לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2010, 12:16
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אשכול נבחר משרד התרבות משתף פעולה עם האליטות בטמטום האוכלוסייה.

כן, אני מדבר על חוק הספר. החוק במסגרתו יקבעו מחירי מינימום לספרים, כמו במיטב הכלכלות המתוכננות של הגוש הבולשביקי. עד שסוף סוף בעלי ההון לא הצליחו לייצר מונופול/דואופול/אוליגופול בשוק הספרים ומתקיימת בו תחרות של ממש על כיסו של הצרכן- גם את זה רוצים לקחת לנו. מאז שהתחילה התחרות בין סטימצקי לצומת ספרים - מחיר הספר הממוצע ירד בכמעט 50 % יותר סופרים מתפרנסים מכתיבה, כמות הספרים הנמכרת גדלה בעשרות אחוזים ועולם הקריאה נחשף בפני הרבה יותר אנשים.

חברים שלי, אנשים שהיו קוראים ספר פעם בכמה שנים, התחילו לקרוא כמה פעמים בשנה. זו הייתה ממש מהפיכה.

לא יודע, שיתוף פעולה בין משרד ה"תרבות", הסופרים הותיקים (שפשוט ימנעו כניסה של מתחרים לשוק , יחששו להוציא ספרים חדשים שמא לא ימכרו) והמו"לים חשוד בעיני. לאליטות תמיד נוח יותר שהציבור יהיה מטומטם, אחרי שהחוק החדש יעבור נפסיק לקרוא ספרים ונוכל כולנו להצטרף ליתר הזומבים ולבהות ב"אח הגדול" או במכונת הכביסה שלנו על סחיטה , לצאת ולקנות את מוצרי הצריכה שמפורסמים בהפסקת הפרסומות ולהשמיד את מעט המוח שעוד נותר לנו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2010, 12:28
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
אני לא כל כך בטוח שאתה צודק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "משרד התרבות משתף פעולה עם האליטות בטמטום האוכלוסייה."

נכון, שברמת העיקרון יש הרבה יותר אנשים שקונים ספרים.
אבל יש, לטעמי, שתי בעיות שקשורות אחת לשניה: רמת ההשקעה בספרים והתמלוגים לסופרים.

הסופרים מקבלים פרוטות וכשאתה מקבל פרוטות אתה משקיע הרבה פחות בספר שלך, שהרי במילא לא תקבל תמלוגים גבוהים. רוב העלות שאתה משלם על הספר כלל לא מגיע לסופר אלא לשרשרת שבדרך - חנות הספרים, ההוצאה, בית הדפוס וכו'. כשהמצב בענף נראה כמו שוק, אז יש מאות ספרים שרואים אור כל שנה כי התחרות היא לא על האיכות של הספר, אלא על המחיר שלו.

ישן 15-02-2010, 22:25
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
זה נכון חלקית.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אין שום מדינה שבה שתי רשתות שיווק שולטות על השוק"

מכיוון שיש עוד חנויות ספרים בודדות ויש גם את האינטרנט והראייה - יש בהחלט תחרות גם בין שתי הרשתות. חוץ מזה, וודאי שעדיף שיהיו עוד רשתות ספרים והתחרות תגבר - כדי שמחיר הספרים יהיה זול יותר, אבל מה פתאום לקבוע מחיר מינימום לספרים כדי לייקר אותם באופן כפוי , מניין בא הרעיון הזה?

ואם בשנה הבאה מגדלי הבננות יסבלו מעודפי יבול , נקבע מחיר מינימום של 10 ש"ח לבננות? ואם כן , למי זה יועיל?בטח שלא לבריאות הציבור והוחוק הזה אינו מועיל להשכלת הציבור.

ישן 08-02-2010, 18:59
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
חד וחלק, עם MBA, בלי או רק עם "יסודות השיווק" באוניב הפתוחה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "מאחר וגם אני יודע דבר מה..."

"סופרים" מרוויחים היום (עידן ה"4 במאה", עידן הבורות, עידן הריאליטי: תקרא לו איך שאתה רוצה) הרבה-הרבה יותר כסף ממה שהרוויחו פעם (כשלהיות בופר היה "כבוד" לכאורה).

מרוויחים יותר מתמלוגים
מרוויחים יותר מפרסים
מרוויחים יותר מ"נגזרות התהילה"

וזה עוד בלי להחשיב את ה 750$ מינימום שלוקחים בשביל שעה של דיבורים מעל איזה אנטריקוט עם קבוצת "חובבי ספרות" באיזו מסעדה ברחוב בן שטח (אפשר בקלות 15-25 פעם בחודש, ממש לא תמיד צריך קבלה).

לא צריך להתפתות ולחשוב שמדובר כאן על "מאבק ערכי" על דמותה של המדינה (אלא אם כן אומרים ש"סופר עשיר הוא סופר פורה, וסופר פורה עושה סבבה למדינה"), אלא על "עוד" מאבק סקטוריאלי, בדיוק כמו ועד חברת החשמל הנלחם עבור עובדיו, או ארגון המורים או כל ארגון עובדים אחר.

לגיטימי? כן. אתי? להפעיל פוליטיקאים, תוך התחזות לקוצה טובתה של המדינה זו כבר שיטה ישנה כך שקשה לי להאשים אותם. ערכי? ממש לא. את הסופר לא מעניין הקשר (הכלכלי - והרי כלכלה זה מדע די מדוייק, כך שלמה שאיש רוח יבין בה משהו.?) בין הפופולאריות שלו וזמינות פרסומיו במחירים שווים לכל נפש: כמו כל "ישראלי קטן" הוא רואה מולו 2 דברים: כמה מוצרים הוא מסוגל למכור וכמה הוא מקבל על כל מוצר. אומר לעצמו: אם היו מוסיפים עוד 35 ש"ח לכל מוצר שאני מוכר, ושבטוח הייתי מוכר גם אז, אז לשבוע בפרובאנס הייתי נוסע במחלקה ראשונה ולא בשדרוג לביזנס על בסיס פדיון מיילג' בסטנד בי. זה כל העניין.

ישן 03-02-2010, 03:58
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אינך מעריך את קהל הקוראים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אני לא כל כך בטוח שאתה צודק"

סופר שלא ישקיע מעצמו. כלומר תוצרתו תהיה קלוקלת - לא יהיה לו קהל קוראים וספריו ירדו מהמדפים, מיד כאשר הדבר יתברר.
כבר מזמן חלפו הימים שהיו קונים ספרים על פי ה"מטרים" שהם תופסים במדף הספרים ולצערי חלפו גם אלו שהיו מביאים ספר לאירוע.
התחרות בשוק הספרים, ככל תחרות, היא מבורכת. במיוחד לאור העובדה (על פי הפרסומים), שסופרים בעלי שם, שהוכיחו את עצמם, אינם מאפשרים הכנסתם לדילים השונים, לבטח במה שקשור בספריהם החדשים. זה, מאפשר "חדירתם" לשוק של סופרים צעירם/חדשים, שאת פרנסתם העיקרית יצאו בעסוקים אחרים. בכלל מעטים הם הסופרים ש"התעשרו" מכתיבתם ומי שלא היו לו מקורות הכנסה נוספים - חי בעוני ובדלות.
אני מקווה, שהכנסת לא תאשר חוק מגביל זה ולא תפגע במעטים, שעדין קוראים ספרים במדינת ישראל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:01

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר