לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2010, 22:29
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Metaxa שמתחילה ב "תודה רבה על התגובות המהירות. ..."

כדי להתקבל לעתודה במדע המדינה, צריך ציונים קצת יותר טובים מסטודנט רגיל - ציונים שאיתם אתה יכול להתקבל לתחומים נחשקים יותר אם אתה בא ללמוד אותם באזרחות.

אם נניח עשית עתודה במדעי המחשב או בהנדסת חשמל או במשפטים או בעיצוב טקסטיל (יש גם כאלה) אז אתה יוצא גם עם מקצוע ישים באזרחות, ולפעמים גם מה שתעשה בצבא יהיה קשור אליו מספיק כדי שתוכל להציג את זה כנסיון.

עם תארים במדעי החברה והרוח ושירות בצבא במשהו שקשור אליהם, אתה במידה מסויימת "נעול" על שירות באחד מגופי הביטחון או שירות המדינה - זו אחת הטענות נגד.

כמובן שלא הכל גורף, אבל אלו ההכללות שאנשים מתייחסים אליהן כשהם אומרים אם כדאי/לא כדאי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2010, 06:39

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[font=Verdana]במידה ואני..."

אין לי מושג אם יש עדיין עתודה במזה"ת מאז שפתחו את חבצלות, אבל גם אם יש, שים לב שבתור בוגר תואר ראשון במזה"ת בעתודה תצטרך להתמודד על התפקידים הבאמת שווים מול החבר'ה של חבצלות (שנבחרו בפינצטה) ומול חוזרים לשירות (שיש מצב שלימדו את החבר'ה של חבצלות בתור מתרגלים וכבר יש להם תואר שני או חצי ממנו).

חוץ מזה, שתואר ראשון הוא ברוב המקרים דו-חוגי, ככה שיכולים לשבץ אותך לפי החוג השני שלך (כלכלה, סוציולוגיה וכו' וכו').

המסלולים שיש לעתודאים במדעי החברה והרוח הם די רבים ככל הידוע לי - אני מכיר (ברמה של שלום-שלום, אז אין מה לבקש ממני פרוטקציות...) מישהו שהיה קצין קישור לכוחות זרים, אחד אחר שהיה סוג של "סוכן נסיעות" צהל"י בחטיבה לקשרי חוץ וכל השירות עסק בלתאם נסיעות של קצינים בכירים לחו"ל, מישהו שהתגלגל לממד"ה ועשה סטטיסטיקות על מוטיבציה של חיילים עד שהשתעמם כמעט למוות ובחור שהתגלגל בכלל לקורס קציני לוגיסטיקה, עף מבה"ד 1 וגמר את השירות כמש"ק תחזוקה.

ישן 03-02-2010, 15:46

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "אני ממש לא מתכוון לבקש פרוטקציות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
גם אם אבא שלי היה הרמטכ"ל לא הייתי רוצה להגיע לאנשהו לא בזכות עצמי..

לפעמים מספיק שמישהו יזרוק את קורות החיים שלך לערימה הנכונה.

ציטוט:
אבל איך החברה של מזרח תיכון "רגיל" לעומת החברה של חבצלות? ז'תומרת הם גם עוברים את כל ההכשרות המודיעיניות שנלוות?

עד כמה שידוע לי - לא. הם עושים תואר רגיל, רק שכולם מסביב בני 22-24 והם בני 18.

ציטוט:
ולאן בעצם אפשר להשתבץ אם חטיבת המחקר ומספן\להק מודיעין לוקחים את היוצאים של חבצלות-יוצא שהסיכוי שבן אדם שמסיים עתודה כזאת ויעסוק בנושאים שהוא למד הוא לא גבוה לא?

שוב - האפשרויות רבות ומשונות. כשאתה מתגייס אחרי עתודה עם תואר במזרח תיכון, אתה יכול למצוא את עצמך בשלל נישות של חיל המודיעין (עקרונית - גם בתור ערביסט במטה של חטיבה/פיקוד/ווטאבר), במפקדת התיאום והקישור, באגף התכנון, בקישור לכוחות זרים (מבין במזרח התיכון? יופי, לך דבר באנגלית עם או"מניקים בגולן), בדובר צה"ל (בעיקר אם החוג השני שלך יהיה תקשורת), בצנזורה הצבאית ובטח עוד כמה דברים שאני לא יודע.

ישן 02-02-2010, 15:24
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Metaxa שמתחילה ב "שאלה בקשר לעתודת מזרח תיכון/מדעי המדינה"

טוב, אני אנסה לצייר את זה באור מעט שונה
חבר טוב החליט לקחת את עצמו בידיים והחל מכיתה י' - פשוט החליט ללמוד.
בסוף יב', כשכולנו ארזנו את עצמנו לצבא, הוא ארז את עצמו לי-ם ולמד מזרח תיכון במסגרת העתודה.
לאחר מכן שובץ במודיעין.
לא הלך לו בקלות ובגלל כל מיני סיבות שלא תמיד תלויות בו - הקק"צ שלו התעכב והתעכב.
אבל הוא היה מרוצה ומסופק מהתפקיד
כיום הוא עדיין בקבע, אני לא רוצה לחשוף פרטים, אבל יחסית לגילו ולדרגתו (רס"ן) הוא נחשב כיום לאחד הקילברים של אמ"ן.

סוג כזה של סיפור שאני מכיר ממקור ראשון ומקרוב וגורם לי לדפוק את הראש בעצבים למה לא היה לי השכל ללכת איתו לעתודה ולעסוק במה ש-ב-א-מ-ת מעניין אותי.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:24

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר