לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2010, 20:44
  helptoarmy helptoarmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.10
ocd ויחידות עיליות בצה"ל

שלום אני בן 16 מטופל בטיפול cbt בהקשר של ocd הocd שלי הוא בנושא הגיינה כלומר בקלחת ארוכה (ללא שטיפות ידים וכל הדברים האלה.... אלא רק מקלחת ארוכה בערך 50 דקות שמתוכם 30 דקות במקלחת ועוד 20 דקות בשטיפות של "טקסי ניקיון" כמו שטיפת פנים וידיים מלבד זה אין לי שום דבר גם לא שטיפות ידים אחרי וכו'... אלא רק את ה50 דקות האלה וגם הם רק ורק שאני בבית שלי הocd שלי אינו פוגע בתיפקודי מחוץ לבית אלא אך ורק בתוך הבית והוא כבר כמעט נעלם חוץ מקצת דברים בודדים שאינם פוגעים בתיפקודי). הטיפול אינו רשום בתיק הרפואי שלי לאור זה שהוא פרטי. מה שכן רשום בתיק הרפואי שלי היא אבחנתו של הפסיכיאטר של הקפות חולים שנעשה לפני מספר חודשים. רציתי לדעת האם זה יכול להשפיע על זה שאני לא יוכל להתגייס ליחידות עליות בצה"ל? (נצא מנקודת הנחה שאני יגיע לצו ראשון "בריא" לחלוטין ללא שום דבר מהפרעה זאת כי היא כמעט כבר נלעמה לגמרי).

לידעתכם: כבר בררתי בצה"ל עם פסיכיאטר צבאי לשעבר ועוד גורמים ואני כן יוכל לשרת בקרבי כלומר אם אעבור גיבוש למשל צנחנים\גולני\גבעתי\כפיר\הנדסה קרבית וכולי.... אני יוכל לשרת שם השאלה פה מופנית אך ורק כלפי יחידות עיליות בצה"ל.

עכשיו לאור זה שאני יוכל לשרת בקרבי אני מניח שהפרופיל שלי הינו 97 (אין לי שום סעיפים ושום בעיות מלבד הocd) לכן אני רציתי לדעת אם יש דבר כזה סעיף Ocd שאינו פוגע בתפקוד ואם כן אני יוכל להתגייס עם זה ליחידות העליות של צה"ל למשל שייטת 13? (אני שם בצד את שאר המבחנים אך איני מזלזל בכלל ויודע שזה קשה מאוד בלי קשר לocd... פשוט שאר המבחנים זה לא הנושא כאן). ואם אין סעיף כזה ישאירו לי פרופיל 97 ללא סעיפים (ההפרעה שלי אף פעם לא פגעה בתפקודי ולךא פוגעת גם עכשיו מה שנשאר ממנה ושאני יגיע לצבא לצו ראשון זה כבר לא יהיה בכלל אני מקווה אני ממש בתהליכים מתקדמים של העלמות ההפרעה...)
או שיורידו לי פרופיל?

לסיכום: התפקוד שלי מחוץ לבית נורמטיבי לחלוטין וגם בתוך הבית מלבד המקלחת הוא גם כן נורמטיבי לחלוטין.

תודה רבה לעוזרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2010, 22:20

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי helptoarmy שמתחילה ב "ocd ויחידות עיליות בצה"ל"

סליחה על הדאבל לא מצאתי איפה הכפתור עריכה? (חח סליחה אם יצאתי טמבל)

רק רציתי להגיד שאם לא אמרתי אין לי שום בעיה אם אני לא יתקלח שבוע בצבא וכל מה שהצבא יצטרך שאני יעשה אני יעשה והמקלחות שלי רגילות לגמרי (רק בבית שלי הם ככה ארוכות למשל מחוץ לבית אצל חבר\דודים\בית מלון וכו'... הכל רגיל לגמרי) אין לי בעיה מבחינה צבאית השאלה האם זה שזה כתוב בתיק הרפואי שלי ודבר שנגיד שאני יגיע לצו ראשון הוא יהיה מעברי יכול להשפיע על זה שאני לא יוכל להתקבל לשייטת 13\כל יחידה עלית אחרת...? קחו בחשבון שבקשר לקרבי אני כן יוכל לכן סביר להניח שהפרופיל שלי הינו 97 מכיוון שחוץ מהocd אין לי שום בעיה אחרת.... לכן יכול להיות זה גם גורם שיעזור לכם לתת לי תשובה.

תודה.
ישן 30-01-2010, 17:45
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי helptoarmy שמתחילה ב "ocd ויחידות עיליות בצה"ל"

קודם כל, אל תשאל אף אחד בצבא!

דבר שני, ברור לך שמה שאמרתי קודם ומה שאתה מתכוון לעשות זה לשקר לצבא, כלומר לעבור על החוק.

הלאה.
מה אומרים לך המטפלים?
האם במסגרת הCBT הOCD יוכנע לגמרי?
האם יכול להיות שבגלל לחץ או חרדות הוא יכול להתעורר או שתהיה החרפה במצבך?
דבר על זה עם המטפל שלך! ברר איתו היטב.
קח בחשבון שכל מסלול בצבא, בייחוד במסלול קרבי, בייחוד אם שיקרת ואם אתה צריך להסתיר מהמפקדים והחברים שלך את נטילת התרופה, הוא מלחיץ מאד.
יהיה לחץ.
יהיו בעיות עם סמכות.
יתפתחו חרדות.
זו חממה להתגברות של OCD!

אני מאד שמח שאתה שולט בOCD ושאין לך הרבה טקסים יומיומיים, אלא רק תופעה אחת וגם היא קטנה, יחסית וקורית רק בבית. זה מצויין.
כך היה תמיד? אולי זה כך רק בעקבות הטיפול? מה יקרה כשתפסיק לקבל טיפול מסודר?

האם, היום, אתה מסוגל לצאת למחנה קיץ עם חברים ובמשך שבוע לא להתקלח בכלל?
או להתקלח במקלחות משותפות ורק כשאתה חוזר הביתה, אחרי שבוע/חמישה ימים, לקיים את "הטקס"?
אם אתה מסוגל "לשרוד" שבוע בקלות, האם תוכל לשרוד גם שלושה שבועות ברצף?
אפילו בסביבה מלחיצה?

אם תוכל לשרוד שלושה שבועות ברצף בסביבה מלחיצה בלי המקלחת של הבית ובלי הטקס, בלי להגיע לטיפולים וכל זה במשך תקופה מאד ארוכה. וגם אתה מוכן לעבור על החוק ולשקר לצבא.
אז...
לך על זה!
אתה בריא!

לי לא היה OCD והיה לי קשה שלושה שבועות בלי המקלחת של הבית.

ישן 30-01-2010, 19:27
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "קודם כל, אל תשאל אף אחד..."

יוספון אני חושב שתפחיד אותו ככה עם הלשקר לצבא והכל...

לפותח האשכול, לבוא לצבא עם שלט "יש לי הפרעה נפשית" כנראה לא יעזור לך לעבור שום מיון בצבא, רוב מוחלט של אלה שימיינו אותך, לא מבינים את ההבדל בין OCD לסכיזופרניה. אז זה לא משהו שכדאי להצהיר ולצעוק.
הסיכוי גדול שהמערכת הצבאית לא תשים לזה לב בכלל בתהליך הגיוס שלך, כלומר אם לא תצהיר שיש לך בעיה, אף אחד לא ידע עליה בכלל. ולדעתי זה לא נקרא לשקר. אם לא שאלו אותך על משהו ולא אמרת לדעתי זה לא שקר...

מצד שני אם יעלו על זה, יכולים לזמן אותך לקב"ן לפני הגיוס, שזה ד"א לא משהו שצריך לחשוש ממנו, ואז מה שיעשו איתך יהיה נתון לשיקול דעתו של אותו קב"ן, ולאיך שתציג בפניו את הבעיות שיש או אין לך. ולו ד"א כמו לכל רופא עדיף להגיד את כל האמת. מתפקידו לכוון אותך למקום שבו אתה והשירות הצבאי תסתדרו...

וגם אם במהלך השירות הצבאי תרגיש צורך בלפנות לגורם מקצועי אתה יכול לפנות לקב"ן ויעזרו לך.

חוץ מזה, בכל השאר לדעתי יוספון צודק.
ישן 30-01-2010, 22:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "יוספון אני חושב שתפחיד אותו..."

אני מקווה שברור שהכוונה שלי הייתה לא לספר רק כששואלים אותו לגבי הפרעות נפשיות ולקיחת תרופות באופן קבוע בשאלון הרפואי ואח"כ במהלך הבדיקה הרפואית.
אם בשאלון ובראיון הרפואי הוא לא יספר את האמת הוא ישקר.

אני לא רואה סיבה להגיע ללשכת הגיוס ולספר לכל מי שמדבר איתו על הOCD.

בהחלט צריך לקחת בחשבון שהרוב המוחלט של המפקדים והמאבחנים שאינם מומחים לעניין יתייחסו לOCD ואפילו לדיסלקציה באותה צורה כאילו הוא אמר שיש לו סכיזופרניה, מאניה דיפרסיה או דיכאון קליני ונטיות התאבדותיות.
להם אסור לספר כלום!

ישן 31-01-2010, 18:59
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אתה טועה ומטעה. אם כבר בראיון..."

את צודקת וטועה בו זמנית
אני נזכר בבדיחה:
גדי ראה את דני בורח מכלב שנבח עליו ושאל אותו: "דני, למה אתה בורח? אתה לא יודע ש'כלב נובח לא נושך'?"
"אני יודע" אמר דני, "אני רק לא בטוח שהכלב יודע!".

המאבחנת אולי יודעת להבין בין סוגי התסמונות הנפשיות.
הבעיה היא שרוב המלש"בים לא מבחינים בין מאבחנת לבין סתם חיילת שעושה איתם וידוא נתונים.
עדיף שידבר רק עם הרופא.

ישן 30-01-2010, 22:40

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "קודם כל, אל תשאל אף אחד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
קודם כל, אל תשאל אף אחד בצבא!

דבר שני, ברור לך שמה שאמרתי קודם ומה שאתה מתכוון לעשות זה לשקר לצבא, כלומר לעבור על החוק.

הלאה.
מה אומרים לך המטפלים?
האם במסגרת הCBT הOCD יוכנע לגמרי?
האם יכול להיות שבגלל לחץ או חרדות הוא יכול להתעורר או שתהיה החרפה במצבך?
דבר על זה עם המטפל שלך! ברר איתו היטב.
קח בחשבון שכל מסלול בצבא, בייחוד במסלול קרבי, בייחוד אם שיקרת ואם אתה צריך להסתיר מהמפקדים והחברים שלך את נטילת התרופה, הוא מלחיץ מאד.
יהיה לחץ.
יהיו בעיות עם סמכות.
יתפתחו חרדות.
זו חממה להתגברות של OCD!

אני מאד שמח שאתה שולט בOCD ושאין לך הרבה טקסים יומיומיים, אלא רק תופעה אחת וגם היא קטנה, יחסית וקורית רק בבית. זה מצויין.
כך היה תמיד? אולי זה כך רק בעקבות הטיפול? מה יקרה כשתפסיק לקבל טיפול מסודר?

האם, היום, אתה מסוגל לצאת למחנה קיץ עם חברים ובמשך שבוע לא להתקלח בכלל?
או להתקלח במקלחות משותפות ורק כשאתה חוזר הביתה, אחרי שבוע/חמישה ימים, לקיים את "הטקס"?
אם אתה מסוגל "לשרוד" שבוע בקלות, האם תוכל לשרוד גם שלושה שבועות ברצף?
אפילו בסביבה מלחיצה?

אם תוכל לשרוד שלושה שבועות ברצף בסביבה מלחיצה בלי המקלחת של הבית ובלי הטקס, בלי להגיע לטיפולים וכל זה במשך תקופה מאד ארוכה. וגם אתה מוכן לעבור על החוק ולשקר לצבא.
אז...
לך על זה!
אתה בריא!

לי לא היה OCD והיה לי קשה שלושה שבועות בלי המקלחת של הבית.

אין לי בעיה לשקר... הקטע הוא האם אני יכול כי זה מופיע בתיק הרפואי שלי.... לכן מה הסיכוי שהצבא לא ידע על כך הוא לא פותח את התיק הרפואי שלי?

אין לי שום בעיה עם מחנה טירונות וכל מה שאצטרך...

כן זה תמיד היה ככה משזה התחיל אני לא נתתי לזה להתפתח וזה כבר קבוע ככה במשך השנה האחרונה...

הטיפול הוא פרטי לכן לא יודעים עליו ואני לא מתכוון לספר עליו אך האבחנה של הפסיכיאטר נעשתה לפני מספר חודשים ומופיעה בתיק הרפואי שלי האם הרופא משפחה יגיד את זה? גם אם אני ישקר?

אין לי שום חרדות... הocd שלי מתבטא רק בזה שאני אוהב לשמור על הניקיון אבל לא חייב....

ואין שום סכנה למניה דיפרסיה הפסקת הטיפול אינה בעיה בשבילי כי אני שולט בזה לפי הצרכים האישיים שלי...

אשמח אם תענה לי על מה שכתבתי ומה העונש שאני יקבל אם ידעו ששיקרתי? ומה הסיכוי שלי לשקר ושלא יגלו על כך?

תודה רבה.

ואם אני אומר את האמת איזה המלצות אני צריך מה אצטרך לקבל (חשוב להגיד אין לי תרופות והטיפול לא מוצהר מה שאני יגיד זה רק שסבלתי בין גיל 16 ל 16 ומספר חודשים מאובססיות קלות שהייתי אוהב להתקלח בבית שלי קצת יותר מזמן רגיל ושאמרו לי שזה יכול להשפיע בצבא הפסקתי את זה... מה אתם חושבים על הטיעון הזה?) ומה אצטרך לקבל מהפסיכיאטרים המלצות וכאלה והאם אקבל את ההמלצות שאני צריך מהפסיכיאטרים שאני כשיר לכל יחידה וכולי וכולי?...

תודה.
ישן 31-01-2010, 00:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי helptoarmy שמתחילה ב "מה זה אומר לפנות ללשכת גיוס?..."

זה פשוט: אתה לא צריך לנדב מידע לאף אחד.
האדם היחיד שאיתו אתה צריך לדבר על זה הוא הרופא שאיתו אתה תמלא את השאלון הרפואי בבדיקה הפיזית.
הוא גם אמור לדעת על הOCD בגלל שזה יופיע לפניו.
חוץ ממנו כלום!
תסביר לו את מה שאמרת כאן: שאין לך שום בעיה.
תן לו מכתב שתדאג להכין מראש מהפסיכיאטר שמטפל בך שמסביר עד כמה העניין לא משפיע עליך.

סביר מאד שהוא יפנה אותך לקב"ן ושהקב"ן יפגש איתך לפחות פגישה אחת.
אחרי פגישה עם קב"ן יקבעו לך פרופיל בהתאם להמלצה שלו.
ההמלצה של הקב"ן תהיה בהתאם להתרשמות שלו ממך ולמכתב שתביא מהפסיכיאטר.
יכול להיות שתקבל פרופיל 97 עם סעיף (ואפילו בלי), 82 עם סעיף או נמוכים יותר (עד כדי 31).
לא סביר שתקבל פרופיל 31 (או 21) היות שהתופעה לא מפריעה לתפקוד היומיומי שלך!
בקיצור: הכל פתוח ותלוי בעיקר במכתב שתביא איתך!

השאלות שלי קודם כיוונו למצב שבו אתה מפסיק לקבל טיפול קוגניטבי (זה מה שאמרת שאתה מקבל, תקן אותי אם אני טועה, אתה נפגש עם מישהו, משוחח איתו ומעבד שיכלית) מצד אחד, ומצד שני אתה נכנס לתקופה מלחיצה.
דבר על זה עם המטפל שלך.
OCD מתחיל (או מחמיר!) בדיוק בזמנים כאלו!

האם בעבר קיבלת טיפול תרופתי?
נשקל טיפול כזה?

ישן 31-01-2010, 00:47

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "זה פשוט: אתה לא צריך לנדב..."

ברוך שבתרנו בן-אדם תודה רבה לך סוף סוף מישהו עם תשובה ברורה אוקיי אתה צודק אני מקבל טיפול cbt שלא מופיע בתיק הרפואי שלי מכיוון שהוא פרטי... מה אתה ממליץ לדווח שטופלתי (עד הצבא הטיפול יסתיים זה מספר פגישות מסוים שקבענו מראש עם תוכנית והכל והכל פועל לפי מה שקבענו ועוד חודשיים אני אמור להיות מקווה אחרי המחלה מה שאומר שלצו ראשון אני מיועד להגיע כמעט שנה שאני לא סובל מההפרעה).
לא אינני מקבל תרופות ולא נשקל לקבל...

עכשיו בנוגע למה שאמרת על ההמלצה איך אני משיג המלצה כזאת? ולאיזה פסיכאטר ללכת? למי שהייתי אצלו שאיבחן אותי לפני מספר חודשים או מישהו חדש? ושאני בא אליו להגיד לו שטופלתי בטיפול cbt או לא? ומה הסיכויים שאני יקבל את ההמלצה בהקשר לכל מה שסיפרתי?

עכשיו אם קיבלתי את ההמלצה והקב"ן התרשם ממני וקבע שאין לי פגיעה בתפקוד מה שאומר שאני יקבל 97 ללא סעפים או 97 עם סעיף שאינו פוגע בתפקוד או משהו כזה נכון? עכשיו בשני המקרים האם אני יהיה פסול מיחידות עיליות כמו שייטת 13 או לא?

אשמח להמלצות בנוגע לשיחה עם הקב"ן והמלצות איך להשיג המלצה כזאת מפסיכיאטר שיראה שאני אמיתי ולא משקר (כי באמת אני לא משקר) והאם ללכת לפסיכיאטר פרטי או דרך קופת חולים בשביל המלצה כזאת?

ודרך אגב הרופא משפחה שימלא איתי את השאלון הוא יפנה אותי לקב"ן או הרופא בצו ראשון?
וההפניה לקב"ן כמה זמן לוקחת זה באותו יום?

ושוב תודה רבה רבה לך! סוף סוף מענה!

נערך לאחרונה ע"י helptoarmy בתאריך 31-01-2010 בשעה 01:03.
ישן 31-01-2010, 15:18
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "מה לדווח? מה שקשור למצבך. צרף..."

מתושלח אתה מתאר כאן מצב אידיאלי, שלא באמת מתקיים תמיד.

פותח האשכול - אם אין לך בעיה רפואית כיום, והטיפול בה נגמר וזה פרק שהשארת מאחור בחיים - כזה שלא מונע ממך לבצע שום פעילות - אזי לקראת הצו הראשון שלך אתה כלל לא צריך לדווח על זה כמצב קיים אלא בסעיפים של "האם סבלת בעבר מ-____________".
וגם כאן זה גמיש, מכיוון שאם לא תדבר על זה, שום גורם בצבא לא ייעלה את הנושא בעצמו.

אבל, אם תיפגש עם קב"ן, או כל גורם רפואי אחר בצבא שמתעסק בנושא, העניין כבר ייצא משליטתך ואף אחד לא יכול להבטיח שום דבר, מכאן לשורה הראשונה בתגובתי.

המלצתי - הפגש עם מי שמטפל / טיפל בך עד היום.
דון איתו על הנושא, ושאל האם לדעתו יש סיכוי שהמצב יחזור / יחריף בצבא.
התשובה שתקבל אמורה להיות גם התשובה שאיתה תגיע לצבא, מכיוון שאם יש סיכוי לחזרה או החמרה של המצב, אזי אי דיווח יפגע אך ורק בך.

אם התשובה היא "לא", דעתי האישית (בהסתמך על התשובה של הרופא כמובן) היא לא להצהיר על הבעיה (שכבר כאמור אינה קיימת במקרה שאותו אני מתאר).

במקרה של חזרת / החמרת הבעיה למרות או בניגוד לצפייתו של הרופא, תמיד תוכל להגיד "אוקיי, עד כאן, יש לי בעיה שסבלתי ממנה בעבר ואני מתחיל לסבול ממה שוב".
במקרה כזה תטופל כמו כל אחד, ואף אחד לא יאשים אותך בשקר / אי דיווח.

אלו השני גרוש שלי, הכל לשיקולך. בכל מקרה, באמת תשתדל להגיע לצו הראשון אחרי פגישה עם הרופא המטפל.

כל הכבוד על הרצון, ובהצלחה.
ישן 31-01-2010, 20:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי helptoarmy שמתחילה ב "במידה ואני לא מדווח"

התשובה פשוטה:
אני לא מכיר דבר כזה "להחלים מOCD".
אפשר להחליש ואפילו להעלים את הסימפטומים. אבל זה נשאר אצלך.
ולכן, אתה חייב לדבר עם המטפלים שלך על הסיכויים שהסימפטומים יתגברו בהמלך השירות הצבאי.
ואם הם אומרים שיש סיכוי לכך, אתה מדווח!
אתה חייב לדווח!
הדיווח יהיה אך ורק לרופא, לא לאף אחד אחר.
אתה תישלח לאיבחון וכנראה שגם תקבל סעיף.
אם אין פגיעה בתפקוד שלך, יכול להיות שהסעיף הזה לא יפגע בפרופיל שלך ותוכל לקבל פרופיל 97 ולהתקבל לכל יחידה. כולל לשייטת (או 82 עם סעיף שלא פוסל אותך מלהתקבל לאף יחידה. כן, כולל לשייטת).

אתה חייב להצטייד במכתב.
מכתב של פסיכיאטר.

איזה פסיכיאטר?
האם זה שטיפל בך או אחד שיאבחן אותך מחדש?
על זה נכתבו מחקרים ואין הסכמה.
אני מאמין שעדיף ללכת (קודם כל) לזה שכבר מכיר אותך.
הרי ממילא הצבא ישלח אותך לפסיכיאטר שלא מכיר אותך אז עדיף שלפחות אתה תבוא עם "יתרון הבייתיות".
בדוק את המכתב שקיבלת מהפסיכיאטר.
אתה מרוצה ממה שנכתב שם?
אם לא, זה הזמן ללכת לפגוש פסיכיאטר נוסף. עכשיו תוכל ללכת לפסיכיאטר חדש שלא מכיר אותך ויוכל להתרשם רק מהמפגש איתך, ממה שתספר לו ומהדו"ח של המטפל הקוגניטיבי.
את המכתב שהפסיכיאטר הזה יכתוב תגיש בצבא.

אם סביר שהסימפטומים לא יתגברו אתה יכול לשקול לא לדווח.
אני לא ממליץ על זה.

במקרה שיתחילו תופעות ותיזדקק לטיפול תוך כדי השירות סביר שלא יענישו אותך על כך שהעלמת את המידע הזה.
ובכל זאת, אני לא ממליץ על זה.
אני מאמין שאי דיווח שווה לפגיעה בעצמך ופגיעה בכושר המבצעי של הצבא.
אני מאד מעריך את הרצון שלך לתרום אבל אתה חייב להבין שחייל לא בריא לא תורם, אלא מזיק.

שוחח על כך עם המטפל שלך.

ישן 01-02-2010, 19:37

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "התשובה פשוטה: אני לא מכיר דבר..."

סליחה על הזמן שלקח לי לענות המחשב לא עבד.

בתגובה למה שכתבתם.

1. קודם כל אני לא בא לשקר לצה"ל אני יגיד את האמת.

2. לא אין סכנה שהבעיה תחזור לי ולא איני אדם חרדתי מה שנפוץ למי שסובל מocd אני אינני אדם חרדתי ולא סובל
מטראומה כלשהי אפשר להגיד זה אצלי ב"גנים" מסיבות שמי שמבין את ההפרעה יבין למה אני מתכוון.

3.אין פגיעה בתפקודי.

4.כן הocd הוכנע וזה נכון שתמיד יש את המחשבות אבל הדבר החשוב-הocd הוכנע התפקוד שלי בסדר גמור ונורמטיבי לחלוטין ללא שום פגיעה.

5. ביררתי עם גורמים רפואיים ואני יזדקק להמלצות ולאבחון של הקב"ן והפסיכיאטר בתל השומר רק כדי שצה"ל יהיה בטוח שבאמת אין פגיעה בתפקודי.

אחרי כל מה שכתבתי פה אני אבקש את עצותיכם ועזרתכם (אשמח עם יוספון יעזור לי פה כי ראיתי שאתה קצת מתמצא בנושא... בחלי לזלזל בשאר)

ממי הכי טוב להשיג המלצה מהפסיכיאטר שלי או מפסיכיאטר חדש? אפשר להשיג משניהם ולהגיש או את שניהם או את מה שאני הכי מעדיף? מה כדאי?

האם ללכת לפסיכיאטר הפרטי או מקופת חולים?

האם לגשת לפסכיאטר עם המלצה מהפסיכולוג שטיפל בי וזה יעזור לפסיכיאטר לכתוב לי המלצה משלו?

ובעיקר והכי חשוב טיפים איך לדבר עם הקב"ן והפסיכיאטר בתל השומר ומה דעתכם הסיכוי שלי להצליח להגיע לשייטת 13 או יחידה עלית אחרת בהתנדבות הצה"ל (בלי קשר לשאר המבחנים אלא רק בקשר של הנושא הזה האם ימנעו ממני?)

האם יהיה לי קשה לקבל המלצה שכזו מפסיכיאטר לאור מה שכתבתי?

תודה רבה לעוזרים.
ישן 02-02-2010, 20:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי helptoarmy שמתחילה ב "אוקיי תודה על התגובה אשמח..."

א.מ.ל.
נאמר כבר הכל אין מה להוסיף

אנחנו רק נחזור על דברים שכבר אמרנו.

אני מבין את הלחץ שלך ואת הרצון שלך לדעת כבר עכשיו מה יקרה, מה יחליטו ומה יהיה עתידך, לאיזו יחידה תשובץ.
זו נראית לך ההחלטה הכי חשובה בעולם כרגע.
אם הייתי במצבך כנראה שגם אני הייתי מרגיש אותו דבר.

אבל, אין שום דבר נוסף שאנחנו יכולים לחדש שעוד לא אמרנו (לפחות על בסיס הנתונים שיש בידינו)!
תצטרך להתאפק, להמתין בסבלנות ולראות מה יקרה.

תתאמץ.
תשיג חוות דעת והמלצות כמה שיותר חיוביות.
תילחם על הפרופיל ועל סעיפי הליקוי.
נסה למצוא פסיכיאטר שישב בוועדות פרופיל וששירת במקרפ"ר ברה"ן (מפקדת קצין רפואה ראשי בריאות הנפש. אני אוכל לנסות לאתר מישהו כזה, אבל רק בעוד שבוע, אל תחכה לי!) ולהתייעץ איתו על סעיפי ליקוי שקשורים לOCD וההשפעה שלהם.
בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 02-02-2010 בשעה 20:28.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר