לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-02-2010, 12:32
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "חיל האוויר העניק אות הוקרה לטייס הסרבן תת אלוף יפתח ספקטור, שהודח מתפקידו"

בהתחשב בתרומתו של ספקטור לקיומנו (תרתי משמע, מיבצע אופרה למשל) הוא יכול מצידי גם להאמין שירושלים ניבנתה ע״י מאדימאים ועדיין יהיה זכאי לכל עיטור וכיבוד שהמדינה דרך נציגיה המוסמכים רוצה להעניק לו.

לאור הצטיינותו ואומץ ליבו המוכח (לנוכח מימדי האבידות במלחמת יוה״כ למשל היו טייסים שהתחמקו מלצאת למשימות מפחד הטילים) וכן בהתחשב בעובדה שעל המכתב הוא חתם לא בהיותו בקבע אלא כמילואימניק (ועוד בגיל 63, גיל בו מעטים עדיין בכלל משרתים) הרי שכל ההשוואות שנעשו כאן הן דמגוגיה בגרוש ונסיון השתקה בולשביקי למהדרין (ואין מה לטרוח להסביר לי את עקרונות הבולשביזם, אני משתמש פה במילה כגידוף).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-02-2010, 10:21
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
לא מדויק
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "הבאת מבצע אופרה היא דווקא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל_היום
הבאת מבצע אופרה היא דווקא דוגמא פחות מוצלחת:

1. הוא נדחף למבצע בכוח, תוך הפעלת קשרים אישיים עם הרמטכ"ל דאז, רפול ז"ל.
2. במבצע עצמו הוא פיספס, ולא פגע במטרה, שהיתה גדולה מאוד.
3. לימים, התברר כי סיבת החטאתו היתה שלא חש בטוב, עקב טיפול תרופתי מסויים, עליו לא דיווח,כלומר שיקר למפקדיו, וסיכן מבצע שעליו עמלו שנים, וחיוניותו לקיום המדינה היה קריטי.

1. לא נדחף בכוח.טענתו היתה שלפי המסורת בצה"ל המפקדים יוצאים לביצוע עם פקודיהם
ולא יתכן שפקודיו יוצאים למבצע כ"כ חשוב והוא ישאר מאחור. טענה לגיטמית..
2.פספס -נכון יכול לקרות.
3.לא סיכן שום דבר למעט את חייו שלו והמטוס שבו טס.

ישן 05-02-2010, 14:21
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ושוב אנו מסכימים..."

אין כל רע באף אחת מהדוגמאות שהבאת, באגס באני הוא כוכב קולנועי ענק (שמבוסס, אגב, במידה רבה, על ענק קולנועי אחר, קלארק גייבל, אני כותב כרגע מהסלולרי אז אני לא יכול לחבר פה קישור אבל חפש ביו טיוב ״a wild hare״ (אם אתה לא מכיר כבר), הבאגס ה״רישמי״ הראשון ועבודה נהדרת של טקס אוורי הניפלא), את אורי אני מחבב (אינטרנטית, שהרי אני לא מכיר אותו באמת) הרבה יותר מכפי שניתן לנחש מההתכתשויות הפורומיות שלנו (שלדעתי מוציאות ממני כמה מההודעות היותר טובות שלי ואני רק מקווה שאני מצליח ״להחזיר טובה&#1524 ונתניהו ראה״מ לא כל כך גרוע בעיני, לו הייתי בארץ בבחירות האחרונות הייתי מצביע בוודאי, מתוך מחויבות אידאולוגית או סתם שמרנות, לברק ואפילו אני סבור שזו הייתה הצבעה גרועה עוד יותר מלהצביע עבור נתניהו. (בסדר, על הפקקים של גוש דן הייתי מוותר, אני הולך רגל בנשמה, בביה״ס כשכולם נסעו באוטובוס אני העדפתי ללכת כל יום שלושים דקות וכיום פעילות סופי השבוע האהובה עליי היא ללכת עד כשישה עשר קילומטר בתוואים קשים, כאלה שצריך גם ידיים בשבילם. אני אוהב מאוד לעמוד על פיסגה ולהיות מסוגל לזהות ללא מפה את שמות הפסגות שמסביבי ולמרות שאני עירוני מפונק ככל שאני מזדקן אני מכיר יותר ויותר בעומק הקשר שבין האדם והאדמה)

אני מאמין שהמשותף גדול על השונה. אני מאמין גם בשבטיות ובגלגול המודרני שלה בדמות הלאומיות. עם כל הכבוד לרעיונות האוניברסאליים למיניהם (לחלקם יש לי בהחלט כבוד והערכה) אני סבור שאין, לפחות כיום, תחליף למדינת הלאום. יתרה מזו, אני אוהב מאוד את הגיוון שבעולם על התרבויות השונות שלו, גיוון שהאוניברסליות מסכנת. מכל מקום, כמי שמאמין בלאומיות אני מאמין גדול בצורך למצוא מחנה משותף בתוך השבט, להתפשר ולגשר על הפערים. בגלל זה אני לעולם אראה באנשי ימין, אפילו עמוקים מאוד, יריבים ולעולם לא אויבים.

אני סבור שיש חשיבות עצומה לשיטה. יש דברים עליהם אנחנו לעולם לא נסכים ולפעמים יהיה צורך להכריע לכאן או לכאן ומישהו יפסיד בויכוח. לפעמים המפסיד יסבור שהדרך שניבחרה כנגד רצונו תוביל לאסון. במצבים כאלו חשוב לזכור שהאסון הגדול ביותר הוא התמוטטות השיטה! האמריקאים מבינים את זה, הישראלים פחות. על הבסיס הזה אני שולל כל סרבנות למשל, מימין או משמאל וזאת למרות שאני יכול להבין (ואפילו לחוש אמפטיה) כלפי סרבנים (כנים, לא סתם משתמטים) מימין ומשמאל.

אז כן, הנה לך תשובה כבדת ראש, אני לא חושב שיש לא לך לא לי מה להזהר, אני חושב שאנחנו צריכים לשמוח על המשותף ולטפח אותו וזאת תוך הבנה שחילוקי הדעות ישארו אבל לא צריך לתת להם לקלקל את היחסים בין האנשים, הרי בסופו של דבר לאף אחד אין מונופול לא על הצדק ולא על החכמה.*

ישן 05-02-2010, 13:37
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אם בארזים [ספקטור] נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר [חטיבת כפיר]
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "חיל האוויר העניק אות הוקרה לטייס הסרבן תת אלוף יפתח ספקטור, שהודח מתפקידו"

גם אם לאיש מגיע כבוד והדר על פועלו בעבר, צריך גם לבחון את הנזק התדמיתי שהוא גרם בהצטרפותו למכתב הטייסים.

מבחינתי דרגת תא'ל מיל. אינה שווה אפילו מיל. האיש חיבר בין האג'נדה הפרטית והפוליטית שלו לבין קבוצת טייסים.
בראייתי אין חמור מכך כאשר אג'דנה כזאת הופכת למנוף לפוליטיזציה של אחד מהכלים היותר חשובים שיש לצה'ל.
להבדיל אלף אלפי הבדלות, תארו לעצמכם כי איילון הנחשב לאיש המקורב לשמאל בעל אג'נדה ברורה ונחרצת, היה רותם להפצתה של תורתו בקרב אנשי שייטת 13.
ישן 05-02-2010, 13:44
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
זה היה מזמן, האיש הביע הסתייגות, הוא איש מילואים והוא גיבור אמיתי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אם בארזים [ספקטור] נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר [חטיבת כפיר]"

מאיר הר ציון הצטרף לפורצים לירושלים בהיותו 'נכה' גופנית אך בריא יותר מרבים אחרים מבחינה ערכית.

כנ"ל ספקטור במבצע אופרה.

החמיץ/תחמן כדי לצאת וכו'.. אלה אמירות של בדיעבד.

אני לא הייתי מסוגל לעמוד במתח הדרוש בניווט מכונית לרבת עמון אז כל שנותר לי הוא להצדיע למי שהוביל מטוס קרב לעיראק.

מה עוד שספקטור לבד מאותה חתימה מיותרת ולא ראויה לא הפך את הנושא לעיסוק העיקרי בחייו, לא התמכר למנעמי הקרן לישמעאל חדשה ולא התפרנס מעידוד לסרבנות. פשוט הביע דעה. טעה לדעתי ו..זהו.

גבורתו - נותרה גבורתה ומהבאר שחפר אנו שותים עד היום.

ישן 05-02-2010, 14:04

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "זה היה מזמן, האיש הביע הסתייגות, הוא איש מילואים והוא גיבור אמיתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
מאיר הר ציון הצטרף לפורצים לירושלים בהיותו 'נכה' גופנית אך בריא יותר מרבים אחרים מבחינה ערכית.

כנ"ל ספקטור במבצע אופרה.

החמיץ/תחמן כדי לצאת וכו'.. אלה אמירות של בדיעבד.

אני לא הייתי מסוגל לעמוד במתח הדרוש בניווט מכונית לרבת עמון אז כל שנותר לי הוא להצדיע למי שהוביל מטוס קרב לעיראק.

זאת בדיוק הסיבה שאתה ואני לא טיייסים, אולי במכסימום אסטרונאוטים [אני מדבר בשמי כמובן]

מה עוד שספקטור לבד מאותה חתימה מיותרת ולא ראויה לא הפך את הנושא לעיסוק העיקרי בחייו, לא התמכר למנעמי הקרן לישמעאל חדשה ולא התפרנס מעידוד לסרבנות. פשוט הביע דעה. טעה לדעתי ו..זהו.

גבורתו - נותרה גבורתה ומהבאר שחפר אנו שותים עד היום.

או במילים אחרות, גבורתו "אבות אכלו בוסר ושיני בנים תכהינה" ו...זהו

ישן 06-02-2010, 10:31
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
מצטער . אתה טועה.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "עבירה אינה צריכה להיות רק בהיבט המשפטי/חוקי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פלמינג
עבירה היא גם הפרת ערך מוסרי.
ספקטור ניצל את יחסי הכוח והמרות שיש לו להעמיד את עצמו בשורה אחת עם החותמים על עצומה פוליטית שכוחה והנזק שגרמה, חלחל אל שדירת הצבא, באותה מידה שמנביטים שנוטעים כרם ואותו עץ הופך לגפן סורחת.
הפירות הבאושים הללו הם הפירות שאנו אמורים להתמודד איתם כיום, מכיוון שאט אט הפכו לנורמה.

זאת היא האיוולת שעליה הוא צריך לעמוד בפני בין דין לענייני מוסר וערכים.

ספקטור חשב שמדינת ישראל מפעילה יותר מדי כח מול עזה. (אני לא מסכים איתו)
לדבריו, הטריגר היו דברי דן חלוץ על המכה הקטנה בכנף (אחרי הפצצת שחאדה)
הוא טוען שהמעשה הזה ודומים לו אינם מוסריים ולכן יש לסרב לעשותם. (אני חושב שם כן מוסריים)
צריך לדעת שיש לא מעט שחושבים כמוהו.
לספקטור לא היו שום יחסי מרות עם אף אחד כשדיבר. הוא דיבר מהמעמד המוסרי
שהוא ואחרים מיחסים לו.
מבחינתו (ומבחינתם של החושבים כמותו) העמדות שלהם מוסריות הרבה יותר
מהעמדה שלנו.
לפני איזה בי"ד מוסרי אתה רוצה שיעמוד??? מי יהיו השופטים??

לכן החלטת הצבא בזמנו להדיחו מהמשך שירות מילואים (הכאילו ) בזמנו מספקת.

ישן 05-02-2010, 14:36
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
חוק העונשין - סעיף 103 - תעמולה תבוסתנית, סעיפים 105-107 - מרידה סעיף 109 הסתה להשתמט
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "על איזה חוק בדיוק עבר ספקטור?..."

"מי שהפיץ בשעת לחימה, ובכוונה לגרום בהלה בציבור, ידיעות שיש בהן כדי לערער את רוח חיילי ישראל ותושביה בעמידתם בפני האויב, דינו – מאסר חמש שנים; התכוון לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר עשר שנים."

http://he.wikisource.org/wiki/%D7%9...9% D7%99%D7%9F
105.
[ד/15]

(א)

שלושה או יותר מחברי כוח מזויין העושים אחת מאלה, הרי זו מרידה לענין סימן זה:

(1)

בצוותא ותוך אי ציות לפקודה, הם תופסים בנשק או משתמשים בנשק שברשותם או משתמשים באמצעי כפיה כלפי מפקד;

(2)

מסרבים בצוותא למלא פקודה בשעת פעולה צבאית או למלא פקודה הנוגעת לפעולה כזאת.

(ב)

בסעיף זה, "מפקד" – הגבוה ממנו בדרגה, לרבות מי שלפי פקודות הצבא או לפי הנוהג בצבא רשאי לתת לו פקודה.

מרידה

106.
[ד/16]

המעורר מרידה או משתתף בה, דינו – מאסר חמש-עשרה שנים.

מרידה בכוונת פגיעה בבטחון המדינה

107.
[ד/17]

מי שעשה אחד המעשים האמורים בסעיף 106 בכוונה לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר עולם.

פגיעה ברכוש
[תיקון: תשנ"ד]

108.
[ד/18]

(א)

מי שגרם בזדון נזק לרכוש שהוא בשימוש כוח מזויין או סיכן בזדון את האספקה לכוחות המזויינים, דינו – מאסר שבע שנים.

(ב)

מי שגרם ברשלנות נזק לרכוש שהוא בשימוש כוח מזויין או סיכן ברשלנות את האספקה לכוחות המזויינים, דינו – מאסר שלוש שנים.

(ג)

מי שעבר עבירה לפי סעיף קטן (א) והיה במעשה העבירה כדי לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר עשר שנים.

(ד)

מי שעבר עבירה לפי סעיף קטן (א) בתקופה שבה מתנהלות פעולות איבה צבאיות של ישראל או נגדה, דינו – מאסר חמש עשרה שנים.

הסתה להשתמטות

109.
[ד/19]

(א)

מי שהסית או שידל אדם החייב בשירות בכוח מזויין שלא ישרת בו או שלא יתייצב לפעולה צבאית, דינו – מאסר חמש שנים.

(ב)

מי שהסית או שידל אדם המשרת בכוח מזויין לערוק משירותו או מפעולה צבאית, או סייע לו בעריקה, דינו – מאסר שבע שנים.

(ג)

מי שנתן לאדם החייב בשירות כאמור בסעיף קטן (א) מקלט או סייע להחביאו, כשהיה לו יסוד להניח שהוא עריק, דינו – מאסר שלוש שנים.

(ד)

מי שעבר עבירה לפי סעיף זה בתקופה שבה מתנהלות פעולות איבה צבאיות של ישראל או נגדה, דינו – מאסר חמש עשרה שנים.

(ה)

בסעיף זה, "עריקה" – העדר מן השירות בכוח מזויין מתוך כוונה שלא לחזור.

סעיף 110 - הסתה לאי ציות

מי שהסית או שידל אדם המשרת בכוח מזויין לאי ציות לפקודה חוקית, דינו – מאסר שנה; התכוון בכך לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר חמש שנים; נעברה העבירה בתקופה שבה מתנהלות פעולות איבה צבאיות של ישראל או נגדה, דינו – מאסר שבע שנים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-02-2010, 17:43
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "חוצפה של מדינה, לסרבנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
חוצפה של מדינה, לסרבנים מהימין מתייחסים כפושעים וסרבנים מהשמאל מקבלים פרסים ועוד מצה"ל. הייתי שולל לו את כל הדרגות, את הפנסיה וכל אות כבוד, שצה"ל או המדינה נתנה לסרבן הזה וכל סרבן אחר. השמאל אולי הפסיד בבחירות, אך עדיין שולט בתפקידים הבכירים במדינה ובצבא וחבל שזה ככה.

כן, נחושתן הינו שמאלן ידוע..
מעבר לדיון המעניין שהתפתח, כותרת חצי שקרית היא שהחלה אותו.
האות הוקרה הנ"ל אינו באמת אות הוקרה, הוא אות לציון 50 שנה לסיום קורס טייס..
מקבל אותו כל מי שסיים קורס טייס בלא קשר לתרומתו לחיל האויר או למדינה..
גם טייס שהתרסק עם מטוסו (באשמתו שלו עצמו..) יום לאחר סיום קורס טייס- משפחתו תקבל את האות למרות שלא תרם בכלום ב50 שנה האחרונות.
ובכן, לא אות הוקרה כי אם לא יותר מארוע "פגישת מחזור" לציון 50 שנה לקורס הטייס...
ממתי כאן בפורום מאמינים לעיתון הארץ??

ישן 05-02-2010, 20:18

שים לב לציטטות הבאות מעיתון הארץ
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=linuxsboot]חוצפה של..."

האות הוענק פחות משבועיים לאחר שהוחלט בצה"ל להדיח משירות את אחד החיילים מחטיבת כפיר שהניף את השלט התומך בסירוב לפנות מאחזים בשטחים. הטקס נערך בבית חיל האוויר ובמהלכו העניק מפקד חיל האוויר, אלוף עידו נחושתן, כנפי זהב לציון חמישים שנות טיסה ל-79 ותיקי הטייסים, ביניהם תא"ל ספקטור.

במפתיע או לא, "נחלץ" עיתון הארץ לעריכת קורלציה ברורה בין שני אירועים בעלי אופי זהה לחלוטין.
המסקנות מתבקשות, הלוא כן?

ספקטור אמר השבוע שבניגוד לחלק מחותמי המכתב, הוא לא חזר בו מהמעשה ולמיטב ידיעתו, גם בחיל האוויר לא שינו את ההחלטה להדיח את החותמים משירות. עם זאת הוא אמר שכבר הוזמן בשנים האחרונות לטקסים רבים של החיל. "אף פעם לא היתה בעיה אתם שהם לא כיבדו" הוא אמר, "מלבד ההחלטה על ההדחה, לא היה שום שינוי לטובה או לרעה ביחס אליי. זה עניין רגשי". גורמים בחיל האוויר אמרו עם זאת שההזמנה של ספקטור לטקס מרכזי לא הייתה מתאפשרת בתקופה בה דן חלוץ עוד שימש מפקד החיל ורמטכ"ל.

המשמעות היא, שצה"ל לא רק שהוא נגוע בפוליטיזציה, אלא באובדן מוסרי של ערכים . כנראה שלדן חלוץ, היה בכל אופן חשוב לשמר ערכים של שכר ועונש לסוררים כמו ספקטור.
ישן 05-02-2010, 20:30
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "שים לב לציטטות הבאות מעיתון הארץ"

לא בדיוק - הכוונה הייתה שלחלוץ יש חשבון פתוח עם ספקטור....

ותגובה כללית - אין קשר בין הדחתו ממילואים לנתינת סמל על כך שסיים קורס לפני X שנים.
גם לא צריך להיות. ספקטור הודח משירות מילואים. הוא לא חוזר לעשות מילואים והדחתו בעינה עומדת.
קראו היטב את דבריו של אמיל - גם מי שהפסיק לטוס יום אחרי סיום הקורס, גם מי שנשר מסיבות רפואיות וגם מי
שנהרג - מקבלים את הסמל ל-50 שנה לסיום קורס טיס. אבוי לכולנו אם היו מתנים השתתפות בטקס כזה
בהבעת דעה זו או אחרת. ספקטור הביע את דעתו, וחיל האויר הגיב בהתאם. זה לא מוריד מתרומתו בעבר ובטח
לא מבטל את סיום קורס הטיס שלו לפני 50 שנה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 06-02-2010, 11:49
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "כלומר לאיש מילואים אסור לבטא..."

לא קראת מה רשמתי בכלל.

הוא היה אזרח בעת המכתב ולא שייך לשום מפלגה או תנועה, אך עשה שימוש בתפקידו, כמו הסרבים האחרים בצבא במיל והפך לסרבן, כאשר עשה שימוש בדרגתו ותפקידו בצבא וכאן הפשע שלו. על זה צריך לתת לו קלון קבוע עונש הרבה יותר חמור, שכולל לקיחת הדרגות שלו, הפנסיה שלו עם כמה שנים טובות בכלא צבאי על מרד, ואנשי הפוליטיקה הם מגזר אחר לגמרי, כי הם מוגדרים אנשי ציבור והפרטים עליהם בדרך כלל ידועים לכולם. לכן כל השוואה למגזר הפוליטי אינה במקום, כאן מדובר בסרבן אזרחי, שהמדינה נתנה לו פרס, שלא מגיע לו!

אין לי בעיה, אם הסרבנים מהימין והשמאל יצהירו על זה בלי דרגה או תפקיד (במידה והיו או נמצאים בצבא) תן להם שיחרור מיד בלי בעיה, אך זה מחייב שלילת הפנסיה והזכויות שלהם, שקיבלו דרך הצבא ולקיחת הדרגות שלהם, אם יש להם. אין לי בעיה עם סרבנים וכל אחד זכאי לעמדה משלו, אך הם חייבים לדעת שיש מחיר לזה.

יותר מזה המצב כיום, הוא שהסרבים מקבלים חיים טובים ויש מקרים בו נהנים מכל העולמות והם צריכים לשלם את המחיר על הסרבנות שלהם ומחיר כבד וקשה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 06-02-2010 בשעה 11:52.
ישן 05-02-2010, 20:45
  benner2 benner2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.09
ספקטור גיבור ואנו חייבים לו

אשמח לשמוע על דוגמאות לגיבורים נוסח ספקטור מקרב אנשי הימין הקיצוני שכה זועמים עליו,
כשיריונר במלחמת יום הכיפ]ורים,אני וחברי חייבים רבות לספקטור,טייסות אחרות שבאו לסייע לנו ולהפציץ את המצרים ,מחשש הטילים ותותחי הנ"מ ,הם תימרנו מאוד חריף החמיצו את המטרות חלקם הופלו,כך שבמקום לסייע השקיעו אותנו בייאוש עד למצב שהמפקדים שלנו הודיעו בקשר שהם מוותרים על "סיוע אווירי,
למחרת קיבלנו סיוע מהטייסת של ספקטור,הפאנטומים שלהם התקרבו למטרות בצורה שונה,פגעו פגיעות יפות ולא נפלו,כך ביומים הבאים הם פשוט הצילו אותנו,
בשנים שלאחר המלחמה התברר שזה לא היה מקרי,אלא ספקטור בראייה נכונה,ראה שתיכנוני ה"אופרציות" של חיל האוויר,לחיסול הטילים לא יעבדו,לכן אימן את הטייסת שלו בשיטות שלו ושל רן פקר שכן עבדו
ישן 05-02-2010, 21:35

באנגלית יש משפט מאד יפה האומר: Old soldiers never die
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי benner2 שמתחילה ב "ספקטור גיבור ואנו חייבים לו"

המשכו של המשפט [בעברית] הם פשוט מתפוגגים. את המשפט הזה נשא בנאומו הגנרל מקארתור בפני הקונגרס.
המשמעות שלו היא שחיילים וותיקים שלחמו, הפגינו גבורה פשוט לא ימותו, אלא יתפוגגו ויפנו את מקומם ללא פחות טובים מהם.

ספקטור חטא בחטא היוהרה. אדם שרכב על גלי הערצה, כפי שמתוארים כאן בגין מעשי הגבורה שלו.
[לגבי מבצע אופרה הדעות חלוקות, הוא השתתף בו בלחצו של רפול. מעין ריצה אחר תהילת עולם]
אילו סיים את תפקידו, יורד מעל בימת ההסטוריה היה נחרת כגיבור לאומי.
אך הוא בחר לסיים אותה בצורה מבישה.
זכותו של אדם פרטי למחות, לבקר. את זאת הדמוקרטיה מעניקה לו ביד חופשית [ובארץ ישראל מוגזמת לטעמי].
חובתו של איש צבא בכיר כמוהו, היא לדעת בדיוק מהו המשקל שהוא מטיל למערכה בשעה שהוא מצטרף ונותן את ידו לפרשייה מבישה כמו אותו מכתב.

במדינה שלנו השוליים האלה צרים מאד, טעויות כאלה מובילות אותנו אל פי התהום ואילו ספקטור היה חושב על כך, היה צריך להבין את ההשלכות לעתיד לבוא.

אין אפשרות לחשוב במושגים של נוהלים טכסיים של חי'א להעניק אותות אחר כך וכך שנים. האיש פשוט אינו ראוי להם.
האיש בעט באותן מסגרות שהעלוהו למקום בו הוא נמצא. אלמלא הם ספק אם האיש היה זוכה לתהילה כלשהי. רבים וטובים ממנו לא זכו ללוקסוק הזה.
ישן 06-02-2010, 02:43
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=פלמינג] האיש בעט באותן..."

זה בכלל לא במקום להשוות אותו למאיר הר ציון!!!
מאיר תרם למדינה הרבה יותר ממנו וכאשר עשה דברים לא חוקיים זה לא היה עם מכתב או הזדהות כחייל צה"ל לעומת אותו תת אלוף במיל, שעשה שימוש בדרגה הצבאית שלו ותפקידו בצבא.
מאיר עשה זאת כאזרח בלבד, לעומת אותו קצין במיל יחי ההבדל הקטן בין שני המקרים!

מאיר הר ציון ופעולות התגמול של היחידה שלו בסופו של דבר הוכיחו את עצמן, היום ניתן לראות זאת בצורה ברורה, אם נשפוט את זה מהזוית באופן היסטורי ויותר מזה יש צורך ביחידת 101 היום למרות דעת השמאל, אבל באופן הראשוני, שבנו אותה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 06-02-2010 בשעה 02:48.
ישן 06-02-2010, 08:52

ושוב כפי שאמרתי - את גבורתו ומעשיו אין איש יכול או צריך לנסות ולקחת
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=פלמינג] האיש בעט באותן..."

אבל אל תפקפק בכך כי קיימים,היו ויהיו קיימים בחברה הישראלית רבים וטובים כמוהו. שעה של שריונר בקו המגע במלחמת יום הכיפורים אינו נופלת בתעצומות הנפש משעה של טייס. צעידה שתקנית של חי"רניק אל יעד בעומק שטח האויב - אינה פחות מעיקה על הבטן או הגרון מטיסה מעל אדמת האויב. כידוע לך רבים צעדו ורבים טסו. אני מניח כי גם כיום מסתובבים בבסיסי חיל האויר לא מעט טייסים המסוגלים ומוכנים לטוס עד עיראק ומעבר לה בכדי להציל את מדינתם ובבסיסי גולני, נח"ל גבעתי והצנחנים מתאמנים נערים אשר חלילה יבוא היום יצאו בכדי להגן על העורף לעוד משימת סיור, טיהור או הגנה בחולות סיני ובין סלעי הגולן אחרי 48 ויותר שעות ערות, תחת אש ובהבנה כי סכוי לא מבוטל שיפגעו.

נושאו של האשכול הינו 'מתן אות הוקרה ל50 שנות טיס לתא"ל ספקטור יחד עם בני מחזורו' ואין ספק כי למעט מקרים בסגנון טננבאום [להבדיל להבדיל ורק מאחר והתקשתי למצוא דוגמא חמורה מספיק] אין מקום לשלול כבוד שכזה. לא ממנו ולא מרן פקר.

לצורך מענה לך עיינתי שוב בראיון הנינוח עימו בהארץ. שאומר לך שלא פקדו אותי תחושות קשות?
התנחמתי בכך כי האדם הרואה בנו ובעצמו כחברה 'פושעי מלחמה' וחס על בני האדם הסובבים רוצח המונים במקום להביט על ילדי האוטובוסים המתפוצצים או על ילדי אנשי יחידת העילית שיהרגו בנסיון סיכול ממוקד יותר - לא מצליח לראות את אחיו בני עמו ממטר ואינו מתבייש לומר זאת:

"את יודעת, כשהשתחררתי מהצבא אמרתי לאשתי שמימי עדיין לא פגשתי ימני. לא הכרתי אף ימני והייתי בחיל האוויר".

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...l?itemNo=931448

אם מישהו אומר לי שעל מדינת ישראל לבחון מעשיה - אני מהרהר בדבריו. אם מישהו אומר לי בהתנשאות שאני פושע מלחמה ושבמשך שני שליש מחייו לא נתקל באנשים החושבים כמוני וכמו שני שליש מציבור המצביעים היהודי, אני עושה מה שאני עושה כשקולה המתנשא והמנותק של נרי לבנה בוקע מהמקלט - פשוט סוגר את הרדיו.

ואף על פי כן -מעשיו ראויים לכבוד, לאותות ולעיטורים בהם זכה ויזכה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-02-2010 בשעה 09:09.
ישן 06-02-2010, 12:26

הבלבול העיקרי לעניות דעתי הינו בשאלה "על מה ניתן האות" ו"על מה ניתן לשלול אות"
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אולי כבודו, בבוקרו של יום השבת, יסביר לי היכן הבלבול?"

האות ניתן על 50 שנות טייס ותא"ל ספקטור אכן טס 50 שנות. גם אם היה ניתן האות על תרומה לבטחון האומה או גבורה שביצע במלוי תפקידו - גם אז היה ראוי לאות ולמחיאות הכפיים. עשה או לא עשה?

השאלה השניה הינה על מה ניתן לשלול אות ותודה מגיבור או מאיש מעשה?

לדעתי - רק על פגיעה זדונית ומכוונת נטולת תום לב בבטחון המדינה שבגינו ניתן לו הפרס. ריגול, פעילות בארגון אויב וכו'.

אפילו היה אדם מורשע בעבירה פלילית מלאת קלון [ולא זה המקרה כמובן] אין מקום לשלול ממנו זכות לפרס או הוקרה.

**
אני מניח כי אתה יודע שהדברים שאמר למעשה תא"ל ספקטור בחתימתו ובראיון אינם כוס התה שלי. למעשה מנקודת מבטי הוא אפילו שפך עלי במכוון את התה ואולי גם רקק בכיווני. אבל הוא לא קיבל פרס על אמירת דברים אלו. להפך, הוא הודח באופן סמלי מחיל שהיה קרוב ללבו ומן הסתם ראה בו חלק מזהותו. זו בהחלט ענישה ואפילו לא ענישה קלה.

תאמר, שהצד הפוליטי השני לא ריחם על זה ולא חס על אחר לא בבטחון, לא באומנות, לא בשרות הצבורי וכו' על דברים פחותים מכך? לעיתים זה נכון, לעיתים לא אבל לא זה נושא הדיון כאן ואין מדובר בפעולת תגמול. אם כל הכתה מוזמנת למסיבה ורק יפתח לא - זהו עלבון מכוון ואני לכשעצמי לא חש צורך לערבב כעס שבי בהעלבת מישהו שאין עוררין שעשה הרבה גם למעני.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 06-02-2010 בשעה 12:36.
ישן 06-02-2010, 11:10
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04

ציטוט:
הבאת מבצע אופרה היא דווקא דוגמא פחות מוצלחת:

1. הוא נדחף למבצע בכוח, תוך הפעלת קשרים אישיים עם הרמטכ"ל דאז, רפול ז"ל.
2. במבצע עצמו הוא פיספס, ולא פגע במטרה, שהיתה גדולה מאוד.
3. לימים, התברר כי סיבת החטאתו היתה שלא חש בטוב, עקב טיפול תרופתי מסויים, עליו לא דיווח,כלומר שיקר למפקדיו, וסיכן מבצע שעליו עמלו שנים, וחיוניותו לקיום המדינה היה קריטי.

מבצע אופרה היא דווקא הדוגמא היותר מוצלחת לפועלו ואישיותו של ספקטור.
1. אתה מתייחס להשתתפותו במבצע כאילו "הפעיל פרוטקציה" אצל הרמטכ"ל בעקבות קשרים אישיים. ובכן, לידיעתך, פנייתו לרמטכ"ל נבעה מסיבה אחרת. מפקד בסיס (כפי שהיה באותה עת) נזקק לאישור של מפקד החיל כדי להשתתף בגיחה מסוכנת מעבר לקוי האוייב כיוון שמקרה של היפגעות אותו מפקד (ובוודאי נפילה בשבי) אינה זהה להיפגעות של טייס אחר מאותו בסיס. אתה יכול לעשות את ההשלכות בעצמך.
מפקד חיל האויר לא רצה לקחת את האחריות על עצמו בלבד והסכים לכך רק אם הרמטכ"ל יאשר. העובדה היא שהרמטכ"ל ראה בכך צעד נכון ואף עודד אותו לעשות זאת (ככה זה במפגש בין אמיץ וותיק לאמיץ צעיר ממנו).
המושג "נדחף למבצע בכח" אינו במקום. ספקטור שיער שיתכנו מצבים שנסיונו יהיה נחוץ באותה גיחה היסטורית ונדירה והוא יוכל לתרום בכך להצלחתה. אגב, אין פסול ברצון "להידחף למבצע בכח". אדרבא, אם היית רואה מה קורה בטייסת כאשר מקבלים משימה מעבר לקווים היית מבין שכולם מנסים "להידחף" כדי להשתתף בה (ובד"כ כמות המאוכזבים גדולה). המקרים ההפוכים שקרו במלחמת יוה"כ, לאחר אבידות רבות וקשות, הם היוצאים מן הכלל המעידים על הכלל.
2. אכן הוא לא פגע במטרה בגלל בעיה בריאותית (אבל עם המזל שלו דווקא יצא שהוא פגע במטרה ערכית אחרת באותו מקום. מה שמופיע ב"ויקיפדיה" בערך "מבצע אופרה": "וכן נהרג יועץ צרפתי ששהה באותה עת במתקן הסמוך לכור, כתוצאה מפצצה שהחטיאה את המטרה " הינו חלק מכך). זה לא מוריד כהוא זה מפועלו ואישיותו.
3. בהתבטאות שלך "עליו לא דיווח,כלומר שיקר למפקדיו" אתה הופך "אי דיווח" ל"שקר". לא כל אי דיווח הוא שקר. ספקטור הניח שהוא יוכל לעמוד במשימה (אחרת לא היה יוצא אליה. והיה מי שיחליף אותו). רק בדיעבד הסתבר לו שמצבו הרפואי היה בעייתי מבחינת ביצוע המשימה. חוכמה בדיעבד אינה בדיוק חוכמה.
ואם כבר דנים רבות באשכול זה על "מכתב הסרבנים" ארשה לעצמי גם להתייחס לכך. רמת המוסריות של ספקטור חריגה בכל קנה מידה. העובדה שהוא לא היה מוכן לעבור לסדר היום במקרה של מות שבוי (שנחשד בהריגת טייס ישראלי נוטש !) במלחמת ששת הימים, ואף הסתכן בפגיעה בקידומו האישי בשל כך, מראה לך מי האיש. ולכן לא הופתעתי שהריגתם של אזרחים הביאה אותו לחתום על המכתב. ספקטור מאמין שאנחנו מספיק חזקים ויכולים להתמודד עם הרעים מבלי הצורך לפגוע בחפים מפשע, גם אם הדבר מאריך במעט את תוחלת החיים של הרעים. אי אפשר להתעלם מההגיון והמוסר העומדים מאחורי אמונה זו גם כאשר חושבים אחרת.
ישן 06-02-2010, 11:44
  ישראל_היום ישראל_היום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.10
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל_היום]הבאת מבצע..."

1. מי שאיש את הטייסים למבצע הזה בחר אחרים, כלומר לא בחר בו מלכתחילה, ולכן איך שלא תקרא לזה, הוא נדחף. למה? משיקולי יוקרה אישית. עובדה שאחרים שידעו לא נדחפו.
2. ע"פ נוהלי חיל האוויר, אני מניח שהוא היה צריך לדווח על בעייתו הרפואית, וכנראה גם לקבל אישור מרופא שמתמחה בבעיות טיסה. למה הוא לא פנה? התשובה ברורה. אז הוא "לא שיקר". נו טוף. ומה היה קורה אם חלילה בדרך הוא היה נוטש, או גרוע מכך? הוא היה עלול לסכן את המבצע כולו. האם למבצע יבשתי היו לוקחים לוחם מצטיין עם נקע, רק כי יש לו קשרים?

שורה תחתונה: כל השתתפותו במבצע היתה מיותרת לחלוטין, מטרתה היתה סימון V אישי ותו לא.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

ישן 06-02-2010, 12:11
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "1. מי שאיש את הטייסים למבצע..."

ציטוט:
1. מי שאיש את הטייסים למבצע הזה בחר אחרים, כלומר לא בחר בו מלכתחילה, ולכן איך שלא תקרא לזה, הוא נדחף. למה? משיקולי יוקרה אישית. עובדה שאחרים שידעו לא נדחפו.
2. ע"פ נוהלי חיל האוויר, אני מניח שהוא היה צריך לדווח על בעייתו הרפואית, וכנראה גם לקבל אישור מרופא שמתמחה בבעיות טיסה. למה הוא לא פנה? התשובה ברורה. אז הוא "לא שיקר". נו טוף. ומה היה קורה אם חלילה בדרך הוא היה נוטש, או גרוע מכך? הוא היה עלול לסכן את המבצע כולו. האם למבצע יבשתי היו לוקחים לוחם מצטיין עם נקע, רק כי יש לו קשרים?

שורה תחתונה: כל השתתפותו במבצע היתה מיותרת לחלוטין, מטרתה היתה סימון V אישי ותו לא.

אני רואה שאתה אוהב להאמין למה שאתה כותב ו"אל תפריעו לי עם עובדות".
"עובדה שאחרים שידעו לא נדחפו". מהיכן שאבת עובדה זו? אתה יודע כמה ידעו? אתה יודע כמה ביקשו להשתתף? אתה הרי לא יודע אבל אתה כבר ממציא עובדות.
טייס אחד לא מסכן מבצע כזה. גם במקרה של "גרוע מכך". ודאי כאשר מדובר בשמונה מטוסים אשר תוקפים מטרה אחת (גם עם רביעיה היו משיגים אותה תוצאה).
"רק כי יש לו קשרים", שוב אתה במחשבות על "פרוטקציה". תתחיל לחשוב על חשיבות של מנהיגות. המבצע באחריותו (גם אם הוא לא היה משתתף בו) כמפקד ישיר של טייסת המבנה המוביל.
ואתה באמת חושב שבן אדם יהיה מוכן לסכן עד כדי כך את חייו (ביודעו שהוא לא במיטבו הבריאותי) רק בשביל "סימון V ותו לא"? שהרי אף אחד לא מחשיד אותו בטיפשות.
ישן 06-02-2010, 12:33

בזכות "הנדחפים" לדורותיהם - אנו כאן.
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "1. מי שאיש את הטייסים למבצע..."

בכל מחלקת חי"ר ראויה החבר'ה עם פריצות הדיסק, הרגל הנקועה כרונית והנזלת הכרונית - עושים את מלאכת השמירה, המארבים ונדחפים מתוך תחושת השייכות לפתיחת הציר או לטו"ס.

אלה שמקפידים על ספר החוקים שולפים מהמזווה שימוש במשאף בריקלין בגיל שלוש, ומיגרנה בטיול השנתי בכתה ז' ודואגים להתהפך מבטן לגב. רק בכדי לא לפגוע בתפקוד המחלקה כמובן...

האיש לא יצא לקבל את פרס נובל בבגדד. לא חיכתה לו בשמי עירק מסיבת הפתעה. מכה עירקית קטנה מתחת לכנף והוא היה מעדיף לירות בעצמו באוויר מאשר ליפול בשבי ולמות ביסורים.

ישן 06-02-2010, 13:33

אני חש שסטינו מהנושא בצורה משמעותית
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בזכות "הנדחפים" לדורותיהם - אנו כאן."

מהשאלה העקרונית, האם יש להעניק אות וסמל לאדם שחרט על דגלו את סמל הסירוב ורבים נוהים אחר הדרך להביע ולמנף את השירות הצבאי לקידום רעיונותיהם?

עוד משפט קצר על מבצע אופרה: עם ישראל אוהב גיבורים ולהצלחה יש אבות רבים.
תאר לעצמך מה היה קורה חו"ח אילו היה חל שיבוש כתוצאה ממצב בריאותו, האם מישהו היה מוכן לערוב לכישלון היתום הזה?

באשר לפרשייה אחרת שהסעירה את המדינה - פרשית אלי גבע במלחמת לבנון הראשונה.
מדובר בבגידה שדינה במדינה מתוקנת מוות.
אינני משווה את מעשהו של ספקטור לבגידה בשדה הקרב, אבל הדמיון אינו מרפה ממני.
מה היה קורה אילו טייסים היו עומדים בפני פקודת קרב, לחיסולה של פצצה מתקתקת ומסרבים לבצע אותה מכיוון שהדבר נוגד את עמדתם? וכעבור חמישים שנה מזמינים חבורת טייסים סניליים בגיל המתקדם ומחליטים להעניק להם אות חי'א שהרי חי'א מעניק לבוגריו אות הוקרה [גם אם הודחו מתפקידם ואינם משמשים כטייסים].

על סמך אותו קריטריון רשאי גם אלי גבע לבקש כעבור חמישים שנה מתום שירותו הצבאי אות שיריונר, שהרי שימש שם בתפקיד מג"ד.

וכידוע עם ישראל רחמנים בני רחמנים!
ישן 06-02-2010, 13:45
  ישראל_היום ישראל_היום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.10
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אני חש שסטינו מהנושא בצורה משמעותית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פלמינג
מהשאלה העקרונית, האם יש להעניק אות וסמל לאדם שחרט על דגלו את סמל הסירוב ורבים נוהים אחר הדרך להביע ולמנף את השירות הצבאי לקידום רעיונותיהם?

עוד משפט קצר על מבצע אופרה: עם ישראל אוהב גיבורים ולהצלחה יש אבות רבים.
תאר לעצמך מה היה קורה חו"ח אילו היה חל שיבוש כתוצאה ממצב בריאותו, האם מישהו היה מוכן לערוב לכישלון היתום הזה?

באשר לפרשייה אחרת שהסעירה את המדינה - פרשית אלי גבע במלחמת לבנון הראשונה.
מדובר בבגידה שדינה במדינה מתוקנת מוות.
אינני משווה את מעשהו של ספקטור לבגידה בשדה הקרב, אבל הדמיון אינו מרפה ממני.
מה היה קורה אילו טייסים היו עומדים בפני פקודת קרב, לחיסולה של פצצה מתקתקת ומסרבים לבצע אותה מכיוון שהדבר נוגד את עמדתם? וכעבור חמישים שנה מזמינים חבורת טייסים סניליים בגיל המתקדם ומחליטים להעניק להם אות חי'א שהרי חי'א מעניק לבוגריו אות הוקרה [גם אם הודחו מתפקידם ואינם משמשים כטייסים].

על סמך אותו קריטריון רשאי גם אלי גבע לבקש כעבור חמישים שנה מתום שירותו הצבאי אות שיריונר, שהרי שימש שם בתפקיד מג"ד.

וכידוע עם ישראל רחמנים בני רחמנים!

אלי גבע היה מח"ט, לא מג"ד. עד לאותו אירוע הוא היה כוכב עולה בשריון, ולא בגלל ייחוסו המשפחתי, אלא בזכות עצמו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:21

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר