לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2010, 10:38
  matansharon matansharon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.10
שאלה לגבי מכינת הטכניון - לימודי אדריכלות

ברשותי תעודת בגרות לא ממש טובה ולכן אני צריך לשפר 4 בגרויות + פסיכומטרי 610 כדי להתקבל לטכניון.
אבל יש לי גם אופציה לעשות את המכינה שגם היא ממש לא קלה .
מה לעשות?
להתחיל לשפר את הבגרויות (ספרות היסטוריה ועוד כמה מקצועות הומנים..) וגם את הפסיכומטרי, או ללכת למכינה.
עכשיו במכינה צריכים לעשות 5 פיזיקה 5 מתמטייקה 5 אנגלית ו2 מדעי המחשב, אם אנגלית ומדעי המחשב לא יהיה לי בעיה. אבל אם פיזקה5 ומתמטקיה 5 אני פשוט לא יודע בגלל שלא ניסיתי אף פעם.
רציתי לשאול אולי מישהו שעשה את המקצועת הללו או אפילו הרבה יותר טוב ומישהו שעשה את המכינה בטכניון.. צריך להיות רוסי כדי לעשות את זה? (תקחו את זה בתור מחמאה) או שזה אפרי בגלל שהמורים שם ממש טובים או שפשוט אם יש לך את המוטיבציה הנכונה ואתה מוכן ללמוד כל היום אז זה אפשרי.
תודה רבה רבה לכל העוזרים.
ושאלה נוספת:
אם ונגיד והחלטתי ללכת על המכינה, זה בכלל משתלם מבחינת החומר? כלומר אני יעשה 5 מתמטיקה ו5 פיזיקה, יהי לי בזה אחרי זה שימוש בתואר או שממש ממש לא? זה יתן לי קצת פור או פשוט בזבוז זמן?
ושוב תודה רבה

נערך לאחרונה ע"י matansharon בתאריך 26-01-2010 בשעה 10:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2010, 19:18
  Asus Asus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "חלק מהמרצים במכינה מלמדים..."

לגבי המחירים ומה לבחור תעשה את השיקולים לבד.
כאחד שעשה את המכינה שם אני יכול להגיד לך כמה דברים:

הרמה שם היא קצת מעבר לרמה של הבגרויות ואתה יכול לעשות שם את המכינה ולגשת לבגרויות (בנוסף למבחני הגמר של המכינה).. הבגרויות פתאום יראו לך לא כל כך קשות כך שגם אם הציונים שלך בתעודת מכינה לא יהיו בשמיים יהיו לך את ציוני הבגרויות המשופרים שלך בפיזיקה,אנגלית ומתמטיקה.. (אלא אם כן זה השתנה לאחרונה לא למדו שם מדעי המחשב - לפחות לא כשאני למדתי אלא למדו כתיבה מדעית) וכף תוכל לבחור את התעודה היותר טובה מכינה\בגרויות ועל פיה לנסות להתקבל.

בנוסף יש שם מלגות לחלק מהאשנים..

יש לאנשים נטייה להגיד שאם אתה עושה את המכינה אז כל סימסטר א' או אולי אפילו ב' כבר בכיס שלך, אז שכח מזה.. זה אולי יעזור לך כבסיס אבל לא יותר מדי.. בכל מקרה אם הידע שלך במקצועות המדעים הוא לא משהו אז זה יכול לעזור לך.

ועוד משהו קטן.. אולי זה רק אני אבל אם אתה כבר משקיע זמן וכסף אז נראה לי עדיף לשפר מקצועות כמו מתמטיקה\פיזיקה\אנגלית מאשר היסטוריה,ספרות ושאר הירקות.. מה גם שכל נקודה במקצועות האלה שווה המון נקודות של המקצועות הנכללים בקטגוריה של שאר הירקות.. :>
ישן 01-02-2010, 21:05
  fatsrir fatsrir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "אז מה המסקנות? מעניין כי..."

בתור מישהו שעבר את הגיהנום הזה המכונה בחביבות: "מכינת הטכניון", אני יכול להגיד לך כמה דברים, נתחיל בדברים הפחות טובים:
1)היא מלחיצה יותר מסמסטר לתואר, כיוון שאתה לומד 7 שעות (מלאות, לא אקדמיות) יותר בשבוע מסטודנט רגיל, סטודנט רגיל לומד בערך 30-25 שעות שבועיות, וסטודנט מכינת הטכניון לומד (בלי שיעורי בית) 37 שעות שבועיות, כלומר ראשון עד חמישי מ8 וחצי בבוקר עד 4 אחר הצהריים, יש חלונות פה ושם לעיתים רחוקות ומתחילים ביום ראשון ב10 וחצי, ואם אתה מוציא פטור באנגלית אז מתפנות לך 3 שעות שבועיות, אבל טוחנים לך את החיים.
2)ב9 חודשים אתה לומד חומר של 3 שנים בתיכון בפיזיקה מתמטיקה ואנגלית ברמה פי כמה יותר גבוהה.
3)זה נותן בסיס טוב, והרגלי למידה נכונים וטובים, אבל לא עוזר בסמסטרים הראשונים בטכניון מבחינת ידע מתמטי גבוה יותר מאחרים, כי זה עדיין פיזיקה תיכונית ומתמטיקה תיכונית.

לדברים הטובים:1) המורים הכי טובים שתוכל לבקש אי פעם, אין להם את הפוליטיקה של הטכניון, אבל יש להם את הידע הגבוה על מנת ללמד אותך בצורה מצוינת, היה לי את המורה הכי טוב למתמטיקה שאפשר (ליאון כבוד!), הוא מלמד במכינה מאז שהיא נפתחה לפני 40 ומשהו שנים, לא תוכל לבקש מורה יותר טוב. והאחרים לא פחות טובים ממנו!
2)לא מלמדים מדעי המחשב, אני לא יודע מאיפה הגעת למידע הזה. לומדים כתיבה מדעית שזה כמו "חיבור" בתיכון.
3)אם תעשה את המכינה ותוציא מעל 70 בפיזיקה, לא תצטרך לעשות את קורסי ההכנה בפיזיקה ואת בחינות הסיווג (חובה למקצועות ההנדסה).
4)נותנים לך הרגלי למידה מצוינים, אני הייתי סופר עצלן בתיכון והסכם שלי היה 76 עם ממוצע 94 בבגרויות (לפי חישוב הטכניון כולל בונוסים), עכשיו הוא 86 בסוף המכינה עם ממוצע 90 במכינה (לא כולל בונוסים), והפסיכומטרי שלי לא השתנה.
5)כן זה יקר, אבל זה שווה את זה, ו95 אחוז ממבקשי המלגות מקבלים מלגה כלשהי, אפילו כאלה שאין להם סיבה לבקש מלגה כי ההורים שלהם מיליונרים, העיקר שתבקש, יש להם יותר מלגות מבקשות והם מחלקים לכולם!

לסיכום: אם אתה מעוניין באדריכלות, זה מאוד חשוב, כי הסכם לקבלה לאדריכלות הוא מאוד נמוך ואין צורך לעשות מכינה רק בשביל זה, תבדוק טוב טוב באתר של הטכניון מה הסכם שלך ומה הסכם שאתה זקוק לו ומה ספציפית אתה צריך לשפר, תעשה מחקר של כמה שעות לוודא את כל האופציות שלך מול הדף חישוב בגרויות וסכם של הטכניון.
כי לטכניון יש מכינה מיוחדת לכאלה שמבקשים להתקבל לאדריכלות, כי יש מבחן קבלה בהתחלה. הלימודים של אדריכלות הם מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד ואני אפילו אוסיף עוד פעם מאוד קשים, אתה מתחיל ב8 בבוקר ואתה תודה לאלוהים אם תסיים את היום ב8 בערב, בדרך כלל הוא מסתיים ב10 בלילה. כי יש המווווון עבודה לאחרי השיעור, וזאת עבודה שאפשר לעשות רק בטכניון ולא בבית.

בקיצר, מתן, תוודא שאתה מעוניין באדריכלות, ואם כן, תוודא מה אתה הכי צריך לשפר, תשחק עם הציונים שלך באתר חישוב ציונים ותראה מה מביא אותך הכי טוב לסכם הרצוי, ואם אין לך ידע כלשהי באומנות או עיצוב, אתה תהיה חייב את מכינה לאדריכלות בטכניון לפני המבחן כניסה., שהיא שונה מהמכינה לשיפור בגרויות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר