד עומד רחוק ומנער את הפודרה מהמדים.
בסוף עליתי על המוביל בעזרת הנהג שלו ואיש חימוש שעזרו לי להתיישר עם הזחלים מול העגלה ונסעתי ישר בלי כיוונים. גם את זה עשיתירק כי אותו קצין איים לירות בי אם לא אעלה.

נכון שיש במקרה הזה "קצת" יותר מאשר זילזול בפקודות (דבר שיגרתי אצל הקצין הזה).
זו דוגמא אחת מעשרות של התנהלות החי"ר שאני נתקלתי בה.

ישן 13-01-2010, 07:11
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[right]איך מישהו שמאיים לירות..."

התלוננתי בצורה רפה מידי.
זו לא הייתה הפעם הראשונה ולא האחרונה שהוא איים לירות על חיילים.
ולא רק הוא.
קצין אחר, שאוטוטו יהיה אל"מ והיה אז קמב"ץ הגדוד, היה מאיים אז חופשי לירות בחיילים, כולל לדרוך מולם את הנשק בהפגנתיות.
בסגל הגדוד הזה, אז, זו כמעט הייתה שיגרה. לפחות המג"ד אז עף מצה"ל בעקבות כשל חמור אחר שלו.
מצד שני, יכול להיות שאם היינו מרימים קולות צעקה על הרשלנות של המג"ד ב96-97 כמה חיילים לא היו נהרגים ב99 ואולי אפילו הייתה נמנעת החטיפה בהר דוב ב2000...

ישן 12-01-2010, 09:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לא! אין דרכים אחרות. יש..."

אין שום בעיה בכך שמספרי ברזל יתבצעו ברמה כיתתית. הנסיון לאכוף גזרה שווה על מוטת שליטה של קצין שריון ותותחנים, לבין קצין חי"ר והנדסה הוא מקור הבעיה. מחלקה בחי"ר היא אינה יחידת היסוד, בשריון היא כן.
למ"מ חי"ר יש 4 מפקדי משנה לא בשביל היופי - אלא בגלל העובדה שהשליטה במחלקת חי"ר/הנדסה היא קשה יותר בכל הבחינות משריון/תותחנים/יח"טיות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-01-2010, 10:39
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אין שום בעיה בכך שמספרי ברזל..."

השאלה היא: מה הפקודה?
אתה חושב שהפקודה שגויה? פעל כדי לתקן אותה! אל תפעל בניגוד אליה!
אתה חושב שצריך להוסיף למספרי ברזל ברמת המחלקה גם מספרים בתוך הכיתה? עוד יותר טוב! בצע גם את זה. ככה זה עבד בטירונות שלי, המ"כים היו אחרונים בכל כיתה וכך יכלו לספור ע"פי כיתות.

ישן 12-01-2010, 12:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "השאלה היא: מה הפקודה? אתה..."

זה מאוד תלוי באופי התרגיל ובסד"כ המשתתף. עקרונית, כל כוח עצמאי נספר בפני עצמו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-01-2010, 22:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש איזה משפט על צנחן טועה..."

לא צריך ללכת רחוק מדי - כשאין לך משמעת בסיסית אז מחוסר אחריות מישהו עוד ילך לישון בין תובה לצריח מבלי לנעול את הצריח, וההמשך ידוע... יש אפילו דברים קטנים יותר, כמו שאסור לעבוד בסביבת הטנק עם כובע על הראש - בשיריון יש דברים שאם תכסתח אותם, אולי אתה מוותר פה לעצמך אבל הטנק ממש לא הולך לוותר לך. אין שיעור טוב יותר שהטנק מלמד אותך על ציות לחוקים מאשר הפעם הראשונה שאתה נתקע עם הראש בתותח כשאתה מסתובב ליד הטנק עם הכובע (במיוחד בלילה). אתה עובר סד"ח בשניה, כי מה שבטוח שאתה לא תעשה את זה שוב...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 12-01-2010 בשעה 22:52.
ישן 13-01-2010, 11:34
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "תאונה שקרתה בשריון–חלול..."

וזה בגלל שקצינים התעלמו מפקודות?
אני מכיר עוד תאונות בשריון:
טענים שזרקו תחמושת מהצריח למשטח והצחמושת התפוצצה, אנשי צוות שנכנסו למסלול צידוד, נהגים שהמשיכו לנסוע למרות שהתנתקו מקשר פנים, טעויות והתבלבלות בין תרגיל יבש לרטוב.
אבל אני כמעט לא מכיר מקרים של קצין שאמר "טוב, זאת הפקודה. אבל אני חושב שאפשר לעשות יותר טוב אחרת".
קצינים שחשבו שצריך לשנות פקודות דאגו לתקן את הפקודות, אבל עד שתיקנו את הפקודות הם מילאו אותן למרות שחשבו שיש בהן טעות.

ישן 09-01-2010, 00:53
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
מגעיל
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "חובה לספור לפני תחילת תרגיל?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorratz
יש לי שאלה:

בחיים לא ראיתי מנהל מטווח שסופר בקול רם את החיילים לפני תחילת ירי, אמנם תמיד חילקו לי מספרי ברזל, אבל בחיים לפני תחילת תרגיל לא ראיתי את מנהל המטווח סופר חיילים/אומר להתפקד.

האם יש איזשהי פקודה שאומרת שצריך לספור?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorratz
מעבר לזה שזה נראה מתבקש, אני רוצה להבין אם יש פקודה כזאת, ואיך זה שבחיים לא ראיתי אף קצין עושה זאת?

עזוב תחיילים, אני הייתי בודק קודם שהקנס"פ חזר מהיבש..

ובנימה רצינית יותר:
א. לאחר סיום התרגיל, הסיכום, והחזרה לנק' התדריך, מנהל התרגיל צריך לערוך בדיקה שכל הציוד שיצא, גם חזר.
וחזר כמובן ע"י החייל שיצא איתו.
אבל זה בתרגיל שטח.
במטווח קבוע ובמיוחד בשעות היום (אני מניח שאלו ההרטבות שאתה מתייחס אליהן), יכול להיות שמנהל המטווח שלך קיצר את התהליך בעזרת החונכים, אשר אחראים על מספר מצומצם יותר של חיילים.

בחזרה לתרגיל בבאח צנחנים - אני משער שהמאגיסט נרדם, עקב השילוב הידוע של תשישות, אטמים וחוסר מעש, כאשר באימוני לש"ב, (במיוחד בלשביות קטנות) - כמעט ואין שימוש במאג, והגיוני שבאימון מסגרת קטנה כזו, הוא נשאר מחוץ לבית במהלך כל התרגילים באותו היום - לכן גם חוסר הפוקוס של המ"מ לגביו.
שוב, זו ההשערה שלי, לשאלת הצנחנים התוהים ליכולתו של המאגיסט להירדם בתרגיל. הכי טוב שישאלו אותו.

ב. ומה עם הקצינים אתה שואל?
נו, קצינים צעירים.. אתה יודע איפה הראש שלהם.

פֶּתִי יַאֲמִין לְכָל דָּבָר וְעָרוּם יָבִין לַאֲשֻׁרוֹ
משלי יד:טו

~

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 09-01-2010 בשעה 01:19.
ישן 12-01-2010, 09:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לא כל דבר אפשר או צריך לפתור..."

למ"מ אין שליטה במחלקה שלו בקרב. יש לו שליטה מסויימת במפקדי המשנה שלו.

ישן 12-01-2010, 10:13
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "ניקח מצב מקביל בקרב- סיום..."

המ"מ בדרך כלל בשלב הזה תוהה מה יגמר קודם: החיילים שלו או הגרון!
מפתיע אותי בכל תרגיל מחדש הציפייה הזאת שמ"מ יצרח פקודות תו"כ לחימה ושהמ"כים יבינו אותו. לענ"ד, הפו"ש של מ"מ חי"ר ישראלי כיום מצ'וקמק ברמות בלתי נסבלות ושווה ערך למ"מ שיריון סורי בשנות ה-70. דביל אחד עומד בחוד עם קשר וכל הגורים אמורים לחקות אותו. דפוק את האיש עם האנטנה ועצרת את המחלקה. יש סיפור של קהלני בקרב הבכא על גור סורי מבולבל שאיכשהו התפלח לרמפה שלו במהלך הלילה וחיקה אותו בלי להבין לצד מי הוא נלחם. אני לא אהיה מופתע לגלות שבחי"ר עדיין יש צו"דים כאלו כיום שבהם מ"כ לא מצליח לשמוע את המ"מ שלו במהלך ירי אז הוא מחקה אותו "על בערך" ותופר את כוחותינו.
קשה לפתח מכשיר קשר מחלקתי לטווח של כמה מאות מטרים + מדונה? כל המ"כים נדרשים לפטפט בקשר הפלוגתי כדי לנהל לחימה מחלקתית כראוי?
הביזיון של מג"ד נח"ל צווח במגאפון באמצע כפר תו"כ לחימה בלבנון 2 עדיין צרוב לי בזכרון!

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 12-01-2010, 12:49

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "נא להכיר:..."

אני זוכר אותו. זה ווקי-טוקי מוטורולה מוקשח. זה כל הסיפור וגם את זה צה"ל לא רצה לקנות.
תחום הפו"ש בחי"ר מזעזע בצורות קיצוניות. מחליפים M-4 בתבור בהוצאה של עשרות מיליוני שקלים על מערכת נשק עם תועלת שולית די קטנה כשתחום הקשר בצבא היבשה תקוע ברמת מתאם לונג-שורט למ.ק 77 ופרפריות שוברות אצבעות של הV.R.C
כבר שקלתי לקנות מוטורולות מזאפ עד שנפל לי האסימון שאם אני אתחיל לפטפט בהן בקרבת הגבול בזמן מלחמה עוד יכווינו עלי אש נ"ס ישראלית!
מוטורולה טובה וקשוחה שאפשר לדחוף לה בטריות רגילות או נטענות עם אותם פרמטרים כמו השדון הזה בשוק הפרטי לא אמורה לעבור את ה-300 ש"ח ליחידה. תן 5 כאלו למחלקה => 20 לפלוגה => 100 לגדוד => 500 לחטיבה (וזה עוד עם מקדם ספייר היסטרי). הצטיידות של 30 חטיבות חי"ר תעלה 300*500*30 = 4.5 מיליון ש"ח לצייד את כל הצבא.
זה בערך כמו עלות הפנסיה של יקירנו נחמן שי.
כזה ביזיון!

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 12-01-2010 בשעה 12:52.
ישן 12-01-2010, 13:45

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "השאלה היא האם זה לא הופך אותו..."

מה יותר מסוכן? שמ"מ לא שולט במחלקה שלו או שיחידה כזו תיפול לידי האויב? מה גם שכיום אין בעיה לצוטט ל-624. כל סורק תדרים אזרחי יכול לרכב על השידור.
אם הוא דיגיטלי אתה יכול לפתור זאת בקלות. אין בעיה להעמיס פלוגה שלמה על תדר יחיד אם דוחסים את השידור ומעניקים לו קוד זיהוי. מכשירון צעצוע עם 50 ערוצים מסוגל להתמודד עם עומס של 50 פלוגות => 10 גדודים במרחב הקליטה שלו. ראית פעם 10 גדודים מתכנסים למרחב לחימה בקוטר של 2 קילומטרים (טווח שידור וקליטה אפקטיבי)? אולי רק בלש"ב וגם אז הפתרון הפשוט הוא להרחיב את טווח הערוצים המאושרים לשידור איתו.

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 12-01-2010 בשעה 13:47.
ישן 12-01-2010, 13:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]תמשיך להפליג..."

הבעיה היא בהתייחסות הבסיסית לרכש לחי"ר. יגיל כבר ציין כאן שכאשר מביאים מספר פריטי רכש לטובת החי"ר, בד"כ יוצאים עם אחד... אולי. החי"רי הוא בירי, כי כולם מתייחסים אליו כך (ויש עוד מספר דוגמאות בנושא).

ישן 12-01-2010, 14:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "כיצד האמריקאים פתרו את הנושא..."

מקמ"שים ברמת הכיתה, מקלטים לכל צמד. יש נסיון רציני מאוד להגיע למקמ"ש לרמת מפקד החוליה - אבל גם אצלם הנושא הזה נחשב בעייתי ועלים לקחים בגינו שוב ושוב. כנראה שיש נטיה לחשוב שאם זה לא יורה, זה לא חשוב כ"כ...

ישן 12-01-2010, 14:26

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הבעיה היא בהתייחסות הבסיסית..."

זה לא יהיה השרשור הראשון שאנחנו מגיבים אחד לשני בסוג של קאנון התמרמרות על נושא הרכש בצבא.
אבל להבדיל מפתרון הבעיה המערכתית של רכש במז"י אני מעוניין בפתרון נקודתי לבעיה שקיימת בערך מאז המצאת אבק השריפה שהיא תקשורת מפקדים בכוח אורגני שנלחם:
  • פעם היו פותרים את זה כשהמפקד היה עומד בצד שורת החיילים, מנפנף בחרב וצורח 3 פקודות : Load, Aim, Fire (במקביל, החצוצרן משמיע פקודות פלוגתיות וגדודיות)
  • כשהמפקד הבין שהוא הפך למטרה נומרו אונו בקרב הוא עבר אל מאחורי שורת החיילים ונוצר הטרייד אוף בין קשר עין של לוחם עם מפקדו למול עוצמת מיתרי הקול ואפשר גם להוסיף שתרגולת החיקוי קיבלה דגש. אם כולם יורים לכיוון מסויים ולך אין מושג קלוש מה המטרה, תירה לשם גם אתה! את החצוצרן החליפה המשרוקית
  • אצלנו הוחלט להחזיר את המפקד לחזית כדי להגביר חזרה את הפו"ש שלו ושאר חירטוטי המנהיגות הנלווים. אעפס, בעיית מיתרי הקול עדיין לא נפתרה והוא חזר להיות מטרה נומרו אונו! סוגיית החיקוי עדיין קיימת אבל לפחות החיילים מחקים את המפקד ולא האחד את השני.
  • כיום, אפשר בפחות מתקציב הבורקסים השנתי של הקרייה / פנסיה אחת של תא"ל די מיותר בשם נחמן שי לפתור אחת ולתמיד את סוגיית מיתרי הקול של המ"מ. מ"כים עדיין יצטרכו לשאוג אבל אולי זה יתן להם תמריץ לצאת לקורס קצינים
זה בערך תפיסת עולמי בנושא. פשטני אני יודע אבל לבעיות פשוטות צריך פתרונות פשוטים. לא ווקי טוקי מדלג / מוצפן / חיבור G.P.S לתחת של כל חייל ואם החלטתי שמ"כ 2ג יסתום את הפה, אני פשוט אומר לו. לא צריך שהווקי טוקי יעשה את זה עבורי.
מוטורולה ב-300 שקל. זה הכל..

ישן 12-01-2010, 15:48

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] כיום, אפשר בפחות..."

עלות האחזקה השוטפת? אולי..
עלות הרכש? אני בספק:
  1. חישוב גס שלא אבצע כאן מחשש לתביעות דיבה כאלו ואחרות יוכל להראות לך עד כמה נחמן שי פונק בעבור שירות של 3 שנים שבמהלכן הוא בעיקר ייזכר בעבור הדרישה הבלתי מתפשרת לשתות מים ולא להזריק אטרופין.(רמז: 30 שנות פנסיה=360 חודשי שכר. לך תחשב מה הפנסיה החודשית של נחמן שי שמביאה אותך ל4.5 מיליון ש"ח מצטבר. עזוב את קישקושי הנומינלי-ריאלי זה לא רלוונטי בפנסיות DB)
  2. http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=e-twowayradio וזה אחרי מיסים, מתווכים ושאר מרעין בישין.
מפרט צבאי למכשיר כזה פשוט זה בדרך כלל להוסיף עוד חצי סנטימטר גומי בעטיפה, לקרוא לפונקציית Baby sense משהו בסגנון Whisper function ולגבות מחיר כפול.
צה"ל במכרזי רכש זה כמו זוגות מאורסים שמתכננים חופה:
  1. איך שהקייטרינג שומע שזה בשביל חתונה, המחיר מוכפל.
  2. לקנות חליפה בפולגת בצבע שחור=1000 שקל, לשכור בצבע לבן=4000 שקל.
  3. לשכור בוגר קורס ברמנים שיודע למזוג ערק אשכוליות + 2 ארגזים מכל סוג אלכוהול נפוץ=5,000 שקל אצל חינאווי בנמל, בר אקטיבי? 10,000 שקל.
תזמין מכולה של 15,000 יחידות מוטורולה עם עטיפת גומי עבה בצבע וורוד זרחני + מכולת צבע ספריי ירוק זית מסין בלי לספר שאתה מזמין בשביל הצבא. תגיד שאתה זכיין של ליגת פיינטבול נשים למקומות עבודה או משהו כזה..

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 12-01-2010 בשעה 15:50.
ישן 12-01-2010, 16:30
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "עלות האחזקה השוטפת?..."

לפני החתונה גרתי קרוב לחנויות הבדים בנחלת בנימין. אחרי שמוכרת שמלות כלה טענה "אנחנו מוכרים שמלות לבנות ביוקר כי הבד יקר" (אגב- טענה מתוחכמת יותר מחברתה בחנות אחרת שאמרה דוגרי "כי נשים קונות אותן ואח"כ מתחתנות בהן") הלכתי מתוך סקרנות לברר מחירו של מטר בד לבן- המוכרים התפרצו בזעם על מוכרי השמלות שמרמים את הציבור .

לעיניינינו: א. אין מה להאשים את נחמן שי, אלא את הרמטכ"לים- זה שחתם איתו חוזה ל- 8 שנים, וזה שהחליט שעדיף לו דובר אחר, ושנחמן יישב בבית בחל"ת של 5 שנים (עם אפשרות- שמימש- לקניית זכויות פנסיה צבאית). אם כבר, המיקרה מלמד כמה הצבא אטרקטיבי בעיני עובדי מדינה "רגילים" וכמה קל לפתות אותם לתת כמה שנים בצבא- אפשרות שלא מנוצלת הרבה.

ב. מה לעשות ומכשירים אזרחיים חסרים כמה מהתכונות הנדרשות; המכשירים בזאפ מאפשרים עד 38 ערוצים, למשל (בעיה אם יש חטיבה שלמה בשטח); הם מופעלים מסוללה נטענת ייעודית שיהיה קשה להשיג בכפר בלבנון או במרכז עזה; עכשיו אפשר להתווכח אם התכונות האלו שוות עוד כמה מיליונים או לא.

ג. תמחור-היתר נובע ממפרט-יתר שמובנה במערכת הצבאית; אפשר לקרוא לזה "עזר תקשורת באימונים דל-אחזקה למפקד זוטר(ווקי-טוקי)" כדי להחליק את זה במערכת. קרא לזה "מערכת שו"ב קולית מתקדמת קלת משקל חסינה לחי"ר" וצפה לעיכוב ועליה במחיר.
ישן 12-01-2010, 17:17

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]לפני החתונה..."

אני לרגע לא מאשים את נחמן שי. יש מבנה מערכתי לקוי שמבזבז את כספי הציבור. הצבא שופך כסף על שטויות ואחרי זה בוכה לשר הביטחון שאין לו תקציב לאמן את המילואים. OPM קלאסי
לענייננו,
  1. אפשר די בקלות להתארגן על מכשיר עם יכולת לקבל בטריות רגילות + נטענות.
  2. להגדיל את טווח התדרים שמכשיר אזרחי משתמש בו זאת לא בעיה טכנולוגית שצריכה לייקר את הסיפור בצורה משמעותית.
  3. דווקא בגלל אפקט ה-wow שקציני צה"ל האחראים לרכש לוקים בו, הפו"ש במחלקת החי"ר ברמה כ"כ נמוכה. דוחפים עוד פונקציה מיותרת שלא תורמת לפתרון הבעיה ועוד צעצוע עם ראשי תיבות מפוצצים והופ מקבלים מוטורולה משודרגת בעלות פיתוח של כמה מיליוני דולרים ועלות רכש של אלפי שקלים ליחידה.
למה כל דבר בצבא זה בירוקרטיה, יא אללה?
הנה, פתרתי את הסיפור:
שדון = שילמנו דולרים וקיבלנו נאדה
מוטורולה = מכשיר ווקי טוקי רגלי ולכל המפקדים

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 12-01-2010 בשעה 17:21.
ישן 12-01-2010, 21:02
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] כיום, אפשר בפחות..."

אוי כמה חבל שאני לא יכול לפרט עוד כמה תכונות נחמדות של המכשיר.
למשל, כדי להקצות ולהחליף תדרים לא צריך לצאת מהחמ"ל או להגיע למכשירים פיזית.
הקשחה, כבר יש.
עלויות, מגוחכות.
יש צבאות שכבר מצויידים במכשיר הזה...
אה, ועוד משהו: הוא תוצרת הארץ.

ישן 13-01-2010, 11:40
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]עלויות, מגוחכות. ..."

ננסה לבקש מאנשי אלביט או אגף התיקשוב לענות.
הבעיה היא שמי שמחליט על הקשר הטקטי בצה"ל זה לא אגף התיקשוב אלא אנשי חיל הקשר (לשעבר) שיושבים במז"י.
יש לי נטיה להאמין שהרבה צרות בתחום הקשר הטקטי היו נפתרות אם אנשי המקצוע של אגף התקשוב היו מטפלים בהן (כידוע יש לי בטן מלאה על הנושא הזה אחרי שבמלחמה עבדתי עם חמישה כוחות חבירים כשלרשות הטנק שליש מקמ"ש מכלול אחד ואפס מקלטים. כשהתרעמי על הנושא הוסבר לי שזה התקן!).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:35

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר