לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2010, 11:33
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
קניית netbook בארה"ב

שלום חברים.
בת זוגתי, שתחייה, נוסעת בסוף השבוע לארה"ב.
היא שוקלת לקנות נטבוק לשימושים סטודנטיאליים למיניהם, ואולי צפייה בסרטים (אין צורך ביכולות HD).
חשוב לה שהמחשב יהיה קל משקל וקומפקטי, ולכן נראה לי שנלך על כיוון ה10.1''.
מבדיקה של כמה דגמים אקראיים עולה שהפרש המחירים בין ארה"ב לארץ הוא די משמעותי (עד 30% בחלק מהמקרים) ולכן הקנייה בחו"ל נשמעת לי די משתלמת.
אי לכך, מספר שאלות:
1. האם קניה בארה"ב היא מומלצת? מה הסיכונים/בעיות ברכישה שכזאת, ופתרונות אפשריים, מבחינת: רשת חשמל, התאמה לעברית (מערכת הפעלה, מקלדת וכו'), אחריות, וסוגיות נוספו שאולי לא חשבתי עליהן וכדאי לשקול?
2. אילו חברות מספקות אחריות בינלאומית, ומה צריך לעשות כדי לממש אחריות שכזו. האם הדבר כרוך בתוספת תשלום?
3. תחת כל הנתונים הנ"ל, על איזה נטבוק הייתם ממליצים. (אני לא רואה צורך לקבוע גבולות תקציב. כמה שיותר זול יותר טוב, ובלבד שיהיה אמין, ויעמוד בדרישות.)
תוןדה רבה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-01-2010, 14:41
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קרמריקה שמתחילה ב "עם חשמל אין בעיה בדר"כ, כי..."

בהתאם להמלצתך, התקשרתי למוקדי השירות בישראל של dell, hp ו-lenovo, כאשר בפי אותה שאלה:
"אני שוקל לקנות נטבוק של חברתכם בארה"ב, ורציתי לדעת האם האחריות שאני אקבל היא בינלאומית, והאם אוכל לקבל שירות, במסגרת האחריות, בישראל".
להלן התוצאות:

דל

בדל ענתה לי טלפנית נחמדה שבתגובה לשאלתי אמרה שהכי פשוט שהיא תשלח לי מייל עם מידע שיעזור לי. להלן תוכן המייל שקיבלתי:

מחשבי דל ניידים הנרכשים בחו"ל זכאים לקבל השירות בארץ ע"פ שני קריטריונים :
1. מחשב אשר נרכש עם אחריות בינלאומית זכאי לקבל שירות ללא חיוב הלקוח עבור חלקים או עבודה. אין התחייבות לזמן התיקון מכיוון שתלוי בזמינות החלפים במחסני דל (במידה וסוג המחשב נמכר בארץ, סביר להניח שזמינות החלפים גבוהה). האחריות הינה לתיקון תקלות חומרה בלבד.
2. מחשב אשר נרכש ללא אחריות בינלאומית, האחריות מכסה אך ורק את חלקי החילוף (במידה ויש צורך להחליף). הלקוח יחויב רק עבור העבודה. כל הרחבת אחריות אחרת (מלבד אחריות בינ"ל) אשר נרכשה בחו"ל, לא תקפה ולא מכוסה. אין התחייבות לזמן התיקון מכיוון שתלוי בזמינות החלפים במחסני דל (במידה וסוג המחשב נמכר בארץ, סביר להניח שזמינות החלפים גבוהה). האחריות הינה לתיקון תקלות חומרה בלבד.
סוג האחריות מופיע בדרך כלל בפירוט התצורה של המחשב באתר דל ע"פ ה- Service Tag
http://support.euro.dell.com/suppor...en&lnki=0&s=gen
יש להקיש מס Service Tag + GO
יש לבחור Original System Configuration
Warranty Information
Warranty Status
*הנ"ל לא תקף לגבי מחשבים שנרכשו בבסט-ביי בארה"ב.

אציין שלא הצלחתי להשתמש באתר אליו היא הפנתה אותי, שכן על מנת שיהיה לי service tag, המחשב צריך להיות כבר בבעלותי, ובידי.
אני מניח שהדרך הכי טובה לוודא את סוג האחריות היא פשוט לבחור דגם, להתקשר ולברר ספציפית לגבי הגדם המסויים.
קרמריקה - שים לב שאין כאן אזכור לנושא שציינת לגבי הרחבת האחריות לשלוש שנים.

HP

בHP קיבלתי תשובה חד משמעית למדי:
האחריות הינה בינלאומית.
במידה ודגם מסוים לא משווק בארץ, התיקון עשוי להתארך משום שיש צורך להזמין את החלקים.
לא ניתן להאריך את האחריות הבינלאומית מעבר לשנה.
האם השירות יהיה חד משמעי כמו התשובה שקיבלתי... אפשר רק לקוות.

לנובו

אחריות בינלאומית הינה תלוית דגם. ניתן לבדוק עבור אילו דגמים ניתן לקבל שירותי אחריות בישראל בקישור הבא.
http://www-307.ibm.com/pc/support/s...cid=LOOK-IWS#sw
בגדול, המוקדנית המליצה לי להתקשר אליהם ברגע שאני אדע איזה דגם אני רוצה לרכוש והיא תוכל להגיד לי האם הוא באחריות בארץ או שלא.

אם כך - יש המלצות?

נערך לאחרונה ע"י benny.zhit בתאריך 17-01-2010 בשעה 14:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר