לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2010, 08:45
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "לפחות רוב לקוחות ADSL מחוברים עם ראוטר, כי כל מודם רשת של בזק הוא גם ראוטר..."

זה סיפור קצת ארוך. בכל מקרה, נניח לצורך העניין שמאז שהתחברתי לאינטרנט מהיר ב2003 בערך, אני משתמש באותו חיבור ואותו מודם. אין לי שום בעיה איתו, והוא פועל סבבה. אני לא רואה שום צורך להשקיע כסף ולהחליף דבר שעובד.
כשהיה צורך לחבר מחשב נוסף, חיברתי אותו בתחילה ברשת, אך התברר שרוחב הפס פשוט נמוך מדי בשביל 2 מחשבים (במיוחד האפלאוד) לכן הוספתי פשוט חיבור נוסף של ADSL. זה נותן לי כמות יתרונות גדולה, כמו יכולת הורדה טובה יותר בתוכנות שיתוף ובאתרי הורדות (לא חוסמים אותי בגלל שאני כבר מוריד מאותו IP) רוחב פס עצום באפלאוד, מחשב אחד לא מפריע לשני (אתה מוזמן לנסות לשחק בשני מחשבים באותה רשת...) אבל זה רק אני. אני מניח שלאנשים אחרים טוב יותר ראוטר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2010, 00:55
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
העלית שתי טענות מעניינות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אין לי תשובה חכמה לתת לך. אבל..."

אבל פיירוול לא פותר את הבעיה הראשונה, ואני פותר בלי פיירוול את הבעיה השנייה.

כנראה שאתה כן פותח לרכיבים מסויימים של מערכת ההפעלה גישה החוצה, וכל תוכנה שהתקנת
יכולה להשתמש בהם. לדוגמה: אם אתה מאשר ל-svchost של netsvcs גישה החוצה לאינטרנט,
התוכנה יכולה להוסיף עוד service לקבוצה הזו, ולנהל את כל התקשורת שלה החוצה דרכו.

לגבי הבעיה השנייה, היא נפתרת אצלי בשילוב של מספר גורמים:
  1. אני מאחורי ראוטר, כך שגישה מבחוץ לא עובדת. Blaster, Sasser, וכו' אינם רלבנטיים.
  2. מעבר לכך שבזה נפתרת כל הבעיה, כשאני מתקין XP, אני מחבר אותו לאינטרנט רק לאחר
    ביצוע העדכונים (בד"כ מתקין XPSP2 וזהו). באחרים כרגע אין בעיה כזו, אבל אילו הייתה,
    גם איתם הייתי נוהג באותה צורה, רק כדי להרגיש קצת יותר בטוח.
ישן 03-02-2010, 01:41
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
קיבלתי את עניין הגישה (:
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מזל שיש Windows Update כדי לטפל בזה."

תוכנה שאני מתקין אני סומך עליה שאין בא קוד זדוני, אני לא סומך עליה בעניין של חולשות, וכאשר אין לתוכנה הזו שום צורך להתחבר לרשת, בטח לא סתם כך בצורה אקראית ולא מבוקרת, אז אין שום סיבה לתת לה גישה ולחשוף אותך לחולשות שלה. אני מקווה שעכשיו ההבדל ברור?
ציטוט:
אצלי בראוטר לא פתחתי אף פורט
(כמובן שהכוונה למיפוי פורטים)
יפה זה פתרון שמתאים אם כל מה שאתה עושה זה לגלוש לאתרים ברשת...
מה קורה עם אתה רוצה לעשות משהו מעבר?
ציטוט:
מזל שיש Windows Update

כמובן שכל החורים הם פומביים, ומייקרסופט מוציע עדכון פעם ביום...
ואני אומר מזל שיש פיירוול חינמי שלא גוזל(בקושי גוזל) משאבים...
בטח שכמות האשבים שהוא גוזל שווה את הבעיות שנגרמים אחרי כל עדכון 10 במספר של מייקרוסופט, שלא לדבר על המשאבים שעדכונים אלו דורשים.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 03-02-2010 בשעה 01:50.
ישן 03-02-2010, 02:07
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

מספר נקודות:
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "קיבלתי את עניין הגישה (:"

• שוב, כמו שכתבתי למעלה, זה שחסמת את whatever.exe מגישה לרשת לא אומר שהיא באמת לא יכולה לגשת לרשת. להשתמש ב-service שרץ תחת svchost -k netsvcs זה הקל שבקלים, ורוב הסיכויים שלו אתה מרשה לגשת לרשת. וזו רק דוגמה. הפיירוול לא באמת מונע גישה לרשת. חשוב להבין את זה. הוא מונע גישה לרשת בשגגה.
  • חולשות יש גם ב"מוצרי אבטחה". למען האמת, יש בהם המון חולשות. בלי לפרט יותר מדי, יש מוצרי אבטחה שפותחים את המחשב שלך ליותר חולשות מכפי שהם מגנים.
  • אם אני רוצה משהו מעבר לגלישה אני פותח פורט אחד ללקוח הביטורנט שלי, ומשתמש בפורט שונה אחרי כל ריסט (כמובן שלא משתמש ב-UPnP).
  • מפני חולשות לא פומביות גם מוצרי היעני אבטחה האלה לא יגנו עליך כל כך, כי ההגנות נוצרות רק אחרי שמתגלים הניצולים.
  • אולי עדכונים של MS גורמים בעיות ואולי לא. הרוב המוחלט לא, וזה לא קשור לשאלת האבטחה.
  • ובחזרה להתחלה: אם אתה סומך על התוכנה, מה מפריע לך שהיא תיגש לאינטרנט? אם אתה לא סומך עליה, למה התקנת אותה? ההפרדה בין סומך על זה שאין בה קוד זדוני במכוון לבין זה שיש בה חולשות מכוונות כמעט חסרת ערך רב לניתוח הסיכונים הזה. אם אתה לא סומך על המתכנתים שכתבו את התוכנה שידעו לתכנת, אתה ממילא בעיה, כי אם יש בה חולשה לא מכוונת, מי מבטיח לך שלא ינצלו אותה נגדך כשאתה תחליט שעכשיו זה הרגע הנכון לתת לתוכנה לגשת לאינטרנט לשלוש דקות? מישהו יושב בחוץ ומחכה שתעשה את זה...
ישן 03-02-2010, 02:34
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
תגובה.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מספר נקודות:"

* שוב, כמו שכתבתי למעלה, זה שחסמת את whatever.exe מגישה לרשת לא אומר שהיא באמת לא יכולה לגשת לרשת. להשתמש ב-service שרץ תחת svchost -k netsvcs זה הקל שבקלים, ורוב הסיכויים שלו אתה מרשה לגשת לרשת. וזו רק דוגמה. הפיירוול לא באמת מונע גישה לרשת. חשוב להבין את זה. הוא מונע גישה לרשת בשגגה.

אני לא חוסם "whatever.exe", בברית מחדל אני חוסם הכל(לא שבאמת אפשר לחוסם הכל, אבל עד כמה שזה אפשרי)

* חולשות יש גם ב"מוצרי אבטחה". למען האמת, יש בהם המון חולשות. בלי לפרט יותר מדי, יש מוצרי אבטחה שפותחים את המחשב שלך ליותר חולשות מכפי שהם מגנים.

אין ספק, יש כאלה, אני לא מומחה אבטחה גדול, בכדי לבדוק לעומק, אבל אני סומך על מומחי אבטחה אחרים שכן בדקו(אתה אף פעם לא תהיה מומחה בכדל דבר)

* אם אני רוצה משהו מעבר לגלישה אני פותח פורט אחד ללקוח הביטורנט שלי, ומשתמש בפורט שונה אחרי כל ריסט (כמובן שלא משתמש ב-UPnP).

גם אני לא ממפה יותר מ3 פורטים לכל מחשב, אבל עדיין אלו 3 פורטים שפתחת..., אסט לפעמים אני לא עושה מעל חודש, כך שזה לא פרקטי- יותר סביר זה שבגלל שהראוטר שלי הוא סוג *ז*(שדורש גם כך רסט לניקוי הבאפר), ואין לי כתובת קבוע זה לרסט את המודם שלי

* מפני חולשות לא פומביות גם מוצרי היעני אבטחה האלה לא יגנו עליך כל כך, כי ההגנות נוצרות רק אחרי שמתגלים הניצולים.

שוב פעם מרגע שתוכנה לא רצויה, רצה אצלך על המחשב, שום דבר לא יעזור, הפיירוול עוזר למנוע מצבים כאלה, שום דבר לא מושלם, אבל נט+חומת אש==>צריך חזק לשבור את הראש לפני שמצלחים, וכאן נשאלת השאלה, האם יש לי משהו במחשב השווה את ההשקע?

* אולי עדכונים של MS גורמים בעיות ואולי לא. הרוב המוחלט לא, וזה לא קשור לשאלת האבטחה.

כמובן שעדכונים גורמים לבעיות(וכאן אני חושב שהבעיות שהם גורמים לא שווים את האבטחה), למעשה אני מכיר הרבה מאוד מקרים בהם עדכון, גרם ליותר בעיות(גם של אבטחה) מאשר פתר בעיות.

* ובחזרה להתחלה: אם אתה סומך על התוכנה, מה מפריע לך שהיא תיגש לאינטרנט? אם אתה לא סומך עליה, למה התקנת אותה? ההפרדה בין סומך על זה שאין בה קוד זדוני במכוון לבין זה שיש בה חולשות מכוונות כמעט חסרת ערך רב לניתוח הסיכונים הזה. אם אתה לא סומך על המתכנתים שכתבו את התוכנה שידעו לתכנת, אתה ממילא בעיה, כי אם יש בה חולשה לא מכוונת, מי מבטיח לך שלא ינצלו אותה נגדך כשאתה תחליט שעכשיו זה הרגע הנכון לתת לתוכנה לגשת לאינטרנט לשלוש דקות? מישהו יושב בחוץ ומחכה שתעשה את זה...

ציטוט:
סתם דוגמא, אקרוניס אימג'- אני לא מכיר אלטרנטיבה(טובה), לחלונות, התוכנה מנסה להתחבר לרשת, ואני לא מעוניין בכך, התוכנה עובדת לי מצויין, למה לי לתת לה להעדכן, או השד יודע מה?
אז ברירה אין לי, זו התוכנה הטובה ביותר שעושה את העבודה, אבל מדוע לתת לה גישה לרשת?

בקיצור חומת אש זה עוד רף שצריך לעבור בדרך למחשב שלך, וכאשר צריכת המשאבים שלו זניחה, אני רואה רק סיבות, למה כן להתקין חומת אש.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 03-02-2010 בשעה 02:42.
ישן 03-02-2010, 20:20
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תגובה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
* שוב, כמו שכתבתי למעלה, זה שחסמת את whatever.exe מגישה לרשת לא אומר שהיא באמת לא יכולה לגשת לרשת. להשתמש ב-service שרץ תחת svchost -k netsvcs זה הקל שבקלים, ורוב הסיכויים שלו אתה מרשה לגשת לרשת. וזו רק דוגמה. הפיירוול לא באמת מונע גישה לרשת. חשוב להבין את זה. הוא מונע גישה לרשת בשגגה.

אני לא חוסם "whatever.exe", בברית מחדל אני חוסם הכל(לא שבאמת אפשר לחוסם הכל, אבל עד כמה שזה אפשרי)

ואז כש- svchost -k netsvcs מבקש לגשת לאינטרנט אתה מאשר לו...

ציטוט:
* חולשות יש גם ב"מוצרי אבטחה". למען האמת, יש בהם המון חולשות. בלי לפרט יותר מדי, יש מוצרי אבטחה שפותחים את המחשב שלך ליותר חולשות מכפי שהם מגנים.

אין ספק, יש כאלה, אני לא מומחה אבטחה גדול, בכדי לבדוק לעומק, אבל אני סומך על מומחי אבטחה אחרים שכן בדקו(אתה אף פעם לא תהיה מומחה בכדל דבר)

ומהבדיקות שערכתי ומהניסיון שלי בתחום אני לא סומך על המוצרים האלה. כמובן שלא בדקתי את כל המוצרים בעולם, אפילו לא קרוב לזה, אבל בדקתי מספיק כדי לא לסמוך עליהם.

ציטוט:
* מפני חולשות לא פומביות גם מוצרי היעני אבטחה האלה לא יגנו עליך כל כך, כי ההגנות נוצרות רק אחרי שמתגלים הניצולים.

שוב פעם מרגע שתוכנה לא רצויה, רצה אצלך על המחשב, שום דבר לא יעזור, הפיירוול עוזר למנוע מצבים כאלה, שום דבר לא מושלם, אבל נט+חומת אש==>צריך חזק לשבור את הראש לפני שמצלחים, וכאן נשאלת השאלה, האם יש לי משהו במחשב השווה את ההשקע?

אם שום דבר לא יעזור, למה להתקין עוד תוכנה מיותרת על המחשב?

ציטוט:
* ובחזרה להתחלה: אם אתה סומך על התוכנה, מה מפריע לך שהיא תיגש לאינטרנט? אם אתה לא סומך עליה, למה התקנת אותה? ההפרדה בין סומך על זה שאין בה קוד זדוני במכוון לבין זה שיש בה חולשות מכוונות כמעט חסרת ערך רב לניתוח הסיכונים הזה. אם אתה לא סומך על המתכנתים שכתבו את התוכנה שידעו לתכנת, אתה ממילא בעיה, כי אם יש בה חולשה לא מכוונת, מי מבטיח לך שלא ינצלו אותה נגדך כשאתה תחליט שעכשיו זה הרגע הנכון לתת לתוכנה לגשת לאינטרנט לשלוש דקות? מישהו יושב בחוץ ומחכה שתעשה את זה...

ציטוט:
סתם דוגמא, אקרוניס אימג'- אני לא מכיר אלטרנטיבה(טובה), לחלונות, התוכנה מנסה להתחבר לרשת, ואני לא מעוניין בכך, התוכנה עובדת לי מצויין, למה לי לתת לה להעדכן, או השד יודע מה?
אז ברירה אין לי, זו התוכנה הטובה ביותר שעושה את העבודה, אבל מדוע לתת לה גישה לרשת?

בקיצור חומת אש זה עוד רף שצריך לעבור בדרך למחשב שלך, וכאשר צריכת המשאבים שלו זניחה, אני רואה רק סיבות, למה כן להתקין חומת אש.

ההפך הוא הנכון - פיירוול לא מוסיף הגנה, אבל פוטנציאלת מוסיף חולשות. לא רק שאין בו תועלת, יש לו גם עלות גבוהה מאוד פוטנציאלית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר