לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2010, 05:35
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=AJ-47]האם התבור יכול..."

[QUOTE=ralf]אני מניח שעם כמה שינויים אפשר ליצור גירסת IAR לתבור, בדומה ל HK 416 ו MG-36 , אבל השאלה האם זה באמת נחוץ, והאם תבור IAR יכול להחליף את המקלע נגב.
אני לא חושב שניתן להפוך רובה BULLPUP לרובה אוטומטי בגלל מספר מגבלות:
1. קצב אש גבוה מאד כ-900 כדור לדקה.
2. מחסנית עם 30 כדורים בלבד.
לדעתי אני צריכים קצב אש של בין 400-500 כדור לדקה ומחסנית עגולה של 75-100 כדורים בדומה ל-RPK. בקצב האש של התבור, ומחסנית של 30 כדור, המחסנית תגמר ב-2 שניות.
הפתרון יכול להיות בדמותו של הגליל/גלילון. יתכן שצריך יהיה לבצע מספר שינויים ולאפשר רתיעה ארוכה יותר למכלול, על מנת להקטין את קצב האש, אבל זה ניתן לביצוע בגליל או בכל רובה אחר שאינו BULLPUP.

בצבא הגרמני לא ממש קיבלו את הרעיון של IAR שהוצע להם בדמות G-36 "משופר" , אבל בצבא האמריקאי דווקא כן התעניינו ברעיון הזה, ולפני כמה שבועות פורסם שהמרינס החליט לרכוש גירסת IAR של הרוס"ר HK-416
זה בהחלט נכון ולא ברור לי למה לא מחליפים את כל הרובים ל-HK-416

.[/QUOTE
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-01-2010, 01:06
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]אני מניח שעם כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
[QUOTE=ralf]
אני לא חושב שניתן להפוך רובה BULLPUP לרובה אוטומטי בגלל מספר מגבלות:
1. קצב אש גבוה מאד כ-900 כדור לדקה.
2. מחסנית עם 30 כדורים בלבד.
לדעתי אני צריכים קצב אש של בין 400-500 כדור לדקה ומחסנית עגולה של 75-100 כדורים בדומה ל-RPK. בקצב האש של התבור, ומחסנית של 30 כדור, המחסנית תגמר ב-2 שניות.
הפתרון יכול להיות בדמותו של הגליל/גלילון. יתכן שצריך יהיה לבצע מספר שינויים ולאפשר רתיעה ארוכה יותר למכלול, על מנת להקטין את קצב האש, אבל זה ניתן לביצוע בגליל או בכל רובה אחר שאינו BULLPUP.

.[/QUOTE

קצב אש גבוה זה דווקא יתרון לרובה IAR , ורובה מסוג זה, לא מחייב שימוש במחסנית "תוף" עם 75-100 כדורים, אפשר להשתמש במחסנית 30 כדורים רגילה..אני לא חושב שהמרינס מתכוון להשתמש במחסנית "תוף" עם הרובה האוטומטי HK-416 , אלה פשוט ישתמשו במחסנית רגילה.

ציטוט:
זה בהחלט נכון ולא ברור לי למה לא מחליפים את כל הרובים ל-HK-416

זה עניין דיי סבוך,שמעורב בו לא מעט פוליטיקה פנימית וקבוצות לחץ של חברות אמריקאיות שפועלים מאחורי הקלעים כדי לטרפד מהלך כזה (אל תשכח שחברת H&K אינה חברה אמריקאית), מדבור במכרז ענק והשקולים לא תמיד מקצועיים בלבד.

MG-36 (גירסת IAR של הרוס"ר G-36) בפעולה..כאמור הצבא הגרמני לא קבל את הרעיון הזה של רובה IAR
ישן 24-01-2010, 04:03
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "..."

[QUOTE=ralf][QUOTE=AJ-47]

קצב אש גבוה זה דווקא יתרון לרובה IAR , ורובה מסוג זה, לא מחייב שימוש במחסנית "תוף" עם 75-100 כדורים, אפשר להשתמש במחסנית 30 כדורים רגילה..אני לא חושב שהמרינס מתכוון להשתמש במחסנית "תוף" עם הרובה האוטומטי HK-416 , אלה פשוט ישתמשו במחסנית רגילה.
קצב אש גבוה 900 כדור לדקה ומחסנית 30 כדור יגמרו את המחסנית ב-2 שניות וזה בוודאי לא טוב. חסרון נוסף קשה לשלוט על הרובה בקצב אש כזה גבוה ובוודאי בתנועה מהירה.
המרינס אולי לא ישתמשו במחסנית תוף וזו בעיה שלהם, אבל הרובה הגרמני בהחלט משתמש בו

זה עניין דיי סבוך,שמעורב בו לא מעט פוליטיקה פנימית וקבוצות לחץ של חברות אמריקאיות שפועלים מאחורי הקלעים כדי לטרפד מהלך כזה (אל תשכח שחברת H&K אינה חברה אמריקאית), מדבור במכרז ענק והשקולים לא תמיד מקצועיים בלבד.
מה שהתכוונתי לומר שאני לא רואה את ההבדל בין ה-HK-416 הרגיל לבין הגרסה של ה-IAR

MG-36 (גירסת IAR של הרוס"ר G-36) בפעולה.
אני מקווה שראית את התוף של 100 או 150 כדור שהם משתמשים.

כאמור הצבא הגרמני לא קבל את הרעיון הזה של רובה IAR
[/QUOTE
]
ישן 19-01-2010, 16:00
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "אני מסכים איתך שהתבור לא..."

רתק ברמה הכיתתית? לטובת מה בדיוק?
אני לא מכיר דבר כזה, שיש בכיתה חוליית רתק. יש יכולת ליצור חיפוי לטובת תרגולת או טכניקה קרבית אבל לא רתק. מטרת החיפוי ובהתאמה יכולותיו שונות בתכלית ממטרת הרתק.
יכולת התקשורת של מ"כ עם המ"מ מוגבלת לעוצמת מיתרי הקול שלו (כי אין לו קשר). יכולת הקשב של המ"מ (שאינה מהגבוהות לאחר קרב התקדמות לאורך אי אלו קילומטרים) אינה מאפשרת לשלוט על 6 תרגולות במקביל (3 כיתות שכל אחת מהן רשאית לתמרן ולהתפצל כרצונה) + תמרוני מחלקות מקבילות וצרכי רמה ממונה. בהתאמה, המ"כ לא יכול לבחור להשמיט רתק (וגם אין לו את הכלים או ההכשרה לעשות כן) כיוון שהוא אינו מעורה בתמנ"צ. חמור מכך, בפעולות האלו הוא גורם לרעש רקע עבור המ"מ. כיתת רובאים אינה מסגרת שמתמרנת בצורה עצמאית (ולכן לא מוקצה לה קשר אליבא דה-תו"ל חי"ר). הייתי אף הולך רחוק יותר ואומר שמחלקה בקושי מסוגלת לבצע תמרון טכנו-טקטי עצמאי כראוי.
תרגולות בוודאי שכן, טכניקה קרבית כנראה שכן אבל תמרון טכנו טקטי עצמאי ללא תמיכה של מסגרות מקבילות ורמה ממונה? בקושי רב..
תן הסבר הגיוני מדוע כיתה נדרשת לתמרון עצמאי וכיצד הכשרה, תו"ל ואמצעים פותרים את סלט הפו"ש הקיים כיום ברמה המחלקתית ורק לאחר מכן תפנה לבחינת הצרכים הכיתתיים והתאמת האמצעים אליהם.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 19-01-2010 בשעה 16:02.
ישן 22-01-2010, 14:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Xenir שמתחילה ב "מה רע בנגב ? נתקע כל הזמן,..."

נתקע כל הזמן = טיפול אישי וחימושי לא נכון.
כנ"ל לגבי חול ומים - השתמשתי בכלים האלה מספיק זמן לראות אותם יורים עם שכבה של פודרבוץ.

לגבי כוונות, זה פשוט לא נכון. זה שאין להם פיקטני לא אומר שאי אפשר להשתמש בכוונות, ויש מספיק דוגמאות לכוונות שונות (לבד מציין לייזר). ב-90% מהמקרים הבעיה היא מקצועית - הכשרה לקוייה וחוסר נסיון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 22-01-2010, 15:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "זה לא נכון"

אני השתמשתי בכלים עד לא מזמן - אתה יודע, יש מילואים...
חלק מהמקלעים שקיבלנו היו בלאי של בא"חים - ולרוב הצלחנו להחזיר אותם לשמישות. העניין הוא פשוט, צריך מקלען מיומן שיודע לטפל בכלי כיאות וצריך נשק שיודע את העבודה.
נגב זה לא מאג שיכול לעמוד בהתעללות קשה ולהמשיך לירות, והוא גם לא רוס"ר שיורה כמות קטנה של תחמושת.

מעבר לזה, ההשוואה לרוס"ר היא קלוקלת למדי - העומס שהנגב נדרש לעמוד בו גבוה בהרבה. שלא לדבר על העובדה שרוב הרוס"רים הישנים כבר עברו החלפה של רוב המכלולים שלהם מספר פעמים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-01-2010, 04:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "זה מזכיר לי אשכול ישן שדיברנו..."

זה כי אתה אוטומטית מניח שהבעיה בכוח האש של הכיתה היא קליעית. זוהי הנחה שאני לא מסכים אליה.

ישן 25-01-2010, 04:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]זה כי אתה..."

הסיבה שהאמריקאים מחזיקים שניים (או שלושה) מקלעים קלים בכיתה היא הרצון שלהם לאחידות של החוליות.
אני לא חושב שזה חשוב ברמת הכיתה.
לטעמי חשובים יותר שני דברים אחרים:
1. קלות משקל.
2. גיוון ביכולת האש.

גם ככה צריך לסחוב הרבה ציוד, ויש צורך לחזק את כוח האש הנפיץ מבלי להוסיף משקל - רקטות קלות, מטולים וכו'.
מקלע נוסף, זה עוד גב שיורד מבחינת יכולת נשיאה.
מעבר לזה, עם יכולת האש המדוייקת כיום, אני מעדיף עוד טריג'יקון.

ישן 25-01-2010, 05:03
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הסיבה שהאמריקאים מחזיקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הסיבה שהאמריקאים מחזיקים שניים (או שלושה) מקלעים קלים בכיתה היא הרצון שלהם לאחידות של החוליות. אני לא חושב שזה חשוב ברמת הכיתה.
לטעמי חשובים יותר שני דברים אחרים: 1. קלות משקל. 2. גיוון ביכולת האש.
אני חושב שהמרינס בהחלט מסכימים בנושא "קלות המשקל" וזו אולי הסיבה ל-IAR שמי יודע אם יתבצע אי פעם עקב הבעיות בא'סטן. יש לי מחשבה שאשמח אם תעזור לי להבהיר אותה.
המרינס עובדים עם 3 חוליות של 4 חיילים בכל אחת, אני הייתי מעדיף 4 חוליות של 3 חיילים, כאשר 3 חוליות יהיו מתמרנות עם LMG ואילו החוליה הרביעית תהיה חוליה כבדה עם מקלע 7.62 מאג, צלף עם רובה MK-11 בקליבר 7.62 או אולי "0.338 ומשגר רימונים 40 מ"מ לטווח ארוך 800 מטר. עם ששה כדורים נראה כמו אקדח תופי גדול. אפשרות נוספת היא להשאיר את מבנה הכיתה כמו שהיא ולהפעיל שני חוליות מתמרנות והחוליה השלישית תהיה החוליה הכבדה.
אשר לעוצמת האש הנפיצה, האם כדאי לצרף שני אנשים לחוליה הרביעית שיסחבו מרגמה קלה (7 ק"ג) של 60 מ"מ לטווח של ק"מ, או לוותר על מרגמה בכיתה ולהעדיף את המרגמה הרגילה עם טווח של 4 ק"מ במחלקה.
אשמח לחוות דעתך.

גם ככה צריך לסחוב הרבה ציוד, ויש צורך לחזק את כוח האש הנפיץ מבלי להוסיף משקל - רקטות קלות, מטולים וכו'.
מקלע נוסף, זה עוד גב שיורד מבחינת יכולת נשיאה.
מעבר לזה, עם יכולת האש המדוייקת כיום, אני מעדיף עוד טריג'יקון.
ישן 25-01-2010, 05:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]הסיבה שהאמריקאים..."

זה מכביד יותר מדי על הכיתה.
כיתת סער צריכה להיות קלה (ז"א בעלת יכולת תמרון גבוהה), אחידת קליבר וקטלנית. כיתה לא צריכה להחזיק את האמצעים הכבדים, אלא הם צריכים להיות חבירים.
הסיבה היחידה שהאמריקאים עוסקים בזה היא שהם רוצים אחידות של מבנה הכיתה (בגלל הסיבות שציינתי קודם). אני חושב שהם לוקחים את זה קשה מדי.
golden path כבר אמר את זה - כיתה היא לא יחידת תמרון עצמאית. מחלקה - אולי. בהקשר הזה צריך למדוד את אופי הציוד.
אני לא הייתי מתחיל עם קלעים כבדים, מקלעים בינוניים ומשגרי נפיצים למיניהם מתחת לרמת המחלקה ובחלקם - ברמת הפלוגה.

ישן 25-01-2010, 19:28
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה מכביד יותר מדי על הכיתה...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
זה מכביד יותר מדי על הכיתה. כיתת סער צריכה להיות קלה (ז"א בעלת יכולת תמרון גבוהה), אחידת קליבר וקטלנית. כיתה לא צריכה להחזיק את האמצעים הכבדים, אלא הם צריכים להיות חבירים.
1. מסכים עם מה שכתבת ולכן לדעתי המקלע הכיתתי צריך להיות קל, עם תחמושת אחידה ותחליפית לקליעי הרובה. לכן LMG כדוגמת ה-ULTIMAX, RPK ועוד, עדיפים על מקלעי שרשרת. אם נגמרו הכדורים למקלע השרשרת נשארת עם מקל, ואילו במקלע מוזן מחסנית ניתן למלא את המחסנית מהכדורים של שאר אנשי הכיתה.

2. ראינו שאם מחברים לתבור M-203 מקבלים M-16 ארוך רק פי 100 יותר יקר . לעומת זאת, עם נתקין על התבור, לא מתחת לקנה, מטול 40 ממ של MATEL STORM נשאר עם אותו אורך רובה ועם אפשרות לטעון אותו ב-3 כדורים. התקנה דומה ראיתי ע"ג ה"שטייר" האוסטרי.
את כל מערך האופטיקה ניתן להתקין ע"ג המטול או מצדדיו.

3. לגבי המחלקה איך לדעתך צריך להיות המבנה, 3 כיתות חי"ר וכיתה כבדה, או 2 כיתות חי"ר וכיתה כבדה?

הסיבה היחידה שהאמריקאים עוסקים בזה היא שהם רוצים אחידות של מבנה הכיתה (בגלל הסיבות שציינתי קודם). אני חושב שהם לוקחים את זה קשה מדי.
golden path כבר אמר את זה - כיתה היא לא יחידת תמרון עצמאית. מחלקה - אולי. בהקשר הזה צריך למדוד את אופי הציוד. אני לא הייתי מתחיל עם קלעים כבדים, מקלעים בינוניים ומשגרי נפיצים למיניהם מתחת לרמת המחלקה ובחלקם - ברמת הפלוגה.
ישן 26-01-2010, 00:33

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]זה מכביד יותר..."

1. לא ברורה לי הלוגיקה של הצמדת המטול לנשק האישי מלכתחילה. לענ"ד, מעבר למטול בעיצוב דמוי רובה ציד pump-gun מאפשרת לעצב נשק עם צללית נמוכה, קצב אש אפקטיבי גבוה יותר מאשר מטול שמותקן על הקנה ומקל על יכולת הלחימה האישית של המטוליסט. הויתור שיעשה במקרה כזה הוא צמצום גמישות ההפעלה למטוליסט (בחירת תחמושות באמצע סדרת ירי וכדומה) והוספת משקל הנשק. אני מאמין שהויתור על גמישות ההפעלה שווה את עירנות המטוליסט. בדוגמא שלך, יצאנו קרחים מכאן ומכאן. עדיין המטול מוצמד לנשק האישי ומכביד עליו וגם איבדת את גמישות ההפעלה.
  2. יש סיבה למעבר מחולייה של 3 לוחמים לחולייה של 4 לוחמים. הנזק שנגרם ליכולת הלחימה של הפרט כתוצאה מאובדן העבודה בצמדים גדול מתועלת חולייה נוספת שבכל מקרה רק תחקה את פעולות המ"כ.
  3. מחלקות חי"ר מתוכננות לתמרון יעיל לטווחי מאות המטרים. לכן אני לא מוצא טעם להכביד על המחלקה בכלי נשק שמטפלים במטרות שמחוץ לטווח האחריות והתעניינות שלה. כיום הנשקים הקיימים עם אימון טוב מסוגלים לתת מענה הולם למטרות בקו ראייה ומוסתרות. סוגי כלי הנשק שאתה מכניס לרשמ"צ שלך בצורה כ"כ קלה ופשוטה הם כבדים, דורשים לוגיסטיקה ופוגעים ביכולת התמרון המחלקתית בצורה משמעותית. כל זאת כשהם מספקים פתרונות לטווחים לא רלוונטים. לכן הם קיימים בכיתה ייעודית פלוגתית המאומנת למטרה זו ומצויידת בהתאמה.
  4. מרגמה 60 מ"מ היא כלי נשק שמיועד להפעלה על היעד בלבד. אני לא מכיר פק"ל מרגמה ששוקל 7 ק"ג בלבד. אני מכיר פק"ל ששוקל לפחות 30-35 ק"ג. כמות התחמושת הנישאת + מרגמה משעבדת חולייה שלמה כשכל זאת רק כדי להביא בערך 30-40 פצמ"רים שמספיקים אולי לשתיים שלוש סדרות טובות.
  5. מה תקבל אם תוסיף לחוליית מרגמה 60 מ"מ שני צמדי מק"בים ומ"כ? כיתת רתק פלוגתית!
  6. משגר רימונים לטווח 800 מטרים? אתה מבין איזה רתע רימון כזה יעשה? תחמושת כזאת תבעט בו כ"כ חזק... צלף בריחי שוכב על הקרקע עם דורגלים, אופטיקה ונשק מעולים ומתכנן את היריה לפרטיה. הוא יורה במסגרת משטר נשימות ולאחר חישובי ותיקוני רוח, הפרשי גבהים וטווח עם תחמושת שטוחת מסלול על-קולית ועדיין כיום הוא יחשיב כדור ראשון במטרה ב-800 מטרים להצלחה ששווה להשוויץ בה. אתה מצפה מהמטוליסט להצליח לחטוף 3 בעיטות חזקות בעמידה / כריעה כשהוא מניף מפלצת עם כוונת זאבון (במקרה הטוב) עם תחמושת נחותה מבחינת בליסטיקה חיצונית בטווח שצלף מיומן בכדור בודד יחשיב כהצלחה?
  7. מה לנתונים שפורסמו על קצבי אש ולמציאות? אני חושב שגם אם מקלע קל מודרני אשכרה מגיע לקצבי אש כאלו (ואני בספק רב), כל מה שזה מעיד הוא שהמ"כ לא דפק מספיק כאפות לקסדה של המקלען שלו וריתוקים באימונים על בזבוז תחמושת ושחיקת קנים. מה שיותר מציאותי הוא שבקצבים כאלו תוך רבע דקה המקלען יחליף שרשיר, תוך חצי דקה הוא יחטוף צרחה מהמ"כ ותוך דקה יהיה לו מעצור / יגמרו לו הכדורים. סחב 30 ק"ג חצי לילה בשביל דקת הנאה ואח"כ להסתובב עם מקל רותח.. באמת מקצוענות אמיתית.. יותר סביר להניח שהסיבה להאצה התיאורטית בקצבי האש היא שבעת צרור של 3-4 כדורים, הנפ"מ שלו יהיה קטן ככל הניתן.

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 26-01-2010 בשעה 00:40.
ישן 26-01-2010, 02:53
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "[list=1] [*]לא ברורה לי..."

1. ישנו מטול חדש בקליבר 25 מ"מ שאמור להכנס לצבא האמריקאי בשנה הבאה ויש לו מחסנית של 4 כדורים. ישנם מטולים נוספים שהם בסגנון דומה. אבל זהו רובה/מטול נוסף כבד שהחייל נושא בנוסף לרובה האישי שלו. התקנת מטול של מטל סטורם על הרובה, לא מתחת לקנה, עם 3 כדורים בקנה, תשפר את יכולת הירי ע"י זה שאתה לא מתנתק מהמטרה לצורך טעינת הכדורים, ובנוסף למטול קצב אש גבוה מאד ונדמה לי שאתה יכול להכניס את כל 3 הכדורים עוד לפני שהרתע מהכדור הראשון מגיע לגוף.
2. מקבל, חוליה של 4 חיילים מתאים לי.
3. מחלקת חי"ר שמונה כ-50 איש במארינס יכולה לפעול בטווחים רחוקים וצריך לתת לה את עוצמת האש המתאימה. לא ברור לי איזה סוג נשק לא מתאים למחלקה, האם זה המאג, או רובה צלפים, או 40 מ"מ בסגנון שאתה הצעת, יחידה עצמאית, או אולי המרגמה הקלה, לא מבין. כלי הנשק שהצעתי יהיו בכיתה יעודיית במחלקה. אתה הצעת לשים אותם בפלוגה אני מוריד אותם למחלקה.
4. הבעיה הגדולה כפי שאנו רואים באפגניסטן, היא חוסר היכולת של רובי החי"ר לפגוע בחיילי הטליבן שמצויידים בחלקם ברובי צלפים, והם חיילים לא פחות טובים מהאמריקאים וקרוב לוודאי קלעים טובים יותר. על מנת לשפר את עוצמת האש של המרינס הם צריכים בנוסף למקלעי 7.62 מ"מ ולרובי צלפים, גם תחמושת נפיצה כגון:מרגמות 60 מ"מ ומטולי 40 מ"מ. מרגמת 60 מ"מ קלה אאל"ט זו המרגמה שמותקנת במרכבה ומשקלה לפי פירסומי סולתם 7 ק"ג. היכולת לירי עקיף של פגזים נפיצים יכולה לשבור את התקפות הטליבן, ולאפשר לכיתה/מחלקה לשפר עמדות.
6. אין קשר בין צלף שיורה בכינון ישיר ובין 40 מ"מ שיורה כדור נפיץ בירי עקיף. אני רוצה את שניהם.
7. קצבי האש שהזכרתי, 750-900 כדור לדקה, מתייחסים ליכולת של התבור לשמש כרובה אוטומטי. אין לי בעיה עם קצב אש של מקלע.
ישן 26-01-2010, 06:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[right] [/right] [right]1...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47

3. מחלקת חי"ר שמונה כ-50 איש במארינס יכולה לפעול בטווחים רחוקים וצריך לתת לה את עוצמת האש המתאימה. לא ברור לי איזה סוג נשק לא מתאים למחלקה, האם זה המאג, או רובה צלפים, או 40 מ"מ בסגנון שאתה הצעת, יחידה עצמאית, או אולי המרגמה הקלה, לא מבין. כלי הנשק שהצעתי יהיו בכיתה יעודיית במחלקה. אתה הצעת לשים אותם בפלוגה אני מוריד אותם למחלקה.
לא היא לא. טווח העסקה ממוצע של מחלקה כזו הוא 500 מטר וטווח ההתעניינות הוא 1000 במקרה הטוב. רוב"צ, מקל"ר או מרגמה אינם רלוונטים לכוח מתמרן ורק יכבידו על היכולת שלו לבצע תמרון.

4. הבעיה הגדולה כפי שאנו רואים באפגניסטן, היא חוסר היכולת של רובי החי"ר לפגוע בחיילי הטליבן שמצויידים בחלקם ברובי צלפים, והם חיילים לא פחות טובים מהאמריקאים וקרוב לוודאי קלעים טובים יותר. על מנת לשפר את עוצמת האש של המרינס הם צריכים בנוסף למקלעי 7.62 מ"מ ולרובי צלפים, גם תחמושת נפיצה כגון:מרגמות 60 מ"מ ומטולי 40 מ"מ. מרגמת 60 מ"מ קלה אאל"ט זו המרגמה שמותקנת במרכבה ומשקלה לפי פירסומי סולתם 7 ק"ג. היכולת לירי עקיף של פגזים נפיצים יכולה לשבור את התקפות הטליבן, ולאפשר לכיתה/מחלקה לשפר עמדות.

1. אין מרגמה במשקל 7 ק"ג. במרכבה אין בסיס לקנה ואתה לא משקלל את התחמושת.
2. לגבי חיילות ויכולת קליעה - אין לי מושג על סמך מה קבעת את זה, בהתחשב שבכל התנגשות הם סופגים הרבה יותר אבידות מהאמריקאים (או צבאות אחרים).
3. יש הבדל בין שילוב צלף, מקל"ר או מרגמה פר משימה ספציפית לבין שילובם בסד"כ. זה שיצאנו למארבים עם מקל"ר לא אומר עכשיו שכל מחלקה צריכה לסחוב שני מקל"רים...
4. לבסוף, אני חוזר על מה שאמרתי לכך כבר קודם - הדרך להתמודד עם צורת לחימה של ירי מנגד היא לא להפוך את הפטרול הבודד לעמוס מעבר לכל הגיון. אתה מזכיר לי את מפקד האוגדה בלבנון שהיתה תקופה שהוא דרש שנישא 2 זוגות של סנדלי חבלה בתנועה בלבנון, למקרה שנתקל במוקשים. יחד עם שאר הציוד שהיה בפק"ל, הגענו ל40 ק"ג לאדם עוד לפני מים ומזון...

7. קצבי האש שהזכרתי, 750-900 כדור לדקה, מתייחסים ליכולת של התבור לשמש כרובה אוטומטי. אין לי בעיה עם קצב אש של מקלע.

לגבי הטענות שלך לגבי המקלעים לעומת מקלעונים:
1. למקלעון יש מספיק תחמושת במחסנית ל 7-10 צרורות. המשמעות של זה היא שאין לו יכולת ליצור אש רציפה. למקלע משורשר - יש.
2. בשביל לגמור תחמושת למקלע, צריך הרבה מאמץ, התחמושת לא נגמרת כ"כ מהר.
3. היתרון הגדול של הנגב היא העובדה שבמידה ונגמרת התחמושת, אפשר להשתמש במחסניות - בנקודה הזו, יש לו יתרון על כל מקלעון כמקלע כיתתי.

ישן 26-01-2010, 17:26
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=AJ-47][right]..."

טווח העסקה של מחלקה צריך להיות 1,000 מטר וטווח התענינות בהתאם ליכולת התצפית.
טווחים של היתקלויות באפגניסטן:
According to British Army analyses only 25% of small-arms engagements in Afghanistan have been at less than 170 meters with more than half of fire-fights at over 300 meters, with the final quarter at 500-900m. The longer the distance, the more the 5.56 loses out.

תשובות:
1. לגבי המרגמה וטווחי הירי ראה בהמשך.

2. בזמן שהילדים האמריקאים משחקים במחשבים הטליבנים לומדים לירות. הם לא משווים למי יש יותר אבדות, טליבנים נהרגים אבל גם אמריקאים ולא מעט. הם כבר ניצחו את הרוסים אל תזלזל בהם, אנחנו לא ניצחנו את החיזבאלה.

3. לא הזכרתי את המלה מקל"ר, כל מה שאני רוצה הוא שלמחלקה תהיה יכולת לירות ל-800 מטר אש קליעית ונפיצה וכך אני בונה את הכוח ותרשה לי לפרט:
מבנה הכיתה:
3 חוליות של 4 לוחמים. בכל חוליה יהיו 1. מקלען עם "אולטימקס" (ראה קישור 1), 2. קלע עם תבור 21 , 3. שני חיילים עם תבור 21 ומטול 40 מ"מ של "מטל סטורם" מותקן עליו. (ראה קישור 2). סה"כ 12 לוחמים+חובש+פיקוד סה"כ 15 איש.

1. קישור למקלע קל "אולטימקס" שים לב ליכולת של היורה לשלוט על המקלע בירי אוטומטי בעמידה.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

2. קישור למטול 40 מ"מ של "מטל סטורם": תהנה מהתמונות ועם קצת תיכנון ניתן להתקין אותו ע"ג התבור מעל הקנה.
http://www.metalstorm.com/component...d,1/Itemid,164/

מה שתיארתי זו כיתת חי"ר קלה עם עוצמת אש מתאימה ויכולת תמרון כפי שהצעת.

מבנה המחלקה:
במחלקה יהיו 2-3 כיתות חי"ר כפי שכתבתי למעלה וכיתה מסייעת.
מבנה הכיתה המסייעת: 2 חוליות מקלעים ו-2 חוליות מרגמה.
חוליית מקלעים:
בכל חוליה 4 לוחמים: מאגיסט 2 לוחמים, קלע 7.62 מ"מ מ-110 (ראה קישור 3) ומטול עצמאי 40 מ"מ (ראה קישור 4)
3. קישור לרובה מ-110 ומשפחתו הענפה:
http://www.knightarmco.com/images/sr25.html

4. קישור למטול 40 מ"מ עם 6 כדורים.
http://videos.howstuffworks.com/dis...enade-video.htm

חוליית מרגמה:
בכל חולייה 3 לוחמים ומרגמת 60 מ"מ קלה במשקל של 7.0 ק"ג ללא פצמ"רים. טווח 1,000 עד 1,600 מטר בהתאם לדגם.
5. קישור למרגמה:
http://www.soltam.com/?CategoryID=210&ArticleID=115

למחלקה זו עוצמת אש רבה לטווחים של עד 1,000 מטר ויכולת הפעלת הכח היא מיידית ע"י המ"מ.
הכיתה המסייעת תנוע יותר לאט זה נכון, אבל היא צריכה לעמוד בנקודה מסויימת ולחפות על שאר המחלקה כאשר היא מדלגת ומקטינה טווח לאוייב. בנקודה מסויימת המחלקה תחפה ותאפשר לכיתה המסייעת לדלג למקום אחר.
בלי עוצמת אש של המחלקה הכיתה הכי קלה לא תזוז.
לא מקבל את מה שכתבת בנושא מקלע/מקלעון. למקלע הקל ULTIMAX יש את כל היתרונות שאתה יכול לקבל ממקלע משורשר וללא החסרונות שלו.
ישן 26-01-2010, 22:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[right] [/right] ..."

התחלתי להגיב לך, וגיליתי שאתה מתעלם מכל ההערות שנתנו לך.
פשוט מאוד - אתה טועה תו"לית (וגם העירו לך על זה) ולכן המחלקה שאתה מדמיין היא לא רק בלתי אפשרית לשליטה היא גם לא יחידה שיכולה לבצע תמרון.

ישן 26-01-2010, 10:10

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[right] [/right] [right]1...."

1. על מה אתה מדבר, על XM-25? כשנראה את הצעצוע הזה נכנס ללחימה וצובר קצת ניסיון אז נדבר עליו. בנתיים זאת תוכנית נשק שכבר רצה למעלה ב-15 שנים בתצורה כזו או אחרת ועדיין כסף נשפך על כלי פרובלמטי. בתיאורייה, מדובר על חלום של כל מטוליסט. במציאות, זה כלי שמן וכבד עם אלקטרוניקה ששואבת אנרגיה יקרה כשיעילותו מוטלת בספק. לא סתם החברה עברה מקוטר של 20 מ"מ ל-25 מ"מ ואני עדיין בספק אם הרסס המיוצר יוכל לחדור את השכפ"צ הבסיסי ביותר שיש (שכפ"צ חתולות). פעם הבאה שייצא לך להיות במטווח רימונים, תציב 5 דמויות קרטון בעמידה במרחקים שונים מהחבית, תזרוק 40 רימונים על המטרה ותבדוק פגיעות. מניסיון, אתה תגלה שבטווחים שעולים על מטר או שניים, עיקר הנזק נעשה ע"י רסיסי אבנים ומתכת ולא ע"י הרסס של הרימון. תשים על המטרות שכפ"צ וקסדה, תעביר אותם למצב כריעה / שכיבה ותגלה עד כמה המצב עגום. לענ"ד, מערכת דמויית XM-25 יכולה לפתור הרבה מבעיות הפצמ"ט אבל המורכבות הטכנולוגית שלה, דרישות המשקל ומוגבלות ההפעלה לא יהפכו את פצמ"טי 40 מ"מ למרגמה 52 מ"מ מודרנית.
  2. בעלות וזמן סבירים, אפשר לתכנן מטול עצמאי Pump-gun שמותקנת עליו כוונת טובה עם טווח אפקטיבי גבוה משל M-203, קצב אש מהיר יותר, צללית קטנה ורמת לחימה אישית טובה יותר. כל זאת כשהמטול העצמאי משתמש בתחמושת שכבר קיימת במלאי ופוטר אותנו מהצרעת הזאת שנקראת תבור עם מטול.
  3. ירי אפקטיבי לטווח של 800 מטרים לא סביר שיתבצע במתווה של מטול מותקן על הנשק. רמת הדיוק של בן אדם בכריעה או עמידה נמוכה, אורך קנה המטול קצר מדי, עוצמת ההדף גדולה מדי, יכולת האדם לאתר ולכוון על מטרות בטווחים כאלו נמוכה מדי ועוד ועוד.. הבאתי את דוגמת הצלף כדי להמחיש לך עד כמה ירי לטווחים כאלו מחייב התחשבות בגורמים סביבתיים ואישיים. לענ"ד, הצעתך לא ישימה אלא אם תאמץ מבנה תחמושת אחר או מבנה נשק אחר.
  4. לי ברור שנשק שאי אפשר לרוץ איתו על הגב (עדיף כשהוא מוחזק בידי הלוחם) למרחק של 5 ק"מ עם תחמושת ותוך פחות מדקה לייצב נשימה ולהיות מוכן לירי אינו מתאים למחלקה מתמרנת. גם ככה מקלענים מתקשים לעיתים לעמוד בקצבי הריצה של שאר המחלקה (ולכן יש מקלען 2 שמסייע בסחיבת תחמושת)
אתה חוזר לתבנית לחימה מאוד מסויימת כשמחלקת חי"ר אינה צריכה לקבל על עצמה מגבלות אלו. מהירות התמרון ויעילותו הם הגורמים שמכריעים קרבות בצורה הרבה יותר אפקטיבית מאשר יכולת יצירת אש למרחקים לא רלוונטיים.
היכולת לרוץ מהר היא לחם חוקו של לוחם חי"ר והגנתו היחידה.

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 26-01-2010 בשעה 10:15.
ישן 26-01-2010, 20:04

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "כמה צעצועים כדבריך לשיקולך...."

המחלקה שתיארת בתגובה שלך לביטיס היא אולי מחלקת חרמ"ש. אין שם שום לוחם שהפק"ל שהעמסת עליו שוקל פחות מ-10 ק"ג ועדיין לא ספרתי את ענייני הלוגיסטיקה. התעלמת לחלוטין מהצורך לשאת ציוד מחייה מינימלי אצל הלוחמים. (זה בהתעלם מענייני אבטחה למיניהם, זוטות שכאלו).
שים לב:
  1. ציוד טקסטיל מינימאלי ל-48 שעות + עזרה ראשונה = לפחות 3 ק"ג
  2. מים ל-48 שעות = לפחות 7 ליטרים ללוחם
  3. אוכל ל-48 שעות = 2 ק"ג
  4. ציוד מיגון בסיסי = 3 ק"ג
  5. נשק אישי + תחמושת = 8 ק"ג
הרשימה הנ"ל מביאה אותך ל-23 ק"ג מינימום. עכשיו תחליף את הנשק האישי / תעמיס פק"ל ותקבל מחלקה שכל אחד ממנה נושא ציוד לחימה הכרחי ל-48 שעות במשקל מוערך מינימלי של 30-35 ק"ג.
קח תיק לאו מודרני, תעמיס עליו אבנים במשקל 30 ק"ג ותשפצר אותו איך שבא לך. לך 30 ק"מ ברצף, תגיע לעמק ותתחיל לרוץ לפסגת הגבעה הקרובה. אחרי כל דיבורי גבוהה גבוהה על הצורך בכח אש, כיתות קלות למול כיתה כבדה, תמרון, חיפוי ושאר ירקות אני עדיין יכול להבטיח לך שאחרי ההסתערות הראשונה אתה תראה כוכבים כתוצאה מחוסר בחמצן. (או כמאמר לוחם אמריקאי שפעם פגשתי: And if you don't see stars, your mother will see stars and stripes). מחלקת חי"ר קל שונה בצרכים ויכולות שלה ממחלקת חירמ"כ ששונה ממחלקת חרמ"ש. אלו עולמות שונים בתכלית עם צרכים ויכולות שונים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:58

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר