לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2010, 11:44
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
שאלה יבוא לישראל - אלקטרוניקה וביגוד (ואביזרים) וכללי

שלום לכולם ושבוע טוב.
קודם כל אני חייב לציין שכאשר אני מדבר על "יבוא" אני מדבר על כמויות שלא עולות על 20-30 יחידות למוצר מסויים. (לא קונטיינרים או משהו כזה)

אני מנסה כבר 5 ימים למצוא מידע מהימן בנושאים השונים אבל פשוט אין מידע זמין לאזרחים מן המניין.

בקצרה:
1. האם יש חוק האוסר יבוא מוצרי אלקטרוניקה מסויימים או בכללי? (של שם מוכר, ללא שם מוכר, חברות שאין להם יבואן רשמי בארץ וכו') או שצריך למכשירים מסויימים אישורים ולמכשירים מסויימים לא. או שצריך לBrand מסויים ולאחר לא ?
2. אם צריך אישורים - אילו אישורים אלו?
3. יבואן רשמי - לא אומר יבואן בלעדי. אבל מה לגבי יבואן בלעדי, הוא באמת בלעדי? כל החנויות שמוכרות את המוצרים האלו קונים אותם מאותו יבואן בלעדי? או שיבואן בלעדי זו דרך אחרת להגיד יבואן רשמי ?
4. האם החוקים דומים גם לאביזרים לאותם מכשירים? (אוזניות, סוללות, כבלים, תיקים וכו')
5. מה עם מדיה ריקה? disk on key וכו'.

ביגוד ואביזרי ביגוד:
(חגורות, תיקים, בגדים, נעליים, וכו')

1. אם ידוע מראש שהמוצרים הם העתק (replica) וזה מוצהר, האם זו עדיין עבירה על החוק (זכויות יוצרים וכו')
מבחינתי, גם אם למפעל יש אישור לייצר מוצרים אלו כהעתק ?
2. האם ליבוא של ביגוד מסוג זה צריך אישורים מוקדמים? או בכלל?
3. האם סחורה כזו יכולה להיות מוחרמת במכס?

שאלה כללית:
האם יש הבדל בבדיקת מכס כאשר סחורה מגיע דרך חברות ספציפיות כמו UPS, FEDEX וכו' ואם דרך אוניה או דרכים אחרות? (או שאני מתבלבל בכלל).

מראש מודה המון על העזרה, זה נושא בעייתי שאין עליו בכלל מידע פתוח לאף אחד וקשה מאוד למצוא משהו מסודר וברור.

אפילו תשובה על אחת מהשאלות תעזור.
תודה שוב !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-02-2010, 15:04
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "יבוא לישראל - אלקטרוניקה וביגוד (ואביזרים) וכללי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oleg_gold
שלום לכולם ושבוע טוב.
קודם כל אני חייב לציין שכאשר אני מדבר על "יבוא" אני מדבר על כמויות שלא עולות על 20-30 יחידות למוצר מסויים. (לא קונטיינרים או משהו כזה)
גם ייבוא פריט בודד נקרא "ייבוא". גם חבילת דואר מחו"ל נקראת יבוא.

ציטוט:

אני מנסה כבר 5 ימים למצוא מידע מהימן בנושאים השונים אבל פשוט אין מידע זמין לאזרחים מן המניין.
טכנית, המידע נמצא באתרי ממשלה. מעשית, זהו ידע מקצועי שאותו יש לרכוש בקורסים מקצועיים ואקדמיים.

ציטוט:
בקצרה:
1. האם יש חוק האוסר יבוא מוצרי אלקטרוניקה מסויימים או בכללי? (של שם מוכר, ללא שם מוכר, חברות שאין להם יבואן רשמי בארץ וכו') או שצריך למכשירים מסויימים אישורים ולמכשירים מסויימים לא. או שצריך לBrand מסויים ולאחר לא ?
תלוי במכשיר, ובייצרן ובייעוד. במילים אחרות: תלוי בסיווג המכס.
אתה ראשי לייבא כל דבר שהוא חוקי. אסור לך למכור זיופים, ואסור לך למכור העתקים מחשש להטעיית צרכנים.

ציטוט:
2. אם צריך אישורים - אילו אישורים אלו?
בקצרה: כל האישורים הנדרשים למוצר המיובא לפי דרישות המכס ביום הגעת המוצר לשטח המכס. על פי רוב, דרוש רשיון יבוא למוצר של משרד התמ"ת, ולפעמים מכון התקנים. לעיתים, יש צורך במוצרים נוספים.

ציטוט:
3. יבואן רשמי - לא אומר יבואן בלעדי. אבל מה לגבי יבואן בלעדי, הוא באמת בלעדי? כל החנויות שמוכרות את המוצרים האלו קונים אותם מאותו יבואן בלעדי? או שיבואן בלעדי זו דרך אחרת להגיד יבואן רשמי ?
יבוא בלעדי הוא הסכם בין היצואן (בחו"ל) לבין היבואן או הסוכן של היצואן, בארץ היבוא: ישראל. מטרת ההסכם: למנוע מלחמת מחירים בין יבואנים והבטחת רמת שירות אחידה ללקוח. למעט כלי רכב, החוק מתיר יבוא מקביל. בכל מקרה אין מדובר ביבוא אישי, כלומר יבוא של מספר מוגבל של פריטים.

ציטוט:
4. האם החוקים דומים גם לאביזרים לאותם מכשירים? (אוזניות, סוללות, כבלים, תיקים וכו')
תלוי באביזר.
ציטוט:
5. מה עם מדיה ריקה? disk on key וכו'.
באופן כללי: כן. באופן ספציפי, דיסק און קי... דורש בדיקה.

ציטוט:
ביגוד ואביזרי ביגוד:
(חגורות, תיקים, בגדים, נעליים, וכו')
מוצרי טכסטיל הוא הפריט היחיד שאינו דורש רשיון יבוא.
ציטוט:

1. אם ידוע מראש שהמוצרים הם העתק (replica) וזה מוצהר, האם זו עדיין עבירה על החוק (זכויות יוצרים וכו')
יש את הנושא של הטעיית צרכנים. עם ההעתק מטעה או שלא מטעה צרכנים... לפעמים זה מתברר רק בבית המשפט. אתה לא יכול למכור נעלי "מייק" בתור העתק "חוקי" של נעלי "נייק".

ציטוט:
מבחינתי, גם אם למפעל יש אישור לייצר מוצרים אלו כהעתק ?
אין כזה דבר "אישור" לייצר העתקים. אבל מפעל יכול לרכוש זיכיון מהיצרן המקורי, לייצר מוצרים מקורייים אצלו. לדוגמא: חברת טמפו רכשה זכיונות לייצור בירה קרלסברג וטובורג. אלו לא "העתקים" אלא בירה אורגינלית לכל דבר ועיניין.

ציטוט:

2. האם ליבוא של ביגוד מסוג זה צריך אישורים מוקדמים? או בכלל?
כן. אישור היצרן על הרכב המוצר לצרכי מכס, תעודת מקור הייצור. קבלת על רכש לחישוב מס קנייה.
ציטוט:
3. האם סחורה כזו יכולה להיות מוחרמת במכס?
כל סחורה יכולה להיות מוחרמת במכס עם יש בה עבירה על פקודות המכס. דוגמא: אסור לייבא מסוריה או איראן. אסור לייבא צעצועים רעילים. אסור לייבא סחורה עם שטר מטען מזוייף או שיקרי (כדי לחמוק מתשלומי מכס). אסור להבריח.

ציטוט:
שאלה כללית:
האם יש הבדל בבדיקת מכס כאשר סחורה מגיע דרך חברות ספציפיות כמו UPS, FEDEX וכו' ואם דרך אוניה או דרכים אחרות? (או שאני מתבלבל בכלל).
אין הבדל. זה שילוח אוירי, וזה שילוח ימי שניהם עוברים דרך המכס של מדינת ישראל.
אלא שדרך חברות כמו FedEx, UPS, DHL ואחרות יש לך הרבה פחות כאב ראש: אין לך צורך בעמילי מכס.

תהליך הייבוא הוא תהליך מורכב, מלא טפסים ושיקולים שקל להפסיד בו כסף רב ולכן כדאי שתתייעץ או שתעסיק יבואן מקצועי.
כמו כן, ישנם קורסים מקצועיים למקצועות היבוא והיצוא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:41

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר