לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2010, 19:15
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
סיפור קצר - טוויסט לסיפור ילדים

חזרתי הביתה מגן נועה וסיפרתי לאמא שהיה כיף כי שיחקנו היום בחוץ ולא ירד גשם בהפסקה
ושלרוני היה יומולדת היום. אמא הבטיחה שנלך היום לסבתא אבל רק אחרי הצהריים כי בשתיים
סבתא נחה, ובבוקר היה לה תור לרופא. אמא הכינה לצהריים מרק ירקות ושוב התגנבה לי לצלחת
בטטה שאני לא סובלת... אז עשיתי פרצוף כי אמא אמרה שלא אומרים פיכס עד שהיא הוציאה
אותה ואז בגלל שגמרתי את כל המרק אפילו קיבלתי שניצל יאמי. קוראים לו שניצל יאמי כי עושים
עליו כזה פרצוף עם הקטשופ ומי שאוכל אותו חייב להגיד "יאמי" אחרי כל ביס.

אצל סבתא הכי כיף בעולם, תמיד כשאני באה היא נותנת לי לקחת משהו מהקערה הירוקה
הענקית שיש לה על השולחן ותמיד תמיד אני לוקחת סוכריה על מקל. כי זה הכי טעים לי. או טופי.
או שוקולד. ואז אנחנו יושבות ומציירות שלושתינו אני ואמא וסבתא ציורים אחת לשנייה. סבתא
תמיד מציירת לי את המסגרת של התמונה ואני צובעת את הכל שיהיה יפה ואז תולים את הציור
במקרר.

פעם שעברה ציירתי לסבתא פרפר והיו לו מלא נקודות שחורות בכנפיים, אבל לא כל כך הצלחתי
לשמור שלא יצאו לי מהקווים. מעניין מה הפעם היא תצייר לי. אמא כבר לימדה אותי איך לראות מה
השעה כי אני כבר גדולה אז כל הזמן הצצתי בשעון שבקיר וחיכיתי שהמחוג הקטן יגיע לארבע.
פעם ישבתי והסתכלתי לראות מתי הוא קופץ משעה לשעה אבל הוא בכלל לא זז וכבר שכחתי
איפה הוא היה בהתחלה.

חצי מהפעמים שאנחנו הולכות לסבתא אמא רק נשארת לדקה והולכת לסידורים ואני נשארת
לעשות כיף לבד עם סבתא. גם הפעם אמא אמרה שהיא צריכה להמשיך לסידורים אז שמחתי כי
סבתא תהיה כולה שלי. יצאנו מהבית ולא שכחתי לקחת לסבתא את העוגיות בלי סוכר שלה, שאני
לא כ"כ אוהבת כי הם לא טעימות ואין להם שוקולד בפנים. בטח רק אנשים גדולים אוהבים את זה.

הגענו לסבתא ונתתי לה חיבוק וגם לאמא חיבוק כי היא הלכה ואז ישר הלכתי לסלון לקחת ממתק
מהשולחן. שמתי את העוגיות של סבתא ליד הקערה והסתכלתי טוב טוב בקערה הענקית. לא היו
דברים חדשים אז לקחתי סוכרייה על מקל, ועד שהצלחתי לפתוח אותה שמתי לב שיש מישהו
שיושב שם. "אה, שלום. מה אתה עושה בבית של סבתא?" שאלתי, כי לא ידעתי מה להגיד. אמא
תמיד אמרה לא לדבר עם זרים אבל זה היה בבית של סבתא ובטח זה איזה דוד אז צריך להית
מנומסים. סבתא נכנסה בינתיים לסלון וישבה בכסא שלה. היה לו הרבה שיער והוא לבש חולצה
ארוכה חומה ומכנסיים חומים ונעליים חומות וכולו היה חום. "שלום קטנה שלי, מה שלומך?" ראיתי
שסבתא לא הביאה את הדפים והצבעים אז רציתי ללכת להביא, אני כבר יודעת איפה הם אבל
סבתא ביקשה שאשב רגע לדבר עם המישהו הזה כי צריך להיות מנומסים. אז התיישבתי.

"מה שלומך גלילוש? "(איך הוא יודע את השם הסודי שלי ושל אמא, התפלאתי) "איך היה בגן?"
אמרתי לו שהיה כיף כי למדנו על ט"ו בשבט ואכלנו דברים מוזרים ולא כולם הסכימו לאכול למרות
שהם היו מתוקים, ושאלתי אותו איך קוראים לו. "את לא זוכרת אותי נכון? קוראים לי זאב. את
יכולה גם לקרוא לי אבא" סבתא אמרה שהרבה זמן הוא לא היה בארץ ושעכשיו הוא חזר ושנבלה
הרבה זמן ביחד. היא הסבירה לי שעכשיו אני הולכת להיות קצת אצל אבא ושאז נחזור לישון אצל
אמא.

אני התחלתי קצת לפחד כי הוא הזכיר לי את הסיפור שאמא הקריאה לי כשהייתי יותר קטנה על
הילדה שהלכה לסבתא והיה זאב בבית. אבל בינתיים הוא היה נחמד אז רק ישבתי וליקקתי את
הסוכרייה שהייתה לי ביד. בינתיים האיש קם ואמר שהוא הביא לי משהו ויצא מהחדר, ושאלתי את
סבתא אם היא יכולה להביא את הדפים והצבעים. עד שסיימתי את הסוכרייה ישבתי כמו ילדה
טובה, סבתא ציירה לי ציור של דג ומילאתי אותו בכחול ואדום ובינתיים השכנה דפקה בדלת
וסבתא פתחה לה והן דיברו שם קצת והיא הלכה עם השכנה.

ואז האיש הזה חזר, והוא החזיק מזוודה ביד אחת ואת היד השנייה הוא הושיט לי ואמר לי "בואי,
נצא לטיול?" אז נתתי לו יד והלכתי איתו ויותר לא ראיתי לא את אמא ולא את סבתא.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
מה דעתכם?
מקווה שאהבתם
שלכם,
marin

נערך לאחרונה ע"י marin בתאריך 29-01-2010 בשעה 19:33.
חזרה לפורום
ישן 30-01-2010, 23:27
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marin שמתחילה ב "סיפור קצר - טוויסט לסיפור ילדים"

מארין מארין, אני חייב להגיד לך שאתה יודע ללבוש נעלים של דמויות (או לפחות להיות הם בתור המספר), אהבתי את התמימות שבתאורים, במחשבות, וגם כן בנאיביות המובנת \ לא מובנת של הילדה.

יש כמה וכמה דברים (שהם בעיות טכניות) אז אני אשים לך תיקון (ברשותך):

ציטוט:
חזרתי הביתה מגן "נועה"\ של נועה, וסיפרתי לאמא שהיה כיף כי שיחקנו היום בחוץ ולא ירד גשם בהפסקה
ושלרוני היה יומולדת היום. אמא הבטיחה שנלך היום לסבתא אבל רק אחרי הצהריים כי בשתיים
סבתא נחה, ובבוקר היה לה תור לרופא. אמא הכינה לצהריים מרק ירקות ושוב התגנבה לי לצלחת
בטטה שאני לא סובלת... אז עשיתי פרצוף, כי אמא אמרה שלא אומרים פיכס עד שהיא הוציאה
אותה(לא אומרים איכס זה מובן, אבל למה אתה מתכוון ב"עד שהיא מוציאה אותה"?) ואז בגלל שגמרתי את כל המרק אפילו קיבלתי שניצל "יאמי". קוראים לו שניצל "יאמי" כי עושים\ מורחים
עליו כזה פרצוף עם הקטשופ ומי שאוכל אותו חייב להגיד "יאמי" אחרי כל ביס.

הענקית שיש לה על השולחן, ותמיד תמיד אני לוקחת סוכריה על מקל. כי זה הכי טעים לי. או טופי.
או שוקולד. ואז אנחנו יושבות ומציירות שלושתינו אני ואמא וסבתא ציורים אחת לשנייה. סבתא
תמיד מציירת לי את המסגרת של התמונה ואני צובעת את הכל שיהיה יפה ואז תולים את הציור
על מקרר.

פעם שעברה ציירתי לסבתא פרפר והיו לו מלא נקודות שחורות בכנפיים, אבל לא כל כך הצלחתי
לשמור שלא יצאו לי מהקווים. מעניין מה הפעם היא תצייר לי, אמא כבר לימדה אותי איך לראות מה
השעה כי אני כבר גדולה אז כל הזמן הצצתי בשעון שבקיר וחיכיתי שהמחוג הקטן יגיע לארבע.
פעם ישבתי והסתכלתי לראות מתי הוא קופץ משעה לשעה אבל הוא בכלל לא זז וכבר שכחתי
איפה הוא היה בהתחלה.
*פה יש לדעתי נסיון בדחיפםת מידע לא רלוונטי (מבחינת התרחשיות) אבל יכול לקבל משמעות פואטית בהתאם לציור של הילדה (במהלך הקריאה: הסבתא הולכת לרופא + נחה, הילדה מציירת פרפר עם "מלא נקודות שחורות", מבשר רעות ??, ואז הילדה מחכה לזמן שיעבור ויגאל את הסבתא) אבל אולי זה רק הראש הדרמטי שלי , מעל ומעבר הנסיון להוסיף מידע זה בהמשך מתברר כלא נחוץ, לדעתי ציך להוסיף עוד איזה משפט שישפר את היחס של הקטע לטקסט בכללי (ובמיוחד לסוף)
אולי תעביר את הקטע לאחר שהאימא עוזבת :O ? זה יצאים בהחלט (אשמח לשמוע את דעתך).

חצי מהפעמים שאנחנו הוולכות לסבתא אמא רק נשארת לדקה והולכת לסידורים ואני נשארת
לעשות כיף לבד עם סבתא. גם הפעם אמא אמרה שהיא צריכה להמשיך לסידורים אז שמחתי כי
סבתא תהיה כולה שלי.(חזרת על אותו מידע שכתבת בבשורה שלפני, וזה מעיק על הקריאה, אולי עדיף שתכתוב המקום זה וכך גם הפעם, יצאנו מהבית ולא שכחתי לקחת לסבתא את העוגיות בלי סוכר שלה, שאני לא כ"כ אוהבת כי הם לא טעימות ואין בהן שוקולד בפנים. בטח רק אנשים גדולים אוהבים את זה.

הגענו לסבתא ונתתי לה חיבוק וגם לאמא חיבוק( פה יש אפשרות להוסיף רמז קטן קטן קטן, אולי החיבוק של האימא "בחזרה" היה ארוך מהרגיל :O, או מה שהיא לא יודעת (האם)?) כי היא הלכה ואז ישר הלכתי לסלון לקחת ממתק מהשולחן. שמתי את העוגיות של סבתא ליד הקערה והסתכלתי טוב טוב בקערה הענקית. לא היו דברים חדשים אז לקחתי סוכרייה על מקל, ועד שהצלחתי לפתוח אותה שמתי לב שיש מישהו
שיושב שם. "אה, שלום. מה אתה עושה בבית של סבתא?" שאלתי, כי לא ידעתי מה להגיד. אמא
תמיד אמרה לא לדבר עם זרים אבל זה היה בבית של סבתא ובטח זה איזה דוד אז צריך להית
מנומסים. סבתא נכנסה בינתיים לסלון וישבה בכסא שלה. היה לו הרבה שיער והוא לבש חולצה
ארוכה חומה ומכנסיים חומים ונעליים חומות וכולו היה חום. "שלום קטנה שלי, מה שלומך?" ראיתי
שסבתא לא הביאה את הדפים והצבעים אז רציתי ללכת להביא, אני כבר יודעת איפה הם(רמז טוב לכך שהילדה אולי מתבבגרת, ומבינה מה מתרחש מסביב ) אבל סבתא ביקשה שאשב לרגע ואדבר עם המישהו הזה(יותר למדי מזלזל, גם כן היא בעצמה אמרה שצריך להיות מנוסמים אולי לכתוב האיש הזה במקום?) כי צריך להיות מנומסים. אז התיישבתי.

"מה שלומך גלילוש? "(איך הוא יודע את השם הסודי שלי ושל אמא, התפלאתי) "איך היה בגן?"
אמרתי לו שהיה כיף כי למדנו על ט"ו בשבט ואכלנו דברים מוזרים ולא כולם הסכימו לאכול למרות
שהם היו מתוקים, ושאלתי אותו איך קוראים לו. "את לא זוכרת אותי נכון? קוראים לי זאב. את
יכולה גם לקרוא לי אבא" סבתא אמרה שהרבה זמן הוא לא היה בארץ ושעכשיו הוא חזר ושנבלה
הרבה זמן ביחד. היא הסבירה לי שעכשיו אני הולכת להיות קצת אצל אבא ושאז נחזור לישון אצל
אמא.
*הקטע הזה, אהבתי 3> הזאב, הילדה והסבתא כולך מזכיר את : " כיפה אדומה", דימוי מצויין וסטואציה פואיטית יפה, אבל לצערי בהמשך הרסת מעט :S (אסור לחשוף דימוים בכתיבה, תן לקורא להתפלא ולחשוב )

אני התחלתי קצת לפחד כי הוא הזכיר לי את הסיפור שאמא הקריאה לי כשהייתי יותר קטנה על
הילדה שהלכה לסבתא והיה זאב בבית.(אתה מבין למה אני מתכוון?, אבל בכול זאת ניסחת את זה טוב, הילדה בעצמה התאימה את האגדה הידועה למצב שהיא נמצאת בו, קטע נחמד) אבל בינתיים הוא היה נחמד אז רק ישבתי וליקקתי את
הסוכרייה שהייתה לי ביד. בינתיים האיש קם ואמר שהוא הביא לי משהו ויצא מהחדר, ושאלתי את
סבתא אם היא יכולה להביא את הדפים והצבעים.(זה לא לעניין, תשומת הלב של הילדה לא מתמקד בציורים עכשיו, היא תוהה מי הוא האיש הזה, למה הוא יודע את כינוי החיבה הפרטי שלה, ומה הוא הולך להביא לה :O ?, אולי תכתוב שהילדה התסכלה בעיננים של הסבתא אבל היא....) עד שסיימתי את הסוכרייה ישבתי כמו ילדה
טובה, סבתא ציירה לי ציור של דג ומילאתי אותו בכחול ואדום ובינתיים השכנה דפקה בדלת
וסבתא פתחה לה והן דיברו שם קצת והיא הלכה עם השכנה.

(לא מנוסח טוב, פה נפלת בשפה הילדותית, צריך לערוך את הקטע המקוקו :S, ואם ערכת את הקטע בהתאם להצעה הקודמת אז צריך למחוק את עניין הציור)

ואז האיש הזה חזר, והוא החזיק מזוודה ביד אחת ואת היד השנייה הוא הושיט לי ואמר לי "בואי, בואי
נצא לטיול?"(החזרה שהוספתי יכולה לתת אופי יותר עמוק מבחינה ספרותית, לשיכולך ) אז נתתי לו יד והלכתי איתו ויותר לא ראיתי לא את אמא ולא את סבתא.
(הילדה, מאוד ניטרלית, כאילו לא שומעים את הרגש שלה, אולי היא הייתה צריכה לקרוא לסבתא, להסתכל על הקערה הירוקה, וכו'..., קצת קשה לי שלפוט, מצד אחד אתה כותב בתור ילדה, אז אפשר להבין למה היא לא הבחינה בעצב של הסבתא וכו'... אבל מצד שני זה קצת פוגם את הקטע, והוא נהפך לנטרלי מאשר טעון בדרמה כול שהיא :S , כך או כך הסיפור יהיה נפלא, לפי הטעם שלי הוא צריך עוד רגש אולי למישהו אחר זה מספיק, בסופו של דבר זה חוזר אליך )

בכללי, סיפור יפה, סגנון כתיבה ונקודות מבט מיוחדות, אני מקווה שתתיחס להערות.

כתיבה פורה,
וערב נעים,
אמיל .
חזרה לפורום
ישן 31-01-2010, 22:42
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
תודה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "מארין מארין, אני חייב להגיד..."

תודה רבה על התגובה המושקעת!
רק בשבילה היה שווה לשבת לכתוב את זה

באופן כללי, הרבה מהניואנסים הקטנים כתובים בכוונה מנק' המבט של הילדה, כפי שוודאי שמת לב.
התעכבתי הרבה מאוד על ניואנסים שאולי נראים צורמים לעין שאוהבת עברית תקנית,
אבל בחרתי לעשות את זה קצת יותר "ילדותי" - כי בסך הכל מדובר פה בילדה קטנה (גן).

שים לב שבתור ילדה, המחשבות שלה "קופצות" קדימה, מרפרפות כשמשהו מושך את תשומת ליבה,
ונמשכות כשהיא מגלה משהו מעניין. במיוחד היא שמה לב לצבעים.

בקשר לתגובתך:
קודם כל, אני רוצה להגיד שאתה מגיב באופן מאוד עמוק לכל יצירה - ממש מנתח אותה.
כמובן שאני שמח שעשית את השינויים, זה תמיד כיף לקרוא חוות דעת שונה כי אז הדברים נראים אחרת.

פעמיים שמת מרכאות בדיוק במקום הנכון, גם בגן "נועה" וגם ב"יאמי", אודה שלא חשבתי שזה נחוץ,
אבל בקריאה מעמיקה של תגובתך גיליתי שזה מקל מאוד.
ציטוט:
סבתא תמיד מציירת לי את המסגרת של התמונה ואני צובעת את הכל שיהיה יפה ואז תולים את הציור על מקרר.
דווקא כאן התלבטתי הרבה אם להשאיר את זה כעל המקרר או על דלת המקרר
אני חושב שמאחר ומדובר בילדה קטנה, הסלנג הילדותי יתפוס וזה ייהפוך ל "בדלת של המקרר".

בקשר לפסקאות האחרות החלטתי לעשות כמה שינויים, גם בגלל כמה דברים ששמת עליהם דגש שאני פחות שמתי עליהן.
מצ"ב עריכה ותיקונים - ברוב תודות לsimen יקירנו:

------------------------------------------------------------------------------------------------------

חזרתי הביתה מגן "נועה" וסיפרתי לאמא שהיה כיף כי שיחקנו היום בחוץ ולא ירד גשם בהפסקה
בטטה שאני לא סובלת... אז עשיתי פרצוף - כי אמא אמרה שלא אומרים פיכס על אוכל - עד
שאמא הוציאה את הבטטה. ואז בגלל שגמרתי את כל המרק אפילו קיבלתי "שניצל יאמי".
קוראים לו "שניצל יאמי" כי עושים עליו כזה מין פרצוף עם הקטשופ ומי שאוכל אותו חייב להגיד
"יאמי" אחרי כל ביס.

הענקית שיש לה על השולחן ותמיד תמיד אני לוקחת סוכריה על מקל. כי זה הכי טעים לי. או טופי.
בדלת של המקרר.

הפעם אמא אמרה שהיא צריכה להמשיך לסידורים ושאני וסבתא נעשה כיף ביחד - אז שמחתי כי
סבתא תהיה כולה שלי. יצאנו מהבית ולא שכחתי לקחת לסבתא את העוגיות בלי סוכר שלה, שאני
לא כ"כ אוהבת כי הם לא טעימות ואין להם שוקולד בפנים. בטח רק אנשים גדולים אוהבים את זה.

הגענו לסבתא ונתתי לה חיבוק וגם לאמא נתתי חיבוק כי היא הלכה ואז ישר הלכתי לסלון לקחת
ממתק מהשולחן. שמתי את העוגיות של סבתא ליד הקערה והסתכלתי טוב טוב בקערה הענקית.
לא היו דברים חדשים אז לקחתי סוכרייה על מקל, ועד שהצלחתי לפתוח אותה שמתי לב שיש
מישהו שיושב על הספא בסלון של סבתא.

לאיש הזה היה הרבה שיער והוא לבש חולצה ארוכה חומה ומכנסיים חומים ונעליים חומות וכולו היה חום.
"אה, שלום. מה אתה עושה בבית של סבתא?" שאלתי, כי לא ידעתי מה עוד להגיד. אמא תמיד
אמרה לא לדבר עם זרים אבל זה היה בבית של סבתא ובטח זה איזה דוד אז צריך להיות אליו
מנומסים. סבתא נכנסה בינתיים לסלון וישבה בכסא שלה. "שלום קטנה שלי, מה שלומך?" הוא
שאל. לא ידעתי מה לענות אז שתקתי. "אוף! רציתי לצייר עם סבתא לבד" חשבתי, אבל ראיתי
שסבתא לא הביאה את הדפים והצבעים ורציתי ללכת להביא אותם בעצמי. אני כבר גדולה ויודעת
איפה הם, אבל סבתא ביקשה שאשב רגע כדי לדבר עם האיש הזה כי צריך להיות מנומסים. אז
בינתיים התיישבתי על הספה קרוב לסבתא.

אמא.

הרגשתי קצת מוזר כי הוא הזכיר לי את הסיפור שאמא הקריאה לי כשהייתי יותר קטנה על
הילדה שהלכה לסבתא והיה זאב בבית. אבל בינתיים הוא היה אליי נחמד אז רק ישבתי וליקקתי
את הסוכרייה שהייתה לי ביד. בינתיים האיש קם ואמר שהוא הביא לי משהו ויצא מהחדר. כשהוא
לא חזר אחרי כמה זמן שאלתי את סבתא אם היא יכולה להביא את הדפים והצבעים.

נזכרתי שפעם שעברה ציירתי לסבתא פרפר והיו לו מלא נקודות שחורות בכנפיים, אבל לא כל כך
הצלחתי לשמור שלא יצאו לי מהקווים. מעניין מה הפעם היא תצייר לי. אמא כבר לימדה אותי איך
לראות מה השעה כי אני כבר גדולה אז כל הזמן הצצתי בשעון שבקיר וחיכיתי שהמחוג הקטן יגיע
לארבע. פעם ישבתי והסתכלתי לראות מתי הוא קופץ משעה לשעה אבל הוא בכלל לא זז וכבר
שכחתי איפה הוא היה בהתחלה.

עד שסיימתי את הסוכרייה ישבתי כמו ילדה טובה, סבתא בינתיים חזרה וציירה לי ציור של דג ואני
מילאתי אותו בכחול ואדום. סבתא לקחה את העוגיות שהבאתי לה, ואמרה לי תודה ואפילו נתנה לי
נשיקה במצח כמו שאני אוהבת, ואז היא שמה את העוגיות בקערה קטנה סגולה ליד הקערה של ההפתעות.
בינתיים השכנה דפקה בדלת. אני חושבת שזו השכנה כי סבתא פתחה לה את הדלת והן דיברו
שם קצת וסבתא הלכה איתה.

כשסיימתי את הציור האיש-זאב חזר. הוא החזיק מזוודה אדומה ביד אחת ואת השנייה הוא
הושיט לי ואמר "בואי, רוצה שנצא לטיול?" אז קמתי והלכתי איתו יד ביד. אני לא יודעת מה סבתא
עשתה עם הציור אבל יותר לא ראיתי לא את אמא ולא את סבתא.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:53

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר