לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2010, 13:32
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גיל נוימן שמתחילה ב "שנה להשתקת המחאה נגד המלחמה והמצור בעזה"

דעתי? דעתי שמדובר באחת המחאות הכי צבועות שהיו איי פעם בארץ.
ואני כותב את זה בתור שמאלני שגר באזור הנגב המערבי.

כמה שבועות לפני המבצע תם "הפסקת האש" שהייתה בין ישראל לבין החאמס, למה בגרשיים? כי כמעט כל יום נפלו פה קאסמים, לעיתים כמה פעמים ביום. ישראל ביקשה להאריך את הפסקת האש אך החאמס הוא זה שסירב - כיצד הוא סירב? מטח קאסמים לעבר שדרות בכל יום מאז שנגמרה הפסקת האש.

שבועיים לפני תחילת המבצע, נפל קאסם באמצע מגרש כדורגל של תיכון בזמן ששיחקו בו ילדים, המזל הייחידי שאזעקת הצבע אדום פעלה והילדים פה לא אדישים אליה - אף אחד לא יצא להפגין נגד ניסיון פגיעה בילדים חפים מפשע.

שבוע לפני תחילת המבצע הצבאי, נפל קאסם בכניסה לסופר מרקט בשדרות, הסופר היה הומה אדם באותה שעה, מספר אנשים נפצעו קל בזמן שהלכו לחנייה - גם אז אף אחד לא יצא להפגין נגד פגיעה באזרחים חפים מפשע.

לאותם אירגוני "שלום" צבועים היו לפחות שלושה שבועות לארגן צעדות מחאה ענקיות כנגד החאמס שירה יום יום על אזרחים חפים מפשע, אך הם בחרו לשבת בבית ולהתעסק בחיים הפרטיים שלהם.

ואז התחיל המבצע, והם התעוררו לחיים - הדבר שהכי עיצבן אותי ובאמת הרתיח את דמי היו השלטים "תנו לילדי שדרות ועזה לישון בשקט"... פתאום איכפת לכם מילדי שדרות??? איפה הייתם שנפלו קאסמים על בתי ספר בשדרות??? שהקאסמים כוונו בכוונה לשעות הבוקר כדי לתפוס את הילדים בהסעת הבוקר?? עדיף היה שהייתם מניפים שלטים רק בעד ילדי עזה, צביעות היא חמורה הרבה יותר מעיוורון סלקטיבי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2010, 13:37
  גיל נוימן גיל נוימן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.10
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "דעתי? דעתי שמדובר באחת המחאות..."

המחאה לא הייתה כדי לתמוך בחמאס בשום צורה, כמובן.
המחאה הייתה כנגד הרג של חפים מפשע (בשני הצדדים), וכן - מלחמה אגרסיבית ולא אנושית מצד ישראל.
בילדי שדרות הייתה תמיכה מקיר לקיר בחברה הישראלית, תמיכה שנתנה לגיטימציה למלחמה האכזרית הזו בסופו של דבר.
אנו באנו להשמיע את הקול האחר, שמגלה סולידריות גם כלפי אותם 300 ילדים פלסטינים חפים מפשע שנהרגו על לא עוול בכפם בעופרת יצוקה. נכון, במלחמה כמו במלחמה, אבל אין ספק שניתן היה לעשות דברים אחרת.
עופרת יצוקה אמנם באה בתגובה לירי קסאמים בלתי פוסק, אבל קשה לקרוא לה "מלחמה" בכלל. היא הייתה מתקפה.

מציע לך (ולכולם) לראות את כתבת הוידיאו המדוברת. פוקחת עיניים.
ישן 10-01-2010, 13:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי גיל נוימן שמתחילה ב "המחאה לא הייתה כדי לתמוך..."

ציטוט:
עופרת יצוקה אמנם באה בתגובה לירי קסאמים בלתי פוסק, אבל קשה לקרוא לה "מלחמה" בכלל. היא הייתה מתקפה[I].

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-01-2010, 13:50

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי גיל נוימן שמתחילה ב "המחאה לא הייתה כדי לתמוך..."

היה לי ברור שלא תתייחס עיניינית, אך בכל זאת אנסה להוביל אותך להגיב לדבריי ולא רק לפרסם את האתר.

אתה טוען שהתמיכה בשדרות הובילה לאלימות, אך זאת לא הייתה השאלה שלי, אני שאלתי למה לא יצאתם להפגין נגד החאמס ולדרוש מהם להפסיק במיידית את ירי הקאסמים ולחזור להפסקת האש המזוייפת?

החמאס נושא באחריות מלאה על המבצע הזה, הוא זה שבחר ללכת בדרך של טרור, הוא זה שסירב להמשיך את הסכם הפסקת האש, הוא זה שמאז ההתנתקות החליט לדרדר את המצב באזור לכדי טרור יומיומי שפוגע בכל תחום החיים. הוא זה שיוצר מנהרות מתחת לבתים של אזרחים ומשתמש בילדים בתור מגן אנושי.

אתה טוען שאינכם תומכים בחאמס, אבל במציאות, העובדה שאתם לא מכירים בכך שמדובר בארגון טרור שהוא הגורם האמיתי למצב החיים העגום בעזה ומנסים להאשים את ישראל בכך שהיא מגנה על אזרחיה (כמו כל מדינה ריבונית נורמאלית) אתם תומכים בחאמס בכך שאתם מורידים ממנו את האחריות.

ישן 11-01-2010, 11:39
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
אהההה

אז בגלל שיש קונצנזוס על תמיכה בשדרות אז זה בסדר לא להגיד ולשבת בבית, אבל בשביל ילדי עזה לא קמו בכל העולם להפגין (בלי לחקור את כל העניין ולהיות חד צדדים בלי לדעת את כל התמונה) ואת פשוט עזרת לאלפי אירופאים שיצאו במסעות השמצה נגד ישראל והשוואה שלנו לנאצים.

אתה קורא מה שאתה כותב? בגלל שהייתה תמיכה רחבה בשדרות אז לא לעשות כלום ? כאילו אמרת :יורים עליהם אבל הציבור תומך אז אני לא אפגין נגד החמאס אפילו שאני בערכיי נגד מלחמה והרג חפים מפשע .
אבל אני כן אפגין נגד מדינה שרוצה להגן על עצמה ונלחמה נגד ארגון שהשתמש באזרחים כמגן אנושי, למה תמיד להתעלם מכל העובדות הללו. הערבים שהפגינו איתך לא הפגינו נגד המלחמה ובעד השלום, הם הפגינו הפגיעה באחים שלהם ולמה אני כותב ככה? כי שמונה שנים הבלגנו על ירי בלתי פוסק, איפה הייתם?
איפה הערבים היו? איפה לוחמי השלום? איפה? איפה? איפה? איפה?.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 11-01-2010 בשעה 11:41.
ישן 10-01-2010, 13:33
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אתה יכול לקרוא את "דעתינו" בעשרות אשכולות כאן מסביב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גיל נוימן שמתחילה ב "שנה להשתקת המחאה נגד המלחמה והמצור בעזה"

שבהם כותבים רבים כאן (פורום אקטואליה) מביעים את דעתם הפוליטית, ולא פעם בפירוט רב. בכל מקרה אישית לא נתקלתי בשום השתקה: נהפוך הוא - שום מגזר פוליטי לא מהווה דוגמא ברורה יותר ליחס הפוך בין גודלו היחסי ובין הווליום, החשיפה ויחסי הציבור החיוביים שהוא מקבל כמעט בכל ערוץ, כמו "פעילי זכויות הלא יהודים", האוהבים משום מה לכנות עצמם "פעילי שלום", או "פעילי זכויות אדם (באשר הוא אדם)". מאחר ואין השתקה - ומאחר וישראלי ממוצע נקעה נפשו מכותרות סנסציוניות, היסטריות ומופרכות, אני לא רואה שום סיבה להמשיך ולהתעמק בעניין. כאשר האריזה נראית מרושלת ופגומה, הלקוח הממוצע לא ינסה אפילו את המוצר עצמו.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 10-01-2010 בשעה 13:37.
ישן 10-01-2010, 14:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "עכשיו אני באמת נזכר"

דבר ראשון, מדוזות רעילות זה דבר מפחיד מאוד כאן!

אבל לעניינו - האידיוטים מתחלקים לשניים - סטודנטים בני 18 שצריכים איזשהו טקס חניכה לעולם הבגרות וחושבים שהם נורא מתקדמים וקוסמופוליטים, או כל מיני שאריות פליטה של תומכי הקומוניזם שמתרכזים בכל מיני שכונות של היפים (וכמובן סטודנטים מוסלמים, אבל אותם אני ממש לא סופר).
בתכל'ס, לרוב האוכלוסיה ממש לא מזיז

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-01-2010, 14:37

כאשר מדוזה רעילה כזאת תעבור לגור בתוך כוס הבירה החביבה עליך, בחצר האחורית
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "דבר ראשון, מדוזות רעילות זה..."

בדיוק בבר בי קיו של חמש וחצי, ויבואו עדר של אוסטראלים צווחניים שינסו לגרום לבג"צ האוסטראלי להכריח אותך לקבל אותה כשוכנת קבע אצלך בבירה, אז אני אשתכנע שהמדוזות האלה יותר מסוכנות ומפחידות מאשר הסכנות על שתיים שלנו כאן.

בכל מקרה יש גם אוסטראלים לבנים, "דור שישי" של אוזים, שחושבים ומתנהגים כמו הנויימן שלנו, והם אפילו לא צעירים. אני לא יודע כמה כאלה יש, אבל אני מכיר כמה וכמה. סביר להניח שכמו אצלינו הם בעיקר עושים הרבה רוח בפינות המדיה שבהן יש יתרון עצום לרפש אינטלקטואלי, אבל התחושה שלי היא שהם מתרבים בהדרגה. וכמובן שיש את המרקסיסטים שלוקים בכל סעיפי מחלת הנפש הזאת, המוכרים מכל מדינה מערבית, כולל שימוש במטבעות לשום סובייטיות שאפילו רוסים קשישים שכחו.

ישן 10-01-2010, 14:47
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי גיל נוימן שמתחילה ב "גם צה"ל מודה בכך שבעופרת..."

אה, אז אתה מאלה שצטערים שלצה"ל לא היו יותר הרוגים כדי שה"יחס" יהיה שקול יותר?
אתה לפעמים מקשיב לעצמך? אין ספק - נהרגו חפים מפשע, וזה עצוב ועדיף היה אם היה אפשר להמנע מכך.
א-ב-ל! אי אפשר. ארגון טרור, שבמצע שלו מצהיר שהוא רוצה אותנו בים, מפגיז אזורים שלמים במדינה.
ואז מה? לישראל אסור להגיב? אז הענק התעורר והגיב. ומה לעשות. כשאתה מתחבא בתוך אוכלוסיה אזרחית
במהלך לחימה והופך כל שטח בנוי לשטח אש - הסיכוי הוא שייהרגו גם חפים מפשע.
אני אהמר ואומר שאתה לא ממש נלחמת בעזה. אין לך מושג עד כמה נלחמו ב"אזמל מנתחים". אבל צר לי.
אם הבחירה היא בין חייל הרוג של צה"ל כי כח האש לא היה מספיק או אזרח הרוג מהצד של הא-ו-י-ב שלי,
אני אעדיף את החייל בחיים..... ותתפלא - אבל זו בדיוק הייתה הבחירה. כל זה מעבר לעובדה שבמצב לוחמה
נעשות טעויות. וטעויות במצב לוחמה משמעותן בד"כ חיי אדם. להזכירך - טעויות כאלה גם עלו בחיי חיילי צה"ל...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 10-01-2010, 15:00
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אה, אז אתה מאלה שצטערים..."

כפי שתקרא את הודעותיי כאן, אין לי ספק לגבי מהותו השולית לגמרי של "גיל נויימן".

אולם הנקודות הבאות צריכות להיות חומר למחשבה:
אם היה אפשר להעיף את החמאס, לאסוף את כל מנהיגיו ולהשפילם ולשחרר את ג. שליט במהלך עופרת יצוקה ולא עשו כן, הרי הפעולה הצבאית הייתה כמעט לחינם, אנשים מתו לשוא. עופרת יצוקה 2 בלתי נמנעת וצפוייה כל רגע, (בעיקר לקראת הבחירות הבאות) על הרוגיה פצועיה ונפגעיה האחרים.

אם המלחמה בחמאס הייתה מלחמה מתמדת, על להבה נמוכה, כאשר יש להם בין עשרה לעשרים הרוגים כל יום, ולאורך שנים רבות, כאשר כל מנהיגיו מוחלפים כל שנתיים בממוצע באדיבות חיה"א... לא היה צורך ב"עופרת יצוקה" מלכתחילה. היה אפשר לחסוך את כל הדרמה, יכולות החמאס היו מתדרדרות באופן עקבי והתשורת העולמית מאבדת עיניין אחרי שבועות מספר. הייתה יכול לחסוך כך שני שליש מהכוח הצבאי המצוי היום מסביב לעזה, והחמאס היה עסוק מתמיד במלחמת הישרדות פנימית מול אינסוף החמולות והמיליציות שלהם.

ישן 10-01-2010, 17:14

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "א. אני אישה. ב. שאל את היי..."

את בהחלט צודקת.

עופרת יצוקה לא הביאה לסיום כל הסיכסוכים בעולם, ולצערנו ברור היה כבר בתומה שזה לא יהיה המהלך האחרון, אבל ההצלחות שלה מורגשות היטב דווקא בתחומים שאת חלקם קשה לכמת: אנשים פחות מפחדים לצאת לרחוב, ועוד יותר, פחות מפחדים להתרחק ממרחב מוגן - זה אומר שאם ילד רוצה ללכת היום משכונה מרוחקת למתנ"ס אז הוא יכול לעשות את זה, דבר שרק לפני שנה היה כרוך בלחץ רב שלו ושל ההורים שלו. המשטרה שטיפלה כמעט בבלעדיות בטיפול בקאסמים יכולה לחזור לעיניי שיטור אמיתיים, לצערנו התקופה הקשה הביאה איתה גם לא מעט פשיעה (לא בהכרח חמורה, אבל בגלל המצב דווקא הדברים הקטנים הם אלו שנזנחו), צעירים פותחים פה עסקים, בשבועות האחרונים קמו מספר חנויות ומסעדות על ידי צעירים שגרים בעיר, דבר שאף אחד לא היה חולם לעשות לפני שנה (להפך, אנשים רק היו מחפשים לסגור עם מינימום הפסד). אירועי תרבות מתקיימים בעיר ולא בהכרח רק במבנים ממוגנים, חלק מהאירועים מביאים לא מעט אורחים מיישובים סמוכים (ההופעה של סקאזי וכוכבי כוכב נולד הביאה מאות בני נוער מנתיבות, אשקלון ויישובים סמוכים), המבצע החזיר לתושבים בצורה מסויימת את הבטחון במדינה, לנערים רבים היום ברור שחייבים להתגייס, דבר שלא היה ברור מאיליו בשנים האחרונות.

כמובן שיש עוד המון לשפר, והמצב של העיר עדיין מושפע מאוד מהתקופה הארוכה שבה נפלו קאסמים כמעט כל יום, החרדות עדיין נשארו וכל קאסם פה מחזיר את האווירה הקשה לרחובות, המצב הכלכלי עדיין קשה למרות ההתאוששות, מצב מערכת החינוך בעיר עדיין מדאיג מאוד וגם אף אחד לא משלה את עצמו שלא יהיה עוד מבצע, או שהקאסמים נגמרו לחלוטין - אבל זה לא מוריד מהעובדה שעופרת יצוקה הייתה אויר לנשימה לרבים מהתושבים פה.

כמובן שכל דבר מוצלח צריך לשמר, לצערנו זה לא בהכרח מה שקורה כעת, בשבוע האחרון נפל פה קאסם באזור וגם בנתיבות בשבוע שלפני זה, וצמוד לגדר יש נפילות כמעט כל יום.

ישן 10-01-2010, 14:27

בבקשה לא להאכיל את הטרול

אסור להאכיל טרולים, ואסור לצחוק על אנשים מאותגרים ומוכי גורל באשר הם.
כל מה שהמתקרא "גיל נוימן" מחפש זה תשומי, או קריאות התפעלות לגישה ה"מתקדמת שלו".
כל מי שמגיב אליו ישירות - משתף פעולה עם דחפיו והזיותיו ומעודד את סטיותיו.

הרי הוא לא ייסע לעזה להפגין נגד אלימות אצל החמאס... הוא אפילו לא ילך להיות "מגן אנושי" בשדרות.
בעזה החמאסניקים יעשו בו לינץ' ולו רק מפני שהוא יהודי (סוג של...).
הכי קל לו להפגין בין יהודים. זו הגדרת הצביעות שלו. לפיכך, חבר'ה.

תתעלמו ממנו ואולי הטרול ילך. לא תרפאו אותו ואין לכם מה ללמוד ממנו.

ישן 10-01-2010, 14:45

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הוא לא מוכה גורל, הוא לוקה בתסמונת שאחוז די קבוע מבני עמנו לוקים בה"

באופן יותר מדוייק:
הבולשיביקים וממשיכי דרכם הפוסט מודרניסטים, מנסים לקבוע עבורך תפיסת מוסר אלטרנטיבית, ולקבע עצמם כפרשנים הבלעדיים של אותה תפיסת מוסר אלטרנטיבית. מאחר ומדובר באופנה פוליטית, שאינה שונה מקולקצית חזיות חדשה- הצלחתה תלויה בתדמית ובפירסום. אולם להבדיל מחזיות, הם שואפים לשלוט בך ובעתידך.
זוהי סוג של דת חדשה, ולכן הם רואים בדתיים המצויים כסכנה הגדולה ביותר עבורם, הרי רק איתם יש תחרות ישירה.

בדומה לדת, היא מבוסס על אמונה ומחוזקת בדימויים עצמיים ותחושת יעוד מהפכנית. בניגוד ליהדות, הם נשענים על עקרונות מוסר שהם כתבו בעצמם וגמישים בהתאם.

היחס לחמאס, דומה מאוד לזה של הפק"פ (פאלשתינישע קומוניסיטישע פארטיי) כלפי הכנופיות. הן רואים בהם, ובעולם השלישי בכלל ביטוי של חזית פרולטרית, חלק ממהפיכת המעמדות ה"מתבקשת". לכן ישתפו פעולה עם החמאס בכל מצב.

החשש הגדול ביותר שלי, שחלק מ"גיל נויימנים" יעברו ראדיקליזציה נוספת, אולי בהשפעת הון זר ותחושת ייאוש, ויקימו "תאים של צבא אדום" או "בריגדות אדומות" ויתחילו בפעולות טרור לכל דבר וסיוע ישיר לטרור הערבי.

ישן 10-01-2010, 15:00

הבושלביזם מעולם לא עבר מן העולם
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "באופן יותר מדוייק:..."

מי שעברו הם המאסה של תומכיו מקרב פשוטי העם, ש"היה להם מספיק" בולשביזם גם לעוד מאות שנים. מהות הבולשביזם - ומה שמפריד אותו מתפישות עולם אחרות, ולעיתים דומות לחלוטין, היא מה שאני מכנה "דה-בנאליזציה של הטימטום": ריכוז חלק נכבד מהפנטזיות, תחושות והזיות שלא מעט בני אדם בינם ובין עצמם מגלגלים בכמה קצוות זמן של החיים, והפיכתם ללכאורה מדע, תוך שימוש בכלים הקוסמטיים שעוטפים תפישות עולם מדעיות אמיתיות. בדרך זו הצליח הבולשביזם - שכאמור הוא גחמה ילדותית, ולא של ילד טוב ונעים הליכות - למצוא דרכו לזרם המרכזי של המחשבה בקרב האינטלקטואלים. הבולשביזם הוא אותה אלימות יצרית, אימפולסיביות ילדותית וניהיליסטיות של חולמים בהקיץ שבמהלך חיים כל אדם פוגש אפילו אצת כמה מקרוביו, אלא שזו מחופשת למדע - ומאחר והחילוני עובד את המדע כאל, בדיוק כפי שהדתי עובד את ספרי הקודש שלו, הטמטום המדעי הזה "תפס". אגב: גם במקרה של הדת הבולשביקית, וגם במקרה של הדת הממוסדת ישנו דיכוי מתמיד של מחשבה ביקורתית ע"י עיסוק בירוקרטי מתיש בפרטי פרטים של כתבי הקודש, תוך התחזות למחשבה ביקורתית. אם תעקוב לאורך עשרות שנים אחרי עוללות השמאל הקיצוני היהודי (שפעם היה נקרא "לא ציוני" אלא שהיום ההגדרה "ציוני" כבר לא כוללת, ולא מותירה מחוץ לה, שום דבר ממשי) תראה שהוא משמר לחלוטין את יסודות הבולשביזם, והעדר האלימות, המלווה בשלווה סטואית, במעשיו היא אולי הלבנה החסרה היחידה.

לעניין האלימות בסגנון ה"בריגדות האדומות": אני דווקא אופטימי פה. זה מתווה אלימות שהיה אופייני לשנות השישים והשבעים. היום קל מאוד להפעיל אלימות בשלט רחוק, וזו גם יעילה הרבה יותר. האלימות בידי הבולשביקים תמיד הייתה אמצעי, ולא מטרה, ולכן אל תתפלא שהחברה האלה מסתפקים בעידוד "פאסיבי" של האלימים המקצועיים שחיים ממש פה ליד. הפעלת אלימות אנטי ממסדית לא מרוסנת גם תזיק מאוד למטרה שלהם - שכרגע הם משיגים מצויין ללא אלימות.

ישן 10-01-2010, 15:09

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הבושלביזם מעולם לא עבר מן העולם"

גם האיסלמיסט הכי גדול, יאמר לך שהטרור משרת מטרה: לגרום לך לאבד ביטחון במשטר הקיים, במוסדותיו, בתפיסות העולם שלך ולבסוף בדתך (אפילו אתה כבר מוסלמי בעצמך) עד שתקבל את האילמיסט המרצח בך כשליט בלעדי, שכן רק הוא יכול לספק לך הגנה... מעצמו. סחיטה באמצעות אלימות, אינה שונה במאום בין האיסלמיסטים לבולשביקים. הסכנה האדומה צריכה להפחיד את השב"כ (וכל אזרח), לפחות כדי שיפקח עין.

הבולשביקים מעולם לא נהנו מתמיכה גרופת בקרב המוני העם. הם פשוט סחטו את התמיכה באמצעות דיכוי ובאמצעות טרור. הניצחון על הנאצים מצד אחד וההשוואה שעשתה התעמולה האדומה, בין המערב לבין הפאשיסטים הירוויחו לקומוניסטים עוד אילו ארבע עשורים בשילטון - לא יותר.

ישן 10-01-2010, 15:22

בקרב היסוד הרוסי היו לבולשביקים תומכים
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "גם האיסלמיסט הכי גדול, יאמר..."

כמובן שע"י הרבה טרור ושטיפת מוח, אבל היו תומכים. ברור לכולנו שבקרב העמים האחרים שהרכיבו את ברית המועצות בשקט או לא, הייתה התנגדות רבה לבולשביזם, שמראשית דרכו היה תנועה פאשיסטית לחלוטין (ולכן הכינוי העברי, שנפוץ רק בקרב אנשי המחנה הרוויזיוניסטי, "הפאשיזם האדום"), מדכאת וכובשת. העובדה שיסודות לא מבוטלים בקרב היהדות תמכו, או לפחות הביעו שביעות רצון, מהתפשטות הפאשיזם האדום היא בעיה בהחלט בהיסטוריה היהודית - "הטאבו האחרון" אני מכנה אותה.

כפי שכתבתי בשרשור אחר - ההתעוררות של הבולשביזם היהודי כחלק, וראש החץ במסע האנטי ישראלי, אינה מקרית וקשורה ב"תגלית" של אותם אנשים שניגוח ישראל הוא "נצחון תודעתי בטוח" שסוף סוף יוריד מכתפיהם את נטל ההוכחה שהם לא עוד "סתם כמה יהודים שמאלנים".

בכל מקרה ניהול והערכת סיכונים במצבה הנוכחי של ישראל הוא מחוייב המציאות: בניגוד לארה"ב של שנות החמישים אין לנו בייבי בום, אין לנו עיתונות אוהדת ואין לנו משאבים בלתי נדלים, ולכן אי אפשר לנהל מערכה בלתי פוסקת בחזית רחבה נגד היסודות האלה. בדיוק כפי שאי אפשר לצאת "לחומת מגן" על כל פיגוע ירי, אי אפשר לעבור להילוך גבוה במלחמה בפאשיזם האדום בגלל כל הפגנה ומערכת הסתבה מהצד הזה של המפה הפוליטית. מאחר ולערכתי פוטנציאל האלימות "יד ראשונה" של החברה האלה הוא כרגע לא משמעותי הייתי מעדיף להעריך את הסיכון הזה כנמוך. מוטציות תמיד אפשריות כמובן, אבל לא נראות סבירות בשלב זה. זו הערכתי האישית.

ישן 10-01-2010, 15:34

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בקרב היסוד הרוסי היו לבולשביקים תומכים"

בדיוק הפוך!!!

מפני שאין לנו משאבים גדולים, אנחנו צריכים לפעול בלי משאבים. הדרך לעשות זאת, היא לפעול מהר נגד איומים כשהם קטנים וזעירים, לפני שהם הופכים לתנועות ולמלחמות. אסור לחכות שאותו פרופסור מארקסיסט לפילוסופיה כדי שייסד את הגירסה המקומית ל"נתיב הזוהר" או "הבריגדות האדומות". יש לטפל בו כבר עכשיו, ובאופן יסודי ורצוי בלתי הפיך בעליל. (לא בשביל זה המציאו את ההרקולס? לא נעים לי לשמוע על כרישים רעבים בים).

לא לתת לחמס להתבסס כלכלית וצבאית, אלא לפעול נגדו לפני כן.

בתעשייה קוראים לזה, "תחזוקה מונעת". מפני שכמו בתעשייה, "תחזוקת שבר" במקרה שלנו "עופרת יצוקה 2", תעלה הרבה הרבה יותר. לצערי אין שימור של הישיגי "עופרת יצוקה", כל שהירווחנו הוא אשלייה עצמית. הירווחנו זמן, אבל אנו לא מנצלים אותו.

ישן 10-01-2010, 15:54

אתה תפסיד חלק גדול מאוד של תושבי ישראל ע"י נקיטת צעדים "מנהלתיים"
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "בדיוק הפוך!!! מפני שאין..."

כמגד הקיצוניים הללו: רוב רובם של התושבים לא ממש מבינים את הסכנה שהם מייצגים ומתייחסים אליהם בדיוק כמו לברסלבים המקפצים על וואנים: חבורת פסיכים מוזרים. אפילו לאבא שלי (שלא ממש שמאלן) אני צריך להסביר פעם בחודשיים בממוצע מה מסוכן במצב/אדם X (לא בהכרח פוליטיקת שמאל/ימין) אחרי שהוא קרא איזו כתבה מוזמנת במוסף הפוליטי של מעריב (שתודה לאל גמרתי אותו מן המנהג לרכשו לפני שנה בערך).

מעבר לכך שתאה מסתכן דווקא בלגרום ללימפומה הזאת להפוך לגידול ממאיר ששולח גרורות בקצב לא נשלט. הדבר שאני מתמקד בו, בשמני החופשי, הוא בהסברה והטמעת המסר כי הבולשביזם היהודי הוא בעיה שיש להבינה, להכיר בה ולעשות חשבון נפש היסטורי. כל מערך המושגים שהאדם הממוצע מסתמך עליו מעוות לחלוטין ודווקא יש פוטנציאל הסברתי עצום ממש כאן. לפני כמה זמן קראתי איזו כתבת תדמית מטופשת על תמועת שחרור של המיעוט ה"באלוצ'י" בפקיסטאן. החבר'ה האלה התלוננו על אפס תשומת לב במערב לדיכוי המאסיבי שהם עוברים, והנישול המוחלט שלהם מכל נכס ואחיזה לקרקע (בידי פקיסטאן). ואז מישהו משהם דיבר על זה שאולי הם צריכים "תנועת שחרור כמו הפלצטינים".... תראה איזה פרדוקס! אנשים שמקבלים אפס תשומת לב של העולם המערבי משום שזה אימץ את העניין הפלצטיני כ"חית המחמד המדוכאת" הפרטית שלו (בדיוק כמו הסלבס האמריקאים שמאמצים ילד אפריקאי בודד וכך גורמים לציבור האמריקאי להרגיש שהנה הוא עושה משהו בשביל עמים אלה...), רואים ב"תנועות השחרור" הללו אחיות גדולות.

באותה מידה מצחיק לשמוע על כל מיני מיעוטים כמו המאורים של ניו זילנד שמזהים עצמם כאחים לצרה של הפלצטינים. בעדינות אפשר לספר לאנשים הללו מה היה עולה בגורלם לו היו נופלים תחת שלטון האיסלאם (הציטוט של ההוא מהתנועה האיסלאמית שדיבר על Neagro cops שהוא לא מוכן שישוסו במוסלמים שלו, תמיד קלף מנצח): זה לא יגרום להם לאהוב אותך, אבל זה בהחלט מעורר מחשבה.

חזרה לעיניננו: מחסור במשאבים כולל גם מחסור בלגיטימציה. ישנם כבר עכשיו ישראלים, שרמת הטירוף שלהם גבוה מהרגיל, שמסתובבים בעולם ומטיפים "לשחרר את ישראל" מעול הכיבוש לפי דגם סרביה/קוסובו. אמנם זה נראה הזוי היום, אבל בל נשכח שיוגוסלביה נחשבה למדינה יפה, מקובלת ובעלת צבא חזק ומסורת לחימה. היא גם נוצרית אאל"ט. זה לא הפריע להקים קואליציה נוצרית שהורידה אותה על בירכיה. בעולם רווי משברים אנחנו לא יכולים להיות בטוחים שאיזה רם עמנואל + אובמה שלחוצים לקיר לא יגלגלו מהלך כזה. אני מבטיח לך שיהיו מדינות אירופיות שגם יתמכו. מעבר לדיכוי אלים, ומנהלי, של השמאל הקיצוני להערכתי עשוי לעורר צעדים כאלה. אני ואתה יודעים שישראל לעולם לא תשתקם ממהלך מעשי של ערעור שלטונה ע"י קואליציה מבחוץ (בניגוד לכל מיני סנקציות וחרמות שברור לי שלא יעבדו). עם כל הצדק שבריסוק הטירוף הבולשביקי, אני מעדיף להיות מעשי ולהמנע מכך, גם בלי להכנס לשאלות נוספות העולות ממהלך כזה.

ישן 10-01-2010, 16:10

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אתה תפסיד חלק גדול מאוד של תושבי ישראל ע"י נקיטת צעדים "מנהלתיים""

ראשית, אני אדם גמיש. אני לא מחייב צורה אחת של התמודדות עם גרעיני הצבא האדום המקומי באקדמיה, על פני אחרת. התמודדות כלשהי צריכה להיות. דמוקרטיה מתגוננת וכד'... הסכנה האדומה היא סכנה אמיתית, בישראל כמו בכל המדינות המערביות. מדובר בקבוצה חסרת מצפון ותאוות כוח, שמוכנה לומר כל מה שנשמע מוסרי מספיק ואופנתי מספיק כדי לרכז עוצמה לעצמם. אין להם כוח צבאי (בשלב הזה) או כלכלי... רק כוח "מוסרי", כלומר ביכולתם לשכנע מספיק אנשים מספיק זמן להעניק להם כוח בזכות "עליונות מוסרית כלשהי" שיש להם ואין לאחרים. הם יגשימו את זאת באמצעות תעמולה בוטה בתקשורת סלחנית ואוהדת.

אובמה הוא סנונית ראשונה.

אנו מאבדים את הלגיטימציה בעולם בהפשעת חתרנות עויינת, כסף סעודי הנשפך כמיים באקדמיות בכל העולם כדי להשליט דעה אחת ויחידה בפקולוטות מסויימות. כשייגמר הכסף, תיעלם גם הגישה האנטישמית שלהם. ישראלים המנסים להתפרנס מהצטרפות לעגלת האנטישמים ולספק להם תחמושת, ישראל צריכה ויכולה לטפל: החל משלילת אזרחותם, האשמתם בבגידה וחתרנות והסתה לאלימות ועידוד לפעולות בלתי חוקיות (כמו השתמטות, הניסיונות להרוס את הגדר או לפגוע בכלי רכב צבאיים), יש הרבה מה לעשות ולא עושים. אין לכך שום קשר למשאבים.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 10-01-2010 בשעה 16:22.
ישן 30-01-2010, 15:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אם פתחת אותו בפורום סקופים..."

ההפך, גוטה - ההפך.

פרסמתי פה - "פוליטיקה ואקטואליה" - הודעה שהיא פוליטית באופיה (רוב מיוחס בסנט ארה"ב), אבל לא הייתה סקופ (האפשרות נידונה בכותרות מספר ימים).
היא הועברה ל"סקופים וחדשות" בגלל ש"הגבול עובר בקו שבין פובליציזם לחדשות. זו ידיעה חדשותית. אשכול שכולו דיעה - מקומו בפורום פוליטיקה ואקטואליה"

מאז אני יודע שעובדות שייכות לפורום "סקופים וחדשות" - ואילו דעות שלא מגובות בעובדות, שייכות ל "פוליטיקה ואקטואליה".
ORI הפך לי את החיים לקלים

ישן 10-01-2010, 15:05
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06

יש אמת חלקית בדברים שלך אבל...

אין כל כך השתקה כמו שיש הכחשה של אספקטים מסוימים של עופרת יצוקה בחברה הישראלית כיום והכוונה שלי היא בעיקר להכחשת הברוטלזיציה של הצד הישראלי בסכסוך הישראלי פלשתינאי (על הברוטליזציה הפלשתינאית הישראלים לא מפסיקים לדבר).

מבלי להכנס ל"כן-הכרחי" או "לא-הכרחי" אנשים מסרבים לדעתי לעקל את המשמעות של הרג לפחות 1100 פלשתינאים בתוך כשלושה שבועות.

האם הרגה ישראל חפים מפשע? בוודאי!
האם נעשו עברות על חוקי מלחמה? כמעט ללא ספק כן! (ספק אם היתה מלחמה בהסטוריה האנושית בה נשמרו חוקי המלחמה המודרניים)
האם היה טבח מכוון של חפים מפשע? אני לא ראיתי אף אחד שהציג עדויות לכך.
האם היה זלזול בחיי פלשתינאים כולל אזרחים? לדעתי כן.
האם היתה מידתיות בתגובה הישראלית? אני לא יודע ואני לא יודע אם יש בכלל או אם צריך להיות מושג כזה "מידתיות" במלחמה.

אז למה אתה טועה לדעתי? (וזו הטעות של חלקים גדולים בשמאל הישראלי המצתמק)

כי הגישה שלך שגוזרת שוויון בין "ילדי" שני הצדדים היא גם לא ראלית, גם צבועה וגם מצביעה על אינסטינקט הישרדות גרוע.

היא לא ריאלית כי לגלגל עיניים לשמיים ולומר "המחאה היא כנגד הרג חפים מפשע משני הצדדים" זה קל מאוד, חוסך את הנסיון להבין למה וכיצד התגלגל הסכסוך לכאן וגרוע מכל, לא תורם מאומה לשום פתרון.

היא צבועה כי חיי אדם משני הצדדים אינם שווים! חיי הישראלים שווים יותר! לא, לא בגלל איזה יתרון גנטי שלנו על פניהם אלא משום שאת המחיר על הדם קובע כל עם לעצמו, לא על בסיס היחס לשכניו אלא על בסיס היחס לאנשיו. כשהחברה הישראלית מוכנה למשל לשלם מחיר משוגע בתמורה לחייל בודד או אפילו חלקי גופות היא רוכשת את הזכות המוסרית לגבות מחיר כבד על דם בניה. כשצה"ל הולך הכי רחוק שהוא יכול ע"מ להגן על חיי חייליו, כולל ויתור לעיתים על מילוי המשימה (מלחמת לבנון השניה) החברה הישראלית מוכיחה את המחוייבות האמיתית שלה לחיי חבריה. כשהפלשתינאים יורים כטקטיקה מאחורי אזרחיהם הלא חמושים ושולחים מתאבדים בכל הגילאים הם קובעים לעצמם תאריף שונה לחלוטין על חיי אנשיהם. בגלל זה החיים שלנו שווים יותר.

אבל החשוב ביותר הוא אינסטינקט ההישרדות הלקוי שלך. את הפריוילגיה של "משקיף אוביקטיבי ובלתי תלוי" תשמור לקיסרי היקום באירופה, אתה, תרצה או לא תרצה, חלק מאיתנו ויש לך אינטרס גדול בהצלחה שלנו.

יש לדעתי דרכים לדבר עם ישראלים ולנסות לקיים דיון פנימי בחברה על מה שקרה בעופרת והאם זה היה נכון או מועיל לנו אבל הדיון צריך להעשות פנימה ולא מתוך עמדה "ניטראלית".

ועוד כמה עניינים קטנים:

שלוש מאות קטינים הרוגים זה מספר של בצלם, לא של צה"ל. קטונתי לומר מי צודק, אחת הסיבות להבדלים היא שבצלם סופרים קטינים מתחת לגיל 18 ובצה"ל 16. צה"ל מודה בהרג פחות מ300 "לא מעורבים" מהם פחות ממאה קטינים מתחת לגיל 16.

מספר ההודעות שלך נמוך ותאריך ההרשמה שלך חדש מאוד אז קשה לדעת כמה אתה מכיר את המגיבים פה אבל הגיבו לך כמה מהמגיבים הרציניים ביותר בפורום, מימין וגם כמה שממש לא חשודים בימניות יתר.

אני עצמי כתבתי בפורום בעבר ומתוך עמדה ביקורתית על עופרת יצוקה ואין לי שום בעיה להגיד לך שאמנם קיבלתי הרבה "אש" אבל לא היה שום נסיון להשתיק אותי. הצורה הפאטרנליסטית בא פתחת פה לא משרתת את הכוונה שלך בהנחה שרצית לפתח דיון רציני.

ישן 01-02-2010, 10:38
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אלא שהפרקליטות מלאה אנשי מרצ ולא אנשי כ"ך..."

איך אני אוהב את הטיעונים האלה... אפשר להיות יותר שבלוני וצפוי מזה?
בג"צ הוא שמאלני... נכון. כי הרבה שמאלנים היו בעד קיום הפגנה גזענית ופרובוקטיבית של הימין הקיצוני, המשיחי וההזוי:
http://www.haaretz.com/hasite/spages/1072305.html
או פה:
http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...SubContrassID=0
גם פה בג"צ שמאלני, נכון?

בג"צ הוא מגן הדמוקרטיה וזכויות האדם, וככזה הוא מוצא את עצמו לעיתים קרובות בצד של השמאל, שהוא הצד במפה הפוליטית בישראל שאכפת לו מהדמוקרטיה ומזכויות אדם. עם זאת כאשר מפירים את זכוותיהם של פעילים ימין, בג"צ לא מהסס לפסוק לטובתם. אנשים דוגמת איתמר בן גביר וברוך מאשימים את בג"צ ב"שמאלנות" השכם וערב, אבל ברגע שפוגעים בזכויותיהם, הם רצים ישר לזרועותיה של דורית בייניש, וכאשר פוסקים לטובתם, הם לא באים בטענות לפסיקות בג"צ.

ישן 01-02-2010, 11:07

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "איך אני אוהב את הטיעונים..."

כאשר בג"ץ מעדיף בצורה מחוצפת את זכויות האדם של האויב על חשבון זכויות האדם של בני עמו... אז הוא שמאלני בצורה לא בריאה.

כאשר בג"ץ מספח לעצמו סמכויות שאינן שלו, ומשתמש בכוחו לרעה אז בג"צ הוא סכנה לדמוקרטיה.

כאשר בג"ץ גורף סמכויות ללא אחריות - הוא הופך לעריץ.

דוגמאות:
* תוואי הגדר: במקום לפסוק פיצויים "לנפגעים", הוא מתערב בשיקולים.
* מינויים - כל מינוי ממשלתי עובר "במבחן בג"ץ " .
* התערבות בשיקולים צבאיים לגבי אופן ניהול אירועים: נוהל שכן, לדוגמא. שמעדיף סיכון מיותר של חיילינו במקום אפשרות לנטרל אירוע ללא אלימות
* התערבות בהחלטות ממשלה: כגון חלוקת אישורי בנייה, או זכויות נסיעה בצירי תנועה מרכזיים.
* אכיפת חוקים בצורה לא שיווניות בין יהודים לערבים, כך שלערבים יש זכויות יתר למעשה.

ישן 01-02-2010, 14:19

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "כאשר בג"ץ מעדיף בצורה מחוצפת..."

מה זה מתערב בשיקולים?! כל תפקידו של בג"צ הוא להתערב בשיקולים! בית המשפט אינו איזה משרד פקידותי, זאת אחת מזרועות השלטון.

בג"צ לא לוקח לעצמו סמכויות שאינן שלו. אקטיביזם שיפוטי זה מושג שקיים במדינות מערביות רבות, ולמעשה בלעדיו לא יכולה להתקיים מערכת משפטית אמיתית. אם הכנסת או הממשלה היו חשות שבג"צ לוקח לעצמו יותר מדי כוח, הן מזמן היו מונעו זאת על ידי חקיקה. אך הן לא עשו זאת. כדאי שתשאל את עצמך למה.

בג"צ לא מפלה לרעה יהודים על פני ערבים (כמה שופטים ערבים יש בבג"צ?), אלא דואג לשמר זכויות אדם בסיסיות.
בוא ניקח את אחת הדוגמאות שהבאת - נוהל שכן:
הרי לא רק הצבא אמון על שלום הציבור, ולא רק מחבלים מסכנים את חייהם של אזרחי המדינה.
איך היית מרגיש אם גם המשטרה הייתה מחליטה ליישם את נוהל שכן, והשכן שלך היה, במקרה, איזה חייל של משפחות הפשע. היית רוצה שישלחו אותך להוציא אותו? לא?! למה? זה הרי יוריד את הסיכוי לפגיעה בשוטרים. יכול להיות שאפשר יהיה לגמור את האירוע בלי אלימות... תפקיד החיילים, ולא השכנים, הוא לטפל במחבלים, בדיוק כמו שתפקיד המשטרה הוא לטפל בפושעים. אתה לא יכול לתפוס איזה אזרח אקראי, שכל אשמתו היא בכך שהוא גר ליד מבוקש, ולהשתמש בו כראות עינייך. למה? כי גם לו יש זכויות, ועל הזכויות האלה בג"צ מגן.
אני מבטיח לך שאם מישהו היה מחליט להשתמש בך בנוהל שכן, בג"צ היה מגן גם עליך, למרות שאתה יהודי.

ישן 31-01-2010, 19:13
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
ההודעה שלך היא דוגמה לשקר השמאלני במלוא תפארתו
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "..."

החנינה המוצעת היא לעבירות קלות, לא לתקיפה עם "חומרים כימיים" מסוכנים.
ראה את הצעת החוק שעברה בקריאה שנייה ושלישית לא מזמן: http://www.knesset.gov.il/committee...1-55-11_252.pdf
מוצע לקבוע כי הליכים פליליים כלפי מי שביצע עבירות שאינן עבירות של פגיעה
בנפש, של אלימות קשה או עבירות שיש בביצוען סיכון חיי אדם
, יופסקו...

סעיף 1 מוצע לקבוע כי עבירת על רקע התנגדות לתכנית ההתנתקות לא תהיה
אחת מהעבירות לפי הסעיפים האלה בחוק העונשין, התשל"ז-1977: 300 (רצח),
305 (ניסיון לרצח), 329 (חבלה בכוונה מחמירה), 330 (ניסיון לחבול בחומר נפץ),
332 (סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה), 333 (חבלה חמורה), 334 (פציעה),
335 (חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות) ו-380 (תקיפה הגורמת חבלה ממשית).
ובקיצור: אין קשר בין הלינק שהבאת לגבי עצורי כפר דרום שאינם מעוניינים בחנינה, לבין
התקיפה הדימיונית באמצעות חומרים מסוכנים שאתה חוזר עליה.

זה שאתה אומר את זה שוב לא משנה את זה שאין הוכחות שזה קרה, ממש כמו שזה
שיש כאלה שמוכרים וקונים את הפרוטוקולים לא אומר שהכתוב בהם הוא אמת. לא מצחיק.
עצוב.
ישן 01-02-2010, 10:22

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "ההודעה שלך היא דוגמה לשקר השמאלני במלוא תפארתו"

והתגובה שלך היא דוגמה לסיגמטיות ימנית טיפוסית - כל מי שלא מסכים איתי הוא שמאלני הזוי ושקרן.

א. לא אמרתי שהחנינה שמוצעת כיום מתייחסת לאותם מתנחלים ששפכו חומרים כאלו או אחרים על חיילים. הבאתי את הכתבה כדי להראות לך שההליכים נגד אלו שביצעו עבירות בזמן ההתנתקות עדין מתנהלים, ולכן אין עדין פסקי דין, אותם אתה דורש בתור הוכחה לכך שמשהו קרה.
ב. זה שהחנינות מתייחסות רק לעבירות קלות הופך אותן לפחות פוליטיות? עשו עבירות קלות - שיקבלו עונשים קלים. אבל למה לחנון? על סמך מה?
ג. אתה כל הזמן חוזר ואומר שהאירוע המדובר לא קרה. איך אתה יודע שהוא לא קרה? היית שם? אז נכון, כל עוד אין פסק דין של בית משפט, אי אפשר להעניש אף אחד על ביצוע מעשה כזה או אחר, אבל זה לא אומר שהמעשה לא נעשה. יכול להיות שלעולם לא יגלו מי עשה את המעשה המדובר, ולכן לעולם לא יהיה פסק דין. האם זה שלא מצאו מי עשה את המעשה אומר שהמעשה לא נעשה? האם ארלוזורוב לא נרצח? אז נכון, גם אני לא הייתי שם, ולא ראיתי את האירוע בעיניים שלי, אבל מה שיש לי כרגע זה חיילים שאומרים ששפכו עליהם חומר צורב (ואני לא רואה איזו סיבה יש להם לשקר), ומתנחלים שמודים ששפכו חומר, רק מתווכחים לגבי אופי החומר. על מה אתה מבסס את האמירות שלך שהאירוע לא קרה? האם במקרה שהיה מדובר בהפגנה של השמאל שבה היא חיילים שהיו טוענים ששפכו עליהם חומצה היית מחכה לפסק דין לפני שהיית יוצא בהאשמות?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:38

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר