לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2010, 23:00
צלמית המשתמש של MatiM
  משתמש זכר MatiM MatiM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.06
שלח הודעה דרך MSN אל MatiM
מבולבל הקרסת מחשבים בעזרת ping פשוט?

היום דיברתי עם חבר על "פירצות אבטחה" באתרים וכו' (כמתכנת אני משתדל לחסום אותם, אז הסברתי לו איך זה עובד).

על הדרך הגענו ל"התקפת שרתים" ומשם לpingים שעושים כדי לבדוק אם שרת זמין. (לפי איפי.)

חבר שלי הריץ מספר בדיקות לאיפי של המחשב שלי, וראינו את הזמן שלוקח לזה (מילי-שניות) וכו'...

ואז חבר שלי ניסה לשלוח package גדול מהצפוי (50000) ולהפתעתי...האינטרנט קרס לגמרי (אני יודע כי לאחר מכן השתנה לי האיפי).

השאלה שלי - בכזאת קלות אפשר להקריס רשת אינטרנט של כל מחשב?
אם יש לי איפי, אפשר לגרום לאינטרנט פשוט להפסיק להגיב?
[אני לא מדברים על שרתי אחסון שבהם יש לוגים ואפשר לדעת מי התוקף - אלא מחשבים אישיים שבהם אפילו לא מקבלים יידוע שנשלחו pingים].

* הערה: אין לי כל מטרה לתקוף מחשבים - אלא רק ללמוד לידע כללי !

תודה על העזרה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2010, 07:38
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MatiM שמתחילה ב "הקרסת מחשבים בעזרת ping פשוט?"

אולי הראוטר לא הכי איכותי ולכן צריך "לרוקן לו את הבאפר" פעם בשבוע (=להוציא מהחשמל לחצי דקה)...

אגב, טיפ כללי ופרטני:
כשהיתה תקופה של בעיות רשת אצלי ורציתי לבודד את הבעיה וגם לדעת מה התדירות שלה נעזרתי בלוג שינויי ה-ip... אני לא יודע אם הוא נגיש בקלות בכל ראוטר, אבל מאחר ואצלי הוא לא היה זמין אז נעזרתי בתוכנה כמו של השירות DynDNS, ושם קיבלתי (בין היתר) לוג של שינויי ה-IP... זה פשוט טוב לתעד את זה ואז להאשים את הספק/חברת התשתית. מי יודע, אולי המודם שלך מיושן ועושה בעיות? לי זה עזר (הוט החליפו וזה פתר הכל)

אבל השאלה היא אם זה מפריע לך לשבור שיאים בכדורסל של פרש?

בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י overclock בתאריך 19-01-2010 בשעה 07:44.
ישן 19-01-2010, 19:50
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי MatiM שמתחילה ב "הגבת בצורה שלפיה, יש בעיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MatiM
או שהגבת כך במטרה להסביר - שדבר כזה (ששולחים פינג ממחשב אחר למחשב שלי, והאינטרנט קורס) - לא צריך לקרות?

אני מגיב על פינגים לא אגרסיביים (רק עכשיו ראיתי את הערך של 50000 ואני לא יודע אם זה מוגזם או לא...)...
בראוטר ממש ישן שהיה לי האינטרנט היה לפעמים קורס משטויות שונות. אבל הוא היה קורס מהם רק אחרי פעולה רצופה של שבועיים ויותר... אז שמעתי מחברים שמידי פעם צריך לנתק את הראוטר כדי לנקות לו את הבאפר...

זה כבר לא קורה לי כיום (ראוטר אחר, אעפ"י שהוא הכי פשוט שיש היום בשוק) אז אני לא יודע עד כמה זה רלוונטי להיום.

To sum up:
אם הפינג לא אגרסיבי אז לא היה צריך להיות קריסה... כדי לדעת את זה חפש בגוגל...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MatiM
ואיך קשור הכדורסל לכל העסק?

סתם עצבים על זה שאני זוכר שיש לך בכדורסל של פרש שיא גבוהה...

ישן 19-01-2010, 23:19
  hack2003 hack2003 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MatiM שמתחילה ב "ואם בכל זאת נתייחס לפינגים..."

אני אתן הסבר קצר ואת השאר תעזר בדבר שנקרא מוח וחוץ ממנו גוגל יתן לך את כל התשובות.
העניין הוא כזה.
אינטרנט זה לא מישהו שאפשר להתייחס אליו!
אינטרנט זאת רשת תקשורת ענקית שמורכבת מכבלים ומכשירי קצה שמנהלים\משתמשים ברשת הזאת.
במקרה שלך אתה משתמש קצה כל שהוא שגולש באינטרנט.
יש לך מכשיר שמחבר את המחשב שלך לרשת האינטרנט בדרך כל שהיא.
מכיוון שרשת האינטרנט היא כבלים ומכשירים שונים רוב ה"קריסות" נוגעות למשתמשי קצה של רשת הכבלים וציוד התקשורת.
בתוך רשת האינטרנט פשוט עוברות חבילות מידע.
כל מכשיר שיש לו רגל ברשת האינטרנט הוא עצמאי.

לאחר כל הבילבולידה!
אם הנתב\ציוד התקשורת שברשותך לא בנוי בצורה הנכונה או שיש בו פאשלות תכנון יכול להווצר מצב שהודעת ECHO\PING תגרום לו להנעל\להפסיק לתפקד זמנית או שליותר מכך.
ישנה התקפה ברשת האינטרנט שנקראת PING OF DEATH שעושה בערך את מה שאתה תיארת שעשיתם.
יש עוד התקפה דומה שנקראת DOS או במקרים אחרים DDOS.
הרעיון בסופו של דבר הוא דומה מאד ואכן אם הציוד שברשותך איננו בנוי נכונה הוא עלול אפילו להנזק מהתקפות שונות.
זהו.
פרצות אבטחה זה לא דבר חדש ואם היית מחפש בגוגל קצת היית מוצא על זה לא מעט חומר שהיה עונה לך בצורה מפורטת על איך כמה למה איך וכו' בנושא הזה.
במידה ותרצה לשמוע עוד בנושא JUST NAME IT! או שתריץ חיפוש בגוגל :
מה שבא לך.

ישן 30-01-2010, 23:14
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MatiM שמתחילה ב "אם לא היה לי מוח, לא הייתי..."

אני חושב שאפשר לצאת מנקודת הנחה שאם זה הצליח לגרום לראוטר שלך לקרוס, זה יצליח לגרום גם לראוטרים אחרים.

מן הסתם שרתים עומדים מאחורי ראוטרים הרבה יותר איכותיים ובגלל זה המצב הרבה יותר מסובך, אבל למשתמש הפשוט עם כל החרא שמוכרים, זה אפשרי.
אפשר לקרוא לזה פריצת אבטחה, וכמו שכתבו קודם, יש התקפות דומות על שרתים אחרים (למשל וירוס שמשתלט על הרבה מאוד מחשבים ולא עושה כלום, עד שהיוצר של הוירוס נותן לכולם פקודה, ואז כל המחשבים בבת-אחת יוצרים עומס על השרת)

אפשר גם להימנע מזה (לפחות מהקטע של Ping). אם הזכרון שלי נכון, אם תתן לפרש פינג בגודל לא סטנדרטי זה לא יעבוד כי השרת לא עונה על פינגים בגודל כזה.
אפשר גם בכללי לא לענות ל- Ping בכלל.

ישן 07-02-2010, 06:43
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hack2003 שמתחילה ב "קצת מאוחר אבל לרוב שמים שרתים..."

לפני הרבה הרבה שנים היה באג במערכות הפעלה שלא ידע "לאכול" פינג בגודל לא שגרתי - פשוט משום שהמתכננים לא ציפו שיהיה דבר כזה [פעם הרשת הייתה מקום נחמד...] - קראו לזה Ping of Death. מאז מערכות ההפעלה שונו כך שידעו להתמודד עם דברים כאלה, ואני לא מכיר בעייה כזו היום. הייתה בעייה דומה בעבר שאיפשרה לגרום למחשבי חלונות לקרוס עם מסך כחול, וכונתה בלשון העם "Nuke" (והתוכנה שגרמה לכך מחלונות נקראה WinNuke). כמו כן היו שלל תוכנות נודיניקיות במיוחד שגרמו לבעיות דומות: Smurf, Land, Boink, Teardrop ועוד "רבות וטובות" - כולן ניצלו באגים במימוש הסטנדרטים.

כעקרון, בהעדר באגים מצד המחשב המקבל (ואין הבדל אם זה מחשב PC או ראוטר של סיסקו או פיירוול של צ'קפויינט או מכשיר של F5 או כל דבר אחר כזה - כולם בסופו של דבר מחשב שמריץ תוכנה או חומרה ייעודית שמשולבת בה לוגיקה תכנותית), שום דבר לא אמור להיות מסוגל להפיל מחשב על ידי היותו חריג. הדרך היחידה להפיל ציוד שאין בו באגים, היא להעמיס עליו מעבר ליכולת החישובית שלו - וזה לא משנה איך. כשרוצים לעשות את זה בכוונה, נוהגים למצוא את העקב אכילס של המכשיר המסויים (כלומר - איזו פעולה דורשת אצלו הכי הרבה עבודה מהמשאב המוגבל ביותר שלו) - ומנסים לעשות אותה כמה שיותר.

דוגמא קלאסית היא התוכנה eMule ונתבים ביתיים סטנדרטיים. התוכנה הנ"ל פותחת כמות מטורפת של חיבורים, הרבה מעבר לגודל טבלת ה NAT של ראוטר ביתי ממוצע. כיוון שטבלת NAT חייבת לעבוד באלגוריתם מסוג LRU או דומה לו, התוצאה היא שמי שמנסה הכי הרבה חיבורים, יזכה להכי הרבה חיבורים מוצלחים, ומי שלא, פשוט יזכה לכך שעד שהוא כבר מצליח לעשות חיבור, החיבור שלו עף מהטבלה (ולכן הופך ללא קיים מבחינת הנתב, ולכן לא בר ניתוב), והתוצאה היא ש"האינטרנט לא עובד/זז", אפילו שרוחב הפס לא נוצל לחלוטין.

גם סיסקו סובלת (מנסיוני לפחות) קשות מבעיות מסוג זה - יש לה ראוטרים חזקים מאוד - אבל לא בכסף שרוב האנשים יכולים להוציא (עשרות/מאות אלפי דולרים). כל הציוד שלהם ברמת מחיר סבירה פשוט לא יכול לעמוד בעומסים רציניים... איכשהוא... התעשייה מקבלת את זה ("הסוויצ' זורק פריימים?" "לא קנית סוויצ' חזק מספיק" - איכשהוא יש לי הרגשה שאם סוויצ' של 3com היה מעז "להתנהג" כך כבר היו מכריזים עליו כ"דפוק"...)

לחלופין אפשר למנוע יכולת לעבוד גם אם הציוד שלך מספיק חזק - וזאת פשוט משום שרוחב פס הוא משאב מוגבל - ואם אתה מצליח למלא אותו בזבל שדוחף "מספיק חזק", לא יישאר מקום לתעבורה לגיטימית. זו הסיבה שהומצאו התקפות ה "Denial-of-Service" לכתחילה, ואחרי שספקים התחילו להגן מפני התקפות ממקורות בודדים, הומצאו התקפות ה "Distributed Denial-of-Service" אשר מבזרות את ההתקפה להרבה מקומות, שכל אחד מהם שולח קצת תעבורה שיכולה להיות לגיטימית מצד המתבונן - אבל מצד המקבל, שורפת את כל משאביו (בין אם הם רוחב פס, מעבד, זיכרון וכו').

עד כאן שיעורנו להיום

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר