לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2010, 02:47
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
שאלה בנוגע לחברת ביטוח, פרטים בתוכן.

האם חברת ביטוח, שנותנת פוליסה המחייבת הצהרת בריאות מלאה, אישרה פוליסה כזאת בלי אישור שכזה והדבר לא מחייב אותם לפי פסקי דין קודמים לשלם במקרה של תאונה. עקב חוסר בהצהרת בריאות, לפי פסק דין של בית משפט.

לפי פסקי דין קודמים אנשים שלא נתנו להם הצהרת בריאות וקרה להם משהו, הביטוח זוכה על ידי בית המשפט משלם פיצויים במקרה של תאונה לאותם אנשים. מדובר בחברה ביטוח גדולה בארץ. (לא אציין את שם החברה)

מצד אחד הכי פשוט לבטל את הביטוח וזהו, אך הם גבו כסף בלי לשלוח דרישה להצהרת בריאות מלאה כנדרש מהם בסוג הביטוח הזה. האם אני זכאי לקבל את הכסף הזה חזרה מהחברת ביטוח בעת ביטול הביטוחח אצלם?
לפי פסקי דין קודמים אין לי בפועל ביטוח אצלם, למרות שהביטוח קיבל "אישור" אצלם.
לא מדובר בהרבה כסף פחות ממאה ש"ח, אך זה עיקרון השירות ולכן אני שואל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-01-2010, 18:35

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עו"ד אחד שמתחילה ב "באמת שהתאמצתי אבל בשל חוסר בסימני פיסוק לא הצלחתי להבין."

הבעיה היא חוסר בהצהרת בריאות, דבר המאפשר לביטוח עצמו להתחמק מתשלום בעת תאונה למבוטח בעל הביטוח , אך הביטוח אישר את הפוליסה בלי הצהרת בריאות ולקח כבר כסף.

בדקתי בגוגל והיו נגד אותה חברת ביטוח הרבה תביעות עקב חוסר בהצהרת בריאות ובית המשפט פסק לטובת חברת הביטוח בכל המקרים בהם לא הייתה הצהרה של בריאות ולכן אני הולך לבטל את הפוליסה ולעשות אותה אצל חברת אחרת.

זאת פוליסה של ביטוח סעודי מורחב למקרה של תאונה או מחלות שונות, המחייבת הצהרה על מצב הבריאות חתומה על ידי רופא , מי שכן נתן הצהרה כזאת זכאי לקבל כספים במקרה של תאונה או מחלה.

השאלה האם אני זכאי להחזרים על התשלומים, שהם גבו ממני בלי לקחת הצהרה של בריאות?
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 21-01-2010, 00:37
  משתמש זכר עו"ד אחד עו"ד אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.08
אני אנסה לתת לך תשובה כללית ועקרונית
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "הבעיה היא חוסר בהצהרת בריאות,..."

ביטוחי חיים הם תחום די מורכב אבל החוק מסדיר בצורה די מפורשת ומפורטת מה עושים במקרים של חוזה ביטוח בכלל (אתה יכול להציץ על חוק חוזה ביטוח. הוא מאוד מעניין, קליל ונחמד).
מכל מקום, לטעמי ועל סמך ידיעה חלקית ושטחית של הנתונים, אני סבור שאתה זכאי להשבה מלאה של כל הכספים ששולמו.
אם חברת הביטוח התנתה שהמו"מ ביניכם ישתכלל לכדי חוזה מחייב רק עם קבלת הצהרת בריאות, הרי שמשזו לא הגיעה אליהם - לא נוצר חוזה ביניכם ואתה זכאי לקבל את כל כספך חזרה!
מצד שני אם בינך לבין החברה הייתה עסקה מוגמרת ורק כניסתו של הכיסוי הביטוחי לתוקף הותנתה בהמצאת ההצהרה, אזי מדובר בסיטואציה שונה בתכלית. אע"פ כן, יכול מאוד להיות שגם במצב כזה אתה זכאי לקבל חזרה את כספך ולמקרים כאלה אגב החוק מתייחס גם מתייחס!!!
ניסיתי להעתיק לכאן טבלה שממחישה את העניין אבל לא מצליח לי.

מכל מקום - דרוש את כספך בתוקף מחברת הביטוח! אתה מוזמן לעדכן אותי פה בהתפתחויות. אע"פ שלא מדובר בסכום גדול - אני לא מחבב את הגופים האלה וכעניין שבעקרון - אשמח לתת כתף. מקווה שלא תזדקק לה (-:
בהצלחה.
ישן 29-01-2010, 19:57

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עו"ד אחד שמתחילה ב "אני אנסה לתת לך תשובה כללית ועקרונית"

עידכון מצב, אחרי הקלטות של השיחות עם החברת ביטוח והנציגת מכירות. סוף סוף מצאו את החוזה אחרי שבוע וחצי ואחרי שביקשתי לבטל את החוזה. הועברתי למחלקת הניתוקים והם לא חזרו אליי עד עכשיו. אני משלם להם דרך הוראות קבע בבנק. האם יש באפשרותי לבטל אותה בצורה חוקית במקרה והם לא חוזרים אליי אחרי מספר ימי עבודה מסויים ובלי לקבל תביעה על ביטול הבסכם באופן חד צדדי? ממתין לתשובך.

לשם השוואה, יש לי ביום א ראיון עבודה והמקום עבודה הזה ביקש הצהרת בריאות מלאה בניגוד לאותה חברת ביטוח.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:57

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר